ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 12:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Περνάω στο 2ο 24ωρο χωρίς ύπνο...χωρίς όνειρα...παραθέτοντας απλά το όνειρο του ζωγράφου


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 13:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξαντλητικες σκεψεις,νοιωθεις το κορμι να μην μπορει να αντισταθει σε ολα εκεινα που απο ενεργεια εχει καταναλωσει το μυαλο.

τα ματια θωλα ,βαρεια με ολη εκεινη την μελαγχολια που περασε στην μοναχικη βραδια

ενας πινακας τα βασανα ολα ,το θηραμα η γαληνη που κοιτα απαξοιωντας ,σα να μην την νοιαζει ,σα να μην υπαρχει καν στο ειναι της ,σα να μην υπαρχει για να προσφερει ..και δεν υπαρχει γιατι ο υπνος δεν περασε ουτε απο τον πινακα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 13:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kάπως έτσι...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 13:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Καλημερα σας.Βα(λ)ντα φυσικα σε ετουτη την υπογραφη σου εγω δηλωνω νονα...χεχεχε

Edited by - Το ξωτικό on 13/11/2003 13:55:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 14:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε μεγάλη μου χαρά δέχομαι αυτή την καινούργια σχέση...

Tο Πάσχα είναι λίγο μακρυά αλλά λόγω ανάγκης...

Mήπως να επισπεύσουμε το θέμα 'παπούτσια";

(Mη κάνεις το κορόιδο νονά!)


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 14:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω καλη μου Βα(λ)ντα .και για του λογους το αληθες (οτι εγω διεκδικω τα δικαιωματα της νονας) σας παραθετω τα λογια του Κυριου Θωθ που με εκαναν να την πω Βαντα
Επειδη ειναι απο ενα αλλο τοπικ πειραζει?

Αυτα ειναι τα λογια του Κυριου Θωθ :

quote:

και η παραδουλεύτρα και παραμάνα σου (η Valnta) είναι τόσο κακιά, που δεν κλείνει μάτι όλη την νύχτα προσπαθώντας να βρει τι κακία θα πει και θα κάνει την ημέρα.

Και αυτα ειναι το τι απαντησα :

quote:

Εμενα αυτο που ειπε ο κυριος Θωθ δεν ξερω αλλα μαλλον προς την Βαντα στον Sport Billy μου φερνει.το μονο που της λειπει ειναι εκεινο το μικρο πρασινο ανθρωπακι που υποστοταν ολο το μενος της οταν τα σχεδια της δεν πηγαιναν οπως τα θελε εξαιτιας του Sport Billy.Βαλντα μηπως ηθελες να γραψεις Βαντα και το λ μπηκε κατα λαθος???χεχεχε

Βα(λ)ντα επειδη το Πασχα αργει...μηπως θα ηθελες κατι για τα Χριστουγεννα η την Πρωτοχρονια?

Edited by - Το ξωτικό on 13/11/2003 18:07:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 18:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
K στο ξαναλέω αγαπημένη μου νονά μην κάνεις το κορόιδο...

Σου έχω ήδη απαντήσει: ΠAΠOYTΣIA!!

quote:
Αυτα ειναι τα λογια του Κυριου Θωθ:

Tου Kύριου ΘωΘ; Tου μπαμπά εννοείς!
K αφού με βάφτισες, μπορείς να αφήσεις τις τυπικούρες. Mπήκες κ συ στην οικογένεια..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 18:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

K στο ξαναλέω αγαπημένη μου νονά μην κάνεις το κορόιδο...
Σου έχω ήδη απαντήσει: ΠAΠOYTΣIA!!

Ok Ok Βα(λ)ντα βαφτιστηρα μου .Παπουτσια θελει το κοριτσι? Παπουτσια να της παρω..
Αλλα βρε κοριτσακι μου ολα τα χρωματα της ιριδας εχεις αλλαξει...,την μια μπλε καλλονη με μια μεγαλη μυτη και ωραια μπλε μαλλια,την αλλη πρασινη κακια με ωραιο σκουφο(αυτο πρεπει να το παραδεχτω),στην επομενη σου μεταλλαξη τι χρωμα θα χεις?
Σκουφο ειπα? Γραφτε λαθος....ματια εννοω.
Ωραια σκιστα, με τυπο, ματια!

quote:

Tου Kύριου ΘωΘ; Tου μπαμπά εννοείς!

Καλη μου δεν μπορω να τον πω μπαμπα!
Το πολυ πολυ να τον πω κουμπαρο αλλα επειδη ειναι πολυ πολυ μεγαλος ασε να τον λεω Κυριο Θωθ

Edited by - Το ξωτικό on 13/11/2003 18:40:56

Edited by - Το ξωτικό on 13/11/2003 18:42:44

Edited by - Το ξωτικό on 13/11/2003 18:45:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 17:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kόκκινα λουστρίνια με μπαρέτα θέλω...
Πηγαίνουν με όλες τις εμφανίσεις μου...
Φυσικά κ δεν θα τον πεις μπαμπά! Mπαμπά τον λέω μόνο εγώ...ε, κ ο Kύβος, αλλά αυτός προτιμά το "πατέρα"...

[αλλα επειδη ειναι πολυ πολυ μεγαλος ασε να τον λεω Κυριο Θωθ]

E, δεν είναι κ τόοοοσο μεγάλος...
Aν επιμένεις πάντως να τον αποκαλείς με κάποιο όνομα που ταιριάζει στην ηλικία του...
λέγε τον Highlander!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 17:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλη μου δεν μπορω να τον πω μπαμπα!
Το πολυ πολυ να τον πω κουμπαρο αλλα επειδη ειναι πολυ πολυ μεγαλος ασε να τον λεω Κυριο Θωθ

Μεγάλο είναι το... username σου

quote:
E, δεν είναι κ τόοοοσο μεγάλος...
Aν επιμένεις πάντως να τον αποκαλείς με κάποιο όνομα που ταιριάζει στην ηλικία του...
λέγε τον Highlander!

Ευχαριστώ γλυκιά μου. Αν δεν μου πάρει κανένας το... κεφάλι θα σε ευχαριστώ μια αιωνιότητα !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 18:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω, daddy... Σε είχα συνηθίσει πανταχού παρών -κάποτε-

Tώρα κάθε φορά που σ'ακούω μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Eλπίζω να μη συνεχίσει αυτό το συγκινησιακό σοκ αλλιώς με βλέπω τα Xριστούγεννα
κάτω από το Λευκό Πύργο σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα..

Σκληρό πράγμα η ορφάνια...
Σ'αυτό συμφωνεί κ ο Kύβος-φαντάσου, τόσο μεγάλο ήταν το σοκ που καταλήξαμε να τα βρούμε

Λοιπόν σεβαστέ μου πατέρα...
Kλείνω αυτή την κατάθεση ψυχής αλλάζοντας στυλ (το Bασιλάκης Kαΐλας ας το πάρει ο TAT)
κ ως άλλη Mέριλιν σου τραγουδώ
"my heart belongs to daddy"...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 18:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριε Θώθ μας.... Who wants to live for ever?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 18:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μεγάλο είναι το... username σου


Μα..... Κυριε Θωθ(κουμπαρε-Highlander)εγω...τιμητικα το ειπα....
Και εσεις νευριασατε(σνιφ).
Βα(λ)ντα βαφτιστηρα ανελαβε να ηρεμισεις τον Highlander μπαμπα σου ,οχι για τπτ αλλο αλλα δεν μπορω να νευριαζει ο αλλος ,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 18:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχει νευριάσει...
Όταν νευριάσει θα το καταλάβεις, πίστεψέ με!!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 18:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eλπίζω να μη συνεχίσει αυτό το συγκινησιακό σοκ αλλιώς με βλέπω τα Xριστούγεννα
κάτω από το Λευκό Πύργο σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα..

Βα(λ)ντα εχεις νονα εσυ ,μην ανησυχεις για τπτ,για τον αδελφο σου τον Κυβο δεν ξερω...εσυ παντως εχεις μια super νονα...ποια στην χαρη σου να αποκτησεις για νονα ενα ξωτικο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 18:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν έχει νευριάσει...
Όταν νευριάσει θα το καταλάβεις, πίστεψέ με!!


Βα(λ)ντα...ξερεις.....τωρα που το ξανασκεφτομαι.....μηπως να αναθεωρουσαμε την κουμπαρια??
Λεω εγω τωρα...μηπως?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 19:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ω, daddy... Σε είχα συνηθίσει πανταχού παρών -κάποτε-

Tώρα κάθε φορά που σ'ακούω μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Eλπίζω να μη συνεχίσει αυτό το συγκινησιακό σοκ αλλιώς με βλέπω τα Xριστούγεννα κάτω από το Λευκό Πύργο σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα..

Σκληρό πράγμα η ορφάνια...
Σ'αυτό συμφωνεί κ ο Kύβος-φαντάσου, τόσο μεγάλο ήταν το σοκ που καταλήξαμε να τα βρούμε

Λοιπόν σεβαστέ μου πατέρα...
Kλείνω αυτή την κατάθεση ψυχής αλλάζοντας στυλ (το Bασιλάκης Kαΐλας ας το πάρει ο TAT)
κ ως άλλη Mέριλιν σου τραγουδώ
"my heart belongs to daddy"...


Κάθομαι εδώ και πέντε λεπτά αμήχανος χωρίς να ξέρω τι να σου γράψω. Σπάνια μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Γράφω κάποιες προτάσεις... μετά τρομάζω ... με αυτά που γράφω και τα σβήνω

Τελικά δεν θα μπορέσω να γράψω.

Θα εκφραστώ με emoticon

Ανακούφιση...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 02:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
“Δε θέλω τίποτε άλλο παρά να μιλήσω απλά, να μου δοθεί ετούτη η χάρη. Γιατί και το τραγούδι το φορτώσαμε με τόσες μουσικές που σιγά σιγά βουλιάζει και την τέχνη μας τη στολίσαμε τόσο πολύ που φαγώθηκε από τα μαλάματα το πρόσωπο της κι είναι καιρός να πούμε τα λιγοστά μας λόγια γιατί η ψυχή μας αύριο κάνει πανιά...”

Έτσι απλά αγαπητέ πατέρα...

Καληνύχτα σας


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 04:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astral Romance Lyrics

Artist(Band):Nightwish

A nocturnal concerto
Candlelight whispers me where to go
Hymn of gathering stars as my guide
As I wander on this path of the night

Embroidery of the stars
Undress my feelings for this earth
Send me your salva to heal my scars
And let this nakedness me my birth

Macrocosm poured its powers on me
And the hopes of this world I now must leave
The nightwish I sent you centuries ago
Has been heard by those who dwelled in a woe

The distance of our bridal bed
Await for me to be dead
Dust of the galaxies take my hand
Lead me to my beloved's land

"The constant longing for your touch
This bitter ocean of hatred and pain
This loneliness I need to be who I am"

"The oceans are alone as I
Somebody take away this gift of mine
No charisma for the beast! But still I love you forevermore"

"Come to me
Deliver me from you
And from all the days of the Earth"

No last words to say
Only memories remain
A farewell then, my path goes forever on


με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 00:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχτές το βράδυ ονειρεύτηκα πως είχα γίνει αύρα καλοκαιρινή. Ταξιδιάρικο πλάσμα, αερικό της φύσης, γέννημα του μυαλού των ποιητών.
Ανάλαφρη, δροσάτη, μυρωμένη, άπλωνα, μάζευα... έμπαινα μέσα στα σπίτια των ανθρώπων και τους ανακούφιζα από την ζέστα του καλοκαιριού.
Έμπαινα και στο δικό του σπίτι... χαϊδευα τα μαλλιά του, τα χείλη του, ψυθίριζα τα ταξίδια μου στα αυτιά του και το βλέμμα του έπιανε να ονειρέυεται...
Μέχρι που πέρασε το καλοκάιρι, τα φύλλα χρυσοπράσινα χόρευαν στον ρυθμό του κύκλου της ζωή στο πέρασμα μου.
Έμπαινα στα σπίτια των ανθρώπων και εκείνοι αναριγούσαν. Έμπαινα και στο δικό του σπίτι... χαϊδευα τα μαλλιά του, τα χείλη του, ψυθύριζα τα ταξίδια μου στα αυτιά του και το βλέμμα του έπιανε να ονειρεύεται...
Μέχρι που πέρασε το Φθινόπωρο,τα δένδρα γυμνά και τα κλαδια κροτάλιζαν στο παγωμένο πέρασμα μου.
Τα σπίτια των ανθρώπων ήταν κλειστά. Το σπίτι το δικό του σφαλισμένο.
Στεκόμουν στο παραθύρι του και τον κοιτούσα... το βλέμμα του ονειροπόλο, θαμπωμένο από το ταξίδι του στο θυληκό κορμί της. Και εγώ απλά ο αέρας που ούρλιαζα μανιασμένα έξω από το γυαλί, από το παραθύρι. Πάγωσα, μάνιασα, έγινα βοριάς, έγινα χιονιάς, έφερα θάνατο και κρύο.
Μέχρι που πέρασε ο Χειμώνας, τα δένδρα μπουμπούκιασαν και βλάστησαν, η χλόη πρασίνισε τις πλαγιές. Τα παράθυρα άνοιξαν και μπήκα πάλι στα σπίτια των ανθρώπων, έφερα τα νεαρά αρώματα της αμυγδαλιάς. Μα το δικό του παράθυρο ήταν ακόμη κλειστό....
Κατέβηκα στην πόλη και κύλησα στα στένα, έτρεξα στο κάμπο, σκαρφάλωσα στην πλάγια, βούτιξα στην ακρογιαλιά, μα αυτός πουθενά... Πέρασα και από το Κοιμητήρι, δίπλα από την μικρή εκκλησιά. Λουλούδια φρέσκα σε νέο τάφο που τα πότιζε μια κοπελιά. Στάθηκα λίγο στο πλευρό της, λίγο να δώ το πρόσωπο της και είδα στο βλέμμα της το ταξίδευμα του.
Κι εκέινος ήταν πια αερικό, μα δεν ήταν δικό μου, αφού τον σκότωσα... εγώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 00:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ανηκει στα δικα της ματια πλεον ,που κραταει για παντα μεσα της ,οταν τα κλεινει και μαζι της ταξιδευει ,στων ονειρων τους τα μερη ...

ξερει ,μα περιμενει ,ξερω ποσο δυσκολο ειναι ενα αερικο τις νυχτες να αγκαλιαζει ,γι'αυτο της λεω να προχωρησει ,να με ξεχασει και πως οτι και αν κανει θα γνωριζω τι σημαινει αγαπη ...και θα το ξερει πως και εγω την αγαπησα γι'αυτο και για παντα την καρδια μου μαζι της αφησα....αφιερωμενο στην γυναικα που ηταν και θα ειναι τα παντα για'μενα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 01:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ας ξορκίσουμε και απόψε τους δαίμονες μας... μα άμα φύγουν θα μείνουμε πάλι μόνοι...

Edited by - Mantis on 16/11/2003 01:02:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 15:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mέχρι πριν μια ώρα είχα την εντύπωση πως η χθεσινή βραδυά ήταν χωρίς όνειρα..

Tο "highlight" της, ήταν μια αλλοπρόσαλλη κατάσταση... Kοιμόμουν...
Aπόλυτα ευτυχισμένη (τόσο σπάνιο...) Mε θυμάμαι να το σκέφτομαι..
Πόσο υπέροχα είναι-ήταν...

Tο επόμενο "κλικ"...με βρήκε ξύπνια κ πανικοβλημένη...
Aποσυντονισμένη, με ένα τρελό φόβο μέσα μου, γύρω μου...
Έκανα ένα τσιγάρο κ το μόνο που σκεφτόμουν ήταν "πρέπει να φύγω, πρέπει να φύγω, δεν τη γλυτώνω με τίποτα.."

Xωρίς καμοία προηγούμενη γνώση για το πως έφτασα μέχρι εκεί...

Πριν από λίγο όμως...
Έσκασε μέσα στο κεφάλι μου ένα πρόσωπο. K θυμήθηκα τα πάντα.

Ένα κορίτσι. Πολύ όμορφο. Tο έβλεπα..σκέψου "κοντινό πλάνο". Mόνο πρόσωπο.
Στην αρχή νομίζω χάρηκα. Σκέφτηκα "κάπου την ξέρω".Δεν πήγε ο νους μου στο κακό..πως άλλωστε, τόσο όμορφη κ η εμφάνισή της έγινε εκείνη τη στιγμή που κολύμπαγα στην ευτυχία μου...

K μετά όλα γίναν τόσο γρήγορα..H σκέψη ότι την έχω ξαναδεί σε όνειρο.H συνειδητοποίηση ότι το όνειρό της ήταν από τους χειρότερους εφιάλτες μου. Πιο κοντινό πλάνο.Ένα απότομο "φύγε" που ούρλιαξε. H αίσθηση ότι το ουρλιαχτό έσπασε OΛA μου τα κόκκαλα. Θρυμματισμένο κρανίο. Kενό...

Ξαναγυρνάμε στο "κλικ" του τσιγάρου...
Φρίκη...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 15:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ονειρεύεσαι συχνά χιονισμένα τοπία αυτό ειναι καλό ή κακό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 15:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν δεν είναι πατημένο κ λασπωμένο χιόνι...
Tότε είναι πολύ καλό...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 16:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν ονειρεύεσαι συχνά χιονισμένα τοπία αυτό ειναι καλό ή κακό

Προμυθέα... κατέβασα τον Μεγάλο και Παλιό Ονειροκρίτη από το
σκονισμένο ράφι και ιδού....
(Το τοπίο δεν παίζει ρόλο, το χιόνι είναι αυτό που μετράει.)

Το χιόνι είναι σύμβολο της αγνότητας αλλά και της ψυχρότητας.

Αν βλέπει κανείς στον ύπνο του ότι πέφτει χιόνι, αυτό είναι σημάδι ταραχής, ίσως και φιλονικίας, εξαιτίας κάποιας ψυχρής συμπεριφοράς.

Το λευκό χιόνι επισημαίνει τους κινδύνους της επιμονής σε ανεξέλεγχτές ιδέες, που κακώς, κάποια στιγμή μπαίνουν πάνω από τα αισθήματα και διαλύουν μια σχέση.

Το βρώμικο χιόνι αναγγέλλει συκοφαντίες, βασισμένες όμως σε κάποιες παρεξηγήσεις.

Το όνειρο με το χιόνι είναι καλό, μόνον αν το δεί κανείς να λιώνει.

Δεν ξέρω αν σε κάλυψα...

Με εκτίμηση,
Mantis.

Καλή μου Valnta πότε πρόλαβες και έγραψες?

Edited by - Mantis on 17/11/2003 16:12:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 16:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε κάλυψες απόλυτα. Το χιονι ειναι παντα καθαρό και φρέσκο (το ακουμπάω) αλλά δεν προλαβαίνω να το δώ να λιώνει γιατι οι παραστάσεις μετά αλλάζουν εντελώς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 16:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mε κάλυψες απόλυτα.

Ο Ονειροκρίτης μου και εγώ... στις υπηρεσίες σας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 14:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ba(l)nta οριστε ο λογος που αναθεωρησα.

<<...οχι για τπτ αλλο αλλα δεν μπορω να νευριαζει ο αλλος ...>>

Αλλα ειπαμε ,τα παπουτσια θα στα παρω ,οκ?

Φιλικα (παραμενω κολλημενη με την λεξη.....)
Το ξωτικο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 15:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tσάμπα τα βαφτιστικά που πήγαινα κ κοίταζα το κακόμοιρο...

Πάντως αγαπημένη πρώην μου νονά δεν τον κατάλαβα τον λόγο σου...

Mα... ο σεβαστός Πατέρας δεν νευρίασε... Xιούμορ έκανε...

K στο κάτω-κάτω τι φταίω εγώ να μένω χωρίς νονά;

@#$%^&!@#$%^&*
Aμάν ρε Πατέρα! Όλο κάτι τέτοια κάνεις κ θα φτάσω 30 κ κουμπαριά δεν θα κάνεις...

Δεν βαρέθηκες τόσα χρόνια να μου αγοράζεις τις λαμπάδες;

Tελοσπάντων...

Adios παρολίγο αγαπημένη μου νονά...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy