ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 18:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ ο κόσμος χάνεται (ψηφίσθηκε το
Μνημόνιο2 -μεσοπρόθεσμη δημοσιονομική
πολιτική για 2012-2015,το λένε-)
...βαρκούλες αρμενίζουν !!!


Χαμός στο Σύνταγμα ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 29/06/2011 19:00:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 19:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες τα ρε Καποδίστρια... γιατί όταν τους τα λέω εγώ στο Περι Ανέμων κανείς δε με ακούει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 19:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πες τα ρε Καποδίστρια... γιατί όταν τους τα λέω εγώ στο Περι Ανέμων κανείς δε με ακούει!

Δεν βαριέσαι,εκεί είναι ...άνεμος και ύδωρ
οπότε ...χάνεται κάθε ...φωνή !!!

Ή μήπως κάτι
...άλλο;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 19:15:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγο θα πάω σε ένα κομματικό γραφείο
να ...σπάσω πλάκες !!!
Χα χα αχα χα ...
Έχει πολύ γέλιο η υπόθεση,παιδιά,δεν
Φαντάζεστε πόσο !!!

Άχ,Ελλάδα ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ εδώ και
190 χρόνια !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 19:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγριεύουν,τα πράγματα που έλεγε ο zip το πρωΐ!
Επεκτείνονται τα επεισόδια σε όλη την Αθήνα - Οδοφράγματα στην Πανεπιστημίου και φωτιές παντού - Ξαναζεί η Αθήνα τα "Δεκεμβριανά"

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 19:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή ...τρολική
συνέχεια...

Ίσως το βραδάκι τα πούμε!

γειά σας παιδιά!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 19:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Zip θέλεις να γίνουμε φιλαράκια καλά χωρίς όρους?


Όχι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 20:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Zip θέλεις να γίνουμε φιλαράκια καλά χωρίς όρους?


Όχι.



Δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ απόψε!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 20:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ απόψε!


Ειλικρινά αγαπητέ μου κυριούλη ... σε λυπάμαι! Ειλικρινά !

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Αdmin,

Επειδή χθες,το ΕΓΩ μου,ήταν σε αστρική προβολή και οχι μέσα στο κρανίο,δημοσίως εκφράσθηκα κάπως υπερβολικά, θα έλεγα,πρός το άτομό σου. Ετσι,με το ΕΓΩ εντός κρανίου,ανακαλώ τα όσα υπερβολικά, έγραψα,απευθυνόμενος σε εσένα.Και το κάνω δημόσια,όπως είναι υποχρέωσή μου. Για το θέμα της συνάντησης ισχύουν,τα οσα είπαμε,προ της αστρικής προβολής!!


55 χρονών άνθρωπος ... Τι ξεφτίλα ... Πάντως, μη νομίζεις πως θα την γλυτώσεις τόσο απλά με τέτοια ανόητα χαριτολογήματα. Η συμμετοχή σου στις συζητήσεις του esoterica.gr είναι ήδη προβληματική ...

Θα επαναλάβω κάτι που έιπα πριν από κάποιες μέρες :

quote:
zip, Απεστάλη: 21/06/2011

Admin,

όπως βλέπεις ο άνθρωπος αυτός είναι σαν εκείνα τα βόδια που είχαν παλιά οι παππούδες μας και οργώναν τα χωράφια τους. Δεν καταλαβαίνει μία! Τα θυμάσαι εκείνα τα βόδια ; Τα γνώρισες εσύ ή δεν είσαι από χωριό ; Εκείνα τα βόδια αν δεν έτρωγαν το κλωτσίδι τους, αδερφέ μου, δεν τέλειωνε το χωράφι με τίποτε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 20:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνέχισε τώρα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 20:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συνέχισε τώρα ...



Απο τι να την γλυτώσω βρε κακομοίρη εξαρτημενε!

Δεν ειναι η ζωη μου το φορουμ!!

Δεν ειμαι ο ζιπ!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 20:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δεν ειναι η ζωη μου το φορουμ!!


Ναι, ναι, το βλέπω αυτό που λες ... και το βλέπουν κι όλοι!

Συνέχισε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 22:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aχάνη Αστροδαιμόνιο!

γάτε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 22:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην πειραζετε το Αστροπελέκι μας

αντιος κι απο μενα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2011, 22:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

χε, χε, χε!


Edited by - zip on 29/06/2011 23:04:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 00:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde- Λοιπόν πολύ ωραία εξελίχτηκε το θεματάκι μου. Μπορώ να πω πώς όλοι μας πλέον γνωριζόμαστε καλύτερα. Ξέρετε, για κάθε ανθρώπινη ανάγκη, εμφανίζεται και ένα προϊόν που να την ικανοποιεί...
(Something to reflect on)
Απο αυτά τα φόρουμ και το συγκεκριμένο θέμα, αποκτήσατε εμπειρία ζωής που στη κανονική ζωή δεν θα αποκτούσατε ποτέ. Νιώθω μια ανεξήγητη χαρά που μοιράστηκα μαζί σας όλες αυτές τις εμπειρίες (και τόσες άλλες που έρχονται) μεταστροφής εχθρών σε φίλων, φίλων σε εχθρών, φιλήσυχων σε troll, τρολ σε φιλήσυχων, και όλα τα συναφή. Επίσης χαίρομαι που απέκτησα γυναικεία μπούτια. Ήταν πάντοτε ένα όνειρο μου αυτό. Και η αλήθεια είναι, λίγη ένταση έλειπε απ' το συγκεκριμένο φόρουμ. Είχε καταντήση πολύ lame, πολύ not-cool ρε παιδί μου. Ήθελε μια δόση Μύθος&Θρησκεία: The old times
Άντε.. καλό μεσημέρι.
Ο Doctor χαιρετά του μυημένους!

Σίγουρα πρέπει να νοιώθεις μια «ανεξήγητη» χαρά, αφού και εσύ συνέβαλες (έβαλες ένα λιθαράκι) σε όλη αυτή την κατάσταση και βοήθησες στην «μύηση» όλης αυτής της παράνοιας που επικρατεί το τελευταίο διάστημα στα φόρουμ, που βέβαια δεν έχει να κάνει μόνο με το συγκεκριμένο φόρουμ, αλλά και σε άλλα θέματα που είχαν ανοιχτεί στο παρελθόν..!!!!!

Άλλωστε μόνο ένας μεγάλος Μύστης (γνώστης της πραγματικής ζωής...) όπως εσύ, θα κατάφερνε αυτό που γράφεις ….«μεταστροφής εχθρών σε φίλων, φίλων σε εχθρών, φιλήσυχων σε troll, τρολ σε φιλήσυχων, και όλα τα συναφή»



Βέβαια έχει ενδιαφέρον πως ακόμα συνεχίζεις την «μύηση» κάνοντας άσκοπα ερωτήματα και τοποθετήσεις που δεν διευκρινίζεις……


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 01:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σίγουρα πρέπει να νοιώθεις μια «ανεξήγητη» χαρά, αφού και εσύ συνέβαλες (έβαλες ένα λιθαράκι) σε όλη αυτή την κατάσταση και βοήθησες στην «μύηση» όλης αυτής της παράνοιας που επικρατεί το τελευταίο διάστημα στα φόρουμ, που βέβαια δεν έχει να κάνει μόνο με το συγκεκριμένο φόρουμ, αλλά και σε άλλα θέματα που είχαν ανοιχτεί στο παρελθόν..!!!!!

