ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 'Ελλην και φυλετική αγνότητα."καθαρό αίμα"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 19:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια, θα με βοηθήσεις σε κάτι; Που το λέει αυτό ο Πλάτωνας;
Κάνε πιο ενδιαφέρουσα την ερώτηση Durden πότε πήγε ο Πλάτωνας στην Αίγυπτο????

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 19:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μήπως ήταν ο Πυθαγόρας και όχι ο Πλάτωνας?
ο Πυθαγόρας έζησε 25 χρόνια στην Αίγυπτο,γι'αυτο το λέω.ενημεροτηκά αναφέρω οτι ανάγκάστηκε να επιστρέψει στην Ελλάδα(στη Σάμο για την ακρίβεια).

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tripod
Μέλος 1ης Βαθμίδας


61 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 02:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tripod  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυπικότατε και προβλεπόμενε περονόσπορε, αν δεν γνωρίζεις πως ο Πλάτωνας είχε ταξιδέψει στην Αίγυπτο και το αμφισβητείς, δεν νόμιζω ότι μπορώ ή έχω την υπομονή να σου διηγηθώ την ιστορία από την αρχή. Ούτε την αλφαβήτα της ιστορίας δεν ξέρεις τι να σου εξηγώ για Πολιτείες, ανθρώπους και δίκαια; Κάνεις copy paste από τα site ότι σε βολεύει το αμολάς να κολλήσει και αυτή είναι η παιδεία σου... Τατάνν

Durden, κοίταξε να τα πάρουμε από την αρχή,

Το δικαίωμα να μιλά το κέρδισε, αυτός που ήξερε να ακούει.

Οι θεοί δεν με τρομάζουν και οι θνητοί με διασκεδάζουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 06:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

HI TECH TECHNOLOGY (UNDERCOVERED!!!)


«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 07:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ME ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ (ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΥΘΟΛΟΓΙΕΣ) ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ..

ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΦΑΙΡΑ ΤΗΣ ΕΠ.ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ (ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ..)
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΡIPOD TA ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ (ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ...)
ΓΙΑ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΘΑΙΡΕΤΕΣ ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΙΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ? ΕΝΑ ΛΕΙΣΕΡ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΥΠΟΔΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ..
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ? ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟ..ΕΞΑΛΛΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΕΠΟΧΗ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ..ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ?

ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΚΟΜΑ ?
ΑΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ...ΑΡΓΗΣΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝΕ,2000 ΧΡΟΝΙΑ Η ΕΛΛΑΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΕΙΝΑ..

ΑΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ..ΠΟΥΝΤΟ? ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΕΞΥΠΝΕΣ ΒΟΜΒΕΣ ΚΑΙ Μ16 των 7.62mm ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ LASER ?

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ,ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ "ΜΥΗΜΕΝΟΥΣ",ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ..

ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ (ΟΛΟΛΑΜΠΟI) ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ,ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ Κ.Λ.Π
ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΓΑΜΕ ΕΜΕΙΣ,ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ π.χ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑΝ ΦΩΤΕΙΝΑ ΟΝΤΑ (ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ..)
ΤΩΡΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ..ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ ..ΕΝΤΑΞΕΙ ..ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΤΟΥΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ....
ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 09:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Ηρόδοτος ήταν που πήγε στην Αϊγυπτο και μίλησε με τους ιερείς στον "Κριτία" αν θυμάμαι καλά. Ο Πλάτωνας δεν πήγε ποτέ στην Αϊγυπτο. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι υπόλοιποι...

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 14:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, Περονόσπορε...Μια διευκρίνηση...

quote:
Ο Ηρόδοτος ήταν που πήγε στην Αϊγυπτο και μίλησε με τους ιερείς στον "Κριτία" αν θυμάμαι καλά.

Προφανώς αναφέρεσαι στο διάλογο του Σόλωνος με τους Αιγύπτιους ιερείς στον Τίμαιο...Έτσι;

Επειδή όμως την ιστοριούλα αυτή :

quote:
Οι Έλληνες ήταν πρίν τους Αιγύπτιους, άλλωστε φαίνεται και όταν πήγε ο Πλάτωνας στην Αίγυπτο και τους ρώτησε, γιατί οι πυραμίδες έχουν αυτό το ύψος;" εκείνοι έξηναν το κεφάλι τους, ενώ εκείνος ήξερε.

την έχω ακούσει πάμπολλες φορές--και, σημειωτέον, όπου "Πλάτωνας" μπορείτε να βάλετε όποιο όνομα Έλληνα σοφού θέλετε--και από "γνωστά-άγνωστα στόματα" και κάτι μου λέει ότι πρόκειται για κάτι σαν "περιαστικό μύθο"...παρακάλεσα τον αγαπητό Tripod να μας παραθέσει εδώ τα όποια στοιχεία του, μια και φαίνεται ότι "το γνωρίζει καλά το αντικείμενο"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 14:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι ουτοπικο να μιλαμε για καθαρο αιμα Ελληνικο μιας και ολα τα αιματα ειναι ιδια και χωριζονται απλα σε ομαδες.Δεν πιστευω οτι εχει σημασια το κατα ποσο ειμαστε γνησιοι απογονοι των αρχαιων οσο το αν ειμαστε συνεχιστες των αξιων τους.


ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ <<ΑΘΕΟ>> ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 14:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προφανώς αναφέρεσαι στο διάλογο του Σόλωνος με τους Αιγύπτιους ιερείς στον Τίμαιο...Έτσι;
Καλά κατάλαβα ότι είπα πατάτα. Ναι durden θυμήθηκα τώρα. Ο Σόλωνας ήταν έχεις δίκιο. Για αυτό έγραψα να με διορθώσει κάποιος. Απλώς δεν θυμόμουν να πήγε Ο Πλάτωνας εκεί...

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 14:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περονόσπορε, ασφαλώς και...no problemo...

Θα μπορούσα να σας παραθέσω και αυτούσιο όλο το διάλογο, αλλά δυστυχώς, αφενός μεν δεν έχω μαζί μου εδώ στα "ξένα" τον "Τίμαιο", αφετέρου δε θα ξεφύγουμε αρκετά από το θέμα...Άλλωστε με μια online αναζήτηση νομίζω μπορεί να βρεθεί...

Εν πάση περιπτώσει, στο συγκεκριμένο διάλογο, δεν αναφέρεται τίποτε περί "ύψους των πυραμίδων" κλπ κλπ...Γι' αυτό και ρωτώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 14:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Πλάτων μεταφέρει την ιστορία της Ατλαντίδας όπως την είχε ακούσει ο Σόλων όταν πήγε στην Αίγυπτο.
Ο ίδιος ποτέ δεν ανέφερε ότι πήγε στην Αίγυπτο, παρόλα αυτά μεταγενέστεροι συγγραφείς (της ύστερης ελληνιστικής περιόδου) αναφέρουν ότι όχι μόνο πήγε αλλά και "σπούδασε" εκεί όπως πχ ο Κλήμης ο Αλεξανδρεύς. Πάντως δεν υπάρχουν στοιχεία ότι όντως πήγε ποτέ (πόσο μάλλον να "σπούδασε" κι όλας). Αν είχε πάει δεν θα το ανέφερε ο ίδιος κάπου; (πχ στην 7η επιστολή του προς τους Συρακούσιους φίλους του, που έχει αυτοβιογραφική μορφή;)


Την επίσκεψη του Πυθαγόρα στην Αίγυπτο μας την αναφέρει ο Ισοκράτης.
Παρά τα όσα λέγονται, ο Αριστοτέλης δεν πήγε ποτέ στην Αίγυπτο, πήγαν όμως ο Θαλής, ο Δημόκριτος και άλλοι.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Radmila
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 15:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι είναι όμως αυτο που έκανε τους Ελληνες να ξεχωρίσουν τόσο πολύ?μήπως το μυαλο?


Όχι βέβαια !!
Το μυαλό εμπνέεται και εκπαιδεύεται από το εξωτερικό περιβάλλον.

Στην Ελληνική χερσόνησο και στην Μικρά Ασία .
1. Δεν είναι εύκολο να ευδοκιμήσουν τεράστιες αυτοκρατορίες
Στην Αίγυπτο ας πούμε με 1000 ιππείς και 1000 τοξότες
μπορείς να επιβληθείς με ένα εκατομμύριο σκλάβους και όπου
υπάρχει αναταραχή να επεμβαίνεις , στην Ελλάδα θέλεις δεκάδες χιλιάδες
στρατό για να το κάνεις αυτό (λόγω τις μορφολογίας του εδάφους) .
Όταν λοιπόν όταν ο Φαραώ έχτιζε πυραμίδες στην Ελλάδα απολάμβαναν μια σχετική
ελευθερία που τους επέτρεπε να καλλιεργήσουν άλλες διανοητικές δυνατότητες.

2. Τα πολλά νησιά σε αποστάσεις που με καλό καιρό είναι ορατά με γυμνό μάτι
είναι μια πολύ καλή αιτία για να αναπτυχθεί η ναυτιλία και τα ταξίδια
οι ανταλλαγές προϊόντων ,απόψεων
Αυτό δεν πρόκειται να το κάνει ο κάτοικος στις Αζόρες (νησάκια στο κέντρο του Ατλαντικού)
γιατί ισοδυναμεί με αυτοκτονία.
Ούτε ο κάτοικος της Φιλανδίας ο οποίος βλέπει διαρκώς μπροστά του χιλιάδες λίμνες
και είτε θα πάρει ένα ξύλο και θα κολυμπήσει απέναντι είτε θα περπατήσει τον περίπλου της λίμνης.

3. Οι καλές ποιότητας πέτρες (μάρμαρα) που απουσιάζουν από άλλες περιοχές δίνουν
την δυνατότητα για εξαιρετικά γλυπτά , αν δεν υπήρχε το παριανό μάρμαρο
δεν θα θαυμάζαμε πολλά γλυπτά αλλά εξίσου σημαντικό , αυτά τα αγάλματα δεν θα γίνονταν
ΠΟΤΕ αντικείμενα έμπνευσης για νεότερους καλλιτέχνες που σκαρφίστηκαν τεχνάσματα
και τεχνικές για να κάνουν τα δικά τους γλυπτά σε υποδεέστερης ποιότητας πέτρες.

4. Οι μικρές κοινωνίες , πόλεις κράτη, στην Ελλάδα (πάλι λόγω της μορφολογίας) επέτρεψαν
σε περισσότερους πολίτες να αντιλαμβάνονται την ευημερία της πόλης τους δική τους υπόθεση


5. Οι κλιματολογικές συνθήκες υποχρεώνουν τους κατοίκους να "προβλέπουν" και να προετοιμάζονται
για το χειρότερο ενώ στις περιοχές της Αφρικής ΟΛΟΙ μπορούν να ζήσουν με ένα κομμάτι ύφασμα
ενώ στις πολικές περιοχές της Β. Ευρώπης είναι δεδομένο ότι η πλειοψηφία των μελών της φυλής
που επέλεξε να ζήσει εκεί , τον χειμώνα θα πεθάνει.

6. Το έδαφος στην Ελλάδα ΔΕΝ προσφέρει τις απαραίτητες θερμίδες ανά στρέμμα για να θρέψει
μεγάλες μάζες παρόλα αυτά με την συστηματική καλλιέργεια ιδιαίτερων προϊόντων (κρασί λάδι)
μπορούν να ανταλλάξουν .

7. Ο ναυτικός παίζει την ζωή του κορώνα γράμματα οπότε γίνεται εξαιρετικά δύσπιστος
παρατηρητικός σε λεπτομέρειες και για να επιβιώσει τείνει να αποδεικνύει το κάθε τι
σε αντίθεση με τον γεωργό ή κτηνοτρόφο που επιβιώνει καλύτερα σε ελεγχόμενες καταστάσεις
και δεχόμενος οδηγίες

Θα μπορούσαμε να αναφέρουμε και άλλα γεγονότα όπως παρουσία ντόπιων πληθυσμών πολλές
χιλιετίες πριν , με ιδανικές συνθήκες για ανάπτυξη, όπου καλλιέργησαν την προφορική επικοινωνία
και αργότερα την γραπτή , έτσι , όταν οι Ρωμαίοι κατέλαβαν την Ελλάδα ΔΕΝ είχαν πλούσιο λεξιλόγιο
και φαντάζομαι ότι άλλων λαών το λεξιλόγιο θα έπρεπε να ήταν ακόμη πιο υποδεέστερο από των Ρωμαίων.
Οι Έλληνες λοιπόν είχαν γλώσσα όταν οι άλλοι είχαν μόνο ενεστώτα.

---
Φιλάκια,μάτςς μούτςς ΧΧΧΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 17:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε VELISSARIOS γράφεις
quote:
Δεν πιστευω οτι εχει σημασια το κατα ποσο ειμαστε γνησιοι απογονοι των αρχαιων

αν δεν σου κάνει κόπο διάαβασε λίγο αυτο:
"Κάθε διασταύρωση δυο όντων ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΉΣ ΑΞΊΑΣ δίνει σαν ακοπό ένα κατασκεύασμα κατώτερο της αξίας των γονηών.Δηλαδή ο βλαστός μιας τέτοιας ένωσης τοποθετείται πιο ψηλά απο το επίπεδο που βρίσκονται οι γονείς μιας ράτσας,αλλά μένει πάντα και πιο χαμηλά απο το επίπεδο των γωνηών της ανώτερης ράτσας.στη συνέχεια,θα υποκύψει αργότερα,στον αγώνα που θα δώσει για να επιβιώσει,ενάντια σε αυτην την ανώτερη ράτσα.Ένα τέτοιο ζευγάρωμα έρχεται σε αντίθεση με την θέληση της φύσης που τείνει να ανυψώσει το επίπεδο των όντων της.Αυτος ο σκοπός δεν μπορεί να επιτευχθεί με την ένωση δυο πλασμάτων μέ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΞΙΑ αλλα μόνο με την πλέρια νίκη και την οριστική επικράτηση αυτών που αντιπροσωπεύουν την πιο ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΗ ΖΩΙΚΗ ΑΞΙΑ.Ο πιο δυνατός ρόλος των ζωντανών πλασμάτων μέσα στην φύση είναι να κυριαρχούν κι οχι να συγχωνεύονται με το πιο αδύνατο,θυσιάζοντας έτσι την αξία τους.Μόνον όσοι έχουν γεννηθεί απο τέτοιες αδύνατες κι ανεπίτρεπες συζεύξεις(βλέπε 400 χρόνια σκλαβια.εμείς,άνθρωποι του πολιτισμου και του πνεύματος ζευγαρώσαμε με ένα πολεμοχαρή λαό)μπορούν να βρούν αυτον τον νόμο σκληρό,αλλα όποιος είναι αδύνατος είναι και περιωρισμένης διανοητικής αντίληψης άνθρωπος,γιατι αν αυτος ο νόμος δεν ώφειλε να εφαρμοστεί,η εξελικτική ικανότητα των οργανωμέμων ατόμων θα ήταν ακατανόητη.
Α.ΧΙΤΛΕΡ,Ο ΑΓΩΝ ΜΟΥ

Νομίζω οτι αυτη η θεωρία επαληθεύετε αν λάβουμε υπόψη την σημερινή καταντιά μας σε σχέση με τους προγονούς μας ας πούμε.

Υ.Γ
δέν είμαι ναζι απλά μου αρέσει να ακούω όλες της απόψεις πριν βγάλω συμπεράσματα.


Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α.ΧΙΤΛΕΡ,Ο ΑΓΩΝ ΜΟΥ

Να με συγχωρείς, αλλά δεν θα λάβουμε τώρα στα σοβαρά και τις απόψεις περί "διασταυρώσεων" του υποδεκανέα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο Αδόλφου!

Άκου "ανεπτυγμένη ζωϊκή αξία"! Ναι...Η, να μη τη χαρακτηρίσω, φάτσα του και οι "θεάρεστες" πράξεις του ήταν λαμπρό παράδειγμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά!
Κάτι τέτοιες ιδέες περι φυλετικής καθαρότητας αίματος κλπ προέρχονται από τον ναζισμό και τροφοδότησαν την ναζιστική μισάνθρωπη κοσμοθεωρία και την τελική λύση(γενοκτονία εβραίων ευρώπης) για την φυλετική καθαρότητα και την απαλαγή της από το "λεπρό" εβραικό αίμα! (όπως το ακούτε!)
Αυτές οι θεωρίες για την Ελληνική περίπτωση προέρχονται στην πλειοψηφία τους από νεοναζιστικές και ακροδεξιές ομάδες.
Θέλει εξαιρετική προσοχή για να εντοπίζουμε να φιλτράρουμε και να απορρίπτουμε αυτές τις μισάνθρωπες ψευδοεπιστημονικές ρατσιστικές θεωρήσεις.
Ειδάλως η ιστορία ενδέχεται να επαναληφθεί.
Το περιβάλλον στην παρηκμασμένη Ελλάδα έχει επιμελώς στρωθεί τα τελευταία χρόνια.
Το μόνο που φένεται πλέον να αρκεί είναι ένας νέος Χίτλερ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο βιολογική σκοπιά αυτό που γράφεις είναι λάθος όσο και να σου φαίνεται περίεργο. Η διασταύρωση δύο φυλών ή "καθαρών σειρών" όπως λέγονται δημιουργεί υβρίδια που συχνά έχουν τα καλύτερα στοιχεία και από τους δύο γονείς ή μπορεί να έχουν πολύ ανεπτυγμένο ένα άλλο επιθυμητό χαρακτηριστικό (πολύ περισσότερο από τον καθένα πρόγονο μεμονομένα). Με λίγα λόγια οι επιμιξίες γενετικού υλικού προκαλούν ενδυνάμωση του και όχι εξασθένησή του.
Γενικώς η γενετική ποικιλομορφία σε ένα πληθυσμό ζώων στη φύση είναι δείγμα ΥΓΕΙΑΣ του πληθυσμού γιατί έχει μεγαλύτερο ποσοστό επιβιωσιμότητας σε καταστροφές και προσαρμόζεται ευκολότερα. Οπότε να λείπουν αυτά περι κατωτερότητάς μας σε σχέση με τους προγόνους μας. Καλύτεροι είμαστε όσο και να σας φαίνεται παράξενο, η ηλιθιότητα που μας δέρνει και το ότι τρωγώμαστε μεταξύ μας είναι το αίτιο της κατάντιας μας και όχι η επιμιξιά (για θυμηθείτε πως πέσαμε στα χέρια των ρωμαίων).

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να με συγχωρείς, αλλά δεν θα λάβουμε τώρα στα σοβαρά και τις απόψεις περί "διασταυρώσεων" του υποδεκανέα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο Αδόλφου!


Δυστυχώς όμως στην ναζιστική Γερμανία του '20 και 30 πολλοί ήταν αυτοί που τις έλαβαν σοβαρά υπόψιν και μάλιστα άτομα με εξουσία και σημαίνουσα κοινωνική επιρροή.
Το βιβλίο "ο αγών μου" συνεχίζει να πουλά αντίτυπα μανιωδός και να εμπνέει χιλιάδες νεοναζιστικά και ακροδεξιά μπουμπούκια και στη χώρα μας.
Επίσης ανάλογοι τίτλοι βιβλίων περι ελληνικού DNA, καθαρότητας της φυλής, προέλευσης απο εξωγήινους -σείριο κλπ κλπ ΟΛΑ προέρχονται και κατευθύνονται από αυτούς τους κύκλους.
Ας έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά γιατί η ιστορία επαναλαμβάνεται πιστεύω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το είχα φανταστεί οτι
quote:
δεν θα λάβουμε τώρα στα σοβαρά και τις απόψεις περί "διασταυρώσεων" του υποδεκανέα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο Αδόλφου!

το οτι απο δεκανέας έγινε καγκελάριος σου λέει κάτι?το οτι κατέκτησε ολυ την ευρώπη χωρις καν να πάρει μαθήματα απο κάποια σχολή?
το κώβω γιατι φαντάζωμαι πως θα χαρακτηριστώ στην συνέχια...

καλα βρε skeptic,λες οτι

quote:
Κάτι τέτοιες ιδέες περι φυλετικής καθαρότητας αίματος κλπ προέρχονται από τον ναζισμό

τι είπες τώρα?
μάθε οτι στην εποχή(την χρυση)του Περικλη ΄ψηφηζαν μόνο οι καθαροί Ελληνες...επίσης,μάθε οτι ο Χίτλερ απλά συνέχισε την πολιτική της Σπάρτης(αν εξαίρέσουμε το κόμπλεξ με τους εβραίους).

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Peronosporos, γράφεις,
quote:
Απο βιολογική σκοπιά αυτό που γράφεις είναι λάθος όσο και να σου φαίνεται περίεργο.

είπα εγω οτι μου φαίνεται περίεργο?διάβασα κάποια βιβλία και άκουσα κάποιες απόψεις επι του θέματος και θέλησα να της συζητήσουμε.
τώρα το οτι έχω διαβάσει τον ΑΓΩΝ ΤΟΥ δεν πάει να πει οτι με κάνει και ναζί!οπως νομίζει ο skeptic.;ελεος ρε παιδιά!δηλαδη αν παραθέσω και κάποια λόγια του Μαρξ,θα είμαι ένας νεοναζι μαρξιστής!?!?!?

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 18:43:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δυστυχώς όμως στην ναζιστική Γερμανία του '20 και 30 πολλοί ήταν αυτοί που τις έλαβαν σοβαρά υπόψιν και μάλιστα άτομα με εξουσία και σημαίνουσα κοινωνική επιρροή.
Το βιβλίο "ο αγών μου" συνεχίζει να πουλά αντίτυπα μανιωδός και να εμπνέει χιλιάδες νεοναζιστικά και ακροδεξιά μπουμπούκια και στη χώρα μας.
Επίσης ανάλογοι τίτλοι βιβλίων περι ελληνικού DNA, καθαρότητας της φυλής, προέλευσης απο εξωγήινους -σείριο κλπ κλπ ΟΛΑ προέρχονται και κατευθύνονται από αυτούς τους κύκλους.

Αγαπητέ Νοσοφόρε!

Το γεγονός ότι κάτι πουλάει σαφώς και δεν σημαίνει ότι είναι ταυτόχρονα και έγκυρο! Το ότι τέτοιες ΓΕΛΟΙΕΣ απόψεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τον οποιονδήποτε για "άλλους σκοπούς", αυτό το έχουμε δει να συμβαίνει ουκ ολίγες φορές! Οι απόψεις όμως δεν παύουν να είναι ΓΕΛΟΙΕΣ! Ταυτόχρονα, και τα άτομα που τις ενστερνίζονται δεν παύουν να είναι ΑΔΑΗ, ΓΕΛΟΙΑ Ή άτομα με σκοτεινά κίνητρα που τις χρησιμοποιούν...

quote:
το οτι απο δεκανέας έγινε καγκελάριος σου λέει κάτι?το οτι κατέκτησε ολυ την ευρώπη χωρις καν να πάρει μαθήματα απο κάποια σχολή?
το κώβω γιατι φαντάζωμαι πως θα χαρακτηριστώ στην συνέχια...

Πίστεψέ με μου λέει πάρα πολλά και μην ανησυχείς...Δεν είμαι από εκείνους που μοιράζουν χαρακτηρισμούς με την πρώτη ευκαιρία...Ξέρω πολύ καλά τι εννοείς...!

Edited by - durden_alie on 14/12/2005 18:58:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 22:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το κώβω γιατι φαντάζωμαι πως θα χαρακτηριστώ στην συνέχια...

τώρα... πολύ αργά για σένα... Z I E G H A I L!!!!!!
Αν δεν τον βοηθούσαν τον Χίτλερ οι illuminati δεκανέας θα πέθαινε. Απλά στο πρόσωπό του βρήκαν την κατάλληλη μαριονέτα για τα γεωπολιτικά σχεδιά τους στην περιοχή της Ευρώπης.
Ψάξε να βρείς ποιοί τον χρηματοδότησαν και θα εκπλαγείς.
Γιατί δεν άγγιξε την Ελβετία;
Ποιοι παρέδωσαν τους Εβραίους στα τάγματα των SS;

quote:

τι είπες τώρα?


Τί είπα;

quote:

μάθε οτι στην εποχή(την χρυση)του Περικλη ΄ψηφηζαν μόνο οι καθαροί Ελληνες...


A μάλιστα, έμαθα!
Τους έκαναν test DNA πριν ψηφίσουν για να δουν αν είναι "καθαροί";;;


quote:

επίσης,μάθε οτι ο Χίτλερ απλά συνέχισε την πολιτική της Σπάρτης(αν εξαίρέσουμε το κόμπλεξ με τους εβραίους).

Ουάου! Tώρα μπορώ να πω ότι διαφωτίστικα!
Θα λέγα τίποτα τώρα και για τους Σπαρτιάτες. Πετούσαν τα αδύναμα παιδιά τους στον Καιάδα...Πρωτόγονα Εugenics... Όντως ο hitler αργότερα τελιοποίησε τις τεχνικές.

quote:

τώρα το οτι έχω διαβάσει τον ΑΓΩΝ ΤΟΥ δεν πάει να πει οτι με κάνει και ναζί!οπως νομίζει ο skeptic.;ελεος ρε παιδιά!δηλαδη αν παραθέσω και κάποια λόγια του Μαρξ,θα είμαι ένας νεοναζι μαρξιστής!?!?!?


Είπαμε....... ΖΕΙG HAIL!!!
Για να πούμε και του στραβού το δίκιο όμως πουθενά δεν είπα ότι όποιος διαβάζει "αγών μου" είναι και αυτομάτως Ναζί(εκνευρίζομαι όταν διαστρευλώνουν αυτά που γράφω) Μπορεί να το κάνει κανείς από περιέργεια και μετά να το πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων (δηλαδή στην θέση που του αξίζει).



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 23:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν τον βοηθούσαν τον Χίτλερ οι illuminati δεκανέας θα πέθαινε.

οχι ρε,οι ανδρομέδιοι ήταν...Εχεις το θρασος να μιλάς και για Σπαρτιάτες...(Τέλος πάντων,ποσός με ενδιαφέρει ποιοι βοήθησαν τον χίτλερ...)αλήθεια,τον Αλέξανδρο που κατέκτησε σχεδον όλη την Γαία,ποιοι τον βοήθησαν?μήπως Ο CTHULHU?

quote:
Τους έκαναν test DNA πριν ψηφίσουν για να δουν αν είναι "καθαροί";;;

πιο απλός τρόπος:κοιτούσαν απο που ήταν οι μητέρα του.

quote:
Πετούσαν τα αδύναμα παιδιά τους στον Καιάδα

η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.

quote:
Μπορεί να το κάνει κανείς από περιέργεια

εσυ αλήθεια το έκανες?

quote:
(εκνευρίζομαι όταν διαστρευλώνουν αυτά που γράφω

όπα ρε ψηλέ!ρε τι άλλο θα ακούσουμε!
quote:
Το βιβλίο "ο αγών μου" συνεχίζει να πουλά αντίτυπα μανιωδός και να εμπνέει χιλιάδες νεοναζιστικά και ακροδεξιά μπουμπούκια και στη χώρα μας.

είχα την εντύπωση οτι εννοούσες εμένα.σόρυ αν έκανα λάθος.

quote:
Z I E G H A I L!!!!!!

hail!!!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 23:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πιο απλός τρόπος:κοιτούσαν απο που ήταν οι μητέρα του.

σόρυ,απο που ήταν ο πατέρας ήθελα να γράψω.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 01:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τον Αλέξανδρο που κατέκτησε σχεδον όλη την Γαία,ποιοι τον βοήθησαν?μήπως Ο CTHULHU?


Συγκρίνεις τον Αλέξανδρο με τον Χίτλερ; Ατυχέστατος παραλληλισμός.
Aν και εδώ που τα λέμε ακόμα και ο Αλέξανδρος είχε ΜΙΑ ΦΟΡΑ πολύτιμη βοήθεια απ'το ...υπερπέραν κατά την διάρκεια της πολιορκίας της Τύρου. Δεν σου λέω λεπτομέριες. Ψάξτο μόνος σου.
Για την ιστορία του Χίτλερ αυτό που θέλησα να σου εξηγήσω είναι ότι ο ισχυρισμός σου ότι ο Χίτλερ ήταν από μόνος του σπουδαίος άνδρας είναι αβάσιμος και ότι τελικά δεν ήταν παρά ένα άκρος συμπλεγματικό ανθρωπάριο με ισχυρές πλάτες που τον στήριζαν από πίσω. Τώρα αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει όπως λες να το ψάξεις, τι να σου πώ, δικαίωμα σου να μένεις στην άγνοια.

quote:

σόρυ,απο που ήταν ο πατέρας ήθελα να γράψω.


Και αυτός είναι ασφαλής τρόπος για να καθορίσει κανείς την καθαρότητα της φυλής; Και ο παπούς; Ο προπάπους, ο παραπροπάπους; κ.ο.κ;
Απ'την άλλη πια είναι η ασφαλής μέθοδος για μια τέτοια έρευνα; Υπάρχει άραγε; Είναι το DNA; Και αν ναι, τότε σε πόσο ιστορικό βάθος μπορούμε να ψάξουμε; Δεν είναι κοινό μυστικό ότι ΟΛΟΙ μας είχαμε κάποτε ένα κοινό πρόγονο;
Kαι το σημαντικότερο, ποιός ο πραγματικός λόγος να επιθυμεί κανείς τη φυλετική καθαρότητα. Δεν είναι ρατσισμός αυτό; Δεν οδηγεί στη μισαλοδοξία τη ρατσιστική βία το φυλετικό διαχωρισμό και τις κοινωνικές ανισότητες;


quote:

η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.


Ώπα ρε μεγάλε διδάσκαλε! Αποκάλυψε μας εσύ τότε την απόκρυφη γνώση σου! Όλος ο κόσμος μιλάει για τον Καιάδα, εσύ έχεις "αιρετική" άποψη;

quote:

εσυ αλήθεια το έκανες?


H αλήθεια είναι ότι έπεσα στο αμάρτημα να διαβάσω ορισμένα αποσπάσματα από pdf που κατέβασε από το δίκτυο, μέχρι που αηδήασα από τις βλακείες που έγραφε και το έσβησα.

quote:

είχα την εντύπωση οτι εννοούσες εμένα.σόρυ αν έκανα λάθος.


Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται...

άστοχο τελίως.αν και δεν έχω κανένα λόγο να σου δικαιολογούμαι
ξανά λέω οτι
quote:
Υ.Γ
δέν είμαι ναζι απλά μου αρέσει να ακούω όλες της απόψεις πριν βγάλω συμπεράσματα.

κάτι που εσυ δεν κάνεις.
δεν έχω κανένα λόγο να είμαι ναζι.είμαι Ελλην και υπερήφανος.

quote:
Τώρα αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει όπως λες να το ψάξεις, τι να σου πώ, δικαίωμα σου να μένεις στην άγνοια.

οταν ακούω κάτι τέτοια
quote:
Αν δεν τον βοηθούσαν τον Χίτλερ οι illuminati

εσένα φαντάζωμαι σου το είπαν οι ίδιοι οι πεφωτησμένοι,ε?

quote:
Συγκρίνεις τον Αλέξανδρο με τον Χίτλερ; Ατυχέστατος παραλληλισμός.

καθόλου.και οι δύο παν-έξυπνοι,ο τελευταίος διαβολικά.

quote:
Και αυτός είναι ασφαλής τρόπος για να καθορίσει κανείς την καθαρότητα της φυλής; Και ο παπούς; Ο προπάπους, ο παραπροπάπους; κ.ο.κ;
οχι,απλά δεν φέρνανε μετανάστες και δεν ξέρω γω τι άλλο για να ψηφίσουν.Ελληνες ψήφιζαν Ελληνα.κακό,ε?
quote:
Kαι το σημαντικότερο, ποιός ο πραγματικός λόγος να επιθυμεί κανείς τη φυλετική καθαρότητα. Δεν είναι ρατσισμός αυτό; Δεν οδηγεί στη μισαλοδοξία τη ρατσιστική βία το φυλετικό διαχωρισμό και τις κοινωνικές ανισότητες;

σταμάτα γιατι θα κάνω εμετό...
παρ'ολα αυτα "καλέ άνθρωπε" ο αλβανός και ο αρμένης θες να μένει δέκα τετράγονα πιο κάτω απο εσένα,ετσι?
ξέρω πόσο άβολα θα νιώσεις οταν στην μόνη κενη θέση του λεωφορείου κάθετε δίπλα ένας γύφτος...
και τελικά το να μη θες το παιδί σου να μεγαλώσει δίπλα σε υπάνθρωπους που μόνο να γαυγίζουν ξέρουν είναι ρατσισμος,τοτέ ναι ρε ειμαι ρατσιστής!

quote:
Ώπα ρε μεγάλε διδάσκαλε! Αποκάλυψε μας εσύ τότε την απόκρυφη γνώση σου! Όλος ο κόσμος μιλάει για τον Καιάδα, εσύ έχεις "αιρετική" άποψη;

ψάξτο μόνος σου όπως λες κι εσυ.

quote:
Όλος ο κόσμος μιλάει για

ολος ο κόσμος ψήφισε ΝΔ,τους ακολούθησες?

αλήθεια γιατι δεν μας λες κι εσυ τις πολιτικές σου απόψεις?έβγαλες συμπέρασμα οτι είμαι ναζι...θες να βγάλω και εγώ για σενα?βρε μπας και είσαι ανθελλην αριστεροκαλοβολεμενο με καταγκογκι απο πολυτεχνειο?

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και ένα τραγουδάκι ειδικά αφιερωμένο σε σένα:

Οδυσσεύ καλύτερα να έμενες στα ξένα
ή ακόμη να χανόσουν μέσα στον "ηνόπα Πόντο"
Οδυσσεύ καλύτερα θα ήτανε για σένα
από το να βιώσεις στην ιθάκη τόσο πόνο

Οδυσσεύ καλύτερα από αντιπάλου έγχος
να έπιπτες νεκρός μέσα στου ιλίου την πόλη
Οδυσσεύ κάλυψε θανάτου μέλαν νέφος την Ιθάκη
και σ'έχουν λησμονήσει πλέον όλοι

Οδυσσεύ αισθάνομαι την εσωτερική ανάγκη
να σε πληροφορήσω ότι έχει αλλάξει η Ιθάκη
ΣΤΑΧΤΗ το μόνο που υπάρχη απ'άκρη σ'άκρη
δεν φύεται η άμπελος στο ρόδον και το στάχυ
κυριαρχήσαν οι Αντίνοες,όντες μείονες,
κατεστραμμένοι κείτονται ανδριάντες και κίονες,
δεδηλωμένη γλώσσα και τα ιερά σύμβολα φιλάνδρισοι βωμοί μείναν ψοφοδεείς και σκύμβαλα

εκεί που άλλοτε ακτινοβολούσε ο Υπερίων
έχει πυκνότερο σκότος και απο την χώρα κειμερίων
κατέληξαν όλοι επιλήσμονες και αρνητές των πατρίων
ως οι μέρες χάσκουνε στη θέα οθνίων στοιχείων
κατατρύχουνε τον οίκο σου μνηστήρες υπερεθνικοί
οι Ιθακήσιοι γίναν έποικοι στην ίδια τους τη γη
η ύβρις και η βία φτάνουνε ως το σιδηρούν ουρανό
θ'άρχισουν οι βροτείοι να ακούν τη ροδοδάκτυλο Ηω

Οδυσσεύ καλύτερα να έμενες στα ξένα
ή ακόμη να χανόσουν μέσα στον "ηνόπα Πόντο"
Οδυσσεύ καλύτερα θα ήτανε για σένα
από το να βιώσεις στην ιθάκη τόσο πόνο

Οδυσσεύ καλύτερα από αντιπάλου έγχος
να έπιπτες νεκρός μέσα στου ιλίου την πόλη
Οδυσσεύ κάλυψε θανάτου μέλαν νέφος την Ιθάκη
και σ'έχουν λησμονήσει πλέον όλοι

ΟΔΥΣΣΕΥ ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΓΑΙΑ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑΝ ΓΙΑ ΣΗΜΑΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ
ΚΑΙ ΛΟΓΙΖΟΝΤΑΝ ΓΙΑ ΦΙΛΟΙ,ΕΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΕΞΩΚΕΙΛΕΙ
ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΠΛΑΚΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΡΕΙΑ ΥΛΗ
ομοιάζουν μάλλον με σκιές παρα με ανθρώπους
σαν αυτές που είχες συναντήσει στου Άδου τους δόμους
όλοι ακολουθούν βίο συώδη και δεν υπάρχη κανείς για να τους δώσει το μώλυ

σε βόρβορο βαρβαρικό μετέτρεψαν τον χώρο
σπέρνουν του κακού τον σπόρο
εκεί που ανθίζαν τα κρίνα,
βλέπεις διδάχτηκαν να λατρεύουν την ασχήμια
κι όλα εκείνα τα πράγματα που δεν έχουν σχήμα
ΦΥΜΩΣΑΝΕ ΤΗΣ ΜΟΥΣΕΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ
ΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ ΒΑΣΤΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟΤΡΙΟΥ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ
φεύγουνε τις αρετές και πράττουνε γοργά έργα
γοργά δυστυχώς οδηγούνται προς τη φλέγα..."

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nossoforos
Δεν ξέρω αν ο skeptic είναι ψηλός, αλλά αν κανά δυο αναφορές που τις φορτώνεις σε κάποιον ψηλό, εννοείς εμένα, μάλλον κάνεις λάθος.

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παρ'ολα αυτα "καλέ άνθρωπε" ο αλβανός και ο αρμένης θες να μένει δέκα τετράγονα πιο κάτω απο εσένα,ετσι?
ξέρω πόσο άβολα θα νιώσεις οταν στην μόνη κενη θέση του λεωφορείου κάθετε δίπλα ένας γύφτος...
και τελικά το να μη θες το παιδί σου να μεγαλώσει δίπλα σε υπάνθρωπους που μόνο να γαυγίζουν ξέρουν είναι ρατσισμος,τοτέ ναι ρε ειμαι ρατσιστής!

Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που κάνουν κάποιον υποψήφιο για την κατηγορία υπάνθρωπος? Θα ήλελα να μου τα αριθμήσεις αν γίνετε (Κοινώς μια λιστούλα)

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 03:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε ψηλέ,όχι.
παρακολουθώ τα γραπτά σου και σου λέω οτι σε εκτιμώ ιδιαίτερα.έχω και εγώ 'κόλλημα'με Βυζάντιο.στον skeptic αναφερόμουν.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 03:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xotchipilli2,
θα σε πήραζε αν αποφύγω την ερώτηση?
πίστεψε με,θα φύγω κλοτσηδόν απο δω μέσα αν σου απαντήσω!
θα σου πώ ένα παράδηγμα:αυτούς που βρωμίζουν το περιβάλον...θα μου πείς τώρα "οι Ελληνες δεν το βρωμίζουν?"σαφώς,οι νεοελληνες όμως.κάποτε αν δεν κάνω λάθος την φύση την θεωρούσαμε κάτι το ιερο.τώρα με τα κουμάσια της πολιτικής που έχουμε μπλέξει...
θα έφερνα παράδηγμα την χιτλερική νεολέα και την επαφή της με την φύση αλλα άστο καλύτερα...


Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy