ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Εκει που εσυ δεν είσαι ικανός να πάς!!


Εγώ αγόρι μου, Παλιούρι και Πόρτο - Βαλίτσα. Παλιούρι και Πόρτο Βαλίτσα και -40m κάτω από την επιφάνεια ... Εκεί να δεις "εσωτερισμός", εκεί να δεις ...

Εσύ Ανδόρα, Κορσική, Εγώ ... Χανιά !!!


Edited by - zip on 20/06/2011 16:37:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
Συνεπώς, η γνώμη μου για σένα δεν αλλάζει : Είσαι πολύ μεγάλο τσογλάνι και μεγάλο κωλοπαίδι.

Edited by - zip on 20/06/2011 16:17:50



Με τα ίδια ακριβώς αποδεικτικά στοιχεία που χρησιμοποιείς
εσύ,ώστε να μου απευθύνεις αυτούς τους χαρακτηρισμούς,
στηρίζομαι κι εγώ ώστε να σε αποκαλώ υπερδιπλο εν ενεργεία
λογαριασμό,με σκοπό την εξαπάτηση,την ειρωνία και τον
υποβιβασμό των μελών του φόρουμ.
Με τα ίδια ακριβώς στοιχεία που εσυ με αποκαλείς τενεκε και
κωλοπαίδι,εγω ζητώ την εξέτασή σου απο ψυχολόγο και την
ενταξή σου σε κάποια θεραπευτική κοινότητα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Με τα ίδια ακριβώς αποδεικτικά στοιχεία που χρησιμοποιείς εσύ,ώστε να μου απευθύνεις αυτούς τους χαρακτηρισμούς, στηρίζομαι κι εγώ ώστε να σε αποκαλώ υπερδιπλο εν ενεργεία λογαριασμό,με σκοπό την εξαπάτηση,την ειρωνία και τον υποβιβασμό των μελών του φόρουμ.

[ Ποια στοιχεία βρε ταλαίπωρε ; Σου απάντησε ο Admin για το θέμα του διπλού λογαριασμού ή όχι ; Πάλι εσύ εκεί ... Εγώ δεν έχω στοιχεία για το ότι είσαι τενεκές και κωλοπαίδι. Φρόντισες εσύ μια χαρά να τα δώσεις αυτά τα στοιχεία ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM! και όλο το forum να δει τι ψεύτης και τι φαντασιόπληκτος είσαι! Συνεπώς ... είπαμε, το σακίδιό σου και στο Βέρμοντ... ]



quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Με τα ίδια ακριβώς στοιχεία που εσυ με αποκαλείς τενεκε και κωλοπαίδι,εγω ζητώ την εξέτασή σου απο ψυχολόγο και την ενταξή σου σε κάποια θεραπευτική κοινότητα.


Δε 'πα να την ζητάς. Ζήτα την! Α, και πες μου τι σου απάντησε η ψυχολόγος ε; Μην το ξεχάσεις!

Edited by - zip on 20/06/2011 16:46:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 16:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
[ Ποια στοιχεία βρε ταλαίπωρε ; Σου απάντησε ο Admin για το θέμα του διπλού λογαριασμού ή όχι ; Πάλι εσύ εκεί ... Εγώ δεν έχω στοιχεία για το ότι είσαι τενεκές και κωλοπαίδι. Φρόντισες εσύ μια χαρά να τα δώσεις αυτά τα στοιχεία ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM! και όλο το forum να δει τι ψεύτης και τι φαντασιόπληκτος είσαι! Συνεπώς ... είπαμε, το σακίδιό σου και στο Βέρμοντ... ]

Ούτε εγω έχω στοιχεία.Απλά φρόντισες και τα έδωσες εσυ και
γελάει όλο το φόρουμ μαζί σου!!
Συνεπώς την μπουκάλα σου και 40 μέτρα υποβρυχίως!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 17:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ούτε εγω έχω στοιχεία. Απλά φρόντισες και τα έδωσες εσυ και γελάει όλο το φόρουμ μαζί σου!! Συνεπώς την μπουκάλα σου και 40 μέτρα υποβρυχίως!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 18:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την άνεση που μου δίνουν οι 15 servers μου, τα 25 laptops μου και οι 25 υπάλληλοι που έχω δώσει εντολή όταν γράφω στο esoterica.gr να γράφουν κι αυτοί με άλλα nicks, καθώς και με την ευχέρεια που έχω τώρα βρισκόμενος στο σπίτι μου, θα ήθελα να πω δυο πράγματα :

1) Προς τον Admin

Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου. Θα μπορούσες - και το ξέρω ότι θα μπορούσες - να μην απαντήσεις και με "γράψεις" στα παλιά σου τα παπούτσια. Κι αν το έκανες, δικαίως θα το έκανες. Παρά τούτο, η ανταπόκρισή σου και ο τρόπος σου, σε μένα δείχνει για ακόμη μία φορά το δικό μου το λάθος προς εσένα και σ' ευχαριστώ που μου το θυμίζεις.

Δεύτερον, προσωπικά για μένα το θέμα του υποτιθέμενου διπλού λογαριασμού μου και των υποτιθέμενων κλώνων μου, μετά από αυτό :

quote:
Admin, Απεστάλη: 20/06/2011, 13:13:54

Με την έως τώρα λοιπόν ανάλυση, ο λογαριασμός αυτός δεν φαίνεται να συσχετίζεται τεχνικά με υπολογιστή και IPs του zip και η διερεύνηση τείνει να υποδείξει την εμπλοκή άλλων Μελών.


έχει λήξει.

Όσον αφορά το :

quote:
Admin, Απεστάλη: 20/06/2011, 13:13:54

Έχουμε ξεκινήσει το "ψάξιμο" -ήτοι τεχνικές αναλύσεις- αναφορικά σε διάφορους "ύποπτους" λογαριασμούς-"συμμετοχές" των τελευταίων μηνών που αφορούν βασικά το χρονικό εύρος 2010-2011.


εγώ είμαι μαζί σας κι αν μπορώ να βοηθήσω κάπου, με μεγάλη μου ευχαρίστηση θα το κάνω.

Θα σε παρακαλέσω όμως για μία ακόμη φορά για το παρακάτω :

quote:
zip, Απεστάλη: 20/06/2011, 15:11:16

θα ήθελα σε παρακαλώ να έχω & μια τοποθέτηση από πλευράς σας σχετικά με τα υπόλοιπα που αναφέρω, δηλ. για τις εντελώς απρόκλητες φραστικές επιθέσεις που δέχτηκα από τον NIKOMAXO σε topics που ούτε καν συμμετείχα!


2) Προς την υπόλοιπη ομάδα του esoterica.gr forums & προς τα υπόλοιπα μέλη / αναγνώστες (πλην Εαρινός, stiv & gianipseftis οι οποίοι συμμετείχαν & σιγοντάριζαν τον NIKOMAXO στις ανυπόστατες κατηγορίες του).

Επαναλαμβάνω πως ζητάω συγνώμη που αναγκαστήκατε να διαβάσετε τέτοιου ύφους μηνύματα. Επίσης, συγνώμη ζητάω για την κατάχρηση του χώρου, γιατί αυτός ο χώρος με έχει φιλοξενήσει για πολλά χρόνια, μου έχει δώσει βήμα και για μένα σημαίνει πολλά. Χωρίς αυτό που θα πω να σημαίνει πως προσπαθώ να δικαιολογήσω το ύφος των μηνυμάτων μου, μερικές φορές η αγανάκτηση μας οδηγεί στο να παραβαίνουμε κάποιους κανόνες. Προσωπικά, εξακολουθώ να έχω την ίδια γνώμη για το συγκεκριμένο άτομο - και αναφέρομαι στο άτομο και όχι στο nickname - και αν θέλετε και την "μελλοντική" μου εκτίμηση, θεωρώ πως αυτό το άτομο θα συνεχίσει να προκαλεί, να χλευάζει και να κοροϊδεύει τα υπόλοιπα μέλη και στο μέλλον. Μακάρι να βγω ψεύτης και μακάρι να κάνω εγώ λάθος.

Όσον αφορά για το αν ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ θα ζητήσει συγνώμη ή όχι -επαναλαμβάνω : από τα υπόλοιπα μέλη, όχι από μένα-, αυτό είναι θέμα δικό του. Προσωπικά, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Μεγάλος άνθρωπος είναι, επιστήμονας λέει πως είναι, ας κάνει ότι καταλαβαίνει. Επαναλαμβάνω : κανένα απολύτως πρόβλημα για μένα. Εγώ για το θέμα των διπλών λογαριασμών, αισθάνομαι δικαιωμένος, όχι δηλ. εγωϊστικά, αλλά δικαιωμένος λόγω της αλήθειας. Απο 'κει και πέρα ... ότι νομίζει αυτός ο άνθρωπος ας κάνει._


zip®


Edited by - zip on 20/06/2011 18:25:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 19:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα να δώσω τόπο στη οργή και να επανέλθει το
φόρουμ στην ομαλή του λειτουργία.
Αλλά βλέπω οτι ο Ζιπ δεν το εχει σκοπό.
λέει:

quote:
Ζιπ
2) Προς την υπόλοιπη ομάδα του esoterica.gr forums & προς τα υπόλοιπα μέλη / αναγνώστες (πλην Εαρινός, stiv & gianipseftis οι οποίοι συμμετείχαν & σιγοντάριζαν τον NIKOMAXO στις ανυπόστατες κατηγορίες του).

Επαναλαμβάνω πως ζητάω συγνώμη που αναγκαστήκατε να διαβάσετε τέτοιου ύφους μηνύματα. Επίσης, συγνώμη ζητάω για την κατάχρηση του χώρου, γιατί αυτός ο χώρος με έχει φιλοξενήσει για πολλά χρόνια, μου έχει δώσει βήμα και για μένα σημαίνει πολλά. Χωρίς αυτό που θα πω να σημαίνει πως προσπαθώ να δικαιολογήσω το ύφος των μηνυμάτων μου, μερικές φορές η αγανάκτηση μας οδηγεί στο να παραβαίνουμε κάποιους κανόνες. Προσωπικά, εξακολουθώ να έχω την ίδια γνώμη για το συγκεκριμένο άτομο - και αναφέρομαι στο άτομο και όχι στο nickname - και αν θέλετε και την "μελλοντική" μου εκτίμηση, θεωρώ πως αυτό το άτομο θα συνεχίσει να προκαλεί, να χλευάζει και να κοροϊδεύει τα υπόλοιπα μέλη και στο μέλλον. Μακάρι να βγω ψεύτης και μακάρι να κάνω εγώ λάθος.

Όσον αφορά για το αν ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ θα ζητήσει συγνώμη ή όχι -επαναλαμβάνω : από τα υπόλοιπα μέλη, όχι από μένα-, αυτό είναι θέμα δικό του. Προσωπικά, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Μεγάλος άνθρωπος είναι, επιστήμονας λέει πως είναι, ας κάνει ότι καταλαβαίνει. Επαναλαμβάνω : κανένα απολύτως πρόβλημα για μένα. Εγώ για το θέμα των διπλών λογαριασμών, αισθάνομαι δικαιωμένος, όχι δηλ. εγωϊστικά, αλλά δικαιωμένος λόγω της αλήθειας. Απο 'κει και πέρα ... ότι νομίζει αυτός ο άνθρωπος ας κάνει._



Με το δικαίωμα του χαρακτηρισμού μου ώς Πλήρες Μέλος του φόρουμ
esoterica.gr,ζητώ απο τον διαχειριστή να εφαρμόσει πιστά τους
κανονισμούς του φόρουμ,που ο ίδιος εθέσπισε και αφορούν την
συμπεριφορά των μελών μεταξύ τους,οταν εκτοξεύουν ύβρεις και
απειλές.
Αν είμαι ένοχος κατα την κρίσην του ζητώ να επιβληθεί ποινή
πρώτα σε εμένα και μετα στον κατ ουσίαν και καθ' έξιν ένοχο.

Με τόσες ύβρεις που εκτόξευσε ο Ζιπ,ζητάει και καλά συγνώμη
απο τα μέλη του φόρουμ.Δεν ζητάει απο εμένα.Αρα μας δουλεύει
όλους.<<Συγνώμη φίλοι που αναγκασθήκατε να διαβάσετε ύβρεις>>.
Στον καθ'ού,οι ύβρεις καλώς εγιναν και τις επαυξάνω,λέει!!
Υποτιμά την νοημοσύνη όλων μας.


Admin,Είναι ηλίου φαεινότερον οτι ο Ζιπ,οχι μόνο δεν σκοπεύει
να δώσει τέλος,αλλά οξύνει τα πράγματα,διαχωρίζοντας και
ονοματίζοντας τα μέλη του φόρουμ,κατα την δική του αρρωστημένη
αντίληψη.
Δεν το επιδίωξα,αλλά σε καλώ να λάβεις μέτρα.
Μόνο εσυ μπορείς να επιβάλεις την τάξη.
Αν ο ενας επιτίθεται και ο άλλος αξαναγκάζεται να αμύνεται
το θέμα θα γίνει διαχρονικό!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 19:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τον άνθρωπο που χρησιμοποιεί τον λογαριασμό Πελεγκρίνο:

ε όχι να φτάσεις να λες πως είμαι και προκατειλημένος απέναντί σου!

τώρα δηλαδή, εσύ Πελεγκρίνο τι ακριβώς υποστηρίζεις;
- Ότι είσαι μία κανονική συμμετοχή;
- Ότι δικαιολογείται η δημιουργία διπλών, τριπλών κ.ο.κ. παραπλανητικών λογαριασμών έτσι ώστε κάποιος να μπορεί να εκφράσει την πραγματική γνώμη που έχει για κάποιον άλλον, να "χαζολογήσει" όπως λες ή γενικώς να υιοθετήσει τις -όχι "καθώς πρέπει"- συμπεριφορές που θεωρεί πως αν τις παρουσίαζε με την γνωστή του στην Κοινότητα ταυτότητα θα έκανε τους υπόλοιπους να μην τον λαμβάνουν στα σοβαρά;
Ότι δηλαδή οι παραπλανητικοί λογαριασμοί αποτελούν και κάποιου είδους πλεονέκτημα;

Όπως σου είπα και προηγούμενα, προτείνουμε να είσαι ειλικρινής.
Προσφέραμε μία οδό ήρεμης και όσο γίνεται "αβλαβούς" διευθέτησης και εσύ μας το αντιγυρίζεις με αυτόν τον τρόπο;
Υποτιμάς δε βάναυσα τον παρόντα χώρο, "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", πράγμα το οποίο βρίσκω άκρως επιθετικό.

Τι λες; Δεν κάνεις μία δεύτερη προσπάθεια;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 20:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
- Ότι δικαιολογείται η δημιουργία διπλών, τριπλών κ.ο.κ. παραπλανητικών λογαριασμών έτσι ώστε κάποιος να μπορεί να εκφράσει την πραγματική γνώμη που έχει για κάποιον άλλον, να "χαζολογήσει" όπως λες ή γενικώς να υιοθετήσει τις -όχι "καθώς πρέπει"- συμπεριφορές που θεωρεί πως αν τις παρουσίαζε με την γνωστή του στην Κοινότητα ταυτότητα θα έκανε τους υπόλοιπους να μην τον λαμβάνουν στα σοβαρά;
Ότι δηλαδή οι παραπλανητικοί λογαριασμοί αποτελούν και κάποιου είδους πλεονέκτημα;
Ωπα βρε Admin! Πότε υποστήριξα κάτι τέτοιο;
quote:
τώρα δηλαδή, εσύ Πελεγκρίνο τι ακριβώς υποστηρίζεις;
- Ότι είσαι μία κανονική συμμετοχή;
Τι το αντικανονικό εχω;
quote:
Όπως σου είπα και προηγούμενα, προτείνουμε να είσαι ειλικρινής.
Ημουν απόλυτα ειλικρινής.
quote:
Υποτιμάς δε βάναυσα τον παρόντα χώρο, "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", πράγμα το οποίο βρίσκω άκρως επιθετικό.
Δεν τον υπιτιμω καθόλου. Είναι χωρος χαλαρωσης, πλάκας, γνωριμίας κλπ. Δεν βλέπω πως τον προσεβαλλα.
quote:
ε όχι να φτάσεις να λες πως είμαι και προκατειλημένος απέναντί σου
Αφου ασχολείσαι μαζί μου χωρίς κανένα άλλο λόγο παρα μονο επειδη έτσι το θέλει ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ.

Edited by - Πελεγκρίνο on 20/06/2011 20:15:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 20:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω να μην σου διέφυγε ότι όλα αυτά ξεκίνησαν από τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ. Ετσι δεν είναι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 21:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα παίξουμε και την κολοκυθιά τώρα...

Αν αναρωτιέσαι "πότε υποστήριξες κάτι τέτοιο" να σου θυμίσω...

20/06/2011, 15:46:33:
"Να συμπληρώσω ολοκληρώνοντας, ότι υπάρχει και άλλοι λόγοι να έχει κάποιος διπλό λογαριασμό, εκτός από τις ανοησίες Dr Jekyll Mr Hyde και του zip που, μιας και είναι οι πρωτοι διπλοί, περιγράφουν τους εαυτούς των.
Ο Κωστας, παραδείγματος χαριν, που χαζολογάει μόνιμα στο αχλαδοτυρο, δεν θα ελαμβανετο σοβαρά στη "ΓΝΩΣΗ" ακόμα κι αν δεν έλεγε βλακειες. Θα επρεπε να μπει με ενα νικ χωρις ιστορία.
Χωρίς παρελθόν."

Και εφόσον εξακολουθείς και αναρωτιέσαι "Τι το αντικανονικό έχεις;", να επαναδιατυπώσω:
Δεν έχεις άλλον -πολύ παλιότερο- λογαριασμό στα Forums με τον οποίο είσαι γνωστός/ή στην Κοινότητα;

Καλό θα εύρισκα επίσης να απαντήσεις σε αυτά που σε ρωτάει και ο Dr Jekyll Mr Hyde παραπάνω.

Τέλος, λες:
"Ελπίζω να μην σου διέφυγε ότι όλα αυτά ξεκίνησαν από τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ. Ετσι δεν είναι;"

Διευκρίνησέ το αυτό σε παρακαλώ, έτσι ώστε να μπορέσουμε να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι τι εννοείς; Προσωπικά πάντως -παρότι έχω κάποιες ερμηνευτικές εκδοχές της φράσης σου αυτής- δεν μπορώ να πω πως είμαι και καθόλου σίγουρος για το τι ακριβώς εννοείς...


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν αναρωτιέσαι "πότε υποστήριξες κάτι τέτοιο" να σου θυμίσω...
Ελα τωρα Admin. Πουθενα δεν λέω ότι είμαι διπλός. Προσθέτω αλλον ένα λογο στους ήδη υπάρχοντες. (παραδείγματος χαριν)
quote:
Και εφόσον εξακολουθείς και αναρωτιέσαι "Τι το αντικανονικό έχεις;", να επαναδιατυπώσω:
Δεν έχεις άλλον -πολύ παλιότερο- λογαριασμό στα Forums με τον οποίο είσαι γνωστός/ή στην Κοινότητα;
Διάλογος σημαίνει ερωτοαπαντησεις. Ωραία. Πιό κανονισμό του φόρουμ παρενεβην κι επενέβης;
quote:
Διευκρίνησέ το αυτό σε παρακαλώ, έτσι ώστε να μπορέσουμε να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι τι εννοείς; Προσωπικά πάντως -παρότι έχω κάποιες ερμηνευτικές εκδοχές της φράσης σου αυτής- δεν μπορώ να πω πως είμαι και καθόλου σίγουρος για το τι ακριβώς εννοείς...
Βεβαίως να σε σιγουρέψω: Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και ΜΟΝΟ ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ με χαρακτήριζε κλώνο του zip. Κανενας αλλος. Στο επεσήμανα επανηλημενως. Αντί να ζητησεις τον λόγο από εκείνον - που με χαρακτήρισε κλώνο - ασχολείσαι μαζί μου λες και έκανα κατι επαισχυντο; Επειδη έκανα οτι ολοι οι αλλοι; Πλακα; Πας καλά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πελεγκρίνο,

Πουθενα δεν λέω ότι είμαι διπλός.


Είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπακο σου ειναι διακριτη η διαφορά ανάμεσα στην πλάκα και στο σοβαρό;
Αν ναι, ειμαι σιγουρος. Αν οχι φιλακια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Re Pelégrino, είσαι γάιδαρος η γαιδουρα;

Αν είσαι το δεύτερο, πρέπει να έχεις χιούμορ, ψηλο iq, και αρκετή χάρη!

Πλατωνουποψειες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω σεμνα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ, αχ, τι να σου κάνω ; Δεν διαβάζεις αυτά που γράφω ... τι να σου κάνω ;

Θυμίσου :

quote:
zip, Απεστάλη: 17/03/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10971&whichpage=3&ARCHIVE=

Κατ' εμέ, όποιος έχει διπλό ή τριπλό λογαριασμό, ας στείλει ένα mail στους υπεύθυνους και ας πει π.χ "Παίδες, εγώ για x λόγους έχω διπλό λογαριασμό, δεν τον χρησιμοποιώ όμως, συνεπώς διαγράψτε τον ή τέλος πάντων καν' τε ότι νομίζεται με αυτόν, εγώ σας ενημερώνω και ενεργείστε αναλόγως." Και τελειώνει το παραμύθι. Όμορφα κι ωραία και κανένας δεν παίρνει πρέφα και τίποτε δεν βγαίνει παραέξω.


και τι απαντάς την ίδια κιόλας μέρα ;

quote:
Πελεγκρίνο, Απεστάλη: 17/03/2011, 22:33:58 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10971&whichpage=3&ARCHIVE=

zipάκο οι 2-3-4 λογαριασμοί φέρνουν γνωριμίες βλέπω. Διπλός είμαι κι εγώ. Πιός; Χμμμ... μπορει ο τρεχα... μπορει... Πιό θηλυκό μέλος με θέλει; Μην το παραχέζετε με τους διπλούς. Στο τελος θα σταματησουν να τσιμπανε οι γκόμενες. Να περνουμε κι εμείς σειρά. Λοιπόν. ειμαι διπλος και διαθέσιμος! Εσείς;


Τώρα λες :

quote:
Πελεγκρίνο

Ζιπακο σου ειναι διακριτη η διαφορά ανάμεσα στην πλάκα και στο σοβαρό; Αν ναι, ειμαι σιγουρος. Αν οχι φιλακια.


Α, μάλιστα. Κι εσύ πλάκα έκανες δηλ. Ok. Οι περισσότεροι - παγιωμένη τακτική - άμα τους στριμώξεις, στην πλάκα το γυρνάνε κι αντί να δουν το λάθος τους, σε κατηγορούν κι από πάνω που δεν κατάλαβες το ... χιούμορ τους! Αλλάξτε λίγο το δίσκο ρε φίλε, βάλτε καμιά άλλη καραμέλα στο στόμα σας δηλ. Δε την βαρεθήκατε αυτή ; Δε στίφιασε το στόμα σας ;

Πρωτοτυπήστε επιτέλους!
και πείτε και κάτι άλλο

Μια ζωή στη ίδια τάξη είστε!


*Μονάχα εγώ δεν κάνω πλάκα όταν σας αρχίζω στα καντήλια όμως, ε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλά, δεν μπορείς να απαντήσεις ευθέως, Πελεγκρίνο;
Ξαναρωτάω λοιπόν:
Δεν έχεις άλλον -πολύ παλιότερο- λογαριασμό στα Forums με τον οποίο είσαι γνωστός/ή στην Κοινότητα;

Πελεγκρίνο - 20/06/2011, 22:16:33:
"Αντί να ζητησεις τον λόγο από εκείνον - που με χαρακτήρισε κλώνο - ασχολείσαι μαζί μου λες και έκανα κατι επαισχυντο; Επειδη έκανα οτι ολοι οι αλλοι; Πλακα; Πας καλά;"

Προφανώς όχι, "δεν πάω καλά"... ειδικά εάν εντελώς αφελώς νομίζω πως η επικλήση στην ειλικρίνεια και στην λογική αρκεί για να προκαλέσει το ανάλογο φέρσιμο σε ανθρώπους που το μπορούν αυτό...

"Πιό κανονισμό του φόρουμ παρενεβην κι επενέβης;"

Και μην μου πεις ότι θα αρχίσουμε να ψάχνουμε αν υπάρχουν καταγραφές κανονιστικού τύπου που καθιστούν ανεπίτρεπτη τη συμμετοχή στα Forums με παραπλανητικούς λογαριασμούς! Ή μήπως υπονοείς πως δεν θα ήταν δυνατόν να προκαλέσεις υποψίες εάν δεν σε υποδείκνυε ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ; Και αν ακόμη ίσχυε κάτι τέτοιο, που σαφώς δεν ισχύει, αυτό θα ήταν ικανό να δικαιώσει την παραπλανητική συμμετοχή; Τι να πω τώρα;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 22:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μην μου πεις ότι θα αρχίσουμε να ψάχνουμε αν υπάρχουν καταγραφές κανονιστικού τύπου που καθιστούν ανεπίτρεπτη τη συμμετοχή στα Forums με παραπλανητικούς λογαριασμούς! Ή μήπως υπονοείς πως δεν θα ήταν δυνατόν να προκαλέσεις υποψίες εάν δεν σε υποδείκνυε ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ; Και αν ακόμη ίσχυε κάτι τέτοιο, που σαφώς δεν ισχύει, αυτό θα ήταν ικανό να δικαιώσει την παραπλανητική συμμετοχή; Τι να πω τώρα;
Η να αποδείξης οτι ειμαι διπλος, ή να σταματήσεις ν' ασχολήσαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού μόνος σου το είπες ρε Πελεγκρίνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πελεγκρίνο

Η να αποδείξης οτι ειμαι διπλος, ή να σταματήσεις ν' ασχολήσαι.


Σα γαϊδούρι που παλιώνει / μα περπατησιά δε στρώνει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συν των άλλων, στην αμέσως επόμενη σελίδα του θέματος, απαντάς πολύ χαριτωμένα - και εδώ δεν κάνεις χιούμορ γιατί χρησιμοποιείς emoticon που υποδηλώνει πως δεν κάνεις χιούμορ -

quote:
από το http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

zip - Πελεγκρίνο ;;; Κι εσύ τέκνον Βρούτε ;

Πελεγκρίνο - Κι εγώ zipακο μου γιατί οχι γιατρε μου; Εγώ δεν... εχω ψυχη;


Σου είπα : Υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να βρουν ένα χαλίκι αλήθειας μέσα σε μια παραλία από ψέμματα. Έχουν την ικανότητα και τον τρόπο ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zιπ,οπως...........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πελεγκρίνο - 20/06/2011, 22:59:43:
"Η να αποδείξης οτι ειμαι διπλος, ή να σταματήσεις ν' ασχολήσαι."

Μάλιστα, μάλιστα...

Κοίτα, θα πρέπει να παραδεκτώ πως η επίμονη αυτή στάση σου με προτρέπει συνεχώς -"με τσιγκλάς" θα έλεγα και με άλλον τρόπο- να θέλω να δω μέχρι που μπορείς να το "τραβήξεις" το ζήτημα. Αυτό μου προκαλεί κάποιου είδους "ευχαρίστηση" που σχετίζεται με μία έμφυτη περιέργεια, όμως μάλλον μπορεί και να μην αποδειχτεί και τόσο καλό για εσένα εντέλει.

Να το θέσω και αλλιώς:
Δεν είναι ανάγκη να το βλέπεις και σαν κάτι τόσο βαρύ! Εξάλλου -και έτσι είμαστε και σύμφωνοι με τη συζήτηση που μας φιλοξενεί- η Λύτρωση μπορεί και να είναι τμήμα μίας Μύησης! Απαραίτητο μάλιστα! Ειδικά εάν η διαδικασία της Μύησης έχει στοιχεία συμμετοχής σε κάποια "δραματουργική δράση".



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Δεν είναι ανάγκη να το βλέπεις και σαν κάτι τόσο βαρύ! Εξάλλου -και έτσι είμαστε και σύμφωνοι με τη συζήτηση που μας φιλοξενεί- η Λύτρωση μπορεί και να είναι τμήμα μίας Μύησης! Απαραίτητο μάλιστα! Ειδικά εάν η διαδικασία της Μύησης έχει στοιχεία συμμετοχής σε κάποια "δραματουργική δράση".


Όταν αρχίζεις τα "μυητικά" σου ... τρελαίνομαι! Ωραίο "γύρισμα" πάντως

Άντε καληνύχτα σας!

αυτό το "Ωωωω" του Σωκράτη είναι ...
zip®

Edited by - zip on 20/06/2011 23:50:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2011, 23:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:
Κοίτα, θα πρέπει να παραδεκτώ πως η επίμονη αυτή στάση σου με προτρέπει συνεχώς -"με τσιγκλάς" θα έλεγα και με άλλον τρόπο- να θέλω να δω μέχρι που μπορείς να το "τραβήξεις" το ζήτημα. Αυτό μου προκαλεί κάποιου είδους "ευχαρίστηση" που σχετίζεται με μία έμφυτη περιέργεια, όμως μάλλον μπορεί και να μην αποδειχτεί και τόσο καλό για εσένα εντέλει.
Εσύ μιλας για τσιγκλισμα φίλτατε;
Εσύ που με προσέβαλες με αυτά "κανονικές απόψεις" στα εισαγωγικά;
Που όταν σε ρωτησα γιατί, απλώς με έγραψες; Ετσι κάνεις διάλογο;
Δεν σε έθιξα σε κατι, ετσι δεν είναι; Με κατηγορεις κι απο επάνω για διπλό στηριζόμενος σε αόριστες υποψίες του κάθε αγαθιάρη. Τι μπορώ να πω εκτός από

καληνυχτα, τι αλλο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 00:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Εσύ που με προσέβαλες με αυτά "κανονικές απόψεις" στα εισαγωγικά;"

Και έτσι κλείνουμε χαρωπά τον όμορφο διάλογό μας. Πραγματικά πολύ αστείο! Ευχαριστώ!

Πάντως προτείνω να προσπαθήσεις να ερμηνεύσεις σωστά τα "μηνύματα", να κάνεις μία ορθότερη "ανάγνωση" και να το δεις διαφορετικά αύριο το θέμα.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 00:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φεύγετε?
Νωρίς ειναι ακόμη!
Καθήστε λίγο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 00:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχουν δουλεια Νικ,δεν καθονται σαν εμας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 00:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σταυρο είσαι το φιλοθεάμον κοινό?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1557617
Maintained by Digital Alchemy