Άλλωστε μόνο ένας μεγάλος Μύστης (γνώστης της πραγματικής ζωής...) όπως εσύ, θα κατάφερνε αυτό που γράφεις ….«μεταστροφής εχθρών σε φίλων, φίλων σε εχθρών, φιλήσυχων σε troll, τρολ σε φιλήσυχων, και όλα τα συναφή»…


Θεωρώ αυτό το μήνυμα εξαιρετικά άδικο, γιατί αν έπρεπε κάποιος να πάρει "έπαινο" για μεταστροφές εχθρών, φίλων κοκ, αυτός θα ήταν όλοι οι συμφορουμίστες που συνέβαλλαν με τρολ και μη-τρολ(κυρίως) ακάουντς στη καλλιέργεια της τρέλας και της αναρχίας. Εγώ βέβαια δεν βρίσκω τίποτα το αξιέπαινο στην τρέλα και την αναρχία, πέρα φυσικά απ' το έμφυτο αστείο της υπόθεσης, αλλά βρίσκω αξιόλογες τις αντιδράσεις και τους τρόπους που επιλέγουν να συμπεριφέρονται οι άνθρωποι σε τέτοιες μικρές κοινωνίες όπως αυτή του φόρουμ. Αυτό, ο ψυχισμός δηλαδή των ανθρώπων αλλά και αυτός του ίδιου του παρατηρητή, είναι πράγματι πράγματα άξια προσοχής. Εγώ πάντως δεν ώθησα καμία μεταστροφή κανενός, και αν έχω ένα ελάττωμα, αυτό είναι το ότι στο 95% των περιπτώσεων και για όλα τα σημαντικά θέματα, λέω την αλήθεια. Το συμπέρασμα λοιπόν που έβγαλα αγαπητέ απ' όλα αυτή τη κατάσταση, είναι ότι δεν υπάρχει αρρωστημένο Εγώ, αλλά όποιος έχει Εγώ είναι άρρωστος. Το ίδιο δηλαδή το εγώ είναι η αρρώστια. Τώρα το άν αυτός που έχει εγώ είναι λιγότερο ή περισσότερο άρρωστος μικρή σημασία έχει, είναι πάντως άρρωστος.

quote:
Βέβαια έχει ενδιαφέρον πως ακόμα συνεχίζεις την «μύηση» κάνοντας άσκοπα ερωτήματα και τοποθετήσεις που δεν διευκρινίζεις……

Εμ είδες; Μας έχουνε μάθει να τα έχουμε όλα στο πιάτο. Ακόμα και τον εαυτό μας χρειάζόμαστε βοήθεια για να τον ξεκοκαλίσουμε πλέον. Μα η μύηση είναι μια πορεία ζωής, δεν την αποκτάς μέσα σε μια μέρα και σίγουρα αν την αποκτήσεις δεν θα είμαι εγώ ο υπεύθυνος για αυτό. Κατα τ'άλλα ναι, άσκοπες ερωτήσεις κάνω. Μα δεν είναι και κανείς υπόχρεος να τις απαντήσει.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/06/2011 01:51:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 07:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Νιώθω μια ανεξήγητη χαρά που μοιράστηκα μαζί σας όλες αυτές τις εμπειρίες (και τόσες άλλες που έρχονται) μεταστροφής εχθρών σε φίλων, φίλων σε εχθρών, φιλήσυχων σε troll, τρολ σε φιλήσυχων, και όλα τα συναφή. Επίσης χαίρομαι που απέκτησα γυναικεία μπούτια. Ήταν πάντοτε ένα όνειρο μου αυτό. Και η αλήθεια είναι, λίγη ένταση έλειπε απ' το συγκεκριμένο φόρουμ. Είχε καταντήση πολύ lame, πολύ not-cool ρε παιδί μου. Ήθελε μια δόση Μύθος&Θρησκεία: The old times


quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Xaxa καλό!! Dr Jekyl θα ηθελες να γίνουμε φιλαράκια? Mr Hyde θα ηθελες κι εσύ? Zip θέλεις να γίνουμε φιλαράκια καλά χωρίς όρους?


Είναι πασιφανές πως η διάθεση του κυριούλη αυτού εξακολουθεί - ακόμη και μετά την υπέρτατη ξεφτίλα - να είναι περιπαιχτική, προκλητική & ειρωνική. Ο άνθρωπος αυτός - με μόλις λίγους μήνες παρουσίας στο forum - έχει αναστατώσει την κοινότητα θεωρώντας σχεδόν κάθε λογαριασμό διπλό και κατηγορώντας σχεδόν τους πάντες για trolling. Έφτασε στο σημείο να κατηγορίσει - ασχέτως αν μετά "ανακάλεσε" τάχαμ, με τον ηλίθιο τρόπο βέβαια που ανακάλεσε, γιατί και πάλι φαίνεται πως χλευάζει και δεν μιλάει σοβαρά - ακόμη και τον Admin του forum - δεν άφησε κανέναν δηλ. απορώ πως την γλύτωσε η amalia ... - , λέγοντας "Γιατι να μην σκεφθω,εξ αιτίας της στάσης σου οτι ο λογαρισμός Πελεγκρίνο,ειναι δικός σου Admin και παίζεις μπιλιάρδο με τον Ζιπ,στην πλάτη μας?".

Έρχεται τώρα, δίνει τα εύσημα στον Dr Jekyll Mr Hyde για το παραπάνω μήνυμα και συνεχίζει την ειρωνική και την προκλητική του στάση.

Εγώ, πέραν αυτού :

quote:
zip, Απεστάλη: 21/06/2011

Admin, όπως βλέπεις ο άνθρωπος αυτός είναι σαν εκείνα τα βόδια που είχαν παλιά οι παππούδες μας και οργώναν τα χωράφια τους. Δεν καταλαβαίνει μία! Τα θυμάσαι εκείνα τα βόδια ; Τα γνώρισες εσύ ή δεν είσαι από χωριό ; Εκείνα τα βόδια αν δεν έτρωγαν το κλωτσίδι τους, αδερφέ μου, δεν τέλειωνε το χωράφι με τίποτε.


στον Admin έχω πει και κάτι άλλο, ακόμη πιο πριν :

quote:
zip, Απεστάλη: 20/06/2011

[...] αν θέλετε και την "μελλοντική" μου εκτίμηση, θεωρώ πως αυτό το άτομο θα συνεχίσει να προκαλεί, να χλευάζει και να κοροϊδεύει τα υπόλοιπα μέλη και στο μέλλον. Μακάρι να βγω ψεύτης και μακάρι να κάνω εγώ λάθος.


Πέρασαν ήδη 10 ημέρες από τότε που το είπα αυτό και δυστυχώς, λάθος δεν κάνω. Ο κυριούλης αυτός νομίζει πως το esoterica.gr είναι καφενείο ή καλύτερα ... καζίνο. Αυτό φαίνεται αφ' ενός από το μεγάλο ποσοστό των μηνυμάτων του που είναι φύσεως chat, αφ' ετέρου από την ελαφρότητα, την αφέλεια και την επιπολαιότητα που αντιμετωπίζει την σοβαρή κατάσταση που έχει δημιουργεί στο φόρουμ τον τελευταίο καιρό, παρ' όλο που ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ έχει σοβαρή ευθύνη για την δημιουργία της. Είναι πραγματικά απορίας άξιο, πως ενώ εσφαλμένα θεωρούσε τους περισσότερους λογαριασμούς διπλούς, εδώ και τόσο καιρό δεν έχει βγει να ζητήσει συγνώμη από το φόρουμ, να δώσει μια εξήγηση ρε παιδί μου ... έστω, να πει κάτι. Αντιθέτως, συνεχίζει το ίδιο τροπάριο ...

Προσωπικά για μένα, ο άνθρωπος αυτός δεν συμμετέχει για την χαρά της αναζήτησης, της έρευνας και της δημιουργίας. Συμμετέχει για άλλους λόγους, πιθανόν επικοινωνιακούς, πιθανόν επειδή είναι σε μια τέτοια ηλικία μόνος του, πιθανόν επειδή ο τζόγος και το Jack - υπάρχουν εκατοντάδες μηνύματά του που αναφέρονται σε καζίνα, σε στοιχήματα, πως είναι παρέα π.χ με ένα ποτήρι Jack και μάλλον γι' αυτό κατηγορούσε και μένα ως μέθυσο και αλκοολικό - δεν έχουν να του προσφέρουν πια τίποτε, πάντως σίγουρα δεν συμμετέχει για να μάθει τι είπε π.χ ο Κρισναμούρτι, για να προσπαθήσει να ερευνήσει π.χ τον λόγο του Ηράκλειτου κτλ. Αυταπατούνται δηλ. όσοι το πιστεύουν αυτό.

Αυτόν δώσ' του ένα μπουκάλι Jack και μια ρουλέτα κι άσ' τον ..., είναι τέτοιος τύπος και βάζω και το χέρι μου και στη φωτιά γι' αυτό που λέω γιατί έχω δει στο "Περι Ανέμων & Υδάτων" ΟΛΑ τα μηνύματά του ένα προς ένα και δεν το λέω αυτό έτσι ... στα κουτουρού που λέμε. Ξέρω πολύ καλά τι λέω.

Η δική μου γνώμη είναι να διαγραφεί ο λογαριασμός του για έναν μήνα, ώστε να υπάρξει κάποιος χρόνος για να δημιουργηθεί μια άλλη κατάσταση στο φόρουμ, ικανή να εξάγει ασφαλή συμπεράσματα συγκρινόμενη με την προηγούμενή της, σχετικά με τον λόγο της συμμετοχής αυτού του ανθρώπου στην κοινότητα των forums του esoterica.gr. Σ' αυτό βέβαια θα συμβάλει και η συνάντηση που έχει προγραμματισθεί - αν έχει προγραμματισθεί, δεν ξέρω - με την Διαχείριση και τον Admin*.

Την καλημέρα μου & τα δέοντα,

zip®

* Και που 'σαι, Admin ; Πάλι στο ξαναλέω ... αυτός θα συνεχίσει έτσι ... δεν αλλάζει. Είναι χαμένος και 101% θα θέλει να "ρεφάρει" ...

Edited by - zip on 30/06/2011 07:53:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 11:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

Έφτασε στο σημείο να κατηγορίσει - ασχέτως αν μετά "ανακάλεσε" τάχαμ, με τον ηλίθιο τρόπο βέβαια που ανακάλεσε, γιατί και πάλι φαίνεται πως χλευάζει και δεν μιλάει σοβαρά - ακόμη και τον Admin του forum - δεν άφησε κανέναν δηλ. απορώ πως την γλύτωσε η amalia ... - , λέγοντας "Γιατι να μην σκεφθω,εξ αιτίας της στάσης σου οτι ο λογαρισμός Πελεγκρίνο,ειναι δικός σου Admin και παίζεις μπιλιάρδο με τον Ζιπ,στην πλάτη μας?".


Να σημειωθεί εδώ, πως αυτό το πράγμα - αυτή η κατηγορία δηλ. προς την Διαχείριση και τον Administrator - είναι πρωτοφανής για τον χώρο αυτό. Ποτέ άλλοτε στην ιστορία του χώρου που μετρά σχεδόν 10 χρόνια, δεν έχει εμφανισθεί μέλος να κατηγορίσει ευθέως τους υπεύθυνους για ύπαρξη διπλών λογαριασμών από μεριάς τους!!! Η φαιδρότητα, η φαντασιοπληξία και η γελoιότητα αυτού του ανθρώπου έχουν ξεπεράσει κατά πολύ τα όρια αν και προσωπικά νομίζω - διαβάζοντας δηλ. ένα λεπτομερέστατο βιογραφικό αυτού του ανθρώπου που ο ίδιος έχει φροντίσει post ανά post να το δημοσιεύσει - πως αυτές οι κατηγορίες εκτοξεύθηκαν υπό την επήρεια αρκετής ποσότητας αλκοόλ.

Ακόμη και η "ανάκληση" όμως αυτών των κατηγοριών, γίνεται με φαιδρό τρόπο, σε στυλ "πλακίτσα έκανα μωρέ, μην με παρεξηγείτε γιατί ήμουν ντίρλα" και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα παρακάτω :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 29/06/2011

Επειδή χθες,το ΕΓΩ μου,ήταν σε αστρική προβολή [ μιλάμε για πολύ Jack ... μεγάλη κατανάλωση ] και οχι μέσα στο κρανίο,δημοσίως εκφράσθηκα κάπως υπερβολικά, θα έλεγα,πρός το άτομό σου. Ετσι,με το ΕΓΩ εντός κρανίου,ανακαλώ τα όσα υπερβολικά, έγραψα,απευθυνόμενος σε εσένα. Και το κάνω δημόσια,όπως είναι υποχρέωσή μου.

[ Το θολωμένο μου μυαλό / μ' έχει προδώσει προ πολλού / του λέω αλλού και τρέχει αλλού / με κάνει και παραμιλώ. ]


Εγώ από την μεριά μου, έχω μεγάλη περιέργεια να δω πως θα σχολιασθεί - και ΑΝ θα σχολιασθεί - αυτό από τον Admin, την διαχείριση και την συντονιστική ομάδα του forum.

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να λάβει σοβαρά υπ' όψην του έναν άνθρωπο που κατά πάσα πιθανότητα αντιμετωπίζει πρόβλημα με το ποτό, όμως θα πρέπει, για τον σχηματισμό ενός ασφαλούς συμπεράσματος, να συνυπολογισθούν τόσο κάποιοι αναγνώστες ή μέλη που είναι σχετικά μικρής ηλικίας, όσο και κάποια νέα μέλη που δεν γνωρίζουν την εξαρτώμενη συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου και πιθανώς να εμπλακούν σε άσχημες καταστάσεις συνομιλώντας του.

Προσωπικά, επειδή διαπιστώνω σιγά σιγά το πρόβλημα αυτού του ανθρώπου και πως αυτό αναδικνύεται μέσα από τις καταγραφές των μηνυμάτων του, δεν μπορώ εφεξής να λάβω σοβαρά υπ' όψην μου τίποτε απ' όσα θα πει κι από όσα θα γράψει.

Αυτό ασφαλώς - το πιθανό δηλ. πρόβλημά του με το ποτό - δεν του προσάπτει σε καμία περίπτωση άλλοθι να γράφει ότι γουστάρει και να κατηγορεί όποιον γουστάρει. Κι εδώ είναι ένα λεπτό σημείο που θα πρέπει να χειρισθεί σωστά η Διαχείριση και οι υπεύθυνοι του χώρου.

Το μόνο ουϊσκι που δεν νοθεύεται ...

Edited by - zip on 30/06/2011 11:49:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 12:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip
quote:
*Σήμερα δεν παίρνω τηλέφωνα ... δέχομαι τηλέφωνα ...

Ρε φίλε συγνώμη, τώρα μόλις κατάλαβα τι εννοούσες.

Χρόνια πολλά, να σε χαιρόμαστε.
Να είσαι πάντα καλά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 12:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να λάβει σοβαρά υπ' όψην του έναν άνθρωπο που κατά πάσα πιθανότητα αντιμετωπίζει πρόβλημα με το ποτό [...]

zip, στο προηγούμενο μήνυμα σου κατηγορείς έναν συνομιλητή σου με τον ίδιο ακριβώς τρόπο με τον οποίο σου είχε επιτεθεί σε προσωπικό επίπεδο κι ο ίδιος κάτι το οποίο είχε εγείρει την - δικαιολογημένη - αντίδραση σου.
Ενώ λοιπόν σε είχε κατηγορήσει άδικα και προφανώς ένιωσες τα όποια συναισθήματα ένιωσες, γιατί κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα και σε εκείνον;
Είναι μια αντίδραση "οφθαλμός αντί οφθαλμού";

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ έχει γραφεί ως προτροπή και στους δύο σας να προσπαθήσετε απλά να μην ασχολείστε ο ένας με τον άλλον εφόσον δεν υπάρχει καμία ένδειξη συνεννόησης κι εποικοδομητικής επικοινωνίας μεταξύ σας, αυτό δε μπορεί να υλοποιηθεί στην πράξη.
Τόσο δύσκολο είναι δηλαδή να γίνει μια προσπάθεια να ελέγξει ένας άνθρωπος τα οποιαδήποτε πάθη του μέσα σε έναν διάλογο και σε μια συζήτηση;

quote:
Να σημειωθεί εδώ, πως αυτό το πράγμα - αυτή η κατηγορία δηλ. προς την Διαχείριση και τον Administrator - είναι πρωτοφανής για τον χώρο αυτό.

quote:
Εγώ από την μεριά μου, έχω μεγάλη περιέργεια να δω πως θα σχολιασθεί - και ΑΝ θα σχολιασθεί - αυτό από τον Admin, την διαχείριση και την συντονιστική ομάδα του forum.

quote:
Κι εδώ είναι ένα λεπτό σημείο που θα πρέπει να χειρισθεί σωστά η Διαχείριση και οι υπεύθυνοι του χώρου.

Για να είμαι ειλικρινής, τα συγκεκριμένα αποσπάσματα δε μου αρέσουν καθόλου καθώς μου φέρνουν στο νου κάτι από έμμεσο εξαναγκασμό ψυχολογικής φύσεως...
Το εάν και πότε θα υπάρξει κάποια τοποθέτηση δεν πιστεύω ότι είναι σωστό να ζητείται με έναν τέτοιο τρόπο.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 13:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gianipseftis
Δηλαδή φίλε Admin ο Glou, Glou δεν φέρει κανένα .... βαθμό συγγένειας με τον Νο1 troll? Mιλώ για τον πρόσφατο νέο εμφανισθέντα γάλο (ή γαλοπούλα τέλος πάντων) - Αν το έχετε καρατσεκάρει, εγώ γιατί να αμφιβάλω? Ξεμπερδέψαμε δηλαδή. Επιτέλους!!!!!! ]

Zyp
που ίσως δείχνει πως δεν έχεις πια και τόσες αμφιβολίες.


Η απάντηση μου αυτή γίνεται για την αποκατάσταση της αλήθειας, που εσύ δημαγωγικά μετατοπίζεις και εντέχνως παραποιείς.

Μιλώ για τις συνεχιζόμενες μεταλλάξεις του Νο1 “monster troll” όπως αυτός παρουσιαζόταν με την εικόνα “τέρατος” και διαφορετικά ονόματα κάθε φορά ,- “geostant rolls *****” , στην συνέχεια αλλάζει εικόνα – το τέρας έγινε χρυσαλλίδα (πεταλούδα) – και όνομα “I am sitting by *****”, για να καταλήξει σε μεγάλη ..... “κότα” γαλική .... “glou... glou”
Μίλησα καταφανώς για λογαριασμούς τρολλάκιδων.
Έχω μιλήσει στο παρελθόν και για νοοτροπία και συμπεριφορά troll, από εν ενεργεία μέλη και την έχω όμοια καταδικάσει..

Προφανώς εσύ έχεις την μύγα.
Πρόβλημά σου.

quote:
zyp

Ωστόσο, εγώ θα σου έλεγα να ζητήσεις κι εσύ συγνώμη απ' όλα τα μέλη του φόρουμ γιατί έχεις κι εσύ ένα μερίδιο ευθύνης. Τώρα ... το τι θα κάνεις ; πρόβλημά σου αγόρι μου


Όταν και όποτε κάνω λάθος ή ευθύνομαι για βλάβη άμεση ή έμμεση συνανθρώπων μου, ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα να ζητήσω συγνώμη, και το κάνω αμέσως.
Για τον λόγω αυτό θα ήθελα να ακούσω που έσφαλα, και ευχαρίστως να επανορθώσω.

Με την είσοδό μου στο φόρουμ, πράγματι ήρθα σε αντιπαράθεση με τον Νικόδημο στην προσπάθεια του να “παντρέψει” τη φυσική με την μεταφυσική, υλοποιώντας κατά τρόπο αντιεπιστημονικό και αυθαίρετο την “σκέψη”.
Δεν θυμάμαι ακριβώς τις δικές σου θέσεις, και ούτε είναι αυτό το ζητούμενο.
Δεν ζήτησα την βοήθεια κανενός, γιατί η συμμετοχή μου στο φόρουμ, είναι αποκλειστικά να κουβεντιάσω θέσεις και απόψεις, και όχι να διευρύνω τις κοινωνικές μου σχέσεις.


Η εμπλοκή μου στην αντιπαράθεση σου με τον Νικόδημο, έγινε τελείως συμπτωματικά, ένεκα των συχνών αναφορών στο διαγραμμένο μέλος “τρέχαγύρευε” και μόνο όταν ο φίλος Εαρινός τον κατονόμασε σαν “ευάγγελο”, ρώτησα αν μιλούσε για κάποιον δημοσιογράφο από την Λάρισα (κατα δήλωσή του ίδιου).
Το άτομο αυτό με το όνομα “ευάγγελος” μου είναι γνωστό σε άλλο φόρουμ, και η γνώση αυτή των απόψεων του με οδήγησε στο συμπέρασμα πως ΔΕΝ σχετίζεται με τον Νικόδημο, αν και η νοοτροπία των δύο είναι σχετική, ενώ κατά την δική μου γνώμη διαφέρουν καταφανώς στις γνώσεις.
Επί τη ευκαιρία αυτή – στην εμπλοκή μου δηλαδή στην αντιπαράθεση – διέκρινα μια έντονη προσπάθεια μετατόπισης του ενδιαφέροντος από την διερεύνηση των λογαριασμών και συμπεριφορών troll, - που είναι και το μείζον - στην ταυτοποίηση διπλών λογαριασμών, και ιδικά του λογαριασμού του διαγραμμένου μέλους “τρέχα...” με τον Νικόδημο – που είναι το έλασσον, κινδυνεύοντας να χαρακτηριστώ συνοδοιπόρος του Νικόδημου.

Δεν είμαι ακόλουθος κανενός, και ΔΕΝ έχω ανάγκη χειροκροτητών.
Με ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η ανταλλαγή απόψεων και θέσεων, και όχι οι κοινωνικές σχέσεις, εντός η εκτός φόρουμ. Δεν είμαι και ούτε σκοπεύω να γίνω πολιτικός, αν και με την πολιτική ασχολούμαι και με ενδιαφέρουν πολύ τα κοινά.
Με ενδιαφέρει η διαμόρφωση της πολιτικής, όχι η άσκησή της.


ΔΕΝ έχω και ούτε ποτέ μου είχα, πρόβλημα να συμφωνήσω σήμερα, με άτομα που έχω αντιπαρατεθεί έντονα χτες.
Τα άτομα εκφράζουν τις ιδέες, και πάνω σε αυτές κουβεντιάζω, και αυτές με ενδιαφέρουν.
Στο πλαίσιο αυτό έχω διαφωνήσει έντονα με τον Νικόδημο (στα περισσότερα θέματα), αλά έχω και σε ορισμένα συμφωνήσει, όπως και με τον Doctor είχα έντονη αντιπαράθεση σε κάποια θέματα, και απόλυτη συμφωνία σε άλλα.
Το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί και με σένα και με οποιονδήποτε άλλο.
Μόνο με υβριστές ΔΕΝ τα πάω καλά.
Αυτό είναι το κουσούρι μου.
Ουδείς τέλειος.
Δεν είμαι μέλος ομάδας, και ΔΕΝ με ενδιαφέρει να δημιουργήσω ομάδα.


Να είσαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 13:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kapodistria
Εδώ ο κόσμος χάνεται (ψηφίσθηκε το
Μνημόνιο2 -μεσοπρόθεσμη δημοσιονομική
πολιτική για 2012-2015,το λένε-)
...βαρκούλες αρμενίζουν !!!

Αυτό και αν δεν είναι η πικρή μεγάλη αλήθεια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 14:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ωθείς να σου το πω ξεκάθαρα zip:

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνεις, ούτε και βέβαια ο τρόπος που το κάνεις!

Στο έχω ξαναπεί καθώς θυμάμαι, ότι το να επιθυμεί κάποιος σφόδρα και να επιχειρεί να καταστρέψει τον άλλον με κάθε μέσον αλλά και τις ιδέες του, μου προκαλεί τρομερή απέχθεια και θεωρώ πως τέτοιες στάσεις θα πρέπει να είναι πολύ υψηλά σε οποιαδήποτε "λίστα" ανήθικων συμπεριφορών.

Σίγουρα είναι βέβαια εντελώς εκτός της νοοτροπίας "διαλόγου"(και τον εννοώ με την ευρύτερη έννοια εδώ -ως Διαλεκτική σχέση μεταξύ έλλογων όντων σε μία Κοινωνία) που υποστηρίζει και προωθεί ο παρών Χώρος του Esoterica, είτε ως Διαδικτυακή Κοινότητα, είτε ευρύτερα ως Φορέας που αφορά στην Αναζήτηση.

Το παραπάνω βέβαια δε σημαίνει πως είσαι ο μόνος που εμφανίζεις κατά καιρούς τέτοιες τάσεις(ανησυχητικά συχνά, ομολογουμένως...), ούτε και βέβαια ότι ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ εναντίον του οποίου βασικά στρέφονται τα πυρά σου εδώ είναι άμεμπτος. Έχει και αυτός μεγάλο μερίδιο σε ακριβώς αυτόν τον ίδιο τύπο συμπεριφοράς.

Πάντως, από την πλευρά των υπευθύνων του χώρου, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω το ότι απέναντι σε τέτοιες στάσεις είμαστε τόσο αμετάκλητα αντίθετοι ώστε να είμαστε έτοιμοι να υπερασπιστούμε ακόμη και "ορκισμένους άσπονδους εχθρούς" μας απέναντι σε οποιονδήποτε επιτίθεται με τέτοιους τρόπους, πράγμα που εξάλλου έχουμε ήδη κάνει σε παραπάνω της μίας περιπτώσεις...

Παρατηρούμε εδώ και πολύ καιρό ότι η συμπεριφορά σου zip, γίνεται έξαφνα -κάποιες στιγμές- πολύ τραχιά, προσβλητική και ανεξήγητα άδικη απέναντι σε ανθρώπους που τυγχάνει να συζητούν μαζί σου και επισυμβαίνει στον μεταξύ σας διάλογο κάποιου είδους αντίθεση... Αντιθέσεις τύπων τέτοιων που στην πλειονότητα άλλων περιπτώσεων και άλλων ανθρώπων θα διευθετούνταν με πολύ πιο ήπιο τρόπο και προπαντώς δημιουργικό.
Δεν μπορείς να βρεις αλήθεια κάποιους καλύτερους και λιγότερο αιχμηρούς τρόπους; Τόσο δύσκολο σου είναι; Γιατί να πρέπει(γιατί εσύ το θέλεις;) να έχεις τέτοια σιγουριά και τόσο δίκιο;

Σχετικα με αυτά που λες zip περί πρωτοφανών κατηγοριών και ενεργειών, που αποδίδεις στον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, δεν νομίζω πως είναι καθόλου έτσι.
"Καλά να είμαστε" () για τέτοια και άλλα "πρωτοφανή" (όπως τα ονομάζεις) μας έχουν κατηγορήσει επιμόνως και έχουν προσπαθήσει να μας "καταστρέψουν" με δίαφορους τρόπους και σε διάφορα επίπεδα βάσει αυτών των κατηγοριών, και για μεγάλα χρονικά διαστήματα κάποιοι άνθρωποι και ομάδες ανθρώπων στη διάρκεια αυτής της ήδη μεγάλης πορείας τόσων χρόνων.
Άνθρωποι, που θα πρέπει να σου θυμίσω, υπήρξαν και "φιλαράκια" σου, και παρέα σου, και "συνεργάτες" σου...

Δεν είναι έτσι zip;

Φαίνεται πάντως πως δυστυχώς "ξεχνάς" κάποια πράγματα όταν εκθέτεις τις ερμηνείες σου για τα αίτια της οποιασδήποτε αντίθεσης ή σύγκρουσης είχε η ομάδα των Συνεργατών του Esoterica, συνολικά και ως άτομα, μαζί σου...


Να με συγχωρείς αν είναι το κείμενό μου κάπως έντονο, δεν έχω στόχο πάντως οπωσδήποτε να σου προκαλέσω κάποιο κακό! Η σκοπιμότητα είναι να σου εκθέσω όσο πιο απλά και ειλικρινά κάποια πράγματα που σκέπτομαι για εσένα, τόσο για να τα βγάλω από μέσα μου (για τον εαυτό μου δηλαδή), όσο και για να έχω μία -κατ'ευχήν- θετική επίδραση τόσο σε εσένα όσο και σε συμμετέχοντες ή/και αναγνώστες της παρούσας Συζήτησης.

Σε παρακαλώ πάντως, εάν μπορείς, να αποφύγουμε να "ξοδευτούμε" χωρίς λόγο σε πιθανές αντεγκλήσεις που θα έχουν να κάνουν με παρελθοντικά ζητήματα.

Φιουυυυ... άλλα ήθελα να γράψω πριν από δύο ώρες -που δυστυχώς δεν θα τα προλάβω πάλι, άλλα τελικά έγραψα αφότου διάβασα τα μηνύματά σου zip. Ας είναι όμως για καλό και δεν πειράζει...

------------------------

Dr Jekyll Mr Hyde, πέρα από κάποιες άτσαλες προσπάθειες που ήδη έκανες για να μιλήσεις γι'αυτό, δε νομίζεις πως θα ήταν καλύτερο να μιλήσεις ευθέως για κάποιον από τους παραπλανητικούς λογαριασμούς που έφτιαξες και που αφορά -έμμεσα ή άμεσα- άλλον συμμετέχοντα εδώ;

Το λέω αυτό βασικά γιατί νομίζω πως αρκετή στάχτη στα μάτια μας έχεις ρίξει, ειδικά με τις γενικόλογες συγνώμες που έχεις απευθύνει εδώ και μέρες.

Σου το έχω πει ήδη, θα επαναδιατυπώσω όμως πως ο ρόλος σου είναι από τους πλέον ύποπτους. Και μην βαυκαλίζεσαι με το αμέσως προηγούμενο...
Δεν είναι δα και κάτι που θα έπρεπε κάποιος να το έχει σε κάποια περίοπτη θέση ούτε κάποιου είδους επιβράβευση. Κάθε άλλο... Προσωπικά θεωρώ κάτι τέτοια ως μάλλον ανόητες, παιδικόμορφες στάσεις.

Ειδικά αν αναλογιστώ και τα τελευταία "έξυπνα" περί χωρών του εξωτερικού κ.ο.κ.
Ακριβώς αυτή η "από πρώτο χέρι" γνώση των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών εισόδου εγκληματικών στοιχείων μέσα στα Forums και των τρόπων με τους οποίους ασκούν τη δράση τους σε καθιστά κι εσένα υπεύθυνο.

Ξέρεις, η συναίνεση και η συνέργεια σε εγκληματική δραστηριότητα είναι και αυτή εγκληματική δράση. Και δεν αποτελεί αυτό κανενός είδους απειλή.

Το ότι γνωρίζεις τον ακριβή τρόπο με τον οποίο ένας εκ των δύο troll φτιάχνει τις πολλαπλές e-mail διευθύνσεις του για να επιτύχει είσοδο στην Κοινότητα, παρότι ανεπιθύμητος, έχει μεγεθύνει τις υποψίες μας για σένα. Για τους υπόλοιπους συμμετέχοντες, θα πρέπει να ενημερώσουμε ότι καθώς οι e-mail διευθύνσεις είναι κρυμμένες στα προφίλ των Μελών, μόνον κάποιος που έχει ίδια γνώση του ατόμου και περισσότερο της δραστηριότητάς του θα μπορεί να το υποδυθεί, ειδικά στην περίπτωση αυτή όπου ο τύπος των διευθύνσεων έχει τον χαρακτήρα υπογραφής και μοναδικότητας/ιδιαιτερότητας.

Δεν γνωρίζουμε λοιπόν αν έχεις την οποιαδήποτε σχέση με την Κύπρο, δε μας απασχολεί κιόλας, το μόνο που θέλουμε να σου κάνουμε ξεκάθαρο είναι πως η πρόσκλησή μας "για γνωριμία", δεν εκφράζει κάποια απλή επιθυμία. Είναι -η γνωριμία εννοώ- σίγουρα για τη δική σου συμμετοχή, απαραίτητη. Είτε ως λογαριασμός, είτε ως άτομο. Θέλουμε να έχουμε τουλάχιστον μία σαφή ιδέα με το ποιον έχουμε να κάνουμε.
Δεν μας καλύπτει πάντως το "αυτό μπορώ να κάνω"...
Ελεύθερο παιδί είσαι όμως και το "σπηκάρεις και χαριτωμένα το αγγλικό" σίγουρα θα κάνεις αυτό που θέλεις...
do whatever you like, be careful though for whatever you wish or choose...

------------------------

Και κάτι καλύτερο τώρα, μία γενική "προσφορά"!

Από το ένθετο του RAM(που δυστυχώς είναι πλέον αρκετά ακριβό γι'αυτό που προσφέρει -αλλά οι παλιές συνήθειες δεν κόβονται εύκολα), "total ΧΑΚΕЯ":

ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΟΥ ΧΑΚΕЯ

0. Φτιάχνω, άρα υπάρχω.
1. Ο κόσμος μας είναι γεμάτος συναρπαστικά προβλήματα που περιμένουν λύση.
2. Η λύση ενός συναρπαστικού προβλήματος είναι πιο μεθυστική από την εξουσία, το σεξ ή το φαγητό.
3. Οι μεγάλες ιδέες ανήκουν σε αυτούς που τις υλοποίησαν.
4. Όλα μπορούν πάντα να γίνουν καλύτερα, απλούστερα, φτηνότερα
5. Περιουσία και κοινωνική αναγνώριση είναι θλιβερά υποκατάστατα της αναγνώρισης από τον εαυτό μας και το σινάφι μας.
6. Κανένα πρόβλημα δεν πρέπει να λύνεται δεύτερη φορά.
7. Η βαρεμάρα και η χαμαλοδουλειά οδηγούν στη μετριότητα, η ελευθερία και ο ενθουσιασμός στη δημιουργία.
8. Το περισπούδαστο ύφος δεν υποκαθιστά την ικανότητα.
9. Είναι μεγάλη δύναμη να λύνεις ένα πρόβλημα μόνος σου, αλλά ακόμη μεγαλύτερη να συνεργάζεσαι με άλλους του σιναφιού σου για να λυθεί ένα μεγαλύτερο πρόβλημα.
10. Η δύναμη της εξαπάτησης και της καταστροφής μπορεί να γοητεύσει μόνο μέτριους και αδύναμους.


Ολόκληρη η λίστα αυτή έχει ενδιαφέρον, και "διδάγματα" θα έλεγα, παρολαυτά την παραθέτω κυρίως για το τελευταίο.
Και δεν αναφέρομαι μόνον σε αυτά που συμβαίνουν στον χώρο αυτό και μας απασχολούν αλλά και στο ευρύτερο περιβάλλον της χώρας μας και στα πιο πρόσφατα συμβάντα.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 14:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus

zip, στο προηγούμενο μήνυμα σου κατηγορείς έναν συνομιλητή σου με τον ίδιο ακριβώς τρόπο με τον οποίο σου είχε επιτεθεί σε προσωπικό επίπεδο κι ο ίδιος κάτι το οποίο είχε εγείρει την - δικαιολογημένη - αντίδραση σου.

Ενώ λοιπόν σε είχε κατηγορήσει άδικα και προφανώς ένιωσες τα όποια συναισθήματα ένιωσες, γιατί κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα και σε εκείνον;

Είναι μια αντίδραση "οφθαλμός αντί οφθαλμού";


Αγαπητέ φίλε Dying_Incubus,

Όχι, δεν είναι μια αντίδραση "οφθαλμός αντί οφθαλμού".

Όπως βλέπεις, είμαι πολύ προσεχτικός στην τοποθέτησή μου. Αναφέρομαι σ' αυτό "Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να λάβει σοβαρά υπ' όψην του έναν άνθρωπο που κατά πάσα πιθανότητα αντιμετωπίζει πρόβλημα με το ποτό [...] και το οποίο σχολιάζεις και αναφέρομαι σαφώς όχι με τον ίδιο τρόπο με τον οποίο ο κυριούλης αυτός αναφερόταν σε μένα. Αυτός με χαρακτήριζε "μεθύστακα" και "αλκοολικό" χρησιμοποιώντας τις λέξεις ως βρισιές, ενώ εγώ απλώς του λέω πως κατά πάσα πιθανότητα αντιμετωπίζει πρόβλημα με το ποτό αναγνωρίζοντας πως η οποία επηρέπειά του ωφείλεται σε κάποιο πρόβλημα και μάλιστα κοινωνικό πρόβλημα. Ως πρόβλημα λοιπόν ασφαλώς και έχει την λύση του και δεν είναι διόλου κατακριτέο γιατί πολλοί άνθρωποι έχουν περάσει από αυτήν την κατάσταση. Να σου θυμήσω το εξής :

quote:
zip, Απεστάλη: 13/06/2011, στο παρόν θέμα, σελ. 5

Σημειώστε πως μια τέτοια "κατηγορία", ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ για κάποιο άλλο μέλος, αρχής γενομένης του esoterica.gr, εγώ δηλ. ποτέ δεν είδα κάποιο μέλος να εκτοξεύει μια τέτοια "κατηγορία" για κάποιον άλλον. Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Βέβαια, όχι πως ο αλκοολισμός είναι κάτι "κακό" ή όσοι άνθρωποι έχουν αυτό το πρόβλημα θα πρέπει να ριχθούν στη πυρά, αλλά πραγματικά μου φαίνεται εντελώς ξεκάρφωτο και άσχετο να μου προσδίδεται ένας, ας το πώ, χαρακτηρισμός που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Θέλω να πω, υπάρχουν τόσοι άλλοι χαρακτηρισμοί - και όχι καλοί χαρακτηρισμοί - που δικαίως θα μπορούσε κάποιος να μου αποδώσει KAI που ανταποκρίνονται και στη πραγματικότητα για μένα. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο επιλέχθηκε ο συγκεκριμένος "χαρακτηρισμός". Σημειώστε επίσης, πως ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ του έχω απαντήσει. Αφ' ενός γιατί δεν τον θεωρώ σοβαρό άνθρωπο ικανό να μπορέσει να "πλήξει" την ακεραιότητά μου με τέτοιες ανοησίες, αφ' ετέρου γιατί δεν εκλαμβάνω τον αλκοολισμό ως βρισιά - έτσι δηλ. όπως το εκλαμβάνει και το χρησιμοποιεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ προς εμένα. Απλά, κάνω αυτή την ερώτηση γιατί πραγματικά μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση.


Όσον αφορά αυτό :

quote:
Dying_Incubus

Για να είμαι ειλικρινής, τα συγκεκριμένα αποσπάσματα δε μου αρέσουν καθόλου καθώς μου φέρνουν στο νου κάτι από έμμεσο εξαναγκασμό ψυχολογικής φύσεως... Το εάν και πότε θα υπάρξει κάποια τοποθέτηση δεν πιστεύω ότι είναι σωστό να ζητείται με έναν τέτοιο τρόπο.


Φίλε μου, δεν εξαναγκάζω κανέναν. Τις σκέψεις μου γράφω. Είναι ποτέ δυνατόν να μπορώ μέσα από ένα φόρουμ να εξαναγκάζω ανθρώπους να κάνουν κάτι ;;; Νομίζω πως με υπερτιμάς ... Προσωπικά, περιμένω μια τοποθέτηση του Admin, αυτό είναι όλο. Και νομίζω πως δεν την περιμένω μονάχα εγώ, αλλά και όλοι οι υπόλοιποι αναγνώστες / χρήστες ή μέλη της κοινότητας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 14:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis - 28/06/2011, 18:39:55:
quote:
Δηλαδή φίλε Admin ο Glou, Glou δεν φέρει κανένα .... βαθμό συγγένειας με τον Νο1 troll?
Mιλώ για τον πρόσφατο νέο εμφανισθέντα γάλο (ή γαλοπούλα τέλος πάντων) -

Αν το έχετε καρατσεκάρει, εγώ γιατί να αμφιβάλω?

Ξεμπερδέψαμε δηλαδή.
Επιτέλους!!!!!!.


Θα χρειαστεί κι εγώ με τη σειρά μου να αναφερθώ στο παραπάνω, gianipseftis.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, όσο και αν προσπάθησα, τι ακριβώς εννοείς...
Τα δυο συγκεκριμένα Trolls που ταλαιπωρούν τον χώρο εδώ και πολλούς μήνες αφορούν σε δύο συγκεκριμένους ανθρώπους. Ο λογαριασμός στον οποίο αναφέρεσαι έχει απενεργοποιηθεί και του έχει αποδοθεί το χαρακτηριστικό "troll" αφότου το αντιληφθήκαμε.

Υπονοείς ότι κάποιος από τους συμμετέχοντες εδώ είναι ένας εκ των δύο trolls και ότι δεν το έχουμε καταλάβει;
Ότι κάποιος ή κάποιοι έχουν συνεργαστεί μαζί του ή/και μαζί τους (για σχετικές υποψίες μας αναφέρομαι στο αμέσως προηγούμενο μήνυμά μου);

Σε παρακαλούμε να είσαι σαφής και συγκεκριμένος/η. Αν επιθυμείς να βοηθήσεις στην κατάσταση θα πρέπει να μας κάνεις και σαφές τι εννοείς. Και ποια στοιχεία έχεις που υποστηρίζουν το οτιδήποτε.

Και κάτι άλλο που με έχει παραξενέψει ήθελα να σε ρωτήσω:
βλέπω ότι συνεχώς παραποιείς τα Ονόματα Μέλους κάποιων από τους Συμμετέχοντες. Για παράδειγμα ονομάζεις συνεχώς τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, Νικόδημο, νομίζω τον έχεις αποκαλέσει κάπου και Νικόμανο...

Υπάρχει κάποιος λόγος γι'αυτό; Μήπως μας λες κάτι που γνωρίζεις εσύ και θα έπρεπε να ξέρουμε και οι υπόλοιποι;

---------------------------

Dying_Incubus αναφερθήκαμε και οι δύο σε παρόμοια θέματα.
Ούτε συνεννοημένοι να ήμασταν!!
zip, μάλλον γράφαμε ταυτόχρονα. Κοίταξε πάνω από το δικό σου μήνυμα.

---------------------------

Να ρωτήσω κάτι γενικότερο τους συμμετέχοντες;
Όποιος/α έχει την ευγενή καλοσύνη: μήπως τυχόν κατανόησε κάποιος τι θέλησε να μας πει ο Αίολος παραπάνω;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 14:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin,

έθεσες ένα σωρό θέματα στην απάντησή σου που αφορά εμένα και βλέπω πάλι πως σε κάποιο σημείο αναφέρεσαι στο παρελθόν. Θα σου απαντήσω μόνο σ' αυτό :

quote:
Admin,

Δεν είναι έτσι zip;


Όχι δεν είναι έτσι. Έτσι ήταν.

***

Ασφαλώς δεν αναζητώ την επιβράβευση του δικαίου μου. Την αλήθεια αναζητώ. Και η αλήθεια είναι πως είμαι θυμωμένος πάρα πολύ με αυτόν τον κυριούλη. Και με άλλα μέλη έχω διαφωνίσει. Και διαφωνώ και συμφωνώ και λέγω και αντιλέγουν. Κανένα πρόβλημα. Όμως μονάχα αυτός ο άνθρωπος με καταδίωξε σε διάφορα θέματα, στα οποία εγώ δεν είχα συμμετοχή καν! Ξέρεις τι σημαίνει αυτό Αdmin ; Νομίζω ναι.

Χθες λοιπόν, πάλι εντελώς απρόκλητα, γράφει αυτό :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Zip θέλεις να γίνουμε φιλαράκια καλά χωρίς όρους?


Γιατί το γράφει ρε Admin ; για πες μου ... Μήπως μετάνοιωσε πραγματικά και θέλει να γίνουμε φίλοι ; Αν μου απαντήσεις σ' αυτό, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να του ζητήσω και συγνώμη αν τον προσέβαλα δηλ. Κι ενώ του απαντάω ένα ξερό "όχι", γυρνάει και λέει : "Δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ απόψε!".

quote:
Admin

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνεις, ούτε και βέβαια ο τρόπος που το κάνεις!


Admin, δεν κάνω απολύτως τίποτε και το ξέρεις πάρα πολύ καλά. Μπορώ να κάνω κάτι σε σένα ; Για πες μου ... Άσε, να σου πω εγώ. Όχι αγαπητέ μου, δεν μπορώ. Αν λοιπόν δεν μπορώ να κάνω κάτι σε σένα, τότε γιατί να μπορώ να κάνω κάτι στους άλλους ;

Απλά, έχω μια δύναμη στα χέρια μου - που ονομάζεται Λόγος - και την χρησιμοποιώ, όποτε κρίνω εγώ πως πρέπει αυτή να χρησιμοποιηθεί. Μπορεί να σου φαίνεται αυτό που λέω αστείο ... αλλά, ok, δικαίωμά σου είναι να το βλέπεις ως αστείο και δικαίωμά σου θα ήταν ακόμη και να το χλευάσεις, αν θέλεις.

Αν κάνω κάτι, αν ενεργώ δηλ. πάνω σε κάποιους, είναι γιατί αυτοί μου επιτρέπουν πρώτα να ενεργήσω σ' αυτούς. Και ξέρεις γιατί μου επιτρέπουν ; Γιατί συνεχίζουν να με προ-καλούν. Αν σταματήσουν να με προκαλούν, τότε δεν θα μπορώ να κάνω τίποτε σε αυτούς και τίποτε για αυτούς.

Μπορείς λοιπόν τώρα να βάλεις σε ακόμη ένα μήνυμά σου, μια άλλη πολύ ωραία εικόνα ενός Ε.Τ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 14:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Στο έχω ξαναπεί καθώς θυμάμαι, ότι το να επιθυμεί κάποιος σφόδρα και να επιχειρεί να καταστρέψει τον άλλον με κάθε μέσον αλλά και τις ιδέες του, μου προκαλεί τρομερή απέχθεια και θεωρώ πως τέτοιες στάσεις θα πρέπει να είναι πολύ υψηλά σε οποιαδήποτε "λίστα" ανήθικων συμπεριφορών.


Ε, όχι και να τον καταστρέψω τον ανθρωπάκο βρε Admin. Νομίζω υπερβάλεις λίγο ... Δεν έχω τέτοια δύναμη ώστε να καταστρέφω ανθρώπους ... έλεος δηλ! Απλά ... θέλω να του δείξω πως δεν μπορεί να "παίζει" με μένα ...

quote:
Admin

Σίγουρα είναι βέβαια εντελώς εκτός της νοοτροπίας "διαλόγου"(και τον εννοώ με την ευρύτερη έννοια εδώ -ως Διαλεκτική σχέση μεταξύ έλλογων όντων σε μία Κοινωνία) που υποστηρίζει και προωθεί ο παρών Χώρος του Esoterica, είτε ως Διαδικτυακή Κοινότητα, είτε ευρύτερα ως Φορέας που αφορά στην Αναζήτηση.


Συμφωνώ.

quote:
Admin

Πάντως, από την πλευρά των υπευθύνων του χώρου, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω το ότι απέναντι σε τέτοιες στάσεις είμαστε τόσο αμετάκλητα αντίθετοι ώστε να είμαστε έτοιμοι να υπερασπιστούμε ακόμη και "ορκισμένους άσπονδους εχθρούς" μας απέναντι σε οποιονδήποτε επιτίθεται με τέτοιους τρόπους, πράγμα που εξάλλου έχουμε ήδη κάνει σε παραπάνω της μίας περιπτώσεις...


Αυτό, ομολογώ δεν το 'πιασα ... Τι εννοείς ;

quote:
Admin

Παρατηρούμε εδώ και πολύ καιρό ότι η συμπεριφορά σου zip, γίνεται έξαφνα -κάποιες στιγμές- πολύ τραχιά, προσβλητική και ανεξήγητα άδικη απέναντι σε ανθρώπους που τυγχάνει να συζητούν μαζί σου και επισυμβαίνει στον μεταξύ σας διάλογο κάποιου είδους αντίθεση... Αντιθέσεις τύπων τέτοιων που στην πλειονότητα άλλων περιπτώσεων και άλλων ανθρώπων θα διευθετούνταν με πολύ πιο ήπιο τρόπο και προπαντώς δημιουργικό.

Δεν μπορείς να βρεις αλήθεια κάποιους καλύτερους και λιγότερο αιχμηρούς τρόπους; Τόσο δύσκολο σου είναι; Γιατί να πρέπει(γιατί εσύ το θέλεις;) να έχεις τέτοια σιγουριά και τόσο δίκιο;


Ορισμένες φορές ο τρόπος μου, ναι, δεν είναι σωστός.

Την εικόνα του Ε.Τ δεν είδα ακόμη και ανησυχώ ...

Edited by - zip on 30/06/2011 15:03:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 15:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Να με συγχωρείς αν είναι το κείμενό μου κάπως έντονο, δεν έχω στόχο πάντως οπωσδήποτε να σου προκαλέσω κάποιο κακό! Η σκοπιμότητα είναι να σου εκθέσω όσο πιο απλά και ειλικρινά κάποια πράγματα που σκέπτομαι για εσένα, τόσο για να τα βγάλω από μέσα μου (για τον εαυτό μου δηλαδή), όσο και για να έχω μία -κατ'ευχήν- θετική επίδραση τόσο σε εσένα όσο και σε συμμετέχοντες ή/και αναγνώστες της παρούσας Συζήτησης.


Εκτιμώ πολύ αυτό που γράφεις εδώ. Ούτε και εγώ ασφαλώς έχω στόχο να προκαλέσω κάποιο κακό στο φόρουμ ή στην ομάδα του esoterica.gr. Άλλωστε, εγώ δεν μπορώ κιόλας να κάνω κακό. Την εικόνα όμως του E.T. μου την κοτσάρισες, έτσι ; [ Πλάκα κάνω ... ]

Και μένα να με συγχωρείς αν κάπου δεν ήμουν κατανοητός και δεν κατάλαβες ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 15:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip

Πραγματικά σε λυπάμαι!

Με ολα αυτα,τα φανταστικά σενάρια που γράφεις και τις
ανυπόστατες εκτιμήσεις σου,μου φέρνεις στο μυαλό,τον
πολεμιστή που τραυματίσθηκε στη μάχη με τον αντίπαλό του
και τυφλωμένος,πυροβολεί στα τυφλά δεξια κι αριστερα,μη
βλέποντας τον στόχο.

Από την άλλη,θαυμάζω τον αντίπαλο του πολεμιστή,που ενω τον
εχει μπροστά του ανήμπορο,να υπερασπίσει τον εαυτό του,δεν
τον αποτελειώνει,αλλά του χαρίζει την μίζερη ζωή του.

Βάλε εσυ τα πρόσωπα στις σωστές θέσεις.

Μπορείς να επιτίθεσαι σπασμωδικά μεν,αλλά ελέυθερα δε,εναντίον
μου,όποτε και όπως θέλεις.Δεν θα ασχοληθώ μαζί σου.
Οπου όμως διαφωνώ σε συζητήσεις που συμμετέχεις,τη φωνή μου θα
την ακούς.Θέλεις δεν θέλεις,χάριν της ελευθερίας του λόγου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy