ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 10:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xθες βράδυ,

Με επισκέφτηκαν όλοι οι εφιάλτες μαζεμένοι.Μεταξύ ύπνου και συνείδησης προσπαθούσα να καταλάβω τι είναι αληθινό και τι ονειρο...

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΝΑΒΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ
ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ
ΔΕΝ ΘΑ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΑ
ΞΗΜΕΡΩΣΕ ΠΑΛΙ...

ΞΥΠΝΑΩ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΓΩ
ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΕΚΡΟΣ
ΧΑΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ
ΞΗΜΕΡΩΣΕ ΠΑΛΙ

ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΥΝΠΟ
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ
ΤΟ ΠΟΛΥΧΡΟΜΟ ΚΥΚΝΟ
ΜΗΝ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΟΥΡΑΝΕ..........

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 15:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγραψες πανω στην καρδια μου,το ονομα σου...

σημαδι αφησες,στα ονειρα μου.....,

για να ακολουθεις....

τα ματια μου,τοση ομορφια ,...

δεν θα μπορουσαν να αντικρυσουν.....

γι'αυτο καθε βραδυ τα κλεινω....

για να νοιωσω την παρουσια σου....

...το αγγιγμα σου...την μορφη σου....

Σενια...στο επομενο ονειρο...παρε με μαζι σου.....

γαληνη μου...σε αγαπω....δεν βρισκω αλλο τροπο να στο πω....

γι'αυτο καθε βραδυ πεθαινω.....

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.ΚΟΡ/ΡΟς

http://www.e-missos.gr/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=732

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 16:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Dreams
Fleetwood Mac

Now here you go again
You say you want your freedom
Well who am I to keep you down
It's only right that you should
Play the way you feel it
But listen carefully to the sound
Of your loneliness
Like a heartbeat...drives you mad
In the stillness of remembering what you had
And what you lost...
And what you had...
And what you lost


Thunder only happens when it's raining
Players only love you when they're playing
Say...Women...they will come and they will go
When the rain washes you clean...you'll know


Now here I go again, I see the crystal visions
I keep my visions to myself
It's only me
Who wants to wrap around your dreams and...
Have you any dreams you'd like to sell?
Dreams of loneliness...
Like a heartbeat...drives you mad...
In the stillness of remembering what you had...
And what you lost
What you had...
And what you lost


Thunder only happens when it's raining
Players only love you when they're playing
Say...Women...they will come and they will go
When the rain washes you clean...you'll know



WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 09:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.visionsofatlantis.com/

VISIONSOFATLANTIS LYRICS
send me a light

walk through darkened shrines
sadness's my guide
my night has come
loneliness's my friend
my self-built land
until the end

rain clouds,darkness,coldness-i'm satisfied
hate and anger,fear is my guiding light
hear my screaming.
crying,your name up to the sky
hope for your sign,send me a light
rescue my soul,set me free

send me a light
out of my night

lay your arms on me
to set me free
my fear is me
take my hate away
let pain astray
show me this way

night falls,dark dreams,blackness comes over me
endless sorrow,this is what i can see
hear me,help me,your love could set me free
see me bleeding,don't go away-leave me
alone in my night

send me a light
out of my night

curse the darkness,for i can free my soul
freedom calls me,i won't be left alone
dreaming your dreams,could be reality
you are my dream,see what i've seen and come
with me into light

send me a light
out of my night

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας
http://www.e-missos.gr/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=733
WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 25/12/2004 09:14:11

Edited by - manos on 25/12/2004 09:39:20

Edited by - manos on 25/12/2004 09:41:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 15:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αντέχω άλλο τους εφιάλτες!
Φύγετε!!!
Εδω και εβδομάδες ερχονται ακελεστοι στα ονειρα μου και προσπαθουν να ρουφηξουν οτι απεμεινε απο την ψυχή μου!
Χθες πάλι είδα ότι με είχε παρασύρει το τσουνάμι...
Νιώθω ότι κάθε βράδυ βλέπω την αντανάκλαση του κόσμου!
Είμαι τόσο ανοιχτή στην αρνητική ενέργεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 23:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εχθές το βράδυ ονειρεύτηκα… εκείνη την απειροελάχιστη στιγμή που αυτός, «το φως των ματιών μου», με κάλεσε κοντά του… η φωνή του έχει χάσει την χροιά της σε οποιαδήποτε άλλη μας στιγμή, όμως πάντα φέρνω στο μυαλό μου, τέλεια, την τελευταία… Θα σε περιμένω, ήλιε μου… και μετά η απόλυτη σιωπή, η παγωνιά της δεκάτης τρίτης νύχτας του Νοέμβρη και η βασανιστική φριχτή απώλεια…

Άργησες και δεν μπορούσα να αναπνεύσω, ήταν τα πρώτα λόγια του… έφυγες και δεν μπορώ να αναπνεύσω, τα δικά μου τελευταία…

Ένα σπασμένο πιάτο, λίγα σπυριά βρασμένο στάρι και δύο κέρματα για το δρόμο…

…τι κι αν έδωσα ότι δικό σου είχα… τι κι αν πέρασαν έξι χρόνια σαν αιώνες… τι κι αν είδα το φώς άλλων ματιών… κάθε που έρχεται η παγωμένη νύχτα του Νοέμβρη, νιώθω να πνίγομαι και δεν μπορώ να σε ξορκίσω…

Φωτεινά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 09:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χτες βράδυ ονειρεύτηκα ένα βράδυ ασέληνο που 'ρχεται...

είδα δυό φώτα να ενώνονται σε σπειροειδή κίνηση...

είδα τα δύο φώτα να γίνονται ένα και να φωτίζουν κάθε Νύχτα και κάθε Σκοτάδι...

γύρω τους, άλλα μικρότερα, χόρευαν παραζαλισμένα από ευτυχία και επιβεβαίωση της προσμονής...

χτες βράδυ ονειρεύτηκα ότι ήρθε η ώρα τα όνειρα να γίνουν αληθινά...


Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 21:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στον Αζραελ...

μην ερθετε ...στον υπνο μου...ξανα...
ντυμενοι...στα λευκα.....
εσυ και η ...δικη σου...η ομας..
στα πορφυρα...θα ειμαι ντυμενος.....

θα σε πολεμω...
μεχρι αλυσσοδεμενο...να σε "δω".....
για ολο αυτο...το κακο...που εχεις προξενησει.....
στον τοπο με τους δυο ηλιους......

υπουλα...ερχεσαι...και με ελιγμους....
να παρεις οντοτητες...θνητους...
...φωτος υιους....

σε'σενα που αποσκιρτησες........

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Egelados
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
350 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 00:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Egelados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χτες ονειρεύτηκα τα μαύρα σου μαλλιά, που χύνονται ελεύθερα στους ώμους σου.
Ναι, μπορούσα να δω τις μικρές φλόγες που ξεπετάγονταν από τα καφέ σου μάτια.
Το βλέμμα σου διαπεραστικό, με έκανε να χαμηλώσω το κεφάλι.
Και το σκοτάδι έπαυε να είναι μαύρο…
Για μια στιγμή, ο πόνος δεν ήταν εκεί.
Μπορούσα να σε ψηλαφίσω, να σε νοιώσω ξανά.
Θυμήθηκα το άγγιγμά σου. Τα χέρια σου ήταν κρύα.
Ονειρεύτηκα πως…Μα τι σημασία έχει;
Ένα όνειρο ήταν. Πάει πέρασε…


"Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος" ΠερικλήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 17:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχθές λίγο πριν το χάραμα, ονειρεύτηκαν...


http://www.beautifulwallpapers.com/wallpapers/fantasy/bv41.jpg

The She Mantis... in mania

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2005, 20:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σημερα....

τι σημασια εχει...?

...σημερα...

μεσα στην ψυχη μου..δακρυα...βρεχει....

σημερα....

δεν θα ειναι εδω για...'μενα....

...σημερα...

η νυχτα...πιο πυκνη θα ειναι...

σημερα....

...τα ανοιχτα ματια μου....χρωματα δεν βλεπουν....

...σημερα....

το μαξιλαρι αδειο ,απο την παρουσια μου...

....σημερα....

δεν ειμαι το δικο μου...ονειρο...

..σημερα...

δεν θελω καν να μου μιλαω....

σημερα....

τις σκεψεις...εσω μου....κοιταω....

...σημερα....

και...μελαγχολω.....

σημερα....

και...σημερα.....

....


ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.ΚΟΡ/Ος

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 15:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχθες βραδυ,ονειρευτηκα,την ωρα της μεγαλης φυγης,
σε ενα δασος λευκο βρεθηκα,με ΑΤΙΑ...και δεντρα στοιχιωμενα,που ειχαν αυτια και ακουγαν τους ψιθυρους αλλα και της κραυγες του συμπαντος,για μια στιγμη αναρωτηθηκα αν ειμαι στο περιβολη του τρελου,και ολα αυτα ειναι μια μυστικη συμφωνια μεταξυ εμου και του απειροελαχιστου χρονου που συναντησα τον τρελο..
Οσο η αυγη πλησιαζε τοσο ο αλλος μου εαυτος μου ελεγε να φυγω απο εκει...αλλα εγω αφοβη και σταθερη εμεινα εως το τελος αυτου του πρωινου,και οταν ξυπνησα δεν μπορουσα να διακρινω αν τα ονειρευτηκα ολα αυτα,η ηταν ενα ακομη παιχνιδισμα του νου μου>>>>>>>>>


μηπως ξερει κανεις για τεχνικες που βοηθουν να θυμομαστε να ονειρα μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2005, 17:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χριστινα καλει αρχηγειο...!

ειναι ενα ονειρο που βλεπω παρα πολυ συχνα.το 'χω βαφτισει "τρεχατε ποδαρακια μου"

ειμαι λεει σε ενα μεγαλο καστρο και περπατω μοναχη μου...
καποια στιγμη αρχιζω να αισθανομαι παραξενα...με διαπερνα ενα περιεργο ριγος...σαν να πεφτει αποτομα η θερμοκρασια απο το 25 στο 0
γυρναω πισω και βλεπω ενα τερας,σαν αυτο στο εξωφυλλο του ιλλουμινατι,μονο που το δικο μου φοραει μαυρογκριζα καπα,σκισμενη,σαραβαλιασμενη...σταζει αιμα...

τρομαζω πολυ...αρχιζω να τρεχω ολο και πιο γρηγορα...στο δρομο μου προσπερναω λακκουβες με πτωματα...αποκεφαλισμενους...σωματα που περπατανε μονα τους...βλεπω το αιμα του τερατος,στο πατωμα...

στο τελος,φτανω σε ενα δωματιο χωρις παραθυρα...με 1 μονο πορτα,απο την οποια μπαινω...κλειδαμπαρωνω τις πορτες,βαζω ολα τα πραγματα που υπαρχουν στο δωματιο μπρος στην πορτα...αλλα μετα δεν εχω απο που να βγω...


σε εκεινο το σταδιο,ξυπναω.με την ψυχη στο στομα,ειναι η αληθεια,λαχανιαμενη,αναμαλλιασμενη διψασμενη...ειναι παντα τοσο ζωντανο!!!!!!!

Δεν χρείαζεται να ξυπνάς το πρωί αν δε σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 00:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μηπως ξερει κανεις για τεχνικες που βοηθουν να θυμομαστε να ονειρα μας;

ΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ,

Δεν έχω ταχτική, μα ούτε και πολύ ονειρεύομαι.

Θυμάμαι παλαιοτέρα, όταν είχα επίγνωση του σώματος για μια ώρα την ημέρα, ενθυμούμουν….πολλά!

---------------------------------------


quote:
χριστινα καλει αρχηγειο...!
ειναι ενα ονειρο που βλεπω παρα πολυ συχνα.το 'χω βαφτισει "τρεχατε ποδαρακια μου"

Έλα βρε Χριστινάκι τώρα, θέλεις να περάσεις τον Αλέξανδρο, και το βάζεις στα πόδια με ένα ονειρακι?

quote:
είμαι λέει σε ενα μεγάλο κάστρο και περπατώ μονάχη μου...

Αυτό είναι , έχεις, ευρύ πεδίο συνείδησης.

quote:
καποια στιγμη αρχιζω να αισθανομαι παραξενα...με διαπερνα ενα περιεργο ριγος...σαν να πεφτει αποτομα η θερμοκρασια απο το 25 στο 0

Αυτό είναι φυσιολογικό! 25 βαθμοί είναι αυτοί! Εγώ θα είχα και κρυάδες!

quote:
γυρναω πισω και βλεπω ενα τερας,σαν αυτο στο εξωφυλλο του ιλλουμινατι,μονο που το δικο μου φοραει μαυρογκριζα καπα,σκισμενη,σαραβαλιασμενη...σταζει αιμα...

Εγω καλη μου, στα 10 μου, με φόβιζαν κατι συγγενείς με φαντάσματα και τέτοια σε ένα χωριό, έτσι ένα βράδυ το αποφάσισα! Πείρα τους δρόμους και έφτασα στο Νεκροταφείο, 4 χιλ μακριά από το χωριό! Ήταν νύχτα όταν η μεγάλη πόρτα του Νεκροταφείου έτριξε, το φεγγάρι κρύφτηκε πίσω από τα πεύκα, και μια κουκουβάγια έφυγε μακριά, χτυπώντας δυνατά τα φτερά της!
Και τότε το είδα! Μούρο, κατάμαυρο, πίσω από το λευκό μνήμα κινήθηκε! Η καρδιά μου χτύπαγε σαν ταμπούρο, τα πάτερ υμών ξεκίνησαν ακράτητα, και ήμουν έτοιμος να σπάσω τα ρεκόρ στα 100, 200, 400, 800 μετ εμποδίων, και 5000χμ, όταν για κακή μου τύχη το μαύρο πράγμα μίλησε!
ΓΚΑ! ΓΚΑ… καλή μου είπε,…έτσι ο κόσμος…. έχασε ένα πρωταθλητή!

quote:
τρομαζω πολυ...αρχιζω να τρεχω ολο και πιο γρηγορα...στο δρομο μου προσπερναω λακκουβες με πτωματα...αποκεφαλισμενους...σωματα που περπατανε μονα τους...βλεπω το αιμα του τερατος,στο πατωμα...

Εγώ να δεις τι θα προσπέρναγα!

quote:
στο τελος,φτανω σε ενα δωματιο χωρις παραθυρα...με 1 μονο πορτα,απο την οποια μπαινω...κλειδαμπαρωνω τις πορτες,βαζω ολα τα πραγματα που υπαρχουν στο δωματιο μπρος στην πορτα...αλλα μετα δεν εχω απο που να βγω...

Εδώ μας μιλάς για ένα όμορφο μυαλό που έχεις, μα στα 15 σου είναι δύσκολο να καταλάβεις πως είναι μόνο ένα λεπτό εργαλείο στη διάθεση μας! Ίσως αν άρχιζες να αντιλαμβανεσαι, πως δημιουργούνται/υπαρχουν ορισμένοι φόβοι…

quote:
σε εκεινο το σταδιο,ξυπναω.με την ψυχη στο στομα,ειναι η αληθεια,λαχανιαμενη,αναμαλλιασμενη διψασμενη...ειναι παντα τοσο ζωντανο!!!!!!!


Θα έλεγα ακόμα κάτι, οσο αφορά τους γονεις, τι μας λένε, και τι περιμένουν…. μα είσαι έξυπνη, θα κάνεις μόνη την ερώτηση…. και θα βρεις μόνη την απάντηση, αφού πια περπατάς μονάχη σου!

quote:
Δεν χρείαζεται να ξυπνάς το πρωί αν δε σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...

Αυτο ειναι... υπο εξετάση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 14:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μεγάλε μου αδελφέ, θα σε μαλώσω!

Δύο μέτρα φιλόσοφος και να παίζεις με τα όνειρα, τις φοβίες και τις ανασφάλειες των άλλων?

Τι πράγματα είναι αυτά?… μπορεί να μην είναι μαζί μας η valnta και το θέμα της να έχει μείνει χωρίς «κηδεμόνα», αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να του αλλάξουμε τα φώτα.

Επίσης, επειδή το «Χθες το βράδυ ονειρεύτηκα…» είναι στο αχλαδότυρο δεν σημαίνει ότι του λείπει η σοβαρότητα. Στις 26 σελίδες αυτού του θέματος έχουν γίνει καταθέσεις ψυχής… το χιούμορ είναι αποδεκτό και καλοδεχούμενο, η ειρωνεία και ο σαρκασμός όχι.

…ειδικά όταν απευθύνεσαι σε ένα άτομο στην εφηβεία που αναζητά απαντήσεις.

Γι’ αυτό, σε παρακαλώ, όπως απάντησες σε εμένα παλιότερα, να απαντήσεις και στην silverwhisper


The She Mantis... and the all seeing eye

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 15:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον....
δεν θεωρω τα λογια του ΠΛΑΤΩΝΑ ειρωνικα.αντιθετα,πιστευω οτι το χιουμορ ειναι απαραιτητο παντου και με αυτη τη λογικη,νομιζω οτι εχω προσπερασει πια το τερατακι,μονο και μονο επιδη γελασα μαζι του.το εχω ζωγραφισει τωρα προσφατα και μετα απο αυτο,δεν το ξαναδα.

quote:

Θα έλεγα ακόμα κάτι, οσο αφορά τους γονεις, τι μας λένε, και τι περιμένουν…. μα είσαι έξυπνη, θα κάνεις μόνη την ερώτηση…. και θα βρεις μόνη την απάντηση, αφού πια περπατάς μονάχη σου!
quote:


τι εννοεις περπατω μοναχη μου?οι γονεις ειανι 2 απολυτα λογικοι και προσγειομενοι ανθρωποι,οι ποιοι περιμενουν απο την μεγαλη κορη τους κατι παραπανω απο 15 στα μαθηματικα.απο τα αλλα δεν εχουν παραπονο,παρα μονο καποια προβληματακια χαρακτηρα(περαιτερω στο "σημασια των ονοματων")


quote:


γιατι να ειναι υπο εξεταση?θα τρελαθω αν γινω εστω 35 χρονων και δεν εχω καει κατι πραγματικα σπουδαιο.(μη ξεχναμε οτι ο μεγαλεξανδρος τα καταφερε ολα σε 14 χρονια)


εχω κι αλλο ονειρο,που το θυμαμαι πολυ καλα,σχεδον αψογα,και ειναι κι ευχαριστο.αλλα θα ερθω αργοτερα,δεν εχω χρονο και εχω ενα καρο με μαθηματικα και αγγλικα και γαλλικα και αρχαια,(για τα οποια αρχαια δεν ανυσηχω ιδιεταιρα,)τα οποια εχω παραμελησει.

Δεν χρείαζεται να ξυπνάς το πρωί αν δε σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 17:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς silverwhisper, με έσωσες από την αδερφή μου!

Η φημισμένη φράση μιας ταινίας ήταν (από την εφορία και το θάνατο, δεν γλιτώνει κανείς) ε τώρα, φαντασία αρκετή έχεις… για τα περαιτέρω!

quote:
τι εννοεις περπατω μοναχη μου?οι γονεις ειανι 2 απολυτα λογικοι και προσγειομενοι ανθρωποι,οι ποιοι περιμενουν απο την μεγαλη κορη τους κατι παραπανω απο 15 στα μαθηματικα.απο τα αλλα δεν εχουν παραπονο,παρα μονο καποια προβληματακια χαρακτηρα(περαιτερω στο "σημασια των ονοματων

Εννοώ την αρχή της περιγραφής του Ονείρου σου.

quote:
ειμαι λεει σε ενα μεγαλο καστρο και περπατω μοναχη μου...

Οσο για τους γονεις, μεχρι την ηλικια σου, περνάμε πολύ καιρό κοντά τους, και είναι αυτοί κυρίως που σιγά σιγά πλάθουν, τον κύριο χαρακτήρα, (γνωστό εαυτό) όσο... και τα απωθημένα μας (ψυχικά τραύματα). Στις μικρές ηλικίες, ακόμα και ένα φιλμ horor να δούμε, αφήνει σημάδια στο υποσυνείδητο, αντίθετα με το συνειδητό μέρος μας, που συνεχώς προσαρμόζεται. (Με τη ζωγραφική προσπερασες… το Τέρας )

quote:
γιατι να ειναι υπο εξεταση?θα τρελαθω αν γινω εστω 35 χρονων και δεν εχω καει κατι πραγματικα σπουδαιο.(μη ξεχναμε οτι ο μεγαλεξανδρος τα καταφερε ολα σε 14 χρονια)

Γιατί ο Αλεχανδρος που σιγουρα έκανε κάτι σπουδαίο τότε *(προσωπικα, όχι τόσο την κατάκτηση του κόσμου, όσο για τις βιβλιοθήκες που έχτιζε παντού) μα αν θυμάσαι, κάπου στην Αθήνα, σταμάτησε μπρος σε ένα πιθάρι, έδινε ότι ήθελε εκείνος ο σοφός…. μα αυτός του ζήτησε να μην του κρύβει τον Ήλιο..

Θυμάσαι τι είπε ο Αλέξανδρος? Ποιος θα ήθελε να ήταν?

ετσι,

Δεν είναι τόσο το τι θα κάνεις μέσα σε λίγα χρόνια, μα αν ο χρόνος δεν μπορεί πια να κάνει τίποτα σε σένα!

Καλή μου φίλη,

Αυτή την φράση, που είναι αρκετά δύσκολη.... (και είναι πιο ευκολο να πάρεις 20 μαθηματικά, μα και σε όλα σου τα άλλα μαθήματα.... και στο εύχομαι.) προς το παρον, ξεχασε την!

Μα αν ποτε βρεις στα 35, τον εαυτό σου, παρ όλα όσα έχει κάνει, κάτι να του λυπει, τότε, αν ακόμα υπάρχει το εσωτερικά… έλα να μας βρεις!

Θα τραβάω τα αυτιά της αδερφής μου, γιατί από τα κοτσιδάκια… δεν καταλαβαίνει…


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 17/01/2005 17:27:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 18:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φτου και παλι απ'την αρχη!!!εγραψα ολοκληρο κατεβατο και σβηστηκε!

τελος παντων,ελεγα οτι δεν εχω ξεφυγει απο την στεγη των γονιων μου.δεν απολαμβανω εμπιστοσυνη.(κατα κοσμον,περναω μια εφηβεια απο 5 χρονων!!!)αλλα απο την κυριαρχια τους εχω ξεφυγει...μεσα απο το κλειστο παραθυρο ονειρευομαι τον κοσμο...βγαινω μονο για σχολειο και για αγγλικα γαλλικα.(ασε φιλε,θριλερ!).


ναι,ο μεγας αλεξανδρος πραγματι ειπε στο διογενη οτι "αν δεν ημουνα αλεξανδρος,θα ηθελα να ημουνα διογενης"ΟΜΩΣ...ειπε αν δεν ημουνα αλεξανδρος...οχι θελω οπως και δηποτε να ειμαι διογενης!δεν αρνηθηκε αυτο που ητανε.

οσο για τη φραση,πιστεψε με,τωρα που μου την ειπες δεν τη ξεχνω με καμια δυναμη.αυτο ακριβως εχω κι εγω ως στοχο."να μη μου κανει τιποτα ο χρονος".

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 19:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες, καλέ μου αδελφέ, τι εύκολο που ήταν?

...και ο σοφός φοβέρα θέλει...

Εφορία δεν είμαι... ευφορία, όμως, νιώθω... μήπως τελικά είμαι ο Χάρος?

μμμ...ο χρόνος θα δείξει...

The She Mantis... in quest

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 19:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά όλοι σ'αυτή την ζωή (και στην άλλη ενδεχομένως) παίρνουν αυτό που τους αξίζει...

και ήθελα να στο πω λατρεμένη μου, αλλά οι εξελίξεις με πρόλαβαν για να με επιβεβαιώσουν....

άσε τον αδελφό σου να της "εξηγήσει το όνειρο"....

συνέχισε αγαπητέ μου Πλάτωνα, συνέχισε....


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2005, 20:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κάθε φορά που σε σκέφτομαι, έτσι σε βλέπω, έτσι μας βλέπω, αιχμάλωτους για πάντα σ' εκείνη τη λινάτσα, απρόσβλητους απο την φθορά της λήθης. Μπορώ ώρες ολόκληρες να ξαναζώ εκείνη τη σκηνή μέχρι να νοιώσω πως εισέρχομαι στο χώρο του πίνακα και πως δεν είμαι πια αυτός που παρατηρεί, παρά ο άνδρας που πλαγιάζει κοντά σ' εκείνη την γυναίκα. Και τότε σκάει η συμμετρική ησυχία της ζωγραφιάς και ακούω πολύ κοντά μου τις φωνές μας.
<< Πες μου μια ιστορία >> σου λέω.
<< Πως τη θέλεις; >>
<< Πες μου μια ιστορία που δεν έχεις πει σε κανέναν άλλο >>

.....................................................................


Λίγα κοσμήματα στη χλόη. Λίγα διαμάντια στο σκοτάδι.
Μα η πεταλούδα που νύκτωρ εγεννήθη μας αναγγέλει την αυγή,
σφαδάζουσα στο ράμφος της πρωϊας.

Είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.
Όταν τ' ανοίγω βλέπω εμπρός μου ο,τι κι αν τύχει.
Όταν τα κλείνω βλέπω εμπρός μου ο,τι ποθώ.

καλό βράδυ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 00:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεσ' απ' τη πενα του ποιητη,
τα γραμματα ξεχυνονται ποταμι
Ο ηλιος,η φλογα αυτη η καυτη,
ποτε δε θα πεθανει

Σαν κερι που σιγοκαιει στο πιο ειρηνικο το δειλι,
σαν μανα,που ψελλει στο παιδι της το "καντηλι".
Του ποιητη τα δαχτυλα
πετουνε πανω στο χαρτι
σαν αετος με τα φτερα ανοιχτα
οπως τοτε που κυνηγουσε φιδια μονος στην ερημια

σαν την ανασα τη ρυθμικη του κοιμισμενου οντος
σαν το βρυχυθμο του πληγωμενου λεοντος
σαν μια νυχτα με διαττοντες αστερες γεματη

το θεαμα του ανθρωπυο αυτου,καθενος να γεμιζει το ματι.

και τις θειες λεξεις χαραζει,αυτες που μοιαζουν με χρυσαφι...
ηρεμα πια θα φυγει,το χρεος του το 'χει κανει

----------------------------------------------------------------

λοιπον...αυτο το εμπνευσθηκα απο ενα ονειρο υπεροχο που ειχα δει μια φορα,οτι ητανε καπιος που εγραφε κατω απο το φως των κεριων και γυρω του περιστρεφονταν εικονες,ομορφες,πολυ ομορφες,στ' αληθεια...αλλα το τελος δεν ειναι τοσο ευχαριστο...ο τυπος πεθαινει,εχοντας ομως ενα σπανιο,γαληνιο υφος...

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...

Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 11:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντίς για όνειρο

Πένθιμος πράος ουρανός μες στο λιβάνι
αναθρώσκουν παλαιές Μητέρες ορθές σαν κηροπήγια
τυφεκιοφόροι νεοσύλλεκτοι σε ανάπαυση
μικρά σκάμματα ορθογώνια, ραντιστήρια, νάρκισσοι.

Σαν να 'μαι λέει, ο θάνατος ο ίδιος αλλ'

ακόμη νέος αγένειος που μόλις ξεκινά

κι ακούει πρώτη φορά μέσα στο θάμβος των κεριών

το «δεύτε λάβετε τελευταίον ασπασμόν».


Hμερολόγιο Ενός Αθέατου Απριλίου
Ο. Ε(σω)λύτης


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 23:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα πω ψεματα αν πω οτι μπηκα για να πω για κατι συγκεκριμενο...
απλα ενιωθα μοναξια,ενα μεγαλο κενο,που δεν ηξερα να γεμισω.
καληνυχτα.ευχομαι να ονειρευτω κατι πραγματικα συναρπαστικο,αξιο αφηγησης...


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...

Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 16:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τα βήματα μας αντηχούν ακόμη
Μέσα στο δάσος με τον βόμβο των εντόμων
Και τις βαριές σταγόνες απ' τ' αγιάζι
Που στάζει στα φυλλώματα των δέντρων.
Κι ιδού που σκάζει μέσα στις σπηλιές
Η δόνησις κάθε κτυπήματος των υλοτόμων
Καθώς αραιώνουν με πελέκια τους κορμούς
Κρατώντας μες στο στόμα τους τραγούδια
Που μάθαν όταν ήτανε παιδιά
Και παίζανε κρυφτούλι μες στο δάσος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 03:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα πω ψεματα αν πω οτι μπηκα για να πω για κατι συγκεκριμενο...
απλα ενιωθα μοναξια,ενα μεγαλο κενο,που δεν ηξερα να γεμισω.
καληνυχτα.ευχομαι να ονειρευτω κατι πραγματικα συναρπαστικο,αξιο αφηγησης...

Όλοι νιώθουμε μοναξιά κάποια στιγμή και όλοι μας καταλήγουμε να γεμίζουμε τα κενά μας γράφοντας κάτι ώρες σαν κι αυτή...

Όλοι μας αισθανόμαστε μοναξιά... μόνο που ο κάθε ένας μας της δίνει άλλο όνομα...

Δεν είναι χρειάζεται να εύχεσαι για ένα συναρπαστικό όνειρο... άξιος αφήγησης είναι και ο αέρας που περνάει πάνω από ένα λιβάδι χλόης και την κάνει να μοιάζει, με τα μαλλιά μιας γυναίκας που στέκεται στην άκρη ενός γκρεμού...


The She Mantis... in a dream

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 08:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα στη χαοτική πόλη, περπατω μαζί με άλλα άτομα.
Κάπου κουραστήκαμε, και βρεθήκαμε μπρος σε ένα σπίτι.
Κάποιος είπε να περάσουμε μέσα.
Είχε ένα διάδρομο που οδηγούσε σε ένα δωμάτιο, που είχε αρκετά κρεβάτια και στρώματα καταγής. Στο βάθος ήταν μια ανοιχτή πόρτα, και πήγα προς τα εκεί. Πέρασα το κατώφλι, και μου φάνηκε απίστευτο το θέαμα. Μια υπέροχα μεγάλη σάλα, με όλη την ομορφιά του κόσμου. Αρχαία αγάλματα, παρουσίαζαν θεότητες και γνωστούς φιλόσοφους, από την μια μεριά πανέμορφοι πίνακες στόλιζαν τους πανύψηλους τοίχους, από την άλλη μεγαλα ηλιολουστα παραθυρα, από την οροφή κατέβαιναν κάτι σαν κρεμαστοί κήποι που εναλλάσσονταν με αιωρούμενες βιβλιοθήκες... με κάθε λογής βιβλίο. Είχε σιντριβάνια με χρωματιστές όμορφες αναλαμπές, ελαφριά μουσική και κάπου στη μέση, ένα μυθικό κρεβάτι, που πάνω του, σαν σκεπή, ήταν σχεδιασμένος ο έναστρος ουρανός.
Γύρισα πίσω μου να δω αν ερχόντουσαν και οι άλλοι, μα δεν είδα κανένα. Προχώρησα ακόμα στο βάθος διέκρινα ακόμα μια πόρτα. Αυτή οδηγούσε με μια σκάλα, προς τα πάνω.
Ανέβηκα, ήταν αυστηρα ομορφο, φτιαγμένο από ξύλο, πολυ ήσυχο, και είχε ανοιχτά τα παράθυρα, προς όλες τις κατευθύνσεις του ορίζοντος. Το παράξενο ήταν πως δεν έβλεπα πια την πόλη, μα την φύση.

Γύρισα πάλι προς τη σκάλα, κατέβηκα και πέρασα στην μεγαλοπρεπέστατη σάλα. Οι άλλοι δεν φαινόντουσαν, διέσχισα με γοργα βηματα, και έφτασα πάλι στην σάλα... με τα πολλά κρεβάτια.

Όλοι κοιμόντουσαν….. εκτός από την αδερφουλα!

Πλησίασα…και τότε ξύπνησα!

Στο γραφείο μου, το Λαπτοπ έλεγε, πως για μια ακόμα βραδιά, έμεινε αναμμένο όλη τη νύχτα.

Κουνησα το ποντικάκι.

Σίτε εσωτερικά,

Τοπικ, χτες βράδυ ονειρεύτηκα!

Διαβάζω,

quote:
Δεν χρειάζεται να εύχεσαι για ένα συναρπαστικό όνειρο...

άξιος αφήγησης είναι και ο αέρας που περνάει πάνω από ένα λιβάδι χλόης και την κάνει να μοιάζει, με τα μαλλιά μιας γυναίκας που στέκεται στην άκρη ενός γκρεμού...


Η αδερφή μου…. ζωγράφιζε!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 16:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dear big brother,

Θα σου πω μια μικρή ιστορία...

Έχω μια θείτσα, την Έμπνευση, που είχε ένα άντρα, τον Ύπνο… αλλά οι μπαρμπάδες μου δεν τα έβρισκαν μεταξύ τους και τελικά χώρισαν…

Τώρα η θεία, η Έμπνευση, έρχεται συνέχεια για καφέ… ο θείος την έχει πάρει χαμπάρι και επειδή αποφεύγει τα κακά συναπαντήματα, περνάει σπάνια…

Προσπαθώ να τους τα ξαναφτιάξω, γιατί μου έχουν «ζαλίσει τον έρωτα», αλλά δεν βλέπω φως… αν κάνω μήνυση στην κυρία Συμπαντική Ειρωνεία, που είναι η δικηγόρος του θείου και έβγαλε το διαζύγιο, λες να καταφέρω κάτι?

…να γίνω γλειφιτζούρι, γραμματόσημο ή να μου δώσουν ένα κουτί συμπαντικό υπνοστεντόν…
.
.
.
.
The She Mantis... making noise...

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 22:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok,mantis αλλα δεν θυμαμαι κατι τοσο μαγευτικο.ισως εκτος του ονειρου που ειδα και ισως βρισκομουνα στο δασος που ελεγε στον αρχοντα των δαχτυλιδιων.ενα που ηταν ομορφο το φθινοπωρο?
η μια αλλη φορα που πεταγα χερακι χερακι με ενα γιγαντα πανω απο μια χωρα οπου ολα ηταν πανεμορφα...καθαρια...το ειχα δει 3-4 χρονια πριν, αλλα δεν εχω δει καλυτερο.

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...

Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 00:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.................................................................
..............................................................


Όνειρο σημαίνει
να μην υπάρχουν σύνορα
κι οι βλοσυροί καχύποπτοι φρουροί τους.
Ελεύθερα να μπαίνεις σ' άνθρωπο
κι ούτε τις εί, ούτε τις οίδε.

Δεν ήρθε κι ένα απόγεμα
που να μη γίνει βράδυ.
Και όνειρο σημαίνει
να έρθει κι ένα απόγεμα
που να μη γίνει βράδυ,
να έρθει κι ένα όνειρο
που να μη γίνει άνθρωπος,
να έρθει κι ένας άνθρωπος
που να μη γίνει όνειρο,
τις οίδε, τις εί.

Ξανοίχτηκα πολύ σε ορισμούς
κι είν' επικίνδυνο να κλαίς χωρίς πυξίδα.

Φύλαγε μου, Θέ μου, τουλάχιστον
όσα έχουν πεθάνει.

Κική Δημουλά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy