ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 'Ελλην και φυλετική αγνότητα."καθαρό αίμα"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 14:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρόβλημα είναι δικό σου και κάποιων σαν εσένα μόνο.

Ο πόλεμοι και η βία είναι παγκόσμιο πρόβλημα,αν αυτό σου λέει κάτι.

quote:
Εάν νιώθεις την ανάγκη να αγαπάς τον Τούρκο π.χ και να τον θεωρείς φίλο σου να το κάνεις.

Αν και εκείνος το θέλει,εγώ δέν θα έχω κανέναν πρόβλημα,θα τον βλέπω σαν αδερφό μου,εξάλου δέν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.


quote:
Και όταν θα σου ζητήσει να τα "κατεβάσεις" να το κάνεις γιατί εσύ δεν έχεις κόμπλεξ ανωτερότητας και για τον "φίλο" σου δίνεσαι ολοκληρωτικά.

Δέν σε τιμάει καθόλου αυτό που λές ώς γυναίκα.

Δέν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι έτσι ο άλλος,γιατί θα μου ζητήσει να τα "κατεβάσω",συγνώμη αλλά συνειδητοποείς τί λές? Σκέψου το λίγο καλύτερα.

Γιατί έχετε αυτήν την άποψη? Σώνει και καλά πρέπει να είναι καθίκι ο άλλος. Το ξέρω οτι υπάρχουν κακοί άνθρωποι,αλλά μήν τα ισοπεδώνετε όλα.

Πρέπει να ωριμάσετε και λίγο,ώσο είναι ο καιρός,ποτέ δέν είναι αργά.

Είναι και κάπως ντροπή να σας μιλάει ένας 23χρονος για θέματα που εσεις έπρεπε πρώτοι να δίνετε το καλό παράδειγμα.

Μήν τα ισοπεδώνετε όλλα,δέν είμαι σκοταδιστής που μισει την πατρίδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 15:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λέμε, ότι όπως καθε φυλή, σε όλο τον κόσμο, έχει ένα ποσοστό προσμίξεων, η ελληνική, είναιη πιο καθαρή


Αυτό είναι το θέμα ΛΕΤΕ δεν ΛΕΝΕ... που το ΛΕΝΕ οι επιστήμονες αυτό; Επίσης ΠΟΥΘΕΝΑ δε λέει για ΕΛΛΗΝΙΚΗ φυλή... ΠΟΥΘΕΝΑ... Εκτός αν έχεις άλλη πηγή...

Η καυκασιανή φυλή έγινε "είδος". ΝΤΟΙΝ....πήρες παράσημο ανοιχτής παλάμης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 18:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξέρω αγόρι μου, ότι είσαι αστοιχειωτος,Βιομηχανικέ, αλλά, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις, ρωτάω για πολλοστή φορά, ότι δεν μιλαμε για γούστο,για απόψεις, ή για εξυπνάδα, αλλά, για νούμερα, εξετάσεων και μετρήσεων;Ότι δεν ειναι κάτι που παράπεσε,αλλά, κάτι που είναι ξεκάθαρο;
Ψάξε καμιά τέτοια μελέτη, να καταλάβεις τι εννοούμε καθαρότητα..Μην επιμένεις απλά στον εγωισμό σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 18:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια μελέτη; Δώστε μου μία. Αυτές που δώσατε ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ.ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕ γράφει για ελληνική φυλή αλλά για καυκασιανή. Καλά τυφλός είσαι; Ο σκαρτάδος τα έγραψε όχι εγώ...


Προτείνω το εξής. Να στείλουμε ένα mail σε αυτόν που την έκανε και να ποστάρουμε την απάντηση του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 19:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε διάλεξη του στη Θεσσαλονίκη, πριν 3 χρόνια,περίπου, ο κ.Κων.Τριανταφυλλίδης, του ΑΠΘ, δήλωσε,σχετικά με την έρευνα, που συμμετειχε:
"Η προέλευση του ανθρώπινου είδους πάντοτε συναρπάζει τους φιλοσόφους, τους επιστήμονες, αλλά και τους απλούς πολίτες. Ειδικότερα οι Έλληνες ενδιαφερόμαστε να μάθουμε τις βιολογικές ρίζες μας ως κατοίκων της Ευρώπης. Για να επιτευχθεί αυτό: μελετήθηκε η γενετική ποικιλομορφία των κατοίκων της Ελλάδας με χρήση πολλών και διαφορετικών γενετικών δεικτών με απώτερο στόχο τη συσχέτιση των γενετικών δεδομένων με ιστορικά, γλωσσικά, αρχαιολογικά και παλαιοντολογικά δεδομένα.
Η μελέτη των κατοίκων της Ελλάδας έγινε με ανάλυση: Ομάδων αίματος, ενζυμικού και πρωτεϊνικού πολυμορφισμού, STRs των αυτοσωμάτων, δείκτες του χρωμοσώματος Υ και του μιτοχονδριακού DNA.
Η μελέτη 13 αυτοσωματικών γενετικών δεικτών αποκάλυψε μεγάλο βαθμό γενετικής ποικιλομορφίας στους κατοίκους της Ελλάδας. Δεν διαπιστώθηκε όμως γενετική ετερογένεια μεταξύ των Ελληνικών πληθυσμιακών δειγμάτων (από τις διάφορες περιοχές της χώρας). Η μελέτη του μιτοχονδριακού DNA έδειξε πολύ μικρό βαθμό ετερογένειας ανάμεσα στους κατοίκους διάφορων γεωγραφικών διαμερισμάτων της χώρας. Από την άλλη, η μελέτη γενετικών δεικτών του χρωμοσώματος Υ έδειξε ότι η γενετική σύσταση του ανδρικού πληθυσμού της Κρήτης διαφέρει στατιστικά σημαντικά από τη γενετική σύσταση του ανδρικού πληθυσμού της Ηπειρωτικής Ελλάδας."....
Απο την άλλη, όμως, ας δούμε κάτι ακριβώς το αντίθετο:
Το 2001 δημοσιεύτηκε εργασία με τίτλο: HLA genes in Macedonians and the sub-Saharan origin of the Greeks, Tissue Antigens 57, 118-127. Σύμφωνα με τους συγγραφείς (προέρχονταν από Πανεπιστήμιο των Σκοπίων και της Μαδρίτης), "οι Έλληνες της Ηπειρωτικής Ελλάδας μοιάζουν με τους κατοίκους της Ανατολικής Αφρικής (Αιθιοπίας), αλλά όχι με τους κατοίκους της Κρήτης". Επιπλέον, οι γείτονες μας κυκλοφορούν διαφημιστικά φυλλάδια στα οποία υποστηρίζουν ότι οι Νεγροαφρικανοί Έλληνες είμαστε σφετεριστές της πατρίδας τους. Η ερευνητική ομάδα όμως από την Ισπανία είχε δημοσιεύσει στο ίδιο περιοδικό και εργασία για την προέλευση των Παλαιστινίων και των Ισραηλιτών. Η εργασία αυτή εξαφανίστηκε από τη βιβλιογραφία ύστερα από έντονες διαμαρτυρίες των Ισραηλινών.
Πέρα από τα παραπάνω, η εργασία αυτή στερείται επιστημονικής αξίας. Άρθρο του περιοδικού, «Nature»,ασχολήθηκε με το ζήτημα. Οι συγγραφείς του, παραθέτουν τρεις διαφορετικούς λόγους για την αναξιοπιστία της εργασίας:
• Η ερευνητική ομάδα από τη Μαδρίτη και τα Σκόπια, χρησιμοποίησε μόνον ένα γενετικό δείκτη, τον HLA (αντί 10 τουλάχιστον), και δείγματα μόνο από Κρήτη και όχι από την Ηπειρωτική Ελλάδα.
Δημοσίευσε παράδοξα αποτελέσματα: Οι Γιαπωνέζοι π.χ. είναι σχεδόν ίδιοι με τους κατοίκους της Δ. Αφρικής, ενώ οι Έλληνες ομοιάζουν με Αιθίοπες και όχι με γειτονικούς κατοίκους της Μεσογείου.
• Σύμφωνα με τους 3 διαπρεπείς επιστήμονες: Η εργασία στερείται επιστημονικής αξίας και ως εκ τούτου δεν έπρεπε να δημοσιευτεί.
Μελλοντικές προοπτικές: Συνεργασία Γενετιστών - αρχαιολόγων για τη:
• Δημιουργία εργαστηρίου μελέτης DNA οστών.
Σύγκριση του DNA των σημερινών κατοίκων της Ελλάδας με το DNA που θα απομονωθεί από οστά νεκροπόλεων.
Από την άλλη, και σε αντιδιαστολή, με όσα προαναφέραμε, έχουμε άλλους λαούς, με ελληνική καταγωγή, που κρατήσαν, σε όλο τον κόσμο….Όπως οι Καλάς…,το DΝΑ των οποίων, συμπίπτει με το DΝΑ των Ελλήνων……Ελέχθει ακόμη σε κεινη τη διάλεξη,ότι: «Πριν από μερικά χρόνια είχε έλθει ο επικεφαλής των Καλάς στον ΟΗΕ γιατί οι Καλάς όπως και όλες οι φυλές οι «παράδοξες» εκπροσωπούνται και έχουν ένα γραφείο στον ΟΗΕ αυτός ζήτησε μόνος του να κάνουμε μία εξέταση του DΝΑ του. Παρακάλεσα τον κύριο Τριανταφυλλίδη να πάρει ένα δείγμα με έγγραφη συγκατάθεσή του, διότι δεν μπορείς να παίρνεις αίμα από τον οποιοδήποτε και το συμπέρασμα που βγήκε από τους περίπου 15 δείκτες, ήταν πως μόνον τρείς ήταν διαφοροποιημένοι. Συμπέρασμα πως το DΝΑ του ανθρώπου συνέπιπτε με το Ελληνικό DΝΑ . Πολύ σημαντικό στοιχείο για ανθρώπους που είναι μέσα στο Πακιστάν.
Αλλά και μια ανακοίνωση, σχετική:
"ΕΛΛΗΝΙΚΟ DNA Tο DΝΑ αποκαλύπτει ελληνικά μυστικά
EΠIΣTHMΟΝΙΚH ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΟΣΤΑ ΚΑΙ ΔΟΝΤΙΑ ΚΡΗΤΩΝ ΤΟΥ ΜΙΝΩΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ"
Πέρα από τις θέσεις, έχουμε και την επιστημονική κοινότητα, να λέει πως έχουν τα πράγματα ,αφού το DΝΑ αποκαλύπτει ελληνικά μυστικά…
Συγκεκριμένα,το μυστικό της καταγωγής των Mινωιτών και των Mυκηναίων βρίσκεται αποθηκευμένο... στα δόντια τους και δεν θα μείνει κρυφό για πολύ. Λείπουν ακόμα μερικά δείγματα για την ολοκλήρωση της πρωτοποριακής έρευνας στο DΝΑ των αρχαίων, με επικεφαλής τον διάσημο Έλληνα γενετιστή καθηγητή Γιώργο Σταματογιαννόπουλο, που διεξάγει την έρευνα…
Ο γενετιστής-ερευνητής κ. Γιώργος Σταματογιαννόπουλος έθεσε την τεχνολογία του ανασυνδυασμού του DNA που ανακαλύφθηκε τη δεκαετία του '70 και αποτελεί το κλειδί της γενετικής μηχανικής και κάθε σύγχρονης βιολογικής και ιατρικής έρευνας στην υπηρεσία της Αρχαιολογίας…
Το πρώτο συμπέρασμα της νέας επιστήμης, της Μοριακής Αρχαιολογίας, βρίσκεται ήδη καθ' οδόν: H παρουσία των Ελλήνων στον χώρο της Μεσογείου εντοπίζεται τουλάχιστον χίλια χρόνια νωρίτερα απ' ό,τι πιστεύαμε έως τώρα, στο 2900 π.X. Ένας Έλληνας γιατρός γενετιστής-ερευνητής επί 46 χρόνια, με διεθνείς επιτυχίες στον τομέα της έρευνας της μεσογειακής αναιμίας, τη θεραπεία της δρεπανοκυτταρικής αναιμίας, ο καθηγητής του Πανεπιστημίου Ουάσιγκτον Σιάτλ, Γιώργος Σταματογιαννόπουλος, βρίσκεται εδώ και δυο-τρία χρόνια επικεφαλής μιας έρευνας μεγάλης κλίμακας, που διεξάγεται σε συνεργασία με μια πλειάδα Ελλήνων επιστημόνων.
«H έρευνα έχει σκοπό να εκμεταλλευθεί την πρόοδο της τεχνολογίας της Γενετικής, να διαγνώσει το DNA των αρχαίων Ελλήνων και να διαπιστώσει την προέλευσή τους, αν ήταν από τον Βορρά, αν ήρθαν από τις στέπες της Ρωσίας ή την Κεντρική Ευρώπη, αν υπάρχει συνέχεια. Κάτι που αμφισβητήθηκε από κάποιους συγγραφείς, ιδίως κατά τον 19ο αιώνα», λέει στα «NEA» ο καθηγητής Γ. Σταματογιαννόπουλος, ο οποίος βρέθηκε πρόσφατα στην Ελλάδα με αφορμή την ανακήρυξή του σε αντεπιστέλλον μέλος της Ακαδημίας Αθηνών.
Ο κ. Σταματογιαννόπουλος, ο οποίος διευθύνει ένα ερευνητικό εργαστήριο στο Πανεπιστήμιο της Ουάσιγκτον στο Σιατλ, με δεκάδες ερευνητές σ' αυτούς τους τομείς, βρήκε τον τρόπο να κόψει δρόμο και δαπάνες. Παίρνει τα δείγματα του DNA που σώζονται στα δόντια και τα αναπλάθει, βασιζόμενος στη γενετική μηχανική τεχνολογία. Μέχρι τώρα έχουν αναγνωριστεί συνολικά εκατό δείγματα: 40-50 (από τα 60 που ελήφθησαν) Μινωιτών από την Κρήτη και 20-30 Μυκηναίων. Αυτά όμως αντιπροσωπεύουν περίπου το μισό των δειγμάτων που είναι απαραίτητα για την εξαγωγή ασφαλών συμπερασμάτων. «Για ένα τόσο λεπτό θέμα, όπως είναι η καταγωγή των Ελλήνων, η έρευνα πρέπει να βασίζεται σε μεγάλες ομάδες πληθυσμού», υπογραμμίζει ο καθηγητής.
Μύτη λεπτή, ελληνική, και μάτια που ριζώνουν κοντά στον σταυρό του προσώπου, δίνουν μια σοβαρή έκφραση στη χρυσή νεκρική μάσκα των Μυκηνών, που φέρει τα χαρακτηριστικά του αιώνιου Έλληνα. Για τον ευφάνταστο Ερρίκο Σλίμαν, αυτή είναι η Μάσκα του Αγαμέμνονα. Όμως, η γενετική επιστήμη αναζητεί την ταυτότητα των αρχαίων Ελλήνων στο DNA των οστών και των δοντιών…
Για την έρευνα χρησιμοποιείται ο πολφός στο εσωτερικό των δοντιών, γιατί αυτός σώζει αρκετά στοιχεία και γιατί έτσι αποφεύγονται οι επιμολύνσεις, παλιές και νεώτερες, που αποτελούν τον μεγαλύτερο κίνδυνο.
H έρευνα στη Μοριακή Αρχαιολογία έχει αρχίσει πριν από δέκα-δεκαπέντε χρόνια. Ένας από τους βασικούς στόχους ήταν να βρει τη σχέση των ανθρώπων με τους Νεάντερταλ, τους προανθρώπους, που έζησαν πριν από 150.000-300.000 χρόνια και πώς ήταν η εξέλιξη. H έρευνα κατέληξε ότι δεν ήταν οι Νεάντερταλ πρόγονοι του ανθρώπου. Μέχρι τώρα έχουν γίνει σποραδικές έρευνες σε ταφικό υλικό της Νεολιθικής Εποχής και της Εποχής του Χαλκού, π.χ. σε τάφους Βάσκων που έζησαν πριν από 5.000 χρόνια. H συστηματική γενικευμένη γενετική έρευνα σ' έναν αρχαίο ανθρώπινο πληθυσμό είναι αυτή που μπορεί να δώσει θετικά συμπεράσματα. Δεν έχει γίνει ακόμα, κι αυτό γιατί είναι πολύ ακριβή και δεν υπάρχει ενδιαφέρον για την ενίσχυσή της».
Τι γνωρίζουμε από τα μέχρι τώρα πορίσματα της πληθυσμιακής γενετικής σχετικά με την καταγωγή του ανθρώπου;
«Ουσιαστικά ο ανθρώπινος πληθυσμός ξεκίνησε από την Αφρική πριν από 70.000-100.000 χρόνια. Εξαπλώθηκε στη Μέση Ανατολή πριν από 30.000 χρόνια και προς την Ασία πριν από 30.000-40.000 χρόνια».
Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και οι προοπτικές;
«Ύστερα από 15-20 χρόνια όλες οι τεχνολογίες της Μοριακής Βιολογίας θα έχουν τελειοποιηθεί τόσο πολύ, που οι παραδοσιακές μέθοδοι της Αρχαιολογίας θα ενισχύονται από τη Μοριακή Αρχαιολογία. Με τη βοήθεια της μοριακής τεχνολογίας οι αρχαιολόγοι θα μπορούν να αναπλάσουν τη σύσταση των αρχαίων πληθυσμών».
«Προγραμματίζουμε να τελειώσουμε με τους Μινωίτες και τους Μυκηναίους, και κατόπιν να προχωρήσουμε στους Ίωνες, τους Δωριείς, τους Μακεδόνες»...
Απο αυτά, μέχρι στιγμής, βλεπουμε, αρκετά εύκολα, πόσο καθαρή φυλή, είναι η ελληνική, εδώ και χιλιάδες χρόνια..Το ποσα, συζητάμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
strangerz2

Ο πόλεμοι και η βία είναι παγκόσμιο πρόβλημα,αν αυτό σου λέει κάτι.



Kαι σε μένα γιατί το λες?
Πες το στους "φίλους" σου!
Δεν νομίζω εμείς οι Έλληνες να είμαστε πολεμοχαρείς και βίαιοι...

quote:
strangerz2
Αν και εκείνος το θέλει,εγώ δέν θα έχω κανέναν πρόβλημα,θα τον βλέπω σαν αδερφό μου,εξάλου δέν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.


Και σαν ξαδέλφη να τον βλέπεις το ίδιο μου κάνει.
Όταν όμως θα σου πει να μοιραστείτε όσα έχετε να του πεις να μοιραστείτε τα δικά του και όχι τα δικά μας.


quote:
strangerz2
Δέν σε τιμάει καθόλου αυτό που λές ώς γυναίκα.


Άποψή σου.
quote:
strangerz2
Δέν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι έτσι ο άλλος,γιατί θα μου ζητήσει να τα "κατεβάσω",συγνώμη αλλά συνειδητοποείς τί λές? Σκέψου το λίγο καλύτερα.


Αν το σκεφτώ και άλλο μάλλον χειρότερα θα σου πω.
quote:
strangerz2
Γιατί έχετε αυτήν την άποψη? Σώνει και καλά πρέπει να είναι καθίκι ο άλλος. Το ξέρω οτι υπάρχουν κακοί άνθρωποι,αλλά μήν τα ισοπεδώνετε όλα.

Δεν θέλουμε εμείς να είναι καθίκι ο "φίλος" σου, κάνεις τεράστιο λάθος.
Από μόνος του είναι.

quote:
strangerz2
Πρέπει να ωριμάσετε και λίγο,ώσο είναι ο καιρός,ποτέ δέν είναι αργά.


Το θέμα της ωριμότητας είναι κάτι που δεν νομίζω πως είσαι σε θέση να το θέτεις στον άλλον από την στιγμή που ο ίδιος είσαι εντελώς ανώριμος.
quote:
strangerz2
Είναι και κάπως ντροπή να σας μιλάει ένας 23χρονος για θέματα που εσεις έπρεπε πρώτοι να δίνετε το καλό παράδειγμα.


Ντροπή είναι σίγουρα όταν όταν κάποιοι έδωσαν την ζωή τους για να είσαι εσύ ελεύθερος σήμερα να θεωρείς φίλο τον εχθρό της πατρίδας σου.
quote:
strangerz2
Μήν τα ισοπεδώνετε όλλα,δέν είμαι σκοταδιστής που μισει την πατρίδα.


Φαντάσου να την μισούσες κιόλας....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ar_ia,τί κρίμα που σε πέτυχα σε περίοδο.Τσατάλια τα νεύρα σου.


quote:
Δεν θέλουμε εμείς να είναι καθίκι ο "φίλος" σου, κάνεις τεράστιο λάθος.
Από μόνος του είναι.

Και εσύ πώς το ξέρεις αυτό?Μιλάς σοβαρά τώρα,κρίνεις κάποιον χωρίς να τον ξέρεις? Πώς είναι δυνατόν να θεωρείς οτι όλοι τούρκοι είναι κακοί?Παιδιά, κάποιος λογικός άνθρωπος να πεί την άποψή του.Θα τρελαθώ τελείως.

quote:
Και σαν ξαδέλφη να τον βλέπεις το ίδιο μου κάνει.

Ε,πλέον γίνεται φανερό οτι το πάς συνέχεια στα σεξουαλικά,δέν μου κάνει εντύπωση...


quote:
Ντροπή είναι σίγουρα όταν όταν κάποιοι έδωσαν την ζωή τους για να είσαι εσύ ελεύθερος σήμερα να θεωρείς φίλο τον εχθρό της πατρίδας σου.

Είναι οι ίδιοι άνθρωποι αυτοί που πολέμησαν? Στόχος είναι ή επανένωση και η φιλία,το μίσος μόνο μίσος φέρνει.

Εγώ λέω τα αυτονόητα,δέν λέω κάτι τρομερό.Εχω την εντύπωση οτι έχω να κάνω με πολύ φανατικούς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά,υπάρχει κάποιος που να σημερίζεται έστω και ελάχιστα τις απόψεις μου?Που να συμφωνεί οτι πάνω απο όλα είναι ο άνθρωπος και όχι οι διάφορες πατρίδες.Σας παρακαλώ απαντήστε μου,γιατί εδώ και καιρό έχω μια καλή εικόνα για πολλούς εδώ στο φόρουμ και θέλω να δώ άν όντως ισχύει αυτό ή όχι.

Μην εστιάζετε στο πώς μιλάω,αλλα στο τί λέω,αυτή είναι η ουσία.

Ζητώ συγνώμη αν έθιξα σε καποιους την αγάπη τους για την πατρίδα.

Edited by - strangerz2 on 06/06/2010 21:49:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρώτο συμπέρασμα της νέας επιστήμης, της Μοριακής Αρχαιολογίας, βρίσκεται ήδη καθ' οδόν: H παρουσία των Ελλήνων στον χώρο της Μεσογείου εντοπίζεται τουλάχιστον χίλια χρόνια νωρίτερα απ' ό,τι πιστεύαμε έως τώρα, στο 2900 π.X.


Που είναι τα 10000 χρόνια;


Το καινούριο που λέει και ομολογώ ότι δεν ήξερα είναι ότι ΚΑΙ οι Μινωίτες εντάσσονται στους Έλληνες. Για Μυκηναίους, Ίωνες, Αιολείς, Δωριείς κτλ δε νομίζω να υπήρχε καμία αμφιβολία ότι ήταν Έλληνες...


Αυτό που θέλει ο Σκαρτάδος να αποδειχθεί είναι ότι τουλάχιστον οι Κυκλαδίτες και οι Πελασγοί ήταν Έλληνες και αυτό ΔΕΝ ερευνήθηκε καν...


Για να καταλάβω... Ποιος αμφισβήτησε ότι οι πρόγονοι μάς από το 1500 πΧ και εξής ήταν Έλληνες και μας έμοιαζαν; Έγραψα εγώ κάτι τέτοιο;

Όμως εσύ έγραψες...

quote:
Λέμε για το ποτε χαρακτηριστηκαν οι άνθρωποι αυτόχθονες,
ειδικά για τους Έλληνες, που ήταν οι πρώτοι...Υπαρχουν,
λέμε, αρχαιολογικά ευρήματα, απο την νεολιθική εποχή, για
την Θεσσαλία και άλλες περιοχές της Ελλάδας, που έχουν πολλά
να μας πουν...Το Δίμινι, το Σέσκλο,κλπ....

Δηλαδή από το 6500 (χοντρικά τότε ξεκινάει η νεολιθική εποχή σην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος). 3500 χιλιάδες χρόνια "Έλληνων" που λες απλά δεν υπάρχουν..


Και μια σημαντική παράμετρος που πρέπει να διευκρινιστεί επιτέλους. Υπάρχει ΙΕ ΦΥΛΗ ή ΙΕ ΓΛΩΣΣΑ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[b]strangerz2[b]
ar_ia,τί κρίμα που σε πέτυχα σε περίοδο.Τσατάλια τα νεύρα σου.


Άλλη φορά θα στα πλαισιώνω με λουλουδάκια για να μην σου δημουργήσω ψυχολογικά τραύματα

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω σοκάρομαι από μίσος και εγώ ρε strangerz2. Τι να πεις...

Ρε ar_ia, οι λαοί δεν έχουν να χωρίσουν τίποτα, οι πολιτκοί τους βάζουν να σκοτώνονται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ας δούμε λίγα πράγματα

"η Βαλκανική Χερσόνησος ή Χερσόνησος του Αίμου είναι το νοτιοανατολικό άκρο της ευρωπαϊκής ηπείρου που περιλαμβάνει τα κράτη Ελλάδα, Αλβανία, Βουλγαρία, το ευρωπαϊκό τμήμα της Τουρκίας, την κεντρική και νότια Γιουγκοσλαβία και το νότιο τμήμα της Ρουμανίας. Το σχήμα της μοιάζει με τρίγωνο που έχει τη βάση του στην ηπειρωτική Ευρώπη.

Τα βόρεια σύνορα της Βαλκανικής, κατά το μεγαλύτερο μέρος τους, καθορίζονται από τους ποταμούς Δούναβη και Δράβο. Συγκεκριμένα αρχίζουν από τον Εύξεινο πόντο και τελειώνουν στην Αδριατική θάλασσα κοντά στη Τεργέστη. Προς τα ανατολικά βρέχεται από τον Εύξεινο πόντο, το Βόσπορο, τον Ελλήσποντο και το Αιγαίο Πέλαγος.

Στα νότια βρέχεται από τη Μεσόγειο θάλασσα (Κρητικό πέλαγος). Προς τα δυτικά βρέχεται από το Ιόνιο πέλαγος και την Αδριατική.""

και ένας χάρτης

http://1.bp.blogspot.com/_Gtz_A91p4Ck/Sr87Gz5Yg5I/AAAAAAAAAAQ/PIX2q-_8wI8/s320/%CE%93%CE%B5%CF%89%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82+%CF%87%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%92%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CF%89%CE%BD.jpg


τώρα όποιος καταλαβαίνει ας μου πει ποιο είναι το νότιο κομμάτι αυτής της χερσονήσου

τα υπόλοιπα υπάρχουν στην μελέτη που έχω καταθέσει


quote:
Ρε φίλε σου λέω ο μπάρμπας μου έδινε τα διπλά. Αληθινό περιστατικό και οι τεμπέληδες δεν πηγαίνανε...

δηλαδή 30 ευρό εκτός και αν κατάλαβα λάθος και έδινε 60 σε αυτή τη ν περίπτωση τότε ναι ήταν τεμπέληδες

quote:
Για μισό λεφτό όμως...γιατί μπερδεύτηκα... Στην αρχή λέγατε ότι δεν υπήρχαν δουλειές γιατί τις φάγανε οι ξένοι... Τώρα λέτε ότι είναι μικρό το μεροκάματο αλλά δουλειές υπάρχουν αλλά φταίνει οι ξένοι για το μικρό μεροκάματο...χμ...πρόοδος...Τελικά θα συμφωνήσετε μαζί μου

τι να συμφωνήσουμε μαζί σου;
σου είπα ότι ενώ στις μεταφορές το μεροκάματο ηταν 50 ευρό οι ξένοι έριξαν τις τιμές και δούλευαν για 30
καλά άσε που ήταν τραγελαφικό να βλέπεις 6 πακιστανούς να κουβαλάνε ένα ψυγείο την στιγμή που χρειαζόταν 1,5 άτομο για να το μεταφέρει


quote:
Αν και εκείνος το θέλει,εγώ δέν θα έχω κανέναν πρόβλημα,θα τον βλέπω σαν αδερφό μου,εξάλου δέν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.

εδώ ο κάιν με τον άβελ ήταν αδέρφια και ξέρεις το αποτέλεσμα οσο για το τι έχουμε να χωρίσουμε μόνο τα δικά μας ξέρεις μισό αιγαίο θράκη κλπ

quote:
Είναι και κάπως ντροπή να σας μιλάει ένας 23χρονος για θέματα που εσεις έπρεπε πρώτοι να δίνετε το καλό παράδειγμα.

Μήν τα ισοπεδώνετε όλλα,δέν είμαι σκοταδιστής που μισει την πατρίδα.


να υποθέσω ότι σπουδάζεις και δεν έχεις πάει φαντάρος όταν έρθει ο καιρός να πας θα δηλώσεις αντιρρησίας συνειδήσεως και δεν θα πας ή θα κάνεις τον λαλάκα και θα πας γιατί ο μπαμπάς και η μαμά έχουν άκρη να βαλουν το καμάρι τους σε κάποια καλή θέση και χρειάζεται να έχεις και το απολυτήριο του στρατού;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειλικρινά,υπάρχει κάποιος που να σημερίζεται έστω και ελάχιστα τις απόψεις μου?Που να συμφωνεί οτι πάνω απο όλα είναι ο άνθρωπος και όχι οι διάφορες πατρίδες.Σας παρακαλώ απαντήστε μου,γιατί εδώ και καιρό έχω μια καλή εικόνα για πολλούς εδώ στο φόρουμ και θέλω να δώ άν όντως ισχύει αυτό ή όχι.

Ξέρεις φίλε μου για αυτή την πατρίδα πόσοι άνθρωποι έχουν θυσιαστεί.
Για ξεκίνα απο τους 300 του Λεωνίδα και φτάσε μέχρι σήμερα.
Θα μπορούσαν οι 300 να πούν στους Πέρσες, εντάξει ρε παιδιά ολοι άνθρωποι είμαστε. Εσύ τι λές οτι οι Πέρσες θα συμφωνούσαν?
Ολοι αυτοί λοιπόν δεν θυσιάστηκαν για τους Πέρσες, ούτε για τους Τούρκους ούτε για τους Γερμανούς. Θυσιάστηκαν για τους Ελληνες, για το χώμα μας και για την κουλτούρα μας.
Πρόσεχε λοιπόν τι λές γιατί όλοι αυτοί που θυσιάστηκαν μπορεί να σε ακούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ειλικρινά,υπάρχει κάποιος που να σημερίζεται έστω και ελάχιστα τις απόψεις μου?Που να συμφωνεί οτι πάνω απο όλα είναι ο άνθρωπος και όχι οι διάφορες πατρίδες.Σας παρακαλώ απαντήστε μου,γιατί εδώ και καιρό έχω μια καλή εικόνα για πολλούς εδώ στο φόρουμ και θέλω να δώ άν όντως ισχύει αυτό ή όχι.

Μην εστιάζετε στο πώς μιλάω,αλλα στο τί λέω,αυτή είναι η ουσία.

Ζητώ συγνώμη αν έθιξα σε καποιους την αγάπη τους για την πατρίδα.

Edited by - strangerz2 on 06/06/2010 21:49:27


ανάλογα πως το εννοείς θες να πεις ότι για να μην χαθεί κάποιος άνθρωπος εσύ θα δώσεις μερικά νησιά αν αύριο σου τα ζητήσει ο "αδελφός"σου;

θες να πεις ότι όσοι πολέμησαν το 21 το 40 αλλά και παλαιότερα έκαναν λάθος που θυσιάστηκαν και σκότωσαν άτομα αντί να πουν πάνω από όλα ο άνθρωπος;

quote:

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αλλά δε σου φάγανε τη δουλειά ρε άθεε...γιατί η ar_ia ξεκίνησε με το "μας τρώνε τις δουλειές". Άλλο το ένα άλλο το άλλο... Και αν θες να ξέρεις αυτό δεν πρόβλημα λόγω καταγωγής αλλά λόγω εξαθλίωσης. Ο πιο εξαθλιωμένος θα δουλέψει για λιγότερα... Να τους κατηγορήσουμε γιατί πεινάνε και δουλεύουν όσο όσο;


Σου είπα τα διπλά από αυτά που είναι γνωστό ότι παίρνουν οι ξένοι δηλαδή γύρω στα 15. 60 ευρώ μεροκάματο σε χωράφι απλά ΔΕΝ υπάρχει...


quote:
να υποθέσω ότι σπουδάζεις και δεν έχεις πάει φαντάρος όταν έρθει ο καιρός να πας θα δηλώσεις αντιρρησίας συνειδήσεως και δεν θα πας ή θα κάνεις τον λαλάκα και θα πας γιατί ο μπαμπάς και η μαμά έχουν άκρη να βαλουν το καμάρι τους σε κάποια καλή θέση και χρειάζεται να έχεις και το απολυτήριο του στρατού;

Θες να το κάνουμε προσωπικό άθεε; Σίγουρα; Το μισό μου σόι έχει πολεμήσει στους πολέμους της Έλλαδας. Θείος του πατέρα μου σκοτώθηκε στην Καστοριά πολεμώντας τους Γερμανός, ο προπάππους μου γέννησε τον παππού μου σε άδεια από τη μικρασιατική εκστρατεία στην οποία πολέμησε σχεδόν όλο το διάστημα, ο άλλος μου ο παππούς στο εμφύλιο στο Γράμμο στην Πελοπόννησσο και 1 μήνα στη Γυάρο... Εσένα οι παππούδες σου τι ήταν και πουλάς τέτοιο πατριωτισμό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μια σημαντική παράμετρος που πρέπει να διευκρινιστεί επιτέλους. Υπάρχει ΙΕ ΦΥΛΗ ή ΙΕ ΓΛΩΣΣΑ;

ΟΧΙ

εκτός και αν έχεις γραπτά στην ιε γλώσσα και dna από τον ιε λαό να δείξεις

μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τίποτα από αυτά μόνο η πίστη ότι υπήρξαν

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρεις φίλε μου για αυτή την πατρίδα πόσοι άνθρωποι έχουν θυσιαστεί.
Για ξεκίνα απο τους 300 του Λεωνίδα και φτάσε μέχρι σήμερα.
Θα μπορούσαν οι 300 να πούν στους Πέρσες, εντάξει ρε παιδιά ολοι άνθρωποι είμαστε. Εσύ τι λές οτι οι Πέρσες θα συμφωνούσαν?
Ολοι αυτοί λοιπόν δεν θυσιάστηκαν για τους Πέρσες, ούτε για τους Τούρκους ούτε για τους Γερμανούς. Θυσιάστηκαν για τους Ελληνες, για το χώμα μας και για την κουλτούρα μας.
Πρόσεχε λοιπόν τι λές γιατί όλοι αυτοί που θυσιάστηκαν μπορεί να σε ακούν.

Ρε φίλε,το καταλαβαίνω αυτό,και πραγματικά νιώθω περήφανος για αυτούς.Το οτι υπερασπίζω αυτά που υπερασπίζω περι ενότητας,δέν αναιρούν σε καμία περίπτωση τα κατορθώματα των παλιών,πώς θα μπορούσα να μήν συμφωνώ σε αυτό?Προφανώς δέν έχεις καταλάβει πλήρως το σκεπτικό μου,και ο λόγος είναι οτι σε τυφλώνει το πάθος σου.Δέν μπορείς να δείς καθαρά όπως εγώ.Μήν το πάρεις ώς προσβολή,γιατί δέν είναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγώ κατάλαβα.
Εσύ δεν κατάλαβες.

Δεν έχω κάποιο πάθος φίλε μου.
Δεν είμαι παθιασμένος ούτε με τον Ελληνισμό ούτε με την αρχαία θρησκεία ούτε κάθε τόσο επικαλούμαι φράσεις απο τους φιλόσοφους οπως πολλές φορές ακούω τους Βουλευτές του ΛΑΟΣ.

Δεν πιστεύω οτι είμαστε μοναδικοί, δεν πιστεύω οτι όλοι είμαστε Ελληνες δεν πιστεύω στη θεωρία της εξέλιξης...
Απλά δεν γουστάρω να βρίζουν ή να κακολογούν την Ελλάδα.
Συμφωνώ με αυτά που λές για τον άνθρωπο φτάνει να συμφωνήσουν και αυτοί. Ελα ομως που δεν θα συμφωνήσουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι αλλά δε σου φάγανε τη δουλειά ρε άθεε...γιατί η ar_ia ξεκίνησε με το "μας τρώνε τις δουλειές". Άλλο το ένα άλλο το άλλο... Και αν θες να ξέρεις αυτό δεν πρόβλημα λόγω καταγωγής αλλά λόγω εξαθλίωσης. Ο πιο εξαθλιωμένος θα δουλέψει για λιγότερα... Να τους κατηγορήσουμε γιατί πεινάνε και δουλεύουν όσο όσο;

ωραία τι δουλειά κάνεις;θες να την χάσεις γιατί θα βρεθεί άτομο να την κάνει με τα μισά;

quote:
Θες να το κάνουμε προσωπικό άθεε; Σίγουρα; Το μισό μου σόι έχει πολεμήσει στους πολέμους της Έλλαδας. Θείος του πατέρα μου σκοτώθηκε στην Καστοριά πολεμώντας τους Γερμανός, ο προπάππους μου γέννησε τον παππού μου σε άδεια από τη μικρασιατική εκστρατεία στην οποία πολέμησε σχεδόν όλο το διάστημα, ο άλλος μου ο παππούς στο εμφύλιο στο Γράμμο στην Πελοπόννησσο και 1 μήνα στη Γυάρο...

η ερώτηση δεν πήγαινε σε εσένα αλλά στον strangerz2

τώρα όσο για το τι έκαναν οι προγονοί σου θα σου πω ότι και οι πρόγονοι του εφιάλτη και του γούση άλλα και διαφόρων άλλων δοσίλογων μπορεί να είχαν χύσει το αίμα τους για την πατρίδα αυτό δεν αναιρεί το τι έκαναν οι προδότες
με αυτό δεν σε αποκαλώ προδότη απλά λέω ότι κάνεις δεν μπορεί να φέρει ως απόδειξη του πατριωτισμού του τους προγονούς του αλλα τις πράξεις του και τέλος μιας και αρπάχτηκες αν θες απάντησε σε αυτό που ρώτησα τον strangerz2 εσύ έχεις πάει φαντάρος και αν όχι όταν έρθει η ώρα τι θα κάνεις;
αν θες απαντάς δεν είναι απαραίτητο

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν πιστεύω στη θεωρία της εξέλιξης

Ξέρεις ότι είναι ευαίσθητη χορδή αυτή για μένα...Επίτηδες το λες ρε γείτονα; Σου έχω πει να πεις τις απορίες σου...Τι άλλο να κάνω...


άθεε το ξέρω ότι απευθυνόσουν στο strangerz2 αλλά δε μου απάντησες. Παιδιά που μεγαλώνουν σε περιβάλλον που αγαπάει την πατρίδα έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να την αγαπήσουν και αυτά... Και σου λέω εγώ στο σόι μου έχω πολεμιστές... Εσύ πού τον βρήκες τον πατριωτισμό; Στα βιβλία;

Edited by - IndustrialAngel on 06/06/2010 22:31:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ανάλογα πως το εννοείς θες να πεις ότι για να μην χαθεί κάποιος άνθρωπος εσύ θα δώσεις μερικά νησιά αν αύριο σου τα ζητήσει ο "αδελφός"σου;

Κοίτα,άν πραγματικά υπάρχει φιλία,φιλία όμως και όχι επιφανειακές σχέσεις για το "πρέπει",τότε τα υλικά αγαθά δέν έχουν αξία.Αν και αυτό που λές είναι παράλλογο ώς παράδειγμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παιδιά που μεγαλώνουν σε περιβάλλον που αγαπάει την πατρίδα έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να την αγαπήσουν και αυτά... Και σου λέω εγώ στο σόι μου έχω πολεμιστές...

σοβαρά για δες λίγο εδώ και μετά τα ξαναλέμε

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%AE%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%93%CE%BF%CF%8D%CF%83%CE%B7%CF%82

quote:
Εσύ πού τον βρήκες τον πατριωτισμό; Στα βιβλία;

αν και δεν μπορώ να απαντήσω για το τι έχω κάνει (είτε λόγο απορρήτου είτε λόγο του ότι δεν έχω κάνει τίποτα το τι θα πιστέψεις δεν με νοιάζει) απορώ με την τόσο μυγιάγγιχτη συμπεριφορά σου όσο άφορα το θέμα της στράτευσης
είναι αρκετά ενδιαφέρον

quote:
Κοίτα,άν πραγματικά υπάρχει φιλία,φιλία όμως και όχι επιφανειακές σχέσεις για το "πρέπει",τότε τα υλικά αγαθά δέν έχουν αξία.


quote:
Αν και αυτό που λές είναι παράλλογο ώς παράδειγμα.

και οι 500 βραχονησίδες μας;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρεις ότι είναι ευαίσθητη χορδή αυτή για μένα...Επίτηδες το λες ρε γείτονα; Σου έχω πει να πεις τις απορίες σου...Τι άλλο να κάνω...

Τα έχουμε πεί αυτά industrialangel.
Εχω τοποθετηθεί πάνω σε αυτό το θέμα αρκετά χρόνια πρίν και δεν το λέω για να σε προκαλέσω.
Εξάλλου εσύ ο ιδιος σε κάποιο πόστ αναφέρθηκες οτι ο allzzaro κατέχει το θέμα των Νεφελίμ. Ως προς τι η έκπληξη σου?
Η εξέλιξη είναι μια θεωρία που μπορεί να ευσταθεί σε οτι αφορά τα πάντα εκτός τον άνθρωπο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κατάλαβες φίλε μου από τι σπίτι είμαι ρε άθεε; Το να μην πας στρατό μόνο ως αστείο θα εκκληφθεί από τον περιβάλλον μου... Αλλά και προσωπικά δεν έχω κανένα ενδοιασμό να υπηρετήσω την πατρίδα όπως κάνουν οι περισσότεροι Έλληνες...


Αυτό που με ενόχλησε είναι το ότι βλέπω ανθρώπους να πουλάνε πατριωτισμό λες και η Έλλαδα είναι δικιά τους. Και είμαι σίγουρος ότι αυτοί που φωνάζουν για πατρίδες κτλ είναι οι πρώτοι που με την κήρυξη ενός πολέμου θα ψάχνουν το πρώτο αεροπλάνο για "Αμέρικα". Στο πρόσωπο σου είδα μια τέτοια τάση να πουλήσεις πατριωτισμός ίσως να ήμουν λίγο έντονος γιατί τα έχω μαζεμένα για τέτοιους τύπους που βλέπω και να ξέσπασε πάνω σου...


Αν με πιστεύεις σε αυτό που σου είπα για το σόι θα σου πω ότι ο πόλεμος είναι ότι χειρότερο μπορεί να κάνει ο άνθρωπος... Δε σου μιλάω θεωρητικά... Μου έχουν πει, ειδικά ο παππούς από τον εμφύλιο, ιστορίες να σου σηκώνεται η τρίχα συγκεκριμένα γεγονότα. Για ένα γέρο βοσκό που τους ρουφιάνεψε που του κάψανε το κοπάδι, του βγάλανε τα μάτια και τον κρεμάσανε, για ένα συμπολεμιστή που έκλεβε τα δόντια τα χρυσά από τους νεκρούς ανατριχιαστικά, απαίσια πράματα ... Ειλικρινά το θες αυτό να συμβεί; Βασικά ξέρεις τι είναι ακριβώς για να να το θες;


Για τα Νεφελίμ το είπα για πλάκα, ρε γείτονα...

Edited by - IndustrialAngel on 06/06/2010 22:55:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πλάκα το είπες
Και εγώ νόμιζα οτι με έχεις πάρει στα σοβαρά..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που με ενόχλησε είναι το ότι βλέπω ανθρώπους να πουλάνε πατριωτισμό λες και η Έλλαδα είναι δικιά τους. Και είμαι σίγουρος ότι αυτοί που φωνάζουν για πατρίδες κτλ είναι οι πρώτοι που με την κήρυξη ενός πολέμου θα ψάχνουν το πρώτο αεροπλάνο για "Αμέρικα".

μμ.. και μετά θα ξαναγυρίσουν ως ήρωες, εξόριστοι να γίνουν και Πρωθυπουργοί.. τι πικρόχολος που είμαι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα για Νεφελίμ δε σε έχω ικανό. Αλλά με το Σίτσιν πάλι μου τα χαλάς λίγο... Τουλάχιστον ο Σίτσιν είναι πρωτοπόρος και πρώτος διδάξας οπότε χαλάλι σου...


Αφού εκείνη την ώρα έλεγα ότι είμαι άγγελος και θα γεννήσω Νεφελίμ, εννοείται ότι έκανα πλάκα ρε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αφού εκείνη την ώρα έλεγα ότι είμαι άγγελος και θα γεννήσω Νεφελίμ, εννοείται ότι έκανα πλάκα ρε...

Αφού έκανες πλάκα εντάξει.
Εξάλλου οι άγγελοι δεν διασπώνται δεν μπορούν κάν να εξελιχθούν.
Ο Σίτσιν είναι πρωτοπόρος μόνο σε οτι αφορά το ευρύ κοινό.

Ξέρεις θα ήθελα να μου πείς το εξής.
Για ποιό λόγο η θεωρία της εξέλιξης είναι η ευαίσθητη χορδή σου.
Γιατί ασπάστηκες τη θεωρία αυτή και την ενστερνίζεσαι με τόσο πάθος.
Μία θεωρία είναι που μπορεί να είναι σωστή μπορεί να είναι και λάθος μπορεί να είναι και κάπως έτσι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 00:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απάντηση γιατί ασχολούμαι σου δίνω στη γνώση, γείτονα γιατί εδώ είναι άσχετο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 00:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
IndustrialAngel
Τι να πω σοκάρομαι από μίσος και εγώ ρε strangerz2. Τι να πεις...


Οι γενοκτονίες που έκαναν θα έπρεπε να σας σοκάρουν περισσότερο από αυτά που λέω.


quote:
IndustrialAngel
Ρε ar_ia, οι λαοί δεν έχουν να χωρίσουν τίποτα, οι πολιτκοί τους βάζουν να σκοτώνονται...


Εμείς σίγουρα δεν θέλουμε να χωρίσουμε τπτ σε αντίθεση με αυτούς που θέλουν να χωρίσουμε τα δικά μας.
Και αυτήν την καραμέλα περί "φίλων" την αφήνω για τους αφελείς.


===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy