ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dolixopodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 12:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dolixopodos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υστερα από επικοινωνία με αδερφό της μητέρας μου που γνωρίζει καλύτερα επ'αυτού,μου είπε ότι ο πρόπππαπους μου είχε κατασκευάσει το σκελετό του αεροσκάφους σε εργοστάσιο στην ιταλία αλλά δεν ήταν δικής του σχεδίασης και ότι οι πρώτοι γερανοί που είχε σχεδιάσει και κατασκευάσει ήταν από ξύλο και βρίσκονταν στο λιμάνι του πειραιά και συγκεκριμένα στον ΟΛΠ.Μου είπε όμως και για ένα άλλο συγγενή μας για τον οποίο γνωρίζει λίγα πλύν όμως σημαντικά.Αυτός ήταν ο σχεδιαστής του πρώτου υποβρυχίου στη Αγγλία ο οποίος όμως πέθανε στη φυλακή..Εκεί πάνω σε ένα γυάλινο μπουκάλι ξυδιού είχε σχεδιάσει δυο ελληνικές σημαίες που έγραφαν από κάτω "Ζήτω η Ελλάς".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 02:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη για την σφήνα φίλοι μου.

Προς ΑΙΟΝ για μήνυμα της 28-7-03:
Πως βγάζεις ένα τόσο αφελέστατο συμπέρασμα;
Πείσε μας σε παρακαλώ.

Να σου προτείνω και κάτι έτσι φιλικά; Σωστό και φρόνιμο είναι κατά τη γνώμη μου να διατυπώνεις την άποψή σου με την μορφή προβληματισμού και με λογικά συμπεράσματα να οδηγήσεις τους συνομιλητές σου σε αυτό που θεωρείς αληθινό, εκτός και αν πάλι είσαι τόσο σίγουρος γι’ αυτό που λες, οπότε και θα θέλαμε να μας πεις που στηρίζεις την σιγουριά σου στο ότι «το παραμύθι» έλαβε τέλος;

Και τέλος αν κάποιοι … ρίχνουν σε κώμα μυαλά και συνειδήσεις, πολύ πιθανόν κάποιοι άλλοι να προκαλούν τον εφησυχασμό και να σκοτώνουν φρονήματα με …ψεύτικα δήθεν λαβράκια, βλέπετε Καραϊσκάκης και Κολοκοτρώνης κατά τ’ άλλα ναι μεν ήταν υπερ-Έλληνες αλλά κατά τ’ άλλα είχαν Τούρκικα Ονόματα. Όσο για το Καρατζαφέρης βρήκα στο λεξικό (Magenta) την λέξη Καρατζόβας= αγροίκος, οπότε και Καρατζάς φαντάζομε θα σημαίνει κάτι παρεμφερές με το αγροίκος, συνήθης χαρακτηρισμός των τούρκων την περίοδο του 1821 προς τους αγροίκους= γραικούς=GRECO=GREECE (κλπ συναφή που δεν τολμούν οι πολιτικοί να απαιτήσουν την αλλαγή του διεθνές ονόματος της χώρας μας σύμφωνα με την Συνταγματική της ονομασία ΕΛΛΑΣ) Έλληνες που τόλμησαν να σηκώσουν το ανάστημά τους και να επαναστατήσουν για την ελευθερία τους. Όσο για το –φέρης αν είναι εκ του φέρω= άγω, βαστώ, κατευθύνω, παρακινώ, οδηγώ, ωθώ κλπ. άρα τώρα που το καλοσκέφτομαι μάλλον δίκιο θα έχει ο Καρατζαφέρης όταν υπερηφανεύεται για τον προπάππου του και την καταγωγή του. Και να σας πω και κάτι άλλο; με τέτοιο Τούρκικο όνομα κι εγώ θα ήμουν υπερήφανος.

Βέβαια αν ισχύουν και αυτά που λέει και ο γκουρού στο βιβλίο του, ε τότε μάλλον είναι και διαχρονικό το όνομά του, έτσι δεν είναι; Σύμφωνα με τα αρχαίο-Ελληνικά πρότυπα, όπου και κάθε όνομα κατά κανόνα χαρακτήριζε αυτόν που το είχε.

Προσοχή βρε ΑΙΟΝ…προσοχή, υπάρχει και ένα παιχνίδι που ονομάζεται βαρβαριστί boomerang ή ελληνικά, λόγος επιστρέφων κατακέφαλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 02:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους.

Η ιστορια περι Ε κανει και καποιο καλο εδω που τα λεμε. Κανει ολο και περισοτερο κοσμο να διαβασει για την αρχαια Ελλαδα, νομιζω οτι αυτο ειναι καλο.

Τωρα αν υπαρχουν ή οχι αυτο πραγματικα ΚΑΝΕΙΣ δε το ξερει, ασχετα με το τι θελει να πιστευει ο καθενας μας.

Να'στε καλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 16:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα..!

Πρεπει να ομολογησω δεν ξερω πολλα για τους Ε αλλα ουτε εχω διαβασει κανενα βιβλιο σχετικο...
μονο οτι εχω βρει και διαβασει στο Δυκτιο...

Απο μια μικρη ερευνα παρατηρησα οτι δεν ειναι μονο στην Ελληνικη επικρατεια που εχουμε
τετοιες ικασίες σχετικα με ομαδα η ομαδες ....που κατεχουν ανωτερη τεχνολογια κλπ... ... στην Σερβια τους λενε ομαδα Τεσλα και στην γερμανια τους ονομαζουν κατι σχετικα με illuminatous


θα μπορουσαμε ολα να τα απορριψουμε σαν φαντασιωσεις και θεωριες συνομοσιολογιας
απο την αλλη ομως ξερουμε οτι αντιθετο παραδειγμα ιδη ισχει....

ομαδες ανθρωπων που βρισκονται πολυ πισω (τεχνολογικα ) .... οπως στον αμαζονιο υπαρχουν
φυλες οπου δεν εχουν ανακαληψει ακομα τον τροχο.. και δεν εχουν ιδεα τι ειναι ο χαλκος η ο σιδηρος.... και ομως μoιραζομαστε τον ιδιο πλανητη...

χμ...γιατι οχι..!!

Γιώργος
....Νεος , σπουδαγμενος..αγγλικα computer.....ζηταει προσληψη σε σουπερ υπερομαδα με σκοπο την πλανητικη κυριαρχια....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διγενής Aκρίτας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 01:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διγενής Aκρίτας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και από εμένα.
Διαβάζω μέρες τώρα όλα τα τόπικ με αυτό το θέμα.
Θα πρεπει να πω ότι δεν λείπει τίποτα από τα γραφόμενα σας.
Υπάρχουν αρνητικά, ουδέτερα και θετικά σχόλια, μυθεύματα και λογική’ πολλές φορές με συναίσθημα και πατριωτισμό.
Και μόνο για αυτά τα λίγα που ανάφερα φαίνεται καθαρά η αρχαία καταγωγή και κληρονομιά μας.
Σκέφτομαι άρα υπάρχω.
Αλλά……..
Για ένα τέτοιο θέμα θα πρέπει να μεθοδεύσουμε ανάλογα όπως θα μεθόδευε ενας αρχαίος φιλόσοφος για κάτι άγνωστο κάτι σχεδόν θεϊκό
Και βέβαια δεν θα πω πως. Σας αφήνω να διαβάσετε αρχαίους φιλόσοφους και μετα να πείτε την γνώμη σας.
(Σίγουρα πολλοί από εσάς έχετε διαβάσει φιλοσοφία των προγονών μας, αυτό φαίνεται από τα γραφόμενά σας. Όμως μερικοί λίγοι μάλλον, ξέχασαν την μέθοδο για χάρη της λογικής και άλλοι, λιγότεροι, για χάρη του συναισθήματος.)

Και να ξέρετε ότι μόνο με την μελέτη της φιλοσοφίας των προγόνων μας θα μοιάσουμε σε αυτούς.
Με τίποτ’ άλλο………………………………………………………………...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 05:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου.

Η βραδινη στις 13/9/98 εγραψε τα εξης, αρθρο απο την Αμαλια Βεβελακη που αναδημοσιευσε ξενο αρθρο.

" Ο αστεροειδης '1997 ΧF 11'βρισκεται καθ' οδον. Να ειστε ολοι εδω... Υπενθυμιζουμε το ραντεβου σε οσους ξεχαστικαν(26 Οκτωβριου 2028), ωρα 8.30 μ.μ. στη διαστημικη γειτονια μας.
Ο αστεροειδης '1997 ΧF 11'εντοπιστηκε στις 6 Δεκεμβριου 1997, απο ομαδα επιστημονων στην Αργεντινη. Οι πρωτες εκτιμησεις τοτε, ελεγαν πως η τροχια του θα τον φερει στην αποσταση αναπνοης των μολις 42.000χλμ απο τη Γη (Δηλαδη του ξεφευγουμε με διαφορα μισης ωρας).
Οι πρωτοι υπολογισμοι για το μεγεθος του, εδειξαν διαμετρο 1600χλμ. Η σχετικη ανακοινωση εγινε στα μεσα Μαρτιου 1998 και διμιουργισε πανικο στην επιστημονικη κοινοτητα και οχι μονο."

Αυτα απο το αρθρο.

Τωρα τι λεει η ΝΑSΑ. Το μονο που διορθωνει ειναι για την τροχια του, και αναφερει οτι θα περασει σε αποσταση περιπου 960.000 χλμ ( Δηλαδη με διαφορα 10 ωρες απο τη Γη)

Ο κυκλος της τροχιας του ειναι 3600 χρονια ισως να φτασει τη Γη λιγο νωριτερα, δηλαδη λιγο μετα το 2011!

Κατα τη γνωμη τωρα, γιαυτο εκει λιγο μετα το 1998 ξεκινισε η φημολογια για τους 'Ε' και γιαυτο ολοι τοποθετουν την αφοιξη τους το 2011-2012 ακριβως μετο περασμα στη νεα περιοδο αυτη του Υδροχοου.

Η αληθεια ειναι οτι το αντικειμενο ανιχνευτηκε απο τη ΝΑΣΑ (αρα δε μπορει να ειναι φαρσα) στα ορια του ηλιακου μας συστηματος. Το αν ειναι μεταλλικο.....αν ειναι πλανητης....ή κατι αλλο, η ΝΑΣΑ δεν εχει αναφερει τιποτα. Οπως και μετα την ανακαληψη του η ΝΑΣΑ δεν εχει πει τιποτα νεοτερο για το θεμα.

Αυτα θελοντας να προσθεσω και καποια γεγονοτα στο θεμα.

Και να κλεισω λεγοντας οτι το μυαλο και ματια μας ανοικτα ομως μην περνουν και αερα.

Να'στε καλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_a8ens
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2003, 19:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους George_a8ens  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς Οδυσσειο
αγροίκους= γραικούς=GRECO=GREECE.
Εισαι λιγο λαθος εδω. Η ριζα της λεξης ειναι διαφορετικη και καθολου
ατιμωτικη για τους Ελληνες. Γαια-γαιιος(αιγαιος)-γραικος(προσθηκη του ρ για να "κυλαει" η λεξη), αυτος που καταγετε απο την γη (γαια). Ειναι ονομα παλλιοτερο του Ελλην (γιος του Δευκαλιωνα, απο τον οποιον καταγομαστε) και ειναι η ονομασια μας πριν τον μεγαλο κατακλυσμο (Αιγαιοι). Στα αρχαια κειμενα των ρωμαιων αναφερομαστε πολλες φορες με το ονομα GRECIANS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_a8ens
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2003, 21:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους George_a8ens  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα...

Ειναι η δευτερη φορα που γραφω και να σκεφτει κανεις οτι μολις σημερα διαβασα το συγκεκριμενο θεμα.
Τελος παντων διαβασα και τα 8 Forum με θεμα την ομας Ε η σχετικα θεματα. Που κατελειξα; Ολοι οι διαχειριστες εχουν ακριβως τις ιδιες ιδεες. Αποριπτουμε τα παντα γιατι δεν μπορουμε να αποδειξουμε τιποτε. Δεν μας ενδιαφερει να ψαξουμε το θεμα γιατι απο μονο του μας φαινετε το λιγοτερο γελοιο. Ας παμε λιγο παρακατω.
Ας πουμε οτι υπαρχει η ομας Ε. Που ηταν τοσα χρονια η ομαδα και γιατι δεν χρησιμοποιει τα "υπεροπλα" για να δωσει και παλι την θεση που αρμοζει στην Ελλαδα; Η απαντηση (κατα την γνωμη μου) ειναι απλη. Ας παμε παλια. Για ποιον λογο δημιουργηθηκε αυτη η ομαδα; Για να διαφυλαξη τα μυστικα των "Ολυμπιων" και να διαδοση το "Ιερων Φως" τους στην ανθρωποτητα. Αν χρησιμοποιουνταν την δεδομενη στιγμη, αυτα τα μυστικα, το αποτελεσμα ποιο θα ηταν. Ενας νεος καταστροφικος πολεμος που θα μας πηγαινε παλι στο μηδεν. Ειναι κατι που το ζησαμε και ομως παλι θα καναμε το ιδιο λαθος. Ποιο θα ηταν το κερδος λοιπον; Κανενα.
Απο την στιγμη που υπαρχει αυτη η ομαδα γιατι δεν εχουμε καποιες πληροφοριες για την δραση της. Γιατι τοτε θα ξεχναγαμε το συν Αθηνα και χειρα κινει. Μονοι μας πρεπει να παλεψουμε για να κερδισουμε τα μυστικα των προγονων μας. Τιποτε δεν ειναι ευκολο και δωρεαν. Τοσα χρονια πολεμαμε με τους βαρβαρους και παντα βγαινουμε νικητες. Ποσοι πολιτισμοι ηταν στην αρχαιοτητα (στον αρχαιο γνωστο κοσμο) μαζι με τους Ελληνες; Αιγυπτιοι, Φοινικες, Βαβυλλωνιοι... Ποσοι απο αυτους υπαρχουν ακομη και σημερα; Οι Αιγυπτιοι; Μα οι σημερινοι Αιγυπτιοι ειναι στην ουσια αραβες και καμοια σχεση δεν εχουν με τους αρχαιους. Οι Φοινικες; Οι Βαβυλλωνιοι; Μηπως ειναι τυχαιο οτι μονο οι Ελληνες καταφεραν να επιβιωσουν τοσους αιωνες; Μαλλον οχι.

Τελος παντων βαριεμε να συνεχισω.

Μην αποριπτετε τα παντα τοσο ευκολα.

Η αληθεια ειναι μεσα σας.

Και κατι που εγραψε καποιος οτι μετα το υγρον πυρ οι Ελληνες δεν εφτιαξαν τιποτε αλλο. Οταν μεγαλωσεις και πας στον στρατο θα μαθεις οτι το αντιαεροπορικο συστημα "ΑΡΤΕΜΙΣ" ειναι ελληνικο οπως και το καλασνικοφ (ενα απο τα ποιο αξιοπιστα οπλα) βασιζετε πανω σε ελληνικο οπλο. Οπως και το ρομποτακι της NASA που σταλθηκε στον Αρη ειναι εργο Ελληνων τεχικων. Επισης να ξερεις οτι σε ολα τα πανεπιστημια του εξωτερικου υπαρχουν Ελληνες καθηγητες.

Εγώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 04:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για ένα τέτοιο θέμα θα πρέπει να μεθοδεύσουμε ανάλογα όπως θα μεθόδευε ενας αρχαίος φιλόσοφος για κάτι άγνωστο κάτι σχεδόν θεϊκό
Και βέβαια δεν θα πω πως. Σας αφήνω να διαβάσετε αρχαίους φιλόσοφους και μετα να πείτε την γνώμη σας.
(Σίγουρα πολλοί από εσάς έχετε διαβάσει φιλοσοφία των προγονών μας, αυτό φαίνεται από τα γραφόμενά σας. Όμως μερικοί λίγοι μάλλον, ξέχασαν την μέθοδο για χάρη της λογικής και άλλοι, λιγότεροι, για χάρη του συναισθήματος.)

"Ε"..?

Δύσκολα μας βάζεις διαβάζουν οι "Εψιλον" για εμάς...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 01:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑΤΑ

ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΔΑΚΡΥΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΙΣΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ ΠΑΠΑΔΕΣ

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΛΗΘΙΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΑΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΤΙ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΥΡΙΖΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟ 500 ΜΧ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ 2000 ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΑΝΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΜΟΥΡΛΟ

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟΨΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ "ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ" ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ

ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΧΗ ΜΕ 47.000 ΣΤΡ. ΕΝΑΤΝΤΙΟΝ 1.200.000 ΣΤΡ
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΝΩΤΕΡΟΤΙΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ , ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΚΤΛ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ 300+700 ΝΑ ΣΥΝΡΤΙΒΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΘΕΙ Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΘΕΙ Η ΝΑΥΜΑΧΙΑ ΤΗΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΤΑΓΩΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΘΗΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΑΞΕΥΣΟΥΜΕ ΝΑΟΥΣ ΑΓΑΛΜΑΤΑ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ)
ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ ΘΕΑΤΡΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΡΦΗ ΜΕ ΤΑ ΕΡΓΑΛΙΑ ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΠΟΧΗΣ ΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ

ΓΙΑ ΠΟΙ ΛΟΓΟ Η ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ 800.000 ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 35.000 ΕΩΣ 50.000 ΛΕΞΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΜΕ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΣΤΡΟΛΑΒΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΡΑΝΑΖΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕ ΠΟΛΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΛΑΒΟΥ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΤΗΝ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΤΗΣ ΚΤΛ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΤΩΝ ΝΑΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΙΣΟΣΚΕΛΟΙ ΤΡΙΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΗΣ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΧΟΥΤΡΑ ΑΠΛΥΤΟΥΣ ΤΟ 1821 ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΙ ΑΝΕΚΠΑΙΔΕΥΤΟΙ ΤΣΟΠΑΝΙΔΕΣ ΕΛΛΗΝΙΝΕΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΦΤΕΙ ΑΝΙΚΗΤΟ ΟΧΥΡΟ ΡΟΥΠΕΛ ΑΠΟ ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΕΠΙ ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΙ ΣΥΜΑΧΟΙ ΠΕΘΕΝΑΝΕ ΣΑΝ ΤΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΛΟΙΟ (ΑΒΕΡΩΦ) ΝΑ ΒΥΘΙΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΣΤΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΠΟΧΗΣ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΠΕΙΝΑΛΕΟΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΜΟΙΣ ΤΟΥ ΑΞΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΝΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΓΑΛΛΙΚΗ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΤΙΚΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΝΑ ΣΦΟΥΞΟΥΝ ΣΑΝ ΚΑΤΣΙΚΙΑ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΠΙΛΕΚΤΕΣ ΜΕΡΑΡΧΙΕΣ ΤΟΥ ΑΔΟΛΦΟΥ

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 22 ΑΙΩΝΕΣ ΣΚΛΑΒΙΑΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ "ΑΡΧΑΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟ ΑΘΑΝΑΤΟ"

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ 30 ΕΤΩΝ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΤΟΥ ΦΡΑΠΕ "ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ" ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΟΤΑΔΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΟΥΖΜΠΕΚΟΣ (ΙΝΔΟΕΥΡΟΠΑΙΟΣ)
ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΜΑΘΑΝ ΟΙ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΠΙΛΙΡΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΦΡΑΠΕΔΕΣ.... ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΕ

ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΣΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΒΛΕΠΩ ΓΥΡΟ ΜΟΥ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ )ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΑΔΑ Ε Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΚΡΙΝΕΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΕΔΩΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ Ε (ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΜΟΥ Η ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.


dimsot
ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 01:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε dimsot, στις ερωτησεις σου μονο μια απαντηση υπαρχει. Για ολα ευθυνεται το μεγαλειο της Ελλαδας μας.

και εγω σαν εσενα ημουν κοιμομενος και βαθια νυχτωμενος, ομως πριν 2 χρονια ξυπνησα κατα περιεργο τροπο και αρχισα να καταριπτω ενα μετα το αλλο τα ψεμματα που μου διδακτηκαν.

καποια μερα θα λαμψει η αληθεια.

Να'στε καλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 02:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 14:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σε ολους.

Η ιστορια περι Ε κανει και καποιο καλο εδω που τα λεμε. Κανει ολο και περισοτερο κοσμο να διαβασει για την αρχαια Ελλαδα, νομιζω οτι αυτο ειναι καλο.

Τωρα αν υπαρχουν ή οχι αυτο πραγματικα ΚΑΝΕΙΣ δε το ξερει, ασχετα με το τι θελει να πιστευει ο καθενας μας.

Να'στε καλα.





Εχεις απόλυτο δίκιο.. Ισως αυτός να ειναι και ο απώτερος στόχος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 14:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 02:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΙΑ ΠΟΙ ΛΟΓΟ Η ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ 800.000 ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 35.000 ΕΩΣ 50.000 ΛΕΞΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΜΕ


Φιλε μου θα ηθελα να μεγαλωσω το ερωτηματικο της ερωτησης σου εδω.

Επιχειρειται η καταγραφη και ταξινομηση της Αρχαιας Ελληνικης γλωσσας μεσω προγραμματων ηλεκτρονικων υπολογσμων. Προγραμματα H/Y οπως τα "Ιβικος", "Γνωσις" και "Νευτων". Γινεται απο πανεπιστημιο της Καλιφορνιας ωστε να μπορεσουν να αξιοποιησουν της ιδιοτητες της.
Μεχρι τωρα εχουν καταγραψει 6.000.000 λεξεις και 72.000.000 λεξιτυπους. Με το "Ιβικος" ταξινομηθηκαν 8.000 συγγραμματα Αρχαιων Ελληνων συγγραφεων. Και το εργο δεν εχει ολοκληρωθει ακομα.

Η Ελληνικη γλωσσα ειναι οτι ποιο τελειο εχει ανακαλυψει η ανθρωπινη νοηση, γι'αυτο και αυτην εχουν διαλεξη ως γλωσσα οι νεας γενιας υπολογιστες, αφου την θεωρουν ως γλωσσα μη οριακη.

Ποσο λιγο γνωριζουμε τους προγονους μας......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 04:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Na ginw ligo apistos thwmas kai na se rwtisw pies einai oi phges sou giauto pou les cthulu??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neo24483
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 11:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neo24483  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Neo24483  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποσοι πολιτισμοι ηταν στην αρχαιοτητα (στον αρχαιο γνωστο κοσμο) μαζι με τους Ελληνες; Αιγυπτιοι, Φοινικες, Βαβυλλωνιοι... Ποσοι απο αυτους υπαρχουν ακομη και σημερα; Οι Αιγυπτιοι; Μα οι σημερινοι Αιγυπτιοι ειναι στην ουσια αραβες και καμοια σχεση δεν εχουν με τους αρχαιους. Οι Φοινικες; Οι Βαβυλλωνιοι; Μηπως ειναι τυχαιο οτι μονο οι Ελληνες καταφεραν να επιβιωσουν τοσους αιωνες; Μαλλον οχι.

Θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου σε αυτό το σημείο...
Δυστυχώς δεν είμαστε και τόσο "καθαροί" (σαν φυλή) όσο νομίζουμε. Έγιναν πολλές επιμειξίες στα 400 χρόνια σκλαβιάς των Οθωμανών. Ας παραβλέψουμε όμως αυτό. Δυστυχώς, το χειρότερο πράγμα που έγινε ήταν ο πνευματικός λήθαργος στον οποίο είχε πέσει η φυλή μας. Λήθαργος βαρύς... Τόσο βαρύς, που χρειάστηκε πολλή προσπάθεια για να ξεκινήσει η επανάσταση του '21. Κι όποιος μου πει τώρα ότι οι Έλληνες ήθελαν την ελευθερία τους, θα του πώ να πάει να δει αν έρχομαι.
Δυστυχώς, οι Τούρκοι μαζί με τους παπάδες μας (ή έστω τους περισσότερους από αυτούς) και την ηγεσία της Ορθόδοξης Εκκλησίας, τα είχαν κάνει πλακάκια. Μα θα μου πείτε "Η Ιερά Μονή της Αγίας Λαύρας;"... -Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
"Το κρυφό σχολειό;" - Κρυφό σχολειό, ε; Για κρυφή εκκλησία δεν άκουσα ποτέ μέχρι τώρα (και ούτε θα ακούσω μάλλον). Μόνοι μας οι Έληνες βγάζαμε τα μάτια μας "εξ απ' ανέκαθεν"... Μόνοι μας παγιδευτήκαμε σε μια σκλαβιά από τους Οθωμανούς.
Ο δάσκαλος Δημήτρης Λιαντίνης αναφέρει στο βιβλίο του με τίτλο "Γκέμμα" ότι τη στιγμή που 8,000 στρατιώτες υπερασπίζονταν την Κωνσταντινούπολη, στις διάφορες μονές της βυζαντινής επικράτειας υπήρχαν 80,000 καλόγεροι. 80,000 λιποτάκτες θα έλεγα εγώ. Που για αυτούς ήταν βεβαίως, πιο σημαντική η ψυχική τους ηρεμία και η εξασφάλιση του Παραδείσου από την ελευθερία της πατρίδας τους.

Ας έρθουμε στη σημερινή Ελλάδα. Στη γενιά του φραπέ και του μπιλιάρδου... Δεν φταίμε εμείς για την κατάντεια της γενιάς μας. Ή έστω δε φταίμε μόνο εμείς. Εμείς ευθυνόμαστε για ένα μικρό κομμάτι. Μας μεγάλωσαν οι γονείς μας, και μία από τις διδαχές τους ήταν ότι πρέπει να σεβόμαστε τους διάφορους θρησκευτικούς θεσμούς, αφού αυτοί (και καλά) ευθύνονται για το ότι υπάρχουμε ως έθνος. Ευτυχώς, η σημερινή νεολαία έχει μάθει καλά ότι ο σεβασμός δεν είναι δεδομένος. Ο σεβασμός ΕΜΠΝΕΕΤΑΙ. Όμως, οι θρησκευτικοί μας φορείς εδώ στην Ελλάδα δεν εμπνέουν σεβασμό όταν βλέπουμε κάθε μέρα πόσο κακό κάνουν στον τόπο επεμβαίνοντας στην πολιτική ζωή, ενώ προσπαθούν να κάνουν το άσπρο-μαύρο και να πολώνουν τον κόσμο ενάντια σε όσους ασχολούνται με την αρχαία ελληνική φιλοσοφία, αποκαλώντας τους ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΟΥΣ, ΔΩΔΕΚΑΘΕΪΣΤΕΣ, ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ και άλλα πολλά κοσμητικά επίθετα.
Και αναρωτιέμαι... Το κράτος τι θέση παίρνει σ' αυτό το ζήτημα; Γιατί πρέπει ντε και καλά να διατηρούνται οι σχέσεις εκκλησίας-κράτους σε καλό επίπεδο; Πότε θα μάθουν τα παιδιά μας για τον Ηράκλειτο, τον Εμπεδοκλή, το Σωκράτη και τον Πυθαγόρα, αντί να μαθαίνουν για τον Αβραάμ, τον Ισαάκ, τη Σάρα τη Μάρα και το κακό συναπάντημα;
Πετάξτε τους έξω από τα σχολεία όλους αυτούς τους θεολόγους που το μόνο που ξέρουν να λένε είναι "Πέρνα έξω με απουσία". Καμία παιδεία δεν προσφέρει το σχολείο για τους κινδύνους που ελοχεύουν σε παραθρησκευτικές οργανώσεις που με το δέλεαρ της μετά-θάνατον ζωής ελέγχουν ανθρώπους, συνειδήσεις, περιουσίες, με σκοπό (ποιον άλλο), να γίνουν πιο πλούσιοι.
Ο μόνος τρόπος για να ζωντανέψει ξανά εκείνο το "αρχαίο πνεύμα αθάνατο", είναι να το προστατέψουμε, να το αγκαλιάσουμε και να μάθουμε τους αρχαίους φιλόσοφους και λίγα πράγματα από όσα είπε ο καθένας. Δε μπορούμε να λέμε ότι είμαστε Έλληνες τη στιγμή που που φωνάζουμε συνθήματα τύπου "Ελλάδα σημαίνει Ορθοδοξία"...
Ήμαρτον και έλεος δηλαδή... Ούτε ο Χομε"ινί δεν κατάφερε να μαζέψει 3,000,000 κόσμο σε διαδήλωση. Και όμως, ο Χριστόδουλος το κατάφερε...
Μπράβο του, είναι ηγέτης...
Όχι δικός μου όμως. Δεν δέχομαι εγώ τον Χριστόδουλο και κάθε Χριστόδουλο να παίζει θέατρο και να προσποιείται ότι κλαίει για τη νεολαία... Βεβαίως και κλαίει, όχι όμως από αγάπη για τη νεολαία. Κλαίει, γιατί δε μπορεί να ελέγξει αυτή τη νέα γενιά που ξέρει να ξεχωρίζει ποιο είναι οι υποκριτές Γραμματείς και Φαρισαίοι και ποιοι την αγαπάνε πραγματικά.
Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τη στάση του στο θέμα αυτό. Αρκετά πια με τα θαύματα και τα μασκαριλίκια.

Και πού να σκεφτεί κανείς ότι η ψήφος της γιαγιάς που στριμώχνεται για να φιλήσει τη θαυματουργή εικόνα στην Τήνο, είναι ισάξια με τη δική μου και τη δική σου ψήφο αγαπητέ αναγνώστη...

"Και ουδέν ό,τι ουκ απώλετο..."

Edited by - Neo24483 on 22/07/2004 11:24:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 21:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Na ginw ligo apistos thwmas kai na se rwtisw pies einai oi phges sou giauto pou les cthulu??



Να φανταστω οτι το νουμερο σου φαινετε μεγαλο. Ε, λοιπον ειναι μεγαλητερο, αφου οι λεξεις τωρα φτανουν στα 89.000.000....απ'τον 5πχ αιωνα μεχρι το 1453μχ

Την ερευνα κανει το University of California, Irvine

Αμα γνωριζεις Αγγλικα μπορεις να κοιταξεις την πηγη μου.

http://www.tlg.uci.edu/

Το προγραμμα ονομαζεται TLG μπορεις να το δεις σε DEMO, φυσικα η βιβλιοθηκη των λεξεων υπαρχει και σε CD-ROM

Στα αριστερα της σελιδας θα δεις

Search the Online TLG®
Subscribers:

Institutions
Individuals

Non-subscribers:

TLG Canon
Abridged Online TLG®

Πατα TLG Canon και θα μπεις στη βιβλιοθηκη

Αυτα, παντα φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 03:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου:)))

ας προσπαθησουμε να γινουμε ο καθενας απο ενα μικρο ε στην αρχη και οταν οι περιστασεις το απαιτησουν,ας ενωθουμε για να γινει ενα Ε κεφαλαιο.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konstantina
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 09:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konstantina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα σε όλους...
Δεν μπορώ να αντισταθώ στην επιθυμία να γράψω και εγώ τα όσα πιστεύω για το συγκεκριμένο ζήτημα, μετά από το διάβασμα όλων των εν δυνάμει φίλων που έχουν καταθέσει τις απόψεις τους εδώ μέσα...
Υπάρχει μια θεωρία που λέει ότι ακόμη κι αν δεν υπήρχε η ομάδα Ε, δεν είναι δυνατό να μην έχει υλοποιηθεί μετά από τόσες σκέψεις τόσων ανθρώπων...
Τώρα ως προς το τι είναι ικανοί να πράξουν... δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.
Αυτό που με απασχολεί είναι το τι μπορώ να πράξω η ίδια. Τι μπορώ να πράξω?
Να διαβάσω...
Να μην αρκεστώ στον Πλάτωνα και τον Αριστοτέλη.
Να αρχίσω από τους προσωκρατικους.
Να κοιτάζω το κείμενο από τη μετάφραση αλλά να το διαβάζω και στο πρωτότυπο (πρωτότυπο θα μου πείτε? χμ... ναι, βέβαια έχουν ίσως παραποιηθεί ή φυλαχτει σε κάποια άδυτα λ.χ. του Βατικανού τα πλησιέστερα στα αυθεντικά κείμενα, αλλά δεν θα σταθώ σε αυτό).
Όταν διαβάζω λοιπόν το κείμενο στην αρχαία διάλεκτο τι διαπιστώνω?
Πως δεν είναι ακατάληπτα... Το αντίθετο. Μου είναι πλήρως κατανοητά αν και σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να αποδώσω πλήρως το νόημά τους στην καθομιλουμένη.
Επιπλέον, μου είναι πολύ εύκολο να διαπιστώνω τα λάθη των "εγκρίτων επιστημόνων" στις μεταφράσεις τους.
Παράξενο? Δεν νομίζω. Αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσετε.
Ως προς τις μεταφράσεις...καλές είναι για όσους δεν είχαν την τύχη να αποκτήσουν γονίδια αυτού του λαού.
Εμένα δεν μου χρειάζεται διερμηνέας των όσων μου λένε οι παππούδες και οι γιαγιάδες μου.
Και δεν κομπάζω. Απλά γράφω το τι νιώθω.
Κάτι ανάλογο αισθάνομαι και όταν επισκέπτομαι κάποιον αρχαιολογικό χώρο και μου απαγορεύεται να αγγίξω τα εκθέματα.
Επειδή νιώθω σαν να βρίσκομαι στην πατρογονική εστία κι η ανάγκη μου να αγγίξω την κάθε πέτρα γίνεται μερικές φορές αβάσταχτη.

Διαβάζοντας τα όσα έχουν γράψει μερικοί φίλοι απορώ μαζί τους. Μιλάνε για την τεχνολογία, για τα όπλα, για το τι κάνει τελικά αυτή η ομάδα Ε?
Χρειαζόμαστε σε τελική ανάλυση μια ηγετική ομάδα Ε για να φανούμε αντάξιοι των προγόνων μας?
Αυτό που χρειαζόμαστε είναι η αλλαγή ηγεμόνων?
Γιατί το γράφω αυτό? Επειδή διαβάζοντας κάποια βιβλία σχετικά με την ομάδα Ε, αισθάνομαι την υποβόσκουσα διάθεση των συγγραφέων να με εντάξουν σε κάποια άλλη στάνη.
Αυτό που πιστεύω είναι πως μεγαλύτερο όπλο ενός λαού είναι η γνώση.
Κι επειδή κάποιοι το γνωρίζουν, φροντίζουν να κρατάνε στην αμάθεια ή την ημιμάθεια ή την επιφανειακή γνώση τον λαό μας.
Το ότι αυτός λοιπόν ο λαός (δεν τον βάζω στα στενά πλαίσια της Ελλαδας) κατάφερε να διατηρήσει την γλώσσα του, παρά τις "απαγορεύσεις" χρήσης της (θυμηθείτε τι γινόταν στο Βυζάντιο), τις επιθέσεις βαρβαρικών όρων (φαστ φουντ, σινεμά, κλπ), την ευαισθησία που δείχνουν οι κυβερνήσεις μας ως προς το να μην επιβαρύνουν τους μαθητές με την μελέτη της πατρογονικής γλώσσας, δείχνει πόσο ισχυρές είναι οι μνήμες του και πόσο επικίνδυνος θεωρείται.
Αυτό είναι το δικό μας όπλο. Κι ας φροντίσουμε να εξοπλίσουμε όσους περισσότερους μπορούμε.

Την πάτησα πάλι... Ξεχάστηκα γράφοντας και δεν έχω πολυ χρόνο στη διάθεσή μου για να συνεχίσω.
Να είστε καλά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyBeR_JiM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 09:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyBeR_JiM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΤΕ ΑΦΕΛΕΙΣ!!!!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!
ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ΚΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ!!!!!!!

-------------------------
Μόνο τα μικρά μυστικά χρειάζονται
προστασία.Τα μεγάλα προστατεύονται
από την δημόσια δυσπιστεία...

-------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dwrieus
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 18:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dwrieus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια
Εχω διαβασει για αυτην την ομαδα Ε στο βιβλιο 'Μυστικες Εταιριες' των εκδοσεων Αρχετυπο.Μου φανηκε τουλαχιστον παραξενο το πως οι εκπροσωποι της ομαδας αυτης ανατρεπουν και αψηφουν ολα τα δεδομενα που εχουμε οσον αφορα τη Βιολογια,την Αστρονομια,ακομα και την Ιστορια.Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που να πιστευει σοβαρα οτι οι Ελληνες ηρθαν απο το Διαστημα,η οτι μονο οσοι εχουν λοβωτα αυτια ειναι πραγματικοι Ελληνες.Η μητερα μου για παραδειγμα,η γενεαλογια της οποιας αποδεδειγμενα ηταν ανεκαθεν ελληνικη δεν εχει σχεδον καθολου λοβο στο αυτι.Αυτο σημαινει οτι δεν ειναι Ελληνιδα;Ενω αντιθετα ο πατερας μου,ο οποιος ειναι πιο μελαμψος,και εχει καποια ασυνηθιστα για Ελληνα χαρακτηριστικα,εχει πολυ μεγαλους λοβους,οπως και εγω.Και μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι και οι δυο ειναι ελληνικοτατοι,και οι προγονοι τους δεν εχουν υποστει καμια,μα καμια επιμειξια.Επισης,πως ειναι δυνατον να μας αποκρυπτουν την αληθεια τοσα χρονια χωρις να το εχει παρει κανεις χαμπαρι;Παρολο που το λομπι των Εβραιων και των Σιωνιστων ειναι ισχυροτατο και ακρως ανθελληνικο,νομιζω οτι ειναι καποια πραγματα που δεν αμφισβητουνται..Πιστευω οτι ο τροπος να αποτιναξουμε το 'ζυγο' των Εβραιων ειναι με πολεμο ολων των Ευρωπαιων (πραγματικων Ευρωπαιων,οχι Μουσουλμανων) εναντιον Αμερικης και Ισραηλ.Κατι τετοιο μπορει να μοιαζει σεναριο επιστημονικης φαντασιας,αλλα ειναι η μονη λογικη λυση,περα απο Θεους να ερχονται απο το διαστημα,το Δια να ριχνει κεραυνους,κτλ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 23:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους σας φιλοι μου:)

μα ο πολεμος ειναι στο απογειο του,θυμα του η ειρηνη σε πολλες περιοχες του πλανητη μας.

ο πολεμος ειναι στο απογειο του και με αποκορυφωμα την αποδυναμωση καθε ελληνικης προσφορας και υπαρξης(μαυρη αθηνα-αφροδιτη-οιδιπους τυρρανος οπου θα χορεψουν μαυροι υπο τον κααν στο ηρωδειο).

οι επιθεσεις ειναι πιο μαζικες και ταξινομιμενες ,χτυπουν σε νευραλγικα σημεια με χειρουργικη ακριβεια.

εμεις απλα καθομαστε-παρακολουθουμε,τους δινουμε την αδεια να μας εξευτελιζουν ,υπομενουμε,περιμενουμε,μπας και πει καποιος ως εδω.

μπας και βρεθει ενας αλλος σπαρτιατης που θα σταματησει αυτην την πονηρη στρατια των βαρβαρων,

ενας ανθρωπος με μεγαλα ψυχικα ,πνευματικα χαρισματα και αρετες-αυτον που φοβουνται και τρεμουν πως εχει η θα γεννηθει στην ελλαδα.

ομως η ελλαδα δεν εχει συνορα-αυτο ειναι το οπλο μας

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Ελευσις Ελληνων Ελπιδα Ελευθεριας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 23:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναμένουμε, δηλαδή, έναν Μεσσία από το εξωτερικό βαφτισμένο Έλληνα!!!
Είδος Όθωνα ή Κοκού, να πούμε...
Καταπληκτική προοπτική!!!
Κι αν πώ: "φούμαρα", θά΄μαι και κακός!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πολυδεύκης
Νέο Μέλος

United Kingdom
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 02:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πολυδεύκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Na ginw ligo apistos thwmas kai na se rwtisw pies einai oi phges sou giauto pou les cthulu??



Να φανταστω οτι το νουμερο σου φαινετε μεγαλο. Ε, λοιπον ειναι μεγαλητερο, αφου οι λεξεις τωρα φτανουν στα 89.000.000....απ'τον 5πχ αιωνα μεχρι το 1453μχ



Από όσα είδα, σημαίνει ότι το μέγεθος του αρχείου φτάνει αυτό τον αριθμό. Δεν είναι σε καμιά περίπτωση ...το πλήθος των διαφορετικών λέξεων που υπήρχαν.

"Good night, you Princes of Maine, you Kings of New England..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 04:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου:)))
κακαο χαιρομαι που εισαι εδω:)))

αν η γνωμη σου περιοριζεται στα φουμαρα ,ειναι σεβαστη:)))

πιο κατω θα παραθεσω ενα πακετο φωτογραφιων,περιεχουν βια με την πιο ακραια μορφη και ειναι πιθανο να ενοχλησουν ,γι'αυτο εφιστω την προσοχη σας και σας προετοιμαζω.

ειναι η σημερινη πραγματικοτητα που ασκειται απο τους "κολλητους" των "φιλων" μας τουρκων.

ειναι σκληρες εικονες,ομως ειναι η πραγματικοτητα.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 23/08/2003 05:08:26

Edited by - manos on 23/08/2003 05:10:01

Edited by - manos on 23/08/2003 05:11:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konstantina
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 14:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konstantina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dwriews, ανέκαθεν ελληνική?
Δηλαδή κατάφερες να φτιάξεις το γενεαλογικό σου δένδρο από την εποχή του... ας πούμε 7.000πχ?
Και διαπίστωσες πως δεν υπήρξε κανενός είδους επιμειξία?
Μπράβο και για το ότι βρήκες τα αδιάψευστα στοιχεία της καθαρότήτας των γονιδίων σου όσο και για το ότι επετεύχθη αυτή η διατήρηση της καθαρότητας...
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει για τα στοιχεία που "υποτίθεται" χαρακτηρίζουν τους αμιγείς έλληνες. Εκτός από τους λοβούς μιλούν και για την απόληξη του ιερού οστού. Το έχεις ελέγξει? Και το dna σου?
Για τους Εβραίους γνωρίζεις βεβαίως ότι διαθέτουν κάποια μικροδιαφορά, ε? (Και γι αυτό φροντίζουν να κάνουν ειδική εξέταση αίματος πριν παντρευτούν επειδή το συγκεκριμένο γονίδιο αν υπάρχει και στους δύο μελλονύμφους, πρέπει να ληφθεί υπόψη στην οικογενειακό προγραμματισμό.) Δεν είναι βέβαια ζήτημα εξωγήινων ή ενδογήινων αλλά μάλλον είναι σχετικό με την αναφορά του Μανέθωνα ως προς τους μιαρούς και τους λελωβημένους [=υπάρχουν ασθένειες που εκφυλίζονται με το πέρασμα των αιώνων (όπως λένε π.χ. για τα αφροδίσια νοσήματα ότι φτάνουν μέχρι 7ης γενεάς οι εκδηλώσεις στους απογόνους με διαφορετικές μορφές)
Και παρεπιπτόντως η επιμειξία δεν είναι έγκλημα.
Εξ άλλου υπάρχει η θεωρία πως αυτό το περιβόητο γονίδιο των ελλήνων
καταφέρνει να υπερτερεί κατά τη μίξη.
Τώρα αυτό που μας απομένει είναι να αρχίσουμε να ζητάμε τη χαρτογράφηση του dna μας για να δούμε αν υφίσταται στο γενετικό μας κώδικα το περί ου ο λόγος γονίδιο.
Αλήθεια, έχει ακούσει κανείς για την περιβόητη μελέτη που έχουν κάνει κάποιοι ερευνητές και βρέθηκε ότι το συγκεκριμένο γονίδιο υπάρχει σε όλους τους λαούς που βρίσκονται γύρω άπό τη ΄Μεσόγειο και η οποία μετά τα αποτελέσματα θάφτηκε?
Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dwrieus
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 16:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dwrieus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικα και δεν εχω ελεγξει το γενεαλογικο μου δεντρο σε βαθος 7.000.ετων.Αλλα οταν ρωτησα τον πατερα μου (που απεχθανεται την ιδεολογια περι φυλων και τα λοιπα,παρεμπιπτοντως) αν υπηρχε περιπτωση να υπηρχαν Τουρκοι,Σλαβοι,Εβραιοι ή οτιδηποτε αλλο στο ορεινο χωριο της Λακωνιας απο οπου καταγεται μου απαντησε κατηγορηματικα οχι.Το ιδιο και με τη μητερα μου,που καταγεται απο ενα ορεινο χωριο της Αργολιδας.Απο εκει και περα,αμα συνεχιζεις να πιστευεις ο,τι λενε αυτοι οι τυποι,και δεν εχεις ουτε εναν στην οικογενεια σου που να μην εχει λοβωτα αυτια,τι να πω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 10:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγώ γιατί δε μπορώ να δω τη φωτογραφία που ανέβασε ο Μάνος?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 10:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eγώ γιατί δε μπορώ να δω τη φωτογραφία που ανέβασε ο Μάνος?


"Τάδε έφη Avallon"


Ουτε εγώ .....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy