ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Τεστ: Κ.Δ., θεόπνευστη ή ασυναρτησίες;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 38
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 13:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το κάνω στον κόσμο, καλέ μου...
Μονο σε σένα..
Επειδή νόμισες ότι μπορούσες να το κάνεις σε μένα...
Ήθελα να σου δείξω τι κάνεις...Να μη σε βοηθήσω να καταλάβεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 14:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν το κάνω στον κόσμο, καλέ μου...
Μονο σε σένα..
Επειδή νόμισες ότι μπορούσες να το κάνεις σε μένα...
Ήθελα να σου δείξω τι κάνεις...Να μη σε βοηθήσω να καταλάβεις;

Θέλεις μήπως να συλλέξω , όλα όσα έχεις ξεστομίσει προς όλες τις κατευθύνσεις?

Θέλεις???

Άσε τώρα αυτά τα κολπάκια του τύπου:"Να μου δείξεις , τι να κάνω..κλπ..κλπ"...αλλοίμονο να περίμενα απο σένα να μου υποδείξεις τι και πως θα το κάνω..σοβαρέψου και ξεκόλλα..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 14:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι το θέμα βρε νούμερο, ότι δεν μπορείς να δειξεις σε κανένα τιποτε και αυτό σου λέω τόσο καιρό και κάνεις πως δεν καταλαβαινεις...Έχεις δείξει αν καταλαβαίνεις ή όχι...
Όχι ότι περιμένω να το καταλάβεις τώρα....
Όσο για συλλογή μηνυμάτων, εγώ θα σου δειξω μόνο το νούμερο των μηνυμάτων σου...Όλα δίχως ουσια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 14:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό είναι το θέμα βρε νούμερο, ότι δεν μπορείς να δειξεις σε κανένα τιποτε και αυτό σου λέω τόσο καιρό και κάνεις πως δεν καταλαβαινεις...Έχεις δείξει αν καταλαβαίνεις ή όχι...
Όχι ότι περιμένω να το καταλάβεις τώρα....
Όσο για συλλογή μηνυμάτων, εγώ θα σου δειξω μόνο το νούμερο των μηνυμάτων σου...Όλα δίχως ουσια...

Το γεγονός , ότι δεν μπορείς ούτε μια στιγμή να επιβεβαιώσεις τα όσα λές και ευαγγελίζεσαι ότι νοηματοδοτεί η πίστη σου , περί βελτίωσης του ανθρώπου , αποδεικνύει και την ανυπαρξία περιεχομένου και αληθείας και αυτό διότι το παράδειγμα το δίνεις εσύ , με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο...με την παρουσία και την συμπεριφορά σου!

Να σας χαίρονται τέτοιους χριστιανούς και τα όσα λέτε..συνέχισε τώρα την άκρατη αθυροστομία σου και την προβολή του θεσπέσιου χαρακτήρα που διαμορφώνει η πίστη , που θέλεις να πείσεις και τους υπολοίπους να ακολουθήσουν , προκειμένου να φθάσουν στην αλήθεια!

Αμφιβάλλω , να θέλει έστω και ένας λογικός άνθρωπος να έχει το επίπεδο το δικό σου , αυτό του υβριστή και του πεζοδρομιακού επιπέδου!

Συνέχισε...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 17:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο είναι το όλο ζήτημα αγόρι μου, εγώ δεν θέλω να εκπροσωπώ κανέναν, πλην του εαυτού μου, όταν τοποθετούμαι...Άσχετα απο το τί ειμαι, όταν μιλάμε μιλάμε..Και να είσαι έτοιμος να δεις πόσο φλούφλης είσαι...
Εσύ,σε ποιό πλήθος χάνεσαι,γι αυτό και λές ασυναρτησίες, σαν τιτιβίσματα ...κότας;Ή μήπως,χάνεσαι,γιατι ρεμβάζεις;...
Να αμφιβάλεις,αλλά να το άφηνες και στους άλλους, χωρις να τους υποδεικνύεις όλη την ώρα πως να με δούν...Έχουν ματάκια και μυαλό....Εσύ, νομίζεις δεν σε βλέπουν;Τέτοιο τέρας εγωισμου και αχρηστίας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 19:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτο είναι το όλο ζήτημα αγόρι μου, εγώ δεν θέλω να εκπροσωπώ κανέναν, πλην του εαυτού μου, όταν τοποθετούμαι...Άσχετα απο το τί ειμαι, όταν μιλάμε μιλάμε..Και να είσαι έτοιμος να δεις πόσο φλούφλης είσαι...
Εσύ,σε ποιό πλήθος χάνεσαι,γι αυτό και λές ασυναρτησίες, σαν τιτιβίσματα ...κότας;Ή μήπως,χάνεσαι,γιατι ρεμβάζεις;...
Να αμφιβάλεις,αλλά να το άφηνες και στους άλλους, χωρις να τους υποδεικνύεις όλη την ώρα πως να με δούν...Έχουν ματάκια και μυαλό....Εσύ, νομίζεις δεν σε βλέπουν;Τέτοιο τέρας εγωισμου και αχρηστίας;


Συμμορφώσου και γίνε άνθρωπος σου ξαναλέω...μάθε να σέβεσαι και να φέρεσαι ως άνθρωπος και όχι ως απροσάρμοστο παιδάκι...

Βάλε μυαλό..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 21:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ θαυμάζω την υπομονή σου....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 21:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε καλή μου ar_ia, νόμιζα είχαμε προβλημα....
Επανακάμπτεις; Με .....συγχωρείς;
Εαρινέ, κάποτε θα καταλάβεις ότι δεν υπαρχει τέτοιος ρόλος για σένα εδώ μέσα και δεν μπορείς να τον πάρεις, ακόμη κι αν είναι του ....μπαμπά σου το μαγαζί....Δεν έχεις τα φόντα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 21:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω ότι δεν με διαβάζεις και αδιαφορείς, αλλά τουλάχιστον κόψε την κασσέτα σου..Κολλάει κι ειναι πληκτικό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 23:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι έγινε καλή μου ar_ia, νόμιζα είχαμε προβλημα....
Επανακάμπτεις; Με .....συγχωρείς;
Εαρινέ, κάποτε θα καταλάβεις ότι δεν υπαρχει τέτοιος ρόλος για σένα εδώ μέσα και δεν μπορείς να τον πάρεις, ακόμη κι αν είναι του ....μπαμπά σου το μαγαζί....Δεν έχεις τα φόντα...

Εκτός απο ακραίος φανατικός φονταμενταλιστής , είσαι και ψεύτης και αστοιχείωτος αλλα και κακός άνθρωπος ... μιλα ... τι ανα-γεννήθηκε μηρυκαστικό???

Ο χριστιανισμός ή ο αρχαίος ελληνικός ανθρωπισμός και η αρχαία ελληνική σκέψη και φιλοσοφία??

Με ποιόν ήταν συνδεδεμμένη χίλια χρόνια η εποχή του μεσσαίωνα..μίλα αστοιχείωτε και ψεύτη "άνθρωπε"...μίλα...και θα σου πώ εγώ για τους βυζαντινούς μετά λογίους που θέλει η "μούρη" σου , να τους συνδέσει και αυτούς με τον χριστιανισμό...

Τι ανα-γεννήθηκε και το οποίο εσύ περιφερόμενος εδώ μέσα σαν ψάλτης και εγκάθετος καθυβρίζεις συνέχεια και το οποίο ενέπνευσε την αναγέννηση και ΟΛΟ ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ?

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 09:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να σπασω τον διαλογο των δυο ... διαλογο? χαχα οκ ...

αρχικα να εκφρασω και τον δικο μου θαυμασμο για την υπομονη του εαρινου... οσκαρ κερδιζεις χαχαχα

σεμνε και ταπεινε (τι μου θυμιζει , τι μου θυμιζει ... ρε συ μπας και κρατας απο σερρες μερια χαχαχα) , μπορεις με καποιο λογικο (τι ζηταω τωρα) τροπο να μας εξηγησεις ΓΙΑΤΙ τα βιβλια στα οποια ανφερεσαι ειναι θεοπνευστα ? και εκτος απο την αποψη σου , μπορεις να μας φερεις και τις αποψεις αλλων που επισης τεκμηριωνουν με καποιο τροπο το θεοπνευστο?

και αρχικα μπορει καποιος να μας ορισει επ ακριβως τι ειναι το θεοπνευστο για να ξερουμε γιατι μιλαμε ... γιατι μπορει να κανουμε και λαθος ρε παιδια και τελικα να ειναι θεοπνευστο το εργο

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 10:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βγάλε αυτή τη μύγα απο κεί , γιατί θα τ'ακούσεις εσύ τώρα..

Την πρώτη φορά που την είδα , μηχανικά πήρα χαρτομάντηλο να καθαρίσω την οθόνη...μπα παναθεμά σε , που το βρήκες αυτό???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 10:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα,φίλε μου makfor, αν και δεν δήλωσα ποτέ σεμνός και ταπεινός,αλλά πάντα αληθινός και ...αθυρόστομος,γιατί το έχω το τάλαντο,να συζητήσουμε για το πόσο θεόπνευστο έργο ειναι η Αγία Γραφή,γιατί αυτό το λόγο εξυπηρετεί το παρόν θέμα,εξ αρχής...
Αν ήταν να το..κλείσουμε,με συνοπτικές διαδικασίες και να βγάλουμε συμπεράσματα, να μας το λέγανε οι φίλοι που έχουν την αντιθετη άποψη...
Πάμε λοιπόν, στην ουσία...Τέτοιο βιβλίο,με τόσες διαφορετικές πτυχές πολτιτισμικής καταγραφής, είναι λίγα στον κόσμο..Δεν λέω, ένα, για να το πάιξω δημοκράτης.....Λέω λίγα...Στο ένα,που διευκρίνησα, θα μπορύσε να λεχθει έτσι, λόγω της ποικιλίας και ακρίβειας των θέσεων του,αλλά και το ότι έχει γραφτει και αναγνωριστεί, απο τόσες χιλιάδες άτομα, εχει διαβστεί απο δις και αποτελεί την κύρια ιδεολογία της Δύσης,τουλάχιστον...
Κι αυτά,φίλε μου,ειναι δεδομένα κι όχι ελπίδες, ή υπερβολές κάποιων...Ειναι ιστορικά στοιχεία κι οχι εκθέσεις του δημοτικού....Κάποια στιγμή, ας κοιτάξουμε να δούμε με στοιχεία,ονόματα...διευθύνσεις,τι είναι
εκει που ..αυτοσχεδιάζουμε..
Μπορεί να πέφτουμε πολυ εξω και δεν πιστεύω ότι κολακεύει κανέναν να ειναι λάθος και με μόνο το θράσσος του και την ημιμάθεια του, να πιστεύει ότι φτάνει ο λόγος του...
Αιδώς Αργείοι....
Εαρινε,.... βαριέμαι να σε βρίσω, αλλά,σίγουρα πάλι θα πιστευεις οτι το δικαιούσαι ...Σύνελθε,θα το μετανοιώσεις, ....λεκτικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 12:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa

Με .....συγχωρείς;



Ζητάς συγνώμη δλδ?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 12:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά σου λέει βρε makfor η ...μπουλντόζα Εαρινός( Έβερτ μου φέρνει λίγο,δεν ξέρω...)κάνε στην άκρη να διαβεί...Μην το κλείνετε το δρόμο το παιδί...
"Μέριασε βράζε να διαβώ, ορμώντας λέει το κύμα..."Τι μου θυμίζεις..
Πάρε ένα λουλούδι...
Ναι καλή μου ar_ia,να στειλω και ..λουλούδια;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 13:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa

Ναι καλή μου ar_ia,να στειλω και ..λουλούδια;...



Άμα στείλεις και σοκολάτες θα το σκεφτώ......

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 13:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Κάντμπουρυ, ....καλή μου;( Για σοκολάτες μιλάμε..)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 13:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα απαντήσεις τελικά φίλε μου , στο τι αναγεννήθηκε..???

Ή σου πέφτει κομματάκι -σοκολάτα- δύσκολο???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 14:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός:"Θα απαντήσεις τελικά φίλε μου , στο τι αναγεννήθηκε..???
Ή σου πέφτει κομματάκι -σοκολάτα- δύσκολο???"

Αν μάθεις να διαβάζεις,καλέ μου, μπορεί να δεις κι οτι σου έχω απαντήσει σε πέντε θέματα για το ίδιο πράγμα, που επιμένεις να ρωτάς....Δεν τα..πρόσεξες,μήπως;...
Αλλά, είπαμε "καλή μάρκα η φίλιπς, δεν κολλάει η βελόνα δεν κολλάει η βελόνα, δεν κολλάει η βελόνα,δεν...."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 15:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρα , θα πρεπει να θεωρησω οτι θεοπνευστα ειναι και αλλα τετοια κειμενα αλλων θρησκειων ? ή μονο τα χριστιανικα ?

επειδη οπως ειπες θεωρεις οτι υπαρχουν και αλλα , λιγα αλλα οχι ενα , δηλαδη ας πουμε των βουδιστων αξιζουν κατα την αποψη σου να ειναι θεοπνευστα ?

και εξηγουμε , εαν πρεπει να δω ,οπως εχω ξαναπει , θεοπνευστα καποια εργα , τοτε αυτα θα πρεπει να ειναι ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ και οχι μονο οσων ξερω ή οσων με βολευει - ειναι δικη μου θρησκεια αρα ικανοποιει το δικο μου ΕΓΩ οτι εχω και γμω τη θρησκεια ... σωστα ?? βαση αυτου τοτε θα μπορουσαμε να μιλησουμε για ΕΝΑΝ και μονο θεο που μετεφερε το μυνημα του σε ολους βαση το πως το καταλαβαινε ο καθενας μεσα απο την θεση που κατειχε στο κοσμο και τα βιωματα του ... ΣΩΣΤΑ ? αρα μιλαμε ολοι για ενα θεο , αρα οτι θρησκεια και να εχει ο αλλος ΕΧΕΙ τον ιδιο θεο ... ή να το δω αλλιως , κανεις δεν αντελεγει οτι υπηρχαν μεγαλα "μυαλα" εκεινα τα χρονια , αρα ολες οι θρησκειες και τα βιβλια τους αποτελουν παραγωγα ανθρωπινης σκεψης και τιποτα περισσοτερο ... εχω τριτη επιλογη ?


εαρινε , σορυ για το προβλημα , ναι ειναι παραπλανητικη χαχαχα

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 17/02/2010 15:39:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 15:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa
..Κάντμπουρυ, ....καλή μου;( Για σοκολάτες μιλάμε..)


Εμ για σοκολάτες μιλάμε, πάλι τα μπέρδεψες με το λιβάνι......?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 16:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινός:"Θα απαντήσεις τελικά φίλε μου , στο τι αναγεννήθηκε..???
Ή σου πέφτει κομματάκι -σοκολάτα- δύσκολο???"

Αν μάθεις να διαβάζεις,καλέ μου, μπορεί να δεις κι οτι σου έχω απαντήσει σε πέντε θέματα για το ίδιο πράγμα, που επιμένεις να ρωτάς....Δεν τα..πρόσεξες,μήπως;...
Αλλά, είπαμε "καλή μάρκα η φίλιπς, δεν κολλάει η βελόνα δεν κολλάει η βελόνα, δεν κολλάει η βελόνα,δεν...."


Η σωστή απάντηση φίλε μου γλυκέ...είναι:

-Ο ΑΡΧΑΙΟΣ Ελληνικός πολιτισμός , για να ξέρουμε τι λέμε ΑΚΡΙΒΩΣ..ΚΑΙ η ΑΡΧΑΙΑ Ελληνική φιλοσοφία και σκέψεις...πάμε καλά μέχρι εδώ φίλε μου?

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 16:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει... καθίσει ο "διάλογος".

Γιατί ρε παιδιά;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 16:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχει... καθίσει ο "διάλογος".

Γιατί ρε παιδιά;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Καλώς τον Γιάπετ..πές και σύ κάτι ντέ..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 17:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή, γλυκιά μου ar_ia, θέλεις να πεις, ότι δεν γνωριζεις τις περιφημες σοκολάτες Κάντμπουρυ;Χάνεις...
Διαπιστωμένα....
Εαρινέ,χριστιανικά θέματα και μυθολογικά θέματα αφορά η αναγέννηση, όπου το ελληνικό πνεύμα χρησιμοποιήθηκε για να δοθει η γνώση....Κι αυτό δεν ειναι θέμα εκτίμησης,αλλά, θεμάτων που απασχόλησαν την αναγέννηση..
Το αρχαίο, ελληνικό πνεύμα,σε ξαναρωταω, ειναι άλλο απο το ελληνικό πνεύμα;...Δε ν αταλαβαινεις τι γράφεις, αλλά δεν βρισκεται κανένας...χριστιανός να σε συνετίσει;Σε αφήνουν και εκτίθεσαι μόνιμα;
Κοτσάνες, λές, παιδί μου..Φοβερές κοτσάνες..!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 17:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa:
..Κάντμπουρυ, ....καλή μου ;
quote:
Εαρινος :Η σωστή απάντηση φίλε μου γλυκέ...είναι
quote:
trexa: Δηλαδή, γλυκιά μου ar_ia ,
???? Εχω χασει επισοδεια ; Πολλες γλυκες βλεπω ... τι εγινε ρε παιδια ... κανονιστε να μας ερθει και ο Βαλιανατος εδω να γινει της πουτανας

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣ

http://originalmakedon.blogspot.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 21:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή, γλυκιά μου ar_ia, θέλεις να πεις, ότι δεν γνωριζεις τις περιφημες σοκολάτες Κάντμπουρυ;Χάνεις...
Διαπιστωμένα....
Εαρινέ,χριστιανικά θέματα και μυθολογικά θέματα αφορά η αναγέννηση, όπου το ελληνικό πνεύμα χρησιμοποιήθηκε για να δοθει η γνώση....Κι αυτό δεν ειναι θέμα εκτίμησης,αλλά, θεμάτων που απασχόλησαν την αναγέννηση..
Το αρχαίο, ελληνικό πνεύμα,σε ξαναρωταω, ειναι άλλο απο το ελληνικό πνεύμα;...Δε ν αταλαβαινεις τι γράφεις, αλλά δεν βρισκεται κανένας...χριστιανός να σε συνετίσει;Σε αφήνουν και εκτίθεσαι μόνιμα;
Κοτσάνες, λές, παιδί μου..Φοβερές κοτσάνες..!!!!!

Γλυκειέ μου...για πές

Είναι αλήθεια , ότι οι άνθρωποι του Μεσσαίωνα , πίστευαν ότι όλα πήγαζαν απο τον θεό..και γιατί?

Είναι αλήθεια , ότι οι άνθρωποι της αναγέννησης , διάλεξαν ως αφετηρία της σκέψης τους ...ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?

-Όπως ακριβώς -εξ'αλλου- έκαναν ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ?

Και θα σου εξηγήσω μετά εγώ , για το Ελληνικό πνεύμα και με ποιό τρόπο μιλάτε όλοι οι ενάρετοι χριστιανοί -εδώ μέσα , για να μην αδικώ τους υπολοίπους συνέλληνές μας- για κείνη την εποχή που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν αυτοί οι μεγάλοι φιλόσοφοι και που καμμιά σχέση δεν έχουν με τον jesus...!

Περιμένω την απάντησή σου...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 22:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε φίλε μου ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ....Ζηλευεις;;Εδώ μιλάμε για πάθος, που και καλο βγάζει...
Καλά το είδες...
Βρε Εαρινέ, όλο την ..αγάπη μας θα δείχνουμε;Θα μας ζηλέψουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 00:03:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι έγινε φίλε μου ΑΔΙΑΒΑΣΤΕ....Ζηλευεις;;Εδώ μιλάμε για πάθος, που και καλο βγάζει...
Καλά το είδες...
Βρε Εαρινέ, όλο την ..αγάπη μας θα δείχνουμε;Θα μας ζηλέψουν...


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 00:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
makfor
εαρινε , σορυ για το προβλημα , ναι ειναι παραπλανητικη χαχαχα

Κι εγώ την πάτησα προχθές φίλε makfor με την μύγα σου , και πήγα να καθαρίσω την οθόνη του υπολογιστή μου .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 38 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy