ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 01:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Quiz !!!
Who is this ?


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 10:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τα παραπάνω μέλη, όπως και τα πρόσφατα διπλοεγγραμένα (βλέπε Steelsprind ή Steelsummer) ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ αυτό που εσύ είχες εξαρχής θέση ως θεμέλιο λίθο στο παρόν τόπικ...

1.Πόσο διπλοεγγεγραμένο θεωρείται ένα μέλος όταν ο παλιός του λογαριασμός είναι απενεργοποιημένος;
Τη λάσπη την έχεις κάτω απο τη γλώσσα σου φιλαράκο.
2. Πόσο "δόλια" θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η επιλογή του νέου nick όταν ακόμα και ένας τελείως χαζός θα καταλάβαινε για ποιό ακριβώς πρόσωπο πρόκειται .
3.Το μάθημα γραμματικής σου είναι τελείως ιλίθιο

quote:

Mα καλά, γράφουμε για να γράφουμε;;;
Αλήθεια ΜΠΟΡΕΙΣ, δύνασαι δηλαδή με τον ατροφικό σου εγκέφαλο, να ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ;;;

Μάλλον ΟΧΙ...
ΑΡΑ:

Μετά από το πρώτο μάθημα γραμματικής του Ράμογλου, μάθημα δεύτερο από τον Κέλσο...

Όταν μικρέ μου ΜΕΤΑΞΥ ΔΥΟ ΛΕΞΕΩΝ διαβάζεις το ΔΙΑΖΕΥΚΤΙΚΟ ήτα ( ή ) σημαίνει πολύ απλά ότι η ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ (ονόματα επί της προκείμενης περίπτωσης) ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ…
Παράδειγμα:
Αυτοκίνητο ή όχημα
Σπίτι ή κατοικία
Θάλασσα ή ωκεανός

Έτσι λοιπόν και με τα ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΑ…
Μεταξύ τους παράθεσα το ΔΙΑΖΕΥΚΤΙΚΟ ήτα ( ή ) ΑΚΡΙΒΩΣ για να τονικό την ΚΟΙΝΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ των δύο nicknames

Εάν ήθελα να μιλήσω για ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ, τότε η κανόνες γραμματικής ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ μεταξύ των δύο λέξεων να τοποθετηθεί ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ “ΚΑΙ” που αυτόματα αυτό θα δήλωνε ότι ΚΑΙ το ένα πρόσωπο ΚΑΙ το άλλο πρόσωπο ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, έχουν το ίδιο ή τα ίδια χαρακτηριστικά.
Παράδειγμα:
Ο Κώστας ΚΑΙ ο Γιώργος (είναι αδέρφια)
Ο Σκύλος ΚΑΙ η Γάτα (είναι ζώα)
Οι Φίλοι ΚΑΙ οι Εχθροί (ζούνε στην ίδια πόλη)

Άρα μικρέ μου, ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ μεταξύ των δύο nicknames ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΣΑ ΤΟ ΔΙΑΖΕΥΚΤΙΚΟ ήτα ( ή ) αλλά θα τοποθετούσα τον ΣΥΝΔΕΣΜΟ “ΚΑΙ” …

Αυτά τα ολίγα…
Όμως επειδή κατανοώ το πάθος των μικρών παιδιών να τσακώνονται συνέχεια


Α. Κατά την Κέλσειο γραμματική λοιπόν το (ή) μπαίνει μόνο ανάμεσα σε δύο ονόματα που έχουν κοινή ταυτότητα.
Ένας άνθρωπος λοιπόν μπαίνει σε ένα pet shop για να αγοράσει χρυσόψαρα ή σκυλοτροφές.
Επομένως τα χρυσόψαρα είναι ταυτόσημα με τις σκυλοτροφές.
Β. Κατά την ίδια γραμματική αντίληψη , ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ “ΚΑΙ” αυτόματα δηλώνει ότι ΚΑΙ το ένα πρόσωπο
ΚΑΙ το άλλο πρόσωπο ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, έχουν το ίδιο ή τα ίδια χαρακτηριστικά.
Δηλαδή ο Θανάσης KAI ο γάτος του καθόταν στη βεράντα.
Αυτομάτως λοιπόν ο Θανάσης και ο γάτος ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ(πάλι καλά..) έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά!!!!!
Αυτιά , τρίχωμα, σκέψεις κλπ.

Λοιπόν Κέλσο , μήν ασχολείσαι με πράγματα που δεν καταλαβαίνεις, και σβύσε το τελευταίο μήνυμά σου μήπως
κατα τύχη το διαβάσει κανένα παιδί . Θάναι κρίμα.
Τώρα για τα αχαρακτήριστα περί ατροφικού εγκεφάλου και τα "μικρέ μου" σου τα επιστρέφω γιατι σου ταιριάζουν απόλυτα.
To απέδειξες επαρκώς.



Μικρέ ανεγκέφαλε παπατρέχα...
Απορώ με την ανοησία ΣΟΥ!!!!(την ΜΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ δηλαδή ΝΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ)

Αλλά ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΡΩ;;;
Αφού ως ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣΦΑΝΗΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ, είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι είσαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ (άνευ ικανότητος δηλαδή) να δεις και να διαβάσεις πέρα απο την μεγάλη σου μυτούλα, μυτούλα που και ο Πινόκιο των παραμυθιών θα ζήλευε...

Και εξηγούμε για να ΜΗΝ παρεξηγούμε (αλλά αφού παρεξηγούμε θα με ρωτήσεις "και γιατί τι κάνεις;"...)
Που είδες να γράφω μικρέ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕ ότι το διαζευκτικό ήτα έχει γραμματική ισχύει ΜΟΝΟ όπως τα παραδείγματα που έθεσα;;;
Σε ρωτώ γιατί γεμάτος ΑΝΑΙΔΕΙΑ λες:

quote:
Α. Κατά την Κέλσειο γραμματική λοιπόν το (ή) μπαίνει μόνο ανάμεσα σε δύο ονόματα που έχουν κοινή ταυτότητα.

Επίσης θα εκτιμούσα πολύ το γεγονός, να μου ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΣ ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ (άρα είναι λάθος) ΚΑΙ το δεύτερο παράδειγμα γραμματικής που παράθεσα σχετικά με το "Σύνδεσμο ΚΑΙ"

Και μιας και αναγνωρίζω την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ, σε βοηθώ λέγοντας ότι "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ" δεν είναι ΜΟΝΟ τα εξωτερικά γνωρίσματα που ΕΣΥ επικαλείσαι...
Ή μήπως ΜΟΝΟ αυτά θεωρούνται ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ;;;;

Α! και κάτι έτσι για το τέλος...
Έχω ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ότι όποιους (και είναι πάρα πολλοί δυστυχώς) κατά καιρούς τους έχω "κολλήσει στον τοίχο" με την αποκάλυψη της ΑΝΟΗΣΙΑΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝΕ, μη έχοντας που αλλού να στραφούνε, το γυρνάνε (εκτός από το σορολόπ) και στην ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ και κατά πόσο είμαι ή δεν είμαι ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ...

Προσωπικά ΟΥΔΕΠΟΤΕ έγραψα σε ΚΑΝΕΝΑΝ για τα ορθογραφημένα ή μη κείμενά του...
ΠΑΝΤΑ έγραφα για τις βλακείες και ανοησίες που έγραφαν ή γράφουν οι οποίες πίστεψέ με, ΟΣΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ, ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΑΝΟΗΤΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ...πιστές εικόνες του ΑΝΕΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ στο άνω μέρος του σώματός τους, στο ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΟ κατά την αλησμόνητη Μαλβίνα Κάραλη...

Άρα μικρέ με το ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΟ, όσο ορθογραφημένα και αν γράφεις, σημασία έχεις να ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ, όπως τόσο περίτρανα μας έχεις δείξει...


Με όλη μου τη συμπάθεια,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 17:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο και να βρίζεις , αυτό δεν ξεπλένει τις μ@@@@ες που έγραψες.
Το να επιμένεις και να βρίζεις άστοχα μάλλον επιδεινώνει τη θέση σου
Μόνο ένας ψυχασθενής φωνάζει συνέχεια το γνωστό τροπάρι:
!!!!(την ΜΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ δηλαδή ΝΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ)
Και αυτό το τροπάρι φωνάζεις όταν πιά δεν έχεις τίποτα να πείς.
Τόσο ισχυρές πιά είναι οι ψυχικές σου ψευδαισθήσεις που εφεύρες και ειδική γραμματική . Να τη χαίρεσαι τη γραμματική σου, αλλά κράτα τη για τον εαυτό σου.

quote:
Επίσης θα εκτιμούσα πολύ το γεγονός, να μου ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΣ ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ (άρα είναι λάθος) ΚΑΙ το δεύτερο παράδειγμα γραμματικής που παράθεσα σχετικά με το "Σύνδεσμο ΚΑΙ"



Στο έχω πεί και παλιότερα ότι ΕΣΥ είσαι αυτός που δεν Εννοεί αυτά που διαβάζει.
Διάβασε λοιπόν προσεκτικά το προηγούμενο ποστ μου μήπως και γίνει τίποτα αυτή τη φορά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 19:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
steelspring τι κάνεις εσύ εδώ με αλλο nickname???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 19:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα πώς δεν σε πληροφόρησε ο admin o φίλος σου οτι δεν υπάρχει πιά steelspring βρέ αγόρι μου;
Δεν σου το είπε ότι τον απενεργοποίησε;
Τι σκατά συντονισμό έχετε;
Επειδή όμως είναι δύσκολο κάποιοι να καταλάβουν , θα πώ ότι ο steelspring συνεχίζει με το όνομα steelsummer.

Τι έγινε steelspring , γιατί αυτό .???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 20:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου allzarro.
Δυστυχώς η αλλαγή του nickname ήταν αναγκαστική μετά απο την απενεργοποίηση του λογαριασμού steelspring.
Προσπάθησα τουλάχιστον να είμαι "εποχιακά" συνεπής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 20:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ , λυπάμαι, γιατί όμως??
Υπήρξε κάποιος ιδιαίτερος λόγος που συνέβει αυτό?

Αν θέλεις μου λές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 20:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
Ποδοσφαιρική επικαιρότητα ,Βρίσκεται όλη η σειρα των γεγονότων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 20:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαί το είδα...

Το ``κατούρημα``


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 01:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι εποχες αλλαζουν//αυτοι που χαλανε τα θεματακια ομως....παντα ιδιοι//σχετικο κι αυτο...αν σκεφτεικανεις ποσες ταυτοτητες εχουν αλλαξει...

ΑΧ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ!....
ΑΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ Ο "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ"... ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ....ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ
ΘΑ ΤΟ ΣΩΖΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ...(ΤΟ 15ΣΕΛΙΔΟ ΧΩΡΙΣ ΑΞΙΑ ....:(
--ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΑΣΧΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ/ΕΞΑΛΛΟΥ "ΕΓΩ ΤΟ "ΓΕΝΝΗΣΑ" ΕΓΩ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ + ΤΟ ΚΑΙΩ"/ΣΧΤΡ:Ρ)
--ΑΛΛΑ ΝΑ-ΕΧΩ SECOND THOUGHTS...:R--
ΤΙ ΚΡΙΜΑ...
ΚΙ ΕΛΕΓΑ Θ'ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ...ΟΙ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΕΣ!
ΚΙ ΟΜΩΣ -ΘΥΜΑΜΑΙ-- ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΟΝΙΑ--ΕΙΧΑ ΚΛΑΨΕΙ ΜΕ "ΜΑΥΡΟΔΑΚΡΥ" ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΑΣ "ΕΥΝΟΥΧΗΣΑ"Ν ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΙΞΗΣ...(ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ + ΤΟ "ΣΑΒΒΑΤΟ".../ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΔΩΡΑΚΙ" ΤΩΝ ΔΑΝΑΩΝ..+ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ...ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.. )
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΑΠΕΡΡΙΨΑ -ΑΦ'ΕΑΥΤΟΥ/ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ-
+ΤΗΝ ΟΞΕΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΑΧΗ ΤΗΣ!
ΣΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ- ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ-+ΕΡΜΗΝΕΙΑ..."ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ" ΣΤΟ ...ΤΩΡΑ....ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΤΕΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΟΥΜΕ...ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΜΑΣ!....


--ΟΧΙ ΑΤΜΟΥΛΑ!ΔΕΝ Θ'ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ ΤΩΡΑ!...ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ!
(ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ;)
- ΕΙΧΕΣ ΠΑΛΙ ΟΛΙΣΘΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ=ΜΕΛΛΟΝ..---
.. "250ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΗ"... ΝΑ Τ' ΑΦΗΣΩ;(-----



clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 01:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι πεοχες αλλαζουν...
...

ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ.. ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΞΗ....


ATMOYΛΑ,
--ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ "ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ...:Ρ--



clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 04:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Αιδοίοχες προσαρμόζονται πάντα σε πλαίσια γονιμοποίησης.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...
Λυπάμαι που ο κηφηνισμός έχει επικρατήσει σε βάρος του ανθρωπισμού.
Αν εξαιρεθεί η περίπτωση μαιναδισμού (που είναι κατανοητή σε όλους τους λαούς πιά....),καταλήγουμε σε συμπτώματα ιλιθιότητας πλέον.
Μιλάει και το ***** με το όνομα ΑΤΜΑ για να πεί ότι "πόσες ταυτότητες έχουν αλλάξει"

Ποιοί ρε ΑΤΜΑ ;;;;;
Ποιοι΄;;;;;;
Βρε οχιά απαίσια , Ποιοί;;;;;;;

Είσαι *****.
Και στο λέω με πολλή αγάπη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 04:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ξαναπιάσεις τον Αλέξανδρο τον γυό του Φιλίππου , τον βασιλιά της Μακεδονίας και της Ελλάδος στο στόμα σου γιατι αφενος δεν ξέρεις τι είναι Ιστορία, αφετέρου δεν ξέρεις τι είναι Έθνος και τί λαός,
Αλλά κυρίως δεν ξέρεις τιποτα απο πολιτική.
Κόφτο γκομενάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!! Έχουμε ανάγκη απο πραγματικές γυναίκες.
Καπίτο;;;;
Καπίτο και οι δημιουργοί της ΑΤΜΑ;;;;;;

Με πολλή αγάπη steelsummer

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 05:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητώ συγγνώμη απο τον πρόσκαιρο επισκέπτη, αλλά σε καμμιά περίπτωση δεν θα μιλούσα άσχημα σε κανέναν αν έβλεπα την προσπάθειά του και το πρόσωπό του να διαφωνεί.
Μένω αόρατος και γώ για να "μάχομαι" , αλλά να ΜΑΧΟΜΑΙ έστω και με αόρατους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelsummer
Νέο Μέλος

Austria
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 06:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelsummer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΙ ΕΛΕΓΑ Θ'ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ...ΟΙ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΕΣ!
ΚΙ ΟΜΩΣ -ΘΥΜΑΜΑΙ-- ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΟΝΙΑ--ΕΙΧΑ ΚΛΑΨΕΙ ΜΕ "ΜΑΥΡΟΔΑΚΡΥ" ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΑΣ "ΕΥΝΟΥΧΗΣΑ"Ν ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΙΞΗΣ...(ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ + ΤΟ "ΣΑΒΒΑΤΟ".../ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΔΩΡΑΚΙ" ΤΩΝ ΔΑΝΑΩΝ..+ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ...ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.. )
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΑΠΕΡΡΙΨΑ -ΑΦ'ΕΑΥΤΟΥ/ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ-
+ΤΗΝ ΟΞΕΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΑΧΗ ΤΗΣ!
ΣΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ- ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ-+ΕΡΜΗΝΕΙΑ..."ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ" ΣΤΟ ...ΤΩΡΑ....ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΤΕΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΟΥΜΕ...ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΜΑΣ!....


Κανένας δεν σου έδωσε το δικαίωμα να μιλάς για Έλληνες , και για "νεοέλληνες".
Κανένας δεν σου έδωσε το δικαίωμα να μιλάς για ΓΛΩΣΣΑ.
Κάτσε στα στρουμφάκια σου και "παίξε" όσο θέλεις.
Πες ότι γουστάρεις αλλά μήν ξαναμιλήσεις για Έλληνες.
Κατάλαβες μπουμπού;

Με πολλή αγάπη σου μιλάω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 14:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός του μέλους "steelsummer" απενεργοποιείται, για τους ίδιους λόγους που αναφέρονται στο θέμα Ποδοσφαιρική επικαιρότητα

Εύχομαι αυτή τη φορά να προσπαθήσει να βρει καλύτερες λέξεις για να εκφράζει την αγάπη του...τουλάχιστον σε τούτον εδώ το διαδικτυακό χώρο.

quote:
Μιλάει και το ***** με το όνομα ΑΤΜΑ για να πεί ότι "πόσες ταυτότητες έχουν αλλάξει"

Ποιοί ρε ΑΤΜΑ ;;;;;
Ποιοι΄;;;;;;
Βρε οχιά απαίσια , Ποιοί;;;;;;;

Είσαι *****.
Και στο λέω με πολλή αγάπη.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 19:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιδέα μου,η μήπως τελευταία σε όλα τα τόπικ πέφτει πολύ βρισίδι;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 01:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Xμμμμμ...
Νά που έτσι είναι τα πράγματα και εγώ είμαι ΕΔΩ μαζί με ΕΣΑΣ (εμένα δηλαδή στη πολλαπλότητα) για τον ΑΠΛΟ, ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ λόγο ότι εσείς και εγώ μπορούμε και ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ...
Καταλαβενόμαστε, ΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΗΓΗ, την ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΙΡΕΤΗ ΜΟΝΑΔΑ που για λόγους δικούς Της, εμφανίζεται ώς ΤΡΙΑΔΑ μέσα στη πολλαπλότητα... Δικούς Της, όχι δικούς ΜΑΣ...

Ναί το ομολογώ ενώπιον ΣΑΣ... ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.... ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, αλλά ΔΥΣΤΥΧΟΣ, ΟΧΙ όλοι...
Οι περισότεροι είναι ΑΝΘΡΩΠΟΜΟΡΦΟΙ η μεγάλη πλάνη του ΦΑΙΝΕΣΘΑΙ...

Ο ΣΕΙΡΙΟΣ, που σε κάποια "συλλογή κειμένων" υπάρχει κεφάλαιο με την ονομασία:
...ΣΟΦΙΑ ΣΙΡΑΧ...

Ποιά είναι αυτή η Σοφία;;; Πότε ΚΟΙΝΩΝΗΣΕ σε αυτή ο Ω!Μέγας Αλέξανδρος;;;
Λέγεται πώς ο ΜΕΓΑΣ ΑΚΕΝΑΤΟΝ εκεί, στον ΣΕΙΡΙΟ έλαβε την ΜΥΗΣΗ ΤΟΥ!!!
Ποιός ήταν όμως ο Ακενατόν;;; Ποιοί ασχολήθηκαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ με Αυτόν τον Ω! Μέγα 'Ανδρα των Ιερών Χωμάτων της Αιγύπτου;;;
Της Αιγύπτου απ'όπου "εκάλεσα τον Υιό Μου";;;

Εκείνος δεν ήταν ο ΠΡΩΤΟΣ μονοθεϊστής στην ΤΩΡΙΝΗ Παγκόσμια Ιστορία;;;
Αυτόν τον ΕΝΑ 'Ηλιο ήταν που λάτρεψε και έδειξε ΚΑΙ εκείνος ότι ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ήταν ένας Υιός του Θεού...
'Ηταν τότε, που το ιερατείο της Αιγύπτου είχε φθάσει στο απροχώρητο της εκμετάλευσης του λαού. Αυτή η ίδια η θρησκεία είχε καταντήσει ένας στείρος Ειδωλολατρισμός...
Ο απλός λαός δούλευε ΜΟΝΟ για τον κλήρο, τα ιερά είχαν καταντήσει οίκοι εμπορείου αλλά ΚΑΙ ανοχής, σωστά πορνεία εμπορείας ΣΑΡΚΑΣ και ΨΥΧΗΣ...
Ποιό ήταν ΚΑΙ του Ακενατόν το τέλος;;;
ΚΑΙ σε Αυτόν, τον πρώτο ΜΟΝΟΘΕΪΣΤΗ ο όχλος, εκείνος ο ΑΝΘΡΩΠΟΜΟΡΦΟΣ που ανέφερα πρίν, τον εσκότωσε την ώρα της προσφοράς Του πρός τον 'Ατον, τον 'Ηλιο, τον ΕΝΑΝ και ΠΡΟΑΙΩΝΙΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ...
Ποιός τον σκότωσε;;;
ΕΜΕΙΣ, οι άνθρωποι...
Εκείνοι που σκότωσαν τον Ω!Μέγα Αλέξανδρο...
Εκείνοι που σκότωσαν του Ιησού...
Εκείνοι που σκοτώνουν ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ Εκείνον.... Τον Υιό του Θεού που έρχεται για να επιτελέσει το έργο του ΠΑΤΕΡΑ... Του ΕΙΝΑΙ δηλαδή, μέσα στο κόσμο του ΦΑΙΝΕΣΘΑΙ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης





clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 12:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να που έτσι είναι τα πράγματα και εγώ είμαι ΕΔΩ μαζί με ΕΣΑΣ (εμένα δηλαδή στη πολλαπλότητα) για τον ΑΠΛΟ, ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ λόγο ότι εσείς και εγώ μπορούμε και ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ...
Καταλαβενόμαστε, ΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΗΓΗ, την ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΙΡΕΤΗ ΜΟΝΑΔΑ που για λόγους δικούς Της, εμφανίζεται ως ΤΡΙΑΔΑ μέσα στη πολλαπλότητα... Δικούς Της, όχι δικούς ΜΑΣ...

Ναι το ομολογώ ενώπιον ΣΑΣ... ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.... ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, αλλά ΔΥΣΤΥΧΟΣ, ΟΧΙ όλοι...


Μάλλον αυτό είναι που χρειάζετε ΑΝΑΙΡΕΣΗ…
Για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, η εξέλιξη (ΟΧΙ ΜΟΝΟ του παρόντος τόπικ, αλλά ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΟΥ Forum του Esoterica.gr) των συζητήσεων ΔΕΙΧΝΟΥΝ το γεγονός μιας ακόμα «πύργου Βαβέλ»…
Του Πύργου εκείνου που ΛΟΓΟ ΕΛΕΙΨΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ποτέ ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕ να επιτυχθεί ο ΑΡΧΙΚΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΣ…
Θυμάστε ποιος ήταν ο αρχικός εκείνος λόγος για τη κατασκευή του;;;

Ε, να ΓΙΑΤΙ δεν επιτεύχθηκε η προσπάθεια…
ΓΙΑΤΙ σαφώς και όλοι οι άνθρωποι είναι ΙΣΟΙ, αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ…

Αγαπητή μου Ατμα…
Μάταια προσπαθείς να σε κατανοήσουν…
Εσύ είσαι ΕΚΕΙ…
Εκείνοι είναι ΕΔΩ…
Μεταξύ του ΕΚΕΙ και του ΕΔΩ, υπάρχει μια ΑΒΥΣΣΟΣ που θέλει κότσια (πέρα από τη γνώση) για την γεφυρώσουν…
Και ΔΕΝ έχουν καλή μου ΟΥΤΕ τα κόστσια μα και ΟΥΤΕ τη γνώση...

Απο το παραπάνω απόσπασμα λοιπόν αγαπητή μου, αυτό που ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΩ είναι το κάτωθι:

"...Οι περισότεροι είναι ΑΝΘΡΩΠΟΜΟΡΦΟΙ
η μεγάλη πλάνη του ΦΑΙΝΕΣΘΑΙ..."

Την καλημέρα μου σε όλους.

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 18:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΚΙ ΕΛΕΓΑ Θ'ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ...ΟΙ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΕΣ!
ΚΙ ΟΜΩΣ -ΘΥΜΑΜΑΙ-- ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΟΝΙΑ--ΕΙΧΑ ΚΛΑΨΕΙ ΜΕ "ΜΑΥΡΟΔΑΚΡΥ" ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΑΣ "ΕΥΝΟΥΧΗΣΑ"Ν ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΙΞΗΣ...(ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ + ΤΟ "ΣΑΒΒΑΤΟ".../ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΔΩΡΑΚΙ" ΤΩΝ ΔΑΝΑΩΝ..+ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ...ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.. )
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΑΠΕΡΡΙΨΑ -ΑΦ'ΕΑΥΤΟΥ/ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ-
+ΤΗΝ ΟΞΕΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΑΧΗ ΤΗΣ!
ΣΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ- ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ-+ΕΡΜΗΝΕΙΑ..."ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ" ΣΤΟ ...ΤΩΡΑ....ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΤΕΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΟΥΜΕ...ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΜΑΣ!....


Κανένας δεν σου έδωσε το δικαίωμα να μιλάς για Έλληνες , και για "νεοέλληνες".
Κανένας δεν σου έδωσε το δικαίωμα να μιλάς για ΓΛΩΣΣΑ.
Κάτσε στα στρουμφάκια σου και "παίξε" όσο θέλεις.
Πες ότι γουστάρεις αλλά μήν ξαναμιλήσεις για Έλληνες.
Κατάλαβες μπουμπού;

Με πολλή αγάπη σου μιλάω.




ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΑΤΜΑ ΟΧΙ. ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΠΕΡΙ ΑΝΑΠΟΔΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΑ.
ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ STEELSUMMER ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΟΧΗΣ, ΓΕΛΑΣΑΜΕ ΠΑΛΙ

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΤΟ ΜΕΓΑ.
ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑ -ΑΠΟ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΒΡΙΣΙΔΙΑ- Ο ΜΕΓΑΣ ΧΑΘΗΚΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 02:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχμ...ειναι αναγκη να συνεχιστει το καταστρεπτικο εργο στο αγαπημενο και τοσο σημαντικο θεμα;...
οτι απομακρυνθηκε το θεμα απο τον τιτλο ειναι σαφες,αγαπητη Gretel,αυτο λεμε κι εμεις που το πλασαμε τοσες σελιδες..

λυπαμαι,αλλα δεν δυναμαι πια νασχολουμαι με ανθρωπιδια που μαχονται στην επικρατηση τους ψευδους/προτιμω να σιωπησω.

Αγαπημενε φιλε Κελσο ΜΑΖΙ ΤΟ ΧΤΥΣΑΜΕ ...ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΣΑ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΠΕΡΙΕΧΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΙΩΝΙΑ.
ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΛΛΗΡΕΙΣΤΕ,ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ,ΧΤΥΠΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΤΕ ΑΦΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ....


Gretel,ειμαι σαφης αγαπητη ,δεν ειναι εδω "αποψεις-προτασεις" να μου γραφουν τοσο αποκρουστικα σχολια,επειδη δεν κατανοονυ το σκεπτικο τουθεματος!/δεν καταλαβαινω μαλιστα πως γινεται να μην θελουν να ασχοληθου με τοθεμα αλλα με το τοσο ζηλο να ορμουν να το καταστρεψουν!@_@..
εσυ λοιπον "που καταλαβαινεις" ...αν ερθουν μετα απο μενα...θα σε παρακαλουσα να εξηγησεις στους αυτοκλητους..οτι τελος με τα αστεια.

φως+αγαπη



clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 16:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή μιλάτε για τον Μ. Αλεξανδρο κι εγώ είμαι στούμπ, ή είσαστε εσείς στούμπ και δεν μιλάτε για τον περί ού ό λόγος.

Ποιός είναι τελικά ο τρελός, εγώ ή εσείς;

Κάποια απάντηση please;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 16:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος, καλώς ήλθες στο Διαδικτυακό χώρο του esoterica!

Για να δοθεί απάντηση στο ερώτημά σου, θα πρέπει να ορίσουμε τη "λογική".

Υποθέτω ότι συμφωνείς με την αλληλουχία "σκέπτομαι - ομιλώ" και "διαβάζω - γράφω".

Αν αλλάζει η σειρά, δημιουργείται σύγχισις.

Και ρωτώ λοιπόν: διάβασες τις σελίδες του θέματος;

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 00:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ή μιλάτε για τον Μ. Αλεξανδρο κι εγώ είμαι στούμπ, ή είσαστε εσείς στούμπ και δεν μιλάτε για τον περί ού ό λόγος.

Ποιός είναι τελικά ο τρελός, εγώ ή εσείς;

Κάποια απάντηση please;




καταλαβα ΑΙΟΛΕ:(
ΔΕΝ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ 'Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ..;(

quote:

Νέο Μέλος


33 Μηνύματα Posted - 15/09/2004 : 15:36:53 Ρε παιδιά αυτή την ΑΤΜΑ ποιός την καταλαβαίνει; Δεν πρέπει να έχει καλές σχέσεις με τα Ελληνικά...
"η δε γυνή ήν ΕΛΛΗΝΙΣ, Συροφοινικιώτισσα το γένει.
και ηρώτα αυτόν ίνα το δαιμόνιον εκβάλη εκ της θυγατρός αυτής.
ο δε Ιησούς είπεν αυτή. άφες πρώτον χορτασθήναι τα τέκνα.
ού γάρ εστι καλόν λαβείν τον άρτον των τέκνων και τοίς ΚΥΝΑΡΙΟΙΣ βαλείν."
(ΜΑΡΚΟΣ ζ' 26-27)

Ηθικόν δίδαγμα κανείς; ATMA ίσως; Με σαφήνεια; Jast a κτλ;

ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ; (όχι Έλληνας)


Αίολος
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα Posted - 16/09/2004 : 01:15:24 Συμπαθέστατε jast a κτλ, λαμβάνω το σχόλιό σου στο ανωτέρω εδάφιο, ώς χριστιανού.
Δηλαδή τρία πουλάκια κάθονταν...
Σαφέστατος. Όπως πάντα!

μερσί.


http://esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4729


ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ 33 ΣΟΥ ΠΟΣΤ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΩΣ "ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ"..."ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ" .."ΝΕΕ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΗ"
..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ν' ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΟΥΜΣΕ "ΓΙΑΤΙ":(

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!-ΠΑΝΤΩΣ- ΓΙΑ ΤΗΝ "x-ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ" --
ΚΑΝΕ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ..
"ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΛΕΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ" (+ ΟΧΙ ΑΣΧΕΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ)
--..ΕΝ ΣΙΩΠΗ ΙΣΩΣ/ΑΡΚΕΤΟ ΤΟ "ΓΗΣ ΜΑΔΙΑΜ" ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΛΗΤΩΝ;-




clickonmebabe..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 11:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΤΟ ΜΕΓΑ.
ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑ -ΑΠΟ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΒΡΙΣΙΔΙΑ- Ο ΜΕΓΑΣ ΧΑΘΗΚΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.



Αγαπητή μου Gretel...
Eίμαι βέβαιoς πως ΑΝ βρεις το χρόνο να καθίσεις και να διαβάσεις το παρόν θέμα, ΣΙΓΟΥΡΑ θα ικανοποιηθείς...
Απ' όσο δύναμαι να γνωρίζω για τα "αναγνώσματά σου", θα ανακαλύψεις πολλά που θα σου ενθυμίσουν "άλλες" καταστάσεις...
Αγνότερες...

O παρόν τίτλος, είναι και η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ του θέματος ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΣΤΕ, εκείνοι που το διαπραγματευόμαστε και το τροφοδοτούμε...

Θα χαιρόμουν πολύ εάν μπορούσες να απαλείψεις όλα αυτά που ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ και που ασχημαίνουν το θέμα και φυσικά εάν πρόσθετες ΚΑΙ ΕΣΥ ένα μικρό ή μεγάλο λιθαράκι στην εξέλιξη της συζήτησης, υπο τις προϋποθέσεις που βρείς στις πρώτες σελίδες απο τις 15...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 22:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα στην εφημερίδα Tα Νέα υπάρχει μια καταχώριση μιας σειράς από Cds σχετικά με τον Μέγα Αλέξανδρο.
Η προσφορά θα ξεκινήσει από το Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2004.
Τα Θέματα των Cds θα είναι :

1. Ο Υιός του Θεού.
2. Ο Κυρίαρχος του Κόσμου.
3. Προς Χιντου Κους.
4. Μέχρι την Άκρη της Γης.

Ευχαριστώ,

Με αγαθή Αγάπη 7Χ7,

Just a man

999


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iomaria
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2004, 20:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iomaria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχουν σύνορα, κυρίως τον Οκτώβρη, δεν καταλαβαίνει η υγρασία από τέτοια, δεν καταλαβαίνει απο διαχωρισμούς, το δελφίνι παίρνει τον ορισμό από τις γοργόνες:
Ζεί ο βασιλιάς Αλέξανδρος;
Ζει καλά, τουλάχιστον;


Καλησπέρα νεοφώτιστου σε όλους!!!

(Αν μου επιτρέπεται η παρατήρησις, λίγη προσοχή στα ελληνικά σας... βρίθουν ανορθογραφιών. Οπως έλεγε και ο Αρχάγγελος Ο.Ε. "δεν τις αντέχω τις ανορθογραφίες, με ταράζουν, είναι σα να χάνουν οι λέξεις το νόημά τους")

iomariaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 15:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν υπάρχουν σύνορα, κυρίως τον Οκτώβρη, δεν καταλαβαίνει η υγρασία από τέτοια, δεν καταλαβαίνει απο διαχωρισμούς, το δελφίνι παίρνει τον ορισμό από τις γοργόνες:
Ζεί ο βασιλιάς Αλέξανδρος;
Ζει καλά, τουλάχιστον;


Καλησπέρα νεοφώτιστου σε όλους!!!

(Αν μου επιτρέπεται η παρατήρησις, λίγη προσοχή στα ελληνικά σας... βρίθουν ανορθογραφιών. Οπως έλεγε και ο Αρχάγγελος Ο.Ε. "δεν τις αντέχω τις ανορθογραφίες, με ταράζουν, είναι σα να χάνουν οι λέξεις το νόημά τους")

iomaria


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 15:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ post...


Καλώς όρισες στο θέμα Iomaria…

Πάντα έλεγα και φυσικά ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ να λέω πως χαίρομαι να διαβάζω ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ – ΙΔΕΕΣ, παρά σωστά ελληνικά (ανορθόγραφα)…
Το παρόν θέμα και εν γένει ο παρόν τόπος είναι μια μικρή μεταφυσική κοινότητα που η επικοινωνία μεταξύ των μελών της γίνεται, ΟΧΙ βάση της ορθογραφίας (δε λέω ΚΑΙ αυτή χρειάζεται), ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ βάση των εσωτερικών απόψεων – θέσεων στα μεταφυσικά ζητήματα που συζητάμε (όταν φυσικά και αυτό γίνεται εφικτό).

Τι να το κάνω να κάθομαι και να διαβάζω ένα ορθογραφημένο μήνυμα τη στιγμή που τα όσα λέει υστερεί σε μεταφυσική τοποθέτηση – τεκμηρίωση;;;

Και πάλι ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ…

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 03:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΙΣ 6 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΔΙΠΛΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ+ΤΗ ΖΩΗ+ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ... ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ 'ΥΙΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ'...


αλλες 5....κι οποιος αντεξει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy