ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 'Ελλην και φυλετική αγνότητα."καθαρό αίμα"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 20:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γραφει ο τρεχα


Η ελληνική φυλή, είναι τόσο απαράλλαχτη, ανα τους ιαώνες, που καμία άλλη δεν μπορεί να πει το ίδιο..."


Κατα τη γνωμη μου,η πιο σοβαρη παρατηρηση που εγινε εδω....Πραγματι οι ελληνες ειμαστε ως λαος αυτοι που σημερα δικαιουμαστε πιο πολυ απο ολους τους αλλους να λεμε οτι καταγωμαστε απο τους αρχαιους προγονους....


Φιλε αγγελε για την ερωτηση σου αν τα 400 χρονια σκλαβιας σταματησαν τον οποιο πολιτισμο υπηρχε πριν,πιστευω πως και εσυ ο ιδιος μπορεις να απαντησεις και να καταλαβεις πως το δικο σου παραδειγμα δικαιωνει απολυτα τα λεγομενα μου.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 20:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σκαρταδος
quote:
Κατα τη γνωμη μου,η πιο σοβαρη παρατηρηση που εγινε εδω....Πραγματι οι ελληνες ειμαστε ως λαος αυτοι που σημερα δικαιουμαστε πιο πολυ απο ολους τους αλλους να λεμε οτι καταγωμαστε απο τους αρχαιους προγονους....

μμ.. ναί όσες παρατηρήσεις που γίνονται συμβαδίζουν με την Αριστοτέλεια λογική σου .. είναι σοβαρές..

Για διαβάστε εδώ..http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=4&artId=331576&dt=14/05/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 20:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aλζαρο,πιστευεις οτι υπαρχει λαος που δικαιουται να εχει αυτη τη συνδεση,περισσοτερο απο τους ελληνες ,και ισως τους κινεζους?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλε αγγελε για την ερωτηση σου αν τα 400 χρονια σκλαβιας σταματησαν τον οποιο πολιτισμο υπηρχε πριν,πιστευω πως και εσυ ο ιδιος μπορεις να απαντησεις και να καταλαβεις πως το δικο σου παραδειγμα δικαιωνει απολυτα τα λεγομενα μου

όχι δεν τα δικαιώνει γιατί αποδεικνύει ότι κατάκτηση και διάλυση πολιτισμού δε συνδέονται άμεσα αλλά μόνο περιστασιακά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε σκαρτάδος διάβασες τι λέει ο ΖανΛυκ Γκοντάρ.
Ο κόσμος ολόκληρος χρωστά στην Ελλάδα.
Οχι χρήματα.
Χρωστά ευγνωμοσύνη και σεβασμό σε αυτούς.

Η Ελλάδα ως χώρα ανήκει στους Ελληνες.
Τα μοναδικά ομως αυτά συγγράματα του Αριστοτέλη, του Απολλώνιου του Ρόδιου, του Πλάτωνα, του Σωκράτη, του Διόδωρου, του Στράβωνα.
Εάν ολοι αυτοί δεν τα είχαν γράψει φίλε μου σκαρτάδε, εμείς σήμερα δεν θα είχαμε τίποτα απούτως να συζητήσουμε εδώ.
Θα συζητούσαμε για τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.
Συνεπώς τα συγγράματα αυτά ειναι μοναδικά και απευθύνονται σε όλο τον κόσμο. Αυτά πιστεύω παιδιά πως είναι μια παγκόσμια κληρονομιά.
Οπως και εγώ πιστεύω οτι η φιλοσοφία του Ζέν ανήκει σε ολο τον κόσμο έτσι θέλω ως Ελληνας να δίνω απλόχερα τέτοια κληρονομιά σε ολους τους ανθρώπους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται ρε γείτονα. Πρέπει να μην ξεχνάμε ότι εκτός από Έλληνες είμαστε και άνθρωποι. Εκτός από την ευθύνη απέναντι στη "ράτσα" έχουμε και την ευθύνη απέναντι στην ανθρωπότητα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ανάγκη ρε φίλε σκαρτάδε ο Χατζηδάκης που έχει παγκόσμια απήχηση να συνδεθεί με κάτι αλλο εκτός απο Ελλάδα.
Αυτές οι ρημάδες οι χορδές απο το μπουζούκι φωνάζουν και λένε .. Ελλάδα ρε γμτ..

Απλά πρέπει να ξαναγίνουμε Ελληνες νομίζω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με τη διαφορά ότι εγώ δεν είμαι άνθρωπος stranger2 όπως λέει και το όνομα μου είμαι άγγελος που βγαίνει από εργοστάσιο και παίζει ηλεκτρική κιθάρα...

Πάνω που νόμιζες ότι βρήκες ένα φυσιολογικό στο φόρουμ στα χάλασα όλα...


Ο φυλετικός φανατισμός ,είναι πολύ μεγάλο πλήγμα στην κοινωνία μας. Στο μόνο που οδηγεί είναι στο μίσος και στην σύγκρουση με τους άλλους λαούς.Φέρτε στον νού σας,τους ακραίους που υπάρχουν σε αυτήν την χώρα και σκεφτείτε οτι αυτοί οι άνθρωποι,συγνώμη κτήνοι ήθελα να πώ,έχουν σκοτώσει άλλους μόνο και μόνο επειδή είχαν διαφορετική καταγωγή απο εκείνους.

Τίς προάλες,ένας νέγρος που ζούσε και εργαζόταν στην χώρα μας,είχε βγάλει βόλτα τον σκύλο του. Τον είδαν κάποια μέλη της "χρυσής αυγής" και τον ΕΣΦΑΞΑΝ ΖΩΝΤΑΝΟ και αυτόν και τον σκύλο του.Όταν το άκουσα αυτό,έπαθα σόκ.Δέν ήξερα οτι υπάρχει κάτι τόσο διεστραμμένο και μάλιστα τόσο κοντά μας.

Οκ,θα μου πείτε οτι δέν έχετε σχέση με αυτούς και οτι απλώς αγαπάτε την χώρα σας και αισθάνεστε υπερήφανοι,δεκτό αλλά να ξέρετε οτι δέν είναι και τόσο αθώο αυτό.

Δέν λένε οτι η αγάπη είναι στον αέρα,έτσι και το μίσος λοιπόν.Αυτοί που νιώθουν ανώτεροι με την πατρίδα τους,προάγουν το μίσος προς τους άλλους λαούς,γιατί σκεφτείτε οτι άμα δέν υπήρχαν χώρες,τότε αυτόματα δέν θα υπήρχε και η εθνική υπερηφάνια και όλα τα άλλα νοσηρά συναισθήματα.

Αυτό συνεχίζεται,και μια απλή συμπάθεια μπορεί να μετατραπεί σε μια διεστραμμένη πεποίθηση, και το μίσος να αυξάνεται συνέχεια.


Αυτό που σας λέω με λίγα λόγια,είναι οτι η εθνική σας υπερηφάνια μπορεί να σας οδηγήσει να γίνεται σαν τα μέλη της "χρυσής αυγής",οι οποίοι στην ουσία τους είναι ίδιοι με τους ναζί,μόνο το όνομα αλλάζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Industrialangel εμείς σήμερα ώς Ελληνες με τέτοια κληρονομιά θα πρέπει να είμαστε σαφώς ανώτεροι απο τους αρχαίους μας προγόνους. Ομως.. συμβαίνει το ανάποδο. Ακόμα και σήμερα έχουμε κρεμαστεί απο πάνω τους και κοκορευόμαστε οτι είμαστε απόγονοι τους.

Σαφώς λοιπόν και θα πρέπει να δείξουμε ανωτερότητα και ανθρωπιά σε παγκόμιο επίπεδο, αλλά.
Βλέπεις το κάνουν οι Ισραηλινοί προκειμένου να διασφαλίσουν τα ήθη τους τα έθιμα τους τα σύνορα τους την ακεραιότητα τους το Ισραήλ τους. Εσφαξαν εν ψυχρώ μέσα στα διεθνή ύδατα άμαχους.
Δεν φτάνει που το έκαναν αλλά απειλούν, οποιος το ξαναεπιχειρήσει θα ξαναγίνει το ίδιο.
Εμείς εδώ μόνοι μας σκάβουμε το λάκο μας.
Μόνοι μας βρίζουμε τους προγόνους μας, μόνοι μας λέμε τον Μέγα Αλέξανδρο δολοφόνο. Τον άνθρωπο που μας γλύτωσε απο την Περσική λαίλαπα τον λέμε δολοφόνο.
Ανθρωπιά ανθρωπιά αλλά οποιος βρίζει τη μάνα μας πρέπει να του μαυρίζουμε το μάτι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
strangerz2
quote:
Αυτό που σας λέω με λίγα λόγια,είναι οτι η εθνική σας υπερηφάνια μπορεί να σας οδηγήσει να γίνεται σαν τα μέλη της "χρυσής αυγής",οι οποίοι στην ουσία τους είναι ίδιοι με τους ναζί,μόνο το όνομα αλλάζει.

Μην μπερδεύεις ``τα μούσμουλα με τα τρόλλευ`` φίλε μου strangerz2.
Μπορεί να είναι κίτρινα και τα δύο αλλά τα πρώτα είναι φρούτα και τα δεύτερα λεωφορεία.

Η Χρυσαυγίτες κάνουν τη δουλειά τους, οι εθνικοί τη δουλειά τους και οι Εθνικιστές τη δουλειά τους και οι Αριστοτελικοί τη δουλειά τους.
Σε κάθε τόπο υπάρχουν κάποιοι ακραίοι που πιστεύουν οτι τέτοιου είδους ζητήματα λύνονται δια της βίας.
Ισως και να έχουν δίκιο..

Edited by - allzzaro on 04/06/2010 21:21:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου Industrialangel εμείς σήμερα ώς Ελληνες με τέτοια κληρονομιά θα πρέπει να είμαστε σαφώς ανώτεροι απο τους αρχαίους μας προγόνους. Ομως.. συμβαίνει το ανάποδο. Ακόμα και σήμερα έχουμε κρεμαστεί απο πάνω τους και κοκορευόμαστε οτι είμαστε απόγονοι τους.


Μήπως συμβαίνει το ανάποδο επειδή κρεμόμαστε πάνω τους και επειδή προσπαθούμε να στήσουμε και να αποδείξουμε θεωρίες ανωτερότητας για να τη βγούμε στους άλλους αντί να κάτσουμε να γίνουμε άξιοι πολίτες της πατρίδας μας ο καθένας ξεχωριστά κάνοντας έτσι μια άξια χώρα που να τη θαυμάζουν οι υπόλοιποι λαοί;

quote:
Ανθρωπιά ανθρωπιά αλλά οποιος βρίζει τη μάνα μας πρέπει να του μαυρίζουμε το μάτι..

Και μετά μου λες να μη γκαζώνω με τον τρέχα...Ρε δεν είπαμε όχι βία;

stranger2 για άνθρωπος καλά τα λες, συμφωνώ μαζί σου

Edited by - IndustrialAngel on 04/06/2010 21:21:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ παιδιά, έχω προβλημα με τον παραλογισμό...Δεν μιλάμε για το άν είναι καθαρή η φυλή;Έμ είναι..Το πρόβλημα δεν βλέπω, που θέρλουν να περάσουν κάοπιοι δημοκράταροι προδότες της πατριδας τους, όπως οι πολιτικοί...
Να είστε προσεχτικοί σε οτι λετε για την πατρίδα....Κάποια στιγμή, θα δώσουμε λόγο και γιαυτά...
Δείχνει την Τροία τώρα, τη βλέπουν οι γιοί μου...Ποιός λαός, έχει τέτοια παράδοση, τέτοια δόξα;Τυχαίο είναι;Όχι βέβαια..
Γι αυτό μιλάμε για ελληνική καθαρότητα...Αν μειώσουμε την αξία μας αυτή,ίσως, δεν έχουμε τίποτε άλλο...
Γι αυτό, ας κόψουν οι ..ευαίσθητοι τις συναισθηματικές θέσεις και ας δούμε ρεαλιστικά το πράγμα,διχως θρησκευτικές ιδεοληψίες, επαναλαμβάνω ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως συμβαίνει το ανάποδο επειδή κρεμόμαστε πάνω τους και επειδή προσπαθούμε να στήσουμε και να αποδείξουμε θεωρίες ανωτερότητας για να τη βγούμε στους άλλους αντί να κάτσουμε να γίνουμε άξιοι πολίτες της πατρίδας μας ο καθένας ξεχωριστά κάνοντας έτσι μια άξια χώρα που να τη θαυμάζουν οι υπόλοιποι λαοί;

Υπάρχουν κάποιες τέτοιες θεωρίες που δεν είναι και τόσο αβάσιμες.
Απο τα πολύ αρχαία χρόνια προσπάθησαν όλοι να αποδείξουν την ανωτερότητα τους ώς Εθνος καθώς και το οτι είναι γηγενείς.
Κάποιοι προσπάθησαν να το αποδείξουν αυτό ακόμα και μετά απο 2.000 χρόνια..

Δές ομως αυτό δεν συμβαίνει μόνο με την Ελλάδα.
Συμβαίνει με όλο τον κόσμο.

Αυτό που λές βέβαια δεν ευσταθεί και τόσο.
Να σου πώ το γιατί.
Τι να αποδείξουμε εμείς οτι είμαστε ξεχωριστοί.
Ενα μάτσο μαλάκες είμαστε που δανειστήκαμε μέχρι τα μπούνια τόσα χρόνια, μάς έβαλαν στην μπρίζα να κάνουμε τους Ολυμπιακούς αγώνες και μας δάνεισαν ακόμα περισσότερα και αφού τόσα χρόνια ζούσαμε με δανεικά, κλέβαμε ο ενας τον αλλον και ολοι μαζί την Ελλάδα.
Πού τους βλέπεις τους ξεχωριστούς εσύ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η Χρυσαυγίτες κάνουν τη δουλειά τους, οι εθνικοί τη δουλειά τους και οι Εθνικιστές τη δουλειά τους και οι Αριστοτελικοί τη δουλειά τους.

Εσύ το δέχεσαι αυτό,δέχεσαι να υπάρχουν "άνθρωποι" σαν τους χρυσαυγίτες και τους εθνικιστές? Το θεωρείς σωστό αυτό? Τί ρωτάω και εγώ? Είναι φανερό το πώς νιώθεις.Πού είναι ρε φίλε η "ανωτερότητα"? Αν θεωρείς οτι είσαι ανώτερος απο τους συνανθρώπους σου,τότε απόδειξέ το,εσύ και οι άλλοι.Σε τί είστε ανώτεροι?

quote:
Σε κάθε τόπο υπάρχουν κάποιοι ακραίοι που πιστεύουν οτι τέτοιου είδους ζητήματα λύνονται δια της βίας.
Ισως και να έχουν δίκιο..

No comment...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά που λεμε φίλε strangerz2, δεν έχουν να κάνουν με ανωτερότητα, αλλά, με πραγματικά μεγέθη και ιστορικά στοιχεία.Ο ελληνικός πολιτισμός, είναι μοναδικός,είναι η αρχή του δυτικού κόσμου, δίχως της ελληνική, πολλοί θα ήταν βάρβαροι ακόμη...
Δεν ειναι ρατσισμός η αλήθεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αλζαρο συμφωνω και επαυξανω οτι ο ελληνικος πολιτισμος ειναι παγκοσμια κληρονομια ανεκτιμητης αξιας.


Φιλε στρανγκερ γραφεις

Τίς προάλες,ένας νέγρος που ζούσε και εργαζόταν στην χώρα μας,είχε βγάλει βόλτα τον σκύλο του. Τον είδαν κάποια μέλη της "χρυσής αυγής" και τον ΕΣΦΑΞΑΝ ΖΩΝΤΑΝΟ και αυτόν και τον σκύλο του.Όταν το άκουσα αυτό,έπαθα σόκ.Δέν ήξερα οτι υπάρχει κάτι τόσο διεστραμμένο και μάλιστα τόσο κοντά μας."


Τωρα εγω,πως ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν επαθες τετοιο σοκ,οταν χιλιαδες συμπατριωτες μας ,εχουν σφαχθει με αναλογο τροπο και χειροτερο απο αλοδαπους?Μπα ιδεα μου θαναι.....


Γραφεις επισης


Αυτό που σας λέω με λίγα λόγια,είναι οτι η εθνική σας υπερηφάνια μπορεί να σας οδηγήσει να γίνεται σαν τα μέλη της "χρυσής αυγής",οι οποίοι στην ουσία τους είναι ίδιοι με τους ναζί,μόνο το όνομα αλλάζει."

Εγω απο υους συνομιλητες βλεπω μια αγνη φιλοπατρια,καμμια σχεση με ακροτητες.Αντιθετα εσυ εισαι με το εναμιση ποδι στο αλλο ακρο,εξισου επικινδυνο και σαφως πιο δολοφονικο ,των εθνομηδενιστων,ψευτοαριστεριστων,ψευτοαναρχικων.Στην ουσια ο μονος ρατσιστης εδω μεσα ,εισαι εσυ και μαλιστα εναντιον των συμπατριωτων σου.Ηδη εχεις ολα τα γνωρισματα.Οταν ακους για την αυτοχθονια του λαου μας εκνευριζεσαι και ειμαι σιγουρος οτι θεωρεις το ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ σφαγεα οπως επισης και το κολοκωτρωνη στην απελευθερωση της τριπολιτσας.Η μηπως κανω λαθος?......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
strangerz2
quote:
Εσύ το δέχεσαι αυτό,δέχεσαι να υπάρχουν "άνθρωποι" σαν τους χρυσαυγίτες και τους εθνικιστές? Το θεωρείς σωστό αυτό? Τί ρωτάω και εγώ? Είναι φανερό το πώς νιώθεις.Πού είναι ρε φίλε η "ανωτερότητα"?

Μην με προκαλείς strangerz2.
Η Ελλάδα πουλήθηκε.
Το κατάλαβες πουλήθηκε απο τους ίδιους τους Ελληνες
Σου είπα οτι αυτοί κάνουν τη δουλειά τους.
Εμείς πίνουμε πολύ κόκα κόλα και δεν έχουμε ψυχή να αντιδράσουμε σε κάτι που το θεωρούμε δίκαιο.
Εχεις κατέβει ποτέ στη Ομόνοια φίλε strangerz2.
Αμα σου πέσει κάτι και σκύψεις να το σηκώσεις.. στην φορέσανε..
Σου το ξαναλέω κάνουν τη δουλειά τους..

Edited by - allzzaro on 04/06/2010 21:54:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados
quote:
Φιλε αλζαρο συμφωνω και επαυξανω οτι ο ελληνικος πολιτισμος ειναι παγκοσμια κληρονομια ανεκτιμητης αξιας.

Εφόσον συμφωνείς και επαυξάνεις τότε θα πρέπει να δεχτείς οτι υπάρχουν και κάποιοι που κάθε αλλο παρά Ελληνες είναι?
Συνεπώς είμαστε νοθευμένοι ρε γμτ..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν 180 περιπου χρονια,οταν οι μανιατες ειχαν τρελανει στη φαπα το στρατο του ιμπραημ,αυτος μεσα στην απελπισια του αποφασισε πως ο μονος τροπος για να εξαλειψει τους ελληνες ,ηταν να φερει καραβιες απο την αραπια με τη σαρα και τη μαρα.Που να ηξερε ,οτι το οραμα του εκπληρωθηκε μετα απο τοσα χρονια......Φυσικα υπαρχουν και εκατονταδες χιλιαδες μεταναστες ,που ειναι οικογενιαρχες,φιλοτιμοι και δεν εχουν πειραξει ποτε κανεναν,ισα ισα εχουν πεσει και θυματα εκμεταλευσης....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τους Γεφυραίους, μιλας φίλε μου allzzaro;...
Ακόμη κι αυτοί, κάποιο ρολο εξυπηρετούν...
Καθαρίζουν πιο πολύ τη φυλή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φυσικα υπαρχουν και εκατονταδες χιλιαδες μεταναστες ,που ειναι οικογενιαρχες,φιλοτιμοι και δεν εχουν πειραξει ποτε κανεναν,ισα ισα εχουν πεσει και θυματα εκμεταλευσης....

Φυσικά και υπάρχουν.
Για το λόγο αυτό λέμε οτι οι Χρυσαυγίτες είναι ακραίοι αλλά βλέπουμε οτι η συμπεριφορά τους αυτή ίσως θα πρέπει να υιοθετηθεί σε κάποιες περιπτώσεις.
Δεν μπορεί δηλαδή να λέει ο αλλος οτι ``ναί ρε πήρα μίζες και για αυτό θα το πληρώσετε εσείς`` και εμείς να πίνουμε κόκα κόλα..
Οχι ρε .. έλεος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγω απο υους συνομιλητες βλεπω μια αγνη φιλοπατρια,καμμια σχεση με ακροτητες.Αντιθετα εσυ εισαι με το εναμιση ποδι στο αλλο ακρο,εξισου επικινδυνο και σαφως πιο δολοφονικο ,των εθνομηδενιστων,ψευτοαριστεριστων,ψευτοαναρχικων.Στην ουσια ο μονος ρατσιστης εδω μεσα ,εισαι εσυ και μαλιστα εναντιον των συμπατριωτων σου.Ηδη εχεις ολα τα γνωρισματα.Οταν ακους για την αυτοχθονια του λαου μας εκνευριζεσαι και ειμαι σιγουρος οτι θεωρεις το ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ σφαγεα οπως επισης και το κολοκωτρωνη στην απελευθερωση της τριπολιτσας.Η μηπως κανω λαθος?......

xaxaxa,Ο Αλεξανδορς ήταν σφαγέας αλλά όπως είπες και πιό πάνω μας ελευθέρωσε απο τους πέρσες,μην τα ισοπεδώνουμε όλα,είναι σημαντικότατος.

Για τον κολοκοτρώνη τί να πούμε...nο comment.

Απλά θεωρώ οτι είστε συνένοχοι του κακού,αυτό είναι όλο,δικαίωμά μου.

Αυτά τα φιλικά αισθήματα προς την πατρίδα,σημαίνουν ταυτόχρονα εχθρικά συναισθήματα για τις άλλες χώρες,γιατί πολύ απλά δέν γίνεται να συμπαθείς ένα μέρος της γής χώρια απο τα άλλα μέρη και ταυτόχρονα να νιώθεις ουδέτερος(απλά μαθηματικά),μπορείς να το καταλάβεις αυτό που σου λέω? έτσι γεννιέται,και καλλιεργείται το μίσος,τί νόμιζες ότι όλοι γεννήθηκαν ναζί?

Για πές μου,τί αισθάνεσαι για τους τούρκους? Πόσο ουδέτερος νιώθεις για αυτούς? Για τους αλβανούς? Βλέπεις λοιπόν οτι αισθάνεσαι μίσος για αυτούς? Αυτό το μίσος των ανθρώπων ξεκινάει απο μια "αθώα" φιλοπατρία και καταλήγει σε αυτό το αηδιαστικό συναίσθημα απανθρωπιάς.

Αυτός που δίνει μίσος,παίρνει μίσος και πάει λέγοντας. Κοίτα πώς έχει καταντήσει ο κόσμος?

quote:
Τωρα εγω,πως ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν επαθες τετοιο σοκ,οταν χιλιαδες συμπατριωτες μας ,εχουν σφαχθει με αναλογο τροπο και χειροτερο απο αλοδαπους?Μπα ιδεα μου θαναι.....

Και εσύ τί θα κάνεις για αυτό,θα πάρεις το μαχαίρι σου και θα πάς για εκδίκηση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ αλζαρο,γιατι το ενα συνεπαγεται το αλλο?


Οσον αφορα το νοθευμα ,εγω λεω πως απο τους νεολιθικους οικισμους ως την ρωμαιοκρατια,ο λαος ηταν ανοθευτος.Απο εκει και περα,σιγουρα ηρθαν αρκετοι λαοι,αλλα παρολο αυτα κρατησε τη διαφορετικοτητα,αλλα δυστυχως πολλοι απο αυτους κατοικουν σε γειτονικες μας χωρες.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στρεινγκερ ,ωραια ειναι τα λογακια.....αλλα οταν προκειται για τους αλλους,σου ευχομαι να μην σου συμβει και στο κυκλο σου.....Κατα τα αλλα τι θελεις να μας πεις,οτι πρεπει να αγαπαμε την ονδουρα το ιδιο με την ελλαδα?Η να αφησουμε τους γειτονες να μας γαμησουν,μη τυχον ατομα σαν και τη παρτη σου μας πουν ρατσιστες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατα τα αλλα τι θελεις να μας πεις,οτι πρεπει να αγαπαμε την ονδουρα το ιδιο με την ελλαδα?Η να αφησουμε τους γειτονες να μας γαμησουν,μη τυχον ατομα σαν και τη παρτη σου μας πουν ρατσιστες?

Μα,πώς θα μπορούσα ποτέ να σας πώ να μήν αγαπάτε την πατρίδα?Πρόσεξε,υπάρχει μια διαφορά στην αγάπη και στον πόθο.Όταν αγαπάς αληθινά την πατρίδα,τότε σέβεσαι τους άλλους λαούς.
Όταν όμως είσαι προκατηλημένος και τυφλά κολλημένος με μια ιδέα ανωτερότητας,τότε είναι που υπάρχει πρόβλημα.

Σκέψουν τις ομάδες. Το ίδιο είναι οι υγιείς φίλαθλοι του παναθηναικού με τους φανατικούς οργανωμένους? Οι υγιείς φίλαθλοι της ομάδας μας, την αγαπάνε και την στηρίζουν,όμως σέβονται τον αιώνιο αντίπαλο γιατί είναι το ίδο μεγάλος.Οι φανατικοί και των δύο σκοτώνονται μεταξύ τους γιατί πιστευουν και οι δύο οτι η ομάδα τους είναι καλύτερη,σου θυμίζει κάτι αυτό?

Edited by - strangerz2 on 04/06/2010 22:41:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αγάπη για την πατρίδα είναι έμφυτη στον καθένα,όχι όμως ο φανατισμός και η ψευδουπερηφάνια,αυτά διαιωνίζονται απο κάποιους παλιούς και τα νέα παιδιά πέφτουν θύματα σε αυτό.

Edited by - strangerz2 on 04/06/2010 22:36:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε συ αλζαρο,γιατι το ενα συνεπαγεται το αλλο?

Πιστεύω να γνωρίζεις τη σημαίνει κατασκοπεία και τι σημαίνει αντικατασκοπεία.
Ενας κατάσκοπος είναι υπεράνω υποψίας. Το γενεαολογικό του δένδρο είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να δείχνει γνήσιος. Ομως τα φαινόμενα απατούν....
Κάποιοι ίσως τότε, εκείνα τα χρόνια να εισχώρησαν μέσα στο τότε Ελληνικό Εθνος κατάφεραν να γίνουν βασιλείς και έφεραν πολλά δεινά στον τόπο. Εμείς σήμερα στην προσπάθεια μας να αποδείξουμε οτι είμαστε ανόθευτοι απλά συνδράμει στο έργο τους.
Κάποιοι απο τους γράφοντες λοιπόν πιθανόν να είναι και απόγονοι του.. λεω.. μπορεί να κάνω και λάθος..

http://pieriacity.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=28527:q------q&catid=281:2010-03-31-08-12-10&Itemid=1463

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 22:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, γιατι το ποιός είναι εθνικιστής, ποιός
πατριώτης, δεν έχουν δικό τους ορισμό και βγαινει ο καθένας και τον προσδίδει....
Βρε, Ελληνες ειμαστε και είμαστε αυτοί που είμαστε, καταγεγραμμένα...Υπάρχει ιστορία, γλώσσα,πολιτισμός...
Γι αυτά διαφωνει κανείς, ότι είναι μοναδικά;
Και προπάντων, γιατί η καθαρότητα της φυλής, να ειναι ....ρατσιστικό θέμα, όταν έχει τεθεί;
Αν υπάρχει επιστημονικά μιλάμε,όχι για τις πολιτικές και ιδεολογικές θέσεις του καθένα...
Μετανάστες;Το είπε ο ..Οζάλ..."Την Ελλάδα, δεν χρειάζεται να την πολεμήσουμε...Θα τους στείλουμε μερικά καράβια με μετανάστες και το προβλημα θα λυθεί σε 10 χρόνια..."
Αυτός ο μη ....εθνικιστής, ήξερε τι έλεγε...
Εμείς, όμως,επειδή, πρέπει να αποδείξουμε ότι είμαστε δημοκράτες, τρώγωντας σάρκες Ελλήνων,σκίζουμε τα ιμμάτια μας, για το ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίδιοι...Για λαούς μιλάμε αρχικά και δεύτερον, ότι υπάρχει, θα το κρύψουμε,για να δείχνουμε καλοί στους άλλους;
Μα ειδατε τι γνώμη έχουν για μας, αυτοί οι άλλοι; Μόνο οι...προγονοι μας μπορούν να μας σώσουν, απο τη δυσφημιστική εκστρατεια που γίνεται εις βάρος μας....
Κι είναι τιμή φιλελλήνων, όπως ο Ζαν Μισέλ ζαρ, που βγήκε και ειπε: "Μη φοβάστε Έλληνες, ξέρουμε ποιοί είστε.."...
Για ποιούς δουλεύουν τέτοιοι άνθρωποι, όταν οι ίδιοι, κατηγορούν την Ελλάδα, για μεγαλοιδεατισμό, παρά το ότι ειναι μεγάλη, λόγω της ιστοράις, θέσης και αξίας της;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 23:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αγάπη για την πατρίδα είναι έμφυτη στον καθένα,όχι όμως ο φανατισμός και η ψευδουπερηφάνια,αυτά διαιωνίζονται απο κάποιους παλιούς και τα νέα παιδιά πέφτουν θύματα σε αυτό.

Tι να κάνουμε ρε φίλε strangerz2 κάποιοι θέλουν να αγαπάνε πολύ
Εκτός και αν αυτό είναι καθοδηγούμενο απο τους προδότες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2010, 00:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στρεινγκερ ,ωραια ειναι τα λογακια.....αλλα οταν προκειται για τους αλλους,σου ευχομαι να μην σου συμβει και στο κυκλο σου.....Κατα τα αλλα τι θελεις να μας πεις,οτι πρεπει να αγαπαμε την ονδουρα το ιδιο με την ελλαδα?Η να αφησουμε τους γειτονες να μας γαμησουν,μη τυχον ατομα σαν και τη παρτη σου μας πουν ρατσιστες?


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy