ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ποιος ο χαρακτήρας του Χριστιανικού Θεού;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 19
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 09:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου sesostris,επαναλαμβάνω, οτι η γή Χανααν,δεν ήταν κανενός, άλλαζε, ανα 10ετία και,ήταν συνεχώς υπο καθεστώς αμφισβήτησης...Εσύ πως την κανεις καθεστυκία;
Οι πόλεμοι, πάντα έχουν νεκρούς, όλων οι πόλεμοι έχουν νεκρους,το φαντάζεσαι σε αυτούς με τους χριστιανούς, ή τους τότε εβραίους, να μην έχανε κανείς;...Ακόμη εκεί θα ήμασταν...
Συνεχίζεις να κρίνεις τον Θεό, όταν ανθρώπινα έργα γινονταν, με ή χωρίς την βοήθεια Του,σε μια τόσο άστατη και βίαια εποχή αλλαγών.....
Είναι τουλάχιστον ξένο...
Φιλε allzzaro, πως να κρινεις τον Θεό;Με τι κριτήρια και με τι σταθερές; Με τι πιστοποιητικά ικανοτητας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 11:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Φιλε allzzaro, πως να κρινεις τον Θεό;Με τι κριτήρια και με τι σταθερές; Με τι πιστοποιητικά ικανοτητας;

Θέλει μεγάλη τόλμη φίλε Βαγγέλη για να κρίνεις το Θεό.
Και εσύ τολμηρός είσαι για να κλείνεις ραντεβού πυγμαχίας.
Φοβάσαι να κρίνεις το θεό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 12:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες φίλε μου allzzaro, που ....προσωποληπτεις και μπερδεύεις τις έννοιες;..Δηλαδή, ίδια ειναι να τα βάλεις με τον Θεό, ίδια με ένα θρασύδειλο, του διαδικτύου;...
Που χαθήκατε, ρε παιδια εσείς;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 13:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Είδες φίλε μου allzzaro, που ....προσωποληπτεις και μπερδεύεις τις έννοιες;..Δηλαδή, ίδια ειναι να τα βάλεις με τον Θεό, ίδια με ένα θρασύδειλο, του διαδικτύου;...

Ο θρασύδειλος του διαδικτύου δεν κατηγορείται για φόνους, για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας.

Σε οτι αφορά τους θρασύδειλους θέλω να σου δώσω μια συμβουλή.
Πρόκειται περί συμβουλής.
Μην υποτιμάς ποτέ κάποιον, ειδικά οταν δεν τον γνωρίζεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 13:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου δώσω την ίδια συμβουλή, καλέ μου allzzaro;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 15:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν , ας πάμε πάλι απο τν αρχή....

Κατα τον χριστιανισμό , ο Θεός -Γιαχβέ- δημιούργησε τον κόσμο...και όλα "όσα ως ουσία" υπάρχουν εντός του..

Και δηλώνεται ότι ο Θεός -Γιαχβέ- όλα τα δημιούργησε "εν σοφία" και με καλοσύνη..!

Άρα , ο άνθρωπος λειτουργεί "νομοτελειακά" και δεν μπορεί να λειτουργήσει διαφορετικά απο τον προγραμματισμό του και όλα όσα σκέπτεται και πράττει είναι άρρηκτα συνδεδεμμένα με την δομή του και την καταστατικότητά του ... διαφορετικά μπορούμε να πούμε ότι , ο ίδιος -άνθρωπος- είναι θεός και εξ'ισου ανάλογα με τον "φερόμενο" ως δημιουργό του , συν-δημιουργεί τα του εαυτού του και άρα ο "φερόμενος" ως "ο μόνος δημιουργός" μόνο ... ο μναδικός δημιουργός δεν είναι..!

Και αν πάλι ο θεός -Γιαχβέ- δημιούργησε όλα τα όμορφα και εμφύσησε στον άνθρωπο μόνο αυτά...και αν ο άνθρωπος , δεν δημιούργησε την άλλη πλευρά εντός του -του κακού- τότε εύκολα μπορούμε να υποθέσουμε , ότι ΚΑΙ κάποιος άλλος συνέπραξε μετα του "φερομένου" ως μοναδικού δημιουργού και εισήγαγε εκείνος -ο συμπράξας- το κακό εντός του.


Άρα , έχουμε δύο θεούς κατ'αυτό το σκεπικό...ο ένας δημιούργησε το καλό και ο άλλος το κακό..!

Ασφαλώς εδώ θα πρέπει να υπενθυμίσω , ότι φίλος συνδίκτυος απάντησε λέγοντας ότι ο Θεός , τα δημιούργησε και τα δυό ...και το καλό και το κακό μέρος της ψυχής-χαρακτήρα- του ανθρώπου..!

Θα σταθώ εδώ και δεν θα προχωρήσω το σκεπτικό μου...περιμένοντας και τις καταθέσεις και άλλων φίλων συνδικτύων για να καταλήξουμε σε ένα κοινό συμπέρασμα...

Ερωτώ λοιπόν , ο θεός δημιούργησε και τις δυό πλευρές του ανθρώπου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 15:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός

quote:
Ερωτώ λοιπόν , ο θεός δημιούργησε και τις δυό πλευρές του ανθρώπου???

Βεβαίως...

Επίσης δημιούργησε και μία άλλη πλευρά που, αν έχεις τα κότσια και πας στη Λάρισα για μονομαχία με τον τρεχα.... θα τη γνωρίσεις καλά...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 16:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινός

quote:
Ερωτώ λοιπόν , ο θεός δημιούργησε και τις δυό πλευρές του ανθρώπου???

Βεβαίως...

Επίσης δημιούργησε και μία άλλη πλευρά που, αν έχεις τα κότσια και πας στη Λάρισα για μονομαχία με τον τρεχα.... θα τη γνωρίσεις καλά...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Εγώ θα πάω στην Λάρισα...και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα έχει πολλά -μετά- να γράψει , για την όμορφη συνάντηση που θα έχουμε και την "ανταλλαγή" απόψεων...εξ'αλλου ενήλικες είμαστε και θα τα πούμε μεταξύ μας και θα μείνει μεταξύ μας..και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα είναι μια εμπειρία αξέχαστη...ΚΥΡΙΩΝ!


Εξ'αλλου , ο φίλος -μου- ο Ευάγγελος με έχει προσωπικά προσ-καλέσει στην Λάρισα και μου έχει τάξει και όμορφη συνάντηση...θα ήταν άκομψο εκ μέρους μου , να μην αποδεχθώ την πρόσκλησή του...

Επί του θέματος τώρα.....έχω δύο δηλωμένες απόψεις , ότι όντως ο Θεός έχει δημιουργήσει και τις δυό πλευρές του ανθρώπου..θα περιμένω και την άποψη και άλλων φίλων συνδικτύων , προκειμένου να έχουμε μια κοινά αποδεκτή και θεμελιωμένη άποψη και αυτό για να μην παλινδρομούμε και να προχωρήσουμε μετέπειτα παρακάτω..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 16:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπού βλέπετε τσακ νόρις εσείς θα βάζετε τρεχαγύρευε

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE%A4%CF%83%CE%B1%CE%BA_%CE%9D%CF%8C%CF%81%CE%B9%CF%82

1. Ο Τσακ Νόρις δεν κοιμάται. Περιμένει.
2. Ο Τσακ Νόρις έχει μετρήσει ως το άπειρο - δύο φορές.
3. Ο Τσακ Νόρις δεν φοράει ρολόι, γιατί ΑΥΤΟΣ αποφασίζει τι ώρα είναι.
4. Ο Τσακ Νόρις έδωσε στη Μόνα Λίζα το διάσημο χαμόγελό της.
5. Ο Τσακ Νόρις ανακάλυψε μια νέα θεωρία της σχετικότητας που συμπεριλάμβανε πολλαπλά σύμπαντα όπου ο Τσακ Νόρις είναι ακόμα σκληρότερος από αυτό (E=m*Τσακ Νόρις²). Όταν ανακαλύφθηκε από τον Άλμπερτ Αϊνστάιν και δημοσιεύθηκε, ο Τσακ Νόρις του έριξε γυριστή κλωτσιά στη μάπα. Σήμερα, ο Άλμπερτ Αϊνστάιν είναι γνωστός ως Στήβεν Χώκινγκ...
6. Αν γράψετε τη λέξη "Τσακ Νόρις" στο Scrabble, θα νικάτε πάντα.
7. Τι περνάει απ' το μυαλό όλων των θυμάτων του Τσακ Νόρις πριν πεθάνουν; Το παπούτσι του.
8. Ο Τσακ Νόρις μπορεί να νικήσει στο 'Σκορ 4' σε μόνο 3 κινήσεις.
9. Ο Τσακ Νόρις κάποτε έφαγε μια τούρτα πριν προλάβουν να του πουν οι φίλοι του ότι ήταν μια στριπτιζού μέσα.
10. Ο Τσακ Νόρις μπορεί να διαιρέσει με το 0.
11. Εν αρχήν ην το τίποτα... Ύστερα, ο Τσακ Νόρις κλώτσησε αυτό το τίποτα με γυριστή κλωτσιά στα μούτρα και του είπε "Άει χάσου". Αυτή είναι η ιστορία του σύμπαντος.
12. Ο Τσακ Νόρις πήρε την άδεια οδήγησης στην ηλικία των 16. Δευτερολέπτων.
13. Το 70% του βάρους των ανθρώπων είναι νερό. Το 70% του βάρους του Τσακ Νόρις είναι το σύστημα αναπαραγωγής του.
14. Ο Τσακ Νόρις αποφασίζει ποια μέρα πέφτει η Τσικνοπέμπτη.
15. O Θεός συγχωρεί, ο Τσακ Νόρις ποτέ.
16. Ο Τσακ Νόρις δεν κάνει πους-απς. Σπρώχνει τη Γη προς τα κάτω.
17. Ο Τσακ Νόρις έχει πάει στον Άρη. Γι’ αυτό δεν υπάρχει ζωή εκεί.
18. Όταν ο μπαμπούλας πάει να κοιμηθεί, πρώτα βλέπει αν είναι στην ντουλάπα του ο Τσακ Νόρις.
19. O Τσακ Νόρις μπορεί να τριχοτομήσει μια γωνία.
20. Ο Τσακ μπορεί να μιλήσει Braille.
21. Ο Τσακ μήνυσε το NBC ισχυριζόμενος ότι το Law and Order είναι λογότυπα για το δεξί και το αριστερό πόδι του.
22. O Τσακ Νόρις μπορεί να στραγγαλίσει κάποιον με το καλώδιο ενός ασύρματου τηλεφώνου.
23. Ο Τσακ Νόρις είναι ο μόνος τραγουδιστής που μπορεί να βγάλει δίσκο χωρίς να πρέπει να συμμετέχει ο Γιώργος Νταλάρας.
24. Ο Τσακ Νόρις "πάει" με δύο ταχύτητες. Περπατάει, σκοτώνει.
25. Ο Τσακ Νόρις μπορεί να παίξει στα drums το "Painkiller" στα 877 bpm χωρίς διπέταλο.
26. Ο Τσακ Νόρις βλάπτει το κάπνισμα.
27. Ο Τσακ Νόρις έπαιξε μια φορά Ρωσική Ρουλέτα με γεμάτο οπλο και κέρδισε.
28. ο Τσακ Νόρις είναι ο πραγματικός υπαίτιος για τον θάνατο της μικρής Αννούλας.
29. Ο Τσακ Νόρις ξυρίζεται κάθε φορά που νιώθει οίκτο...
30. Ο Τσακ Νόρις δεν κάνει πουσ-απς αλλά ερθ-ντάουνς.
31. Ο Τσακ Νορις ηθελε να γινει drummer στους Iron Maiden οταν εφυγε o Clive Burr, αυτοι ομως επελεξαν τον Nicko McBrain. Απο τα νευρα του, του εριξε μια στριφογυριστη κλωτσια στην μυτη.Το αποτελεσμα: [1]
32. Δεν υπάρχει θεωρία της εξέλιξης, μόνο μια λίστα με τα πλάσματα που o Τσακ Νόρις επιτρέπει να ζήσουν.
33. Ο Chuck Norris ΔΕΝ θεωρεί ότι έκανε σεξ ΕΑΝ η γυναίκα επιβιώσει.
34. Όταν εφαρμόζεις την μέθοδο των τριών, ο ένας από τους τρεις είναι πάντα ο Chuck Norris.


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 20/04/2010 16:14:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 16:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Να σου δώσω την ίδια συμβουλή, καλέ μου allzzaro;....

Ευχαριστώ τέτοιες συμβουλές μου έδιναν κάποτε και έκοψα τις κακιές συνήθειες. αφενός..
Αφετέρου.. εδώ μέσα και γενικά στη ζωή μου μόνο φίλους έχω.
Εσύ ρε φίλε εχεις τσακωθεί και εχεις απειλήσει τους πάντες εδώ μέσα..
Τι συμβουλή να μου δώσεις λοιπόν..
Αντί για να πείς και ευχαριστώ που σε συμβουλεύω ειρωνεύεσαι και απο πάνω..

Edited by - allzzaro on 20/04/2010 16:18:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 16:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οπού βλέπετε τσακ νόρις εσείς θα βάζετε τρεχαγύρευε

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE%A4%CF%83%CE%B1%CE%BA_%CE%9D%CF%8C%CF%81%CE%B9%CF%82

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen


Όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση καμμιά περί ομοιότητος Ευάγγελου και Τσάκ Νόρρις...θα τον ήξερα με μαθηματική ακρίβεια!

Υπάρχουν καλοί φίλοι στην Λάρισα , που έχουν ομοιότητες με τον Τσάκ Νόρρις ...όχι όμως ο Ευάγγελος...αυτός είναι low-profil..."ανθρωπάκι του θεού"!

Απλά καμμιά φορά παρασύρεται..αλλα μεχρι εκεί..μετά σταματάει!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 17:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον φιλαρακι,allzzaro, τελικά, αρκετοί απο δώ μέσα, δεν έρχονται μόνο για το κυνήγι στο βουνό....Και δυσκολεύομαι να διακρίνω ποιοί, ειναι αγνοί αθλητές....Όσο για το με ποιούς έχω τσακωθει,απο δώ και πέρα, θα ρωταω εσένα,που φαινεται κρατάς λογαριασμό...
Εμένα φιλαράκι, μου αρκεί, που έχω γνωρισει μερικά σωστά άτομα απο δώ μέσα, που έχουμε και επικοινωνια ...
Εσείς, παρτε όλη τη δόξα...
Εαρινέ, είπαμε ότι είσαι νούμερο, το 11888, αλλά για να γνωρίζεις τους πάντες, ο ...Μητσάρας εισαι, δεν γίνεται αλλοιώς.....
Και αγόρι μου, ξέρεις απο ..Λάρισα;Για πέμε,για πέμε, να γελάσουμε.....
Και προπάντων αγόρι μου, άσε την αρχη,άσε την αρχη, ειμαστε στη μέση, εσυ μόνο έχεις μείνει πίσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 18:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλλον φιλαρακι,allzzaro, τελικά, αρκετοί απο δώ μέσα, δεν έρχονται μόνο για το κυνήγι στο βουνό....Και δυσκολεύομαι να διακρίνω ποιοί, ειναι αγνοί αθλητές....Όσο για το με ποιούς έχω τσακωθει,απο δώ και πέρα, θα ρωταω εσένα,που φαινεται κρατάς λογαριασμό...
Εμένα φιλαράκι, μου αρκεί, που έχω γνωρισει μερικά σωστά άτομα απο δώ μέσα, που έχουμε και επικοινωνια ...
Εσείς, παρτε όλη τη δόξα...
Εαρινέ, είπαμε ότι είσαι νούμερο, το 11888, αλλά για να γνωρίζεις τους πάντες, ο ...Μητσάρας εισαι, δεν γίνεται αλλοιώς.....
Και αγόρι μου, ξέρεις απο ..Λάρισα;Για πέμε,για πέμε, να γελάσουμε.....
Και προπάντων αγόρι μου, άσε την αρχη,άσε την αρχη, ειμαστε στη μέση, εσυ μόνο έχεις μείνει πίσω...

Δηλαδή δεν θα με φιλοξενήσεις όπως μου είχες πεί στο παρελθόν...δεν θα πιούμε κρασάκι σαν καλοί φίλοι???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 18:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και βέβαια, να ρθείς καλέ μου Εαρινέ..
Θα σε περιμένω, με αγωνία...
Πάντα η προσωπική επαφή,έχει άλλη χάρη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 18:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και βέβαια, να ρθείς καλέ μου Εαρινέ..
Θα σε περιμένω, με αγωνία...
Πάντα η προσωπική επαφή,έχει άλλη χάρη...

Φαντάζομαι , ότι δεν θα με μαλλώσεις και θα με περιποιηθείς ανάλογα...έτσι δεν είναι???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 18:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπερβάλω, λέγοντας, ότι θα σου μεινει αξέχαστη....
Να πούμε την Πέμπτη, στη διάλεξη;.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 18:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν υπερβάλω, λέγοντας, ότι θα σου μεινει αξέχαστη....
Να πούμε την Πέμπτη, στη διάλεξη;.....

Σου δίνω το λόγο μου ότι εφόσον δεν υπάρξει αυτό που όλοι μας στην οικογένεια απευχόμαστε με την αδελφή μου , θα είμαι εκεί..και θα έχω την ευκαιρεία να απολαύσω την φιλοξενία σου...

Μόνο που δεν μου είπες σε ποιά διάλεξη..

soul

Edited by - Εαρινός on 20/04/2010 18:56:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 19:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλλον φιλαρακι,allzzaro, τελικά, αρκετοί απο δώ μέσα, δεν έρχονται μόνο για το κυνήγι στο βουνό....Και δυσκολεύομαι να διακρίνω ποιοί, ειναι αγνοί αθλητές....Όσο για το με ποιούς έχω τσακωθει,απο δώ και πέρα, θα ρωταω εσένα,που φαινεται κρατάς λογαριασμό...

Oχι καλέ μου.
Μην ρωτάς εμένα.
Να ρωτήσεις τους διαχειριστές των φόρουμς και ειδικά τον Incubus που σου έχει κάνει την παρατήρηση τόσες φορές.
Τώρα που κολλάει το κυνήγι και οι αθητές..

Διάβασε την παρατήρηση που σου κάνει ο διαχειριστής elo.
Kαι αυτός λάθος κάνει?
Και αυτός εχει προσωπικά μαζί σου?
Ολοι μας είμαστε λάθος και εσύ είσαι ο σωστός?
Μήπως εχει δίκιο μήπως έχω δίκιο και εγώ και πρέπει να βάλεις λίγο νερό στο κρασί σου? Τι λίγο δλδ..

elo

quote:
trexagireve μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις το πώς είναι δυνατόν να είσαι το μοναδικό άτομο που έχει δημιουργήσει τόσες πολλές έντονες αντιπαραθέσεις με τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα…

Μήπως πρέπει ψάξεις περισσότερο τον λόγο που συμβαίνει αυτό…

Ο ένας λόγος είναι φανερός…!!!



Εγώ είναι πάντως η τελευταία φορά που ανακατεύομαι σε αυτό το πρόβλημα γιατί σίγουρα θα βρώ τον μπελά μου..

Edited by - allzzaro on 20/04/2010 19:53:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 20:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα την διάλεξη που θα γινει σχετικά με την μετενσάρκωση, κατεβαίνουν κι απο Αθήνα, άτομα, αγαπητέ μου Εαρινέ....Να η ευκαιρία, να γνωριστουμε απο κοντά..
Στο παλιό Κέντρο Γνωστικών Σπουδών, στη Λάρισα...
Δεν έμαθες;...
Φίλε μου allzzaro, δεν είχα διευκρινήσει ακριβώς,μέχρι τώρα, πως την "βλέπεις"..Τώρα, κατάλαβα...
Και λίγες μέρες πριν, σου ζήτησα, μια βοήθεια, για ένα θεμα και με "έγραψες",αλλά δεν το είχα καταλάβει...
Δεν σε ξαναενοχλώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 21:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Φίλε μου allzzaro, δεν είχα διευκρινήσει ακριβώς,μέχρι τώρα, πως την "βλέπεις"..Τώρα, κατάλαβα...
Και λίγες μέρες πριν, σου ζήτησα, μια βοήθεια, για ένα θεμα και με "έγραψες",αλλά δεν το είχα καταλάβει...

τι λέει ρε παιδιά..
Ρε Βαγγέλη πλάκα μας κάνεις.
Και μαιλ σου έστειλα και το τηλέφωνο μου σου έστειλα και απάντηση σου έδωσα για φίλους γιατρούς που ειδικεύονται στο πρόβλημα.
Ακου λέει τον έγραψα..
Εσύ δεν απάντησες ρε φίλε.
Εγώ δεν σου είπα να μην με ξαναενοχλήσεις μια συμβουλή σου έδωσα και αυτό το κάνω για να μην τσακωθείτε ρε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 09:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ allzzaro, δεν έλαβα ούτε μήνυμα, ούτε εμαίλ, ούτε είδα κάποιο σχόλιο επι των μηνυμάτων σου....
Απο κει κι έπειτα,είστε παρέα και δεν καταλαβαινετε, ποσο μεροληπτικοί δειχνετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 11:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πολυαγαπημένε μου φίλε σου έστειλα μαιλ και με το τηλέφωνο μου και με διευθύνσεις και τηλέφωνα γιατρών που ειδικεύονται με αυτές τις παθήσεις.
Για του λόγου το αληθές δεν ξέρω αν μπορεί ο elo να το διαβεβαιώσει οτι μέσω του esoterica εστάλησαν αυτά.
Κάνεις τραγικό λάθος να πιστεύεις οτι εμείς εδώ είμαστε μια παρέα που δρούμε μεροληπτικά σε οτι αφορά το άτομο σου.
Εσύ δεν εκτιμάς τις προσπάθειες που κάνω ώστε να εξομαλύνω την κατάσταση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 13:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πρώτον, δεν έλαβα τιποτε και αν θέλεις allzzaro, στειλε μου πάλι εμαίηλ και τηλέφωνο..Τα άλλα, τα λέμε,δια ζώσης, που λένε...
Όσο για την παρέα, δεν λέει κανένας, ότι δεν μας ..παίζεται, αλλά, ότι δεν κρατάτε τους τύπος, υποστηριζοντας, δικούς σας φιλους ή γνωστούς....
Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως και να έχει, αλλά,μην περνιέστε για έξυπνοι ή ωραίοι...Κάνετε, κυριολεκτικά,ό τι κάνει ο καθένας...
Όσο για εξομαλυνση,ρε φίλε,εδώ γινεται ....φραμπαλάς....Τι εξομάλυνση χρειάζεται ο ..φραμπαλάς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 15:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως και να έχει, αλλά,μην περνιέστε για έξυπνοι ή ωραίοι...

Μην ξηγιέσαι έτσι!
Είμαστε ωραίοι
Εξυπνοι δεν θα το έλεγα

Σε οτι αφορά την εξομάλυνση φίλε μου θα ήθελα να μου επιτρέψεις να εχω τη δική μου άποψη μιας και εχω μεγάλη εμπειρία σε τέτοιες καταστάσεις.
Μην προβαίνεις σε κατηγορίες περί παρέας δεν σε κατηγόρησε κανείς μας για τις δικές σου παρέες. Δεν σε αντιμετωπίζει κανείς μας ούτε σαν απροσάρμοστο ούτε σαν περιθωριακό. Απλά εχεις εναν ιδιαίτερο τρόπο να υπερασπίζεσαι τα πιστεύω σου και αυτό κάνει ιδιαίτερα ελκυστική την αντιπαράθεση.
Τις αντιλήψεις μου φίλε μου για τον αρχαίο Ελληνικό χώρο τον ξέρεις καλά, ομως δεν φτάνω ποτέ στο σημείο να χαλάσω τις σχέσεις μου με τους συνομιλούντες μου.Προτιμώ να ``κάνω την πάπια`` και ας χαρακτηριστώ ``κότα`` παρά να φτάσω στο σημείο να κλείνω ραντεβού σε fight club.
Eχω και εγώ ψυχή ρε τρεχαγύρευε ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 16:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή, όμως, η αντικειμενικότητα, είναι κάτι που κρινεται allzzaro,
μην κρατάς το νομοθέτη στα χέρια σου, ότι κι εσύ κρινεσαι...
Αλλά,πάλι, αν δεν θέλεις να δεις, το στύλ παρέας, που έχουν μερικοί εδώ μέσα, πάλι μην νομίζεις, ότι περνάτε σε μας, εμένα, τον Ευρωπαίο, τον Άλεξ22, τον Ψηλό, τον Σαμουήλ κι άλλους, ότι εσείς αποτελείτε τους σωστούς,ή οτι εμεις είμαστε οι βάρβαροι,φαίνεται ο καθένας τι είναι, δεν είναι νύχτα, όπως νομίζουν καποιοι....
Είναι πολύ αυθαίρετη εκτιμηση σου, σε πληροφορώ και σε εκθέτει...
Δεν θέλεις να το δεις; Δεν πειράζει,αλλά μην μας λές και πως έχουν τα πράγματα..Ξέρουμε, ματάκια έχουμε και βλέπουμε...Φαντασία νομίζεις θέλει, ή νομίζετε ότι το κανετε τόσο καλά, ότι κάνετε;...
Υπάρχει κόσμος που βλέπει,στέλνει μηνύματα και λέει
"κρατείστε", "με βοηθήσατε", καλά τους τα λέτε.."....
Μην αφήνετε την αβάσταχτη ελαφρύτητα του ειναι μερικών,
να κάνουν το ελληνικό πνεύμα ...φελλό που επιπλέει..
Και επαναλαμβάνω, στείλε εκείνο το εμαίηλ που έλεγες...
Το δικό σου...Να τα πούμε προσωπικά, όχι απο δω μέσα..
Μην ανησυχείς,δεν θέλω να μαλώσουμε...
Για το άλλο ΘΕΛΩ να μιλήσουμε,το θέμα με την
αμυοτροφική πλευρική σκλήρυνση..Ξέρεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 23:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Αγαπητέ μου sesostris,επαναλαμβάνω, οτι η γή Χανααν,δεν ήταν κανενός, άλλαζε, ανα 10ετία και,ήταν συνεχώς υπο καθεστώς αμφισβήτησης...

Αυτό είναι αυθαίρετο συμπέρασμα δικό σου , που υποτιμά την νοημοσύνη όλων μας ...ακόμα και την δική σου .
quote:
trexagireve
Οι πόλεμοι, πάντα έχουν νεκρούς, όλων οι πόλεμοι έχουν νεκρους,το φαντάζεσαι σε αυτούς με τους χριστιανούς, ή τους τότε εβραίους, να μην έχανε κανείς;...Ακόμη εκεί θα ήμασταν...

Αυτό τι σημαίνει , ότι έπρεπε να σφαγούν όλοι οι πανάρχαιοι κάτοικοι της Παλαιστίνης , να καταστραφή ο πολιτισμός τους , και να διαρπαγούν η γη και οι περιουσίες τους , από τα απολίτιστα στίφη των νομάδων Εβραίων , κατ’ εντολή του δολοφονικού Θεού τους Γιαχβέ ?
quote:
trexagireve
Συνεχίζεις να κρίνεις τον Θεό, όταν ανθρώπινα έργα γινονταν, με ή χωρίς την βοήθεια Του

Συνεχίζεις σκόπιμα να μη βλέπης , ότι σε όλα τα αποσπάσματα από την Αγία Γραφή που παρέθεσα , όλα τα εγκλήματα πραγματοποιούνταν πάντα κατ’ εντολή και με την αμέριστη συμπαράσταση του Γιαχβέ .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 23:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συχνή αλλαγή και ποικιλία ονομάτων ,της περιοχής και των πόλεων της, δεν είναι για σένα αποδειξη, ότι διαρπάζονταν η περιοχή,φίλε μου sesostris;
Δεν εσφάγησαν ολοι οι κάτοικοι της περιοχής εκείνης ,φίλε μου, υπερβάλεις,ως συνήθως, αλλά,δεν υπαρχει καμιά τέτοια ιστορική καταγραφή, για να σου φέρω τη δική σου απάντηση....
Ο Θεός,δεν έδωσε εντολή στον άνθρωπο, σήκω και πήγαινε σφάξε, έτσι,οπως το λές....Εν καιρώ πολέμου, αυτά γίνονται και το ξέρεις επίσης πολύ καλά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 23:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός
Άρα , έχουμε δύο θεούς κατ'αυτό το σκεπικό...ο ένας δημιούργησε το καλό και ο άλλος το κακό..!

Κατά τη γνώμη έτσι είναι φίλε Εαρινέ , μόνο που δεν υπάρχει ανάμεσά τους αντιπαλότητα , αλλά αγαστή συνεργασία . Να σου θυμίσω την περίπτωση του Ιώβ από την παλαιά διαθήκη , όπου ο Γιαχβέ συνεργάζεται με τον Σατανά και του επιτρέπει να προκαλέση τις πληγές στον Ιώβ και να τον δοκιμάση .
Αλλά το πιό ωραίο είναι με την περίπτωση του βασιλιά Αχαάβ και του προφήτη Μιχαία , όπου περιγράφεται με το πιο περίτρανο τρόπο η αγαστή συνεργασία του καλού Γιαχβέ με το κακό .
Κάποτε λοιπόν, ο βασιλιάς των Ιουδαίων Αχαάβ , ρώτησε το «τάγμα» των προφητών, αν θα έπρεπε να δώσουν ή όχι την μάχη της Γαλαάδ ενάντια στον στρατό της Συρίας . Οι τετρακόσιοι προφήτες που αποτελούσαν το προφητικό σώμα , απάντησαν ομόφωνα καταφατικά . Μόνο ο προφήτης Μιχαίας, προφήτευσε εντελώς αντίθετα από τους τετρακόσιους προφήτες και έδωσε απολύτως αρνητική απάντηση.
Οι αυλικοί αναρωτήθηκαν τότε δικαιολογημένα , ποιά απ’ τις δυο παρατάξεις ψεύδεται ελέω θεού , οι τετρακόσιοι… ή ο Μιχαίας ? Τότε ο προφήτης Μιχαίας τους εξήγησε τι συμβαίνει και υπάρχει μεταξύ τους αυτή η ασυμφωνία λέγοντας .

«Είδα τον Κύριο, τον θεό του Ισραήλ να κάθεται στον θρόνο του κι όλα τα ουράνια όντα να στέκονται γύρω του. Και είπε ο Κύριος , ποιός θα εξαπατήσει τον Αχαάβ τον βασιλιά του Ισραήλ , ώστε να πάει στην Γαλαάδ και να σκοτωθεί ? Ο ένας έλεγε το ένα και ο άλλος το άλλο . Τότε, ένα πνεύμα βγήκε, στάθηκε μπροστά στον Κύριο και είπε: εγώ θα τον εξαπατήσω. Ο Κύριος το ρώτησε: με ποιόν τρόπο; Και αυτό είπε, θα πάω και θα γίνω πνεύμα ψεύδους στο στόμα των προφητών . Τότε ο Κύριος είπε . Θα απατήσεις και θα κατορθώσεις . Πήγαινε και κάνε όπως είπες, θα πετύχεις. Έτσι λοιπόν ο Κύριος , έβαλε το πνεύμα του ψεύδους στο στόμα πάντων τούτων των προφητών».
Γ΄Βασιλειών 22.18-22.

Όπως λοιπόν γίνεται εδώ ξεκάθαρο φίλε Εαρινέ , η "θεϊκή" ερώτηση, προς τους παριστάμενους: «ποιός θα εξαπατήσει τον βασιλιά;» , και η εντολή στη συνέχεια στο κακό πνεύμα (Σατανά) , που παρουσιάστηκε πρόθυμο να πραγματοποιήση με το ψεύδος και τη δολιότητα , την εξαπάτηση των προφητών σύμφωνα με την επιθυμία του Γιαχβέ , για να οδηγηθή ο βασιλιάς Αχαάβ στην καταστροφή , αποτελεί για άλλη μια φορά την πλέον αδιάψευστη επιβεβαίωση της αγαστής συνεργασίας του Γιαχβέ με τον Σατανά προκειμένου να πραγματοποιήση τον σκοπό του .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 23:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Η συχνή αλλαγή και ποικιλία ονομάτων ,της περιοχής και των πόλεων της, δεν είναι για σένα αποδειξη, ότι διαρπάζονταν η περιοχή,φίλε μου sesostris;
Δεν εσφάγησαν ολοι οι κάτοικοι της περιοχής εκείνης ,φίλε μου, υπερβάλεις,ως συνήθως, αλλά,δεν υπαρχει καμιά τέτοια ιστορική καταγραφή, για να σου φέρω τη δική σου απάντηση....
Ο Θεός,δεν έδωσε εντολή στον άνθρωπο, σήκω και πήγαινε σφάξε, έτσι,οπως το λές....Εν καιρώ πολέμου, αυτά γίνονται και το ξέρεις επίσης πολύ καλά....

Φίλε trexagireve , απαντάς δια της μεθόδου της μη απαντήσεως , δηλαδή δίχως ιστορικά στοιχεία που να επιβεβαιώνουν τις εντελώς προσωπικές σου απόψεις , που δεν τις αποδέχονται ούτε οι θεολόγοι !

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 23:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή, όμως, η αντικειμενικότητα, είναι κάτι που κρινεται allzzaro,
μην κρατάς το νομοθέτη στα χέρια σου, ότι κι εσύ κρινεσαι...
Αλλά,πάλι, αν δεν θέλεις να δεις, το στύλ παρέας, που έχουν μερικοί εδώ μέσα, πάλι μην νομίζεις, ότι περνάτε σε μας, εμένα, τον Ευρωπαίο, τον Άλεξ22, τον Ψηλό, τον Σαμουήλ κι άλλους, ότι εσείς αποτελείτε τους σωστούς,ή οτι εμεις είμαστε οι βάρβαροι,φαίνεται ο καθένας τι είναι, δεν είναι νύχτα, όπως νομίζουν καποιοι....
Είναι πολύ αυθαίρετη εκτιμηση σου, σε πληροφορώ και σε εκθέτει...
Δεν θέλεις να το δεις; Δεν πειράζει,αλλά μην μας λές και πως έχουν τα πράγματα..Ξέρουμε, ματάκια έχουμε και βλέπουμε...Φαντασία νομίζεις θέλει, ή νομίζετε ότι το κανετε τόσο καλά, ότι κάνετε;...
Υπάρχει κόσμος που βλέπει,στέλνει μηνύματα και λέει
"κρατείστε", "με βοηθήσατε", καλά τους τα λέτε.."....
Μην αφήνετε την αβάσταχτη ελαφρύτητα του ειναι μερικών,
να κάνουν το ελληνικό πνεύμα ...φελλό που επιπλέει..
Και επαναλαμβάνω, στείλε εκείνο το εμαίηλ που έλεγες...
Το δικό σου...Να τα πούμε προσωπικά, όχι απο δω μέσα..
Μην ανησυχείς,δεν θέλω να μαλώσουμε...
Για το άλλο ΘΕΛΩ να μιλήσουμε,το θέμα με την
αμυοτροφική πλευρική σκλήρυνση..Ξέρεις...

Είσαι πολύ μικρός , ελάχιστος έως ανύπαρκτος θα έλεγα -έστω- και να πιάνεις στο στόμα σου και να μιλάς για το Ελληνικό πνεύμα και η αναφερόμενη ως "αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι" σε εκφράζει απόλυτα και καθίστασαι περίγελως , με όλα όσα ανέκδοτα και ανεκδιήγητα λές και ισχυρίζεσαι...άσε που δεν έχουν ειρμό και λογική , παρά αποδίδουν την σκοτοδίνη που ενυπάρχει στο κούφιο το μυαλό σου , που σε συνδιασμό με το λιβάνισμα..έχει χαθεί η μπάλα!

Μιλάς εσύ για φελούς , ο ορισμός του φελού και της αμορφωσιάς της προσωποποιημένης και της αγιαφραφόπληκτης???

Μιλάς εσύ , που δεν έχεις γνώση βασικών εννοιών καν...αλλα και ήθους και αξιοπρέπειας???

Μιλάς εσύ...μπορείς έστω να μιλήσεις σε ανθρώπους σαν τον Allzzaro...που πρόκειται για έναν άνθρωπο με καλοσύνη και περιεχόμενο ψυχής ρε ψυχικά ταρακουνημένο ανθρωπάριο???

Στο ξανά-πα , θα έπρεπε να θυμιατίζεσαι καθημερινά και πιο πολύ , για το βήμα που σου δίνει το φόρουμ αλλα και η ανεκτικότητα και καλοσύνη των συμμετεχόντων...έστω να μιλάς!

Αλλα βλέπεις τα πολλα πτυχία -ΤΡΙΑ- το "τρίτο το μακρύτερο που λένε"...που εχεις στην κατοχή σου...σου πέφτουν βαριά...

Αναφέρεσαι στα τόσα μηνύματα "συμπαράστασης" που έχεις .... και αναφέρεσαι συχνά σ'αυτό , όπως και στο 98%..και στις υπόλοιπες αρλουμπολογίες του άνευ περιεχομένου "μυαλού" σου...

Να σου πώ κάτι???

Όσο μυαλό έχεις εσύ...άλλο τόσο έχουν και οι υποτιθέμενοι υποστηρικτές σου...όλοι στην φαντασία σου παροικούν..μυθεύματα της άκρατης και ανεξέλεγκτης φαντασίας σου και τίποτ'αλλο...

Μαζέψου και γίνε ταπεινός άνθρωπος και άσε τους ανθρώπους με γνώσεις και ευρύτητα πνεύματος αλλα και με καλοσύνη και σεβασμό να πούν κάτι..εσύ ουδεμία σχέση έχεις με μορφωμένους ανθρώπους και πετυχημένους...το γνωρίζεις αυτό καλά..!

Εσύ δεν είσαι τίποτα περισσότερο απο μια οχλοβοή...και μια παραφωνία στην ανθρωπότητα ...τίποτ'αλλο..!

Μόνο μια καταθεσή σου ...μόνο μια να υπήρχε που να είχε ειρμό και συνέχεια ...ΜΟΝΟ ΜΙΑ...αλλα δεν υπάρχει καμμιά ...όλο μπούρδα και ασυναρτησία Τρεχαγύρευε...ακριβώς αυτό φίλε μου...αγαπητέ μου..!

Βρίζεις τους πάντες διοτι δεν μπορείς να "φέρεις" επιχειρήματα καιαυτό βεβαίως δεν είναι καθόλου τυχαίο....

Βρίζεις και το παίζεις και "αντράκι" επιπλέον...να έχεις χάρη , αυτό μόνο σου λέω και αυτό διότι , τόσο εγώ αλλα και πολλοί συνδίκτυοι σέβονται τον εαυτό τους και δεν θέλουν σχέσεις με σιχάματα του είδους σου...και που καμμιά σχέση δεν έχουν με τους καλούς ανθρώπους που υπάρχουν ΚΑΙ στο χριστιανισμό , όπως και σε όλες τις άλλες θρησκείες!

Τα ράσσα δεν κάνουν τον παππά..φίλε μου..αγαπητέ μου αλλα η κοσμιότητα και ο σεβασμός..αγαπητέ μου!

Αγαπητέ μου..και καλέ μου ...παιδί μου!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 19 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy