ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σε τι πιστεύουν οι μασόνοι?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 09:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CALAMUS SCRIPTORIUS
"ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ....ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΤΕΛΕΙΕΣ"

Axxxxx βρε παλιο μισοφόρια τι τραβάν για σας τα αγόρια τι τραβάν για σας τα αγόρια......

AVATARGR
"......ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΟI)"

xaxaxaxa υπήρχε τέτοιο πράγμα ή να το βάλω στις πετυχημένες ατάκες;;;;


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 12:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Η ΒΑΣΙΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ.Η ΠΙΣΤΙΣ ΕΙΣ ΜΙΑΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ ΓΕΝΕΣΙΟΥΡΓΟ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΡΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ,ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΙΚΤΑ Η ΑΜΙΓΩΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΣ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΤΗΤΟΣ.


Χμμμμ, φίλε CALAMUS SCRIPTORIUS, η πίστης σε μια θεμελιώδη γενεσιουργό αρχή δεν είναι βασική, όπως γράφεις, είναι δευτερεύουσα, αλλά βασική όπως και ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού. Όμως θα ήθελα να εκφράσω μια απορία μου, αυτή η γενεσιουργός αρχή δεν έχει κάνει τον άνδρα και τη γυναίκα? Γιατί λοιπόν είναι βασικό ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού? Γιατί αποκλείει γυναίκες (όπως γράφεις)? Δηλαδή η αδελφική αγάπη υπάρχει μόνο μεταξύ ανδρών? Δεν μπορώ να καταλάβω πως "ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ..." (όπως γράφεις) αυτά τα ελεύθερα πνεύματα και τα ανοιχτά μυαλά, ΔΕΝ δέχονται γυναίκες (όπως γράφεις).
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"


Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΑΤΕΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ.ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΕΡΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ[ΕΚ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ ΤΟΥΣ]ΤΗΝ ΖΩΗ[ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ]-ΑΡΑ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΤΕΛΕΙΕΣ....ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΑΛΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ-ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΔΗΜΗΟΥΡΓΗΣΑΜΕ[ΑΝΔΡΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΤΗ] ΣΕ ΜΑΣ ΠΕΥΤΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ...-ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΕΝΤΟΣ ΜΙΑΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ ΓΕΝΑ ΠΟΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ...ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΜΙΚΤΟ ΤΑΓΜΑ"DROIT HUMAIN"...


Χμ αν δεν κάνω λάθος αγαπητέ μου φίλε ο τεκτονισμός δεν έχει να κάνει με την... ανατομία και επίσης αν δεν κάνω λάθος, οι κοινωνίες εξ απαρχής του κόσμου ήταν μητριαρχικές εξάλλου το πνεύμα, την ψυχή πρέπει να διορθώσουν όχι αυτά που έχουν γίνει έως τώρα από τους άνδρες . Οσο για το τελευταίο που γράφεις, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένεις αλλά ότι έγινε σε ένα δεν σημαίνει ότι γίνεται και σε όλα, τέλος πάντων, ευχαριστώ που μας θεωρείς τέλειες αν και ΜΟΝΟ ανατομικά
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 14:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
"ευχαριστώ που μας θεωρείς τέλειες αν και ΜΟΝΟ ανατομικά"

Αυτό μονάχα αρκεί....!!!!! (είμαι γουρούνι έτσι;;;)


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 14:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ GDS1 ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΥΠΗΡΧΕ Η ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΩΝ.

ΑΥΤΗ Η ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΓΚΑΡΙΜΠΑΛΝΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΙΤΑΛΙΑ...

ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΟΙ = ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΔΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(είμαι γουρούνι έτσι;;;)


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμα



που όμως έχει το ... "γνώθι σ' εαυτόν"

Παρόλα αυτά θα ήθελα να ξέρω πια είναι η γνώμη σου για το θέμα της συζήτησης
φιλικά και με χιούμορ

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:

Η ΒΑΣΙΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ.Η ΠΙΣΤΙΣ ΕΙΣ ΜΙΑΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΗ ΓΕΝΕΣΙΟΥΡΓΟ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΕΥΩΝ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΡΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ,ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΙΚΤΑ Η ΑΜΙΓΩΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΣ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΤΗΤΟΣ.


Χμμμμ, φίλε CALAMUS SCRIPTORIUS, η πίστης σε μια θεμελιώδη γενεσιουργό αρχή δεν είναι βασική, όπως γράφεις, είναι δευτερεύουσα, αλλά βασική όπως και ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού. Όμως θα ήθελα να εκφράσω μια απορία μου, αυτή η γενεσιουργός αρχή δεν έχει κάνει τον άνδρα και τη γυναίκα? Γιατί λοιπόν είναι βασικό ο άρρεν χαρακτήρας του τεκτονισμού? Γιατί αποκλείει γυναίκες (όπως γράφεις)? Δηλαδή η αδελφική αγάπη υπάρχει μόνο μεταξύ ανδρών? Δεν μπορώ να καταλάβω πως "ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.ΟΛΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ ,ΟΛΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΗΤΕΧΝΕΣ,ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ..." (όπως γράφεις) αυτά τα ελεύθερα πνεύματα και τα ανοιχτά μυαλά, ΔΕΝ δέχονται γυναίκες (όπως γράφεις).
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"


Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΑΤΕΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ.ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΕΡΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ[ΕΚ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ ΤΟΥΣ]ΤΗΝ ΖΩΗ[ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ]-ΑΡΑ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΤΕΛΕΙΕΣ....ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΑΛΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ-ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΔΗΜΗΟΥΡΓΗΣΑΜΕ[ΑΝΔΡΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΤΗ] ΣΕ ΜΑΣ ΠΕΥΤΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ...-ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΕΝΤΟΣ ΜΙΑΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ ΓΕΝΑ ΠΟΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ...ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΜΙΚΤΟ ΤΑΓΜΑ"DROIT HUMAIN"...


Χμ αν δεν κάνω λάθος αγαπητέ μου φίλε ο τεκτονισμός δεν έχει να κάνει με την... ανατομία και επίσης αν δεν κάνω λάθος, οι κοινωνίες εξ απαρχής του κόσμου ήταν μητριαρχικές εξάλλου το πνεύμα, την ψυχή πρέπει να διορθώσουν όχι αυτά που έχουν γίνει έως τώρα από τους άνδρες . Οσο για το τελευταίο που γράφεις, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένεις αλλά ότι έγινε σε ένα δεν σημαίνει ότι γίνεται και σε όλα, τέλος πάντων, ευχαριστώ που μας θεωρείς τέλειες αν και ΜΟΝΟ ανατομικά
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"


1.ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΠΕΞΗΓΗΣΑ...ΚΙ ΟΜΩΣ Η ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΒΙΑ ΟΝΤΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛ.ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΤΙΚΗ ΤΟΥ ΡΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΑΡΑ ΗΑΝΑΤΟΜΙΑ ΥΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ[ΦΕΡΕΙ ΜΗΤΡΑ]ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ..ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΧΩΡΩ ΣΕ ΟΛΛΑ ΟΣΑ ΑΥΤΗ ΔΗΛΩΝΕΙ...2.ΜΗΤΡΙΑΡΧΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΝΕΟΛΙΘΙΚΗ ΕΠΟΧΗ...ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΧΙΛΙΕΤΙΕΣ?ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ[ΠΟΛΙΤΙΚΗ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ...]ΑΠΟ ΑΝΔΡΕΣ ΕΓΙΝΕ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΔΡΕΣ ΤΗΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ...ΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΓΚΟΣΜΙΑ[ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ-ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΕΝΗ ΤΗΣ ΕΝΟΙΑ,ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ-ΜΕ ΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ...ΤΑ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ[π.χ.LEADBEATER]ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΚΑΤΑΝΤΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙ ΟΡΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΔΟΧΗΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ[ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ κ. ΙΟΥΔΑΙΚΑ]ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΒΕΛΤΙΟΝΩΜΑΣΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΟΝΤΑΣ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

META ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑΣ...


Και εφόσον δεν είχα καμία σχέση όπως μας λές τότε γιατί πήραν πειθαρχικά μέτρα έναντι δικών τους μασώνων που είχαν διασυνδέσεις με τη στοά Προπαγάνδα-2;;;
σχετικά:" ... the Grande Oriente d'Italia ("Grand Orient of Italy"), after taking disciplinary action against members with P2 connections ... "

Τέλοσπάντων επείδη βλέπω ότι η σύζητηση μας δεν οδηγεί πουθενά πίστεψε ότι θές, εγώ πάντως τα στοιχεία σου τα έδειξα όπως θα ακουλουθήσουν και άλλα...

Όλα τα μέλη της διαβόητης στοάς Προπαγάνδα-2:
http://www.amnistia.net/news/gelli/lesnoms.htm
Προσέξτε ότι μέσα στη λίστα βρίσκεται και ο σημερινός ηγέτης της Ιταλίας Silvio Berlusconi!!!!
Δυστηχώς όλα τα μέλη της στοάς την έβγαλαν ζάχαρη και πέρασαν το σκάνδαλο σχετικά απαλά και ατιμώρητα! Βλέπεις αυτά τα θλιβερά σημβαίνουν όταν ολόκληρη σχεδόν η δικαιοσύνη μασωνοκρατείται (εξερούνται οι γενναίοι δικάστες που αποκάλυψαν την υπόθεση με τίμημα της ζωής τους) ..

Προσέξτε μίσος ! Τέτοιοι όρκοι αίματος φένεται να "έφαγαν" τους Κάλβι και Μόργκαν...
"…binding myself under no less penalty than that of having my breast torn open, my heart plucked out and placed on the highest pinnacle of the temple, there to be devoured by the vultures of the air." —

Oath taken by Second Degree Freemasons - Duncan’s Masonic Ritual and Monitor


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ[π.χ.LEADBEATER]ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΚΑΤΑΝΤΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙ ΟΡΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΔΟΧΗΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ[ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ κ. ΙΟΥΔΑΙΚΑ]ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΒΕΛΤΙΟΝΩΜΑΣΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΟΝΤΑΣ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Και εγώ που έκανα λάθος όταν σου έγραψα για το πνεύμα και την ψυχή? Με τα εγκόσμια? Δεν είναι μοναχοί οι άνθρωποι νομίζω, μέσα σ' αυτήν την κοινωνία ζούνε όπως εσύ κι εγώ, και όπως γράφεις προσπαθούν και να την αλλάξουν, όπως γράφεις. Ο τεκτονισμός δεν είναι θρησκεία. Διορθώνοντας πρώτα τον εαυτό μας βελτιωνόμαστε και μετά αλλάζουμε τα κακώς κείμενα. Έτσι νομίζω εγώ τουλάχιστον, γιατί αλλιώς... άστα να πάνε φίλε μου

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΑΛΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

E τώρα αδελφέ CALAMUS SCRIPTORIUS πρέπει να μας δουλεύεις ψιλό γαζί... τι να πεί κανείς.....


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 22:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ skeptic ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΣΩΣΤΑ..

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Και εφόσον δεν είχα καμία σχέση όπως μας λές τότε γιατί πήραν πειθαρχικά μέτρα έναντι δικών τους μασώνων που είχαν διασυνδέσεις με τη στοά Προπαγάνδα-2;;;
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΩΣ ΠΗΡΑΝ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΑ ΜΕΤΡΑ...
ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ....
quote:
META ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑΣ...

ΤΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο "Silvio Berlusconi" ΜΕΛΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΣΤΟΑΣ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ?????????

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ....

ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΠΟΙΟΝ Η ΠΟΙΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 02:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω μια ερώτηση προς τον Calamus και προς όποιον ανήκει ή γνωρίζει για την Μασωνιά.Μη γνωρίζωντας απο αυτά τα ζητήματα στα αυτία μου έχουν φτάσει μόνο ότι έχει φτάσει στα αυτιά του περισσότερου κόσμου.

Θα σταθώ σε μια φράση που είπε ο Calamus

quote:
ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΑΛΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Κατ'εμε όπως επίσης και πολύ μεγάλου πλυθισμιακού ποσοστού ,τουλάχιστον στις "ανεπτυγμένες" χώρες, ένα απο τα κακώς κέιμενα (για να μην πώ κάκιστο) είναι αυτό της έλλειψης αξιοκρατείας και της ύπαρξης νεποτισμού με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Κοινώς καλό και αγαθό θα ήταν ο καθένας να προοδεύει αναλόγως με την αξία του και το τί έχει να προσφέρει.

Η ερώτησή μου είναι η εξής και πιστεύω οτι η απάντηση θα πρέπει να είναι ξεκάθαρη:

Έχουμε το εξής σενάριο: Σε μία κρίση/συνέντευξη για mία θέση (ακαδημαική, ίσως πολιτική) ,στην οποία μπορούν να δεχθούν/προσλάβουν μόνο έναν υποψήφιο, υπάρχουν δύο υποψήφιοι,ένας που ανοίκει σε κάποια αναγνωρισμένη Μασωνική στοά και ένας που δέν ανοίκει.Θεωρούμε οτι οι δύο υποψήφιοι έχουν το ίδιο ήθος ,και στην συγκερκιμένη περίπτωση ο μη ανοίκων σε στοά έχει αδιαμφισβήτα περισσότερα προσόντα απο αυτόν που ανοίκει.

Αν στην κριτική επιτροπή υπάρχουν άτομα της ιδίας στοάς με τον έναν υποψήφιο (γνωρίζωντας την ιδιότητα του υποψηφίου) και δύναται να εππιρεάσουν με την ψήφο τους καθοριστικά την έκβαση της πρόληψης,ρεαλιστικά ποιόν απο τους δύο θα επιλέξουν.

Θα επιλέξουν τον αδελφό με τα λίγα προσόντα ή τον μη σχετιζόμενο με τα περισσότερα?

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 08:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
"Παρόλα αυτά θα ήθελα να ξέρω πια είναι η γνώμη σου για το θέμα της συζήτησης"

Έχω ηδη προαναφέρει Nemesi δεν παίρνω θέση μια και δεν γνωρίζω (πέρα των κλασσικών ΜΑΣΟΝΟΙ ΑΓΥΡΤΕΣ κτλ κτλ) επειδεί όμως ενδιαφέρομαι ψάχνω να βρω απόψεις από ανθρώπους που γνωρίζουν αλλά να είναι και βασισμένες σε στοιχεία και όχι του τύπου "ο θείος της γιαγιασ του αδερφού του κολλητού του γκόμενου της κολλητής του κολλητού μου" μου είπε......

Nemesi
"φιλικά και με χιούμορ"

Πάντα μια ελπίζω να μην βγω και ανήθικος μια και το χιούμορ σε άλλο θέμα παρεξηγείτε με το ήθος


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 10:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Nemesi
"Παρόλα αυτά θα ήθελα να ξέρω πια είναι η γνώμη σου για το θέμα της συζήτησης"

Έχω ηδη προαναφέρει Nemesi δεν παίρνω θέση μια και δεν γνωρίζω (πέρα των κλασσικών ΜΑΣΟΝΟΙ ΑΓΥΡΤΕΣ κτλ κτλ) επειδεί όμως ενδιαφέρομαι ψάχνω να βρω απόψεις από ανθρώπους που γνωρίζουν αλλά να είναι και βασισμένες σε στοιχεία και όχι του τύπου "ο θείος της γιαγιασ του αδερφού του κολλητού του γκόμενου της κολλητής του κολλητού μου" μου είπε......

Nemesi
"φιλικά και με χιούμορ"

Πάντα μια ελπίζω να μην βγω και ανήθικος μια και το χιούμορ σε άλλο θέμα παρεξηγείτε με το ήθος


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμα



Σωστός, συνέχισε, όποιος ψάχνει όλο και κάτι βρίσκει
Ναι, το χιούμορ είναι λιγάκι δύσκολη περίπτωση, αν και ο συνομιλητής σου δεν διαθέτει κι εκείνος δε νομίζω όμως να σου έδωσα τέτοια δείγματα εκτός αν παρεξηγήθηκες που συμφώνησα μαζί σου στην προηγούμενη ερώτηση που έκανες, αν και δεν το νομίζω χιχιχιχι
Το χιούμορ πρέπει να ξέρεις και να το δέχεσαι (αποδέχεσαι) αν εξασκείς την τέχνη του (για μένα τέχνη είναι) Έτσι νομίζω εγώ τουλάχιστον
Καλημέρα και με χιούμορ, πάντα

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 10:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nemesi
"νομίζω όμως να σου έδωσα τέτοια δείγματα εκτός αν παρεξηγήθηκες που συμφώνησα μαζί σου στην προηγούμενη ερώτηση... "

Φυσικά και δεν παρεξηγήθηκα


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 15:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αυτό το σχόλιο είναι τελείως λάθος
quote:
ΜΗΤΡΙΑΡΧΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΝΕΟΛΙΘΙΚΗ ΕΠΟΧΗ...ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΧΙΛΙΕΤΙΕΣ?ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ[ΠΟΛΙΤΙΚΗ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ...]ΑΠΟ ΑΝΔΡΕΣ ΕΓΙΝΕ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΔΡΕΣ ΤΗΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ...
Μητριαρχικές ήταν και οι κοινωνιές στην Ρωμαϊκή αυτοκρατορία φίλε μου και αν θέλεις να μάθεις απο εκεί προέρχεται η λέξη mafia : ma(ter) F(amel)ia , οικογένεια της μαμάς!!! όπως και συνεχίζεται και στην σημερινή ημέρα οι Ιταλοί της Νοτίου κυρίως Ιταλίας να σέβονται και να υπακούουν απόλυτα την μάνα τους.
Έχει και λογική εξήγηση αυτό γιατί, όταν οι άντρες λείπαν στον πόλεμο έπρεπε οι γυναίκες να κάνουν κουμάντο....

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.

Edited by - Peronosporos on 03/11/2005 15:30:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 18:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ Peronosporos ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙ ΜΑΦΙΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ (ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ) ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΦOΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...

Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΙΟΝ Η ΠΟΙΑ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ

Edited by - AVATARGR on 03/11/2005 18:14:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 21:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ AVATARGR έχεις κάποιο ντοκουμέντο που να επιβεβαιώνει τα όσα μας είπες, δηλαδή ότι η στοά Π2 δεν ήταν αναγνωρισμένη από κανένα τεκτονικό ίδρυμα;

Εγώ πάντως σου έδειξα ήδη ένα site που ασχολείται εμπεριστατωμένα με το θέμα του σκανδάλου της στοάς Π2 και αναφέρει ότι η στοά ήταν κανονική και λειτουργούσε μάλιστα από το 1877 for visiting members unable to attend their own Lodges όπως χαρακτηριστικά μας αναφέρει!
http://www.absoluteastronomy.com/encyclopedia/p/pr/propaganda_due.htm
και επίσης αντίγραφο του site εδω:
http://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_Due
TI ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ WIKIPEDIA Για πληροφορίες!

Εσύ έχεις κάτι αντίστοιχο που να επιβεβαιώνει τα δικά σου λεγόμενα ή απλά στηρίζεσαι στη μαρτυρία του φίλου σου από την Ιταλία;

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law

Edited by - skeptic on 03/11/2005 22:15:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 21:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και αν θέλεις να μάθεις απο εκεί προέρχεται η λέξη mafia : ma(ter) F(amel)ia , οικογένεια της μαμάς!!!

Εγώ γνωρίζω και μια άλλη εκδοχή του ακρωνυμίου η "φιλανθρωπική" οργάνωση Μ.Α.F.I.A. = 'Mazzini Autorizza Furti, Incendi, Avvelenamenti" (Mazzini authorizes theft, arson, poisoning).= O Μαζίνι εξουσιοδοτεί κλοπές, εμπρησμούς, δηλητηριασμούς!

Ενημερωτικά ο επαναστάτης Guiseppe Mazzini ήταν υψηλόβαθμος μασώνος και στενός φίλος και συνεργάτης του άλλου υψηλόβαθμου μασώνου της Αμερικής Albert Pike...

***

Φίλε Xotchipilli2 πολύ λογική η ερώτηση σου!
Περιμένω και εγώ μια απάντηση από τον "τεκτονα;?" Calamus

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 01:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΠΡΙΝ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ) ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΑΥΤΟΥ (ΙΤΑΛΙΑ)....
Ο ΓΚΑΡΙΜΠΑΛΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΥΣΤΟΣ (ΑΚΟΥΣΤΟΣ ΣΑΝ ΛΗΣΤΗΣ)....
ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟΝ "Mazzini" ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΗΣ ΣΑΝ ΕΜΠΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΚΛΕΦΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ....

ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ....
Η ΙΣΤΟΡΙΑ (ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΟΥΓΓΑΡΙΑΣ) ΤΟΝ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΓΙΑ ΑΛΗΤΗ ΚΑΙ ΛΗΣΤΗ ΚΑΙ ΨΕΥΤΟΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ (ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΤΕ).

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΝΑΝ ΛΗΣΤΗ ΒΙΑΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ...

ΛΗΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΕ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ....

ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ ΟΘΩΝΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ..

ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΟΑ Π2 ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΛΕΙΣΕ (ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ) ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΣΑΝ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΔΙΩΞΗ.....

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΕ ΠΟΤΕ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ)....

Ε ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΣΥ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕ.....

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 20:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR ευχαριστώ για την απάντηση.
Μα πολλές φορές οι επαναστάτες δεν καταφεύγουν σε αθέμιτα μέσα συμπεριλαμβανομένου και των κλοπών, εμπρησμών κλπ για να επιτύχουν τους σκοπούς τους;;;
Συνεπώς δεν καταλαβαίνω γιατί το εξέλαβες ως κάτι το αντιφατικό!
Είναι ..."άγιοι" οι επαναστάτες;
Είναι ..."άγιοι" οι μασώνοι;


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law

Edited by - skeptic on 04/11/2005 20:31:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 20:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
και αν θέλεις να μάθεις απο εκεί προέρχεται η λέξη mafia : ma(ter) F(amel)ia , οικογένεια της μαμάς!!!

Εγώ γνωρίζω και μια άλλη εκδοχή του ακρωνυμίου η "φιλανθρωπική" οργάνωση Μ.Α.F.I.A. = 'Mazzini Autorizza Furti, Incendi, Avvelenamenti" (Mazzini authorizes theft, arson, poisoning).= O Μαζίνι εξουσιοδοτεί κλοπές, εμπρησμούς, δηλητηριασμούς!

Ενημερωτικά ο επαναστάτης Guiseppe Mazzini ήταν υψηλόβαθμος μασώνος και στενός φίλος και συνεργάτης του άλλου υψηλόβαθμου μασώνου της Αμερικής Albert Pike...

***

Φίλε Xotchipilli2 πολύ λογική η ερώτηση σου!
Περιμένω και εγώ μια απάντηση από τον "τεκτονα;?" Calamus

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law


1.H mafia ΑΡΧΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ...ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΩΣΤΑ...ΠΑΝΤΩΣ Η ΙΤΤΑΛΙΚΗ ΜΑΣΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ P2...ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΥΡΗΞΕ....ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΝ ΕΛΛΑΔH "ΤΕΚΤΟΝΕΣ" ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΑΝΩΝ??????????ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΚΤΟΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ?????????ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΦΟΙΝΙΚΟΣ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΟΥ.... ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟΝ A.PIKE...ΠΟΙΟΣ ΜΗ ΣΚΟΤΟΣ ΤΕΚΤΩΝ ΤΟΝ ΔΕΧΕΤΑΙ????????????ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΛΑ Ο PIKE ΜΙΛΑ ΓΙΑ "ΔΟΓΜΑ"...ΔΟΓΜΑ ΚΑΙ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ=ΑΝΤΙΘΕΤΑ... 2.ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΟΙΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΘΗΣΤΟΥΝ ΜΗΤΡΙΑΡΧΙΚΕΣ....ΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΤΥΠΟΝΩΝΤΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ???-ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟΝ- 3.ΑΝ ΘΕΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ 3ο ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ[ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ "DROIT HUMAIN"] ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ SITE ΤΗΣ "GRAND ORIENT DE FRANCE" ΙΔΙΩΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ"LAICITE"-1905...

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 04/11/2005 20:49:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 21:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΕΝΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΟΧΙ ΘΕΜΙΤΑ ΜΕΣΑ....

ΣΕ ΑΘΕΜΙΤΑ ΜΕΣΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ KAI ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ..

ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΚΑΙΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΦΥΛΑΚΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ???????

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΑ ΠΩΣ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΟΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΣΩΝΟΙ..
ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ...

ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic....

ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΩΚΤΕΣ ΤΟΥΣ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ CALAMUS SCRIPTORIUS ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡAΓΑΓΜΑΤΑ..

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΘΕΣΕ ΕΚΤΟΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ ΤΟΝ ΠΑΤΤΑΚΟ (ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΚΤΟΝΑΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ) ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ...

ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΚΤΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ..

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΑΥΤΩΝ...

ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ (ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ) ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 22:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιό είναι το πραγματικό ιεραρχικό κέντρο ελέγχου και διαβίβασης διαταγών της παγκοσμίου μασωνίας (φιλοσοφικής και θεοσοφικής); υπάρχει τελικά ένα τέτοιο κέντρο; είναι μήπως οι στοές +/-ΑΟΑ("ORDO ADEPTIS ATLANTIS" KAI "ORDO ASTRUM ARGENTINUM") της Αγγλίας, ή μήπως τελικά είναι το κέντρο ελέγχου η Κίνα με την δρακονιανή υπερστοά HONG;

Δείτε τον παρακάτω πίνακα:
http://www.e-e-e.gr/news_report/images/planetary_zionist_hierarchy.jpg


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 22:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΕΝΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΟΧΙ ΘΕΜΙΤΑ ΜΕΣΑ....

ΣΕ ΑΘΕΜΙΤΑ ΜΕΣΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ KAI ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ..

ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΚΑΙΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΦΥΛΑΚΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ???????

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΑ ΠΩΣ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΟΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΣΩΝΟΙ..
ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ...

ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic....

ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΩΚΤΕΣ ΤΟΥΣ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ CALAMUS SCRIPTORIUS ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡAΓΑΓΜΑΤΑ..

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΘΕΣΕ ΕΚΤΟΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΟΣ ΤΟΝ ΠΑΤΤΑΚΟ (ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΚΤΟΝΑΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ) ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ...

ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΚΤΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ..

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΑΥΤΩΝ...

ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ (ΣΚΩΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ) ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


1.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ...ΟΜΩΣ ΜΙΛΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΤΕΚΤΟΝΩΝ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΠΗΛΕΥΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΟΥ...2.ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΤΟΝ ΣΚΩΤΙΚΟ ΤΥΠΟ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Ο PIKE ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΟΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ...ΕΣΥ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΕΝΘΕΡΜΑ...ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ...3.ΜΙΛΑΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕ...ΕΔΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...4.ΤΟΝ ΠΑΤΤΑΚΟ ΤΟΝ ΕΘΕΣΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΕΚΤΟΣ...ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΕ ΔΗΜΟΣΙΩΣ Ο Μ.ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΑΝΕΑΣ[ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΤΡΑΓΚΑ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ DVD.].ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΚΕ ΟΤΙ ΦΟΒΩΤΑΝ ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΗΝ Μ.ΣΤ.Τ.ΕΛΛΑΔΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 22:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ AVATARGR ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ 2/11/05 ωρα:3:15 ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΣΚΩΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 04/11/2005 22:55:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 23:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΧΙΣΜΑ ΤΟΥ 1987,ΤΩΤΕ ΠΟΥ ΟΙ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΑΜΟΦΛΗΣ ΔΗΜΗΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΠΟΣΧΙΖΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Μ.Τ.Τ.ΕΛ/ΟΣ ΚΑΙ ΟΣΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟ ΔΙΔΩ ΣΤΗΝ Μ.Τ.Τ.ΕΛ/ΟΣ....ΒΕΒΑΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΤΕ ΗΡΘΗ Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΑ ΤΗΑ ΑΓΓΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ Μ.Σ.Τ.ΕΛ/ΟΣ [ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ] ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΑΙΟ ΤΕΚΤΟΝΙΚΩΣ...[ΟΤΑΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΑ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΝΟΩ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ.Μ.ΣΤ.Τ.ΓΑΛΛΙΑΣ].ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΧΙΣΜΑ[ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΠΟΥΣ ΤΗΣ Μ.Σ.Τ.ΕΛ/ΟΣ] ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΟΝ ΓΝΗΣΙΟ [ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ] Α.Α.ΣΚ.Τ.[ΣΤΟΑ ΕΛΕΥΣΙΣ]ΑΥΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝ.Μ.Σ.Τ.ΓΑΛΛΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΔΡΥΣΗ ΠΕΡΙΣΤΥΛΙΩΝ ΤΥΠΟΥ "ΥΟΡΚΗΣ" ΑΠΟ ΤΗΝ Μ.Σ.Τ.Ε. ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΑΤΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ...ΔΗΛ. ΣΥΝΕΥΗ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΤΗΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΛΗ ΤΗΣ Μ.Σ.Τ.ΕΛ/ΟΣ[ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ],ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ[ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΕΚΕΙ-ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟ ΑΠΟΡΗΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΕΝΙΚΩΣ...]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 22:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ CALAMUS SCRIPTORIUS...

ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ?????

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ Ε.Μ.Σ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΑΠΛΟΣ...
ΔΙΟΤΙ Η Μ.Σ.τ.Ε ΕΛΑΒΕ ΘΕΣΗ ΑΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑΣΙΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΠΙΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΗΡΘΕΙ Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΙΔΡΥΘΕΙ ΑΠΟ ΤΕΚΤΟΝΕΣ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΛΗ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ....

ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ALBERT PIKE ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ (ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ)...
ΕΑΝ ΕΣΥ ΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ...

ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΣΗΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 22:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR 1.ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΩΝ ΣΚΩΤΩΝ Τ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΛΛΑ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΤΕΒΑΤΑ... 2.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΙΣ ΗΤΩ ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙ ΤΕΚΤΟΝΩΝ...ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ... ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ...ΠΕΡΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ... ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΠΟΙΟΝΤΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΔΙΨΑΣΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΘΕΜΑ[ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΤΕ...ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΑΡΑΠΤΟΜΑ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ...]ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΗΤΩ Η ΑΦΟΡΜΗ...ΑΙΤΙΑ ΗΤΩ Η ΔΙΟΙΚΗΣΙΣ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ
ΑΘΗΝΩΝ...

Edited by - CALAMUS SCRIPTORIUS on 05/11/2005 22:33:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CALAMUS SCRIPTORIUS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 22:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CALAMUS SCRIPTORIUS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΔΙΟΤΙ Η ΘΕΜΑΤΟΘΕΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΕΡΙ ΤΕΚΤΟΝΩΝ ΑΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.... 2.ΗΡΘΗ ΚΑΙ ΙΔΡΥΘΗ-Η ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΟΧΙ ΕΙ... 3.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΗΤΩ ΔΙΟΛΟΥ "ΑΠΛΑ"...ΕΠΕΙΔΗ Ο ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΜΙΛΗΣΕ...ΑΝΟΙΚΤΑ ΠΕΡΙ ΣΚΟΠΙΑΝΟΥ...[ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΣΕ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ...ΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΚΔΗΛΩΣΙΣ]ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ.....?????ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΩΤΑΝ ΤΩΤΕ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΤΟΕΣ????????...ΧΑΜΟΣ ΣΕ ΟΛΕΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy