ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.( Λόγοι-Αιτίες ) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 01:22:25  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά, καλά. Μην κάνεις κι έτσι. Δεν σε είπα και μαλάκα. Καραγκιόζη σε είπα. Κι έσπευσες αμέσως να το αποδείξεις.

Μόλις τρία posts πιο πάνω, έλεγες πως γουστάρεις να ψηφίσεις Λεβέντη, και τώρα λες πως το καλλίτερο είναι η αποχή.

Ακριβώς δηλαδή, όπως περιγράφω εσένα και πολλούς άλλους. Ως ανεπαρκείς.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 01:25:36  Εμφάνιση Προφίλ
Είσαι και μπουμπουνάκος.
Καλύτερα για τους άλλους η αποχή.
Όχι για μένα.

(Σε τσουξε πάλι)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 01:30:14  Εμφάνιση Προφίλ
Πες, αλήθεια τώρα. Παίρνεις κάτι?

Εκτός κι αν τρολλάρεις και με αυτό το nick. Βρε, λες?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 01:43:33  Εμφάνιση Προφίλ
Κοίτα να δεις, πώς έχει τώρα η κατάσταση. Κόουτς.

Εσύ ψηφίζεις Λεβέντη, ενώ η καλλίτερη επιλογή (για τους άλλους?) είναι η αποχή.

Για να μην ποστάρω πάλι το βιογραφικό σου, έχεις δηλώσει τρολλ και δημιουργός πολλαπλών λογαριασμών.

Όπως το βλέπω, ή που θα αλλάξεις dealer, ή που θα αλλάξεις γιατρό...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 01:51:45  Εμφάνιση Προφίλ
Δε χρειάζεται φιλοσοφία ρε DSM, είναι απλό: δε χρειάζεται όλοι να ψηφίζουνε.
Πόσο πιο λιανό να το κάνουμε;
Αποχή θέλουν; Και εγώ αποχή θέλω να κάνουν. Για πάντα!
Γιατί το πολιτικό σύστημα έχει μια εγγενή αδικία: Έχουμε ίσα δικαιώματα ψήφου.
Αυτό δεν θα έπρεπε να είναι έτσι.
Το δικαίωμα μου, δεν θα έπρεπε να είναι το ίδιο με της Κυρά Κατίνας που τρεις διαδοχικές εκλογικές αναμετρήσεις ψηφίζει ΠΑΣΟΚ. Οπότε αν η κυρά Κατίνα δεν θέλει να ψηφίσει στις επόμενες εκλογές, γιατί απογοητευτηκέ με τους τρεις συνεχόμενους π...αστουρμάδες που έφαγε (κόψιμο συντάξεων κοκ) ε καλά θα κάνει. Κόντρα θα της πάω; Απέκτησε αίσθηση ντροπής και θα την αποπάρουμε;
Όχι!
Ίσα ίσα: Και να μη θελήσει να ξαναψηφίσει ποτέ στη ζωή της, θα πρέπει να την επικροτήσουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 01:53:08  Εμφάνιση Προφίλ
Κατάλαβες τώρα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 02:03:51  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι μωρέ. Μη χαλιέσαι. Κατάλαβα. Κι από πριν δηλαδή. Μην κοιτάς που σου κάνω τον δύσκολο.

Αλλά κι εσύ, μην λες παπαριές για Λεβέντες κι αποχές. Πες μπέσα, που γουστάρεις χρυσαύγουλα. Του όποιου τύπου. Να ψηφίζουν και να ψηφίζονται μεταξύ τους.

Dealer πρέπει να αλλάξεις τελικά. Κι εγώ πρέπει να μάθω να ξεχωρίζω τον καραγκιόζη από τον μαλάκα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 02:23:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλλά κι εσύ, μην λες παπαριές για Λεβέντες κι αποχές. Πες μπέσα, που γουστάρεις χρυσαύγουλα. Του όποιου τύπου.

Κοίτα, πέρα από τις... κακίες μου, εγώ σκοπεύω να συμμετάσχω στις ερχόμενες εκλογές, ψηφίζοντας έναν υπερ του δέοντος δημοκρατικό συνδυασμό (τον προαναφερθέν)
Αν θυμάσαι επισης, ο Ντόκτορ που αναφέρεις, μιλούσε πολλάκις περι άμεσης δημοκρατίας αλλά και για τους κινδύνους της, δεδομένης της ελλιπούς παιδείας (ή/και παραπληροφόρησης) των συμμετέχοντων σε αυτή.
Τώρα βέβαια, να σου πω οτι δεν το βρίσκω σαν κάποιου τύπου ετσι, ηθική, ας πούμε, ικανοποίηση, το οτι κάποιοι που πριν ψήφιζαν ποτάμια και ΣΥΡΙΖΑ, τώρα πάνε για λευκό (ή για μπάνιο), δε ξέρω αν μπορω να στο πω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 02:33:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κοίτα, πέρα από τις... κακίες μου, εγώ σκοπεύω να συμμετάσχω στις ερχόμενες εκλογές, ψηφίζοντας έναν υπερ του δέοντος δημοκρατικό συνδυασμό (τον προαναφερθέν)

Τον προαναφερθέντα θες να πεις. Δεν πειράζει. Κι αγράμματος που είσαι, έχεις δικαίωμα απόφασης.

Οι κακίες δεν έχουν να κάνουν με κάτι άλλο, παρά με το παραπάνω.

quote:
Τώρα βέβαια, να σου πω οτι δεν το βρίσκω σαν κάποιου τύπου ετσι, ηθική, ας πούμε, ικανοποίηση, το οτι κάποιοι που πριν ψήφιζαν ποτάμια και ΣΥΡΙΖΑ, τώρα πάνε για λευκό (ή για μπάνιο), δε ξέρω αν μπορω να στο πω

Έτσι κι αλλιώς, δεν φανταζόμουν πως ξέρεις να μου πεις και πολλά.

Δεν φαντάζομαι να παρεξηγείσαι. Είσαι εντελώς ανθεκτικός στις προσβολές.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 02:39:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τον προαναφερθέντα
ήθελα να δω αν ξέρεις να το συμπληρώσεις

quote:
Έτσι κι αλλιώς, δεν φανταζόμουν πως ξέρεις να μου πεις και πολλά.
Δε χρειάζονται πολλά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 02:44:50  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντως και συ βρε DSM πρόβλημα χωρίς λύση είσαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 02:54:10  Εμφάνιση Προφίλ
Κοίτα να δεις, πώς έχει η φάση.

Εσύ νομίζεις, που έχεις πολιτική σκέψη.

Κάτι Πύραυλοι, Ντενιζέλ και μπαμπαμ, νομίζουν που έχουν φιλοσοφική-πραγματολογική-επιστημιολογική-θρησκειολογική σκέψη.

Στην πράξη, όταν έπρεπε να τα χτίσετε όλα αυτά, μάλλον κράζατε κουκουρούκου. Κι αυτή είναι η ευνοική περίπτωση. Στη δυσμενή, μάλλον παίζατε το φλωράκι σας.

Τώρα, ενώ και καθόσον έχετε την τεχνολογική δυνατότητα να κοπρίζετε all around, ή που θα καταλάβετε που δεν σας παίρνει εδώ χάμω, ή που θα γίνει της πουτάνας. Είναι τόσο απλό.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:08:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τώρα, ενώ και καθόσον έχετε την τεχνολογική δυνατότητα να κοπρίζετε all around, ή που θα καταλάβετε που δεν σας παίρνει εδώ χάμω, ή που θα γίνει της πουτάνας. Είναι τόσο απλό.
Βρε άσε τι κάνει ο Πύρινος εδώ και κοίτα τι κάνουν τα φιλαράκια σου.. στη κάλπη
Πρόσεξε μήμπως σε αυτό το βάραθρο που έχεις δημιουργήσει βρεις μόνο τον εαυτό σου
Τουλάχιστον απείχες απ' το δημοψήφισμα
Έχουμε και κάτι κοινό
(ή όχι;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:09:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πάντως και συ βρε DSM πρόβλημα χωρίς λύση είσαι

Ναι μωρέ. Μόνο που γράφω με ονοματεπώνυμο. Δεν κάνω τον μαλάκα.

Κι όποιος έχει τα κάκαλα να γράψει το παραμικρό επωνύμως, ας κοπιάσει.

Στα αλήθεια, μη μου λέτε για δημοκρατίες, αποφάσεις, ιδεολογίες και άλλα τέτοια όμορφα, πίσω από ψευδώνυμα. Άντε, γιατί μόνο εγώ μπορώ να φάω μηνύσεις μπέσα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:14:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχουμε και κάτι κοινό
(ή όχι;)

Τίποτα κοινό δεν έχουμε. Όσο δεν γράφεις το ονοματάκι σου, είσαι πουθενάς. Και η άποψή σου έχει τη βαρύτητα του τίποτα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:17:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τίποτα κοινό δεν έχουμε. Όσο δεν γράφεις το ονοματάκι σου, είσαι πουθενάς. Και η άποψή σου έχει τη βαρύτητα του τίποτα.
Όταν λέμε "όνομα", εννοούμε το μικρό ή το επώνυμο; Είναι σημαντική διευκρίνιση αυτή.
..Για να ξέρω και σε ποιους απευθύνεσαι δηλ. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:24:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στα αλήθεια, μη μου λέτε για δημοκρατίες, αποφάσεις, ιδεολογίες και άλλα τέτοια όμορφα, πίσω από ψευδώνυμα. Άντε, γιατί μόνο εγώ μπορώ να φάω μηνύσεις μπέσα.
Αν φτάσει εκεί το πράγμα φίλε μου, δε νομίζω οτι σώζεται απο μια ιντερνετική περσόνα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:28:56  Εμφάνιση Προφίλ
Με λένε Μάνο Νιωτάκη, όπως ακριβώς γράφει και στο προφίλ μου. Και μένω στα Εξάρχεια.

Αν δεν κάνω λάθος, μόνο ο Κηφέας έχει στο προφίλ του το αληθινό όνομά του, εκτός από μένα.

Μέχρι να αποκτήσεις τα αρxίδια να γράφεις το δικό σου*, οι απόψεις σου είναι έπεα πτερόεντα.

Το έχεις τώρα, ή θες κι άλλο ξεφτίλισμα?

*Να χαρώ Πολίτες. Ανώνυμους. Άντε ρε νούμερα. Θέτε και δημοκρατίες...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:39:14  Εμφάνιση Προφίλ
Μιας και το έφερε η κουβέντα.

Ο Admin είναι γνωστός, πραγματικός άνθρωπος. Το ίδιο και η Αμαλία.

Για μένα και τον Κηφέα, δείτε τα προφίλ.

Όλοι οι υπόλοιποι, πόθεν το "Έ ντε λα μαγκέν ντε Βοτανίκ"?


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:39:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το έχεις τώρα, ή θες κι άλλο ξεφτίλισμα?
Νομίζω ξεφτίλισες αρκετούς ανθρώπους για σήμερα
Πάω για ύπνο.
Καληνύχτα


Edited by - Πύρινος on 03/09/2015 03:43:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:42:17  Εμφάνιση Προφίλ
Πας για ύπνο. Καλόν να τον έχεις. Μήπως και υπνοθεραπευτικώς μάθεις ορθογραφία. Τα άλλα θέλουν άλλα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:45:15  Εμφάνιση Προφίλ
Κουραστικός είσαι.
Με βάζεις να διπλοδιαβάζω βραδιάτικα.
Άντε, θα μετράω ψηφοφόρους του "ΟΧΙ" για να κοιμηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2015, 03:52:47  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν χρειάζεται να μετράς.

Ολόρθος κοιμάσαι.

Και είναι κι εύκολο. Δεν έχεις βάρος να σε τραβάει κάτω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2015, 18:25:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μιας και το έφερε η κουβέντα.
Ο Admin είναι γνωστός, πραγματικός άνθρωπος. Το ίδιο και η Αμαλία.

Για μένα και τον Κηφέα, δείτε τα προφίλ.

Όλοι οι υπόλοιποι, πόθεν το "Έ ντε λα μαγκέν ντε Βοτανίκ"?


Οι γνωστοί και πραγματικοί άνθρωποι δίνουν ονοματεπώνυμο
ή δίνουν το "παρών" διά ζώσης.

Επιπλέον, όταν αποδεδειγμένα η αντιστοίχηση 'καλλιτεχνικού' ψευδωνύμου και αληθινού προσώπου είναι με σχέση "1 προς 1"
τότε και αυτό αρκεί.

Στις υπόλοιπες περιπτώσεις προφανώς μιλάμε για 'σκιές' ,φαντάσματα, ή και σε ακόμα πιο άγριες καταστάσεις τρολ-άδες διαφόρων κατηγοριών.

Και βεβαίως, για τις περιπτώσεις όπου τα όποια νικς, έχουν αφήσει έναν ορισμένο τρόπο γραφής και αληθείς απόψεις, μετά από ένα εύλογο αριθμό αναρτήσεων,
πάλι είναι αρκετό εφόσον δεν διαταράσσεται το 1 προς 1 που λέγαμε και πιο πάνω...

Εξάλλου, πάντοτε και παντού (και εδώ)
" τα παλιά γκαρσόνια ξέρουν ποιος αντέχει το γυαλί...."

(=όπου "γυαλί", οποιοδήποτε γυαλί -ακόμα και της PCεϊκής οθόνης -το οποίο είναι μια 'έκθεση' εις το κοινό και εις την "Αγορά" [φόρουμ] )


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2015, 05:01:12  Εμφάνιση Προφίλ
Κάπως έτσι θα το έθετα, αν δεν ήμουν τόσο εκνευρισμένος κι εξουθενωμένος.

Όταν είμαι καλά, είμαι τέλειος. Μην το κάνουμε και θέμα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2015, 21:39:46  Εμφάνιση Προφίλ
Οποιος δει τον διάλογο ή ντιμπεϊτ ή όπως στο διάολο λένε αυτήν την κωμωδία, να μας πει τι κατάλαβε.
Εντάξει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2015, 08:58:06  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα. Είδα ένα μέρος του ντιμπέιτ, όσο άντεξα δηλαδή, αλλά αποκόμισα πλήρως πως προκειται να διαμορφωθεί η μετεκλογική κατάσταση. Το λοιπόν, ένα είναι το δεδομένο: Οτι και να ψηφίσεις, απο τις 20 Σεπτέμβρη και μετά, στην Ελλάδα κουμάντο θα κάνει αυτός:



Εχει επίσης μεγάλη σημασία η πόζα της φωτό, κάτι μετάξυ του "έφυγες" του λοχία στο στρατό, γνωστή ατάκα απο ανάθεση αγγαρίας και του "παιδί, φέρε μου ενα φρέντο μέτριο", στο αντίστοιχο γιάπικο περιβάλλον.

Λεπτομέρειες:

«Οι δεσμεύσεις που έχει αναλάβει η Ελλάδα πρέπει να γίνουν σεβαστές από οποιαδήποτε νέα κυβέρνηση» δήλωσε ο κ. Γιούνκερ, κατά τη διάρκεια κοινής συνέντευξης Τύπου που παραχώρησε σήμερα με τον Πρόεδρο της Φινλανδίας.

Συγκεκριμένα, ερωτηθείς εάν ανησυχεί για την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα, ο κ. Γιούνκερ απάντησε: «Για προφανείς λόγους, δεν επιθυμούμε να εμπλακούμε στην παρούσα πολιτική συζήτηση στην Ελλάδα. Εναπόκειται στους Έλληνες να αποφασίσουν ποιος θα τους κυβερνήσει. Το μόνο που μπορούμε και πρέπει να πούμε είναι ότι οι δεσμεύσεις που έχει αναλάβει η Ελλάδα πρέπει να γίνουν σεβαστές από οποιαδήποτε νέα κυβέρνηση».

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2015, 12:46:45  Εμφάνιση Προφίλ
Επομένως μας δουλεύουν...
Πότε δεν το έκαναν, θα μου πεις...
...και δεν μπορούμε να τους ξεφορτωθούμε.
...και εκλογές επειδή απαγορεύεται να βούλονται οι βουλευτές.
...και με παράνομες λίστες.

Αυτό είναι δημοκρατία μη χέσω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2015, 14:35:26  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι βέβαια. Χούντα των πολυεθνικών & χρηματοοικονομικών ομίλων έχουμε και μάλιστα σε διεθνές πεδίο. Απλώς επειδή εδω τρώμε (πολύ) καρπαζιά, μας πειράζει αρκετά, και (αρκετοί απο εμάς) το έχουμε συνειδητοποιήσει εντελώς. Πρώτα υπήρχε απλά μια υποψία και όλα αυτά θεωρούνταν συνοπτικά "θεωρίες συνομωσίας". Τωρα ξεκαθάρισε το τοπίο, μπορώ να πω, με σιγουριά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2015, 23:29:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Οχι βέβαια. Χούντα των πολυεθνικών & χρηματοοικονομικών ομίλων έχουμε και μάλιστα σε διεθνές πεδίο. Απλώς επειδή εδω τρώμε (πολύ) καρπαζιά, μας πειράζει αρκετά, και (αρκετοί απο εμάς) το έχουμε συνειδητοποιήσει εντελώς. Πρώτα υπήρχε απλά μια υποψία και όλα αυτά θεωρούνταν συνοπτικά "θεωρίες συνομωσίας". Τωρα ξεκαθάρισε το τοπίο, μπορώ να πω, με σιγουριά.
Αν εννοείς οτι "ξεκαθάρισε" εξαιτίας των όσων συνέβησαν με τον Τσίπρα, διαφωνώ κάθετα και οριζοντίως. Το τοπίο από την αρχή ξεκάθαρο ήτανε - τα εγγενή ελαττώματα του χρηματοπιστοτικού συστήματος, χειραγωγούμενο απο τους διάφορους οίκους μαφιόζων (Goldman Sachs και τα τοιαύτα) λίγο-πολύ τα ξέρουμε.
Αυτό που δεν ξέραμε, είναι το μέγεθος της αχρηστοσύνης των αποκαλούμενων "αριστερών".
Αν και.. τι λέω; Το ξέραμε! Στο κάτω κάτω ο Τσίπρας απλά... την παράδοση συνεχίζει
Άντε, του εύχομαι τώρα που έχει χάσει και την πρωθυπουργική καρέκλα, στον ελεύθερό του χρόνο, να ψάξει να βρει κάνα σύνορο.
Ξέρετε, θαλάσσιο εννοώ
(για να 'ξηγούμαστε)

Edited by - Πύρινος on 10/09/2015 23:44:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy