ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σολομωνική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 14:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή μου απαντάς πως το αντίθετο του μηδενώς είναι το μηδέν??

Όχι σου απαντώ ότι το 0 δεν είναι φυσιολογικό νούμερο, γι'αυτό και προσεγγιστικά μπορείς να πεις ότι ο αντίθετός του είναι ο 0 απ'την άλλη μεριά.
Αν δεν κατάλαβες τι εννοούσα, δεν έβγαλα το αντίθετο του 0. Σε παρέπεμψα σε όριο.

quote:
οκ

Γιατί δεν απαντάς για το -1?
Νομίζεις οτι είναι ερώτηση παγίδα?


Το θεωρώ αυτονόητο, γι'αυτό και δεν απαντώ. Το αντίθετο του 1 είναι το -1 και το αντίθετο του |α| είναι ο -|α| και από κει και πέρα το θέμα ανάγεται σε μαθηματικό.
Τι ερώτηση παγίδα να είναι; Μαθηματικά 2ας Γυμνασίου είναι αυτό.

quote:
Για κάθε τι,το αντίθετο είναι ο ιδιος του ο εαυτός,αρκεί να το δείς απο αλη οπτική γωνία.

Για να έχουμε το καλό ερώτημα αυτό που το στηρίζεις; Στο ότι ισχύει για ένα πράγμα που είναι αμφιλεγόμενο αν είναι αριθμός όπως οι άλλοι;
Θέλω την άποψή σου σε κάτι: το αντίθετο το -οο είναι το +οο;

Θα σε παρακαλέσω να μου δώσεις μερικές πληροφορίες για το είδος σπουδών σου, για να ξέρω από ποια σκοπιά τα βλέπεις.


Edited by - WindWalker on 24/05/2005 14:58:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 12:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στατιστικών και Ασφαλιστικών
Επιστημών του Παν.πειρ. το 1997,

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 12:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το θεωρώ αυτονόητο, γι'αυτό και δεν απαντώ. Το αντίθετο του 1 είναι το -1 και το αντίθετο του |α| είναι ο -|α| και από κει και πέρα το θέμα ανάγεται σε μαθηματικό.
Τι ερώτηση παγίδα να είναι; Μαθηματικά 2ας Γυμνασίου είναι αυτό.
Θέλω την άποψή σου σε κάτι: το αντίθετο το -οο είναι το +οο;

Edited by - WindWalker on 24/05/2005 14:58:52


Το οτι διδάσκεται στα σχολεία δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είναι και 100% αλήθεια......
Ειναι λογικό οτι τις πραγματικές μαθηματικές έννοιες είναι αδύνατο να τις κατανοήσουν οι μαθητές,γιαυτό στα σχολεία διδάσκονται συμβατικές μαθηματικές θεωρίες.

Εγώ είμαι σίγουρη οτι το -1 δεν είναι το αντίθετο του 1.
Το αντίθετο του 1 είναι μέσα στο ίδιο το 1 και όχι ενας ξεχωριστός αριθμός.

Οσο για το άπειρο,είναι σημείο στήριξης της αποψής μου οτι το αντίθετο κάποιου είναι ο ίδιος του ο εαυτός.


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 12:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιδή ξεφύγαμε απο το θέμα,σου ακούγεται εντελώς απίθανο,ότι ξέρουμε για δαιμόνια,αγγέλους κ.λ.π. να είναι λάθος?

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 19:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι Μηχανικός Η/Υ. Livia, εξ ορισμού ο αντίθετος ενός αριθμού είναι ο ίδιος με αλλαγμένο πρόσιμο. Αυτό που λες δεν ανταποκρίνεται στον ορισμό.

Τέλος πάντων, δεν έχει σχέση με το θέμα. Ας το σταματήσουμε εδώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 23:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ:
ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΟΥ 1 ΕΙΝΑΙ ΤΟ -1
ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΟΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ.
ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΕΙΝΕΙ ΣΤΟ 0 ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ(-),Η ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ (+).
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΤΕΙ Η ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΛΟΜΟΝΙΚΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stormrider
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 23:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stormrider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1) το καλο και το κακο, ειναι οτι βλεπεις το ιδιο πραγμα απο διαφορετικη "γωνια".
2)Σολομωνικη ειχε μελετησει και ο Καζαντζακης
3)οσον αφορα για το οτι ο θεος εδωσε την σολομωνικη στον σολομωντα ενα εχω να πω: για τα πολυ σημαντικα γεγονοτα υπαρχει μια καλη εξηγηση και μια πιο καλη καλυψη. το γεγονος ειναι η υπαρξη της σολομωνικης. το οτι ο θεος την εδωσε στον Σ. ειναι η εξηγηση ή η καλυψη?................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 11:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντελως τυχαια βρηκα αυτο το θεμα οταν εψαχνα κατι σχετικο σε ενα αλλο site και οδηγηθηκα εδω.

Διαβαζοντας ομως το θεμα δεν κατεληξα καπου.
Καποιοι ανεφερανε οτι ειχανε προβλημα διαβαζοντας το βιβλιο,καποιοι αλλοι οχι.
Μερικοι το αποριπτουνε θεωροντας οτι ολα αυτα ειναι βλακειες.

Δεν εχω αποψη γιατι πολυ απλα δεν γνωριζω.

Μου κινησε ομως την περιεργεια κατι πολυ απλο.

Λετε οτι ο θεος εδωσε στον Βασιλια αυτο το βιβλιο για να επικαλεστει τους δαιμονες να του χτισουνε το Ναο σε 3 ημερες.΄

Ωραια και ποιος ο λογος να μπει σε αυτη την διαδικασια?
Αφου ηθελε να τον βοηθησει γιατι δεν του τον εχτιζε ο ιδιος με μια εντολη του μεσα σε 1 λεπτο?

Δηλαδη πιο απλο θα φαινοτανε στον λαο τοτε να βλεπουνε περιεργα πλασματα με μυστρι και πυλο να χτιζουνε ενα ναο μεσα σε 3 ημερες?

Μπορει να θεωρηθει γελοια η ερωτηση μου αλλα ειναι απορια και ειπα να την γραψω.

Και υπαρχει και η αλλη λογικη που λεει οτι για να θεωρησεις αληθεια ολα αυτα θα πρεπει να αποδεχτεις ουσιαστικα και την Χριστιανικη πιστη μιας και για τον θεο των Χριστιανων μιλαμε,οποτε οποιος δεν αποδεχεται αυτη τη θρησκεια αυτοματα αποριπτει και την υπολοιπη θεωρια.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 11:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.sacredtexts.com


for a fistful of
dollars.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Disdaimona
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 16:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Disdaimona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα τη χαρά να μεγαλώσω με τη γιαγιά μου ( η οποία ήταν πρόσφυγας από τη Σμύρνη ) ακούγοντας ατελείωτες ιστορίες για ξόρκια και μάγισσες και θαύματα…..ανατρίχιαζε και βούρκωνε στη θύμηση τους και αρνιόταν κατηγορηματικά να τις διηγείται μετά τη δύση του ηλίου……δεν ξέρω αν είναι αλήθεια έστω τα μισά από όσα μου έχει πει ….. ξέρω με βεβαιότητα ότι εκείνη τα πίστευε όλα…..
Γνώρισα κάποτε μια γυναίκα πάνω από 90 χρονών , ανατριχιαστική στην όψη ( πραγματικά η προσωποποίηση της κλασσικής μάγισσας ) που υποστήριζε ότι μπορεί να κάνει μάγια και να καλέσει δαίμονες…..έλεγε πως αν καλέσεις οτιδήποτε μπορεί να σε υπηρετήσει αλλά το τίμημα είναι πάντα μεγάλο και πως δεν μπορείς να το διώξεις ποτέ πια εντελώς…..με κοίταζε βαθιά στα μάτια και μίλαγε λες και μοιραζόμασταν το ίδιο μυστικό.
Αντιμετωπίζω πάντα τέτοια θέματα με δέος και όσο και να μην το θέλω , όσο και να σκέφτομαι ότι δεν είναι παρά δεισιδαιμονίες πάντα με επηρεάζουν…..
Εγώ προσωπικά δεν θα πλησίαζα το βιβλίο ούτε για καλό ούτε για κακό…..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 17:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύω πως με την ανάγνωση ενός βιβλίου θα δείς δαίμονες, άγρια πλάσματα κτλ.
Αυτά πηγάζουν από αλλού...
Και για να τα πολεμήσεις πρέπει να πολεμήσεις τον εαυτό σου πρώτα.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 01:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα κι από μένα, διάβασα με ενδιαφέρον όλο το θέμα και θα ήθελα να σας πω μια ιστορία την οποία μου διηγήθηκε ο καλύτερος φίλος και κουμπάρος μου (που δε φημίζεται για παραμυθάς) η οποία συνέβη σε μια παρέα της αδερφής του, η οποία ευτυχώς δεν έχει ανησυχίες κι επιθυμίες να καλεί πνεύματα.

Συγκεντρώθηκαν λοιπόν ένα βράδυ και ήταν γύρω στα 5-6 άτομα αγόρια κορίτσια. Η ιστορία δεν πρέπει να είναι πολύ παλιά, λίγα χρόνια πίσω. Έκατσαν λοιπόν σε ένα τραπέζι, έβαλαν τα γράμματα πήραν και ένα ποτήρι κι άρχισαν να καλούν κάποιο πνεύμα. Κι εδώ αρχίζει το γλέντι γιατί προφανώς δεν περίμεναν τίποτε ιδιαίτερο ή το περνούσαν για επιτραπέζιο όπως το trivial. Δε ξέρω τι ακριβώς έγινε εκείνη τη στιγμή - μπορώ όμως να μάθω περισσότερα εάν επιθυμείτε, αν θυμάμαι κάτι τους παρουσιάστηκε σαν δαίμονας- και όπου φύγει φύγει από το φόβο. Σε λίγο καιρό οι 4-5 σκοτώθηκαν σε τροχαίο και η μία και μόνη επιζών εκείνης της παρέας τόσο σαλτάρισε από αυτό που είδε εκείνη τη νύχτα και το θάνατο των παιδιών που νοσηλεύτικο σε ψυχιατρική κλινική και ακόμη δε γνωρίζω κατά πόσο στέκει καλά στα μυαλά της.

Όταν μου το έλεγε ο φίλος μου έπαθα σοκ. Για αυτό όσοι έχετε τέτοιες ανησυχίες καλύτερα να τις αφήσετε, όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες κι εσείς μόνο πίτουρα δεν είστε. Κάντε καλύτερα κάτι υγιές με τους φίλους σας που θα σας δώσει μεγαλύτερη χαρά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 02:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ενδεχόμενο να σκοτώθηκαν σε τροχαίο επειδή μπορεί να οδηγούσαν απρόσεκτα το αποκλείεις, έ?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λυκοφρον
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 03:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λυκοφρον  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΕΒΡΑΙΚΑ ΨΕΥΤΟΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΕΡΙ ΒΛΑΚΕΙΩΝ ΟΤΙ ΔΗΘΕΝ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΣ ΨΕΥΤΟΘΕΟΣ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΩΜΑΛΟ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΡΕ ΞΥΠΝΑΤΕ.Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΑΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

λυκοφρονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 04:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από μένα παιδιά,

Και εγώ αυτό που γνωρίζω είναι, πως εν συντομία, "Σολομωνική" αποκαλούμε ένα απόκρυφο βιβλίο, το οποίο μάλιστα πολλοί θεωρούν πως είναι, το απόκρυφο βιβλίο του εβραϊκού λαού. Γράφτηκε από τον Βασιλέα Σολομώντα περίπου γύρω στα 200 π.Χ. και μπορούμε να πούμε, πως μέχρι και σήμερα, τα απόκρυφα κείμενά του, απασχολούν την επιστήμη.
Αναφέρονται κυρίως στον τρόπο που εκτελούνται διάφορες μαγγανείες και στον τρόπο επαφής με τα πνεύματα.
Η Σολομωνική ονομάζεται και "Clavicula Solomonis", γι΄ αυτό και πολλοί ιερείς την ονομάζουν "Βιβλίο του διαβόλου".

Αυτό γιατί, ενώ ο Σολομών έχει γράψει και πολλά άλλα κείμενα, στη Σολομωνική περιέχονται μόνο αυτά που αναφέρονται στην κακή πλευρά των εργασιών πάνω στα πνεύματα, γι΄ αυτό και δεν πρέπει να γίνεται σύγχιση με τα άλλα κείμενα, ή βιβλία όπως το Κλειδί κ.λ.π.


Κάτι ακόμα, συγκεκριμένα για το φίλο λυκοφρον,

Όταν λες φίλε μου, ότι "η αληθινή γνώση είναι στο δικό μας μεγαλειώδες παρελθόν", τι εννοείς???

Και σε οποιαδήποτε περίπωση, αυτό θα πει, πως δεν πρέπει να ξέρουμε τίποτα άλλο, σχετικά με την ιστορία του υπολοίπου κόσμου

Θέλω όμως να μου πεις, συγκεκριμένα, τι εννοείς ακριβώς "αληθινή γνώση"???

Οι άλλες γνώσεις, δεν είναι αληθινές, είναι ψεύτικες???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 04:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Clavicula Solomonis",

quote:
γι΄ αυτό και δεν πρέπει να γίνεται σύγχιση με τα άλλα κείμενα, ή βιβλία όπως το Κλειδί κ.λ.π.

Clavicula Solomonis σημαίνει τα κλειδιά του Σολομώντα.
Μήπως το Κλείδί που αναφέρεις είναι όντως η Σολωμονική?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 05:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη DAGON,

Έχεις δίκιο, γιατί το σωστό είναι "Κλειδί 1", "Κλειδί 2", κ.λ.π, κ.λ.π., κ.λ.π.

Θεώρησα όμως, πως είναι ευκολονόητο, το ότι :
Όπως εμείς με την έκφραση "Σολομωνική" εννοούμε μόνο όσα αναφέρονται στην κακή πλευρά, μεταξύ όλων αυτών των κειμένων που έχουν γραφθεί από τον Σολομώντα.
Και όμως, θα μπορούσε να πει κάποιος, πως όλα με μια λέξη λέγονται Σολομωνικά..., και θα είχε και ένα δίκιο, γιατί όλα γραμμένα από τον Σολομώντα είναι.
Κάπου μάλιστα, παραπάνω στο θέμα, έχουν αναφερθεί συνολικά και λεπτομερώς από κάποια φίλη, όλα όσα έχει γράψει.
Όταν όμως λέμε "Σολομωνική" δεν εννοούμε όλα τα κείμενα, όσα έχει γράψει ο Σολομών.
Έτσι, θεώρησα ότι, θα ήταν κατανοητό, ότι με τον ίδιο τρόπο και όταν αναφέρεται σαν "Clavicula Solomonis" αντιστοιχεί, μόνο σε αυτό το σύνολο των κειμένων. Μόνο όσα αναφέρονται στην κακή πλευρά.

Δηλαδή, αυτά και μόνο αυτά, τα οποία ονομάζουμε εμείς "Σολομωνική"

Νομίζω ότι τώρα έγινα πιο συγκεκριμένη, ώστε να μην υπάρχει πιθανότητα να μπερδευτεί κάποιος.

Ζητώ συγνώμη για την ασάφειά μου

Και ευχαριστώ πολύ για την επισήμανσή σου, φίλη DAGON Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 10:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω ότι τώρα έγινα πιο συγκεκριμένη, ώστε να μην υπάρχει πιθανότητα να μπερδευτεί κάποιος.

Οκ

φίλoς DAGONΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 16:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν πίστευα στη σολομωνική μεχρι προσφατα,θα σας πω μια ιστορια που εζησα. Μια ημερα λοιπον καθομουν καπου με καποιους φιλους μου και τα λεγαμε,λιγο πιο περα ερχεται ενας πιτσιρικας γυρω στα 16 με ενα φιλο του και επειδη ειμασταν κοντα ακουγα τη συνομιλα τους.Του ελεγε λοιπον ο πιτσιρικας ότι είναι σατανιστής,και τι καλος που είναι ο σατανισμός,και να γινεις και εσύ κ.λ.π.-κ.λ.π.
Καποια στιγμη απο τα πολλά που ακουγα αρχισα ,ανεξηγητα ειναι η αληθεια διοτι μεχρι τοτε δεν εδινα σημασια,να φοβαμαι.Η αντίδραση λοιπον ήταν να αρχίσω να λέω απο μέσα μου το πατερ-ημων,και τότε ειδα το εξης καταπληκτικό.Ο νεαρος που μεχρι τότε το επαιζε μαγκας,τρελάθηκε,αρχισε χωρις λόγο να βρίζει,αποκτησε ξαφνικα υπερκινητικοτητα,και αφου απομακρυνθηκε αμεσως απο κοντα μου φωναξε το φίλο του να φύγουν αμέσως.Επειτα απο μερικες μέρες τον ξανασυνάντησα στην ίδια περιοχή και μόλις με είδε μου έριξε μια αγρια ματια και εξαφανίστηκε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λυκοφρον
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 17:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λυκοφρον  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ISIDORA,ΑΠΟ ΠΡΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΓΡΑΠΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΕΘΝΩΝ,ΕΛΛΗΝΩΝ,ΙΝΔΩΝ,ΚΙΝΕΖΩΝ ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΩΝ.Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΛΑΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΝΕΦΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΔΙΞΟΥΝ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΔΕΙΓΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗΣ Π.Χ. ΟΙ ΙΝΔΙΚΗ "ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ" ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΚΑΙ Η ΓΗ ΕΠΙΠΕΔΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥΣ 100 ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ.ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ?Η ΕΣΤΩ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ?ΟΧΙ.ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΔΕΙΓΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΥΣΧΗΡΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ-ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΝ ΚΟΜΦΟΥΚΙΑΝΙΣΜΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΠΑΝΤΕΛΩΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗ?ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ?ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΛΕΤΟΥΜΕ.ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ,ΕΡΕΥΝΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΠΙΣΤΕΥΕ,ΚΑΙ ΜΗ ΕΡΕΥΝΑ.

λυκοφρονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 18:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
22, που είδες την ανάμειξη της Σολομωνικής σε όλο αυτό...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 19:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους,
διάβασα όλο το φόρουμ απο την αρχή μέχρι το τέλος και μπορω να πώ πως στην αρχή δεν ήμουν μόνος ήμουν με ένα φίλο και εκείνος μου πρότεινε να μπούμε εδω,
Εγω δεν ήξερα κάν τι είναι η Σολομωνική μεχρι που μου είπαι ο φίλος μου,
Είχαι ενα φίλο ο οποίος είχαι το βιβλίο, (οχι το αυθεντικό) και έλεγε μέσα μία ας το πούμε προσευχή στους δαίμονες στην οποία κάθεσαι μπροστα σε ένα καθρεύτη με την πλάτη σου γυρισμένη σε αυτον και έχεις αναμένα 3 κεριά μπροστά στον καθρεύτη και διαβάζεις τα λόγια, αν προλάβεις και γυρίσεις θα δείς ένα χέρι στον καθρεύτη οπου θα γράφει την ημερομηνία που θα παιθάνεις αν όμως δεν προλάβεις να γυρίσεις θα πεθάνεις εκείνη την στιγμή.
Δεν ξέρω πάντως εγω ανατρίχιασα μόλις μου το είπαι,
Εγω μια φορα το βιβλίο θα το πάρω οχι απαραίτητα για να χρησιμοποιήσω κάποια μαγεία αλλα γιατι θέλω να δω τι λέει μέσα,

Θέλω να δόσω μια συμβουλή σε όποιον θέλει να αγοράσει το βιβλίο,
δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσετε την μαγεία που αναφέρει,
λέγεται πως ο Σ. χρησιμοποιούσε και την λευκή και την μαύρη μαγεία αλλα την χρησιμοποιούσε για κάποιον σκοπο δεν την χρησιμοποιούσε ουτε για να κάνει επίδειξη ούτε για να μαζέψει πεντε έξι φίλους στο σπίτι να καλέσουν κάποιο πνεύμα για να δούν τι θα γίνει, με αυτά θέλω να πώ πως αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος και δεν γνωρίζεται και την λευκή και την μαύρη μαγεία τοτε καλό θα ήταν να μην επιχηρίσεται τίποτα για το δικό σας καλό,
Αυτά είχα να πω συγνώμη αν έγινα κουραστικός
παντα φιλικά

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 00:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Incubus δεν αποκλείω τίποτα, το γεγονός όμως ότι συνέβη λίγο μετά το βράδυ εκείνο δε σε βάζει σε υποψία; Ίσως ο οδηγός να έκανε λάθος ίσως όχι. Θα κοιτάξω αν μπορώ να μάθω τις συνθήκες του τροχαίου. Έτσι που είναι η οδήγηση σήμερα. Αν ρωτάς τη δική μου γνώμη πιστεύω ότι σχετίζεται άλλο όμως η γνώμη του καθένα μας κι άλλο η πραγματικότητα, μπορεί να ταυτίζονται μπορεί και όχι. Μη ξεχνάς ότι η μια κοπέλα κατέληξε σε κλινική και δεν υπήρχε ιστορικό τέτοιο στην οικογένειά της αλλά ούτε κι η ίδια έχει ποτέ προβλήματα τέτοιας φύσεως. Ξέρεις εμένα όταν μου είπαν την ιστορία μου έμειναν 2 πράγματα, η τρομάρα που πήραν τη νύχτα εκείνη-και θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα - και κυρίως το ότι 5 νέα παιδιά είτε έτσι είτε αλλιώς έχασαν τη ζωή τους. Νέα παιδιά χάνονται διαρκώς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 01:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Incubus δεν αποκλείω τίποτα, το γεγονός όμως ότι συνέβη λίγο μετά το βράδυ εκείνο δε σε βάζει σε υποψία; Ίσως ο οδηγός να έκανε λάθος ίσως όχι. Θα κοιτάξω αν μπορώ να μάθω τις συνθήκες του τροχαίου.

Μου λέει οτι δεν πρόσεχαν κι ήταν επηρρεασμένοι από το παιχνίδι που έκαναν.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 02:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
διόλου απίθανο ή αν θες μπορεί και να το συζητούσαν εκείνη την ώρα, να τρόμαξαν πάλι όλοι και βασικά ο οδηγός και τα υπόλοιπα είναι γνωστά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xeiram
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 06:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xeiram  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ Ή SCHELOMO=ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ

ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΔΑΥΙΔ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΗΤΑΝ ΥΙΟΣ ΜΕ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΒΗΡΣΑΒΕΕ.

ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο «ΠΡΟΦΗΤΗΣ» ΝΑΘΑΝ.
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ «ΜΟΡΦΩΣΕ»ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕ ΣΕ JEDIDJA= ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΤΟΥ ΙΑΒΕ.

ΖΩΝΤΟΣ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ ΟΝΟΜΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΑΔΩΝΙΟΥ.

«ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ» ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙKΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΟ ΙΩΑΒ ΚΑΙ ΑΡΧΙΕΡΕΑ ΑΒΙΑΘΑΡ.

ΕΤΣΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕ ΓΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΡΑΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞΥΠΝΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΝ ΦΟΙΝΙΚΩΝ ΧΕΙΡΑΜ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ.

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ 183.000 ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 7,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΤΟΝ ΛΟΦΟ ΜΩΡΙΑ ΤΟΝ «ΝΑΟ ΕΙΣ ΤΟΝ ΙΑΒΕ.»

ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΕΤΑΜΕΛΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΥΧΩΝ ΛΕΓΕΤΕ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟΝ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3.000 ΠΑΡΑΒΟΛΕΣ ΚΑΙ 5.000 ΩΔΕΣ. ΚΑΙ ΛΟΓΟΙ ΦΥΣΙΚΟΪΣΤΟΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΗ 4 ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΑΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥ ΧΡΕΩΝΕΤΕ ΚΑΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΗΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΟΠΩΣ «ΤΟ ΨΑΛΤΗΡΙΟΝ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΟΣ» ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΩΝΥΜΕΣ ΩΔΕΣ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΩΣΗΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΡΕΩΘΕΙ ΚΑΙ ΜΑΓΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΞΟΡΚΙΣΜΩΝ.

ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΛΑΟΙ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ ΣΩΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ!

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΟΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΒΙΒΛΙΟΝ ΙΑΜΑΤΩΝ ΠΑΘΟΥΣ ΠΑΝΤΟΣ»

ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ «ΔΙΑΘΗΚΗ ΣΟΛΟΜΩΝΤΟΣ ΥΙΟΥ ΔΑΥΙΔ» ΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΚΟΜΙΣΕ Ο ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΜΗΧΑΗΛ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΝΤΛΟΥΣΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΥΠΟΤΑΞΗΣ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΕΜΩΝ.
ΛΕΓΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΠΕΤΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΛΥΦΗ ΤΗΝ ΠΕΝΤΑΛΦΑ.

ΟΙ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΑΛΧΗΜΙΣΤΗΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΓΙΚΩΝ ΣΥΝΤΑΓΩΝ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΩΝΑ , ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΥΠΟΤΑΓΗΣ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΙΩΝ Ή ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΔΟΘΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΧΗΜΙΣΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΑΝ ΕΚΔΟΤΕΣ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΚΙΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΤΥΧΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ .
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΕΙΡΑΣ ΕΞΑΣΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΤΗΣΕΙΣ.

ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΩΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΔΑΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΠΑΘΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΑΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ.


ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΣΟΥΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ «ΜΕΓΑΛΟΥΣ», ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ ΠΟΙΟ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΈΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗ.

ΠΡΙΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ. Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΩΝ ΝΙΑΤΩΝ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΚΑΙ Ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ «ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ» ΣΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ C ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ
ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΙΧΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ…

ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ!


ΦΙΛΙΚΑ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnight
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 23:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera eimai neo melos kai diabaza edo kai peripoy ena xrono ta post sas katarxas epidei de exo poly xrono ayth th stigmh sygnomh kiolas tha po liga logia...ola oso kai an sas fenetai paralogo de einai apithana dioti k' ego ta idia pisteba pio pitsirikas ospoy ta da ola me mia poly prosopikh empiria k' tpt de einai tixeo me oso afora solomonikh alla kai vampir kai alla poy tha sas po ayrio poy tha exo time os tote byez...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 13:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ midnight αρχικά να σε καλωσορίσω και να σου ευχηθώ καλούς και δημιουργικούς διαλόγους.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ που είναι ευανάγνωστα απ'όλους

Ευχαριστώ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
midnight
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 22:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok απο δω και περα θα γραφω ελληνικα...καταρχην θα θελα να μου πεις τι σχεση εχεις με τη σολομονικη???Για να καταλαβω ποσα πραματα ξερεις πανω σε αυτο το θεμα και αν θα καταλαβεις αυτα τα σκηνικα και τους με τους οποιους θα σου μιλαω..μη φοβιθεις με τη παρτη μου δε ειμαι κανενας σατανιστης απλος εχο ασχολιθει με αυτα τα θεματα σα μικρος που ειμουν..αλλα τα ξεκοψα ολα μετα απο καπια πραματα που ειδα..C:Documents and SettingsHotkillaMy DocumentsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 17:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ok απο δω και περα θα γραφω ελληνικα...καταρχην θα θελα να μου πεις τι σχεση εχεις με τη σολομονικη???Για να καταλαβω ποσα πραματα ξερεις πανω σε αυτο το θεμα και αν θα καταλαβεις αυτα τα σκηνικα και τους με τους οποιους θα σου μιλαω..μη φοβιθεις με τη παρτη μου δε ειμαι κανενας σατανιστης απλος εχο ασχολιθει με αυτα τα θεματα σα μικρος που ειμουν..αλλα τα ξεκοψα ολα μετα απο καπια πραματα που ειδα..C:Documents and SettingsHotkillaMy Documents

Δε φοβάμαι καλέ μου, δεν πιστεύω άλλοστε στην ύπαρξη του Σατανά σαν οντότητα.

Εχω διαβάσει το βιβλίο. Θα σου επιστούσα την προσοχή σε ότι γράψεις ακολούθως να μην είναι του στυλ "επικλήσεις..." γιατί δεν μπορούμε να ελέγξουμε τις ηλικίες που μας διαβάζουν και πάντα θα υπάρχουν πυροβολημένα πιτσιρίκια που διαβάζουν τη Σολομωνική ως τσελεμεντέ και νομίζουν ότι με έναν κύκλο και μια πεντάλφα μπορούν να γίνουν μάγοι και τελικά να την ψωνίσουν.

Γιατί όταν δεν ξέρεις τί κουμπί πατάς πάντα κινδυνεύεις να εμφανιστεί η χοντρή -κατά του "πατάω ένα κουμπι και βγαίνει μια χοντρή-.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy