ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σε τι πιστεύουν οι μασόνοι?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TzaZen
Νέο Μέλος

Myanmar (Burma)
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 20:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TzaZen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oι Μασωνοι πιστευουν στην Μασωνια.
Γιατι ρωτας;

Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.
ΤΖΑ!ΖΕΝ@2005Π.Χ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 07:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Oι Μασωνοι πιστευουν στην Μασωνια.
Γιατι ρωτας;

Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.
ΤΖΑ!ΖΕΝ@2005Π.Χ


Η ΜΑΣΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ "ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ".ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΑΠΛΑ "ΑΝΗΚΟΥΝ"ΣΤΗΝ ΜΑΣΟΝΙΑ...ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΑΥΤΗΣ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

Α ναι; Kαι γιατί τότε δεν δέχονται τους άθεους-αγνωστικιστές;


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι άσχετα με αυτά που διαδίδουν προς τα έξω (κυρίως για προσέλκηση πελατείας) το μασονικό σύστημα έχει πολλά στοιχεία που μπορούν να το χαρακτηρίσουν ώς μυστηριακή θρησκεία.

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΕΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΠΟΥ 33ο Β.ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΣ...

Καλά άσε για την Ιταλία, εκεί υπήρξε και η στοά των μαφιόζων Προπαγάνδα-2 του πρακτορίσκου αρχιμαφιόζου και φασίστα-μασώνου Λίτσιο
Τζέλλι ...

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 01:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει τελικά εδώ μέσα κάνας μασώνος να μας απαντήσει πραγματικά?

ΠαρεξήγησιςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 05:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει τελικά εδώ μέσα κάνας μασώνος

Εισαι καλα!!!!?

Οπου γαμος και χαρες...και η ΜΜΜΜΜΜ-αρια ΠΡΩΤΗ!
Απλα οπως θα επρεπε να γνωριζεις ο τετκονισμος ειναι κατι το "Υπερ" για σενα θνητε!
Αν δεν εχεις αυτη την υπεροχη της γνωμης αλλα και "παντα δικιο"...τοτε δεν αξιζει ουτε να σου μιλανε(με λιγα λογια για Μ ψαχνουν).
Φυσικα και υπαρχουν...το καταλαβαινεις απο τις οσμες...


הצטרף לקרקס

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 11:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

Α ναι; Kαι γιατί τότε δεν δέχονται τους άθεους-αγνωστικιστές;


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law


Γιατί οι άθεοι και οι αγνωστικιστές δεν πιστεύουν πουθενά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 14:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάθος,οι άθεοι και οι αγνωστικιστές πιστεύουν!
Πιστεύουν πως δημιουργός και δημιούργημα είναι ένα και το αυτό.Με άλλα λόγια πιστεύουν ότι η γη έπλασε τη γη,ο άνθρωπος τον άνθρωπο και το χορτάρι το χορτάρι,ή όπως λένε οι ίδιοι <<όλα έγιναν μόνα τους>>. Τώρα βέβαια,αν αυτό το πιστεύουν και οι μασώνοι,τι να σου πω,εγώ νομίζω ότι οι τέκτονες στην πραγματικότητα πιστεύουν μόνο στο χρήμα αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση.Πάντως προσωπικά δεν έχω δει μασώνο να πεινάει,και αυτό κάτι σημαίνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 14:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

Α ναι; Kαι γιατί τότε δεν δέχονται τους άθεους-αγνωστικιστές;


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law


Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 1887,ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΡΗΞΗ ΤΗΣ "ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ" ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΝΩΣΤΙΚΙΣΤΕΣ.ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΞΕΧΩΝ ΥΠΥΡΞΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΘΕΟΣ ΜΠΑΚΟΥΝΙΝ.ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΓΝΗΣΙΟΣ.

Γιατί οι άθεοι και οι αγνωστικιστές δεν πιστεύουν πουθενά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 14:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η "ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ"[GRAND ORIENT DE FRANCE]ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙ ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ ΤΗΝ "ΕΘΝΙΚΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΑ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ"[GRAND L.NATIONALE DE FRANCE],H ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ "ΜΗΤΕΡΑ" ΚΑΙ "ΓΑΛΗΝΟΤΑΤΗ" "ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ".

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 27/10/2005 14:51:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 14:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΣΗΣ Η G.Ο.D.F. ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ "ΑΝΑΤΟΛΕΣ" ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΙΔΙΕΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΗ "ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΣ ΙΤΤΑΛΙΑΣ".ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΜΕΓΑΛΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ"-ΤΕΚΤΟΝΙΚΟΝ ΤΑΓΜΑ "ΔΕΛΦΟΙ",Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΤΗ ΣΤΟΑ,ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΗ,ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΤΑΓΜΑ "ΤΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ".

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 27/10/2005 14:51:04

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 27/10/2005 14:54:39

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 27/10/2005 14:56:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 16:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ CALAMUS SCRIPTORIUS ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΑΝ ΟΙ ΣΤΟΕΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΘΕΟΥΣ Η ΟΧΙ...

ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ (ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ) ΠΩΣ Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ..

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΠΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ Η ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΚΑΤ΄ ΟΝΟΜΑ...

ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 Η 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΟΕΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 16:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΟΓΙΣΩ..

Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ skeptic ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
Καλά άσε για την Ιταλία, εκεί υπήρξε και η στοά των μαφιόζων Προπαγάνδα-2 του πρακτορίσκου αρχιμαφιόζου και φασίστα-μασώνου Λίτσιο Τζέλλι ...
ΦΙΛΕ ΕΔΩ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ...
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΦΙΑΞΑΝ ΤΗΝ ΣΤΟΑ ΑΥΤΗ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΟΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΦΙΑΞΑΝ ΜΙΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ..

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΚΡΑΤΗ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ Η ΕΝΑ ΙΔΡΥΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ"
ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑ ΣΑΝ ΤΙΤΛΟ...

ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ.....

Ο ΟΡΟΣ, Η ΛΕΞΗ, "ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΤΟΧΕΙΡΩΜΕΝΟ...

ΟΠΟΤΕ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΙΤΛΟ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 19:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR κάπου πρέπει να σου διαφεύγουν κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με το θέμα,
Οι πληροφορίες που έχω για τη στοά ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ-2 αναφέρουν ότι ήταν μια καθ ‘όλα φημισμένη και νόμιμη στοά που λειτουργούσε μάλιστα και από τον 19ο αιώνα στην Ιταλία κάνοντας διάφορες δραστηριότητες. Η λειτουργία της στοάς διακόπηκε μόνο κατά τη διάρκεια του Β’ΠΠ από τον Μουσολίνι. (Όλοι οι δικτάτορες συνηθίζουν να κλείνουν τις στοές για ευνόητους λόγους)

Στις αρχές τις δεκαετίας του 60' διορίστηκε επισήμως από τη μεγάλη ανατολή της Ιταλίας μεγάλος διδάσκαλος της στοάς Προπαγάνδα-2 ο φασίστας και μασώνος Λίτσιο Τζέλι που ήταν συνεργάτης και οπαδός του Μουσολίνι κατά τον Β'ΠΠ.

Αργότερα και αφού αποκαλυφτήκαν από γενναίους δικαστές της Ιταλίας τα χρηματοοικονομικά και πολιτικά σκάνδαλα καθώς και τα εγκλήματα με τις δολοφονίες και τα τρομοκρατικά χτυπήματα στη Μπολώνια τότε και μόνο τότε αυτή η στοά πέρασε στην παρανομία και αποδεσμεύτηκε από το επίσημο μασωνικό δίκτύο το οποίο για να γλιτώσει αργότερα το σκάνδαλο φυσικά την αποκύρηξε με δηλώσεις κατόπιν όμως εορτής.
Το θέμα όμως είναι ότι τόσο καιρό αυτή η στοά λειτουργούσε κάτω από την σκέπη και την προστασία (απόλυτη μυστικότητα και ασφάλεια) του επίσημου μασωνικού δικτύου και έκανε όλες αυτές τις βρωμοδουλιές που μάθαμε πολύ αργότερα...


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2005, 20:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ CALAMUS SCRIPTORIUS ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΑΝ ΟΙ ΣΤΟΕΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΘΕΟΥΣ Η ΟΧΙ...

ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ (ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ) ΠΩΣ Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ..

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΠΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ Η ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΚΑΤ΄ ΟΝΟΜΑ...

ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 Η 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΟΕΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


Η ΒΑΣΙΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ.Η ΠΙΣΤΙΣ ΕΙΣ ΜΙΑΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ ΓΕΝΕΣΙΟΥΡΓΟ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΡΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ,ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΙΚΤΑ Η ΑΜΙΓΩΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΣ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΤΗΤΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 12:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Από http://www.grandlodge.gr/what2gr.html

Βασικά προσόντα για την εισδοχή

Βασικό προσόν, για εισδοχή και απόκτηση της ιδιότητας του μέλους, είναι η πίστη στο Θεό και στην αποκεκαλυμμένη θέληση Αυτού.
Μέλη μπορούν να γίνουν άνδρες, κάθε φυλής ή θρησκείας, οι οποίοι εκπληρώνουν αυτό το βασικό προσόν και είναι χρηστών ηθών.




The love is like a ball. Ul c
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 17:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΕΙΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΣΤΟΑ "Π2" ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΤΟΑ....
ΟΠΟΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ (ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΤΟΕΣ) ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΣΤΟΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ.

ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΛΑΙΑ ΣΤΟΑ ΚΑΙ ΑΦΥΠΝΗΣΤΙΚΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΔΙΩΞΑΝ..

ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ....

ΔΙΟΤΙ ΗΔΗ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΑ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΣΑΝ..

ΦΙΛΕ CALAMUS SCRIPTORIUS ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ...
"ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ.." ΔΙΟΤΙ ΒΑΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΕΜΤΟΣ ΤΩΝ ΣΤΟΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΣΥ...
ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ...
"ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΕΚΤΟΝΩΝ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΓMΕΝΟΥ ΣΚΩΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ" ΤΟΥ ALBERT PIKE.

O ΦΙΛΟΣ scar_face ΑΝΑΦΕΡΕΙ..

quote:
Βασικά προσόντα για την εισδοχή

Βασικό προσόν, για εισδοχή και απόκτηση της ιδιότητας του μέλους, είναι η πίστη στο Θεό και στην αποκεκαλυμμένη θέληση Αυτού.
Μέλη μπορούν να γίνουν άνδρες, κάθε φυλής ή θρησκείας, οι οποίοι εκπληρώνουν αυτό το βασικό προσόν και είναι χρηστών ηθών.


ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΣΤΟ-ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 18:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ...ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΜΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΤΟΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ ΣΕ 2 ΣΤΟΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΠΕΛΙΕ...ΕΚΕΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ...Ο ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΣ ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΕΛΦΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΟΥ...ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ Ο ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ...ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΙΩΝΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 19:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από http://www.grandlodge.gr/what2gr.html

Βασικά προσόντα για την εισδοχή

Βασικό προσόν, για εισδοχή και απόκτηση της ιδιότητας του μέλους, είναι η πίστη στο Θεό και στην αποκεκαλυμμένη θέληση Αυτού.
Μέλη μπορούν να γίνουν άνδρες, κάθε φυλής ή θρησκείας, οι οποίοι εκπληρώνουν αυτό το βασικό προσόν και είναι χρηστών ηθών.


ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΓΓΛΟΣΑΞΟΝΙΚΟΣ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ...ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΟΕΣ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ...[ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Π.Χ.]

The love is like a ball. Ul c
.|.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 19:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω μόνο οι στοές να διατηρούν και το Ήθος τους αλλα και να μην φοβούνται/αδιαφορούν στο να απομακρύνουν μη Ηθικα στοιχεία απο τους κόλπους τους. Ελπίζω δηλαδή το υψηλό μορφωτικό επίπεδο που χαρακτηρίζει οποιαδήποτε στοά να συνοδεύεται απο Ηθος και Ανθρωπισμό. Δυστηχώς στην Ελλάδα,δεν ξέρω κατα πόσο συμβαίνει ,μερικές επαφές μου όμως που έχω σε αυτό τον χώρο μου προκάλεσαν....δυσεντερία μλόγω εκμετάλλευσης της θέσης τους για να βλάψουν άλλους ή προς αποφυγή νομικών κυρώσεων που δικαίως τους είχαν απονεμηθεί.

Ένας μέρος/σύλλογος/συνασπισμών μορφωμένων,με μεγάλη επιρροή ανθρώπων είναι πολύ κακά νέα αν λείπουν οι βασικές αρχές και η αλληλουποστίριξη είναι υπεράνω του να είσαι ΣΩΣΤΟΣ άνθρωπος.

Αν συμβαίναι το αντίθετο ,τότε είναι καλά νέα.

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 22:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΒΑΣΙΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ.Η ΠΙΣΤΙΣ ΕΙΣ ΜΙΑΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ ΓΕΝΕΣΙΟΥΡΓΟ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΡΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ,ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΙΚΤΑ Η ΑΜΙΓΩΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΣ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΤΗΤΟΣ.


Χμμμμ, φίλε CALAMUS SCRIPTORIUS, η πίστης σε μια θεμελιώδη γενεσιουργό αρχή δεν είναι βασική, όπως γράφεις, είναι δευτερεύουσα, αλλά βασική όπως και ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού. Όμως θα ήθελα να εκφράσω μια απορία μου, αυτή η γενεσιουργός αρχή δεν έχει κάνει τον άνδρα και τη γυναίκα? Γιατί λοιπόν είναι βασικό ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού? Γιατί αποκλείει γυναίκες (όπως γράφεις)? Δηλαδή η αδελφική αγάπη υπάρχει μόνο μεταξύ ανδρών? Δεν μπορώ να καταλάβω πως "ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ..." (όπως γράφεις) αυτά τα ελεύθερα πνεύματα και τα ανοιχτά μυαλά, ΔΕΝ δέχονται γυναίκες (όπως γράφεις).
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 22:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ CALAMUS SCRIPTORIUS Ο ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ....

ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΟΕΣ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΜΙΑΛΑ ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΟΙ (ΣΚΩΤΙΚΟΣ) ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ...

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ...ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΜΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΤΟΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ ΣΕ 2 ΣΤΟΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΠΕΛΙΕ...ΕΚΕΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ...Ο ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΣ ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΕΛΦΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΟΥ...ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ Ο ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ...ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΙΩΝΑ...
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ......
ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΜΙΑΛΑ......

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ....
ΜΑΛΙΣΤΑ....

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 00:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ...ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΜΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΤΟΑΣ

Χωσε!

quote:
ΔΕΝ δέχονται γυναίκες (όπως γράφεις).

Λογικο δεν ειναι....

quote:
ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ...

Ετσι!

הצטרף לקרקס

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 21:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ AVATARGR ορίστε 3 αναφορές που επιβεβαιώνουν τα όσα είπα προηγουμένως για την διαβόητη στοά Προπαγάνδα-2:

"The lodge was founded in 1877 as a Lodge for visiting members unable to attend their own Lodges. In the mid (The decade from 1960 to 1969) 1960s it only had 14 permanent members, but when (Click link for more info and facts about Licio Gelli) Licio Gelli took over he rapidly expanded the membership to over 1000 within a year.
"Συμπέρασμα: η στοά προπαγάνδα-2 υπήρχε ήδη από το 1877. Στις αρχές της δεκαετίας του 60 είχε μόνο 14 μόνιμα μέλη.Όταν ανέλαβε ο Λίτσιο Τζέλλι ώς μέγας μάγιστρος της στοάς αυτή ξεπέρασε τα 1000 μέλη όλα προσεχτικά επιλεγμένα από την Ιταλική ελίτ.

"Even if outlawed by (Italian fascist dictator (1883-1945)) Mussolini in 1925, masonic institutions have always been tolerated in Italy, but a special law was issued that prohibited secret lodges;"
Συμπέρασμα: Η λειτουργία της στοάς Προπαγάνδα-2 μαζί με όλες τις υπόλοιπες στοές στην Ιταλία διακόπηκε κατά την διάρκεια διακυβέρνησης της χώρας από τον δικτάτορα Μουσολίνι. Αργότερα η στοά επαναλειτούργησε.

"the Grande Oriente d'Italia ("Grand Orient of Italy"), after taking disciplinary action against members with P2 connections, distanced itself from Gelli's lodge and claimed to only have respect for honest Freemasons. "
Συμπέρασμα:Η μεγάλη ανατολή της Ιταλίας αποκύρηξε τους μασώνους της στοάς Προπαγάνδα-2 και τον Λίτσιο Τζέλι αφού όμως πρώτα το σκάνδαλο βγήκε στο φώς της δημοσιότητας. Πρίν όμως δεν έτρεχε τίποτα και όλα λειτουργούσαν κάτω από την κάλυψη και τη μυστικότητα της μεγάλης στοάς.

πηγή: http://www.absoluteastronomy.com/encyclopedia/p/pr/propaganda_due.htm

To σκάνδαλο της στοάς Προπαγάνδα-2 στην Ιταλία μας υπενθυμίζει το πόσο επικύνδινη μπορεί να γίνει η μυστικοπαθής οργάνωση της Μασονίας (και οι μυστικές εταιρείες γενικότερα) για τις δημοκρατικές μας ελευθερίες και την ανεξαρτησία μας όταν χρησιμοποιείται από πανούργα άτομα με δόλιους σκοπούς.

Θα επανέρθω αργότερα με κάποια στοιχεία από το αρχείο μου θα θυμίσουν στους παλιούς και θα μάθουν στους νεότερους τα στοιχεία και της λεπτομέριες όλης εκείνης της δραματικής και μυστήριας υπόθεσης.


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 22:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΩ...

ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ....

quote:
ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΛΑΙΑ ΣΤΟΑ ΚΑΙ ΑΦΥΠΝΗΣΤΙΚΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΔΙΩΞΑΝ..

ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ..

ΔΙΟΤΙ ΗΔΗ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΑ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΣΑΝ..


ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΥΤΗΝ (ΣΠΟΥΔΑΖΕ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ) ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ (ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΟΙ...)

META ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΥΓ.ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΟΙ ΠΑΛΑΙΑ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΕ ΤΟΝ ΓΚΑΡΙΜΠΑΛΤΙ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 03:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ CALAMUS SCRIPTORIUS Ο ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ....

ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΟΕΣ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΜΙΑΛΑ ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΟΙ (ΣΚΩΤΙΚΟΣ) ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ...

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ...ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΜΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΤΟΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ ΣΕ 2 ΣΤΟΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΠΕΛΙΕ...ΕΚΕΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ...Ο ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΣ ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΕΛΦΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΟΥ...ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ Ο ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ...ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΙΩΝΑ...
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ......
ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ ΜΙΑΛΑ......

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ....
ΜΑΛΙΣΤΑ....

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ-ΣΥ ΕΙΠΑΣ...-ΑΠΛΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΑ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΔΗΜΗΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΒΟΜΑΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΙΟΤΙ Η ΕΞΕΛΗΞΗ ΤΡΕΧΕΙ...ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΜΕΓΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΟΑ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ[1870-1880]ΗΤΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΠΑΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΝΤΑΣ 30οΒ.ΣΚΩΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΕΒΟΜΑΣΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΙΔΙΕΤΕΡΩΣ ΔΙΟΤΙ ΔΙΑΤΗΡΩ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 06:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΡΘΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΜΑ ΤΩΝ Η.Π.Α. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΙΩΝΑ?ΕΣΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΤΗΜΑΤΕ ΜΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΜΕΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕΣΩ ΗΝΩΜΕΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΕ ΤΙΣ Η.Π.Α.?ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΝΩΜΕΝΗ ΔΥΝΑΤΗ ΕΥΡΩΠΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΗΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΔΟΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΔΑΧΕΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΦΟΡΟ ΕΔΑΦΟΣ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ[ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΠΑΥΓΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 200 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΕΛΗΞΕ]ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΓΕΝΑΙΟ ΚΟΣΜΟ.ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΚΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ Ο 3οs ΚΟΣΜΟΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 06:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Η ΒΑΣΙΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ.Η ΠΙΣΤΙΣ ΕΙΣ ΜΙΑΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ ΓΕΝΕΣΙΟΥΡΓΟ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΡΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ,ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΙΚΤΑ Η ΑΜΙΓΩΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΣ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΤΗΤΟΣ.


Χμμμμ, φίλε CALAMUS SCRIPTORIUS, η πίστης σε μια θεμελιώδη γενεσιουργό αρχή δεν είναι βασική, όπως γράφεις, είναι δευτερεύουσα, αλλά βασική όπως και ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού. Όμως θα ήθελα να εκφράσω μια απορία μου, αυτή η γενεσιουργός αρχή δεν έχει κάνει τον άνδρα και τη γυναίκα? Γιατί λοιπόν είναι βασικό ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού? Γιατί αποκλείει γυναίκες (όπως γράφεις)? Δηλαδή η αδελφική αγάπη υπάρχει μόνο μεταξύ ανδρών? Δεν μπορώ να καταλάβω πως "ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ..." (όπως γράφεις) αυτά τα ελεύθερα πνεύματα και τα ανοιχτά μυαλά, ΔΕΝ δέχονται γυναίκες (όπως γράφεις).
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"


Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΑΤΕΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ.ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΕΡΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ[ΕΚ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ ΤΟΥΣ]ΤΗΝ ΖΩΗ[ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ]-ΑΡΑ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΤΕΛΕΙΕΣ....ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΑΛΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ-ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΔΗΜΗΟΥΡΓΗΣΑΜΕ[ΑΝΔΡΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΤΗ] ΣΕ ΜΑΣ ΠΕΥΤΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ...-ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΕΝΤΟΣ ΜΙΑΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ ΓΕΝΑ ΠΟΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ...ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΜΙΚΤΟ ΤΑΓΜΑ"DROIT HUMAIN"...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 06:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΑΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΘΕΟΥΣ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ Ο ΧΑΜΟΣ...Ο ΦΙΛΟΣ AVATARGR ΧΑΡΑΚΤΗΡΗΣΕ ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ...ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ...ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΠ/Ε ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΣΚ.ΤΥΠΟΥ...E MA ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΕΛΗΣΟΝΤΑΙ...ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ Ο ΣΚ.Τ. ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ...ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ...ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ...

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 02/11/2005 06:52:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy