ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 00:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ.
Κεραμυδάς, Φουράκης, Λευκοφρύφης Λιάκο κλπ είναι για τα σίδερα. Απορώ πραγματικά πως δεν τους έχουν κλείσει ακόμα μέσα....


"All that is necessary for evil to triumph is for good men to do nothing" -- Εdmund Burke
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 22:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,αν και λίγο καθυστερημένο post στο thread αυτό.
Επιτρέψτε μου να πω την δική μου προσωπική άποψη για το θέμα της
ομάδας έψιλον.Βαδίζοντας στην ίδια γραμμή πλεύσης με τους περισότερους από εσάς όσο αναφορά αν είναι αληθές η ψευδές αυτή η περιβόητη ομάδα θέλω να επισημάνω μία θετική πλευρά αυτής.Εγώ προσωπικά πριν ακούσω για την Ε είχα πλήρη άγνοια για το τι γίνεται γύρω μας πάντα σε σχέση με την Ελλάδα.Όταν λοιπόν άρχισα να σκαλίζω το θέμα αυτό ανακάλυψα αρκετά ενδιαφέροντα γεγονότα που συμβαίνουν στο κράτος εις βάρος μας καθώς και γενικότερα του πλανήτη.Αυτή λοιπόν η ομάδα έψιλον,είτε ψευδές είτε αληθές και μόνο σαν ιδέα με έκανε να προβληματίστώ για το τι συμβαίνει σε τούτο τον "ψεύτικο" κόσμο.Με απλά λόγια μου άνοιξε τα μάτια (εδώ κολλάει η αφύπνηση με την οποία αναφέρθηκε ο Φουράκης) και με παρότρυνε να κοιτάζω τα πράγματα πιο βαθιά.Πιστεύω ότι αυτός ίσος είναι ο σκοπός της ομάδας έψιλον,να αφυπνηστεί ο Ελληνισμός,ο κόσμος δεν ξέρω πως ακριβώς να το θέσω.Ακόμα και αν όλα αυτά που έχει δημοσιεύσει ο Φουράκης είναι μπαρούφες νομίζω ότι σε πολλούς από εμάς έκανε καλό παρά κακό.
Ελπίζω να μην κούρασα και να είμουνα κατανοητός για την άποψή μου.
Ευχαριστώ.

Edited by - OmasEpsilon on 20/12/2005 22:36:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnie4life
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 09:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnie4life  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Re paidia ayta peri omadas E oti einai Evraioi einai lan8asmena efoson h omada E lene oti otan er8ei to 2011 8a kanei thn Ellada opws htan ta Arxaia xronia. 8a mas dwsei dhlada thn dynamh pou eixame palia kanontas trapeziko krak stous logariasmous twn sionistwn kanontas tous na xasoun thn e3ousia tous.Bebaia gia na to kataferoun ayto dld na feroun thn palia Ellada 8a epikrathsei kati san xounta gia kapoia xronia pistevw. Egw proswpika ypostirizw thn omada E edw kai xronia kai pistevw oti yparxei kai den einai apla enas my8os. Epi thn eykairia 8a sas ma8w liga arxaia. My8os den einai psema opws to exoume diatipwsei emeis. My8os shmainei diatipwnw kati grhgora. Thanks gia thn prosoxh kala na pairnate :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 10:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μίας και αναφερθήκαμε στο θέμα του Μύθου ας δούμε λεξικογραφικά όλες τις ερμηνείες του:

Μύθος = Φανταστική, ψευδή διήγηση, παραμύθι || μυθική παράδοση περί θεών ή ηρώων «ο μύθος της Λερναίας Ύδρας»|| αλληγορική διηγήσεις περί ζώων ή φυτών, με ηθικόν συμπέρασμα «Μύθοι του Αισώπου»|| υπόθεση λογοτεχνικού έργου (δράματος, μυθιστορήματος, κλπ).

-αρχ: προφορικός λόγος, δημηγορία|| συνομιλία || προσταγή || υπόσχεσης || συμβουλή || απόφασης, σκοπός || ρητορικό απόφθεγμα|| παροιμία || φήμη || είδησης || ιστορικό δίδαγμα.

Εγκυκλοπαίδεια Πάπυρος Λαρούς, Σελ. 336 («ΜΥΘΟ» τόμος 10) ~ 1964.

Συνεπώς από τα μέχρι τώρα «στοιχεία» περί «Ομάς Έψιλον» είναι φανερό πως πρόκειται περί Φήμης δηλαδή Μύθου (αρχαιοελληνικά).

Edited by - XD on 23/05/2006 10:56:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 11:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ johnie4life, καλωσόρισες στα Forums του Esoterica!
Θα ήταν καλύτερα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες για να διευκολυνόμαστε στην ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

Καλή σου συνέχεια στις συζητήσεις μας!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 14:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή αναμένουμε με την σειρά μας να γίνουμε οι νέοι ναζί ?
Μόνο που ως παιδιά του θεού, θα πετύχουμε σε ό,τι αυτοί απέτυχαν ? θέλουμε κι εμείς με την σειρά μας δηλαδή, να καταδυναστεύσουμε τους πάντες ? να σπείρουμε κι εμείς τον θάνατο όπως τόσοι και τόσοι άλλοι ?
Μας έχουνε τόσα χρόνια από κάτω και μόλις έρθει η βοήθεια εξ ουρανού θα τους πληρώσουμε με χειρότερο νόμισμα ?
Και ποια η προσφορά μας στην ανθρωπότητα ? τα ίδια και τα ίδια. Όπως τόσα χρόνια σφάζουν οι άλλοι, αυτό περιμένουμε να κάνουμε κι εμείς ? και τι μας διαφοροποιεί από όλους αυτούς τους δολοφόνους ?
το ότι είμαστε οι άριοι, οι εκλεκτοί ?
εμείς θα το κάνουμε ποιο εξευγενισμένα ?
μια στυγνή ζωώδη εκδίκηση, μια απλή έκφραση μίσους ?
θέλουμε να κάνουμε τα ίδια και χειρότερα από αυτά που κατακρίνουμε τους άλλους ότι κάνουν και είμαστε περήφανοι γι αυτό ?

αυτή είναι η ανωτερότητά μας ? η πνευματική μας ανωτερότητα, για την οποία τόσο περήφανοι είμαστε ?

τελικά είναι ζήτημα εξουσίας και μόνο. Θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι του κόσμου , να τον εξουσιάζουμε με την δύναμή μας, να βγάλουμε κάθε απωθημένο αιώνων στους άλλους.
Και τέτοιες απόψεις είναι πραγματικά θλιβερές.
Δυστυχώς αυτή είναι η γενική αίσθηση, των όσων διάβασα στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά και σε κάποιο με τον Γκιόλβα. Εύχομαι να έχω λάθος, απλά να έχω παρανοήσει τα πάντα.
Αρχικά μου κίνησε το ενδιαφέρον και την περιέργεια, φαινόταν μια ελκυστική θεωρία, αλλά όσο περισσότερο το έψαχνα τόσο περισσότερο φαίνονταν να γέρνει προς φασιστικές νοοτροπίες , τόσο περισσότερο μίσος έβγαζε.
Καθαρά προσωπική γνώμη κι ελπίζω να με διαψεύσετε όσοι γνωρίζετε.

Ευχαριστώ σας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 19:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομαδα Ε....
Δηλαδή εψιλονιακός ιμπεριαλισμός ώστε να κάνει κουμάντο ο Μήτσος που τρώει σουβλάκια αντί για τον Bob που τρώει hot-dog...
Δηλαδή φαντασιόπληκτος μύθος όπως και οι νεορθοδοξες προφητείες για το ξύπνημα του αετού και την επανάκτηση της Πόλης...
Δηλαδή Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη...
Ομως οι Ελληνες πάντα είμαστε οι καλοί του εργου και της ιστορίας και η δικιά μας χούντα θα είναι χούντα δικαίου(όχι παίζουμε)....
Ειναι απίστευτο τι μύθους μπορεί να πλάσει ο εγκέφαλος του Ελληνα για να ξαλαφρώσει τη συνείδησή του μιας και πλέον δεν είναι ισχυρή δύναμη όπως στην αρχαιότητα και να δημιουργήσει μια ψευδαίσθηση μελλοντικής ελληνικής κυριαρχίας....
Τελικά κανείς δεν θέλει δικαιοσύνη, αλληλεγγύη,δημοκρατία και ηθική. Ακόμα κι αν οι πρόγονοί σου έβγαλαν δημοκρατία αυτό που σε νοιάζει είναι η επιβολή του "ελληνισμού"....
Και όποιος δεν υπακούσει τον παίρνει ο διάολος.....

Ισως κάποιος θα πρέπει να ενημερώσει την ομάδα Ε όταν θα έρθει το 2012(διαλέξτε εσείς ημερομηνία) να φέρει και τίποτα μπύρες,φυστίκια και παϊδάκια, μιας και η ακρίβεια στα ελληνικά σούπερ-μάρκετ έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο......

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 23/05/2006 19:24:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnie4life
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 22:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnie4life  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μυθοσ λοιπον με την αρχαια εννοια σημαινει "φωνη που ακουγεται εξαιτιας της συζητησεως που γινεται τροχαδιν".Η εννοια της λεξης "μυθος" λοιπον ειναι σαφης "λεω, τρεχοντας, αληθινα γεγονοτα". Επομενωσ αυτοι ποθ διαψευδουν τουσ αρχαιους μυθολογουσ μας εχουν απλα μια εσκεμμενη μανια κατα τους. Αυτο για να καταλαβουμε την εννοια μυ8οσ και τουσ αρχαιους "μυ8ολογους μας". :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 23:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή αναμένουμε με την σειρά μας να γίνουμε οι νέοι ναζί ?
Μόνο που ως παιδιά του θεού, θα πετύχουμε σε ό,τι αυτοί απέτυχαν ? θέλουμε κι εμείς με την σειρά μας δηλαδή, να καταδυναστεύσουμε τους πάντες ? να σπείρουμε κι εμείς τον θάνατο όπως τόσοι και τόσοι άλλοι ?
Μας έχουνε τόσα χρόνια από κάτω και μόλις έρθει η βοήθεια εξ ουρανού θα τους πληρώσουμε με χειρότερο νόμισμα ?
Και ποια η προσφορά μας στην ανθρωπότητα ? τα ίδια και τα ίδια. Όπως τόσα χρόνια σφάζουν οι άλλοι, αυτό περιμένουμε να κάνουμε κι εμείς ? και τι μας διαφοροποιεί από όλους αυτούς τους δολοφόνους ?
το ότι είμαστε οι άριοι, οι εκλεκτοί ?
εμείς θα το κάνουμε ποιο εξευγενισμένα ?
μια στυγνή ζωώδη εκδίκηση, μια απλή έκφραση μίσους ?
θέλουμε να κάνουμε τα ίδια και χειρότερα από αυτά που κατακρίνουμε τους άλλους ότι κάνουν και είμαστε περήφανοι γι αυτό ?

αυτή είναι η ανωτερότητά μας ? η πνευματική μας ανωτερότητα, για την οποία τόσο περήφανοι είμαστε ?

τελικά είναι ζήτημα εξουσίας και μόνο. Θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι του κόσμου , να τον εξουσιάζουμε με την δύναμή μας, να βγάλουμε κάθε απωθημένο αιώνων στους άλλους.
Και τέτοιες απόψεις είναι πραγματικά θλιβερές.
Δυστυχώς αυτή είναι η γενική αίσθηση, των όσων διάβασα στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά και σε κάποιο με τον Γκιόλβα. Εύχομαι να έχω λάθος, απλά να έχω παρανοήσει τα πάντα.
Αρχικά μου κίνησε το ενδιαφέρον και την περιέργεια, φαινόταν μια ελκυστική θεωρία, αλλά όσο περισσότερο το έψαχνα τόσο περισσότερο φαίνονταν να γέρνει προς φασιστικές νοοτροπίες , τόσο περισσότερο μίσος έβγαζε


Χαίρομαι που βλέπω οτι και άλλοι κατάλαβαν ΤΙ αληθινά κρύβεται πίσω απο τις ονειροφαντασίες περι Ε και Γκιόλβα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 03:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω τι εχει γραφτει για το κακογουστο παραμυθακι των εψιλον παραπανω (αλλη φορα μπορει να διαβασω το θρεντ). ΠροσΘετω απλως την εξης πληροφορια (σε περιπτωση που δεν εχει αναφερθει προηγουμενως) για να μην σπαταλιεστε αδικα σε ανοησιες...

λινκ: http://antidogma.gr/forum/viewtopic.php?p=1223&highlight=#1223

ποστ απο μελος Nyarlathotep = ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ (δηλωση του ιδιου, βλ. υπογραφη) Δημοσιεύθηκε: 22:23, Παρασκευή 24 Μάρ 2006

quote
[...]
Την ιστορία περί «Ομάδας Έψιλον», όπως ίσως ξέρετε, την έχω παρακολουθήσει στενά εν τη γεννέσει της, και είμαι από τους βασικούς υπεύθυνους για την αρχική διάδοσή της - δημιουργία της (καλώς ή κακώς, είναι μεγάλη συζήτηση, απλά διότι έχει πολύ μεγάλο παρασκήνιο, που δεν το ξέρει σχεδόν κανείς απ' αυτούς που έχουν ενδιαφερθεί κατά καιρούς για όλα αυτά).

Κατ' επέκταση, ήμουν ο πρώτος που αναφέρθηκε δημοσίως στην περίπτωση Λευκοφρύδη (ακόμη οι δικές μου πληροφορίες ανακυκλώνονται, και, στο μεταξύ, ανακάλυψα ότι πολλές από αυτές ήταν λανθασμένες), αλλά και έχω συναντηθεί προσωπικά και με αυτόν και με τους άλλους που φέρονται ότι τον «επηρέασαν».
Επίσης, ήμουν ο πρώτος των σχετικών κύκλων που συναντήθηκε με τον μακαρίτη τον Γκιόλβα, αλλά και ο πρώτος που αναφέρθηκε σε αυτόν και στο παράξενο έργο του δημοσίως, οπότε ευθύνομαι βασικά και για τη νεομυθολογία που δημιουργήθηκε γύρω από αυτόν, την οποία εκμεταλλεύτηκαν με γελοιότητα διάφοροι άσχετοι παράγοντες, και τελικά δυστυχώς και ο ίδιος...

Δυστυχώς, δεν έχω τη διάθεση να μιλήσω εκτενώς για όλα αυτά, ούτε και είναι εύκολο να το κάνω (αφού θα απαιτούνταν ολόκληρες διαλέξεις για πρόσωπα και πράγματα που οι εκάστοτε συνομιλητές μου δεν γνωρίζουν), αλλά και έτσι όπως έχουν διαστρεβλωθεί τα πράγματα δεν μπορεί να βγει και τελική άκρη πλέον.

Μπορώ όμως εδώ να πω, έτσι για την ιστορία, την αλήθεια περί Λευκοφρύδη:
Το βιβλίο του Λευκοφρύδη το ανακάλυψε για πρώτη φορά ένας φίλος μου (τον οποίον δεν μπορώ να κατονομάσω, διότι δεν είναι πια φίλος μου, και δεν ξέρω αν το εγκρίνει να αναφερθώ σ' αυτόν), μου το παρουσίασε και έπειτα το ζήτημα πήρε τον δρόμο του...
Πρέπει να πω ότι επρόκειτο για κανονικό βιβλίο και όχι συρραμμένες φωτοτυπίες ή κάτι αντίστοιχο, το οποίο ήταν προσωπική έκδοση του συγγραφέα του.
Το βιβλίο διανεμήθηκε σε λίγες εκατοντάδες αντίτυπα σε κάποια βιβλιοπωλεία (αν θυμάμαι καλά, κάπου ανάμεσα στο 1989-1992), με το σύστημα της «παρακαταθήκης» («όποια πουλήσετε πληρώστε τα μου, όποια δεν πουλήσετε επιστρέψτε τα μου»), και, επειδή ήταν τελείως ακατανόητο, δεν προκάλεσε ιδιαίτερη αγοραστική ζήτηση, οπότε πολλά αντίτυπα σύντομα του επιστράφηκαν. Ο ίδιος, είτε γιατί απογοητεύτηκε, είτε γιατί κάτι ανακάλυψε που με κάποιο τρόπο τον αποθάρρυνε ή τον φόβησε, (μάλλον το πρώτο, απογοητεύτηκε), απέσυρε τα υπόλοιπα αντίτυπα από τα βιβλιοπωλεία, σταμάτησε τη διάθεσή τους (του «έμειναν στοκ») και δεν ασχολήθηκε ξανά με το ζήτημα. Αυτά μου τα έχει πει ο ίδιος. Δηλαδή, δεν έγινε κάτι μυστηριώδες με τη θρυλλούμενη απόσυρσή τους, απαγόρευση, men in black, ή κάτι τέτοιο, απλά τα απέσυρε ο ίδιος, διότι ένιωσε ότι απέτυχε η έκδοση και ήθελε να προσπαθήσει να τα «σκοτώσει» κάπου...

Όταν άρχισε να διαδίδεται η νεομυθολογία (ως σύνδεση με τους «Έψιλον») περί του βιβλίου, πολύς κόσμος το αναζήτησε μάταια, και πήρε διαστάσεις μύθου, επειδή δεν το έβρισκε κανένας.
Τότε, ένας γνωστός ιδιοκτήτης ενός κάπως περιθωριακού βιβλιοπωλείου των Αθηνών (δεν αναφέρω το όνομά του για ευνόητους λόγους), εντόπισε τις φήμες και τη ζήτηση, και έτυχε να έχει ο ίδιος ένα αντίτυπο. Αυτό το αντίτυπο το φωτοτύπησε (επειδή δεν ήθελε να διαθέσει λεφτά για να το ανατυπώσει κανονικά, και θα ήταν και παράνομο), το βιβλιόδεσε συρραπτικά, και άρχισε να το δίνει από το βιβλιοπωλείο του σε επιλεγμένους πελάτες του, με αρκετά αλμυρή τιμή. Εκείνοι, με τη σειρά τους, το φωτοτυπούσαν και το έδιναν σε φίλους τους, ή τους παρέπεμπαν στο συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο. Στην αρχή έπρεπε να πας συστημένος (το ξαναλέω, διότι αυτό που έκανε ήταν παράνομο, και όχι για κανέναν άλλον λόγο), αλλά μετά, όταν πλήθαινε ο κόσμος που το έψαχνε, το έκανε πιο ανοιχτά.
Πολλοί που άκουγαν τη φήμη ότι υπήρχε σε κάποιο βιβλιοπωλείο, αλλά δεν ήξεραν ποιο, το έψαχναν γενικά σε διάφορα. Κάποιος άλλος βιβλιοπώλης, που εντόπισε την όλη φάση, επειδή του το ζητούσαν τόσο έντονα, άρχισε να ψάχνει τον Λευκοφρύδη για να του καταγγείλει την παράνομη διάθεση του ανταγωνιστή του, και να τον πείσει να το ανατυπώσει ο ίδιος για να ανταπεξέλθει νόμιμα στη ζήτηση, φυσικά αποκλειστικά.
Στο μεταξύ, ο Λευκοφρύδης, ο οποίος εδώ και πολύ καιρό αντιμετώπιζε σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα, είχε αποσυρθεί σε απομόνωση, από τους δικούς του, και δεν μπορούσες να συνεννοηθείς μαζί του («είχε χάσει πλέον κάθε επαφή»). (Αυτό το τελευταίο, για την τόσο κακή ψυχική του κατάσταση, δεν το ξέρω από προσωπική γνώση, αλλά το είχα μάθει εκείνη την εποχή από πηγές που τις θεωρώ έμπιστες, οι οποίες υποτίθεται ότι είχαν αυτές προσωπική γνώση).
Όταν ο συγκεκριμένος βιβλιοπώλης ανακάλυψε αυτήν την κατάσταση, μην μπορώντας να βγάλει άκρη, ήταν ο πρώτος που σιγουρεύτηκε για κάτι: ότι ο Λευκοφρύδης δεν ήταν σε θέση να εντοπίσει την ανατύπωση ούτε να κάνει κάτι γι' αυτήν άμεσα, στην κατάσταση που βρισκόταν. Έτσι, ανατύπωσε κανονικά το βιβλίο, σε κανονικό βιβλίο αλλά πολύ κακής ποιότητας (όπως ήταν άλλωστε και το αρχικό αυθεντικό), και άρχισε να το διαθέτει λέγοντας ότι ήταν το πρωτότυπο, φυσικά ως σπάνια έκδοση και θρυλικό ανάγνωσμα. Πολλές από τις παρασκηνιακές ανοησίες που έχουν ακουστεί για το βιβλίο, έχουν εφευρεθεί από αυτόν τον τύπο, για ευνόητους λόγους...

Ο Λευκοφρύδης, σας διαβεβαιώ, δεν είχε καμία απολύτως σχέση με τον Γκιόλβα (ο Γκιόλβας άκουσε για πρώτη φορά για το βιβλίο από εμένα τον ίδιο), ούτε με κάποιο ινστιτούτο ερευνών, κλπ, κλπ.

Ο Γκιόλβας, στα τελευταία χρόνια της ζωής του, είχε πάρει επάνω του όλη την ιστορία με τους Έψιλον και τα συναφή, διαδίδοντας ένα σωρό επιτηδευμένα (από τον ίδιο) μυθεύματα, για τη δημιουργία δέους και αίγλης στην υπόθεση Έψιλον, που πίστευε (λίγο «πρακτορικά» ή «συνωμοτικά», δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω) ότι θα μπορούσε να επινοηθεί το αντίπαλο δέος στις συνωμοτικές ανθελληνικές ομάδες και παράγοντες, καθώς και ένα μπέρδεμα προς αυτές, δηλαδή ένα είδος «στρατηγικής παραπληροφόρησης».
(Στα πλαίσια αυτών των δραστηριοτήτων του, ενισχύθηκε από αυτόν και τους συν αυτώ, το απαράδεκτο και τελείως αμφιλεγόμενο φαινόμενο του «συγγραφέα από τη Θεσσαλονίκη» που αναφέρετε, στο οποίο δυστυχώς συμμετείχα και εγώ, και είμαι ο κύριος υπεύθυνος για τη σχετική διασπορά πληροφοριών μέσω αυτού, εκείνη την εποχή, που μετά ξέφυγε από τον αρχικό «έλεγχο» τους και πήρε άλλες άσχετες και γελοίες διαστάσεις με σκοπό την προσωπική προβολή και όφελος, επιτηδευμένες υπερβολές, μπουρδολογίες του συγκεκριμένου τύπου, κλπ, κλπ...
Επίσης, δυστυχώς, λυπάμαι που το λέω, διότι τον συμπαθούσα πολύ (άλλωστε, εγώ τον έκανα ευρέως γνωστό), ο Γκιόλβας στα τελευταία χρόνια του τα είχε «χάσει» λίγο, και είχε λίγο μπερδέψει τις «στρατηγικές» επινοήσεις του με την πραγματικότητα, και είχε αρχίσει να γίνεται πολύ ομιλητικός για διάφορα πράγματα που δεν ήταν και τόσο αληθινά, και μάλιστα φαινόταν σαν να το έκανε για να προβληθεί τελικά ο ίδιος, δεν ξέρω, πάντως σε αυτήν του την τελική φάση τον εκμεταλλεύτηκαν (ή μάλλον τη φήμη του) μερικοί τυχάρπαστοι και εξαιρετικά ύποπτοι ουρανοκατέβατοι τύποι, δήθεν ερευνητές, και λέγανε ότι πήρανε το χρίσμα από αυτόν για να γίνουν ανώτερα στελέχη ή εκπρόσωποι των υποτιθέμενων «Έψιλον», και άλλα πολλά και φανερότατα ευτράπελα.
Στο μεταξύ, και ο ίδιος ο Γκιόλβας, είχε από πριν και συνέχισε να έχει όλο και πιο έντονα (υπήρξα πολλές φορές αυτόπτης μάρτυρας του γεγονότος) πολλές ενοχλήσεις από διάφορες υπηρεσίες, που ήθελαν φυσικά να διερευνήσουν τα όσα έλεγε, όπως ακριβώς θέλετε να τα διερευνήσετε κι εσείς αλλά και όποιος άκουγε για όλα αυτά. Ο Γκιόλβας, όμως, το χρησιμοποιούσε αυτό ως επιβεβαίωση των λεγόμενών του, είχε καταληφθεί και από μια μικρή μανία καταδιώξεως, άρχισε να παίζει παιχνίδια «δηλώσεων» μαζί τους, και το πράγμα μπερδευόταν πολύ, και κατέληγε με τον Γκιόλβα να μεγαλώνει τα μυθεύματά του, χωρίς να μπορείς να καταλάβεις πλέον γιατί το έκανε...
Ένα από αυτά τα μυθεύματα είναι και αυτά που αναφέρετε περί του βιβλίου του Λευκοφρύδη κλπ, ότι τα πήρε από «αυτούς», και άλλα τέτοια, θέλοντας να εκμεταλλευτεί τον μύθο του βιβλίου. (Όπως και πολλά άλλα που έλεγε, π.χ. ότι ήταν συνεργάτης με τον Τέσλα, ή με τον Καραθεοδωρή, κλπ, που όποιος τα πιστεύει δεν έχει στοιχειώδεις γνώσεις ιστορίας, βιογραφίας και χρονολογιών). Αυτό, φυσικά, δεν σημαίνει πως ό,τι έλεγε ο Γκιόλβας ανεξαιρέτως ήταν - «στρατηγικό» ή άλλο- μύθευμα του ιδίου. Πολλά, όμως, από αυτά που ξέρετε, είναι τέτοια.
Φυσικά, ο καημένος ο Λευκοφρύδης δεν είχε την παραμικρή αντίληψη για όλα αυτά. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε.
Το συγκεκριμένο βιβλίο, είναι απλά ένα γραφικό βιβλίο ενός εξίσου γραφικού και ενδιαφέροντος ανθρώπου, και σας διαβεβαιώ ότι έχω πολλά αντίστοιχα (και καλύτερα) στη μικρή συλλογή μου από ελληνικά cult σπάνια βιβλία. Κάποιος ίσως πει ότι είμαι απλά επιεικής, και ότι το βιβλίο είναι το λίαν παρανοϊκό προϊόν ενός λίαν παρανοϊκού μυαλού: δεν θα του έλεγα ότι έχει άδικο, θα του έλεγα ότι έχω διαφορετική προσέγγιση σε τέτοια θέματα, ίσως από αγάπη για το παράξενο και το διαφορετικό.
Κατά τη γνώμη μου, το μόνο αληθινά σοβαρό στοιχείο που έχει το βιβλίο αυτό, είναι η πληροφόρηση του συγγραφέα του ότι ίσως ο Αριστοτέλης κατά τις «διαλείψεις» του έγραφε σε κώδικα. Ο άνθρωπος φαίνεται ότι απέκτησε μια έμμονη ιδέα με αυτόν τον κώδικα, αντίστοιχη με εκείνων που προσπαθούν να αποκρυπτογραφήσουν (με συχνά εντυπωσιακά αποτελέσματα) τα γραπτά του Σαίξπηρ, πιστεύοντας ότι είναι κώδικας του Φράνσις Μπέηκον. Δεν λέω πως δεν δουλεύει, λέω πως δουλεύει αν το κάνετε και σε μία τυχαία εφημερίδα.

Αυτό ήταν ένα απειροελάχιστο κομμάτι των παρασκηνίων σχετικά με την «Εψιλονολογία», που πλέον δεν με ενδιαφέρει ούτε στο ελάχιστο, όχι μόνο διότι έχει γελοιοποιηθεί τελείως και έχει εξυπηρετήσει ένα σωρό άσχετα συμφέροντα, αλλά και γιατί γνωρίζω καλά την αλήθεια επί του όλου ζητήματος, και δεν έχω καμιά διάθεση να μπλέξω στον συγκεκριμένο λαβύρινθο για να εξηγώ στους διάφορους τα ανεξήγητα...
Περιορίζομαι να ενημερώνω με λεπτομέρειες διάφορους παράγοντες όταν πάνε να ασχοληθούν με το ζήτημα (π.χ. παρασκηνιακά το έχω κάνει σε ένα βαθμό με γνωστό δημοσιογράφο της τηλεόρασης), για να ξέρουν με τι έχουν να κάνουν και να μην παίξουν παιχνίδια που δεν ξέρουν...
Σε εσάς εδώ, βρήκα την πρόφαση, και τα λέω για να μην ταλαιπωρείστε άδικα με κάτι που δεν βγαίνει πουθενά, αν δεν ξέρεις τι ακριβώς έχει παιχτεί.

end of quote

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.

Edited by - hendrix on 24/05/2006 03:16:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 03:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hendrix,

είσαι απίθανος και χαίρομαι που σε ξαναβλέπω !

Το κείμενο αυτό πρέπει να έπεσε σαν βόμβα μεγατόνων. Παρόλα αυτά πιστεύω οτι αρκετοί θα εμμείνουν κάθετοι στο όνειρό τους περι παγκόσμιας εψιλονικής εξουσίας πάνω στους υπόλοιπους ! Εψιλον ueber alles !!!

Σε αυτό το σημείο, ενός λεπτού σιγή, σαν φόρος τιμής σε όλους αυτούς τους χιλιάδες ανώνυμους, συμπεριλαμβανομένου και εμού, που εδώ και αρκετά χρόνια δεχόμασταν τα αλύπητα πυρά όλων αυτών των παραμυθιασμένων θυμάτων της εψιλονικής μισαλοδοξίας.

Η κοινή λογική και οι στοιχειώδης ιστορικές αλήθειες δεν ήταν αρκετές για να ξεσκεπαστεί αυτό το μύθευμα. Έπρεπε πρώτα να τσακωθούν στη μοιρασιά για να δεί το φως της δημοσιότητας αυτή η ιστορία.

Ελλάδα, η χώρα του απέραντου γαλάζιου μ@υνιού


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 06:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μ@υνιού

ιιιιι.....πιπέρι!!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 11:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
μ@υνιού

ιιιιι.....πιπέρι!!!!


Γιατί παιδί μου ? Τι είπα ??? μ@υνιού, είπα, μ@υνιού. Εσύ τι κατάλαβες?

Ααααα.... δε φταίω εγώ για τους συνειρμούς σας. Διεστραμένοι

Εγώ είπα "Ελλάδα, η χώρα του απέραντου γαλάζιου μ@υνιού"

όπου εμφανίζεται ο καθένας και μας λέει ιστορίες, για το μ@υνί το γαλάζιο.

Όπερ έδει δείξε.

Φιλάκια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 16:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γαλάζια μ@@@@, ροζ ελέφαντες... όλα τα'χει ο μπαξές εκτός από Ε για όσους δε το καταλάβαν...

Ολοι οι απογοητευμένοι λοιπόν μην σκάτε...
Σπεύστε να φτιάξετε τη δική σας ομάδα Ε. Ποτέ δεν είναι αργά!
Αλλωστε στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SAKIS27GR
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 00:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAKIS27GR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.Πιστευω οτι κατι παιζεται τελευταια σε γενικα πλαισια..εχω καποια βιωματα και ενα συγκεκριμενο το οποιο με επηρεασε ολη την ψυχολογια.Οι Ε υπαρχουν αλλα οχι υπο τη μορφη που παρουσιαζονται.Ειναι μια πολυσυνθετη εννοιολογικη-συμβαντολιγικη κατασταση η οποια με το περασμα του χρονου θα εξελιχθει σε καποιο γεγονος θετικο για την Ελλαδα.Η 1η Φορα που μερικοι Ελληνες ενωθηκαν υπο τη μορφη Μυστικης Εταιριας ειχε σαν αποτελεσμα την Απελευθερωση απο τους Τουρκους(ΦιλικηΕταιρια)..2η Φορα ειχε σαν αποτελεσμα την απελευθερωση Μακεδονιας-Θρακης απο το Μακεδονικο Κομιτατο οργανομενο απο επιφανεις (οικονομικα)Ελληνες..και η 3η φορα ειναι αυτη η εποχη που διανυουμε τωρα..

Στο θεμα των Ufo και Σειριων ενα πραγμα θα διατυπωσω..
Τι δουλεια εχουνε κινουμενες φωτεινες μπαλες στον ουρανο του Εβρου ακριβως πανω στα συνορα Ελλαδας-Τουρκιας? Οποιος καταλαβε ... καταλαβε!!!

Edited by - SAKIS27GR on 30/11/2006 01:00:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 05:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα σε ολους.Πιστευω οτι κατι παιζεται τελευταια σε γενικα πλαισια..εχω καποια βιωματα και ενα συγκεκριμενο το οποιο με επηρεασε ολη την ψυχολογια.Οι Ε υπαρχουν αλλα οχι υπο τη μορφη που παρουσιαζονται.Ειναι μια πολυσυνθετη εννοιολογικη-συμβαντολιγικη κατασταση η οποια με το περασμα του χρονου θα εξελιχθει σε καποιο γεγονος θετικο για την Ελλαδα.Η 1η Φορα που μερικοι Ελληνες ενωθηκαν υπο τη μορφη Μυστικης Εταιριας ειχε σαν αποτελεσμα την Απελευθερωση απο τους Τουρκους(ΦιλικηΕταιρια)..2η Φορα ειχε σαν αποτελεσμα την απελευθερωση Μακεδονιας-Θρακης απο το Μακεδονικο Κομιτατο οργανομενο απο επιφανεις (οικονομικα)Ελληνες..και η 3η φορα ειναι αυτη η εποχη που διανυουμε τωρα..

Στο θεμα των Ufo και Σειριων ενα πραγμα θα διατυπωσω..
Τι δουλεια εχουνε κινουμενες φωτεινες μπαλες στον ουρανο του Εβρου ακριβως πανω στα συνορα Ελλαδας-Τουρκιας? Οποιος καταλαβε ... καταλαβε!!!

Edited by - SAKIS27GR on 30/11/2006 01:00:15


Αγαπητε φιλε SAKIS27GR καλως ηρθες ατο φορουμ.
Αποψη μου σε οτι αφορα Ufo που αναφερεις θα ελεγα οτι το θεμα δεν ειναι τοπικο αλλα συμπαντικο. Με την ιδια λογικη οπως το τοποθετησες θα μπορουσαμε να πουμε οτι με τα εκατονταδες φενομενα που παρατηρουνται καθημερινα ανα τον κοσμο θα επρεπε ολοι οι λαοι να σκοτωνονται μεταξυ τους αυτη τη στιγμη. Ριζικες αλλαγες συμβαινουν στο ηλιακο συστημα και γενικοτερα στον γαλαξια που δεν εχουν ιστορικα ξανασυμβει και η περιοδος αυτη της επερχομενης αλλαγης πυκνωσης προκαλει ενδιαφερων σε πολλες εξωγηινες ομαδες. Οι ουλτραβαιολετ καμερες της Νασα καταγραφουν καθημερινα χιλιαδες μητρικα σκαφοι να ειναι σε τροχια γυρω απο την γη και γενικοτερα στο ηλιακο συστημα.

Οσον αφορα την ομαδα Ε, γνωμη μου ειναι οτι δεν προκειτε για καινουργια ομαδα αλλα για αρχαια ομαδα φυλαξης κειμενων συμπαντικης γνωσης ωστε να μην πεσουν στα χερια αυτων που καταστρεψανε και τροποποιησανε ολα τα γνωστα αρχαια κειμενα. Αυτο αλλωστε εξηγει την τεραστεια γνωση που κατειχαν καποιοι αρχαιοι Ελληνες φιλοσοφοι για τις διαφορες επιστημες οι οποιες πιστευω τις δηδαχτηκαν σε κρυφα σχολια για επιλεγμενους της εποχης εκεινης. Εαν καποιος μελετησει λιγακι ας πουμε Αριστοτέλη "Περί Ψυχής" θα διαπηστωση οτι γνωριζε πραγματα που για τα δεδομενα της εποχης εκεινης ηταν πολυ ανωτερα και περαν των συνορων του πλανητη.

Ξερουμε οτι στην βιβλιοθηκη της Αλεξανδριας υπηρχαν πανω απο 650.000 παπυροι κειμενα και βιβλια απο τα οποια 72 ραβηνοι δημιουργισαν την Ελληνικη εκδοση της βιβλου επιλεγοντας οτι αυτοι ηθελαν και νομιζαν θα ηταν καλο να ξερουν οι υπολοιποι χωρις καμια χρονολογικη σειρα γεγονοτων ωστε να μην γινεται τιποτα κατανοιτο και για να κοντρολαρηστει ο οχλος απο μια κατασκευασμενη θρησκεια.
Διοτι ολες αυτες οι πληροφοριες ειχαν να κανουν με συμπαντικη γνωση και φιλοσοφια και δεν ειχαν καμια σχεση με θρησκειες.
Φυσικα για να περασει η ατζεντα θα επρεπε να καταστραφουν η' να αποκρυφτουν τα πραγματικα κειμενα και ετσι ακρηβως εγινε αλλωστε.

Πισω απο ολα αυτα ηταν και ειναι τα ιμβριδια Ιλλουμινατι(διασταυρωση Ανθρωπου-σαυροιδους,εκπτωτοι δρακονιανοι) τα οποια Ιμβριδια ειχαν και εχουν την ικανοτητα αλλαγης μορφης μεταξυ της ανθρωπινης και της σαυροιδους αλλαζωντας την γωνια περιστροφης των σωματιδιων τους και με αυτο τον τροπο εισχωρησαν σε ολες σχεδον τις κουλτουρες και ηταν οι υπευθηνοι της καταστροφης της Ατλαντιδος και της Λεμουριας.
Ειναι υπευθηνοι για τις 13.000 ενεργες θρησκειες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στον πλανητη, γενικα για τις συραξεις μεταξυ κρατων , για τις γενοκτονιες που εχουν συμβει στον πλανητη και το τελευταιο εχει αμεση σχεση με το Ντι-εν-ει. Κοιτα λιγο στην ιστορια η' κοιτα γυρω σου και θα δεις οτι καποιες κουλτουρες λατρευουν τους δρακους και καποιες τους θεωρουν δεμονες , κοιτα γυρω σου τα μνημια και τα συμβολα που επικρατουν ανα τον κοσμο και θα δεις παντου δρακους κτλ.

Κοιτα σε μια ενκγυκλοπαιδια πως ονομαζονται 1200 διαφορετικα ειδη σαυροιδων και θα διαπηστωσεις οτι ειναι καταχωριμενα απο αρχαιοτητας με την λατινικη λεξη monitor lizards η οποια λεξη μονιτορ συμαινει εποπτευω-επιτηρω-ελενχω-παρακολουθω και πεσμου οτι δεν ειναι καταπληκτικη ιδεα το να παρακολουθεις την κατασταση ενος πλανητη μεσα απο τα ματια και τον κονοιδη αδενα πλασματων που κατασκεβασες εσυ γενετικα χρησημοποιωντας το Ντι-εν-ει σου? Ας μην αναφερθω στους δινοσαυρους.

Δεν ειναι λιγακι περιεργο το οτι ολα τα σαυροιδη και ερπετοιδη ειναι εξοπλισμενα με τα καλυτερα βιολογικα οπλα ωστε να επιβιωνουν ευκολα?
Εμενα παντως μου κανει τεραστεια εντυπωση. Μας δηδασκουν στα σχολια οτι προηλθαμε απο τους πιθηκους στην ουσια δεν υπαρχει ουτε ενα αυθεντικο ευρημα που να το αποδηκνηει αυτο. Υπαρχουν αποδεδηγμενα ψευδη κατασκεβασματα ευρηματων ωστε να περασει αυτη η Δαρβηνικη θεωρια. Απο την αλλη η εξελιξη απο οτι φαινεται δουλευει μονο για εμας και οχι για τους πιθηκους. Το ερωτημα ειναι πιοι ειναι κερδισμενοι οταν εμεις ημαστε στο σκοταδι και πιστευουμε σε λαθος και κατασκευασμενες επιστημονικες θεωριες σε ολους τους τομεις?
Δεν χρειαζεται να ειναι κανεις διανοια για να διαπηστωσει καποια πραγματα αρκει να εχει ανοιχτο μυαλο και να μελετησει λιγακι τις φιλοσοφιες και τα υπαρχων αρχαια κειμενα.

Εαν καποιοι πιστευουν οτι η Ελλαδα δεν ηταν και δεν ειναι θυμα υπογειας εισβολης απο σκοτεινα οντα τοτε θα ελεγα οτι ειναι μακραν νυχτωμενοι στις ιδεες τους και η διψα τους για υλισμο τους εχει στην κυριολεξια τυφλωση ωστε να μην μπορουν να δουν τι συμβαινει γυρω τους.Και πιστεψε με φιλε μου οι αγαπητοι φιλοι Τουρκοι δεν εχουν καμια σχεση περι αυτου και θα ελεγα οτι αυτοι εχουν πολυ χειροτερα προβληματα απο οτι εμεις. Θα ηθελα να ξερα τα μεσα μαζικης ενημερωσης και γενικα ο πληθυσμος στην Ελλαδα τι γνωμη εχουν για τα καινουργια βιομετρικα διαβατηρια και ταυτοτητες και αν γνωριζουν οτι ερχονται στην συνεχεια τα υποδερματικα τσιπακια. Δεν εχετε το συναισθημα οτι κατι δεν παει καλα?

Και επανερχομαι παλι στην λεγομενη Ομαδα Ε της οποιας εχω μελετησει καποιο υλικο και καποιες πληροφοριες ειναι πραγματικα εκπληκτικες σε οτι αφορα τα διαφορετικα επιπεδα πυκνωσης και διαστασεων ας πουμε, εαν συνγκρηθουν με αυτες των Κειλοντιων τεχνολογιων .
Πιστευω οτι η πραγματικη ομαδα Ε της οποιας προκειτε για ολοκληρη απομονομενη φυλη απογονων αρχαιων Ελληνων η οποια σταθμευει υπογεια για χιλιαδες χρονια υστερα απο την καταποντη της Ατλαντιδος, στα αρχαια κατασκεβασμενα πριν εκατομμυρια χρονια τουνελ και ενγαταστασεις στην περιοχη της Ελλαδας και κρατανε καποιες επαφες με πιστους φιλους της επιφανειας. Αυτα τα τουνελ οπως γνωριζουμε απο αρκετους Αμερικανους πρωιν αξιωματουχους επεκτεινωνται σε ολο τον πλανητη,ειναι αγνωστο ποιοι τα κατασκευασανε,υπαρχει ενα συστημα μαγνητικων θαλαμων-βαγονιων τα οποια φτανουν το ενα λεβ σε ταχυτητα και τα χρησημοποιουν οι Αμερικανοι ,οι οποιοι κατασκευασανε τις 132 υπογειες γνωστες βασεις τους βαση του συστηματος μετακiνησης .

Αν οι 132 ειναι γνωστες τοτε φανταστειτε ποσες μπορει να ειναι οι αγνωστες. Το συστημα φωτεισμου ειναι ελευθερης ενεργειας απο το κενο, ειναι μονιμος και κατα καποιο περιεργο τροπο δεν δημιουργουνται σκιες. Παρομοιοτυπες πληροφοριες υπαρχουν επισης απο καποιους οι οπoιοι γνωριζουν για την τεραστεια υπογεια πολη που βρεθηκε πριν μερικα χρονια κατω απο την πυραμιδα της Γκιζας, με τεχνολογια που δεν καταλαβαινουν ουτε οι Αμερικανοι. Ολοι οι εξωγηινοι που μπαινωβγαινουν στον πλανητη(57 ρατσες εχουν καταγραφτει απο ερευνα του Νατο το 1989 )εχουν υπογειες και υποθαλασσιες βασεις στη γη και σε ολους τους πλανητες του ηλιακου συστηματος.

57 catalogued varieties of alien life forms
http://video.google.com/videoplay?docid=-347563032617886106&q=0

William Hamilton Discusses Underground Bases and Trips to Mars
http://video.google.com/videoplay?docid=-1154115731174788686&q=0

underground bases
http://video.google.com/videosearch?q=underground+bases&hl=en

disclosure project
http://video.google.com/videosearch?q=disclosure+project

Πιστευω επισης οτι οι φιλοι μας της πραγματικης ομαδας Ε κατεχουν τεχνολογια μακρας της γνωστης μας ειναι ειρηνικη φυλη και δεν εχουν καμια σχεση με το μισος που καποιοι προσπαθουν απεγνωσμενα να τους μεταφερουν σε οτι αφορα αλλες φυλες, πιστευω απολυτα οτι ειναι καλα προετοιμασμενοι ωστε να προσφερουν την βοηθεια τους την περιοδο σταθμος 2012-2017, η οποια ειναι περιοδος αλλαγης πυκνωσης μετα του φυσικου σωματος, στοχος ειναι να επιτεχυθει η αναβαθμηση του Ντι-εν-ει οσον περισσοτερο μορφων ζωης του πλανητη γινεται ωστε η μεταβαση προς την πραγματικη ελευθερια σωματος και πνευματος να ειναι απολυτως επιτυχης για ολους.




~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 30/11/2006 08:14:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 07:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας αγαπημένοι μου φίλοι

Ο Τζάμπο-Δε-Πινκ είμαι πάλι.

Ζητώ συγγνώμη για την αρκετά καθυστερημένη επανεμφάνισή μου στο φόρουμ. Δυστυχώς το αφεντικό μου ο παλιο-Αγκνοστικ δεν με αφήνει να πειράζω τον υπολογιστή του και τώρα που έφυγε βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω πάλι από τον λογαριασμό του.

Πράγματι μεταξύ 2012-2017 θα γίνουν κοσμοϊστορικές αλλαγές στο προφίλ και στις παγκόσμιες ισορροπίες του πλανήτη μας. Σταδιακά οι κρυμμένοι σε διάφορα πόστα μαχητές της ομάδας Ε, θα αυξάνουν το κύρος, την επιρροή και τη διεθνή δύναμή τους, μέχρι τη στιγμή που θα ενεργοποιήσουν τα πολύ-κλωνα μυστικά δεσοξυριβονουκλεϊκά οξέα της ελληνικής φυλής ώστε αυτή να επικρατήσει εις βάρος των σατανικών και βρωμερών δρακοσαυροειδών Ιλλουμινάτι - θα φάνε π@@τσα με άλάτι -

Επειδή όμως οι παλιο-δρακονιανοί θα βοηθηθούν από τους Ζετανς των οποίων ηγείται ο όσιος Σ.Σ.(κωδικό όνομα "DOUBLE S") θα χρειαστούμε τη βοηθεια των spellcasters γεροντάδων -Ελ-ευλόγησον- της Ελληνορθοδοξίας με μπροστάρη τον μεταλλαγμένο υπερμαχητή και κατευθείαν εκπαιδευμένο και σφυρηλατημένο από το μοναστήρι του πατήρ-Ξαβιέ (κωδικό όνομα "ο φαλακρός πράκτορ"), Μικρό-Γιωργάκη ο οποίος μπορεί να ελεγχει δυνάμεις φωτιάς, νερού και αέρα με παράλληλη ικανότητα τηλεκίνησης ικανής να συνθλίβει κοτρώνες μεγέθους ο*χεος ελέφαντα(όχι φούξια αλλά κανονικού).

Τα πράγματα θα εξελιχθούν καλώς για την έκβαση της μάχης μας, αρκεί να συντονιστούν αρμονικά και έγκερα οι πολεμικοί φορείς μας.

Επίσης, να αρνείστε οποιαδήποτε ψευδοθεωρία περί πιθηκοειδών-μπιγκφουτ- προγόνων σας μιας και είναι γνωστόν ότι οι Ολύμπιοι είναι οι άμεσοι πρόγονοι των Ελλήνων.

Αυτά για την ώρα φίλοι μου.
Να έχετε το νου σας για τυχόν ενέδρες σαυροκαλικατζαρέων και να θυμάστε πως οι ομάδα Ε και ΣΙΑ θα είναι κοντά μας σε κάθε στιγμή ανάγκης!!

Με εκτίμηση
Τζάμπο-Δε-Πινκ
πιστός σύμμαχος του γενετικά προνομιούχου Ελληνικού λαού και των "Ε"

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 09:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά τα είδα τα βίντεο αλλά δεν είδα κάποια έγκυρη αρχή να κρύβεται πίσω από αυτά.

Μια οργάνωση ανθρώπων που απλά έχει σκοπό να εξιχνιάσει το θέμα των UFO και να μας βγάλει τις τσίμπλες από τα μάτια... ή μήπως να δημιουργήσει τις κοινωνικοπολιτικές εκείνες αντιδράσεις με ότι αντίτιμο έχουν αυτές στην παγκόσμια οικονομία...

Από την άλλη βέβαια και αλήθεια να είναι δε θα μπορούσε να βγει η ΝΑΣΑ ή η CIA και να πουν αυτά τα πράγματα και ότι τα ήξεραν καιρό οπότε η κρίση είναι δική σας...

Μασάει η κατσίκα ταραμά?... Μασάει...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 12:17:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΑΣΕΙΣ ΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΠΟΥ
ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ Ν ΑΜΕΡΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΠΧ
ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΑΥΤΟ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΞΙΚΑΝΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ?
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙ ΟΛΥΜΠΙΩΝ, ΟΜΑΔΑΣ Ε ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 17:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με την ιδια λογικη οπως το τοποθετησες θα μπορουσαμε να πουμε οτι με τα εκατονταδες φενομενα που παρατηρουνται καθημερινα ανα τον κοσμο θα επρεπε ολοι οι λαοι να σκοτωνονται μεταξυ τους αυτη τη στιγμη.

Eπειδη ετσι λες εσυ.

quote:
Οι ουλτραβαιολετ καμερες της Νασα καταγραφουν καθημερινα χιλιαδες μητρικα σκαφοι να ειναι σε τροχια γυρω απο την γη και γενικοτερα στο ηλιακο συστημα.

Μπουχαχαχαχαχαχαχα!!!!


quote:
Οσον αφορα την ομαδα Ε, γνωμη μου ειναι οτι δεν προκειτε για καινουργια ομαδα αλλα για αρχαια ομαδα φυλαξης κειμενων συμπαντικης γνωσης ωστε να μην πεσουν στα χερια αυτων που καταστρεψανε και τροποποιησανε ολα τα γνωστα αρχαια κειμενα.

Για την ακριβεια η ολη ιστορια για την ομαδα Ε εχει αποδειχθει καραμπινατο μυθευμα.

Και δεν θελω να ακουως βλακειες οτι αυτοι που προωθουν την ολη ιδεα εχου ειρηνικους σκοπους!Τα κηρυγματα των οπαδων της ειναι γεματα μισος και εμπλεα μιας επιπλαστης αισθησης ανωτεροτητας εναντι των αλλων λαων που θα βαλει την χωρα σε περιπετειες.

quote:
Αυτο αλλωστε εξηγει την τεραστεια γνωση που κατειχαν καποιοι αρχαιοι Ελληνες φιλοσοφοι για τις διαφορες επιστημες οι οποιες πιστευω τις δηδαχτηκαν σε κρυφα σχολια για επιλεγμενους της εποχης εκεινης. Εαν καποιος μελετησει λιγακι ας πουμε Αριστοτέλη "Περί Ψυχής" θα διαπηστωση οτι γνωριζε πραγματα που για τα δεδομενα της εποχης εκεινης ηταν πολυ ανωτερα και περαν των συνορων του πλανητη.

Ενας μαθητης λυκειου σημερα γνωριζει ΠΟΛΥ περισσοτερα απο ολους τους αρχαιους λαους και τους αρχαιους σοφους τους μαζι.

Οι αρχαιοι ειχαν καποιες γνωσεις αλλα σε καμια μα ΚΑΜΙΑ περιπτωση οι τοτε γνωσεις υπερβαινουν σε ποιοτηρα ή ποσοτητα τις γνωσεις που κατεχουμε σημερα.

Ο Αριστοτελης εχει κανει και τεραστια λαθη.Οπωσδηποτε δεν ηταν υπερσοφος,υπερανθρωπος ή εξωγηινος οπως πανε να μας τον πασαρουν οι αλαλιασμενοι Ελλαδεμποροι.


quote:
Πισω απο ολα αυτα ηταν και ειναι τα ιμβριδια Ιλλουμινατι(διασταυρωση Ανθρωπου-σαυροιδους,εκπτωτοι δρακονιανοι) τα οποια Ιμβριδια ειχαν και εχουν την ικανοτητα αλλαγης μορφης μεταξυ της ανθρωπινης και της σαυροιδους αλλαζωντας την γωνια περιστροφης των σωματιδιων τους και με αυτο τον τροπο εισχωρησαν σε ολες σχεδον τις κουλτουρες και ηταν οι υπευθηνοι της καταστροφης της Ατλαντιδος και της Λεμουριας.

Υβριδια ειναι η σωστη λεξη και φυσικα λες μπουρδες οπως παντα.

Ακου εκει αλλαζει η μορφη αλλαζωντας την γωνια περιστροφης των σωματιδιων τους μπουχαχχαχαχαχαχα!Βρε Πανο,εχεις υποψη οτι μερικοι εδω μεσα σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ με σενα γνωριζουν ολιγη φυσικη,χημεια και βιολογια και εχουν την ικανοτητα να αναγνωρισουν τις κοτσανες που πετας σε χρονο dt?

quote:
Ειναι υπευθηνοι για τις 13.000 ενεργες θρησκειες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στον πλανητη, γενικα για τις συραξεις μεταξυ κρατων , για τις γενοκτονιες που εχουν συμβει στον πλανητη και το τελευταιο εχει αμεση σχεση με το Ντι-εν-ει.

Μπουχαχαχαχχαααχχα!Μια προταση γεματη logic


quote:
Κοιτα σε μια ενκγυκλοπαιδια πως ονομαζονται 1200 διαφορετικα ειδη σαυροιδων και θα διαπηστωσεις οτι ειναι καταχωριμενα απο αρχαιοτητας με την λατινικη λεξη monitor lizards η οποια λεξη μονιτορ συμαινει εποπτευω-επιτηρω-ελενχω-παρακολουθω και πεσμου οτι δεν ειναι καταπληκτικη ιδεα το να παρακολουθεις την κατασταση ενος πλανητη μεσα απο τα ματια και τον κονοιδη αδενα πλασματων που κατασκεβασες εσυ γενετικα χρησημοποιωντας το Ντι-εν-ει σου? Ας μην αναφερθω στους δινοσαυρους.

Βασικα ειναι ΒΛΑΚΩΔΗΣ ιδεα αν σκεφτεις ποσες σαυρες πεφτουν καθημερινα θυματα θηρευτων,θα χανουν συνεχως τις καμερες παρακολουθησης τους απο τα νυχια και τα δοντια διαφορων ζωων που τρεφονται απο σαυρες.

quote:
Δεν ειναι λιγακι περιεργο το οτι ολα τα σαυροιδη και ερπετοιδη ειναι εξοπλισμενα με τα καλυτερα βιολογικα οπλα ωστε να επιβιωνουν ευκολα?

Βασικα το καλυτερο οπλο απο ολα,το πιο θανασιμο το κατεχει ο ανθρωπος.Το λενε ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΥΦΥΙΑ και γιαυτο εχει κυριαρχησει το ανθρωπινο ειδος στον πλανητη.

quote:
Εμενα παντως μου κανει τεραστεια εντυπωση. Μας δηδασκουν στα σχολια οτι προηλθαμε απο τους πιθηκους στην ουσια δεν υπαρχει ουτε ενα αυθεντικο ευρημα που να το αποδηκνηει αυτο.


Κοψε τα ληγμενα βλαπτουν.Τα ευρηματα ειναι χιλιαδες και δεν περιοριζονται μονο στα απολιθωματα.Και οπωσδηποτε δεν ειναι κατασκευασμενα.

quote:
πο την αλλη η εξελιξη απο οτι φαινεται δουλευει μονο για εμας και οχι για τους πιθηκους

Η εξελιξη δουλευει για ΟΛΟΥΣ τους ζωντανους οργανισμους απο τους ιους εως τους ελεφαντες.

quote:
Το ερωτημα ειναι πιοι ειναι κερδισμενοι οταν εμεις ημαστε στο σκοταδι και πιστευουμε σε λαθος και κατασκευασμενες επιστημονικες θεωριες σε ολους τους τομεις?

Το ερωτημα ειναι ποσο κουτοχορτο εχεις φαει για να νομιζεις οτι μπορεις να μας πεισεις?


quote:
Πιστευω οτι η πραγματικη ομαδα Ε της οποιας προκειτε για ολοκληρη απομονομενη φυλη απογονων αρχαιων Ελληνων η οποια σταθμευει υπογεια για χιλιαδες χρονια υστερα απο την καταποντη της Ατλαντιδος, στα αρχαια κατασκεβασμενα πριν εκατομμυρια χρονια τουνελ και ενγαταστασεις στην περιοχη της Ελλαδας και κρατανε καποιες επαφες με πιστους φιλους της επιφανειας. Αυτα τα τουνελ οπως γνωριζουμε απο αρκετους Αμερικανους πρωιν αξιωματουχους επεκτεινωνται σε ολο τον πλανητη,ειναι αγνωστο ποιοι τα κατασκευασανε,υπαρχει ενα συστημα μαγνητικων θαλαμων-βαγονιων τα οποια φτανουν το ενα λεβ σε ταχυτητα και τα χρησημοποιουν οι Αμερικανοι ,οι οποιοι κατασκευασανε τις 132 υπογειες γνωστες βασεις τους βαση του συστηματος μετακiνησης .

Μπουχααχχαχαχαχαχαχα!!!!

quote:
Ολοι οι εξωγηινοι που μπαινωβγαινουν στον πλανητη(57 ρατσες εχουν καταγραφτει απο ερευνα του Νατο το 1989 )εχουν υπογειες και υποθαλασσιες βασεις στη γη και σε ολους τους πλανητες του ηλιακου συστηματος.

Πες τους να περασουν για καφε τοτε.Μην μας πουνε και αφιλοξενους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 17:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα Ιμβρίδια έρχονται από την Ίμβρο.

Από την Τένεδο έρχονται οι τΕνΕκΕδΕς.

Κορυφαίο ηγετικό στέλεχος τής ΟΜΑΣ Ε μού εκμυστηρεύτηκε πώς η όλη ιστορία είναι σολιψιστική στα πλαίσια τής σιγκλενιακής γεωμετρίας τού 12% και πως ο μοναδικός τρόπος να εισαγάγει κάποιος σωματιδικά κορίου διά τής ιντερπυρηνιακής ανοδοκαθόδου προς επιβεβαίωση τής αντιστροφής τής βεβαιότητας πετυχαίνει μόνο σε ποσοστό 0.54654586358%%

Ως εκ τούτου δεν χρειάζονται περαιτέρω αναλύσεις οι οποίες αλλοιώνουν τις ακτινοβολίες Φσσσς...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 17:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα Ιμβρίδια έρχονται από την Ίμβρο.

Από την Τένεδο έρχονται οι τΕνΕκΕδΕς.


LOL!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 02:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


η απαντηση για την Ομαδα Εψιλον (ΟΕ), απο φιλο σε αλλο φορουμ:

"Για όποιον δεν γνωρίζει, είναι η ομάδα Εξηκία ενός από τους μεγαλύτερους αγγειοπλάστες στην Αρχαία Ελλάδα και ίσως του μεγαλύτερου στην Ελευσίνα παρά το ότι στο μουσείο της Ελευσίνας κάποιοι δεν γνωρίζουν ούτε την ύπαρξη του."

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 07:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα!

quote:
"Για όποιον δεν γνωρίζει, είναι η ομάδα Εξηκία ενός από τους μεγαλύτερους αγγειοπλάστες στην Αρχαία Ελλάδα"

Trademark λοιπόν το E... Πώς λέμε coca-cola;

Δημήτηρς

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 09:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά, 31 σελίδες μετά είναι νομίζω τουλάχιστον φανερό πως η υπόθεση περί της Ομάδος Έψιλον έχει κλείσει, οι "ιστορικοί" ισχυρισμοί των υποτιθέμενων μελών της (αλήθεια σας γεμίζουν το μάτι σαν άτομα; ποίον να πρωτό αναφέρω..) για όποιον έχει την διάθεση να τους διασταυρώσει καταρρέουν γρηγορότερα από τραπουλόχαρτα διπλά σε ανεμιστήρα, αρκεί βέβαια να μην είναι φανατικός (ή βλάκας αυτά τα δυο πάνε παρέα συνήθως) οπότε εξ' ορισμού βλέπει συνωμοσίες, νομίζει ότι εντοπίζει μυστική γνώση σε γνωστά αρχαία κείμενα (εκεί να δείτε τι γίνεται από παραφράσεις..) και ως κερασάκι στην τούρτα περιμένει το σωτήριο 2011-12 ή 2025 για την έλευση των Θεών και της Έψιλον..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 11:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για την ακριβεια η ολη ιστορια για την ομαδα Ε εχει αποδειχθει καραμπινατο μυθευμα.

Τα κηρυγματα των οπαδων της ειναι γεματα μισος και εμπλεα μιας επιπλαστης αισθησης ανωτεροτητας εναντι των αλλων λαων που θα βαλει την χωρα σε περιπετειες.



Tώρα μας μπέρδεψες!
Τη μια στιγμή μας λες ότι η ύπαρξή της είναι μύθευμα και την άλλη ότι τα κηρύγματα των οπαδών της είναι γεμάτα μίσος. Αποφάσισε τελικά γιατί θα πάθουμε διχασμό προσωπικότητας!

quote:
Τα κηρυγματα των οπαδων της ειναι γεματα μισος και εμπλεα μιας επιπλαστης αισθησης ανωτεροτητας εναντι των αλλων λαων που θα βαλει την χωρα σε περιπετειες

Σε αυτό συμφωνώ αν και δεν πιστεύω ότι έχουν την δύναμη και το κύρος για να βάλουν την χώρα σε περιπέτειες.

quote:
Ενας μαθητης λυκειου σημερα γνωριζει ΠΟΛΥ περισσοτερα απο ολους τους αρχαιους λαους και τους αρχαιους σοφους τους μαζι.

Eνας μαθητής Λυκείου σήμερα δεν ξέρει τι γιορτάζουμε την 28η Οκτωβρίου. Αυτό στο οποίο αναφέρεσαι εσύ είναι οι "χρυσές" εξαιρέσεις του κανόνα και αυτό το οποίο σου λέω εγώ είναι ο μέσος όρος. Δυστυχώς!!

quote:
Βασικα ειναι ΒΛΑΚΩΔΗΣ ιδεα αν σκεφτεις ποσες σαυρες πεφτουν καθημερινα θυματα θηρευτων,θα χανουν συνεχως τις καμερες παρακολουθησης τους απο τα νυχια και τα δοντια διαφορων ζωων που τρεφονται απο σαυρες.
Βασικα το καλυτερο οπλο απο ολα,το πιο θανασιμο το κατεχει ο ανθρωπος.Το λενε ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΥΦΥΙΑ και γιαυτο εχει κυριαρχησει το ανθρωπινο ειδος στον πλανητη.

To καλύτερο όπλο του ανθρώπου και το πιο θανάσιμο είναι η ΒΛΑΚΕΙΑ του αγαπητή μου και γι'αυτό το ανθρώπινο είδος έχει αρχίσει να αποβάλλεται από τον πλανήτη γη. Η γη έχει βρει τρόπο να απαλλαχθεί από το παρασιτικό οργανισμό που λέγεται άνθρωπος... Αν είχες λίγο σχέση με βιολογία θα το ήξερες.

Να προσθέσω επίσης ότι όπως ΔΕΝ υπάρχουν αποδείξεις για την ύπαρξη της ομάδας Ε (και δεν εννοώ τους κλόουν της ΟΕΑ) έτσι ΔΕΝ υπάρχουν
και αποδείξεις για την ΜΗ υπαρξή της...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 12:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

dim.kar
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
"Για όποιον δεν γνωρίζει, είναι η ομάδα Εξηκία ενός από τους μεγαλύτερους αγγειοπλάστες στην Αρχαία Ελλάδα"
--------------------------------------------------------------------------------

Trademark λοιπόν το E... Πώς λέμε coca-cola;


κοιτα, αν πηρανε φρατζαϊν την φιρμα, υποχρεουνται να μαθουν αγγειοπλαστικη


θα τριζουν τα κοκκαλα του Εξικια, κι οχι τιποτα αλλο, αλλά αν τυχει και τα ακουσει κανας "ερευνητης" θα μιλανε για φαντασματα


quote:

XD

αλήθεια σας γεμίζουν το μάτι σαν άτομα;


φιλε μου XD, ο αυτοδιορισμενος εκπροσωπος τυπου των Ε γεμιζει πολλα ματια, ολη την οθονη στα κοντινα και εναν καναπε μονος του!!!


quote:

ποίον να πρωτό αναφέρω..


ποιον αλλον ξερεις εκτος απο τον μακαριτη τον Γκιολβα?

προσωπικα μονο αυτον ακουσα να δηλωνει οτι ειναι μελος (στα γεραματα μετα το πρωτο εγκεφαλικο - κανα χρονο αργοτερα πεθανε απο την ιδια αιτία - εννοειται οτι τον επιστημονα/εφευρετη Γκιολβα θα τον τιμω παντα)


για ριξε κανα αλλο μελος (εκτος απο τον εκπροσωπο τυπου) να γελασουμε

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 13:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην χάνετε το στόχο.

Μπορεί να μην υπάρχουν οι Ε

υπάρχουν όμως οι τρελλαμένοι με τούς Ε

δλδ αυτοί που τα πιστεύουνε

και κυρίως

αυτοί που λανσάρανε αυτό το παραμύθι...

Όλοι αυτοί (ιδίως οι μικρόνοοι φραγκοφονιάδες παραμυθατζήδες) μπορεί υπό συνθήκες να γίνουν επικίνδυνοι !

Πως? με τον ίδιο τρόπο που, ενώ δεν κινδυνεύει η ψυχή μας από καποιον ανύπαρκτο σατανά, κινδυνεύει το λαρύγγι μας από το μαχαίρο κάποιου βλαμμένου "σατανιστή" τής κακιάς ώρας...

Βαράτε τους ανηλεώς

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 13:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βαράτε τους ανηλεώς

Ρε συ hendrix μην είσαι τόσο ανελέητος!!
Η περίπτωσή τους χρήζει ιδιαίτερης μεταχείρισης…



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 14:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επειδή βλέπω ότι έχεις κόλλημα με τους γλωσσοδέτες τσάκω και αυτό: "She sells sea cells at the sea shore"


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy