ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σολομωνική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Leonard
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 14:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Leonard  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Leonard  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
______________________________________________________________
Μεταφορά μηνυμάτων και αποσπασμάτων που έχει αποστείλει το μέλος
Leonard, σε Δεσμευμένο Χώρο.

Τα κείμενα εκφράζουν άκρως εμπρηστικούς, αντικοινωνικούς ιδεασμούς
και προτρέπουν σε στάσεις, συμπεριφορές και πράξεις που προσβάλλουν
την ανθρώπινη υπόσταση, ατομική και κοινωνική.

Ο συγγραφέας υποτιμάει την νοημοσύνη των αναγνωστών, μα πάνω απ'όλα
προσβλέπει στην βίαιη κατάργηση της ανθρώπινης βούλησης με μεθόδους
που στοχεύουν σε ψυχολογικές ανασφάλειες, αδυναμίες, δυσκολίες και
στην εκμετάλλευση του ψυχικού πόνου των άλλων.

Παρακαλούμε, παρολαυτά τους Συζητητές να θυμούνται ότι τόσο
διαδικτυακά όσο και με παραδοσιακότερες εκδοτικές μεθόδους κείμενα
σαν αυτά είναι άφθονα στην εποχή μας και ότι τέτοια ζητήματα
απαιτούν για τον χειρισμό τους βαθύτατο στοχασμό και κατανόηση
για την ανθρώπινη φύση. Ο Διάλογος, εάν γίνεται με στόχο τη
διεύρυνση της Συνείδησης(δικής μας και των άλλων) καθώς και
την αντιμετώπιση της κάθε είδους προσωπικής και συνολικής/κοινωνικής
αλλοτρίωσης, είναι από τα καταλληλότερα μέσα που υπάρχουν...

Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

- 16/10/2006 -
______________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Leonard
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 14:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Leonard  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Leonard  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπάτε Αλλήλους !


Πως θα ήταν οι ιδανικές κοινωνίες αν τα μέλη τους αρνούνταν να υπακούσουν τους νόμους της φύσης και τους ρόλους που Αυτή προσδίδει στον καθένα μας; Ακολουθεί μια μικρή μελέτη για τις μεθόδους αναπαραγωγής και διαχείρισης του γυναικείου πλυθυσμού.

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ


(...)
αφαιρεθέν τμήμα
(...)


Γ) Ολόσωμες γυμνές φωτογραφίες των γονέων ώστε να γίνεται ποιοτικός έλεγχος της εμφάνισης του απόγονου που θα γεννηθεί. Με τον τρόπο αυτό, θα αποφεύγονται στο μέλλον να γεννιούνται πιθηκομούρηδες και μπουρούχες.


(...)
αφαιρεθέν τμήμα
(...)


Το πρώτο στάδιο επιβολής της αντρικής εξουσίας πρέπει να αναπτυχθεί σε διοικητικά επίπεδα. Συγκεκριμένα, το παγκόσμια νομοθετικό σύστημα πρέπει να αναπροσαρμοστεί και να τεθούν οι βάσεις για την σύγκλιση με νομοθεσίες των αυστηρών μουσουλμανικών κρατών. Μερικά προτεινόμενα μέτρα:

Α) Αποποινικοποίηση του αδικήματος του βιασμού και της σεξουαλικής παρενόχλησης.


(...)
αφαιρεθέν τμήμα
(...)


Ε) Κατάργηση του δικαιώματος της μόρφωσης.


(...)
αφαιρεθέν τμήμα

Μικρά τμήματα του κειμένου έχουν διατηρηθεί έτσι ώστε
να μπορέσουν οι αναγνώστες και οι συμμετέχοντες
να διαμορφώσουν μία άποψη σχετικά με τη στάθμη ποιότητας,
το ύφος και τους "ιδεασμούς" που περιέχονται σ'αυτό.

______________________________________________________________
Μεταφορά μηνυμάτων και αποσπασμάτων που έχει αποστείλει το μέλος
Leonard, σε Δεσμευμένο Χώρο.

Τα κείμενα εκφράζουν άκρως εμπρηστικούς, αντικοινωνικούς ιδεασμούς
και προτρέπουν σε στάσεις, συμπεριφορές και πράξεις που προσβάλλουν
την ανθρώπινη υπόσταση, ατομική και κοινωνική.

Ο συγγραφέας υποτιμάει την νοημοσύνη των αναγνωστών, μα πάνω απ'όλα
προσβλέπει στην βίαιη κατάργηση της ανθρώπινης βούλησης με μεθόδους
που στοχεύουν σε ψυχολογικές ανασφάλειες, αδυναμίες, δυσκολίες και
στην εκμετάλλευση του ψυχικού πόνου των άλλων.

Παρακαλούμε, παρολαυτά τους Συζητητές να θυμούνται ότι τόσο
διαδικτυακά όσο και με παραδοσιακότερες εκδοτικές μεθόδους κείμενα
σαν αυτά είναι άφθονα στην εποχή μας και ότι τέτοια ζητήματα
απαιτούν για τον χειρισμό τους βαθύτατο στοχασμό και κατανόηση
για την ανθρώπινη φύση. Ο Διάλογος, εάν γίνεται με στόχο τη
διεύρυνση της Συνείδησης(δικής μας και των άλλων) καθώς και
την αντιμετώπιση της κάθε είδους προσωπικής και συνολικής/κοινωνικής
αλλοτρίωσης, είναι από τα καταλληλότερα μέσα που υπάρχουν...

Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

- 16/10/2006 -
______________________________________________________________

________________________________________________________________
Εκτός των πλείστων άλλων "πεδίων μελέτης" του Leonard, σήμερα
είδαμε και ένα απαστράπτον δείγμα πρότασης για Ευγονική "φασιστοειδούς
τύπου" και αντι-γυναικείας κατεύθυνσης ...

Προσκαλούμε - για τελευταία φορά - τον Leonard σε κανονική Συζήτηση(και όχι
παράθεση θεωριών και αντιγραφές κειμένων), μόνον στο θέμα:
"Ψυχολογικά Προβλήματα // (πιθανότατα ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΟΣ τίτλος)" ώστε να
μας μιλήσει για την προέλευση και την σκοπιμότητα αυτών των κειμένων
που έχει καταθέσει, εννοείται από την καθαρά προσωπική του οπτική...

- 16/10/2006 -
________________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 16:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριοι και κυρίες admin

Δε με ενδιαφέρει καθόλου το τι ιδέα θα σχηματίσετε για το άτομό μου, ύστερα από αυτό που θα γράψω, αλλά προσωπικά (αναγκαστικά και άθελά μου) σας θεωρώ υπεύθυνους για την εξαθλίωση του διαλόγου και τον υποβιβασμό τόσο του δικού μου πνευματικού επιπέδου, όσο και των υπολοίπων συνforumιτών. Εκτός αν......

ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΑΞ ΔΙΑΠΑΝΤΟΣ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ Leonard, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ, ΤΟΝ ΟΥΜΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΝΩ ΚΑΘΕ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΤΟΥ. Η ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΗ, ΑΜΕΣΑ!!!! ΑΝ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΕΛΟΣ Η ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΣΑΣ ΚΑΛΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΟΣ, ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΘΙΞΙΑΣ, ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΙΣΤΟΧΩΡΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΓΝΟΡΗ ΑΝΟΧΗ ΣΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ.

Σε διαφορετική περίπτωση θα είστε ένοχοι στη συνείδηση όλων των υπολοίπων συμμετεχόντων, οι οποίοι ακόμα και στους πιο έντονους διαξιφισμούς τους διατηρούν το επίπεδο του esoterica εντός των πλαισίων της ανθρώπινης συμπεριφοράς.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 17:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kostakis
σε σχέση με την αναφερόμενη κατάσταση έχουν γίνει και θα γίνουν επεμβάσεις και ενέργειες (ακόμα και την ώρα που έστειλες εσύ το μήνυμά σου, το μεγαλύτερο μέρος των κειμένων είχε αφαιρεθεί).

Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης για το μήνυμά σου. Αποδεκτή και δίκαιη η αγανάκτησή σου. Να ξέρεις ότι καταβάλλουμε προσπάθειες ώστε να επιληφθούμε αυτής της καταστάσεως, με τον καλύτερο τρόπο.

Σε παρακαλώ και παρακαλούμε όσους άλλους, δικαολογημένα απορούν και αγανακτούν, να εμπιστευτούν ότι έχουμε δίκαιους και καλούς λόγους για την αντιμετώπισή μας.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 08:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!
ο φίλος Κωστάκης δεν ήταν ο μόνος που είχε αγανακτήσει με το περιεχόμενω των κειμένων του Leonard.Οταν διάβασα τί έγραφε δεν πίστευα στα μάτια μου... Μπράβο στους διαχειριστές του φόρουμ που διέγραψαν τέτοιες φασιστο-ναζιστικο-ρατσιστικές απόψεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 09:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kostakis ολοι μαζι σου..

εγω θελω να κανω μια ερωτηση ακομη...

εφοσον ο λεο μας, ουτε διαθεση εχει για συζητηση, απλα θελει να παραθετει τα κειμενα του, και να λεει τις αποψεις του, οι οποιες ειδαμε ολοι πολυ καλα τι περιεχουν..

Τι αλλο λοιπον περιμενουμε να μας πει ωστε να του αφαιρεθει το βημα και το δικαιωμα λογου εδω?

Εαν στοχος ειναι να γινει το εσωτερικα ποιο ποιοτικο, δε καταλαβαινω γιατι του επιτρεπετε ακομη την εισοδο...


Τελος θα ηθελα να πω στους υπευθυνους, οτι ΕΑΝ θελουν να διορθωθει η κατασταση, μαλλον ΤΩΡΑ θα ηταν καλη ευκαιρια να αλλαξουν καποια πραγματα στην λειτουργια του forum...

Edited by - GWGW on 17/10/2006 09:45:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 23:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ kostakis, Marte, Γωγω και λοιποί συμμετέχοντες στο παρόν θέμα ο φίλτατος Leonard απλά ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ ΑΠΟ ΤΟ MOYΣΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ "FOREST" το EDITORIAL του εκδότη καθώς και κάποια αρθρα ακραίων αντιλήψεων. Το περιοδικό αυτό ήταν BLACK-DEATH και μετά από παρέμβαση της πολιτείας απαγορεύτηκε η κυκλοφορία του πριν τρία χρόνια.

Το προτελευταίο ή το τελευταίο τεύχος του δημοσίευε αυτά που ο φίλτατος Leonard μας σερβίρει για δικά του.

Το συγκεκριμένο τεύχος το έχω και το έχω κρατήσει (αυτό κι αν είναι συγχρονικότητα) οπότε μολις κατέβω Αθήνα θα σας πω και λοιπές λεπτομέρειες.

Θυμάμαι ο "σατανιστής - Αντιάνθρωπος" εκδότης εμφανίστηκε τηλεφωνικά σε μεσημεριανή "κουστουμπολίστικη" εκπομπή όπου τα μάσαγε και προσπαθούσε να μαζέψει τα ασυμάζευτα, γι'αυτά που αφορούσαν την "ιδεολογία" του που εφόσον την είχε θάπρεπε να την υποστηρίξει τουλάχιστον.

Αλλά άμα του τραβούσε καμια μήνυση αυτεπάγγελτα ο εισαγγελέας, θα έτρεχε και δε θα έφτανε, και πάνε και οι βάτραχοι, πάνε και οι εξωγήινοι αντι-άνθρωποι και μετά αρχίζει η κλάψα και καλά είμαστε ακραία μουσική και μας κυνηγάνε, το κάνουμε για να προκαλέσουμε και άλλα τέτοια όμορφα.

Όταν αντιγράφουμε κομμάτια από περιοδικά, χωρίς να αναφέρουμε την πηγή, θεωρείται κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 02:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ gretel καλησπέρα

Καλά και αξιόπιστα όσα γράφεις, αλλά προσωπικά αδιαφορώ για την κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας, ειδικά όταν μου έρχεται στο νου η - συνομωσιολογική - σκέψη ο φίλος συνforumίτης Leonard να είναι είτε πρώην αρθρογράφος του περιοδικού (άρα δεν τον "τσακώνει" ο νόμος περί copyright), είτε (ακόμα χειρότερα) εντεταλμένος "αναβιωτής" - σερβιτόρος των συγκεκριμένων ιδεολογιών σε χώρους ελεύθερης διακίνησης ιδεών, όπως το esoterica, με σκοπό είτε τον προσηλυτισμό, είτε τη δίωξη των υπευθύνων του ιστοχώρου από τα αρμόδια όργανα της πολιτείας για τους ίδιους λόγους, βάσει των οποίων απαγορεύτηκε η κυκλοφορία του εν λόγω φυλλαδίου.
Εν ολίγοις, καλή η ελευθερία, αλλά μέχρι τα όρια της ελευθερίας του άλλου. Και ο νοών νοείτο....

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 13:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gretel, μπράβο παρατήρηση!!! Εγώ δε θα το θυμόμουν επ' ουδενί.

Ρε παιδιά, αυτός ένας κακομοίρης αυτοαποκαλεσμένος ακόλουθος είναι, αυτο-προσηλυτισμένος. Απ' όλα μάζεψε: Βαμπίρ, Μάτριξ, Σατανισμό, ΛαΒέι, Μπλακ Φόρεστ (όσον αφορά το γλυκό, να'χαμε ένα τώρα), από τον Νίτσε μόνο τον "Αντίχριστο", πάλι Βαμπίρ, δε θέλει και πολύ.

Αν τον είχανε στείλει κάποιοι εδώ, δε νομίζω ότι θα ήταν τόσο μα τόσο άτσαλος - "ακούστε την ιστορία μου"(η οποία δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι συνέβη, στη διαστροφή ποτέ δεν λείπουν οι αιτίες) και καπάκι full blown σατανιστική τελετή-"βλασφημία για τη βλασφημία". Πρώτα υπογραφή meus opus magnus(εννοεί meum opus magnum) και στο επόμενο ποστ προσθέτει in nomine luciferi. ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΑΤΣΑΛΟ για να είναι κατευθυνόμενο.


ΑΦ' ΕΤΕΡΟΥ, αν ο ίδιος ο editor, αυτοαποκαλούμενος παντοδύναμος και κύριος των σκλάβων συνανθρώπων του, μάσαγε τα λόγια του στην Τατιάνα, τότε πράγματι μπορεί παρά την τόση ατσαλοσύνη να υπάρχει κατεύθυνση... Η ατσαλοσύνη είναι φαίνεται καθολικό φαινόμενο εκει πέρα.

Πω ρε γαμώτο... Η διαστροφή για τη διαστροφή... Ακούς εκεί μισώ τους ανθρώπους... Το "αγαπάτε αλλήλους" που έγραψε μ'άρεσε...


-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 13:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ gretel καλησπέρα

Αγαπητέ kostakis η γκρέτελ ανήκει στο θηλυκό γένος.

quote:
Gretel, μπράβο παρατήρηση!!! Εγώ δε θα το θυμόμουν επ' ουδενί.

Ρε παιδιά, αυτός ένας κακομοίρης αυτοαποκαλεσμένος ακόλουθος είναι, αυτο-προσηλυτισμένος. Απ' όλα μάζεψε: Βαμπίρ, Μάτριξ, Σατανισμό, ΛαΒέι, Μπλακ Φόρεστ (όσον αφορά το γλυκό, να'χαμε ένα τώρα), από τον Νίτσε μόνο τον "Αντίχριστο", πάλι Βαμπίρ, δε θέλει και πολύ.

Αν τον είχανε στείλει κάποιοι εδώ, δε νομίζω ότι θα ήταν τόσο μα τόσο άτσαλος - "ακούστε την ιστορία μου"(η οποία δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι συνέβη, στη διαστροφή ποτέ δεν λείπουν οι αιτίες) και καπάκι full blown σατανιστική τελετή-"βλασφημία για τη βλασφημία". Πρώτα υπογραφή meus opus magnus(εννοεί meum opus magnum) και στο επόμενο ποστ προσθέτει in nomine luciferi. ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΑΤΣΑΛΟ για να είναι κατευθυνόμενο.


ΑΦ' ΕΤΕΡΟΥ, αν ο ίδιος ο editor, αυτοαποκαλούμενος παντοδύναμος και κύριος των σκλάβων συνανθρώπων του, μάσαγε τα λόγια του στην Τατιάνα, τότε πράγματι μπορεί παρά την τόση ατσαλοσύνη να υπάρχει κατεύθυνση... Η ατσαλοσύνη είναι φαίνεται καθολικό φαινόμενο εκει πέρα.

Πω ρε γαμώτο... Η διαστροφή για τη διαστροφή... Ακούς εκεί μισώ τους ανθρώπους... Το "αγαπάτε αλλήλους" που έγραψε μ'άρεσε...


-ΥΗVH
Light in extension


Αγαπητέ ΥΗVH η συγχρονικότητα φταίει για όλα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 03:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ ότι φαίνεται ο φίλος που κάτι έγραψε παραπάνω (ίσως μαζί με τον εκδότη που αναφέρετε)πιθανά να έκαναν μία ατυχή επίκληση στο δαίμονα Βλακιήλ ή _απαριάλ (το πρώτο γράμμα συμπληρώνεται κατά το δοκούν) και ξεχάστηκαν και βγήκαν απ τον κύκλο χωρίς proper banishing (για να μην ξεφύγουμε και απο το πνεύμα του τόπικ) με αποτέλεσμα τις παραπάνω θέσεις-απόψεις. Φαίνεται ότι δεν τήρησαν σωστά το πρωτόκολλο.

Δεν εξηγείται αλλιώς φίλοι μου. Πως θα το εξέφραζε άραγε ο ποιητής?

Το Βλακιήλ καλέσανε
δίχως περιστροφές
μα με σημεία και σύμβολα
γνώση ζητούσαν χθές

κι ο δαίμονας περίμενε
Ω τι ηλιθιότης
μόλις τον κύκλο πέρασαν
κι ο φίλος κι ο εκδότης

που λαθεμένα ξόρκισαν
του δαίμονος την μήνη
κι ο δαίμων πήρε το μυαλό
το λίγο που χε μείνει

και κείνοι στη συνέχεια
κι οι δυό ζαβλακωμένοι
το πληκτρολόγιο αγκαλιά
επήραν οι καημένοι

και με του Keyboard
τις παρειές
γράψαν σε φόρουμ τοπικό
τις χίλιες δύο _απαριές
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 04:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 11:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 15:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αλλα και παλι δεν ειναι λογως να γραψει τετοια πραγματα, εστω και ΑΠΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ αφου δεν διεπουν τον χαρακτηρα του Φορουμ

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 17:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος πάντων... ας σταματήσει εδώ η συζήτηση, γιατί και πολύ αξία του δώσαμε του όντος αυτού! (δεν νομίζω να έχει την απαίτηση να τον αποκαλέσω άνθρωπο μετά από αυτά που έγραψε! Ανθρώπους μας κάνουν οι πράξεις μας και όχι η φύση μας...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 20:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Yngwie

Απ ότι φαίνεται ο φίλος που κάτι έγραψε παραπάνω (ίσως μαζί με τον εκδότη που αναφέρετε)πιθανά να έκαναν μία ατυχή επίκληση στο δαίμονα Βλακιήλ ή _απαριάλ (το πρώτο γράμμα συμπληρώνεται κατά το δοκούν) και ξεχάστηκαν και βγήκαν απ τον κύκλο χωρίς proper banishing (για να μην ξεφύγουμε και απο το πνεύμα του τόπικ) με αποτέλεσμα τις παραπάνω θέσεις-απόψεις. Φαίνεται ότι δεν τήρησαν σωστά το πρωτόκολλο.



εγραψες μεγαλε!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 21:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Stanfromgreece ο καθένας από εμάς έχει την αξία που δίνει ο ίδιος στον εαυτό του.
Σε αυτό που έγραψες σχετικά με τον άνθρωπο με βρίσκεις εντελώς αντίθετη.
Το ότι η προσωπικότητα μας οδηγεί κάποιες φορές σε μονοπάτια που θα μας πονέσουν δεν μας κάνει λιγότερο ανθρώπους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 08:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pyramid, πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτό που αναφέρεις σχετικά με αυτόν τον υποτιθέμενο "άνθρωπο". Σε οτι έχει να κάνει με θέματα ρατσισμού ή ναζισμου είμαι κάθετος και δεν δέχομαι κουβέντα.
Πίστεψέ με, μιλάω γιατί γνωρίζω πολύ καλά το θέμα μέσα από δικά μου βιόματα...
λες ότι "Το ότι η προσωπικότητα μας οδηγεί κάποιες φορές σε μονοπάτια που θα μας πονέσουν δεν μας κάνει λιγότερο ανθρώπους"
ναι... άμα πονέσουν εμάς τους ίδιους... όχι όμως όταν έχει να κάνει με την ζωή και την αξιοπρέπεια των συνανθρώπων μας...
τέλος αυτή η συζήτηση για εμένα... δεν θα δόσω συνέχεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 12:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Stanfromgreece είμαι αρκετά αλαζόνας αλλά σε τέτοιο βαθμό, όχι. Είδες κάπου στο μήνυμά μου να προσπαθώ να σε πείσω? Εδώ δεν έχω την ικανότητα, ακόμα, να σηκώσω τον δικό μου σταυρό θα σηκώσω και τον δικό σου ή οποιουδήποτε άλλου?
Είδα την τοποθέτησή σου και είπα την άποψή μου, εάν σε όσα έγραψα υπάρχει κάτι που πιθανόν να σου χρησιμεύσει στην πορεία σου έχει καλώς, εάν δεν υπάρχει καλή καρδιά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 12:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pyramid, με παρεξήγησες νομίζω, και μάλλον φταίω εγώ σε αυτό καθώς ο τόνος μου ήταν αρκετά έντονος... και δυστυχώς πάντα έτσι είναι όταν έχω να κάνω με θέματα ρατσισμού...
όσο για την καλή καρδιά... υπάρχει...
Η πορεία μου,δόξα τον θεό... μια χαρούλα είναι... ο Leonard να προσέχει... γιατί μπορεί αυτά που λέει για τους άλλους να τα κάνουν στον ιδιο... και να μην του αρέσει καθόλου!
Πάντος κανονικά...δεν έπρεπε να ασχοληθώ καθόλου μαζί του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tindomiel
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 00:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tindomiel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια!!!
Επιτρεψτε μου να γυρισω στο αρχικο θεμα!
Πρωτα απο ολα να πω πως χαρηκα πολυ με τον nyo που ειναι απο τους λιγους που βλεπω να ξερουν τι ακριβως ειναι η Σολομονικη!!
Μπουχτησα με ολους να μου λενε πως ειναι κατι το σατανικο απο την στιγμη που ειναι ενα απο τα πιο ιερα βιβλια αν σκεφτουμε πως το εδωσε ο ιδιος ο Θεος στον Σολομοντα!Μεσα περιεχει γνωσεις για ολες τις Μαγειες του κοσμου (καλες κ κακες).
Μερικοι θα πουνε τωρα "γιατι εχει μεσα πληροφοριες για την κακη (μαυρη) Μαγεια αφου ειναι ενα καλο βιβλιο?"
Εγω παλι λεω πως μπορεις να πολεμισεις τον εχθρο σου μονο οταν μαθεις τα μυστικα του και το πως ενεργει!


Επισης ξερω πολλα παιδια και διαβασα και εδω για μερικους που κανουν διαφορες τελετες καλωντας πνευματα κτλ ενω δεν εχουν ιδεα απο αυτα.
Το να καλεσεις ενα πνευμα μπορει σε μερικους να θυμιζει cool σκηνες απο ταινιες η και παλι να το κανουν γιατι δεν πιστευουν πως θα βγει τιποτα.Ομως και μονο που μπαινεις στη διαδικασια να το κανεις σημαινει πως κατι περιμενεις να γινει.Δεν παιζουμε με αυτα τα πραγματα.
Ακομα και αν καποιοι ασχοληστε με Μαγειες και τετοια καλυτερα αφηστε τα πνευματα στη θεση τους!
Το αλλο πια?Που μερικοι καλανε Δαιμονες??
Ελεος παιδια!Ακομα και ο πιο ασχετος απο μαγεια ξερει πως οι Δαιμονες ειναι κατι το Σατανικο και τιποτα καλο δεν θα βγει με το καλεσμα τους!
Αυτα ηθελα να πω για τωρα!

*All you need is trust... and a little bit of Pixiedust*

Edited by - Tindomiel on 27/10/2006 00:28:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 11:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μερικοι θα πουνε τωρα "γιατι εχει μεσα πληροφοριες για την κακη (μαυρη) Μαγεια αφου ειναι ενα καλο βιβλιο?"


Εδω είναι σαν να έχουμε ένα μαχαίρι στα χέρια μας. Μπορούμε να κόψουμε ψωμί για να φάει η οικογένεια αλλά και να σκοτώσουμε κάποιον. Εκεί μπαίνει το μυαλό και η "λογική" του καθενός.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 00:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


σημερα ακουσα οτι 72 δαιμονες εχτισαν τον ναο του Σολωμοντα

ενδιαφερον!


φτηνα εργατικα χερια!!!

καμια επικληση των 72 μαστορων ξερει κανεις να μου μαθει?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2006, 01:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σημερα ακουσα οτι 72 δαιμονες εχτισαν τον ναο του Σολωμοντα

ενδιαφερον!


φτηνα εργατικα χερια!!!



αυτό είναι που λένε εμπορικό δαιμόνιο


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 16:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
σημερα ακουσα οτι 72 δαιμονες εχτισαν τον ναο του Σολωμοντα

ενδιαφερον!


φτηνα εργατικα χερια!!!



αυτό είναι που λένε εμπορικό δαιμόνιο


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**


-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 17:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OYΔΕΝ ΚΑΚΟ ΑΜΙΓΕΣ ΚΑΛΟΥ !!!

ΤΑ ΜΥΡΙΑ ΕΠΟΝΤΑΙ

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 23:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα 72 μόνο? Εδώ υπάρχουν εκατοντάδες...:ΡΡΡΡ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2006, 13:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης για το μήνυμά σου. Αποδεκτή και δίκαιη η αγανάκτησή σου. Να ξέρεις ότι καταβάλλουμε προσπάθειες ώστε να επιληφθούμε αυτής της καταστάσεως, με τον καλύτερο τρόπο.
O μόνος καλύτερος τρόπος είναι η απομάκρυνσή του από το φόρουμ... δεν ξέρω βέβαια τι έχει γίνει σαν συνέχεια του γεγονότος...
quote:
Το προτελευταίο ή το τελευταίο τεύχος του δημοσίευε αυτά που ο φίλτατος Leonard μας σερβίρει για δικά του.Όταν αντιγράφουμε κομμάτια από περιοδικά, χωρίς να αναφέρουμε την πηγή, θεωρείται κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας.
Το κερασάκι στην τούρτα...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nostron
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 10:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nostron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pedia bori kapios na mou pi pws tha vro ti Solomoniki? Ap' oti xero mono to megalo klidi kyklofori sta ellinika. Afto den ine gia epiklisi pnevmaton (ohi demonon)? Pies ine i afthendikes ekdosis sta ellinika? Afthentiki ekdosi ennoo afti tou McGregor mathers alla sta ellinika!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 13:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Nostron, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica!
Θα σε παρακαλούσα μόνο να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς προκειμένου να είναι ευκολότερη η ανάγνωση τους.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy