ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
palaenium
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 07:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους palaenium  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που έγραψες Άγγελε... Για την ομάδα Ε τι σου είπε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 13:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΩ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΜΑΥΡΩΝ ΛΙΜΟΥΖΙΝΩΝ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΣ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ...

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 17:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΩ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΜΑΥΡΩΝ ΛΙΜΟΥΖΙΝΩΝ..

Εγώ κρατάω αυτό περί καταστροφών στην Αγγλία και την Αμερική και περί αφύπνισης όλων των "κατόχων ελληνικών γονιδίων" σε Εουσκάντι, Ιταλία κλπ. μέχρι το τέλος του 2003. Αν θυμάστε είχε ειπωθεί στην αρχή του τόπικ, πριν 2 χρόνια δηλαδή. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά κάτι τέτοιο δε φαίνεται να πολυσυμβαίνει. Συνεπώς κάποιοι σίγουρα μας δουλεύουν. Αντιγράφω μερικά, γιατί είναι πολύ σημαντικό όταν ο κάθε τσαρλατάνος κάνει το λάθος να μιλάει με συγκεκριμένα γεγονότα και χρονολογίες να ξεσκεπάζεται:

2 Αυγούστου 2000,σύνοδος: Σελήνη,Αφροδίτη,Ήλιος,Άρης,Ερμής,Δίας,Κρόνος.Το μίσος μεταξύ των Βόρειων και των Νότιων Αμερικανών θα έχει φτάσει στο απροχώρητο.Η Αδελφότητα των Ελλήνων περιμένει υπομονετικά…

ΜΑΛΛΟΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...

21 Μαρτίου 2002,σύνοδος:Δίας,Σελήνη,Κρόνος,Άρης,Αφροδίτη,Ήλιος,Ερμής.Μέχρι τότε, τα δάση των Η.Π.Α θα έχουν γίνει στάχτη.Οι κυκλώνες και οι τυφώνες θα ρημάξουν την Νέα Ατλαντίδα (όπως και γίνεται σταδιακά).Οι δε σεισμοί θα τη πλήξουν στο έπακρο.Την ίδια στιγμή,ο ρώσικος στρατός θα έχει διακαή πόθο να σφάξει τη Τουρκία…

ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕΙΣΜΟΣ, ΚΑΜΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΕΠΙΔΡΟΜΗ ΚΥΚΛΩΝΩΝ ΣΤΙΣ ΗΠΑ; ΤΙ ΕΓΙΝΕ, ΕΣΦΑΞΑΝ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ;

10 Ιουλίου 2002,σύνοδος:Αφοδίτη,Άρης,Δίας,Ήλιος,Σελήνη,Ερμής,Κρόνος.Όλα τα ουράνια φαινόμενα επηρεάζουν τις ευρωπαϊκές χώρες.

ΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΧΩΡΕΣ;


31 Αυγούστου 2002,σύνοδος: Αφοδίτη,Ερμής, Ήλιος, Άρης, Δίας, Κρόνος,Σελήνη. Η Καλιφόρνια θα φαίνεται σαν σεληνιακό τοπίο εξαιτίας των πυρκαγιών, ενώ στην Αγγλία θα συμβούν τρομακτικά γεγονότα, όπως καταβυθίσεις.
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΒΥΘΙΣΕΙΣ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΕΛΗΝΙΑΚΟ ΤΟΠΙΟ Η ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ;

1 Μαίου 2003,σύνοδος:Δίας,Κρόνος, Ερμής, Ήλιος,Σελήνη,Αφροδίτη.Η Αδελφότητα των Ελλήνων θα περιμένει το αστρόπλοιο «Θησεύς».Επίσης,θα αρχίσουν να αφυπνίζονται όλοι όσοι έχουν ελληνικά γονίδια.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΣΤΡΟΠΛΟΙΟ "ΘΗΣΕΥΣ"; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ;

Τώρα για τις λιμουζίνες:

Να σας ρωτήσω κάτι: αν παρακολουθείς κάποιον με σκοπό να τον κλέψεις, ποια είναι η καλύτερη προσέγγιση: να χρησιμοποιείς συνηθισμένα αυτοκίνητα που κανένας δεν προσέχει ή μαύρες λιμουζίνες που όλοι όσοι έχουν δει έστω και μία κατασκοπική ταινία ξέρουν ότι συνεπάγονται άντρες με τα μαύρα που σε παρακολουθούν;

Αν χρησιμοποιείς μαύρες λιμουζίνες, θες να ξέρουν όλοι ότι δεν αστειεύεσαι. Συνήθως δεν το κάνεις για να την πέσεις σε κάποιον, αλλά για να προστατεύσεις κάποιον. Αν είσαι τόσο δυνατός που να θες να την πέσεις σε κάποιον και δε σε πειράζει να το ξέρει, απλά την πέφτεις, δεν κάθεσαι απ' έξω 10 χρόνια!

Ερώτηση 2: πόσοι πλούσιοι που θα μπορούσαν (και επιβάλλεται) να πληρώσουν για "μαύρες λιμουζίνες" (δηλαδή για σωματοφύλακες) μένουν στο Κεφαλάρι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 17:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OI ΜΑΥΡΕΣ ΛΙΜΟΥΖΙΝΕΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΧΗΣ..),ΙΣΩΣ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΚΟΠΩΝ ...

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bokken
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 01:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bokken  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
>>ενώ στην Αγγλία θα συμβούν τρομακτικά γεγονότα<<

Tα μόνα τρομακτικά γεγονότα που συμβαίνουν μέχρι στιγμής και είναι σχετικά με την αχμμ... προφητεία (ή μάλλον αλητεία) συμβαίνουν στην Ελλάδα και τα προκαλούν οι διάφοροι μπαγάσηδες που έχουν το θράσος να ισχυρίζονται ότι τα βιβλία τους απευθύνονται "στους νοικοκυραίους"...
Με άλλα λόγια μεροκαματιάρηδες άνθρωποι ξοδεύουν τα λιγοστά τους χρήματα και αγοράζουν αποβλάκωση.Τι λυπηρό.

Το γεγονός ότι σε αυτήν την υπόθεση υπάρχουν πολλοί που βγάζουν κέρδος εμένα προσωπικά μου είναι αρκετό για να είμαι εξαιρετικά δύσπιστος.
Βέβαια,υπάρχουν και άλλοι που λένε "μερικοί,ναι,βγάζουν κέρδη από την υπόθεση αλλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο!"
Ναι καλά,τιραμόλα καλούμπα ...
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όλοι συνεργάζονται με όλους.
Οι διάφορες έριδες ούτε στο ελάχιστο υποδεικνύουν ότι υπάρχουν οι "καλοί" του χώρου που αντιμάχονται τους "κακούς".

Θα σας αναφέρω το εξής παράδειγμα:Πριν 2-3 χρόνια θεωρώ ότι υπήρχε κάποια σχετική ένταση μεταξύ Βελόπουλου-Κεραμυδά.Μη μου ζητήσετε βέβαια να σας προσκομίσω και έγγραφες αποδείξεις.Όποιος γυρίζει, γνωρίζει.Πχ ο Βελόπουλος σχεδόν χλεύαζε τα περί ομάδας Ε
"εγώ από ομάδες ξέρω τον ΠΑΟΚ,τον Άρη και την Ομάδα Ζ!"
Η αλήθεια είναι όμως ότι αυτοί οι δυο οι τύποι παίρνουν τα κανάλια σβάρνα εδώ και πολλά χρονιά μαζί.Κάποιο κανάλι είχε προβάλει απόσπασμα από παλιά εκπομπή που έδειχνε τον Κεραμυδά και τον Βελόπουλο (δεν είχε ακόμη φαλάκρα τότε νομίζω) να κάθονται δίπλα δίπλα σαν τα πιτσουνάκια και να κάνουν αναλύσεις...
Τώρα βέβαια ο Βελόπουλος κάνει έρευνες για την ομάδα Ε...

Νομίζω ότι είναι μια συμμορία όλοι τους.Οι όποιες εντάσεις είτε οφείλονται στην ιδιοτέλειά τους,είτε είναι τεχνητές για να προσελκύσουν διάφορα τμήματα της κοινωνίας και την κατάλληλη στιγμή
τσουπ ... τάχα καταθέτουν και πολιτική πρόταση.

Επιλέον,το βρίσκω ειδεχθές κάποια τάχα μυημένα άτομα να μεταδίδουν την ανώτερη,θεϊκής προελεύσεως γνώση τους όχι αφιλοκερδώς.Οι Απόστολοι του Χριστού δεν έγραψαν τα Ευαγγέλια επί αμοιβής...

ΥΓ "ναι αλλά λόγω Ε ολοένα και περισσότερα νέα άτομα ασχολιούνται με την Αρχαία Ελλάδα"

Τιραμόλα καλούμπα + σαλάγα τα !!!

Έχω γνωρίσει τέτοια νέα άτομα...μπούχτισαν από τις παπαριές και δεν ασχολιούνται πλέον.Το μόνο που τους έχει μείνει είναι διάφορες ιστοριούλες για τον τάδε από το Β-Καροτένιο και τον άλλον που έκοβε βόλτες με το διαστημόπλοιο και όταν πήγε στο βενζινάδικο να το φουλάρει συνάντησε τρεις Γκρίζους και από την μάχη που ακολούθησε του έφυγε ένας πόντος από το καλσόν κι έσπασε τρία νύχια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 12:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ www.ieraellas.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 15:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης παρατήρησα ότι σε όλες τις συνόδους που επικαλείται η "προφητεία" (για την ακρίβεια "Κατεπείγον σήμα των Ολύμπιων προς την Ομάδα Ελληνικής Αποκαταστάσεως") αναφέρονται τα ίδια 7 ουράνια σώματα, με διαφορετική όμως σειρά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bokken
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 00:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bokken  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
>>Επίσης παρατήρησα ότι σε όλες τις συνόδους που επικαλείται η "προφητεία" (για την ακρίβεια "Κατεπείγον σήμα των Ολύμπιων προς την Ομάδα Ελληνικής Αποκαταστάσεως") αναφέρονται τα ίδια 7 ουράνια σώματα, με διαφορετική όμως σειρά.<<

Ε φυσικά,αφού είναι προφητεία της ... σειράς !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2004, 19:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
bebtqtjnqmnjtaq

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fthanos
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2004, 19:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fthanos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

bebtqtjnqmnjtaq



demo Ή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ Η ΩΡΑ Ή ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ... ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ;


let the angel rise in you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δημης
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 14:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους,
διαβαζω απο χθες οτι εχει γραφτει από το 2002 σχετικα με το θεμα που πραγματευεστε. Ειναι εντυπωσιακο πως ένα θεμα καταφερνει να διατηρηται επι 2 χρονια σε ενα forum, ομολογω πως το συναντησα ψαχνοντας γενικες πληροφοριες περι των Ε επειτα απο συζητησεις που εκανα με φιλους. Αναμεσα σας(μας), υπαρχουν ανθρωποι που πρεσβευουν διαφορετικες στασεις και σκεψεις, αρκετες απο τις οποίες πραγματικα με σόκαραν. Μηπως καποιοι έχουν μπερδευτει συγχέοντας τον μυστικισμο με την πολιτικη ιστορια; Μήπως ψάχνουμε για Μεσσίες ή ακομα για αποδοπομπιαιους τραγους προκειμενου να εξορκισουμε το κακο που μας δυναστευει;(το οποιο δεν ειναι μακρια μας ουτε διπλα μας αλλά μέσα μας όπως και το καλο..) Δεν καταλαβαινω πως ο Μεγαλοιδεατισμος των αρχων του αιωνα, συνεχιζει να κραταει ορισμενους μας δεσμιους των προσταγων του πολεμου, και της εδαφικης εξαπλωσης. Φυσικα και η λεγομενη Μεγαλη Ιδεα εχει τις ριζες αρκετα παλαιοτερα, αλλα η κυρια εκφανση των ιδεολογηματων της παρατηρηθηκε στις αρχες του αιωνα με συντριπιτικες επιπτωσεις στον Ελληνικο πληθυσμο, και στις δυο πλευρες του Αιγαιου. Γιατι συνδέουμε την έρευνα για την ομαδα Ε ή οτιδηποτε άλλο αντιμετωπίζουμε με σκεπτικισμό λόγο έλλειψης στοιχείων, με πραγματικά ιστορικά γεγονοτα; Υπαρχει καποιος σε αυτο το forum, που νιώθει μειονεκτικα έναντι των προγόνων του; Γιατί; Το κατα πόσο είμαστε Έλληνες δεν θα μας το πουν ούτε οι σύγχρονοι, ούτε οι αρχαίοι ούτε οι βυζαντινοί. Είναι κατι που το νιώθεις, όπως νιώθεις και το οτι είσαι Γερμανος, Κινεζος, Πορτογάλος. Οι αρχαιοι Έλληνες δεν αποικησαν μονο την ανατολικη ακτη του Αιγαιου, αλλα και την Β.Αφρικη, την Ιβηρικη, τις μεσογειακες ακτες της Γαλλιας, τον Έυξεινο Πόντο. Αν είχαμε την αξιωση να επανακτησουμε όλες αυτες τις περιοχές δεν θα πρεπε να ετοιμαζομαστε για Παγκοσμιο Πόλεμο αλλα για άσυλο... Συγγνωμη αν απομακρυνθηκα από το θέμα, αλλά η διαπίστωση πως καποιοι από αυτούς που ψάχνουν για την ομαδα Ε πιστεύουν σε μια υποτιθέμενη ανωτερότητα της ελληνικής φυλής και την ''δικαιη τιμωρια'' με lazer και ηχητικα κανονια των γειτόνων μας, είναι καταθλιπτική το λιγότερο. Στο κατω κατω σε έναν πόλεμο εγκληματα γίνονται και από τις δυό πλευρές. Διαβάστε τι έκανε το εκστρατευτικό μας σώμα στην αρχή του καταστροφικότερου πολέμου στην ιστορία μας όταν αποβιβάστηκε στις ακτές Μ.Ασιας στους τουρκικούς πληθυσμούς με αντικειμενικότητα και ξανασκεφτείτε. Αν θέλουμε μετά από 1000 χρόνια ρεβάνς για την μάχη του Ματζικερτ, ή την άλωση της Πόλης τότε δεν μας σώζει ούτε το enterprise ούτε ο Θεός ο ίδιος. Ας αφήσουμε τον επεκτατισμό για άλλους, και ας αφοσιωθούμε στην βελτίωση της κοινωνίας μας που τόσο ανάγκη μας έχει. Και πάλι συγγνώμη για την απομακρυνση από το αρχικό μας θέμα. Φιλικά, Δημητρης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 16:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστός ο Μήτσος και καθόλου εκτός θέματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 19:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Δημήτρη, πολύ σωστός!Ε,πως να το κάνουμε ρε παίδες,αν περιμένουμε από τους-κάθε-Ε να μας σώσουν είναι σαν να βάζουμε το κεφάλι μας στην καρμανιόλα.Είναι μάλλον αδαείς όσοι πιστεύουν πως θα ξαναγίνουμε παντοκρατορία αν περιμένουμε τους Ε ή τους Ανδρομέδιους ή δεν ξέρω κι εγώ ποιούς,να μας φέρουν τον πλανήτη στο πιάτο.Αν μόνοι μας δεν προσπαθήσουμε να κάνουμε κάτι καλύτερο για ΕΜΑΣ το πολύ πολύ να αφανιστούμε.Κανείς δεν χαρίζει σε κανέναν τίποτα.Και ποτέ κανείς δεν μας χαρίστηκε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 20:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αλλά ήταν σωστός σε πολλά επίπεδα. Συνοψίζω τα στοιχεία παθογένειας που κρύβει η χμμ, εψιλολαγνεία:

α) Αρρωστημένη αντίληψη του τι προβλήματα έχουμε. Δηλαδή το σπουδαιότερο πρόβλημά μας είναι ότι δεν είμαστε κοσμοκράτορες; Γιατί εγώ μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 1.000.000 πράγματα που είναι Σ-Κ-Α-Τ-Α σε αυτή τη χώρα ενώ αυτό δεν ισχύει σε διάφορες άλλες χώρες που δεν είναι όμως καθόλου κοσμοκράτειρες.

β) Σωβινισμός: είμαστε δικαιωματικά οι καλύτεροι. Επειδή γεννηθήκαμε. Μιλάμε δε χρειάστηκε να κάνουμε απολύτως τίποτα!

γ) Σύνδρομο του κακομαθημένου παιδιού: θα έρθουν οι εξωγήινοι μπαμπάδες να μας σώσουν. (αυτό είναι που κάλυψες εσύ).

δ) Διαστρέβλωση και λαγνεία του παρελθόντος.

ε) Διαστρέβλωση και κατασυκοφάντηση του παρόντος.

στ) Εθνικισμός του χειρίστου είδους, από αυτούς που ματοκύλισαν τον κόσμο τόσες και τόσες φορές. "Ο δικός μου προ-προ-προ-προ-προ-πάππος έμενε εδώ πριν από την δικιά σου προ-προ-προ-προ-προ-θεία".

Το θλιβερό είναι ότι δύσκολα μπορείς να κατηγορήσεις αυτά τα άτομα. Ακόμα κι εγώ ένοιωθα έτσι στην ηλικία των 10-15 ετών, χάρη στο υπέροχο εκπαιδευτικό μας σύστημα που μας λέει ακριβώς όλα τα παραπάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 00:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι, αλλά ήταν σωστός σε πολλά επίπεδα. Συνοψίζω τα στοιχεία παθογένειας που κρύβει η χμμ, εψιλολαγνεία:

α) Αρρωστημένη αντίληψη του τι προβλήματα έχουμε. Δηλαδή το σπουδαιότερο πρόβλημά μας είναι ότι δεν είμαστε κοσμοκράτορες; Γιατί εγώ μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 1.000.000 πράγματα που είναι Σ-Κ-Α-Τ-Α σε αυτή τη χώρα ενώ αυτό δεν ισχύει σε διάφορες άλλες χώρες που δεν είναι όμως καθόλου κοσμοκράτειρες.

β) Σωβινισμός: είμαστε δικαιωματικά οι καλύτεροι. Επειδή γεννηθήκαμε. Μιλάμε δε χρειάστηκε να κάνουμε απολύτως τίποτα!

γ) Σύνδρομο του κακομαθημένου παιδιού: θα έρθουν οι εξωγήινοι μπαμπάδες να μας σώσουν. (αυτό είναι που κάλυψες εσύ).

δ) Διαστρέβλωση και λαγνεία του παρελθόντος.

ε) Διαστρέβλωση και κατασυκοφάντηση του παρόντος.

στ) Εθνικισμός του χειρίστου είδους, από αυτούς που ματοκύλισαν τον κόσμο τόσες και τόσες φορές. "Ο δικός μου προ-προ-προ-προ-προ-πάππος έμενε εδώ πριν από την δικιά σου προ-προ-προ-προ-προ-θεία".

Το θλιβερό είναι ότι δύσκολα μπορείς να κατηγορήσεις αυτά τα άτομα. Ακόμα κι εγώ ένοιωθα έτσι στην ηλικία των 10-15 ετών, χάρη στο υπέροχο εκπαιδευτικό μας σύστημα που μας λέει ακριβώς όλα τα παραπάνω.



junk,
είσαι απίθανος.
Μπράβο !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 12:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ναι, αλλά ήταν σωστός σε πολλά επίπεδα. Συνοψίζω τα στοιχεία παθογένειας που κρύβει η χμμ, εψιλολαγνεία:

α) Αρρωστημένη αντίληψη του τι προβλήματα έχουμε. Δηλαδή το σπουδαιότερο πρόβλημά μας είναι ότι δεν είμαστε κοσμοκράτορες; Γιατί εγώ μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 1.000.000 πράγματα που είναι Σ-Κ-Α-Τ-Α σε αυτή τη χώρα ενώ αυτό δεν ισχύει σε διάφορες άλλες χώρες που δεν είναι όμως καθόλου κοσμοκράτειρες.

β) Σωβινισμός: είμαστε δικαιωματικά οι καλύτεροι. Επειδή γεννηθήκαμε. Μιλάμε δε χρειάστηκε να κάνουμε απολύτως τίποτα!

γ) Σύνδρομο του κακομαθημένου παιδιού: θα έρθουν οι εξωγήινοι μπαμπάδες να μας σώσουν. (αυτό είναι που κάλυψες εσύ).

δ) Διαστρέβλωση και λαγνεία του παρελθόντος.

ε) Διαστρέβλωση και κατασυκοφάντηση του παρόντος.

στ) Εθνικισμός του χειρίστου είδους, από αυτούς που ματοκύλισαν τον κόσμο τόσες και τόσες φορές. "Ο δικός μου προ-προ-προ-προ-προ-πάππος έμενε εδώ πριν από την δικιά σου προ-προ-προ-προ-προ-θεία".

Το θλιβερό είναι ότι δύσκολα μπορείς να κατηγορήσεις αυτά τα άτομα. Ακόμα κι εγώ ένοιωθα έτσι στην ηλικία των 10-15 ετών, χάρη στο υπέροχο εκπαιδευτικό μας σύστημα που μας λέει ακριβώς όλα τα παραπάνω.



junk,
είσαι απίθανος.
Μπράβο !




Φιλε μου Junk95 τα ειπες ολα...Ελπιδοφορο που υπαρχουν καποιοι που το μυαλο τους δουλευει ακομη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2004, 20:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι μετά από 27 σελίδες όπου τα είδαμε και τα ακούσαμε όλα το τόπικ αυτό οδεύει στο κλείσιμό του μια και δεν έχει να προσφέρει τίποτ'αλλο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
29-5-1453
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 16:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 29-5-1453  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_________________________________________________________________________________________
Διαβάστε τι έκανε το εκστρατευτικό μας σώμα στην αρχή του καταστροφικότερου πολέμου στην ιστορία μας όταν αποβιβάστηκε στις ακτές Μ.Ασιας στους τουρκικούς πληθυσμούς με αντικειμενικότητα και ξανασκεφτείτε
_________________________________________________________________________________________

Αλήθεια εσύ που διάβασες για τα εγκλήματα του Ελληνικού Στρατού στην Μ.Ασία; Εμείς πάντως δεν βρήκαμε τίποτα το αξιόλογο εκτός απο ένα μοναδικό γεγονός που θα στο πούμε όταν απαντήσεις που στο καλό βρήκες βιαιότητες ελλήνων.
Γτάνει πια ο ανθελληνισμός ορισμένων. Αν δεν σας αρέσει που είστε έλληνες να πάτε να ζήσετε στο ΤΑτζικιστάν ή στου Ουμπεκιστάν.Αιντε πιά ,μάς έχετε πρήξει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 17:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλήθεια εσύ που διάβασες για τα εγκλήματα του Ελληνικού Στρατού στην Μ.Ασία; Εμείς πάντως δεν βρήκαμε τίποτα το αξιόλογο εκτός απο ένα μοναδικό γεγονός που θα στο πούμε όταν απαντήσεις που στο καλό βρήκες βιαιότητες ελλήνων.

Χα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 22:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν σας αρέσει που είστε έλληνες να πάτε να ζήσετε στο ΤΑτζικιστάν ή στου Ουμπεκιστάν.

Εγώ προσωπικά λέω να διαλέξω ως μόνιμη κατοικία το Τζατζικιστάν ως μη παραδοσιακή ελληνίδα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 00:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω εδω θα ηθελα να πω κατι γενικα για το θεμα αυτο.

Ειναι πολυς ο καιρος που εχει ανοιξει και εχουν γραφτει πραγματα και πραγματα εδω...
Ολα οσα γραφουμε, ειναι οτι ξερουμε απο βιβλια κυριως, απο το 1978 (το βιβλιο "Στα-Γυρο-Εψιλον") και επειτα μεχρι και καπου στο 2000 οπου το θεμα ψιλοεκλεισε απο πλευρας βιβλιων. Αυτος ειναι κυριως ο λογος που εχει στερεψει σαν θεμα πλεον.
Τα υπολοιπα ειναι οτι ψιλο εχει ακουσει ο καθενας μας απο δεξια και αριστερα και ειναι στην διακριτικη ευχερια καποιου να τα πιστεψει ή οχι.
Αμα ας πουμε εγω σας ελεγα οτι εχω γραψει σημα τωρα που ειμαι στρατιωτης σχετικα με τους Εψιλον ποσοι θα με πιστευανε??? Αμα σας ελεγα οτι εχω δει σημα που αφορα την ΟΕΑ και οτι εστειλαν σε ενα φακελλο μεταφερθηκε αμεσως στην Αθηνα???
Αν οχι κανεις, τουλαχιστον ελαχιστοι...


Γενικα σαν θεμα κινειτε σε ορια που ξεπερνουν την φαντασια ολων μας και αυτο ειναι που κανει την πλειονοτητα να το αντιμετοπιζει ως ενα κακογουστο αστειο (...εγω παντως δεν ανοικω εκει).

Το θεμα ειναι πως οτι και να γραφτει, δεν μπορει να διασταυρωθει σχεδον με τιποτα, οποτε η κατασταση δυσκολευει εν τη γενεση της παντα.

Εγω πιστευω οτι κατι τρεχει, δεν ξερω γιατι ομως...

Το συγκεκριμενο topic με 27 σελιδες ειναι δυσκολο για καποιον να το διαβασει, μπορει ομως να γινει μια περιληψη του σε καποιο αλλο και να συνεχισουμε εκει μιας και τι θεμα αυτο θα κραταει καλα για πολυ καιρο ακομα.

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 09:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το συγκεκριμενο topic με 27 σελιδες ειναι δυσκολο για καποιον να το διαβασει, μπορει ομως να γινει μια περιληψη του σε καποιο αλλο και να συνεχισουμε εκει μιας και τι θεμα αυτο θα κραταει καλα για πολυ καιρο ακομα.

Αυτό έχει προταθεί ήδη σε μένα από την "Αρχή" του φόρουμ αλλά όπως έχω πει δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το αναλάβω...
Τι θα έλεγες να κάνεις εσύ την ανακεφαλαίωση θέτοντας φυσικά και τον αντίλογο ώστε να έχουμε πλήρη εικόνα?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 21:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΕΨΙΛΟΝ

«Ε έψιλον – ‘Εν Αγγέλλω(ν) ρύσις Θεό’»

«Φίλε αναγνώστη έφτασε η ώρα να ανοίξεις το μυαλό σου και να βγάλεις τις παρωπίδες από τα μάτια σου. Τα κείμενα δεν επιτρέπετε να αντιγράφουν η να διαβαστούν από άσχετα άτομα που δεν έχουν μυηθεί πάνω στα ελλήνια μυστικά.»

1).Φυσικά θα αναρωτιέστε πως γίνετε να ακούμε διάφορες ονομαζόμενες ομάδες όπως ‘Ομάδα Έψιλον’ , που αποτελούνται από κλασά τους

διανοούμενους διορατικούς επιστήμονες, καλλιτέχνες, πολιτικούς και συγγραφείς, πως όλοι αυτοί που ανήκουν μέσα στο κλασάτο λομπυ των μασόνων, Τεκτόνων, Σιωνιστών, Τούρκο μογγόλων κ.λ.π. αφού δουλεύουν κάτω από αυτούς, διδάσκονται από αυτούς, μισθώνονται από αυτούς, αφού είναι πιόνια τους πως έρχονται και μας μιλάν για τους Ε τους αρχαίους έλληνες και πως αυτοί αποτελούν και είναι ομάδα έψιλον.

2). Γνωρίζετε όπως διαβάσατε από τα κείμενα πως δρουν αυτά τα άτομα και για πιο σκοπό έτσι δεν έχουμε να κάνουμε τίποτα παρά να παραμένουμε στην σκιά τους άγνωστη και να κρύβουμε το ποιοι είμαστε και τι είμαστε, μέχρι να έρθει η ώρα .....

3). Ο πόλεμος τον σκοτεινών όσο θα έρχεται οι ώρα τον Ε θα αυξάνει, θα δείτε από απλούς δασκάλους μέχρι τους πιο (υποθετικά) μεγάλους διανοούμενους να προσπαθούν να μας πείσουν πως οι τουρκομογγολοι είναι φίλοι μας αδέρφια μας πως είναι έλληνες, πως οι εβραίοι είναι φιλέλληνες πως οι αμερικανοί και οι άγγλοι είναι παντογνώστες και κυρίαργη θα προσπαθήσουν με πάρα πολλούς τρόπους να μας πείσουν πως ότι έχουμε δεν μας ανήκει πως αυτοί ξέρουν. Αφού έχουν διδαχθεί από τα αρχαία ελληνικά βιβλία τις ιστορίας.

α) μην ξεχνάμε πως παν να μας πασάρουν πως από τα 60 70 εκατομμύρια τούρκων τα 10 εκατομμύρια είναι έλληνες, η απογραφή έγινε φυσικά μαζί με φιλέλληνες τούρκους. Συσχετίζοντας το συμβάν με την μικρά Ασία ίσος και με το ότι μας πηδούσαν 400 χρόνια.

Ξεχνάν όμως αυτοί οι ανθέλληνες πως τα γιουσουφάκια τα είχαν για να ερωτικά αίσχη, και πως Τους γενίτσαρους τους ευνούχιζαν για να μην πηγαίνουν με τουρκάλες. Ξεχνάν πως στην μικρά οι τούρκοι έκαψαν τα πάντα και τους πάντες, πως από τους Έλληνες(άντρες) δεν επέζησε κανείς παρά γυναίκες όπου τις είχαν για να τις βιάζουν. Πως έκαναν την μεγαλύτερη γενοκτονία και αφανισμό φυλής «μετά τους άγγλους και

αμερικάνους» με τους κούρδους μετά την Ελλάδα. Στην Ελλάδα πριν το 21 έγινε το πιο μεγάλο μπαστάρδεμα φυλής από τους τούρκους

Που σήμερα σχεδόν το 50 % στην Ελλάδα είναι Τούρκικης σποράς, όπως ονόματα Βρυώνης κ.λ.π. θα τους γνωρίσετε όταν θα προτιμούν να ζουν με εβραίους και τούρκους Μαζί από το να πολεμήσουν για το ότι είναι έλληνες αλλά και για την πατρίδα τους.

β) 300 πολιτικοί που οι 200 είναι εβραίοι, κρυπτοεβραιοι, τέκτονες και 100 ανθέλληνες προδότες του ελληνικού έθνους. Δάσκαλοι, καθηγητές, συγγραφείς, ΜΜΕ, Ειδήμονες σκυλιά με πεταμένη τι γλώσσα έξω

γαβγίζοντας να τους πετάξουν εβραιο-αμερικανο-αγγλοι κανένα κόκαλο να γλύψουν ξεπουλώντας την Ελλάδα, Κύπρο, και ολοι την ιστορία.

Ε έψιλον – ‘Εν Αγγέλλω(ν) ρύσις Θεό’

ΑΠΟ ΤΟ www.ieraellas.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 21:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύνθεση της Ομάδας Έψιλον

Υπάρχουν 6 ομάδες έψιλον κάθε ομάδα έχει σαν αρχηγούς 2 έψιλον κάθε Ε έχει 5 μαθητές, πρέπει να πούμε πως οι Ε είναι γνώστες όλης της ελληνικής ιστορίας φυσικά όχι επειδή διάβασαν κάποια βιβλία η άκουσαν από κάποιους ανθέλληνες, οι έψιλον γεννήθηκαν με τη γνώση αυτή.

Κάθε Έψιλον έχει 5 χαρίσματα όπου το 1 από αυτά είναι διαφορετικά από τα υπόλοιπα χαρίσματα των άλλων Έψιλον, όλοι οι Έψιλον έχουν την ικανότητα να παίζουν με το μυαλό των ανθρώπων ιδίως με τους ανθέλληνες, έχουν στρατηγικό μυαλό, κατέχουν όλοι την τέχνη του πολέμου.

Τα χαρίσματα των Έψιλον είναι τα εξής:

1. Πολύ καλή στης καλές τέχνες όπως είναι ζωγραφική, ποίηση, γλυπτική

2. Είναι πολύ καλή στην επιστήμη όπως χημεία, μηχανική, ηλεκτρονική, αστρονομία, φυσική

3. Πολύ καλή στην τέχνη και στρατηγική συμβατού και ψυχρού πολέμου

4. Πάρα πολύ καλή σαν πνευματική όσο αφορά την ψυχή «ενεργειακό πεδίο οντότητας» για το παρελθόν το παρόν και το μέλλον

5. Το 5 στοιχείο δεν μας το είπαν δυστυχώς

Μας διαβεβαιώνουν πως οι Έψιλον και η ομάδες αυτών δεν είναι σε καμία οργάνωση, τα μέλη τους δεν είναι κάποιοι διανοούμενη η πλούσιοι η άνθρωποι με δόξα και πολιτικά αξιώματα, το ίδιο και οι Έψιλον. Δεν δουλεύουν για καμία κυβέρνηση για καμία αγγλοαμερικάνικοεβραική εταιρεία, μένουν στην αφάνεια μέχρι να έρθει η κρίση ώρα.

Ρωτήσαμε έναν Έψιλον αν οι Ε είναι άγγελοι, εκείνος μας κοίταξε και χαμογελώντας μας είπε «δεν έχουμε φτερά δεν είμαστε γυναίκες δεν πετάμε στα σύννεφα δεν είμαστε πνεύματα όπως εσείς χαρακτηρίζετε τους αγγέλους, έτσι δεν σας έχουν μάθει οι διδάσκαλοι σας» , επαναλάβαμε την ερώτηση κάπως διαφορετικά τον ρωτήσαμε ποιοι είναι και τι είναι οι Έψιλον μας είπε «είμαστε οι οντότητα του ελληνισμού είμαστε αυτή που κρατάν το ελληνικό πνεύμα στην ψυχή και στη καρδιά του κάθε Έλληνα αθάνατο, είμαστε 12 ελληνικές οντότητες που προστατεύουν αυτούς που έχουν γόνος ελληνικό από τους σκοταδιστές». Τον ρωτήσαμε πως διακρίνετε αυτός που έχει γόνος ελληνικό μας είπε πως «όταν κοιτάξεις έναν Έλληνα στα μάτια τότε θα δεις μια περίεργη δύναμη θα δεις ένα πνεύμα ατίθασο, κάτι που δεν έχουν αυτοί που δεν είναι γόνος ελληνικό»

ΑΠΟ ΤΟ www.ieraellas.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 21:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύνθεση της Ομάδας Έψιλον

Υπάρχουν 6 ομάδες έψιλον κάθε ομάδα έχει σαν αρχηγούς 2 έψιλον κάθε Ε έχει 5 μαθητές, πρέπει να πούμε πως οι Ε είναι γνώστες όλης της ελληνικής ιστορίας φυσικά όχι επειδή διάβασαν κάποια βιβλία η άκουσαν από κάποιους ανθέλληνες, οι έψιλον γεννήθηκαν με τη γνώση αυτή.

Κάθε Έψιλον έχει 5 χαρίσματα όπου το 1 από αυτά είναι διαφορετικά από τα υπόλοιπα χαρίσματα των άλλων Έψιλον, όλοι οι Έψιλον έχουν την ικανότητα να παίζουν με το μυαλό των ανθρώπων ιδίως με τους ανθέλληνες, έχουν στρατηγικό μυαλό, κατέχουν όλοι την τέχνη του πολέμου.

Τα χαρίσματα των Έψιλον είναι τα εξής:

1. Πολύ καλή στης καλές τέχνες όπως είναι ζωγραφική, ποίηση, γλυπτική

2. Είναι πολύ καλή στην επιστήμη όπως χημεία, μηχανική, ηλεκτρονική, αστρονομία, φυσική

3. Πολύ καλή στην τέχνη και στρατηγική συμβατού και ψυχρού πολέμου

4. Πάρα πολύ καλή σαν πνευματική όσο αφορά την ψυχή «ενεργειακό πεδίο οντότητας» για το παρελθόν το παρόν και το μέλλον

5. Το 5 στοιχείο δεν μας το είπαν δυστυχώς

Μας διαβεβαιώνουν πως οι Έψιλον και η ομάδες αυτών δεν είναι σε καμία οργάνωση, τα μέλη τους δεν είναι κάποιοι διανοούμενη η πλούσιοι η άνθρωποι με δόξα και πολιτικά αξιώματα, το ίδιο και οι Έψιλον. Δεν δουλεύουν για καμία κυβέρνηση για καμία αγγλοαμερικάνικοεβραική εταιρεία, μένουν στην αφάνεια μέχρι να έρθει η κρίση ώρα.

Ρωτήσαμε έναν Έψιλον αν οι Ε είναι άγγελοι, εκείνος μας κοίταξε και χαμογελώντας μας είπε «δεν έχουμε φτερά δεν είμαστε γυναίκες δεν πετάμε στα σύννεφα δεν είμαστε πνεύματα όπως εσείς χαρακτηρίζετε τους αγγέλους, έτσι δεν σας έχουν μάθει οι διδάσκαλοι σας» , επαναλάβαμε την ερώτηση κάπως διαφορετικά τον ρωτήσαμε ποιοι είναι και τι είναι οι Έψιλον μας είπε «είμαστε οι οντότητα του ελληνισμού είμαστε αυτή που κρατάν το ελληνικό πνεύμα στην ψυχή και στη καρδιά του κάθε Έλληνα αθάνατο, είμαστε 12 ελληνικές οντότητες που προστατεύουν αυτούς που έχουν γόνος ελληνικό από τους σκοταδιστές». Τον ρωτήσαμε πως διακρίνετε αυτός που έχει γόνος ελληνικό μας είπε πως «όταν κοιτάξεις έναν Έλληνα στα μάτια τότε θα δεις μια περίεργη δύναμη θα δεις ένα πνεύμα ατίθασο, κάτι που δεν έχουν αυτοί που δεν είναι γόνος ελληνικό»

ΑΠΟ ΤΟ www.ieraellas.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΣΕΤΑΙ_ΗΜΑΡ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 21:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΣΕΤΑΙ_ΗΜΑΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xairetw to yperoxo forum auto!!eimai neo melos alla grafthka epeidh asxoloume kai diabazw gurw apo tous epsilon!!an kai pisteuw sthn uparjh tous auto den shmenei oti den dexomai suzhthsh!!!den 8a asxolh8w me to poios pisteuei h oxi sthn yparjh tous alla sto na kanw merikes erwthseis sxetika me diafora 8emata!!

giati oloi apo autous pou milane sta kanalia typou thleasty milane gia arxaia ellada kai mperdeuoun mesa ton xristianismo?afou o xristianismos einai autos pou bebhlwse se polla ton politismo mas kai kuriws to alfabhto?sthn arxh to sigma htan kapws etsi(s)san ton kerauno tou dia kai balane kai allh mia gramh apo katw kai egine opws einai tora sth shmerinh tou morfh?

giati sto sxoleio ma8ainoume palaia kai kainh dia8hkh pou sthn ousia einai ebraikh istoria?

giati sthn istoria pou ma8ainoume otan f8anoume sto byzantio den ginete kamia anafora gia thn gewfrafikh 8esh ths ellados kai ti kanoun oi katoikoi ths ekei?milaw ti ekanan oi progonoi mas tote thn periodo pou mas milane gia to byzantio kai tous rwmaious?

milate oti den yparxei kamia skopimothta kai kanena brwmiko paixnidi pisw apo ola auta....kai suzhtate ean yparxei ομας ε tote to batikano den anoigei tis apo8hkes tou na mas bgalei ola ta biblia pou exei apo thn biblio8hkh ths ale3andreias?

afou diabazete arxaious ellhnes sugrafeis mporeitai na mou leisete thn aporia giati sta osa leei o aristotelhs den kolane ola xronologika kai gia na ta exei kanei ola auta eprepe na eixe zhsei deka zwes?mhpws eixe krufes gnwseis apo kapou allou?

kapoios anefere oti den mas afupnhse h ομας ε! gia na se afupnhsei prepei na exeis ellhniko DNA!!na ton rwthsw loipon kati?loipon file mou se ka8e e8nikh epetio den yparxei kai kapoio paratragoudo me to ean 8a shkwsei h oxi thn ellhnikh shmaia kapoios albanos?den neyriazoun kai 3eshkononte oi katoikoi ths perioxhs?auto den einai afhpnish?to gegonos oti oi olumpiakoi agwnes den 8a exoun kosmo den shmenei oti einai kai kata kapoio tropo ektos apo oikonomiko oti exoun geinei kuriws mia giorth san thn ek8esh helexpo sthn 8essaloniki(milaw gia tous xorhgous?)

oi sionistes den mas kunhgane e?tote giati 8eloun na tous amaurwsoun autous tous agwnes stelnontas eidika ekpedeumenous kai enoplous komantos?

8a h8ela na epishmanw oti sto parapano keimeno den yparxei kamia morfh hrwneias kai allazwneias pros apofyghn pare3hghsewn!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 17:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

giati oloi apo autous pou milane sta kanalia typou thleasty milane gia arxaia ellada kai mperdeuoun mesa ton xristianismo?afou o xristianismos einai autos pou bebhlwse se polla ton politismo mas kai kuriws to alfabhto?sthn arxh to sigma htan kapws etsi(s)san ton kerauno tou dia kai balane kai allh mia gramh apo katw kai egine opws einai tora sth shmerinh tou morfh?

Αυτό δεν είναι αλήθεια. Το αλλόμορφο "Σ" προέρχεται από το ιωνικό
αλφάβητο, την παραλλαγή του αλφαβήτου που τελικά επικράτησε σχεδόν
καθολικά ήδη από τον 4ο αιώνα π.Χ. Επίσης το "Σ" ήταν έτσι και στο
αλφάβητο του Άργους:
http://www.ancientscripts.com/greek.html

Αυτοί στα κανάλια μιλάνε για Χριστιανισμό γιατί ξέρουν ότι η
πλειοψηφία των Ελλήνων είναι χριστιανοί. Αν η πλειοψηφία των
Ελλήνων ήταν Παναθηναϊκοί, θα μίλαγαν για Παναθηναϊκό. Βρες στο
λεξικό τη λέξη "λαϊκιστής". Πληροφορήσου ότι ο υπερθετικός της
βαθμός είναι "φασίστας".

quote:

giati sto sxoleio ma8ainoume palaia kai kainh dia8hkh pou sthn ousia einai ebraikh istoria?

Εγώ θα την έλεγα Εβραϊκή μυθολογία. Εν πάσει περιπτώσει, είναι
η θρησκεία του 90%+ του ελληνικού λαού. Δε συμφωνώ με την ύπαρξη
μαθήματος θρησκευτικών στα σχολεία, όμως από τη στιγμή που υπάρχει
είναι πιο λογικό να ασχολείται με τη Βίβλο παρά με το Ζωροαστρισμό.

quote:

giati sthn istoria pou ma8ainoume otan f8anoume sto byzantio den ginete kamia anafora gia thn gewfrafikh 8esh ths ellados kai ti kanoun oi katoikoi ths ekei?milaw ti ekanan oi progonoi mas tote thn periodo pou mas milane gia to byzantio kai tous rwmaious?

Εγώ νομίζω ότι αυτό γίνεται κυρίως για δύο λόγους, έναν πρακτικής
φύσεως και έναν εθνικιστικής.

Ο πρώτος λόγος είναι ότι το μέρος που σήμερα λέμε Ελλάδα (δηλαδή ό,τι
βρίσκεται μέσα στα σύνορα της Ελληνικής Δημοκρατίας) σπανιότατα έπαιξε
ιδιαίτερα κεντρικό ρόλο ως προς τα του ελληνισμού. Ακόμα και στην
αρχαιότητα, αυτό το μέρος ήταν η Μικρή Ελλάδα. Τα δυο μεγάλα
κέντρα βάρους του ελληνισμού ήταν η Μεγάλη Ελλάδα (δηλαδή η Ν. Ιταλία
και η Σικελία) και η Ιωνία (δηλαδή η σημερινή Δ. Τουρκία).
Φυσικά υπήρξε και μία Αθήνα και μια Σπάρτη κλπ, αλλά αυτές κράτησαν
υπερβολικά λίγο συγκριτικά με τα 4000 χρόνια ιστορίας των Ελλήνων.
Το σίγουρο είναι ότι στη Ρωμαϊκή και Βυζαντινή περίοδο το κέντρο
των εξελίξεων ήταν στις δύο Ρώμες, στην Εγγύς Ανατολή, στην Ιταλία κλπ.
Με το συμπάθιο, αλλά η γεωγραφική περιοχή που σήμερα λέγεται Ελλάδα
σε αυτές τις περιόδους ήταν ένα μάτσο εκφυλισμένα κωλοχώρια[*]. Σελαβί.

Ο δεύτερος λόγος είναι ότι αν τα βιβλία ιστορίας ασχοληθούν με το
μέρος που σήμερα αναγνωρίζουμε ως Ελλάδα κατά την περίοδο 1-1400μ.Χ., θα υποχρεωθούν να αγγίξουν
κάποιες πλευρές της ιστορίας του που οι περισσότεροι από εμάς δεν
είναι καθόλου έτοιμοι να ακούσουν. Π.χ. για κάτι σερβικά κράτη που
έφταναν μέχρι την Πελοπόννησο, για κάτι μετεγκαταστάσεις Αλβανών από
τους βυζαντινούς αυτοκράτορες ώστε να αντιμετωπιστεί η ερήμωση διαφόρων περιοχών, για πάνω από 500 επιδρομές βαρβάρων μέσα σε 6-7 αιώνες (δηλαδή μία επιδρομή το χρόνο!!!) και άλλα τέτοια ευχάριστα.
Όλα αυτά ένας καχύποπτος και ανθελληνικός νους θα μπορούσε να
διαπιστώσει ότι ενδεχομένως καθιστούν το Εθνικό Ταμπού της
"γης που ήταν και περέμεινε ελληνική από την αυγή του χρόνου" ολίγον
τι... μυθικό.

Συνεπώς δεν πρόκειται να τα δεις στα σχολικά βιβλία, παρά μόνο σαν
περιστασιακές αναφορές. Κι αυτό γιατί τα σχολικά μας βιβλία δεν είναι
γραμμένα από διεθνιστούληδες για διεθνιστούληδες. Σε γενικές γραμμές
είναι γραμμένα ώστε να δίνουν την κολακευτική εικόνα "Έλληνες: οι
αιώνια αδικημένοι εκπολιτιστές του Σύμπαντος". Απλώς οι συγγραφείς
τους δε φτάνουν στο σημείο να λένε και ψέμματα όπως οι
ελλαδέμπορες. Προτιμούν να προσπερνούν στα γρήγορα μερικές οδυνηρές
αλήθειες.


quote:

kapoios anefere oti den mas afupnhse h ομας ε! gia na se afupnhsei prepei na exeis ellhniko DNA!!na ton rwthsw loipon kati?loipon file mou se ka8e e8nikh epetio den yparxei kai kapoio paratragoudo me to ean 8a shkwsei h oxi thn ellhnikh shmaia kapoios albanos?den neyriazoun kai 3eshkononte oi katoikoi ths perioxhs?auto den einai afhpnish?to gegonos oti oi olumpiakoi agwnes den 8a exoun kosmo den shmenei oti einai kai kata kapoio tropo ektos apo oikonomiko oti exoun geinei kuriws mia giorth san thn ek8esh helexpo sthn 8essaloniki(milaw gia tous xorhgous?)

oi sionistes den mas kunhgane e?tote giati 8eloun na tous amaurwsoun autous tous agwnes stelnontas eidika ekpedeumenous kai enoplous komantos?


Αυτά τα δύο ερωτήματα θα τα απαντήσω μαζί, γιατί το ένα απαντάει
το άλλο. Όπως είπες κι εσύ, οι αγώνες έχουν γίνει τόσο αηδία που
το τελευταίο πράγμα που τους αμαυρώνει είναι οι ένοπλοι κομάντος.
Και ήταν δική μας ευθύνη να μη γίνουν έτσι. Έτσι που τα
κάναμε, ας τα λουστούμε.

Ο λόγος που δεν έχουν πουληθεί εισιτήρια για τους αγώνες είναι
πολλαπλός:
α) Σιγά μην πληρώσουμε 300euro για τον ημιτελικό του χόκεϊ επί
χόρτου.
β) Σιγά μην πληρώσουμε για να δούμε αθλήματα στα οποία δεν πρόκειται
να νικήσει κανένας Έλληνας (αντιθέτως για την άρση βαρών γίνεται
χαμός).
γ) Σιγά μην έρθουν οι ξένοι τη στιγμή που τα πάντα είναι ακόμα γιαπιά
ένα μήνα πριν τους αγώνες.
δ) Σιγά μην έρθουν οι ξένοι να πληρώσουν 500euro το δίκλινο δίπλα
στα μπουρδέλα δυτικά της Ομόνοιας. Εντάξει, είναι μ@αλάκες αλλά όχι
και ΤΟΣΟ μ@αλάκες, δεν είναι τυχαίο άλλωστε που κυριαρχούν εδώ
και 2300 χρόνια.
ε) Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εμένα τα έργα με ταλαιπώρησαν τόσο
πολύ που δεν έχω καμία όρεξη να πάω να δω οποιονδήποτε αγώνα.

Όσο για τη σημαία, πριν 200 χρόνια κάτι τυπάκια που τα λέγανε
Σουλιώτες και Υδραίους και δεν ήξεραν λέξη ελληνικά, δώσανε τα
πάντα για να είναι αυτό το κωλοκράτος ελεύθερο. Οι απόγονοί τους
τώρα αρνούνται σε αλλοδαπούς να σηκώσουν τη σημαία, εκτός αν πρόκειται
για αλλοδαπούς τους οποίους οφείλουμε να γλύφουμε (π.χ. Γερμανοί,
Αμερικάνοι, Γάλλοι). Αυτό δεν είναι αφύπνιση, αλλά κατάντια.
Αν κάτι ξυπνάει, αυτό είναι το μικρό φιδάκι που βγαίνει από το
αβγό του και τίποτα παραπάνω.

quote:

afou diabazete arxaious ellhnes sugrafeis mporeitai na mou leisete thn aporia giati sta osa leei o aristotelhs den kolane ola xronologika kai gia na ta exei kanei ola auta eprepe na eixe zhsei deka zwes?mhpws eixe krufes gnwseis apo kapou allou?

Θα ήθελα να γίνεις λίγο πιο σαφής. Αν αναφέρεσαι σε αυτά που έγραψε
ο Αριστοτέλης, χωράνε πολύ εύκολα σε έναν τόμο εγκυκλοπαίδειας.
Μεγάλο έργο, αλλά με τίποτα ακατόρθωτο για έναν άνθρωπο που έζησε
τόσα χρόνια. Άσε που τα περισσότερα είναι σημειώσεις του για τα
μαθήματα που έκανε στην Ακαδημία. Άσε που τα περισσότερα έχουν
πλέον ξεπεραστεί από τη σύγχρονη επιστήμη (χωρίς αυτό να μειώνει
τη σημασία τους).

[*] Με αξιοσημείωτες εξαιρέσεις, όπως η Θεσσαλονίκη και ο Μυστράς,
απλά να επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 19:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ "ΕΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ",

1.πιστεύεις ότι μπαίνει σύγκριση ανάμεσα στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αρχαίας Ελλάδας και τους σημερινούς εμπορευματοποιημένους Ολυμπιακούς Αγώνες;Γιατί προσωπικά παρατηρώ μια χαώδη διαφορά,τουλάχιστον ως προς το νόημα τους...

2.θεωρείς εθνική αφύπνιση το να καίνε οι αλβανοί την σημαία μας μέσα στα δικά μας γήπεδα και εμείς να καθόμαστε να τους κοιτάμε σαν τους μ@%@&#ς ή το να διεκδηκεί ως τρόπαιο την ίδια σημαία κάποιος που δεν έχει ιδέα τι θα πεί Ελλάδα;Γιατί προσωπικά το θεωρώ εθνική ξεφτίλα...

3.το ότι το Βατικανό έχει στην κατοχή του ΤΑ βιβλία,πιστεύω είναι δεδομένο.Αυτό όμως αποτελεί απόδειξη της ύπαρξης των Ε;Χιλιάδες μυστικά μπορεί να αποκρύπτονται,για τίποτα όμως δεν μπορούμε να μιλήσουμε με σαφήνεια.

Φιλικά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 20:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1.πιστεύεις ότι μπαίνει σύγκριση ανάμεσα στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αρχαίας Ελλάδας και τους σημερινούς εμπορευματοποιημένους Ολυμπιακούς Αγώνες;Γιατί προσωπικά παρατηρώ μια χαώδη διαφορά,τουλάχιστον ως προς το νόημα τους...


Χμ...
όχι και τόσο χαώδης...
μάλλον καθόλου χαώδης.

Εμπορευματοποίηση, πολιτικές σκοπιμότητες, παράνομες "μετεγγραφές"-συμμετοχές, ακραίες και ύποπτες "χορηγίες" κλπ υπήρχαν και τότε.

Η χαώδης διαφορά είναι η μή συμμετοχή γυναικών ( ούτε καν ως θεατές )...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 22:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη Avallon δεν θα πω οχι.
Θα προσπαθησω να κανω κατι και θα το στειλω και στον αγαπητο ADMIN πρωτα.
Περιληπτικα μεν, περιεκτικα δε βεβαια και θα προσπαθησω να ζυγιασω το θεμα οσο γινεται.
Μακαρι να τα καταφερω συντομα.

quote:
Αμα ας πουμε εγω σας ελεγα οτι εχω γραψει σημα τωρα που ειμαι στρατιωτης σχετικα με τους Εψιλον ποσοι θα με πιστευανε??? Αμα σας ελεγα οτι εχω δει σημα που αφορα την ΟΕΑ και οτι εστειλαν σε ενα φακελλο μεταφερθηκε αμεσως στην Αθηνα???


Το παραπανω ειναι γεγονος, αλλα ποσοι θα το πιστεψουν???

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy