ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 21:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δεν ονειρεύομαι πιά.
Αυτόν τον Οκτώβρη δεν ονειρεύτηκα. ΄Εζησα την απόλυτη χαρά κάποιος μου είπε πως με λάτρευε και την απόλυτη λύπη μου είπε κι ένα ωραίο ουστ... Μήπως η πολύ λατρεία βλάπτει.
Η ανηψιά μου 7 χρονών βλέποντάς με σήμερα να δακρύζω μου λέει χαριτολογώντας. Κλαίνε οι όμορφες και καλές θεία; Εσύ είσαι χρυσάφι θεία. Θειάφι ρε σκατό άκου θεία, με έκανε και γέλασα. Αμ τα καλά κι ομορφόπαιδα πατάνε στα σκατά και χώνονται ως το λαιμό μάγκες. Τα καλά παιδιά. Τι να πω της μικρής όμως. Το βούλωσα. Αύριο θα γελάω. ΄Ετσι είναι η ζωή. Μακάρι να γελάνε κι άλλοι. Κι άλλες.
Δεν ονειρεύομαι πιά.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 00:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως θα ξανάρθουν τα όνειρά σου
δεν είσαι εσύ να ζείς δίχως όνειρα
τα έχεις μέσα σου και πίστεψέ με δεν
θα στα θάψει κανείς...

Τα γράφω για να τα διαβάζω κι εγω ...
Χαμογέλα μικρή θεά

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2005, 02:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Απόψε θέλω να πάω να ονειρευτώ
αυτή τη γλυκιά αιθέρια νεράϊδα
που με παρέσυρε στο μαγικό χορό της
μόνο καλά θέλω να θυμάμαι
μόνο τα χρώματα και τη σιωπή της ...

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 21:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χθες βράδυ η Αφροδίτη ονειρεύτηκε πως μπήκε στο λατρεμένο της φόρουμ.
Κι έγραψε γιά το μεθύσι μιάς βουβής νύχτας,
γιά το πυρωμένο αγέρι των καιρών
γιά τη όχθη που μύριζε γεμάτη άνοιξη.
Ονειρεύτηκε τα διάφανα χείλη του ηλιομέτωπου σύμπαντος.
Κι αγάπησε τη ζωή.
Κι όσους ΦΙΛΟΥΣ της συμπαραστάθηκαν...
Αγκιστρωμένη στα φτερά της βροχής καρτερεί το φως...

Ευχαριστώ τον Πυθαγόρα γιά τον κωδικό.
Πότε θα πάψω να είμαι απενεργοποιημένη;


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος!
"
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 10:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να ονειρευτώ οτι κάποια ημέρα θα αποσυμβολίσω τις προσδοκίες μου.
Οτι κάποια στιγμή θα αντικρίσω τον ήλιο χωρίς να φοβάμαι την λάμψη του.
Οτι ίσως κάποτε τα καταφέρω.......... να πλησιάσω.........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 10:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Και συνεχίζουν τα όνειρά μου
να είναι συντρίμμια σκόρπια
σε ατέκμαρτεςΘάλασσες .
Όσο και να προσπάθησα
να ονειρευτώ τον Ήλιο
μόνο σκοτάδι...
Και Χάος επικρατεί ...



Πού πάνε τα όνειρα όταν
σκοτώνουν την ελπίδα;

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 16:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από Αφροδίτη.

Κοιμούνται απόλυτα στη σιωπή MATMAT μέχρι να ξυπνήσουν ατενίζοντας ένα αισιόδοξο αύριο.
Μην προσπαθήσεις ποτέ να κάνεις απλά, τα όνειρά σου ζωή.
΄Ακου.
Αφουγκράσου:
Κάνε τη ζωή σου ονειρική...
Ακου:
Ο έρωτας μοιάζει με τον άνεμο.
Δεν γνωρίζεις δεν γνωρίζουμε από πού θα έρθει.
Κι αφού κάποιες καρδιές είναι διάφανες σαν γυαλί
ας μην τις δίνουμε σε χέρια που τρέμουν...
Ποτέ.
Ποτέ.

..

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OtepArt
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 02:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OtepArt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ότι βρισκόμουν σ'ένα χώρο γεμάτο καπνούς και περπατούσα αργά, αλλά ήρεμα, ανάμεσα σε άνθρωπους που φορούσαν όλοι ένα άσπρο μανδύα από τον λαιμό μέχρι τα πόδια. Φαινόταν μόνο το πρόσωπο τους... Κανείς δεν κοίταζε τον άλλο στα μάτια, απόλυτη ησυχία και περπατούσαμε με σκυφτό το κεφάλι.
Ξαφνικά, ακούγονται βήματα από την μόνη πόρτα που υπήρχε σ'αυτόν τον χώρο και άρχισε μια κρίση πανικού. Όλοι ούρλιαζαν και έτρεχαν να κρυφτούν σε ντουλάπια που είχαν το ύψος ενός ανθρώπου... Εγώ από την πολλή ομίχλη και τον καπνό δεν έβρισκα το ντουλάπι μου να κρυφτώ και βρέθηκα πίσω από την πόρτα...
Η πόρτα άνοιξε και εμφανίστηκε μια γυναίκα... Είχε μακριά μαύρα ίσια μαλλιά μέχρι τον ώμο και φορούσε και αυτή άσπρο μανδύα. Αλλά αυτή αιωρείται... Τα μάτια της ήταν γουρλωμένα και δεν υπήρχε κόρη.Ήταν κάτασπρα!!!
Μόλις άνοιξε η πόρτα σταμάτησαν τα ουρλιαχτά... Απόλυτη ησυχία... Αυτή η γυναίκα, με φωνή σαν εξορκισμένη, με έδειξε με το δάκτυλο της και είπε: "ΕΣΥ! ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!"
Με τραβούσε απ'το χέρι και εγώ έκλαιγα...
Ξαφνικά, μεταφερόμαστε σ'ένα χώρο εντελώς αντίθετο από τον προηγούμενο...
Υπήρχαν καταρράκτες που έσταζαν από βράχους, έπαιζαν γλυκιές μελωδίες, οι άνθρωποι ήταν χαρούμενοι και είχε μια σκάλα τεράστια χωρισμένη στα δύο. Τα σκαλιά ήταν καμωμένα από γυαλί και από κάτω υπήρχαν λουλούδια άσπρα.
Κατεβήκαμε τη σκάλα και φτάσαμε σ'ένα τραπέζι όπου μας περίμενε η μητέρα μου. Η γυναίκα με άφησε στο τραπέζι και έφυγε... Η μητέρα μου μου είπε κάτι κακό γι'αυτή την γυναίκα(που δεν θυμάμαι)και γέλασε. Αμέσως η γυναίκα αυτή ήρθε από πίσω μου και με τράβηξε μαζί της ξανά θυμωμένη λέγοντας μου ότι άκουσε τι λέγαμε και γελούσαμε.
Με τραβούσε απ΄το χέρι και εγώ ούρλιαζα: "μάνα, βοήθησε με! Δεν θέλω να πάω πίσω!"
Η μητέρα μου γελούσε σαρκαστικά και τα χάχανα της ακούγονταν πλέον απ'το ντουλάπι που με κλείδωσε η γυναίκα...

Και ξύπνησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 11:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την κυρίαρχη ματιά των παθών.
΄Οχι ονειρεύτηκα, την έζησα.
Διαφέρει...

Πάντα δεν καίγεσαι
αγγίζοντας φωτιά,
μάλλον θερμαίνεσαι
στου χρόνου τη ψευτιά
σε θεία ευωδιά.
Και φωταψίες.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 21:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΠΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ Ο ΥΠΝΟΣ.
Η ΝΥΧΤΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΓΙΑΣΕΜΙ.
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΩ ΛΕΥΤΕΡΟ ΑΕΡΑ.
ΖΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 16:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΛΑΤΩΝΑΣ:

ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΓΙΓΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΟΛΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΗΤΕΣ...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το άλικο των χειλιών του δειλινού.
ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ.
ΑΝ ΚΑΙ ΗΣΟΥΝ ΠΑΡΩΝ. ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 09:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Ανήσυχες σκέψεις
ανήσυχα όνειρα
εφιαλτικές διαδρομές
στα σκοτεινά μονοπάτια …


Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 16:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πως σε στοχάστηκα...

Πως σε στοχάζομαι
παλλόμενο το στήθος σαν εκφράζομαι
τρεμάμενη η φωνή μου σε χρειάζομαι
στα χέρια σου αφήνομαι τρωτή.

Κύμα γλαυκόλαμπρο
σ΄αυτόφωτη αφή φιλί απότομο
στη μνήμη μου τραγούδι μυριόχρωμο
φωτιά μες την παλάμη σου ακουμπώ.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 01:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περαστική είμαι και είπα να απιθώσω στο τόπικ το χθεσινό μου όνειρο.
Ήμουνα, λέει, καλεσμένη σε γάμο μαζί με τον κολλητό του καλού μου και μας φιλοξενούσαν σε ένα παραδοσιακό νησιώτικο σπίτι. Καθόμασταν σε ένα καναπέ και λύναμε ... ασκήσεις μαθηματικών (κουλό, γιατί το σχολείο το τελέψαμε χρόνια τώρα). Και εκεί που ήμασταν απορροφημένοι, περνά κάποιος συγγενής του ζεύγους και μας ρωτάει αν πιστεύουμε στον Σατανά (αυτολεξεί). Εγώ έσπευσα (μή χάσω) να το παίξω υπεράνω (στην εγρήγορση μου πάει πέντε πέντε) και τότε ο άλλος μου πρότεινε να τον... καλέσουμε και να βάλουμε στοίχημα. Τελικά ο εξαποδώ εμφανίστηκε όχι ως μορφή, αλλά προκάλεσε αναγραμματισμούς στο τετράδιο που κρατούσα στα χέρια μου, το οποίο και πέταξα κάτω. Και με αυτή την τρομάρα ξύπνησα!!!
Μπορεί το σκριπτ να φαίνεται χαζό, αλλά αυτό είδα.
Ουφ, το έγραψα και ξαλάφρωσα.
Θα ζήσω, γιατρέ μου;

Μάθε απ΄λ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 11:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθόλου χαζό το "σκριπτ"....
Εγώ "σκιάχτηκα" λίγο να σου πω την αλήθεια μου...
Εν πάση περιπτώση...
Καλωσόρισες

ps. Επίσης... εντύπωση μου έκανε κ το όνειρο του/της OperArt
Καλωσόρισες κ συ//έστω κ καθυστερημένα


"Would you like a little more tea? "

Valnta ------> as Mad Hatter

Edited by - Valnta on 18/11/2005 11:58:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 12:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες το βράδυ είδα πως μου την έπεσαν τρεις Αλβανοί με **μαχαίρια και μου έκλεψαν το φορητό τηλέφωνο. ρε τι βλέπει ο άνθρωπας στον ύπνο του....

**Σιγά μην καθόμουν να με σφάξουν για ένα τηλέφωνο....


Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 12:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν εχέ.... έχω την εντύπωση ότι
έχεις φάει κόλλημα με το φορητό σου
(όπως έχεις φάει κόλλημα κ με το να το αποκαλείς φορητό
κ όχι κινητό)
κ το άγχος σου να μην το χάσεις βγαίνει μέσα στα όνειρά σου.

Θα σε συμβούλευα να το χαρίσεις άμεσα!
+ να χαλαρώσεις...


"Would you like a little more tea? "

Valnta ------> as Mad Hatter

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 13:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
(όπως έχεις φάει κόλλημα κ με το να το αποκαλείς φορητό
κ όχι κινητό)

Ένα φορητό τηλέφωνο, ''φέρεται''. ένα κινητό τηλέφωνο, ''κινείται''. Προσωπικά δεν έχω δει κανένα τηλέφωνο να σουλατσάρει

Κατά, τα άλλα, εικόνες...

|
|
V


Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 13:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάω πάσο...

κατά τ'άλλα... (ή κατά τ' άλα?)

|
|
|
V

ειρωνεία, ειρωνεία,ειρωνεία.....


" I warn you child, if I lose my temper, you lose your head. Understand?"

Valnta ------> as Queen of Hearts

Edited by - Valnta on 18/11/2005 13:07:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 13:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κατά τ'άλλα... (ή κατά τ' άλα?)

Κατά, τα άλλα!!!
quote:
ειρωνεία, ειρωνεία,ειρωνεία.....

αστεϊσμός, αστεϊσμός, αστεϊσμός.......

Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη μέρα Valnta. Σταματώ εδώ να μην το χαλάσω περισσότερο το θέμα σου.


Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 14:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λουλούδια φρέσκα πολύχρωμα και φως,
άπλετο φως,
ένα χαμόγελο δροσερό,
κίτρινο σπάρτο
ήταν το απομεσήμερο παντού εικόνες στους αιώνες στις στιγμές στις μέρες τις ώρες,
μουσικές φράσεις ζωής
τραγούδια και μπόλικη
αγάπη.
Πολύ αγάπη να ξεχειλίζει από δαύτη το σύμπαν
εσύ
κι η ευλογία του σήμερα.
Είμαστε μαζί.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 17:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχτές το βράδυ ονειρεύτηκα ότι ζούσα σε ένα αγροτόσπιτo στη βρετανική εξοχή... φύτευα πανσέδες στα παρτέρια μου και πότιζα την λευκή μου ακακία... στεκόμουν το σούρουπο δίπλα στο παράθυρο και αγνάντευα τον δρόμο... περίμενα... περίμενα... περίμενα...

Ο ταχυδρόμος περνούσε κάθε μέρα αλλά δεν σταματούσε ποτέ στο σπίτι μου και εγώ περίμενα...

Ένα πρωινό άκουσα το άλογο του ταχυδρόμου να σταματά μπροστά στην αυλόπορτα μου και έτρεξα να τον συναντήσω... μου έδωσε ένα φάκελο σφαργισμένο με βουλοκέρι...

Τα χέρια μου έτρεμαν... η καρδιά μου χτυπούσε γρήγορα... το στομάχι μου είχε δεθεί κόμπος... η αγωνία μου ούρλιαζε στη πρωινή ομίχλη...

Έσπασα τη σφαγίδα και άνοιξα το φάκελο... μέσα υπήρχε γραμμένη μόνο μια πρόταση...

"Τι χρώμα έχουν τα μάτια σου?"


.
.
.
@rwen the Guardian...


Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 18:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ: Α. ΜΑΝΟΥ
Μ: LUCIO BATTISTI
T: Λ. ΜΑΧΑΙΡΙΤΣΑΣ

Σε θυμάμαι, τι να πω
τόσες νύχτες, τι να πω
η ζωή μου στο δικό σου το σκοπό
αν μπορούσες, τι να πω

αν μπορούσα, τι να πω
με το χρώμα των ματιών σου να κοπώ
.............
.............
.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 00:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απόψε θέλω να ονειρευτώ την γαλήνη... Τίποτε άλλο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 14:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως έδυσα στους ορίζοντες των χειλιών σου.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 21:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πέρασα από το όνειρο απόψε
Απουσίαζες όπως πάντα
Τον τελευταίο καιρό

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 12:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όνειρα...Κινηματογραφικά ή σαν παραμύθια...

Communicating at an unknown rate...


... Χιονίζει Χιόνι Χρωματιστό... (!) / >> http://www.m-ms.jp/

ShukrAAAn (σπασίμπα)
Μ_©ΖΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 10:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοράλια π΄ανασαλεύουν στο βυθό και ξυπνούν παράξενα πεπρωμένα...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 20:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



φοβερό όνειρο!!!

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy