ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 12:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είμαι Valnta!

Όπως πάντα, προβληματίζομαι….

και αν δεν βρω λύση…θα βρω μια όμορφη ύπαρξη….

να συζητήσω!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 13:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε βλέπω...να συζητάς τελικά....

Mη χάνεσαι έτσι απότομα//η αδερφούλα σου θα βγει
στη Nικολούλη καμοιά ώρα...

*κ μια κ είπα για την αδερφούλα σου//περιμένει αποσυμβολισμό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 19:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου Valnta για την Νικολούλη δεν ξέρω.... αλλά σίγουρα θα αμολήσω τα σκυλιά στην επόμενη πολυήμερη απουσία...

Dear Αδελφέ με την σουρλουλού γύριζες ή είχες χαθεί στις σκέψεις σου?

"Ορώ γαρ ημάς ουδέν πλήν είδωλα..."
Σοφοκλής

Ναι, σε εσένα το λέω, που με τα δήθεν πάνσοφα μάτια σου, με κοιτάς περίεργα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 01:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.altfactor.gr/magazine/fanzines/bigbang/iss4/koritsi.html
Το Κορίτσι Ονειρεύεται
Sonya Dorman
Μετάφραση: Ράνια Κατσαρέα

Το κορίτσι ονειρεύεται πως τ' όνειρό της
είναι πιο γρήγορο απ' το φως,
γιατί της υποσχεθήκαμε πως έτσι,
ο θάνατος δεν θα έρθει να την βρει.
Βασίλισσα του ουρανού θα φύγει μακριά
με τη δική της ταχύτητα
και μ' όνειρα για πυραύλους αρκετά μεγάλους
για να υψωθούν πάνω από τους ωκερανούς.

Θα πλανιέται μέσα στο σύμπαν
αφήνοντας τους λόφους που η οικογένειά της βρίσκεται.
Δεν είναι η Ανδρομέδα, δεμένη σ' ένα βράχο
μέχρι ο πρίγκιπας να 'ρθει
αλλά μόνη της θα πετάξει
μακριά από τις ασφυκτικές κουζίνες.

Ο πρίγκηπας είναι ένα στοιχείο των βαρετών μας μύθων
είναι η βαρύτητα που απ' αυτή
το ονειρόπλοιό της πρέπει να ξεφύγει:
Ντυμένη σε μια "ερυθρά μετατόπιση" θα είναι πάντα
έναν κόσμο μακρύτερα απ' την έλξη του

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 11:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mπερδεμένα όνειρα//σκηνές από τον Mπαλαμό του Tορνέ
+ το θέμα "ταφικές συνήθειες στην Eλλάδα"///???

χμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 17:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://users.ap.net/~chenae/natpoem.html

Ghost Warriers
By Donald Hook

Shadows dance on canyon walls, They are shadows from my fire.
And from these walls Ghost Warriors call "Your history is a liar."
"Our sacred lands were stolen and this we can't forget."
"The spirits of our warriors who gave their lives for it."

But the wind whispers to me that the shadows I see are visions of when the west was young.
And the Indian danced around his council fire where prayers to the Great Spirit were sung.
They asked the Great Spirit to guide them in this their troubled time.
For the white man walked upon their land and said "This land is mine."

It was the search for yellow iron that became the red man's curse.
For the white man swarmed upon their land each fighting to be first.
And no amount of prayers could stop the coming flood.
Soon the yellow iron was bathed in Indian blood.

The Great Spirit couldn't help them they had to fight alone.
For the mountains and the desert that had always been their home.
The Indian was defeated and just seemed to fade away.
And his sacred lands were ravished it seemed in but a day.

The mountains were blasted open; the gold ripped from beneath the earth.
The wounded land lies silent now and has but little worth.
The Indian is gone forever from this land that once was his.
And no one seems to want it now not the way it is.

So now that you know their story, will you listen to the whispering wind?
The ghosts of ancient warriors are singing their songs again.
They're singing to the Great Spirit their sad and mournful prayers.
Asking Him to make whole again this land that once was theirs.

http://users.ap.net/~chenae/wolfpic1.html

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 07:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας και Χριστος Ανεστη.
Βαφτιστηρα το θεματακι σου λιγο ακομα και θα το φαει το μαυρο σκοταδι..!
το παραμελησαμε απαντες.
Μιας και το φερνω στην επιφανεια ξανα..μου υπενθυμιζετε τι σημαινει να βλεπεις χιονι?
Ειδα οτι ανοιξα την πορτα και ειδα τα παντα χιονισμενα και παραλληλα να συνεχιζει να ριχνει.
ειναι καλο η κακο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 18:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξωτικονονά και αγαπητή συμπεθέρα για άλλη μια φορά.....

Το χιόνι είναι σύμβολο της αγνότητας αλλά και της ψυχρότητας.

Αν βλέπει κανείς στον ύπνο του ότι πέφτει χιόνι, αυτό είναι σημάδι ταραχής, ίσως και φιλονικίας, εξαιτίας κάποιας ψυχρής συμπεριφοράς.

Το λευκό χιόνι επισημαίνει τους κινδύνους της επιμονής σε ανεξέλεγχτές ιδέες, που κακώς, κάποια στιγμή μπαίνουν πάνω από τα αισθήματα και διαλύουν μια σχέση.

Το βρώμικο χιόνι αναγγέλλει συκοφαντίες, βασισμένες όμως σε κάποιες παρεξηγήσεις.

Το όνειρο με το χιόνι είναι καλό, μόνον αν το δεί κανείς να λιώνει.


Άντε και σε λίγο θα τα μάθω απ' έξω....

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 18:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω για την ερμηνεια Κουνουπονονα-συμπεθερα.
Χμ,οντως αυτες τις μερες κατι συμβαινει..
Παλι καλα που δεν μου ειπες να κατσω να το γραψω 1000 φορες για να το εμπεδωσω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 18:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα έπρεπε να το'χεις μάθει πια; Tρεις φορές στο έχει πει
το κακόμοιρο το κουνουπάκι.... Nα'χεις χάρη που είναι καλό κορίτσι...

χμ... ώρα να την κάνω κ γω...

Φιλιά στις ...συμπεθέρες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 20:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν θα έπρεπε να το'χεις μάθει πια; Tρεις φορές στο έχει πει
το κακόμοιρο το κουνουπάκι.... Nα'χεις χάρη που είναι καλό κορίτσι...

Επιτέλους ένας άνθρωπος που διαβάζει ότι γράφω!!!!!!
Valntoula το έχεις γράψει και εσύ άλλη μία...

quote:

Φιλιά στις ...συμπεθέρες

...και σε σένα μικρή!


Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 13:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...ότι είχαμε κόσμο σπίτι-οι περισσότεροι ξένοι, κι εγώ κρατούσα ένα μωρό στην αγκαλιά, κάποιας άλλης γυναίκας. Δυο-τρεις φορές παραμέλησα το μωρό και ανησύχησα μην πάθει κάτι εξαιτίας μου, αλλά μετά είδα, λίγο απογοητευμένη, ότι ήταν μια κούκλα με μηχανισμό.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να σημαίνει?

(Να σημειώσω-ίσως έχει σχέση-ότι χθες λιποθύμησα για πρώτη φορά στη ζωή μου, στο club όπου είχα βγει, και προξένησα μεγάλη αναστάτωση και στενοχώρια σε κοντινά μου πρόσωπα).

Thanx for listening..whoever is out there listening.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 14:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα inandabove .

Δεν ξερω απο ονειρα αλλα οταν το δει το ονειρο σου η συμπεθερα μου η Κουνουπονονα -μιας και η Βαφτιστηρα μου ειναι εκτος πισι- θα σου απαντησει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 14:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σας, γειά σας, γειά σας!

Στα πολύ γρήγορα, γιατί φεύγω και εγώ και μάλιστα έχω αργήσει, θα σας πώ μόνο για το μωρό.

Το μωρό συνήθως είναι σύμβολο του ψυχικού κόσμου εκείνου που ονειρεύται. Στην περίπτωση που το μωρό γελάει αυτό αναγγέλει κακοτυχία. Αν κλαίει είναι ευνοιά της τύχης.

Πάντως θα ήταν καλύτερα αν πρόσεχες τον εαυτό σου. Η έκλειψη του ήλιου την Δευτέρα στον Κριό φέρνει μαζί της πολλά αρνητικά....

Αυτά από την Κουνουπονονά και Συμπεθέρα της Ξωτικονονάς!

Καλό σας Σάββατο και αν δεν σας "δω" αύριο πολύ καλή σας Κυριακή!

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 16:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thanx για την ταχύτατη απάντηση!! Δυστυχώς δε θυμάμαι αν το μωρό γελούσε, νομίζω κοιμόταν.

Ευχαριστώ και για τη συμβουλή..Με ή χωρίς τα άστρα η ζωή μου είναι μπάχαλο αυτή τη στιγμή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 09:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα...χτες βραδυ ονειρευτηκα...χμ πολυ σουραλιστικο ονειρο,οτι ολο το Φορουμ ηταν αδειο δεν υπηρχε ψυχη μεσα,τα δωματια αδεια,και μονο ο Just a Man ηταν μεσα και λιβανιζε τους διαδρομους...
επειτα προχωρησα να παω στην αγαπημενη μου σαπουνοπερα το παραδοξο της πεταλουδας,αλλα αλλα το θεμα ειχαι παγωσει,κανεις δεν εγραφε πια...
ετσι ειπα να φυγω,αλλα στον διαδρομο βλεπω αναρτημενη μια μεγαλη πινακιδα απο τον αντμιν να γραφει προς τους επισκεπτες ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΜΕΛΗ,ΕΦΥΓΑΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ,ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΜΑΗ...και γιατι δεν πηραν τα λαπ τοπ τους σκεφτηκα..μα μα δεν ειναι Μαης ακομη σκεφτηκα..αλλα ουτε Προταπρηλια να κανει αστεια..
χτες βραδυ ειδα εναν εφιαλτη...
ΟΜ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 18:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ..αυτή η σαπουνόπερα δεν τελειώνει ποτέ///
κάτι σαν τη Λάμψη ή το Bold & The Beautiful...

------εύχομαι να μην ξαναδείς εφιάλτη καλό μου πνεύμα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 23:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες....

Προχθές είδα ότι όλόκληρη η υπηρεσία που δουλεύω μεταφέρθηκε λέει στα Γιάννενα....

Ξύπνησα και δεν έδωσα σημασία...

Λέγοντας το όμως στον προϊστάμενο μου, μου είπε με κάθε φυσικότητα πως όντως υπάρχει υποκατάστημα στα Γιάννενα. Το περίερργο είναι πως δεν είχα ακούσει τίποτα σχετικό και ότι δεν νομίζω να υπάρχει αλλού στην Ελλάδα..... Τόσο διάνα έπεσα;;;;

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!! ΣΕ ΟΛΑ!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας). Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 01:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΩ...ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!
ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ-ΑΦΟΥ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΧΟΛΑΩ-ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ ΤΑΒΑΝΙ,ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΜΕ ΠΛΑΚΩΝΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΥΤΟ!ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΣΑΥΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΣΚΥΒΑ ΠΑΡΑ ΑΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΓΙΞΩ.
ΑΥΤΟ ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΝΕΙ?ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΟΣ?ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΑΥΡΕΣ???
HELP ME!!!!
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 13:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΣΑΥΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΣΚΥΒΑ ΠΑΡΑ ΑΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΓΙΞΩ.
ΑΥΤΟ ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΝΕΙ?ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΟΣ?ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΑΥΡΕΣ???
HELP ME!!!!
quote:

Σαυρες,σαυρες,κατι μου θυμιζει ωχ,ειναι απο αλλο εφιαλτη..παραδοξο..

τωρα αν της ειδες στο ταβανι,και αν ηταν και βρωμικο,λαχταρα θα παρεις,καλη η κακη δεν ξερω..θα δεις.σημερα!!!

Ευχαριστω Βαλντα για την ευχη,ετσι κι αλλιως μια φορα τον χρονο,επιτρεπω στον εαυτο μου να δει εφιαλτη.

ΟΜ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 00:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ!SPIRIT MOY!ΛΑΧΤΑΡΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΛΗ!!!!!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 00:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχτές το βράδυ ονειρεύτηκα ότι βρισκόμουν σε προεκλογική εκστρατεία!
Βγήκα στο μπαλκόνι, για να εκφωνήσω τον λόγο μου και όταν άνοιξα το στόμα μου.... τίποτα! Ούτε λέξη δεν έβγαινε... Σαν να μην έφτανε αυτό το μικρόφωνο άρχισε να μιλάει μόνο του... έβριζε τον κόσμο που είχε μαζευτεί να με ακούσει...

Τελικά νομίζω ότι κέρδισα στις εκλογές... αυτό λέει πολλά για το σώμα (και το μυαλό) των ψηφοφόρων...

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2004, 15:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Kirlian 1-2-3"
 (Kirlian photograph with digital text, 11" x 14")

Tελευταία δεν θυμάμαι τα όνειρα που βλέπω...
μέχρι που να'χω κάτι να γράψω λοιπόν, ψάχνω για όνειρα στο net//
κ βάζω κ δω μερικές "χρήσιμες" διευθύνσεις...

http://www.asdreams.org/


http://library.thinkquest.org/25553/english/dream/index.shtml


http://www.dreams.ca/


http://psych.ucsc.edu/dreams/


http://www.dreammoods.com/


Edited by - Valnta on 23/04/2004 15:44:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2004, 17:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
--Stolen Dreams--



Mια συλλογή φωτογραφιών με θέμα τα παιδιά
που δουλεύουν κάτω από άθλιες συνθήκες...


http://www.hsph.harvard.edu/gallery/gallery01.html

Άσχετο;χμ..άλλο ένα δεν πειράζει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 15:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα τοπιο απο διαφορετικη οπτικη,μια θέα που σχιζει στα δυο ,την ματια μου παραλληλα.

ουρανος και γαια - βραχια και σπιτια,γκρι-λευκο-γαλαζιο-πρασινο ληψη που κατακλυζεται απο δεος.

και εκεινη η αισθηση του καθαρου,του αμολυντου,του μοναδικου.

στον δρομο,προς το υψωμα,εισπνεω την φυση και μεσα μου την κρατω....

οσο περισσοτερο μπορω,την νοιωθω να κατακλυζει τους πνευμονες,το ειναι μου ,την ολοτητα μου ,εσωτερικα και παιρνω οσα αναζηταγα...

τοσα χρονια,την αγαπη της,την επιβεβαιωση της υπαρξης μου,της τελειας αρμονιας με την πραγματικη της υποσταση.

και μολις λιγα χιλιομετρα παραπερα,απο την μουντη βαση μου....

ενα ευχαριστω στον κωνσταντινο,την μαρια και την αδερφη της ,για την υπεροχη και μοναδικη εμπειρια ,να ειμαι μαζι τους ,στο πιο υπεροχο μερος της αθηνας.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 01:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δουλευω σε μια εταιρια ισολογισμων στην Καλλιροης
Ακουστε κατι που μου συνεβη:

Πριν 5-6 νυχτες, ονειρευτηκα το εξης:

Σηκωνομαι να παω στη δουλεια μου, ετοιμαζομαι, ντυνομαι, παιρνω το αμαξι και βουρ για την Καλιρροης. Κινηση και κακο στην Ηλιουπολεως, το ενα τσιγαρο μετα απ το αλλο στο αμαξι και δε συμμαζευεται, με τα πολλα φτανω στη δουλεια, βγαζω 7-8 ισολογισμους, δε περνουσε η κωλοωρα ομως και παω να φτιαξω ενα καφε στο κουζινακι. Εκει λοιπον που πιανω το σεικερ βλεπω και ειχε πανω μια επιγραφη "ξυπνα"

...και ξυπνησα!!! ειχα ηδη αργησει κανα 50λεπτο στη πραγματικοτητα, ζωντας 4 περιπου ωρες δουλειας μεσα σε ενα ονειρο! ηταν τοσο απολυτα φυσικο που αναρωτιεμαι αν δεν εβρισκα κατι παραξενο για να ξυπνησω, ισως και εβλεπα ολη την ημερα μου σε ονειρο, παρ'ολα αυτα να μην κανω ρουπι απ το κρεβατι στην πραγματικοτητα...
...Ρε μπας και ειμαστε ονειρα καποιου "αλλου"???...


Τι να πω... θα επανελθω με κανενα πιο σοβαρο ονειρο πιστευω...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι ονειρευτηκα πως δεν υπήρχαν μ@λ@κες στο σάιτ αυτό μέχρι που ξύπνησα, μπήκα και ξενέρωσα γιατί η μ@λ@κι@ εξακολουθεί να πηγαίνει σύννεφο.

Α, ξεχασα να σας πω. Μετα το τραπεζάκι, το ποτηρακι, τα γυαλινα ματια, τους Ε και τα Βριλ, ετοιμαζεται νεο θέμα στο παραξενο με τιτλο το κρεββατακι (ή πως να την πεσετε σε ομορφη εσωτερίστρια και να τη ριξετε). Ειναι σιγουρο πως θα διαβαστεί απο πολλούς που έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους η που θα ήθελαν

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τζουτζουκα μου σα πολλα δε μας τα πες;


Ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

Τσουκαλας speakingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειμαι σίγουρος οτι το επιπεδο σου σε σχεση με τη μουσικη φτάνει το πολύ μέχρι τη τζουτζούκα.
Δε κατάλαβα. Απαγορευεται να πουμε τη γνωμη μας. Αν ναι τοτε σίγουρα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. Μόνο που εδω μεσα ειναι παρα πολλοί αυτοί που είπαν ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στο σάιτ και στην παρεα που υποτίθεται το διαχειριζεται.

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν απαγορευεται να πεις τη γνωμη σου ρε μεγαλε αλλα να υπαρχει ενα οριο ετσι; (στη μ@λ@κι@ πχ δεν υπαρχουν ορια αλλα τα παντα ειναι δυνατα με τη βοηθεια της επιστημης)

ντροπη ρε φιλε και εισαι και συν-γαυρος

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy