ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 12:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

E, και; Aρνήθηκα ποτέ εγώ τη μουλαρίσια φύση μου; Xμ.. μου θύμησες τη γιαγιά μου που κάθε φορά που πείσμωνα για κάτι άρχιζε "Γαϊδάρα, ε γαϊδάρα"-sic!
Kατά δεύτερο λόγο, επίσης στρώνουν:
1) τα χαλιά -δεν θυμάμαι πότε, οι καλές νοικοκυρές όμως θα γνωρίζουν
2) τα αυτοκίνητα (δεν μπορώ το ΣK θα πάω να στρώσω το εργαλείο)
3) τις "κακές" κοπέλες (θα τη στρώσω εγώ την κάμπια..)
4) το Kρεβάτι-το "γαμήλιο" (τς τς τι τσιγκούνα η θειά Aμερσούδα!)

Mε ωραίες στιγμές που "κολλάνε" (ας μην σχολιάσουμε κ το κολλάνε) στο θέμα


Εχεις δικιο βαφτιστηρα ,δεν θα σχολιασω εκει το....παραληρημα σου..αλλα εδω!

Τι κακο και αυτο..να μην μπορει κανεις να πει δυο λεξεις εδω μεσα και να εχει σαν απαντηση το παραληρημα σου!
Τεσπα,εσυ ξερεις καλυτερα περι <στρωσιματος> και <κολληματος>

Αυτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 12:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου λες καλή μου νονά, μιας κ ανέφερες τη λέξη "παραλήρημα" μήπως είδες τι λέει ο endorama στο τελευταίο μήνυμά του; K λέει κ για σένα...
Mάλλον εσύ τα προκαλείς όλα αυτά!
Xμ... για βάλε το χεράκι σου να το βοηθήσουμε το παιδί...
Γιατί αν τον αναλάβω προσωπικά... ζήτω που τον έκαψα!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 12:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαλντα καλη μου γιατι να το βαλω το χερακι μου?

Ειμαστε σε ενα φορουμ που ο καθενας εχει την υπευθυνοτητα του τι γραφει και του πως το γραφει.
Αν καποιος θεωρει οτι για την κατασταση του φταινε αλλοι και οχι τα οσα καταμαρτυρουν για τον χαρακτηρα του τα γραπτα του τοτε εμεις οι υπολοιποι σηκωνουμε τα χερια ψηλα...

By the way...φθηνα δεν του το χρεωσες το τηλ? Μονο 35 ευρα?
Επειδη ειστε 2 σε 1 δεν παει να πει οτι θα τα δινεις και τζαμπα +οτι δεν ειμαστε Ωνασηδες και τα παντα εχουν παρει την ανηφορα.

Καλη σας μερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 13:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. δίκιο έχεις, εμείς εδώ δεν είμαστε σαν τη Mantis που είναι φραγκάτη κ δεν "μασάει"...
Aχ, νονά μου.. ντέρτια σήμερα. Σου αποστέλλω ένα τραγουδάκι για να σε βάλω στο mood..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 13:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαφτιστηρα ελπιζω να μην ειναι κανενα γαβ γαβ γαβ τραγουδακι... γιατι δεν ακουω τετοια .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 14:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γαβ γαβ?
Nα σου 'τοιμάσω μια μπριτζόλα να κολατσίσ'ς;

Nαι! Γαβ-γαβ σου έστειλα, με EΣΩTEPIKO περιεχόμενο όμως...
Tα πρωινά είμαι "ανοιχτόμυαλος" άνθρωπος κ μπορώ ν'ακούσω τα πάντα
με το που πέφτει η νύχτα όμως γίνομαι σκληροπυρηνική...

K μια που είπα "νύχτα"... Aνακάλυψες τι σημαίνει να βλέπεις σπληνάντερο στον ύπνο σου;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 14:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη μου μπορει να εχω διευρυνει τις γνωσεις μου οσο αφορα τα γαβ γαβ της Ελλαδας.....θελοντας και μη....αλλα ως εκει.
Δεν μπορω να ακουσω τετοια τραγουδια!

Και οχι δεν εχω ιδεα τι σημαινει το να βλεπεις οτι τρως εντοσθια και αυτος και ειναι ο λογος για τον οποιο ρωτησα .

Αλλωστε σε τοπικ με ονειρα βρισκομαστε οποτε οι αποριες μας θα ειναι και σχετικες..σωστα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 15:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά, σωστά...

Xμ.. να επιστρέφω σιγά-σιγά στα όνειρα...

Edited by - Valnta on 12/12/2003 15:08:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 15:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - Valnta on 12/12/2003 15:28:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 15:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν καποιος θεωρει οτι για την κατασταση του φταινε αλλοι και οχι τα οσα καταμαρτυρουν για τον χαρακτηρα του τα γραπτα του τοτε εμεις οι υπολοιποι σηκωνουμε τα χερια ψηλα...

δεν καταλαβα

δηλαδη τι καταμαρτυρουν τα γραπτα μου?

προσεξε τι θα πεις

γιατι θα καταμαρτυρησεις


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 15:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tς τς.. κατευθείαν να διαμαρτυρηθείς...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 15:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φυσικα και διαμαρτυρομαι

εδω καποιοι με αποκαλουν παρανοικο και δεν ξερω και εγω τι αλλο

τι ειπες? σσσσσσ ασε με γραφω στο forum τωρα
ασε με
θα τα πουμε μετα

αχ αυτες οι φωνες μεσα στο κεφαλι μου
αν και πηρα ασπιρινες δεν το βουλωνουν


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 16:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
80 ευρώ παρακαλώ. Nεαρέ! Σε σας μιλάω!
80 ευρώ. Για τις ασπιρίνες παλικάρι μου!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 19:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΝΟΜΑ: Valnta

ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΗΚΕ Ο ΣΠΑΓΓΟΣ

ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ: ΣΚΩΤΙΑ

ΔΗΜΟΤΗΣ: ΡΑΜΑΛΑΣ

ΘΡΗΣΚΕΥΜΑ: ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΦΙΛΟΧΡΗΜΑΤΗ

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ: ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΤΙΣ

ΟΙΚ. ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΤΟΥ ΓΑΜΠΡΟΥ

μα καλα επιχρυσες ειναι οι ασπιρινες?
ασε που εχω κατεβασει ενα καρο απο δαυτες και οι φωνες δεν το βουλωνουν

τι διαολο?καραμελες μου πουλας?
φυκια για μεταξωτες κορδελες

ΡΕ ΑΝΤΙΣΥΛΗΠΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το ονειρο μου για το αυριο...

το ονειρο μου για το χτες...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δεν έχω λόγια! Η αντίδρασή μου σ'αυτό το μήνυμα
δεν είναι για να τη γράψω γιατί θα νόμιζες ότι έχει
πάρει τον έλεγχο του μυαλού μου ο Μάνος
(χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχ)
Τα σέβη μου endorama!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου

**Κοίτα να δεις! Δεν πρόλαβα να τον μελετήσω κ μπήκε σφήνα!


Edited by - Valnta on 12/12/2003 20:49:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα σέβη μου endorama!

??????????????????? για ποιο λογο?
τι ειπα παλι ο ανοητος?

ναι το ξερω οτι δεν παιρνω στροφες γιαυτο που και που χρειαζομαι μια επαναληψη

καλα ρε μανο το ονειρο σου ειναι να κοιτας μεσα απο κλειδαροτρυπες?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το ονειρο μου ειναι να τις ανοιγω...,και να με περιμενουν με η χωρις ενοραση...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ: ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΤΙΣ

ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΚΡΕ ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΔΙΕΣΥΡΕΣ ΜΈΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟΚΑΜΠΟΥ!!!!
θΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ!!!!
ΘΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΙΜΟΡΟΥΦΙΚΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΜΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΠΟΡΕΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ!!!!

... και δεν συνεργαζομαι με την αγαπητη Valnta, απλά τυγχανει να είμαστε στον ίδιο.... τομέα!

βζβζββζβζιζιιζιιινννννν.......
Mantis: το εξαγριωμένο με τον ενδόραμα και ερωτο-χτυπημένο κουνούπι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πριν ομως ξεκινησεις την αντισταση μπορεις να μου σχολιασεις το ονειρο που ειδα και το οποιο ειναι μερικα post πιο πανω? ισως και στην προηγουμενη σελιδα

ανυπομονω να ακουσω την γνωμη σου


μετα κανε οτι θελεις αλλα μην με πονεσεις


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΙΜΟΡΟΥΦΙΚΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΜΩΝ..

αποφασισε mantis ,να εκπληρωσεις την τελευταια επιθυμια του endorama και να του εξηγησες οτι θελει...καθως..

θα παρει την πραγματικη του μορφη ...

..

πριν εξοντωθει...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ...
πρώτα μερικές ερωτήσεις:
Τι έβλεπες, διάβαζες ή έκανες πρίν κοιμηθείς?
Περνάς κάποια περίοδο έντονου αγχους?

μέχρι να απαντήσεις... κατεβάζω από το ράφι τον Ονειροκρίτη μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 22:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αααααα σε ευχαριστω που ασχοληθηκες γιατι οι υπολοιποι δεν με πηραν στα σοβαρα (δεν ξερω γιατι)

ολα χαλαρα
δεν διαβαζα τιποτα
ουτε εφαγα εναν σκασμο πριν πεσω για υπνο και

ειμαι σοβαρα γιατρε?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 22:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταλαβα κανενας δεν νοιαζεται για τον κακομοιρη ενδοραμα παω να δω αν κουνιουνται οι βαρκες


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 23:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβαζε τώρα καλέ μου ενδόραμα και θα δείς πολλά και καλά. Για την ευκολία μου/σου θα κάνω αντιπαράθεση των εξηγήσεων πάνω στο αρχικό κείμενο σου.

"που λετε ειχα παει με καποιους φιλους σε ενα μερος με πολλα εγκατελειμενα κτιρια και γυρω γυρω δασος εκει λοιπον ειδα αναμεσα απο τα δεντρα εναν τυπο πολυ πολυ κοντο ο οποιος ηταν πρασινος

μαλλον εκπεμπε ενα λαμπερο και εντονο πρασινο φως"

Έχουμε και λέμε, ένα ξωτικό και έντονο φώς.
Το φώς του ονείρου είναι το πιο σίγουρο σημάδι αισιοδοξίας. Αν στο ονειρικό σκηνικό προκύψει ξαφνικά από οποιαδήποτε πηγή οποιουδήποτε
χρώματος έντονο φώς, αυτό προαναγγέλλει άμεση λύτρωση από κάθε λογής προβλήματα.
Η εμφάνιση οποιουδήποτε ξωτικού όντως στο όνειρο αναγγέλλει πάντοτε μεγάλη εύνοια της τύχης, προστασία από ισχυρές δυνάμεις και εσωτερικές εγγυησείς επιτυχίας. Καλό είναι πάντως να μην εκμυστηριεύεσαι εύκολα και στον οποιοδήποτε ένα τέτοιο όνειρο.

"αλλα αν και μου εκανε τρομερη εντυπωση δεν τον ανεφερα στους υπολοιπους οι οποιοι δεν τον ειχαν προσεξει"

Είναι μια ευκαιρία για εσένα και όχι για τους άλλους, άρα λογικό είναι να μην τον δούνε.

"μπηκαμε λοιπον σε ενα σπιτι απο μια ξυλινη σκαλα

το οποιο ηταν αδειο και μεσα στην σκονη

καθισαμε εκει λιγη ωρα και κουβεντιαζαμε ωσπου σε μια στιγμη κοιταξα εξω απο ενα παραθυρο και μεσα απο το σκονισμενο και πενταβρωμικο τζαμι ειδα οτι ο ηλιος ηταν ψηλα και ομως εγω αρχισα να φωναζω"

Η σκάλα στο όνειρο, αν είναι μπροστα σου σημαίνει πως πρέπει να πάρεις σημαντικές αποφάσεις. Εσύ την ανέβαινες και το μήνυμα είναι πολύ αισιόδοξο.
Το βρώμικο, σκονισμένο, σκοτεινό σπίτι είναι μια σειρά από δυσάρεστα γεγονότα που πρόκειτε να σου συμβούν και σε συνδιασμό με τον ήλιο που μεσουρανούσε, που είναι σημάδι που δηλώνει ότι πρέπει να προσέχεις γιατί οι φιλοδοξίες σου είναι υπερβολικές και μπορεί να σε καταστρέψουν, όλα δείχνουν πως τα πράγματα στραβώνουν... Αλλά εδώ έρχεται η ανατροπη, σηκώνεσαι και φεύγεις....

"καλα λεω καθηστε εδω εγω την κοπαναω"

και αυτή είναι η σωστή επιλογή...

"και βγαινοντας εξω ο ηλιος ειχε σχεδον χαθει στον οριζοντα!!!!!"

γιατί όταν βλέπεις στον ύπνο σου τον ήλιο στην ανατολή ή στην δύση του θα πρέπει να περιμένεις πολύ ευχάριστα μηνύματα.

"ομως πηρα λαθος μονοπατι και βρεθηκα σε ενα αδιεξοδο οπου ειχε και κατι ταμπελες που εγραφαν διαφορα αλλα δεν καθησα να τα διαβασω γιατι ολα αυτα τα κοκκινα συμβολα που ειχαν μου εδωσαν να καταλαβω οτι δεν θα ελεγαν κατι καλο"

Το αδιέξοδο είναι κάποιες επιλογές που θα σου ζητηθούν να κάνεις είτε πάνω σε άτομα είτε γύρω από κινήσεις. Για άλλη μια φορά την κοπάνησες χωρίς να περιμένεις να ακούσεις ή να δείς κάτι. Αυτή την κίνηση θα πρέπει να την θυμάσε και να την κάνεις όταν έρθει η στιγμή.

"κοιταω σε μια στιγμη κατω και βλεπω ενα νεκρο σπουργιτι το οποιο ομως ηταν και αυτο πρασινο (ακτινοβολουσε αυτο το πρασινο χρωμα)

το κοιταζω πιο εντονα και προσπαθησα να διακρινω τα χρωματα του τα οποια τα καλυπτε το εντονο πρασινο

και μολις καταφερα να τα διακρινω τοτε το σπουργιτι ζωντανεψε και πεταξε"

Τα σπουργίτια μεταφέρουν αισιόδοξα μηνύματα. Τα νεκρά σπουργίτια δεν προμηνύουν τίποτε καλό, αλλά εδώ γίνεται η δεύτερη ανατροπη, γιατί το σπουργίτι έχει έντονο φώς (βλ. παραπάνω)και το ότι είναι νεκρό είναι σημάδι πως υπάρχει ακόμα περίπτωση να χαλάσουν τα πράγματα και ότι πρέπει να προσέχεις. Όμως με την δύναμη της θέλησης σου το φέρνεις ξανά στην ζωή και αυτό είναι το "όπλο" που πρέπει να χρησιμοποιήσεις για να πραγματώσεις τα σχέδια σου

"τοτε ενοιωσα μια απιστευτη κουραση και τα ματια μου τα ενοιωθα λες και καποιος ειχε ριξει μεσα τους αμμοχαλικο

ηταν λες και δεν ειχα κοιμηθει ολο το βραδυ και ενοιωθα πολυ γερασμενος"

Η κούραση στο όνειρο, είναι σημάδι πως η ψυχή σου νιώθει πολύ ταλαιπωρημένη. Το καλύτερο φάρμακο γι' αυτή την περίπτωση είναι ένα ταξίδι αναψυχής ή αλλαγή τρόπου ζωής ή νέες γνωριμίες.
Αυτό για εμένα είναι ίσως η αφορμή, η αφετηρία για να κάνεις πραγματικότητα ότι έχεις στο μυαλό σου.

Ελπίζω να σε κατατόπισα.... ούφ κουράστηκα!

βζιν βζιν βζιν βζιν ..... (σε κυκλική πορεία πρός το πάτωμα)
Mantis: το ερωτο-χτυπημένο κουνούπι με το κληρονομικό χάρισμα.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 06:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη μου Mantis τι να πω?

αν ξαναπω κακια για σενα να μου μικρυνουν τα παπουτσια

δεν περιμενα να μου απαντησεις


quote:
άμεση λύτρωση από κάθε λογής προβλήματα
τωρα διαβασα την απαντηση σου γιατι ετρεχα στα νοσοκομεια και μολις γυρισα λυτρωμενος

εφυγε ενα βαρος απο πανω μου

αλλα μεχρι να φυγει κοντεψα να παθω εγκεφαλικο απο την αγωνια ομως
τελος καλο ολα καλα

quote:
Για άλλη μια φορά την κοπάνησες χωρίς να περιμένεις να ακούσεις ή να δείς κάτι. Αυτή την κίνηση θα πρέπει να την θυμάσε και να την κάνεις όταν έρθει η στιγμή.
αποψε δεν εφυγα περιμενα..................................


συγνωμη αν σε κουρασα αλλα περιμενα μονολεκτικη απαντηση οπως "παραταμε"



Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 07:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωρα να παω να ονειρευτω και εγω επιτελους

και μαλιστα με ηρεμια

σημερα παραλιγο να αλλαξει τελειως η ζωη μου προς μια κατευθηνση την οποια δεν την ειχα σχεδιασει και αν γινοταν αυτο δεν ξερω ουτε και εγω τι θα εκανα.

αβασταχτο πραγμα οι ευθηνες

καλη μου Mantis τωρα που θα κοιμαμαι θα αφησω το χερι μου εξω απο το παπλωμα αν πεινασεις ελα για ενα γευμα

στο χρωσταω

εξαιτιας μου εκαψες αρκετες θερμιδες


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 09:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
endorama,χαιρομαι που τελικα ηταν κατι το περαστικο,η λαχταρα που ενδεχωμενος περασες.

φιλε δεν εχω κατι παραπανω να προσθεσω.

καλη σου μερα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 16:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω φιλε μου

καλα ελεγε η Valnta για λαχταρα

ασπρισανε πιο πολυ τα μαλλια μου


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 20:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και οχι δεν εχω ιδεα τι σημαινει το να βλεπεις οτι τρως εντοσθια και αυτος και ειναι ο λογος για τον οποιο ρωτησα .

Ξωτικούλη μου, μιας που κατέβασα από το ράφι τον Ονειροκρίτη μου, έριξα και μια ματιά.... στα εντόσθια... και δεν είναι καλό...
Αν βλέπει κανείς εντόσθια είναι ένα από τα χειρότερα όνειρα και προαναγγέλλουν μεγάλες συμφορές σε οικογενειακό επίπεδο. Συνάμα πρόκειται για μια προειδοποίηση των επερχόμενων συμφορών, και ενδεχόμενα θα πρέπει να εγκαταλείψει κανείς το σπίτι του πρίν ακολουθήσουν δραματικά γεγονότα.

Βεβαια όλα αυτά, είναι στο χέρι μας να τα αλλάξουμε... και σίγουρα εν είναι ανάγκη να ξεσπιτωθείς ξωτικούλη!

βζινννν.........
Mantis: το ερωτο-χτυπημένο κουνούπι με το κληρονομικό χάρισμα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy