ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ. Πάω πάσο. Δεν είναι και ο καλύτερος ο τρόπος που εκφράζομαι, αλλά ντροπή θα έπρεπε να αισθανονται εκεινοι που έχουν μπερδεψει τον εσωτερισμο με τις γκομενοδουλειες τους. Και αν μεν προκειται να συζητησουμε σοβαρά για το θεμα της ενέργειας που εκλύεται απο την σεξουαλικη πράξη με εσωτερικό υπόβαθρο έχει καλώς. Αλλά άλλο πράγμα αυτό και άλλο το να χρησιμοποιείται το φορουμ για πεσίματα με σκοπό την ικανοποίηση για την ικανοποιηση.

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 13:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε, και ένα από μένα, αν και ονειρεύομαι σπάνια!

Άνοιξε μια μεγάλη πόρτα. Ένας ηλικιωμένος και σοβαρός κύριος μου είπε να περάσω…Μια μεγάλη, πολύ μεγάλη αίθουσα, στη μέση ένα πελώριο τραπέζι, και γύρω, όσο μπορούσα να δω….Βιβλία! Παντού βιβλία….σε τεραστία ράφια και σε περισσότερα επίπεδα-πατώματα. Στο τελευταίο επίπεδο και πάνω από τα ράφια, πέρναγε μέσα φως και φώτιζε την αίθουσα.

Ο Κύριος, χωρίς να πει τίποτε… βγήκε από την πόρτα! Κοίταζα γύρω μου με δέος…έδειχνε σαν να υπάρχει όλη η γνώση του κόσμου…μα δεν έδειχνα ενδιαφέρον για κανένα βιβλίο.. Πέρασε λίγη ώρα, και άνοιξε πάλι η πόρτα, αυτή τι φορά ήταν τρεις οι κύριοι… πάντα σοβαροί…
Μου είπαν να τους ακολουθήσω…

Διασχίσαμε κάτι διαδρόμους και φτάσαμε μπροστά σε ένα δωμάτιο! Άνοιξαν την πόρτα και μου είπαν να περάσω…Είχε μεγάλα παράθυρα… μια πόρτα που οδηγούσε έξω, ένα ανατομικό κρεβάτι, μια καρέκλα ένα τραπέζι…και ακόμα βιβλία!

Μια μάτια έξω από το παράθυρο…Ήταν καταπράσινα, ένα μεγάλο ποτάμι….και στο βάθος ένας πανέμορφος Ήλιος….δέσποζε στον καταγάλανο ουρανό! Με είχε συνεπάρει το θέαμα, όταν ένας από τους συνοδούς είπε.

Μείνε όσο καιρό χρειασθείς!

Μετά βγήκαν από το δωμάτιο και έκλεισαν την πόρτα!

Τι παράξενο μέρος, σκέφτηκα! Κυριαρχούσε απόλυτη ησυχία… Άνοιξα την εσωτερική πόρτα και κοίταξα τον διάδρομο με τις κλειστές πόρτες!

Που να είχα πέσει?

Βγήκα από το δωμάτιο….και έκανα να γυρίσω προς την μεγάλη αίθουσα, όταν σε μια πόρτα άκουσα κάτι σαν βογκητά! Πλησίασα, κοντοστάθηκα και αφουγκράστηκα…κάποιος εκεί μέσα χρειαζόταν βοήθεια, υπέφερε!

Άνοιξα την πόρτα!

Το θέαμα ήταν απερίγραπτο!

Μια σειρά με ατελείωτα κρεβάτια, πάνω τους άρρωστοι…μα όχι συνηθισμένοι άρρωστοι! Σε άλλους έλλειπε το κεφάλι…άλλοι ήσαν μισοί….μερικά κρεβάτια είχαν κομμάτια από σώμα ανθρώπου και ζώου….όλα κινιόντουσαν…όλα ήσαν ζωντανά! Μέχρι μια τεράστια αμοιβάδα κυκλοφορούσε… και άλλαζε σχήμα….με ένα μάτι, και κάτι σαν στόμα, που άλλαζαν συνεχώς σχήμα!

Ένας από τους ασθενείς με είδε και έτεινε το χέρι του προς βοήθεια!

Δεν είχα φόβο, μα δεν μπήκα μέσα…

Έκλεισα την πόρτα, και άνοιξα την επόμενη…το θέαμα, περίπου στο ίδιο… με ακόμα πιο παράξενα όντα… που ποτέ μου δεν είχα δει…ούτε σε ΓΚΡΑΝΚΙΝΙΟΛ φιλμ!

Το ίδιο σε όλες τις πόρτες!

Έψαχνα να βρω την μεγάλη πόρτα της Βιβλιοθήκης…. η κάποιον από τους συνοδούς, όταν αντελήφθην μια σκάλα που οδηγούσε προς τα κάτω!

Δεν σκεφτόμουν τίποτε…ένας θόρυβος… κάτι σαν πολλά σπαθιά με μαστίγια…. τράβηξε την προσοχή μου! Κατέβηκα τα σκαλιά, και έφτασα σε μια μεγάλη αίθουσα! Στη μέση ήταν κάτι σαν διαγώνια διπλή γκιλοτίνα…..την οποία τράβαγαν κάτι σαν σχοινιά από σίδερο, μόλις έφτανε στο ψηλότερο μέρος….την άφηναν! Αυτή έκανε τον θόρυβο…και πήγαινε και σφηνωνόταν στο βάθος της γης…και ξανά….και ξανά!
Σαν να ήθελε να κόψει….να ξεχωρίσει κάτι!

Γύρισα πάλι προς τις σκάλες! Προσπαθούσα να βάλω λίγη τάξη στις σκέψεις μου, μα ήμουν πολύ κουρασμένος.

Που είχα πέσει?

Έδειχνε σαν πανεπιστήμιο, εργαστήριο, αναρρωτήριο…μα και ξενοδοχείο μαζί!

Άνοιξα την πόρτα του δωματίου, ο ήλιος βασίλευε και η φύση από το ανοιχτό παράθυρο, με καλούσε με όλη της την φρεσκάδα!

Που βρισκόμουν? Ήθελα να ρωτήσω ορισμένα πράγματα τους συνοδούς μου…μα είχαν εξαφανισθεί!

Τα μάτια μου βάρυναν πολύ….ξάπλωσα στο κρεβάτι, και τα έκλεισα!

Όταν τα ξανά άνοιξα…ήμουν στο δωμάτιο μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 15:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ…. Τι λένε? Τα όνειρα την Κυριακής αν τα πεις μέχρι το μεσημέρι βγαίνουν?

Είμαι στο εργαστήριο ενός μεγάλου μουσείου, φορώ την λευκή μου ρόμπα, τα γυαλιά μου και έχω πιασμένα τα μαλλιά μου. Βάζω τα χειρουργικά γάντια μου και πιάνω το νυστέρι. Μηχανικός καθαρισμός, σε ένα μαρμάρινο άγαλμα, ότι καλύτερο, είναι εργασία που επιτρέπει να χαθείς στις σκέψεις σου…

Έχω απορροφηθεί σε άλλους χρόνους, τότε που ο γλύπτης φιλοτεχνούσε αυτόν τον εξαίσιο Κούρο που τώρα συντηρώ. Νιώθω μια παρουσία και ξαφνικά το άγαλμα πάλλεται, αναπνέει, κινείται!

Το λευκό μαρμάρινο δέρμα του είναι ζεστό, ολοζώντανο, ολόλευκο και φωτεινό… Στέκεται μπροστά σε ένα μεγάλο ανοιχτό παράθυρο. Το φως διαθλάται και κάθε εκατοστό του σώματος του να αστράφτει. Η απαλή αύρα το χαϊδεύει και βλέπω πως το δέρμα του έχει ανατριχιάσει. Τα μακριά του μαλλιά ακολουθούν την αύρα σε ένα ηδονικό χορό.

«Τι σκεφτόσουν?» Η φωνή του έμοιαζε να έρχεται από τα ύψη του ουρανού και από τα βάθη της γης.

«Την χαρά, την ικανοποίηση του Δημιουργού σου, όταν σε ολοκλήρωσε… Την ευδαιμονία που λάμβαναν οι θεατές σου από την αρμονία σου. Το ανικανοποίητο πάθος του γλύπτη σε κάθε προσπάθεια του να υπερβεί την τελειότητα σου…»

«Και εσύ τι νιώθεις?»

«Τον ανεκπλήρωτο πόθο της Δημιουργίας, ζήλια για ότι δεν θα μπορέσω να ξεπεράσω, θαυμασμό για την ιδιοφυΐα που μπορεί να ξεχάστηκε το όνομα της στον χρόνο αλλά με την μορφή σου υπενθυμίζεις πάντα και για πάντα την ύπαρξη της και την τοποθετείς στο Πάνθεον του Κάλλους, λύπη που δεν είσαι δικό μου δημιούργημα, αλλά συνάμα άκρατη χαρά που είμαι εδώ για να σε διαφυλάξω και να σε διατηρήσω για τις μελλοντικές γενιές… για να νιώσουν ότι και εγώ, για να αναληφθούν όπως και εγώ, για να ονειρευτούν όπως και εγώ…»

Η έκφραση του έχασε κάθε αυστηρότητα και με κοίταξε μέχρι τα μύχια της ψυχής μου. Ανέβηκε πάλι πάνω στο βάθρο του και στάθηκε όπως πριν.

«Μπορείς να συνεχίσεις…»

Ξύπνησα σκεπτόμενη την δουλειά μου, όσα έχω δει, όσα έχω ζήσει και μια απόφαση που πήρα πρόσφατα… μια σωστή και λανθασμένη απόφαση και τώρα ξέρω… είναι η αγάπη μου που κινεί το είναι μου, είναι η αγάπη μου που με ωθεί. Αυτό το αίσθημα όταν είναι ανάγκη πέφτει σε «χειμερία νάρκη», αλλά πάντα υποβόσκει και πάντα βρίσκει τρόπο να υπενθυμίζει την παρουσία του…

Χμμμ… Τι λένε? Τα όνειρα της Κυριακής αν τα πεις μέχρι το μεσημέρι βγαίνουν?

Ναι, βγαίνουν, όμως όχι όπως τα βλέπουμε, αλλά όπως τα νιώθουμε…

Αν διάβασες αυτό το μήνυμα μου χρωστάς μια αγκαλιά.
Αν το έσβησες ένα φιλί.
Αν το αποθηκεύσεις ένα ραντεβού και αν μου απαντήσεις...τα χρωστάς όλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 18:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.angelfire.com/ga/fancy1218/directories1.html
My Special Place
BY CAROLE NICHOLS

Sometimes in the soothing quiet
Of a warm stillness in the night,
My weary eyes close to the world
And my fantasies take flight.

The place I go is made just for me,
With my needs alone in mind;
There, I sculpt my heart's desire,
And my wants are not left behind.


A place to make my dreams alive
For a moment, maybe two;
Where gentle, fragrant promises
Will always ever come true.


And when I go to this place,
All my hurts and angers heal;
The sweetest place to never exist,
Yet, in my heart, it's very real
.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 18:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σαν τειχος φωτιας,αδιαπεραστα τα ονειρα,

χωρις πανοπλια,την αγαπη,

ευαλωτος,στεγνος απο κινητρα και παθη,

μοναχος,χωρις ασπιδα,τον ερωτα,

φλεγομαι/καιγομαι,ενα με τον τειχο γινομαι,

και εξαϋλωνομαι....

και χανομαι.....

στην πραγματικοτητα μου....

δεν ειμαι ζωντανος....

.....ουτε στα ονειρα μου......

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.

http://www.your-poetry.com/modules.php?name=News&file=article&sid=29947

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 02/06/2004 18:39:10

Edited by - manos on 02/06/2004 18:46:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 17:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.....τη Ρουσλανα!!!!

Δεν υπαρχει σωτηριααααα!!!!....

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 12:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χτες πριν κοιμηθω,απο περιεργεια θελησα να κανω το πειραμα,τι εννοω,θελησα να μαθω ,αν θα εξακολουθησει να υπαρχει η πατριδα μας.
μετα επεσα για υπνο...μεσα στον υπνο μου ,μου ηρθε η εξης απαντηση:"ΤΙΜΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ,ΓΙΑ ΟΣΟΥς ΘΑ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ'ΣΕΝΑ".

θελω την αποψη και την βοηθεια σας

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 18:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...

Καποιος χόρευε στα βήματά μου...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 01:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χτες πριν κοιμηθω,απο περιεργεια θελησα να κανω το πειραμα,τι εννοω,θελησα να μαθω ,αν θα εξακολουθησει να υπαρχει η πατριδα μας.
μετα επεσα για υπνο...μεσα στον υπνο μου ,μου ηρθε η εξης απαντηση:"ΤΙΜΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ,ΓΙΑ ΟΣΟΥς ΘΑ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ'ΣΕΝΑ".

Μάνό μου, πάλι ξέχασες να πάρεις τα κόκκινα χάπια?

Η γιατρός σου.


The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 21:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες βράδυ ονειρεύτηκα... το πόνο να 'ρχεται
άχρωμη σφαίρα σε ήχο απειλητικό που πλησιαζει
το τύμπανο σα σύρμα..
Σταθηκα έντρομος
σφιγγοντας τη γροθία μεχρι που μάτωσα.
Τον ακουγα πιο κοντα...πιο δυνατα..
Και ξαφνικά τίποτα
ενα κενό
μεχρι που σφύριξε πουλί πανω απ' το κεφάλι μου
Και τότε στα παρακλάδια του κενού
αχνο κι όμως καθαρό
το γέλιο ενός μωρού
ευχαριστα και γαργαλιστικά
άκουγα....


Σα πρωινο ανοιγμα ματιών σ' όνειρο ανοιξιάτικης μέρας



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 21:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis, καλη μου φιλη:)))
προς το παρον την βγαζω με panadol και depon αναβραζοντα...χααααααχαχαχα,δεν αστειευομαι.

πολλα με πονουν,σκεψεις,μοναξια,ομως μενει η προσπαθεια μαζι με τον πονοκεφαλο χαααχααχααααχ

ολα καλα και μη χειροτερα,οπως λεει ενας φιλος ,απο τα σεμιναρια ,που πηγαιναμε....

ενταξει,μενω ονειροπολος,ειναι επιλογη μου,γνωριζα και γνωριζω τις επιπτωσεις του να ειμαι ο εαυτος μου,ποναει...,ομως δεν διαμαρτυρομαι ,ουτε εχω παραπονο....

νοιωθω πως καπου εκει ψηλα ,οταν κανω στην εδω πραγματικοτητα μας,οσα εχω να κανω,θα ηρεμησω......

αυτο που θελω ειναι να ειμαστε ολοι καλα και να τα λεμε,ειτε βγαζοντας τα ματια μας ,ειτε συζητωντας ηρεμα....

το ονειρο που θα δω αποψε ,δεν θελω να με σηκωσει με πονοκεφαλο....χαχααχααχαααχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 23:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάνο μου, περαστικά σου, καλέ μου.

Μην το παρακάνεις με τα παυσίπονα…
Mουδιάζουν και την ψυχή και το σώμα…
Θολώνουν την αντίληψη και στομώνουν το κουράγιο…
Κάνουν την ευτυχία και την επιτυχία να μοιάζει με θεόρατο βουνό…
Παγιδεύουν το μυαλό μεταξύ ονείρου και πραγματικότητας…
Παραποιούν την αλήθεια μέσα μας…

Το όνειρο που θα δεις απόψε, ας είναι μια ευλογημένη θεραπεία…


The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 09:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες βράδυ έπεσα σε έναν ύπνο βαρύ χωρίς όνειρα...

...γιατί η ψυχή μου είχε κουραστεί να βλέπει όνειρα και εφιάλτες όλη μέρα... γιατί το σώμα μου δεν άντεχε άλλο την αδρεναλίνη που κυκλοφορούσε μέσα του... γιατί οι σκέψεις σταμάτησαν να λειτουργούν και έπεσα σ'αυτό το βαθύ θεραπευτικό σκοτάδι που τις διαλύει για να μου δώσει την ευκαιρία να εντοπίσω καινούριες...

...ξύπνησα και είμαι σίγουρη πως κι άλλα όνειρα κι άλλοι εφιάλτες θα με περιμένουν στη γωνία της μέρας, μα λέω να κάνω υπομονή και όταν έρθει η ώρα να ξανακοιμηθώ... ίσως εκείνη την φορά έχω καλύτερη τύχη και δώ και κανένα όνειρο...


Ξωτικά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 19:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χτες βράδυ ονειρεύτηκα πως ήταν εδώ....

και αυτό που στο μυαλό μου είναι μόνο μια μικρή σκέψη το όνειρο το έδωσε απλόχερα σε εικόνες, σε ήχους, σε χρώματα....

ευτυχώς που ήταν εδώ για λίγο... για να απελευθερώσει φόβους που με κάνουν να κλαίω σαν μωρό, αισθήσεις που πνίγω για να μην ακουστούν πουθενά, ανάγκες που έχουν θαφτεί και έβαλα και την ταφόπλακα να τις συγκρατεί..

και στο τέλος γύρισα και τα μάτια μου είδαν την οθόνη μιας τηλεόρασης.. σπάνια υλικά από τα οποία είναι φτιαγμένα τα κεριά έλεγε.. "και τελευταίο και πιο σπάνιο, είναι αυτό που γίνεται από τον κεραυνό που πέφτει στην παραλία, και ονομάζεται thunderborn"...

κερί σκέφτηκα όταν ξύπνησα.... θα καεί κι αυτό όπως τ'άλλα...


Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 19:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ασε τα κερια να αναβουν ,οσο θα λειπω,μονα τους θα σβησουν...
ξερω πως δεν θα ξαναγυρισω...οι σταγονες βροχης που πεφτουν..
ειναι οι ωρες μου ,που φευγουν....
αποσπασμα απο το ποιημα "ΠΡΟΣΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ"
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.κορ/ος

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 00:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Every night in my dreams
I see you, I feel you
That is how I know you go on
Far across the distance and spaces between us
You have come to show you go on

Near far wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And you're here in my heart
And my heart will go on and on


Love can touch us one time and last for a lifetime
And never let go till we're gone
Love was when I loved you
One true time I hold you
In my life we'll always go on


Near far wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And you're here in my heart
And my heart will go on and on


You're here, there's nothing I fear
And I know that my heart will go on
We'll stay forever this way
You are safe in my heart
And my heart will go on and on

Ξωτικά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 07:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν δεν με δεις(στα ονειρα σου αποψε),μη ρωτησεις που ειμαι,
ο κοσμος αυτος δεν ηταν για'μενα θα σου πουν,
πως ανηκω εκει ψηλα,μακρια-περα απο τον ουρανο,
απο τον Σειριο ηρθα και πως πλεον εκει κατοικω....,
αποσπασμα απο το ποιημα "ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΔΕΙς"
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.κορ/ος

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ελαφρώνει το σώμα ο ύπνος ο αμέριμνος
και κοχύλια γεμίζει τώρα η έρημος
Απροσδόκητα μπήκες στη σχισμή των ονείρων μου
και του αγγέλου το σώμα κουλουριάζεται γύρω μου

Κύμα το κύμα η πέτρα λιώνει
του ονείρου η αύρα μας ενώνει

Τρεμοπαίζει η σιωπή πριν χαθεί η σελήνη
και του αγγέλου τα δάκρυα ανεμώνες και κρίνοι
Το παράδοξο θαύμα την ψυχή δυναμώνει
ένα όνειρο απλά πως μπορεί και μας σώνει

Κύμα το κύμα ~ Ελευθερία Αρβανιτάκη

...όνειρα...όνειρα...όνειρα... αχχχχ... όνειρα...


Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
She she she she shine on!!!!

αφήνω το καινούργιο μου αγαπημένο///

http://www.mypetskeleton.com/

για κάντε μια βόλτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
while you were sleeping...

ήμουν κοντά σου...
άγγιξα το χέρι σου...
άκουσα το αίτημα σου και το έκανα πραγματικότητα...
και κουνησα τα chimes για να ξέρεις πως ήμουν εκεί...

στο τέλος άνοιξα το παράθυρο να μπει ο αέρας της καινούριας, μεγαλύτερης μέρας...

G


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

|
|
|

|
|
|

|
|
|

|
|
|

|
|
|

|
|
|

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 17:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

…κίτρινη μέρα σαν παλιά φωτογραφία…

…παρουσίες…
…ψίθυροι…
…αγγίγματα…
…επιθυμίες…

…καμπανάκια…
…αλλαγές…
…χειμερινό ηλιοστάσιο…
…ευχές…

…έναστρος μανδύας της νύχτας ντύμα…

…G…

Διαισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 17:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

AND WHEN YOU SAY GOOD NIGHT
THE PICTURES IN YOUR HEAD
WILL DANCE AROUND YOUR ROOM
AND FLORIC IN YOUR BED

AND WHEN YOU SAY GOOD NIGHT
THEY HIDE BEHIND YOUR EYES
WAITING FOR THE DREAMING
TO BRING THEM BACK ALIVE

...YOUR EYELIDS SINK INTO THE BLACKENED CANVAS
WHERE THE DREAMS ARE PAINTED…

...όμορφο και ονειρικό... χαρακτηριστικό βαλντιακό... είθε ατάραχος να είναι ο ύπνος σου...


Ονειρικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 11:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χτες βράδυ ονειρευόμουν....

και ξαφνικά ξύπνησα....

το πέπλο είχε σκιστεί...
και ήσουν δίπλα μου, ήσουν εκεί όπως ήσουν και πριν και ακόμα πιο πριν...

το όνομα είχε αλλάξει, αλλά ήσουν εσύ...και πολεμάγαμε μαζί εκεί στη Μέση Γη όπως το κάναμε πάντα... τι βραδυά κι αυτή.... η Νύχτα των Κρυστάλλων... ήσουν ακόμα ζαλισμένος από τις τελευταίες επιθέσεις.. αλλά ήμουν δίπλα σου και άντεχες...

τώρα κοιμήσου... ανασαίνω και τρέμω εγώ και για τους δύο μας...


Galadriel της Valinor

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 12:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απίστευτα τρελά όνειρα χθες το βράδυ!
Κλεισμένη σε ένα αμάξι, δίπλα από άλλα αυτοκίνητα τουμπαρισμένα, πετάγομαι να πάω super market...στην είσοδο με αγκαλιάζει ένας τρελός και βάζει το χέρι του στο στήθος μου...
Φεύγω τρέχοντας φοβισμένη και στη μέση της διαδρομής γυρνάω πίσω και τον πλακώνω στο ξύλο.Το τι κλωτσιές και μπουνιές του έδωσα δεν περιγράφονται!
Ευτυχώς για εκείνον με ξύπνησε το ρολόι για να πάω δουλειά...
Χμ!
Το βράδυ θα ψάξω να τον βρω να τον αποτελειώσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 14:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρελά τα όνειρα και για εμένα χθες το βράδυ...
Πήδηξα από το παράθυρο του δεύτερου ορόφου για να τους δείξω ότι μπορώ να φύγω πετώντας, πριν πηδήξω όμως στάθηκα λίγο και σιγουρεύτηκα πως ήταν όνειρο αυτό!!! Ήξερα πως ήταν όνειρο αλλά σκέφτηκα πως οι άλλοι δεν θα το καταλάβουν αυτό. Έχω πετάξει και άλλες φορές στα όνειρα μου, είναι από τα πιο συχνά πράγματα που βλέπω αλλά χθες από ότι θυμάμαι δυσκολεύτηκα γιατί φοβόμουν (αλλά ήθελα να φύγω μακριά τους) και καθώς πήδηξα έκλεισα τα μάτια... Δε θυμάμαι και πολλά μετά παρά μόνο κάποια αποσπάσματα από άλλα όνειρα που είδα αργότερα τα οποία δεν ήταν παράξενα...

You can find all you need in your mind...if you take the timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 23:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Κι εγώ, κι εγώ που να’ ξερα από τότε να στο πω,
να σε κοιτάξω μες στα μάτια να σου πω
πως σ’ αγαπώ.

Κι εσύ, μ’ αυτό το φόρεμα το θαλασσί
να με κοιτάς και να γελάς με μένα.
Κι εσύ, μ’ αυτό το φόρεμα το θαλασσί
που οι μάγισσες το κέντησαν για σένα.

Γλυκιά και όμορφη πολύ που ήσουν κοπελιά,
στα όνειρα μόνο σε είχα δει ξανά
εσένα.

Κι εσύ, μ’ αυτό το φόρεμα το θαλασσί
να με κοιτάς και να γελάς με μένα.
Κι εσύ, μ’ αυτό το φόρεμα το θαλασσί
που οι μάγισσες το κέντησαν για σένα.

Ξυπνώ, μόνο εσένα έχω τώρα στο μυαλό
κι ένα χαμόγελο μες στην καρδιά κρυφό
πως θα σε δω.

Κι εσύ, μ’ αυτό το φόρεμα το θαλασσί
να με κοιτάς και να γελάς με μένα.
Κι εσύ, μ’ αυτό το φόρεμα το θαλασσί
που οι μάγισσες το κέντησαν για σένα.


ForeverG...forever yours...

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 22:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χτες βράδυ ονειρεύτηκα....

πως ήμουν όνειρο και εφιάλτης...

και τα όνειρα μου βγαίνουν....

Ξωτικά, Galadriel

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 23:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jillian(I'd Give My Heart)


Within Temptation


I've been dreaming for so long,
To find a meaning to understand.
The secret of life,
Why am I here to try again?

Will I always, will you always
See the truth when it stares you in the face?
Will I ever, will I never free myself
By breaking these chains?

I'd give my heart, I'd give my soul
I'd turn it back, it's my fault.
Your destiny is forlorn,
Have to live till it's undone.
I'd give my heart, I'd give my soul
I'd turn it back and then at last I'll be on my way.

I've been living for so long,
Many seasons have passed me by.
I've seen kingdoms through the ages
Rise and fall, I've seen it all.

I've seen the horror, I've seen the wonders
Happening just in front of my eyes.
Will I ever, will I never free myself by making it right?

I'd give my heart, I'd give my soul
I'd turn it back, it's my fault.
Your destiny is forlorn,
Have to live till it's undone.
I'd give my heart, I'd give my soul
I'd turn it back and then at last I'll be on my way.

Jillian our dream ended long ago.
All our stories and all our glory I held so dear.
We won't be together
For ever and ever, no more tears.
I'll always be here until the end.
Jillian, no more tears...
Jillian, no more tears...

I'd give my heart, I'd give my soul
I'd turn it back, it's my fault.
Your destiny is forlorn,
Have to live till it's undone.
I'd give my heart, I'd give my soul
I'd turn it back and then at last I'll be on my way
.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 01:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμα κι αν φύγεις
για το γύρο του κόσμου
θα' σαι πάντα δικός μου
θα είμαστε πάντα μαζί

Και δε θα μου λείπεις
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
η Αθήνα θ' ανάβει
σαν μεγάλο καράβι
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
θα περνάει φωτισμένο
της ζωής μου το τρένο
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί


Galadriel των Λευκών Δασών


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy