ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 21:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιμήθηκα και ονειρεύτηκα
πως η ζωή είναι χαρά
ξύπνησα κι ειδα πως η ζωή είναι καθήκον
έπραξα και κατάλαβα πως το καθήκον είναι χαρά.

Rabindranath Tagore

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 09:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


...
Κυκλώσαν τα σύννεφα απόψε
Επιθυμία για ταξίδι
Κυνήγι με την βροχή
Μια βροχή που ξεμάκραινε
Και δεν έφερε την λύτρωση ...


Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 13:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Εναν ασφόδελο στη λίμνη,
δάκρυα να κοινωνούν στο νερό τη λήθη τους...
Ονειρεύτηκα να πλέει ο ήλιος,
ν΄αχνίζουν τα φιλιά του φωτός...
ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΓΙΖΩ ΤΗ ΔΥΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΒΗΜΑ.
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.
ΕΝΑΝ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑΞΙΑ.
ΠΟΛΥ ΦΩΣ...
ΑΦΕΘΗΚΑ...
ΞΑΝΑ...
ΚΑΙ ΞΑΝΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γελαστη Πορδιτσα
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 21:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γελαστη Πορδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ!!!

Μιλαω σοβαρα!!!! Μου κρατουσε και μουτρα

Αμαλιτσα μας γλυκια...

Στην υγεια σου!

Edited by - Γελαστη Πορδιτσα on 02/02/2006 21:07:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logiki k evaisthisia
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 08:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logiki k evaisthisia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερούδια σε όλους!

Χθές ήταν μια πολύ περίεργη νύχτα!ήμουν συνεχώς πάρα πολύ ανήσυχη και είδα δύο πράγματα που με παραξένεψαν. Το πρώτο είναι το όνειρο που είδα.Είδα λοιπόν πως ήμουν στο σπίτι μου μαζί με τους γονείς μου και καθόμασταν όλοι μαζί και έπεσε η οικοδομή μας χωρίς όμως να γίμει σεισμός!Δεν γκρεμίστηκε τελείως όμως,έγειρε έσπασε και έπεσε στο πλάι χωρίς να γκρεμιστούν τα πάντα όμως!....Τώρα το πώς έγινε αυτό μη ρωτάτε..όνειρο είνει ότι θέλει κανει!Ηταν όμως απίστευτα έντονο, μετρόμαξ πολύ και ένοιωθα την πτώση σαν να ήταν στ'αλήθεια και απο τον φόβο μου ξύπνησα!Και μόλις ξύπνησα έγινε ένα άλλο περίεργο.Αριστερά απο το κρεβάτι μου εχω την βιβλιοθήκη.Μλολις ξύπνησα λοιπόν και κοίταξα αριστερά μου υπείρχε μια έντονη λάμψη!Στην αρχή ανοιγόκλεινα τα μάτια μου γιατί νομιζα πως ήταν παραίσθηση απο τον ύπνο αλλά η λάμψη αυτή δεν εξαφανιζόταν!κράτησε για αρκετή ώρα και μέκανε να νοιώθω όμορφα!Με ηρέμησε μέχρι που κοιμήθηκα!
Δε μου έχει ξανασυμβεί,μήπως ξέρει κανείς σας τί μπορεί να σημαίνει κάτι τέτοιο?Έχει συμβείποτε σε κάποιον απο σας ή έχετε ακούσεικάτι παρόμοιο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 21:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως ξαφνικά λέει υπήρχε περισσότερη ζωή στο θέατρο,
και λιγότερο θέατρο στη ζωή...

Απόκριες...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 23:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

one ring
to bind them
All


Galadriel, UK


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ι**
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Cyprus
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 19:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ι**  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

- - -
Πως ο χρόνος ως σύνθεση, με πολλές στιγμές ως διάρκεια και ως μέλλον, είναι εκείνος που οδηγεί τον άνθρωπο να αντιμετωπίσει την διαβίωση με μία προοπτική. Και πως δεν υπήρχαν πιά πληγές στον πολιτισμό των κρατών. Στους πολιτισμούς των λαών.
- - -

[ΙΟΚΑΣΤΗ]
Οι Θεοί είναι πνευματικές οντότητες ηθικές δυνάμεις και απηλλαγμένοι από μικρότητες και ανθρώπινες αδυναμίες.
Είμαστε μικροί Θεοί;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 11:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μια χούφτα γυάλινα κομάτια
απ'την καρδια της θλίψης
μια τούφα μπούκλες
απ'τον θάμνο της αγάπης
μια σταγόνα δάκρυ
απο την άκρη της θάλλασας...

μια σπίθα ανμνήσεων...

...mat...

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δ** Δ**
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 11:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δ** Δ**  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μικρά θαύματα που απογειώνουν τις αισθήσεις μας.

ΔΑΝΑΗ
Τελευταία πεθαίνει η ελπίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 19:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

....μικρά κόκκινα τουβλάκια στους τοίχους, παράθυρα κοιτάζοντας το κανάλι ή το νεκροταφείο (δεν έχει σημασία), μια σκάλα εσωτερική ανεβαίνει στα πάνω δωμάτια ή κατεβαίνει στα βάθη των "θέλω" μας...

... η κουζίνα φωτεινή, αυγόφετες για πρωϊνό με ζάχαρη και κανέλα, ένα καλημέρα μέσα στον ύπνο, ένας χυμός από μήλο και φραγκοστάφυλα, πορτοκαλάδα (πάντα Fanta) κι ο ουρανός συννεφιασμένος... ανακριτικό φως δεν υπάρχει παρά μόνο (επιτέλους) ένα πορτατίφ που γλυκαίνει ίσα λίγο το δωμάτιο...

... τριαντάφυλλα σκαρφαλωμένα στον τοίχο, κούπες με καφέ κάτω από τα φυτά, τηλεκοντρόλ και τηλέφωνα που ξεφυτρώνουν μέσα από τις φτέρες, και το βράδυ γιγαντιαίες μακαρονάδες ανάμεσα από βιβλία να ξεπροβάλουν ως δια "μαγείας"...

να χαράζω το παρόν μου, να ονειρεύομαι...

Galadriel, UK


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΣΚΑΪ
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2006, 14:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΚΑΪ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΟΝΕΟΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΚΟΥΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΟΜΗ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΦΩΤΕΙΝΟΙ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΣ ΠΑΝΤΟΥ, ΜΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ ΕΓΙΝΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΗΓΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΩΝ ΑΝΕΡΓΩΝ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ Ο ΔΗΜΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ ΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ, ΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΥΦ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΡΚΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕΤΕΣΤΕΓΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ ΓΑΡ).ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ Ο ΟΣΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ GVT(GREEK VELOCITY TRAIN) ME ΧΡΟΝΟΥΣ ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΡΕΙΣΙΜΙΣΗ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΕΞΙ ΩΡΕΣ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΑΝΩ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΟΙ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΔΙΑΝΟΙΞΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΑΛΑΣΙΑ ΣΗΡΑΓΓΑ ΜΕΤΑΞΥ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΡΕΤΡΟ-ΝΗΣΙ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ, ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΙΚΟΣΑΠΛΑΣΙΑ ΚΕΡΔΗ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΠΑΡΚΟΥ ΜΕ ΘΑΛΑΣΙΑ ΟΝΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ. ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ (.......) ΚΑΙ (........) ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΤΟΥΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ, ΤΗΝ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. ΟΝΕΙΡΤΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΕΩΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΤΑΙ ΠΑΜΦΘΗΝΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΑΜΗΛΟΜΙΣΘΟΥΣ.

ΟΠ90Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μ** Γ**
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 13:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μ** Γ**  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμα ονειρεύονται οι άνθρωποι;
Δεν τους κούρασε φαίνεται η πλάνη.

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy