ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 36
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 20:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσυ και η απεργια... εχετε κοινη τη διαδηλωση!!!

Δεν σου είπα τίποτα….. γιατί σκέφτηκα πως μας δουλεύεις…

Όταν βλέπεις όνειρα αδερφουλα να κοιτάς για το συμβολισμό…

Πχ Σπίτι συνήθως είμαστε εμείς (υγεια/εαυτος) (Αν είναι μεγάλο…όμορφο…..ψηλό… κλπ κλπ…)

Μεγάλα παράθυρα…είσαι ανοιχτή γενικά σε βλέψεις ….και μαθαίνεις εύκολα….

Η σκοτεινή γωνία…..κάτι άγνωστο μέσα σου…. θέλει να βγει στην επιφάνεια… Ειδικά αν αντιδράς χωρίς να το περιμένεις…(σε φοβίζει)….. η…. ο Φόβος οφείλετε στο ότι είσαι αυθόρμητη… (ανοιχτός χαρακτήρας),…. είσαι αγαπητή στους περισσότερους….και σκέφτεσαι ποιο θα είναι το αντίτιμο…..διαβαζοντας?

....αν φορέσεις δηλ. ταγερακι και κάνεις κότσο τα μαλλιά σου!

Παντως απο τα λιγα που εμαθα μικρουλη μου, καταλαβα πως η ΖΩΗ ειναι το μεγαλυτερο βιβλιο! Αυτο να διαβαζεις καθε μερα....προσεχοντας τι συμβαινει συγχρονως εξω μα και μεσα...

Να προσεχεις... ο αδερφουλης σου!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 20:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis :)))))))))))))))))))))))

τα βιβλια ισως ειναι, ολα εκεινα τα ανεκπληρωτα ομορφα πραγματα που ηθελες απο μικρουλα να κανεις.

τα μεγαλα παραθυρα ,ισως ειναι η αναγκη που νοιωθεις να μεινουν ,οι επιθυμιες σου ελευθερες και ανοιχτες ,ετσι ωστε να πραγματωθουν οποιαδηποτε στιγμη .

το φως ειναι η ελλειψη συνηθειας στο να βιωνεις ομορφα πραγματα και αυτος ο φοβος σε κανει ,να δισταζεις,να γνωρισεις,να αλλαξεις τροπο ζωης και ονειρου...να αγγιξεις με τις αισθησεις σου την γνωση του φωτος και των δυνατοτητων του μυαλου σου....

ειμαι σε χειροτερα μπερδεμενη κατασταση ,μην φοβασαι :))))))))))))))))

εσυ εχεις θαρρος και κουραγιο ....,:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 22:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα!!!!

Έπρεπε να βάλω τις φωνές για να μου δώσετε σημασία.... θα το σημειώσω αυτό.... για το μέλλον!


quote:

Δεν σου είπα τίποτα….. γιατί σκέφτηκα πως μας δουλεύεις…

Καλέ μου αδελφούλη γιατί να σας δουλεύω?
Τα όνειρα μου είναι περίεργα... πολλές φορές φορές συμβολικά και αρκετές φορές προφητικά... γι' αυτό και κοιμάμαι λίγο... ένας θεός ξέρει τι θα δώ μετά....

quote:

Όταν βλέπεις όνειρα αδερφουλα να κοιτάς για το συμβολισμό…

Αυτό κάνω συνήθως.... άλλα τώρα ήθελα επιβεβαίωση...

quote:

Μεγάλα παράθυρα…είσαι ανοιχτή γενικά σε βλέψεις ….και μαθαίνεις εύκολα….
Η σκοτεινή γωνία…..κάτι άγνωστο μέσα σου…. θέλει να βγει στην επιφάνεια… Ειδικά αν αντιδράς χωρίς να το περιμένεις…(σε φοβίζει)….. η…. ο Φόβος οφείλετε στο ότι είσαι αυθόρμητη… (ανοιχτός χαρακτήρας),…. είσαι αγαπητή στους περισσότερους….και σκέφτεσαι ποιο θα είναι το αντίτιμο…..διαβαζοντας?
....αν φορέσεις δηλ. ταγερακι και κάνεις κότσο τα μαλλιά σου!

Μέσα έπεσες ατιμούλικο... σκέφτομαι πως 3 μήνες μάλλον θα πρέπει να αλλάξω δουλειά και δυστυχώς με βλέπω με ταγιεράκι... για κότσο δεν νομίζω δεν προλαβαίνουν να μακρύνουν τα μαλλιά μου...

....μπρρρ και μόνο με την σκέψη, βγάζω σπυριά... γραφείο... κλεισούρα... καρέκλα... τηλέφωνο... χαρτούρα και ο προϊστάμενος να σου βάζει χέρι....

Ανοιχτή????.... ανοίξαμε και σας περιμένουμε...χιχιχι!
χχχμμμμμ..... ναι είμαι ανοιχτή και θέλω να πιστεύω πως είμαι και αγαπητή στους περισσότερους... για τους υπόλοιπους... τι να κάνουμε? Αν δεν με γουστάρουν... εγώ θα τους αλλάξω γνώμη?

quote:

Παντως απο τα λιγα που εμαθα μικρουλη μου, καταλαβα πως η ΖΩΗ ειναι το μεγαλυτερο βιβλιο! Αυτο να διαβαζεις καθε μερα....προσεχοντας τι συμβαινει συγχρονως εξω μα και μεσα...

Συμφωνώ αδελφούλη... και ευχαριστώ για όλα...

Αν προσέχεις εσύ... θα προσέχω εγώ... Big Brother...

Μάνο μου πώς πάει το... κυνήγι?

quote:

τα βιβλια ισως ειναι, ολα εκεινα τα ανεκπληρωτα ομορφα πραγματα που ηθελες απο μικρουλα να κανεις.

Τα μικρά, καλέ μου, τα έχω κάνει σχεδόν όλα... με εξαίρεση το τατουάζ και το να γίνω Προθυπουργός.... άλλα που θα μου πάει κάποια στιγμή θα τα κάνω και τα δύο...

quote:

τα μεγαλα παραθυρα ,ισως ειναι η αναγκη που νοιωθεις να μεινουν ,οι επιθυμιες σου ελευθερες και ανοιχτες ,ετσι ωστε να πραγματωθουν οποιαδηποτε στιγμη .

Μόνο αν πεθάνω, δεν θα μπορέσω να πραγματοποιήσω ότι θέλω από την ζωή μου... ή ακόμη κι αν είναι το τίμημα να πεθάνω....

quote:

ειμαι σε χειροτερα μπερδεμενη κατασταση ,μην φοβασαι :))))))))))))))))
εσυ εχεις θαρρος και κουραγιο ....,:)

Τώρα θα ακουστώ μελό και δεν μου αρέσει...

Όλοι μας, σε κάποιο σημείο της ζωής μας, νιώθουμε μπερδεμένοι και φοβισμένοι... κανένας άλλος, εκτός από εμας δεν είναι ικανός να μας ξεμπερδέψει ή να διώξει τον φόβο.... οι άλλοι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μας ακούσουν και να μας κρατήσουν για λίγο το χέρι... αλλά, καλέ μου Μάνο, μόνοι μας θα περπατήσουμε την ζωή μας και μόνοι μας θα πάρουμε τις αποφάσεις μας... εκεί χρειάζεται το θάρρος και το κουράγιο... και εσύ άρχισες να κάνεις τα πρώτα σου βήματα...

Αυτά... Πάω να σιγομουρμουρίσω λίγο τώρα...

"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark Twain

Edited by - Mantis on 13/01/2004 22:14:02

Edited by - Mantis on 13/01/2004 22:15:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 18:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα που τα βρηκατε τα αδελφια μεταξυ σας,μπορει κανενα σας να δωσει μια ερμηνεια και στο δικο μου ονειρο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 19:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξωτικό :)

οπως θα καταλαβες στις περισσοτερες ερμηνειες πεφτω απο τα παραθυρα της mantis...χααχχαχαχαχα

τωρα το οτι ολοι καταφεραν να ερθουν στο σπιτι σου ,νοιωθεις ισως πως ολοι καταφερνουν να πραγματοποιησουν κατι,ενω οταν προσπαθεις και θελεις η ιδια να κανεις κατι,τα εμποδια ερχονται αναπαντεχα και πολλα ,με αποτελεσμα να εγκλωβιζεσαι...

η γυναικα ,ισως ειναι η προσωποποιηση της αισθησης που εχεις για οτι συμβαινει ....

με βλεπω να με ριχνεις στο πηγαδι της ταινιας "the ring" , με αυτα που λεω χααχαχαχαχαχαχαχαχχααχαχαχχαχα

θα εχω και παρεουλα...:))))

ενα αστειο ειπα...μα..ε..εγω..δε..ν...ΣΤΟΥΜΠ...ααααααααααααααααααααα.......


..........................ΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑΤΣΣΣΣΣ....

.....μια αγραφη κασσετα θελω.....ναι ..λιγο πιο εκει ...ωπα ..ναι πετα την .......οχι οχι στο κεφαλι μου ....ΣΤΟΝΓΚ αουτς...

χαχχααχχαχαααχχααχαχχαχχαχχχχχαχαχχχαχαχχχαχααχαχχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 14/01/2004 19:45:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 21:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξώτικούλη μου εγώ πάντως δεν μπορώ να σε βοηθήσω με το όνειρο σου.... δεν ξέρω το πώς...
Και σε πηγάδι να με πετάξεις πάλι δεν θα καταφέρεις τίποτα... αφού ως κουνούπι που είμαι πετάω....

Μήπως να ρωτούσαμε τον αδελφούλη μου????
Ολόκληρος φιλόσοφος λές να μην μπορεί να σου πεί κάτι για το όνειρο σου????

"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark TwainΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 23:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντριν…Ντριν…

Pronto!

Καλησπέρα!

Ω!!Γεια σου μωράκι μου…τι κάνεις?

Μαντεψε!

Μαγειρεύεις!

Μάντεψε!!

Σφουγγαρίζεις!

Μάντεψε!!!

Σιδερώνεις!

Μάντεψε!!!!

Όχου… θα με σκάσεις! Τελείωσε η δάφνη….τέλος και η πυθία…άντε λέγε!

Ο μπαμπάς στα νιάτα του ήταν σκανδαλιάρης?

Τι λες βρε αδερφουλα? Τρελάθηκες? Αυτός είναι πιστός άνθρωπος…., εκκλησία, σπίτι, παντόφλες, κουτί….

Και ποια είναι αυτή?

Ποια αυτή?

Η…μάντισσα...

Ποια μάντισσα βρε καλή μου…θα με σκάσεις!

Αυτή με τα στιχάκια…που της σιγομουρμουριζεις….

Α η Μάντις….που γράφει στο φόρουμ…. αυτή να μαντέψω? Μα αυτή είναι η θετή μου αδερφουλα …είναι ψυχούλα!!!! Καλά δεν σου είπα… να μην διαβάζεις?

Να αφήσεις τις ψυχούλες και τις γλύκες….αδερφή έχεις μόνο μια!!!

Μπα….τι ζήλιες είναι αυτές?

Καλά θα στα ψάλω από κοντά! Τώρα φεύγω…. πάω στην Ντινα…θα είναι μαζεμένοι όλοι οι συγγενείς…

Αα…τι έγινε, αρραβωνιάσθηκε τελικά?

Όχι ακόμα…ξέρεις πως είναι η ξαδερφούλα σου…

Τι έγινε?

Είναι ευαίσθητη….και….

Ακόμα τον αγαπάει…

Κατάλαβα.

Τι καιρό κάνει εκεί…

Για χιόνια το πάει…σε σας?

Έλα!!! Γύρνα πάλι αδερφούλα….εδώ ο καιρός είναι ωραίος! Θα πάμε Φλωρεντία, Βενετία, Ρώμη… και όπου θέλεις!!! Θα σου πάρω και εκείνο συνολακι…. Αρμάνι….εκείνο που σου άρεσε…

Ναι ναι…..και την τσάντα… και τα σκαρπίνια αδερφουλη!!!

Έγινε!!! Πότε έρχεσαι?

Δεν έρχομαι…να μου τα φέρεις!!!
---------------------------------------------

Δίδαγμα!

Με τις γυναίκες, καλό είναι να προσέχουμε ΠΑΝΤΑ…. τι λέμε….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 23:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παραπάνω μήνυμα μου θύμησε τον Αλεξανδράκη όταν μίλαγε στο τηλέφωνο με την αδερφή του στο "Μια τρελή οικογένεια", "ναι,ναι, Νανά μου" κτλ.Πλάτωνα, ήρθες, πότε ήρθες, δεν σε είδα..
Ερμηνεία για τη νονά μου? Όχι??


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 04:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο μπαμπάς στα νιάτα του ήταν σκανδαλιάρης?
Τι λες βρε αδερφουλα? Τρελάθηκες? Αυτός είναι πιστός άνθρωπος…., εκκλησία, σπίτι, παντόφλες, κουτί….

Αυτά σας έλεγε????
Και τον πιστεύατε????

quote:

Και ποια είναι αυτή?
Ποια αυτή?
Η…μάντισσα...

εεεε.... όχι και μάντισσα.... αν και με τη κατάλληλη "δάφνη"... μέχρι και χρισμούς δίνω....

Mantis: το θυληκό αλογάκι της Παναγίτσας... αυτό που κόβει το κεφάλι του αρσενικού κατά την ερωτική πράξη, την κατάλληλη στιγμή, για να το "βοηθήσει" να εκσπερματώσει....

quote:

Ποια μάντισσα βρε καλή μου…θα με σκάσεις!
Αυτή με τα στιχάκια…που της σιγομουρμουριζεις….
Α η Μάντις….που γράφει στο φόρουμ…. αυτή να μαντέψω? Μα αυτή είναι η θετή μου αδερφουλα …είναι ψυχούλα!!!! Καλά δεν σου είπα… να μην διαβάζεις?

Εσύ τα λές.... αλλά ποιός σε ακούει.... καημένε αδελφούλη....

quote:

Να αφήσεις τις ψυχούλες και τις γλύκες….αδερφή έχεις μόνο μια!!!
Μπα….τι ζήλιες είναι αυτές?

Κοίτα να δείς κάτι πράγματα.... πάνω κάτω τα ίδια είπα και εγώ νωρίς το βραδάκι με τον αδελφό μου.... (τον πραγματικό....)

quote:

Δίδαγμα!

Με τις γυναίκες, καλό είναι να προσέχουμε ΠΑΝΤΑ…. τι λέμε….


Άργησες... αλλά το κατάλαβες........και ειδικά με τις αδελφές.... που ξέρουν να σε τουμπάρουν...

Τελικά είναι καλύτερα να μασάς, παρά να μιλάς....
~~~~~~

Κοριτσάκια και αγοράκια..... ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ!!!!


βββζζζζιιιιινννννν........... κλειστό το άτιμο το περίπτερο...
Mantis: το κουνούπι που ξέμεινε από τσιγάρα και καπνό του ναργιλέ.... και από ναργιλέ μαζι!

"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark TwainΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 14:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ... άκουγα σήμερα ότι Iάπωνες, φτιάξαν ένα μηχάνημα που το προγραμματίζεις
κ βλέπεις το όνειρο που θέλεις... "βιομηχανία ονείρων" MΠΛIAΞ!!!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 17:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...ήταν ο Θεός...γυναίκα...
και μ' ανοιχτά τα πόδια, γεννούσε όλο τον κόσμο
Μα δε πονούσε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 21:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα συννεφα χαζευω,με τα υπεροχα χρωματα που εχουν ντυθει και τους κυμματισμους που σχηματιζουν ,με δεος παρατηρω,..την ωρα του δειλινου......

Ειναι σα να βλεπω την γη απο ψηλα,απο το διαστημα...εκεινη την στιγμη να ανοιξω το παραθυρο και να ορμηξω στην ατμοσφαιρα,να αφεθω στα συννεφα,που ολοκληρο τον κοσμο μου σκεπαζουν..θελω....

Ενα με το ολο να γινω,απο τον πονο της υπαρξης μου να ξεφυγω,εκεινα τα συννεφα που στο δειλινο χανονται και μενα μαζι τους θελω να παρουν......

Το επομενο δειλινο στην γη να μην υπαρχω,μα εκει ψηλα στον ουρανο να χαζευω την γη απο ψηλα ,σαν ενα συννεφω,....να παω....

Στην αγαπη μου να χαμογελω την ωρα του δειλινου,ποσο την λατρεψα να της εκφρασω και πως μονος δεν νοιωθω πια,...γιατι ειμαι με αλλα συννεφα /παιδια......

ΕΜ.ΜΠΟΤΣΑΚ./Μ.ΤΣ./ΓΕΩΡ.ΤΖ.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 21:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1900....

"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark TwainΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 14:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ενα τραγουδι για τα ονειρα( Νταλαρας Βαφτιστηρα )

Αν δεις στον υπνο σου ερημια
και δεντρα μαραμενα
{αν κλαιν στον κηπο σου πουλια
και μια καρδια στα ξενα}(2)

Αν δεις στον υπνο σου εκκλησιά
αν δεις την Παναγια
{κανε τον πονο μου χαρα
το δακρυ μου ευτυχια|(2)

Αν δεις σε χερι παιδικο
πουλακι πληγωμενο
{παρε τις στρατες να με βρεις
κι'εγω σε περιμενω} (2)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 14:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε άγνωστα μονοπάτια
έτσι πρόχειρα θάψαμε τα όνειρά μας για να μεγαλώσουμε γρήγορα.
Για να προλάβουμε τα όνειρα άλλων, γιατί έτσι είναι η ζωή λέγανε,
έτσι πρέπει, έτσι θα μάθουμε, έτσι θα γνωρίσουμε, έτσι θα ζήσουμε.
Και τώρα, μεγαλώσαμε ηθοποιοί σε όνειρα άλλων και πονάμε,
και πίσω γυρνάμε σε δρομάκια στενά, να βρούμε αυτά που παραχώσαμε,
τα δικά μας όνειρα.
Κι ελπίζουμε ότι θα τα βρούμε σε κάποιο στενό μονοπάτι,
σε κάποια ξεχασμένη αυλή που είχαμε αφήσει το παιχνίδι στη μέση.
Κι αλλάζουμε γειτονιές άγνωστες πια γιατί πέρασαν χρόνια, όμως ελπίζουμε.

Άλλωστε, τα είχαμε θάψει πρόχειρα.
K. Kυτούδης



Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χθες βράδυ ονειρεύτηκα...

Αν είχα κοιμηθεί κιόλας…..καλά θα ήταν….

Επί την ευκαι-ρία, Valnta! συγκινητικό αυτό που παρέθεσες…
Όλους μας εδώ πιστεύω πως μας αγγίζει…… (συγκινήθηκα πάλι….)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα'σαι καλά μπάρμπα-Eχε, ευχαριστώ πολύ.
Mια φορά θα ήθελα να μπεις εδώ κ να γράψεις όνειρο, αλά (χεχε)
δεν πειράζει, αρκεί που περνάς κ έχουμε κ μεις την ευκαι-ρία να
"φάμε σαν άνθρωποι". (αλήθεια, τι έχει το μενού σήμερα; Eλπίζω όχι άβραστα ρεβύθια...)
χμ.. συγκινήθηκες, ε; Nα ένας άνθρωπος που πετάει την πανο-πλία του κ εκφράζεται ελεύθερα...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου

Edited by - Valnta on 21/01/2004 14:32:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bρε, καλώς το το παιδί!!! Tι κάνουμε Mάνο μας;


Va(l)nta
............
changing....

Edited by - Valnta on 21/01/2004 14:35:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 13:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. καλημέρα.. Mετά από καιρό, θα ξαναγράψω για όνειρα.
Tο χθεσινό/παράξενο/ήταν το ίδιο με το πρώτο post που έκανα σ'αυτό το θέμα...
[...ότι βρισκόμουν σε μια τεράστια βιβλιοθήκη...σκοτεινή κ με υγρασία κ έψαχνα για ένα βιβλίο χαμένο από χρόνια...στο διπλανό δωμάτιο 3 γέροι καθισμένοι, συζητούσαν για τους Βάσκους κ την Ατλαντίδα....είχα 2 παιδιά μαζί μου..κ ήταν δικά μου....
Ενα κορίτσι ξανθό, με μαλλιά που σερνόντουσαν στο πάτωμα.Περπατούσε αθόρυβα δίπλα μου κ ήταν κάπως σαν να πετούσε...Το πρόσωπό της ήταν λευκό,πολύ λευκό,σαν να μην είχε επιδερμίδα.Ήταν διάφανη, φαινόταν η κυκλοφορία του αίματος κ της άρεσε να δίνει καινούργια ονόματα στους αστερισμούς... Κ ένα αγόρι.Μελαχροινό,με μάτια σαν κάρβουνα κ 2 βαθιές ρυτίδες στο μέτωπο.Ένα παιδί με βλέμμα γέρου,που το όνομά του ήταν "Κ.Δ.". Φόραγε το όνομά του σε μια καρτέλα στο χέρι του.Το κορίτσι το φωνάζαμε απλά Ισμήνη...
Το φωνάζαμε...εγώ κ κάποιος άλλος...κάποιος που δεν έβλεπα, αλλά γνώριζα πως ξέρει τα παιδιά μου καλύτερα από μένα.Τα παιδιά μου είχαν δάχτυλα βαμμένα γαλάζια.Έντονο γαλάζιο που φωσφόριζε μέσα σε σκοτεινούς διαδρόμους.
"Είναι το γνώρισμα της φυλής του πατέρα τους", μου είπε ο άγνωστος,χωρίς να τον ρωτήσω...]

..μέχρι εδώ/το ίδιο ακριβώς, μόνο που έχω μια "extra" αίσθηση/
ότι φοβάμαι για το αγόρι/μη χαθεί/ή μήπως δεν τα καταφέρει-σε τι, δεν ξέρω...
αλλά κάθε λίγο ελέγχω την καρτέλα στο χέρι του κ του μιλάω ψιθυριστά (ίσως κρυφά).
Όταν μιλάει ο άγνωστος αντιλαμβάνομαι ότι το αγόρι είναι κατά κάποιο τρόπο "παρείσακτο",
το παίρνω αγκαλιά κ βγαίνω από το δωμάτιο. Eίναι πολύ ελαφρύ κ γαντζωμένο πάνω μου σαν μαϊμουδάκι. Tραγουδάει κάτι, σαν παιδικό τραγούδι αλλά σε άλλη γλώσσα κ γω αγχώνομαι κ του λέω να σταματήσει κ αυτό τεντώνεται προς τα πίσω για να με κοιτάξει κ μου λέει "αφού έτσι θα γίνει, μη φοβάσαι..."


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 14:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. πάλι όνειρο...
Kοίταζα από το τη μπαλκονόπορτα του δωματίου μου έξω κ κισσοί είχαν σκεπάσει τα γκαράζ στην πυλωτή, κ γρασίδι απλωνόταν παντού, όλοι οι τόνοι του πράσινου, στα αριστερά μου υπήρχε ένα κτήμα (θέα από άλλο σπίτι που έμενα πριν) μόνο που κ αυτό ήταν καταπράσινο κ είχε μια μεγάλη λίμνη...
Άνοιξα την πόρτα κ βγήκα στο μπαλκόνι, σκεφτόμουν πως ίσως να έπρεπε να το σκεπάσω με βότσαλα (;), 2 κύκνοι ήταν καθισμένοι εκεί, σηκώθηκαν κ ήρθαν προς το μέρος μου, άνοιξα το χέρι μου κ μέσα είχα ψίχουλα, το άπλωσα κ άρχισαν να τρώνε...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 15:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Valntoula.... το ότι βλέπεις όνειρα σημαίνει ότι κοιμάσε...και αυτό είναι καλό...

Δεν θυμάμαι ολόκληρο το όνειρο που είδα... μόνο ότι ήθελα να λούσω τα μαλλιά μου και αφού το έκανα, τα τύλιξα με μια πετσέτα για να στραγγίσουν λίγο. Όταν έβγαλα την πετσέτα, τα μαλλιά μου ήταν κοντα, αγορίστικα. Από κόκκινα που είναι, είχαν γίνει άσπρα με ξεθωριασμένες κεραμιδί ανταύγειες.... και ήταν χτενισμένα και στεγνα...

Αύτο κάτι σημαίνει.... αλλά τί?
Ας δώσει κάποιος τα φώτα του... ανυσιχώ!


"...Να μη γράφεις ποτέ σου στο χαρτί, ότι δε θα τολμούσες και να το υπογράψεις..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 15:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαφτιστηρα εχεις τοσο πρασινο στο ονειρο σου που θα πιστευε κανεις οτι κατα βαθος εισαι Παναθηναικος...
Εισαι σιγουρη οτι δεν ηταν εφιαλτης?
Η μηπως βλεπεις πολυ τηλεοραση και επηρεαστηκες απο την προεκλογικη περιοδο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 16:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τς τς... ευτυχώς που κάνει σχόλια η νονά...
για να μην αναρωτιέται ο κόσμος από που πήρα την ειρωνία...

Θα περιμένω μαζί με την Mantis κανα πονόψυχο άνθρωπο να μου κάνει ανάλυση...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 16:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
V….Δυο…(η και δίδυμα)…..

M…Ωρίμασες…(μα δεν θέλεις να το δεις)

πονοψυχος......ΠΥΘΙΟΠΛΑΤΩΝ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 16:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πονόψυχος κ λακωνικός....


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 16:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

M…Ωρίμασες…(μα δεν θέλεις να το δεις)

πονοψυχος......ΠΥΘΙΟΠΛΑΤΩΝ...


Τώρα στα 26 μου?
Φτουυυυυ! και έλεγα πως θα την γλυτώσω....

Ευχαριστώ Αδελφούλη.... το ήξερα πως μπορούσα να βασιστώ πάνω σου....

quote:

Πονόψυχος κ λακωνικός....

Και λίγα λές Valntoula μου.... και λίγα λές...

"...Να μη γράφεις ποτέ σου στο χαρτί, ότι δε θα τολμούσες και να το υπογράψεις..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 17:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Black humor η αλλιως καυστικο (στα ελληνικα) το λενε Βαφτιστηρα,οχι ειρωνια
Αλλο ειρωνια αλλο καυστικο χιουμορ ,να μη τα μπερδευουμε γιατι μπερδευονται και οσοι μας διαβαζουν...
(Για οσο αφορα τα σχολια μου φυσικα,στα οποια σχεδον ποτε δεν θα ερμηνευτουν σαν ειρωνια )


Υ.Γ. αντε και σου ανοιξα νεα σελιδα. καλοριζικη καλοριζικη

Υ.Γ2. Σου φαινομαι για το Σκιπ? σε λιγο θα μου πεις οτι 49 βαφτιστηρια εμενα ξερουν εμενα εμπιστευονται..

Edited by - Το ξωτικό on 23/01/2004 17:19:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 17:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Whatever! Ότι κ αν είναι... μου το κληροδότησες!!
K μιας κ το δώρο μου ακόμα δεν το έχω λάβει (!@#$%ελληνικά ταχυδρομεία) ...
ετοιμάσου να βαφτίσεις κ τα δίδυμα... που να τρέχω τώρα να βρω άλλη...
εσένα ξέρω, εσένα εμπιστεύομαι...


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου

PS. φχαριστώ, φχαριστώ!!! Πάλι ποδαρικό μου έκανες..
PS2. Tι 49 καλή μου; Ποια είσαι, η Mπακογιάννη;...

Edited by - Valnta on 23/01/2004 17:43:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 13:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες βράδυ δεν ονειρεύτηκα, αλλά σηκώθηκα κατά της 5΄00 και έφαγα φρυγανιές με σαλάμι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 13:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mήπως... -κ λέω μήπως, κρίνοντας από τον χαρακτήρα σου- παράτησες κ το πιάτο σου άπλυτο;

Aν ήταν να γράφουμε εδώ τι έχει φάει ο καθένας,
500 σελίδες θα το'χα φτάσει το θέμα... μόνη μου!!!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου

Edited by - Valnta on 26/01/2004 13:54:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 36 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy