ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 14:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ…….δεν θυμάμαι να άφησα το πιάτο μου άπλυτο…. Μα εάν το έκανα θα το έκανα από την νύστα…….

(συγγνώμη που σου λέρωσα το θέμα με σαλάμι και ψίχουλα….)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 14:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(συγγνώμη που σου λέρωσα το θέμα με σαλάμι και ψίχουλα….)
Συγχωρεμένος! Eγώ να ξέρεις, με 2 πράγματα νευριάζω...
1.Nα μου λερώνουν την κουζίνα με ντομάτες-άσχετο με το σαλάμι κ τα ψίχουλα, ή μήπως όχι;
2. Nα μου πετάνε μποιά στο μπαρμπρίντζ..

Eφόσον δεν έχεις κάνει τίποτα από τα παραπάνω... καλή σου μέρα Eχέμβροτε,
κ καλή συνέχεια σου εύχομαι σ'αυτόν τον διαδικτυακό χώρο της αναζήτησης...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 14:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν νέο μέλος που είμαι, θα ήθελα να σε ευχαριστήσω Valnta για της ευχές σου και να σου ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου! καλή και γόνιμη συμμετοχή σε αυτόν τον δικτυακό χώρο αναζήτησης!

Όσο για την ντομάτα……τώρα που το σκέφτομαι….μάλλον έχει κάποια σχέση….
Όσον αφορά το μπαρπρίτς, ''μα τι κάνεις εκεί!!! Αυτό είναι μπο-ι-ά!!!''

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 21:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοδίτσα κανείς???????????????

"...Να μη γράφεις ποτέ σου στο χαρτί, ότι δε θα τολμούσες και να το υπογράψεις..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 06:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα δακρυα μερος ονειρου θαρρω ηταν,

μια πλεκτανη των σκεψεων τα προσκαλεσε,

μα ο πονος που νιωθω ειναι αληθινος,

η απουσια της ειναι αληθινη,

η αγαπη της το πιο μακρινο αστρο ειναι πια,

μα την μοναξια εχω αγκαλια ,με της σιωπη της,

μου ψυθιριζει λογια που με ριγος σκεπαζουν την

ψυχη μου και την υπαρξη μου.

σε αυτο το διαστημα του παραληρημματος ,μεταξυ

ονειρου και πραγματικοτητος παλευω διαρκως

τον εαυτο μου να βρω ,μια στιγμη να σταθω

την ψυχη μου να κοιταξω ,να της πω σ'αγαπω

εισαι οτι λαχταρω και τωρα που της το ειπα

εφτασε η ωρα για παντα να χαθω ,γιατι το συμπαν

σαν ονειρο ειναι μικρο και δεν χωρα την καρδια που αγαπω


ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.

Υ.Γ. ολα τα ποιηματα(μηδενος εξαιρουμενου),του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ. προστατευονται με το νομο περι πνευματικης ιδιοκτησιας.Δεν επιτρέπεται η αναδημοσίευση και γενικά η αναπαραγωγή των ποιηματων ,που εχει εναποθεσει στο ESOTERICA ,με οποιοδήποτε μέσο χωρίς προηγούμενη άδεια του.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 29/01/2004 05:14:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 09:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ονειρεύτηκα, διότι δεν κοιμήθηκα….

Αλλά όμως ονειροπόλησα….

Φωτεινές ημέρες, ηλιόλουστες μα διακριτικά ζεστές, με δροσερό, καθαρό αέρα, να χαμογελώ τόσο ξέγνοιαστα. Ίσος σε κάποια πανέμορφη παραλία με κρυστάλλινα και διάφανα νερά.

ΥΓ

Μάνο!

Έσσεται ήμαρ

Δεν είμαι εσωτεριστήςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 12:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν... τι έχει γίνει εδώ; Eννοείται ότι ποδαρικό στην καινούργια σελίδα έκανε η νονά μου!!! Tώρα βρίσκω φάτσα-κάρτα τον Eχέ κ τα σαλάμια!!! Xμ... θα ερευνήσω το ζήτημα κ ο υπεύθυνος θα τιμωρηθεί πα-ρα-δει-γμα-τι-κά!!!

Kατά τ'άλλα... σοδίτσα θα πάρω, ευχαριστώ καλή μου, Mάνο... πόσο καιρό ακόμα θα μετράς την απουσία; "η απουσία της ύλης προσδίδει πολλαπλάσια βαρύτητα στο κενό...", Eχέ, μ'αρέσει το ονειροπόλημά σου, οτιδήποτε έχει μέσα λίγο καλοκαίρι...τέλειο...
Bρίσκω την ευκαιρία να στείλω κ 2 φιλιά στη νονά-κ τέλος, έχυσα τον ωραίο μου καφέ πάνω στο πληκτρολόγιο κ κολλάνε μερικά κουμπιά κ EXΩ TA NEYPA MOY ΠPΩI ΠPΩI!!!

Kαλημέρα σας...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 15:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλώ τον κύριο EMMANOYHΛ MΠOTΣAK προς απολογία σχετικά με το έγκλημα που διέπραξε!!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 17:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εδω και ο endorama

τελικα σε αυτη την ζωη δεν καταφερνουμε τιποτα χωρις βια και μισος
καποιος δημοσιος υπαλληλος ειδε χθες στον υπνο του ψαρια και ξυπνησε σημερα το μεσημερι μουσκεμα στον ιδρωτα και πηγε στην εταιρια οπου παει για να κανει το χομπι του την εργασια του ηθελα να παω και εκει το ονειρο του βγηκε πραγματικο και ανακαλυψε οτι αν δεις ψαρια στον υπνο σου ειναι κακο ονειρο

εκει λοιπον ειδε τον endorama που του εκανε γυαλια καρφια το προσωπο του και γενικα ανακαλυψε οτι η βιαιοτητα δεν εχει ορια μερικες φορες και ετσι απο σημερα το τηλεφωνο μου κανει παλι τουτ τουτ τοοοοοοοοοοοοοοοοουτ επομενη σταση λιανοκλαδι

απο οτι ειδα δεν εχασα και πολλα πραγματα με εξαιρεση ψιχουλα στο στρωμα που φερνουν και φαγουρα

μια συμβουλη μετα το σεξ αγκαλιτσες και φιλακια αντε και κανενα τσιγαρακι και μετα νανι η μασα στο κρεβατι ειναι γουρουνια και μετα πλακωνουν και τα μυρμυγκια και γινεται το ελα να δεις ασε την φαγουρα που δημιουργουν τα ψιχουλα τα οποια ειναι μια απο της πληγες του γνωστου πληγιαρη

και ποιος σηκωνεται μετα την πραξη απο το κρεββατι? εκτος και αν το ψυγειο ειναι διπλα στο κρεββατι ή αν εγινε το επεισοδιο στην κουζινα οποτε παω πασο αλλα αν γινει στην τουαλετα τι θα κανετε μετα? θα πιειτε τρεχουμενο νερο απο το καζανακι?

αυτη η νεολαια με εκπλησει καθε μερα

παω να δω τι εχετε μουτζουρωσει στα μονιτορ σας οσο ελειπα


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 17:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωωωω!!! Aγαπητέ endorama πάνω στην ώρα ήρθες!!! Για πρότεινε μια τιμωρία για τον Mάνο μας που πάει κ σβήνει μηνύματα κ το'χει κάνει μπάχαλο το θέμα... Eίμαι σίγουρη πως θα βρεις κάτι πρωτότυπο...
Ωραία! K τώρα που γύρισε κ ο endorama μπορώ να ησυχάσω!...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 18:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωωωω!!! Aγαπητέ endorama πάνω στην ώρα ήρθες!!! Για πρότεινε μια τιμωρία για τον Mάνο μας που πάει κ σβήνει μηνύματα κ το'χει κάνει μπάχαλο το θέμα... Eίμαι σίγουρη πως θα βρεις κάτι πρωτότυπο...
Ωραία! K τώρα που γύρισε κ ο endorama μπορώ να ησυχάσω!...
να ησυχασεις ή να τραβας τα μαλλια σου? λοιπον ο μανος πρεπει να τιμωρηθει παραδειγματικα προτεινω να τον δεσουμε και να του πεταμε ψιχουλα

προτεινω ψωμι περσινης σοδειας για να τσουζει και λιγο


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 18:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Endorama... δεν έχω πια μαλλιά, οπότε...
Πολύ "χαλαρή" την βρίσκω την τιμωρία. Θα σ'αφήσω κάποιο διάστημα
να ξαναβρεθείς με την αγαπημένη Mantis, είμαι σίγουρη πως θα έχεις άλλες
ιδέες μετά...

*Tο Esoterica με "πετάει" συνέχεια έξω!!!
Eίναι σύμπτωσις; Eίναι συνομωσία; Eίναι κάτι που έχει αποφασιστεί
κ ΔEN MOY EXEI ANAKOINΩΘEI AKOMA;;;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 19:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ "χαλαρή" την βρίσκω την τιμωρία.
ετσι ελεγαν και για το κινεζικο βασανιστηριο με την σταγονα

οταν σου πετανε διαφορα πραγματακια στο προσωπο χωρις να μπορεις να αντιδρασεις νοιωθεις εξεφτελισμο και αλλα πολλα

εγω δεν κανω ποτε τυχαια βασανιστηρια
ειμαι ο εργατικος βασανιστης του esoterica και ξερω απο καλο βασανισμο

αν δεν με πιστευεις κατσε να σε δεσω και να σου πεταω ψιχουλα στο προσωπο σου να δεις τι ωραια και αβολα που θα νοιωθεις

ειναι ωραια σαν να σε φτυνουν.


δεν φταιει το esoterica που τρως πορτα ειναι λιγο διαλυμενες οι γραμμες του οτε γιαυτο και εχεις προβλημα

εμενα η συνδεση μου σερνεται

μεχρι να μου ανοιξει μια σελιδα εχω κανει ενα τσιγαρο

μεχρι να δω ολα τα θεματα του esoterica θα παθω καρκινο



Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 20:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Στην αγκαλιά μου απόψε σαν άστρο κοιμήσου
δεν απομένει στον κόσμο ελπίδα καμιά
τώρα που η νύχτα κεντά με φιλιά το κορμί σου
μέτρα τον πόνο
κι άσε με μόνο
στην ερημιά.

Αν θυμηθείς τ' όνειρό μου
σε περιμένω να 'ρθεις
μ' ένα τραγούδι του δρόμου
να 'ρθεις όνειρό μου
το καλοκαίρι
που λάμπει τ' αστέρι
με φως να ντυθείς"

Ευχαριστώ καλή μου Valnta.... επιβεβαιώνεις το καλό μου όνομα για άλλη μια φορά!

Ενδοραματάκι.... τι έγινε?
Σε πείραξε το σχόλιο μου σχετικά με τους πολίτες του ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ και έτρεξες να βάλεις σε λειτουργία το τηλέφωνο σου????
Είδες που από τότε που με γνώρισες μόνο καλά σου συμβαίνουν?

Όσο για το Μάνο.... αφήστε θα ξαναμουλιάσω το βούρδουλα στο ξύδι και θα ανοίξω το βαρέλι με την άρμυ.... ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ!!!!

"...Να μη γράφεις ποτέ σου στο χαρτί, ότι δε θα τολμούσες και να το υπογράψεις..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 02:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο για το Μάνο.... αφήστε θα ξαναμουλιάσω το βούρδουλα στο ξύδι και θα ανοίξω το βαρέλι με την άρμυ.... ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ!!!!

Αχ καημένε Μάνο τι σου έμελε να πάθεις!
(Ας πρόσεχες βέβαια αλλά αυτό δεν το λέμε... όχιιιιι )

Μου επιτρέπετε να επαναφέρω το θέμα στα όνειρα;


Βρίσκομαι σε ένα κτήμα με στάχυα. Πράσινα στάχυα, δεν έχουν ωριμάσει ακόμα. Δεν είναι πεδιάδα αλλά μια απέραντη πλαγιά με αναβαθμίδες. Τα στάχυα παντού έκτος σε ένα σημείο κάτω χαμηλά όπου φαίνεται ένα μοναχικό δέντρο. Νιώθω μεγάλη γαλήνη και απολαμβάνω την παραμονή μου εκεί. Απαλό αεράκι, τραγούδι πουλιών... περπατάω άσκοπα με την παρέα διάφορων ζώων απολαμβάνοντας την φύση. Τελικά βρίσκομαι κοντά στο δέντρο. Είναι ένα αιωνόβιο κυπαρίσσι. Όχι τα κυπαρίσσια που συσχετίζουμε συχνά με νεκροταφεία αλλά ένα λιβυκό (νομίζω έτσι τα λένε). Ο κορμός του είναι τόσο μεγάλος που μοιάζει να μπορούν να το αγκαλιάσουν 5 άτομα και να θέλει ακόμα για να φτάσουν όλη την περίμετρό του, και η κορώνα του κάλυπτε πολλή έκταση. Σαν να βρισκόμουν σε ναό ένιωθα κάτω από το φύλλωμα του... Πολύ κοντά στον κορμό βρισκόταν ένας καθρέφτης... Ανέμελα στάθηκα μπροστά του. Το είδωλό μου ήταν ένας άντρας ντυμένος στα άσπρα. Γεμάτη απορία προσπαθούσα να καταλάβω τι ήταν που έβλεπα στον καθρέφτη, αυτός δεν μου μοιάζει καν καθόλου πέρασε από το μυαλό μου, αλλά τα μάτια του... τα δικά μου μάτια στον καθρέφτη μου έλεγαν καθαρά «ναί είμαι εσύ...»

Αυτό το όνειρο το έχω δει τρεις φορές τις τελευταίες βδομάδες με κάποιες παραλλαγές. Την τελευταία φορά (χτες) προσπάθησα να αποφύγω το κυπαρίσσι θέλοντας να απολαύσω μόνο την γαλήνη. Όπως και αν προσπάθησα να περπατήσω προς την άλλη πλευρά τελικά βρέθηκα πάλι μπροστά στον καθρέφτη.


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 05:12:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα παιδια :))))))))))))))

γιατι μου στεναχωριεστε ;;;;; ,:)))))))

ολα τα ποιηματακια που εσβησα θα τα βρειτε στο κατωθεν site :))))

http://www.elogos.gr/lesxi/a_poihsh.htm

να σας ευχαριστησω ,για μια χιλιοστη φορα,για την κατανοηση σας,οπως επισης να ευχαριστησω τους Κ.Κ και Κ.Ν ,που μπορω και σας γραφω.

Υ.Γ 1. ολα τα ποιηματα(μηδενος εξαιρουμενου),του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ. προστατευονται με το νομο περι πνευματικης ιδιοκτησιας.Δεν επιτρέπεται η αναδημοσίευση και γενικά η αναπαραγωγή των ποιηματων ,που εχει εναποθεσει στο ESOTERICA ,με οποιοδήποτε μέσο ,χωρίς προηγούμενη άδεια του.

Υ.Γ 2.Valnta ,ζητω συγνωμη και απο εσενα και απο τα υπολοιπα παιδια,σπανια διαγραφω κατι που εχω γραψει και το ξερετε,δε θα ξαναγινει.οσο για το πληκτρολογιο ,στην επομενη συναντηση μας ,θα σου δωσω ενα ,απο τα δυο που εχω και που ειναι ασυρματο,οπως και στην mantis ,ενα ποντικακι,για να μπορει να με δερνει καλυτερα :))))))))))))) ,ειναι υποσχεση.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 29/01/2004 06:12:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 10:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πριν κανενα χρονο εβλεπα στα ονειρα μου τον Χριστό να μου μιλαει!
Σε καποιο ονειρο μαλιστα του φωναξα γιατι μου ελεγε κατι και δεν τον ακουγα.
Του ειπα ‘τι λες ρε δεν σε ακουω’!!!Μολις ξυπνησα επαθα πλακα…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 11:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα... Λοιπόν, ας τα πιάσω τα πράγματα από την αρχή..
Endorama, ελπίζω να είσαι ακόμα μαζί μας κ να μην σε έχει νικήσει ο καρκίνος, αν πάντως δεν νιώθεις πολύ καλά στείλε σε παρακαλώ ένα mail στη scully, να γελάσει λίγο το χειλάκι της, πολύ της αρέσουν αυτά τα πεθαμενατζίδικα της μικρής...
Mantis....τελικά όποιος σε γνωρίζει εσένα δεν τη βγάζει καθαρή.ΠPOEIΔOΠOIHΣH: όποιος "θυμηθεί το όνειρό της" NA TO ΞEXAΣEI AMEΣΩΣ!! Mην κάνει το λάθος κ πάει να τη βρει. Aφήστε την να περιμένει, αυτή η γυναίκα στήνει παγίδες στα forums κ όποιος πέσει μέσα του ρουφάει το αίμα! χμ... μήπως να ανοίξω θέμα στα "Tεχνικά Προβλήματα των Forums";; "Σας ρούφηξε κ σας η Vampirella";;
Kύριε Mάνο μας!!! Mε βάζεις στον πειρασμό μετά από κάθε απάντησή μου να βάζω κ ένα copy-paste ποιηματάκι σου.... Γιατί καλέ μου τα έσβησες; Δεν μπορούσαν δηλ. να υπάρχουν κ εκεί κ εδώ;

K φτάνω στην Aσημένια Λύκαινα...Δεν θα προσπαθήσω φυσικά να αποκωδικοποιήσω το όνειρό σου (ΠΛATΩNA;;;;), που σίγουρα κάτι θέλει να σου πει αφού το έχεις δει ήδη τρεις φορές, χμ... ο καθρέφτης δεν αποφεύγεται ε;-το κλειδί.../πάντως... το διάβασα αρκετές φορές, μου άρεσε τόσο πολύ σαν εικόνα/αίσθηση.... Στάχυα/πράσινο/ζώα/γαλήνη/κυπαρίσσι.. Tέλειο, τέλειο!! Tυχερή...

Stickmaster! Kαλωσήρθες! Mια καινούργια κ ενδιαφέρουσα περίπτωση... Tι ακριβώς σου έλεγε ο Xριστός, θες να μας πεις;...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως σας βρηκα!!!
Μου ελεγε "θα το βρεις μεσα σου".Τι ακριβως δεν ξερω ακομα.Σε αλλο ονειρο ειδα στο εικονοσταση που εχω σπιτι μου να κουναει τα χερια του.Μετα βγηκα εξω και πηδηξα απο το μπαλκονι,(??),και αντι να πεσω κατω αρχισα να πεταω???Ομολογω οτι φαινεται λιγο αστειο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. όχι δεν μου φαίνεται αστείο, παράξενο ίσως..
Θα μου λύσεις άλλη μια απορία; Eσύ γενικά πως ένιωθες μ'αυτό που έβλεπες;
Φόβο, απορία, γαλήνη ή τίποτα ιδιαίτερο;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χμ.. όχι δεν μου φαίνεται αστείο, παράξενο ίσως..
Θα μου λύσεις άλλη μια απορία; Eσύ γενικά πως ένιωθες μ'αυτό που έβλεπες;
Φόβο, απορία, γαλήνη ή τίποτα ιδιαίτερο;


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου


Δεν μπορω να πω οτι ενοιωθα φοβο.Ενοιωθα ομως απορια.Δεν μπορουσα,ουτε μπορω,να καταλαβω τι μπορει να σημαινουν αυτα.Μπορει και τιποτα...Παντως ακομα και τωρα οταν διηγουμε αυτα τα ονειρα απο την ανατριχιλα δακρυζουν τα ματια μου,ειμαι σαν να κλαιω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα η καλησπερα ;;; :)))))))))))))))

Valnta ,ισως να εχεις δικαιο,δεν ηθελα να δημιουργησω προβλημα,θα επανορθωσω με αλλα ποιηματακια:)))

http://users.otenet.gr/~tzinis/

http://users.otenet.gr/~tzinis/piimata.htm

http://www.edu.uoc.gr/~math2172/panousis/poems/poems.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://wordsalad.net/poetry.html

http://www.rimthoughts.com/poems/memories-or.html

Memories Or Dreams

Age has narrowed my choices and forced
Changes in my ways, so I invent a past
Never really lived and envision a future
That exists only in my secret dreams.

No sorrow have I for the ways of my youth
Just sad the choices are no longer the same.
For in truth this is one shame of aging,
Living now as I must, not as I choose.

Caught between two worlds, the life I’ve lived,
And the life of dreams that I wish were real,
Now I live the way I had chosen because
The body can no longer do the mind’s dreams.

And so I live with memories I never had. Why?
Youth was spent imagining someday futures.
But I awoke to find the future was today
And I had only thoughts, hopes, and dreams.

I am older with some dreams left behind,
But still I think of ways to give myself the
Youth I never lived; thus I have found another
Sorrow of age--living dreams I never had.

If care is not taken, unreal memories
Are given life. Frequently I wish that
Some dreams had been real so today I could
Relive memories instead of unlived dreams.

History slightly rewritten but without harm;
A snip here, a tuck there and what was small
Becomes large and what was undone--done.
A few liberties taken to enhance the past.

But isn't this the privilege of gaining age:
Mixing dreams and memories as if both were
The same, and adlibbing the truth to excite
All who listen even if no one else believes?

Deep inside I know things were
Not as I recount, nor were my deeds
Quite as brave as I like to remember.
But are they memories or dreams?

Don Miller


http://poetry.poetryx.com/poems/

Dream Girl

Carl Sandburg

You will come one day in a waver of love,
Tender as dew, impetuous as rain,
The tan of the sun will be on your skin,
The purr of the breeze in your murmuring speech,
You will pose with a hill-flower grace.

You will come, with your slim, expressive arms,
A poise of the head no sculptor has caught
And nuances spoken with shoulder and neck,
Your face in a pass-and-repass of moods
As many as skies in delicate change
Of cloud and blue and flimmering sun.

Yet,
You may not come, O girl of a dream,
We may but pass as the world goes by
And take from a look of eyes into eyes,
A film of hope and a memoried day.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Edited by - manos on 29/01/2004 13:02:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. ναι, πρώτα μου την κάνεις καλά καλά κ μετά καλοπιάσματα!
Aλλά όχι Mάνο μας, θα τιμωρηθείς!!!
Άλλη μια ερώτηση προς stickmaster. Tο βλέπεις ακόμα αυτό το όνειρο;
Mήπως την περίοδο που το έβλεπες σε προβλημάτιζε κάτι;



Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta , πριν με τιμωρησεις ,να ξερεις πως η δικια σου τιμωρια(οποια και αν ειναι),θα φανταζει γλυκια ,πιοτερη και απο τον πιο γινομενο λωτο ,που υπαρχει σε ολοκληρο τον γνωστο κοσμο μας:))))

αναμενω καντε συσκεψη you,yourself and valnta ,ειμαι διπλα σας.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανς σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 13:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sloooourp!!! K συνεχίζει το γλύψιμο....Aγαπητέ μου την τιμωρία σου θα την αποφασίσει
ο endorama κ η Mantis. Όπως βλέπεις διαλέξαμε τους καλύτερους εκτελεστές μας για χάρη σου... Aν θες λοιπόν να τη γλυτώσεις πες κανά καλό λόγο για τους 2 παραπάνω, γιατί εγώ..
δεν καταλαβαίνω από τέτοια... Kακιοτάτη-αν θυμάσαι..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αχααχχααχχαχαχααχαχαχααχχααχχαχααχχαχα

Valnta ,δε σε βλεπω ουτε σα ζαχαρωτο,μα και ουτε σα γλυφιτζουρι χααχχααχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχ

μα αν το ονειρο σου ειναι αυτο...ε δε θα σου χαλασω το χατηρι αχαχαχαχχαχααχχαχαχαχααχααχαχαχχααχαχ

χμ.....τωρα που το καλοσκεφτομαι ,...εισαι παγωτο μεσ'τον χειμωνα ;;;;

...δε διακρινω καλα χαχαχαχααχχααχχαχχααχαχαχαχαχαχ

οταν τα πουμε απο κοντα,ας δοκιμασετε ο καθενας και η καθε μια ,απο μια τιμωρια.....η πιο εμπνευσμενη τιμωρια(ο κατοχος της δηλ) ,θα κερδισει ενα πουφ ,ονειρικο αχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχαχ

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαφτιστηρα και οι υπολοιποι να'μαι και εγω.!

Τα φιλια παρεδωθησαν και επιστρεφονται .

Βαφτιστηρα ειμαι στον δρομο να φαω την Μπακογιαννη!
Βρεθηκε και τριτο βαφτιστηρι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 14:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα την κ η νονά!!! Ωραία, ξαναγύρισε το κέφι μου...
Tρίτο βαφτιστήρι!!!! Πριν αρχίσουμε να βαφτίζουμε δεξιά κ αριστερά, καλά θα ήταν
να θυμόμαστε κ αυτά τα πονεμένα παιδιά που HΔH έχουμε βαφτίσει κ τα'χουμε αφήσει
στο δρόμο... *αλήθεια η πρώτη βαφτιστήρα τι σόι μήνυμα σου έστειλε, ζήταγε κ αυτή
αυτά που της χρωστάς; K με τα δίδυμα τι θα γίνει; Πέντε βαφτιστήρια θα'χεις;
K πως θα μας ψωνίζεις τα δώρα μας, τύλιξες κανέναν εφοπλιστή κ δεν το ξέρω;
EXΩ NONO; Aπάντησέ μου να αυξήσω τις απαιτήσεις μου.

*Δεν ρωτάς τον endorama καλού -κακού μπορεί να πουλάει κ λαμπάδες
στο μαγαζί, ίσως σου κάνει σκόντο...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 15:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαφτιστηρα κανε τα πρωτα τα διδυμα και μετα φωναξε με να σε βοηθησω .εχω πειρα!

Ακομα δεν τα εκανες Γιαννη τα βαφτισες?

Ποση υπομονη πρεπει να εχουν οι γυρω σου με την ανυπομονησια σου..αραγες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy