ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 'Ελλην και φυλετική αγνότητα."καθαρό αίμα"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 04:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Xotchipilli2,
θα σε πήραζε αν αποφύγω την ερώτηση?

Κανένα πρόβλημα απο πλευράς μου αν δεν θές να αναφερθείς. Σε ρώτησα επειδή πολλές φορές άκουσα περι "υπάνθρωπων" αλλα ποτέ κανείς δεν μου είπε για κριτήρια πέραν των φυλετικών που προσωπικά δεν τα συμμερίζομαι.

Κατα την άποψή μου το μόνο που θα μπορούσε να κάνει κάποιον "υπάνθρωπο" είναι η έλλειψη αγάπης και κατανόησης προς τον συνάνθρωπο,ασχέτως προελεύσεως. Κάτι τέτοιο δεν θα ήταν "χάσιμο της ανθρωπιάς" (απανθρωπιά) αλλα ...υπονόμευση της.

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 12:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα ηθελα να μοιραστω τετοια βλακειες για φυλετικη καθαροτητα το μονο πουμε καιει ειναι ο Ελληνικος τροπος σκεψης που θα επρεπε να διατηρησουμε.Ο Μ.Αλεξανδρος δεν ειχε τετοιους προβληματισμους αφου προσπαθησε να ενωσει Περσες και Ελληνες κατω απο το σκεπαστρο της Ελληνικης παιδειας.Αυτο εκαναν και οι Ρωμιοι αυτο θα επρεπε να κανουμε και εμεις και οχι να τσακωνωμαστε γιατι ενας Αλβανος σηκωσε στην παρελαση την Ελληνικη σημαια αυτα ειναι σημαδια παρακμης και η παρακμη δεν ειναι κακο αρκει πρωτα να εχει προηγηθει μια ακμη και να εχει αφησει θεμελια γερα για τους επομενους.


ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ <<ΑΘΕΟ>> ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 22:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαστε Έλληνες τελικά?έτσι θέλουμε να λεγόμαστε?αποτελούμαστε απο μπαστάρδεμα διαφόρων φυλών?τουρκόσποροι?
υπάρχουν τρανταχτές αποδήξεις?

To θέμα είναι η κουλτούρα που κουβαλάει ένας άνθρωπος...

Π.χ. σου αρέσει η λύρα, έχεις ελληνική κουλτούρα.
Σου αρέσει το τσιφτετέλι, έχεις τουρκική κουλτούρα.
Σου αρέσουν και τα 2, έχεις ανάμικτη κουλτούρα.

Στο DNA αν ψάξεις τους έλληνες/ελληνίδες θα βρεις μέσα και το Τιμπουκτού...
Στο μυαλό είναι όλο το παιγνίδι.
Λένε οτι οι αμερικάνοι είναι μπασταρδο-λαός (διάφορες φυλές).
Λένε οτι οι αμερικάνοι είναι ανεγκέφαλοι.

Ο "μπασταρδο-λαός και οι ανεγκέφαλοι" είναι μεγάλο λάθος ή αλλιώς όσσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

Ποιός έχει πάει την ανθρωπότητα μπροστά δηλαδή?

Οι "καθαρόαιμοι" φασίστες που κάνουν κύρηγμα δεξιά κι' αριστερά???

Οι αμερικάνοι έχουν το μυαλό, πάει και τελείωσε.
Καιρός να δούμε κι' εμείς τι θα κάνουμε για να πάμε μπροστά, να πάψουμε να ασχολούμαστε με τα φαντάσματα που στοιχειώνουν την ζωή και το μέλλον μας.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oi Amerikanoi file mou den exoun to mialo, exoun ta fragka kai ta fragka ftiaxnoun ta opla kai ta opla mazi me ta fragka exousiazoun tou pantes kai ta panta.
Oso gia to an enas oi dio Alvanoi sikosan ti simea tha sou po to exis: Ine aparadekto oi Alvanoi pou mas polemisan plai me tous Tourkous to 1821 kai plai stous Italous kai Germanous to 1940, ine aparadekto leo na exoun aftoi to dikaioma na sikonoun tin simea mas tin Elliniki simea, ti simea pou tous polemise parepiptontos para polles fores sto parelthon.
Oso gia ton mega Alexandro se emena tha vreis ena megalo thavmasti.Kaneis den arnite oti itan apo tou exipnoterous se stratigikes taktikes kai taktikes polemou kai kaneis den arnite oti enedixe ton Elliniko politismo oso kanenas allos, kai prosopika de xano efkeria na milao gia ta katortomata tou kai na iperifanevomai fisika oti imai Ellinas opos itan kai aftos. Ostoso ola afta den simenoun oti o Alexxandros itan pantou sostos.
Apla skepsou to ligo.

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Αχαιέ,

Καταρχήν καλωσήλθες στο ESOTERICA...

quote:
Oi Amerikanoi file mou den exoun to mialo, exoun ta fragka kai ta fragka ftiaxnoun ta opla kai ta opla mazi me ta fragka exousiazoun tou pantes kai ta panta.

Ναι, αλλά για να βρεις τα "φράγκα" και για να φτιάξεις τα όπλα, θες κι εκείνο το ρημάδι το μυαλό...Μόνα τους δεν γίνονται, έτσι;

quote:
Ine aparadekto oi Alvanoi pou mas polemisan plai me tous Tourkous to 1821 kai plai stous Italous kai Germanous to 1940, ine aparadekto leo na exoun aftoi to dikaioma na sikonoun tin simea mas tin Elliniki simea, ti simea pou tous polemise parepiptontos para polles fores sto parelthon.

Αφού δεν έχουν πρόβλημα αυτοί να σηκώνουν τη σημαία που τους νίκησε, εμάς γιατί να μας πειράζει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 00:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Αχαιέ,

Αν θέλεις μπορείς να γράφεις στα ελληνικά, εμένα προσωπικά δεν με πειράζουν τα greeklish αλλά είναι πολλύ πιθανό να σουν την πούν...

Όσσο αφορά τους αμερικάνους άστο φίλε μου, ούτε στο νυχάκι δεν τους φτάνουμε οι νεοέλληνες.

Η Ελλάδα κάποτε είχε το μυαλό, τώρα το μυαλό αυτό το αγοράζουν οι αμερικάνοι απο την Ελλάδα και τον κόσμο όλο.
Οι αμερικάνοι έχουν επίγνωση της δυσλεξίας τους, αυτό + η εισαγωγή επιστημόνων τους κάνει μυαλομένους.

Αυτοί ρε C σε λίγο θα πάνε τον άνθρωπο στον Άρη, τι λέμε τώρα.
Οι άνθρωποι έχουν φύγει μπροστά κι' εμείς όχι μόνον τρωγόμαστε με βλακείες αλλά χλευάζουμε και τους αμερικάνους.
Ποιοί Εμείς!
Που για να φτιάξουμε μια χαζογέφυρα στο Ρίο φάγαμε 20 χρόνια και η γέφυρα κοντεύει να χαλάσει.

Και καλά αυτό, ο Αλέξανδρος ήτανε μεγάλη μορφή ΟΚ δεκτόν.
Εμείς τι κάνουμε?
Αράξαμε στις δάφνες του Αλέξανδρου?
Έχουμε ένα σωρό ρουφιάνους-ανεγκέφαλους ανάμεσά μας και έχουν κάνει την Ελλάδα εδώ και 1676 χρόνια έναν καραγκιοζότοπο και τους ακούμε ακόμα αυτούς και τις κοτσάνες τους?
Εγώ δεν σου λέω να φτιάξουμε ελληνικό Canaverall, ένα μεγάλο ερευνητικό κέντρο ας φτιάχναμε για την Ιατρική, το μεγαλύτερο στην Ευρώπη.
Ξέρεις τι λένε οι διοικούντες?
-Που να μετρηθούμε εμείς με αυτούς?
Τι του λες αυτουνού του λαμόγιου?
-Ρε μεγάλε πόσσοι έλληνες ερευνητές ιατροί σε χαζοεργαστήρια δεν έκαναν μεγάλα βήματα?
Δώστους την δυνατότητα να κάνουν ακόμα μεγαλύτερα βήματα!
Τώρα πρόσφατα έλληνες δεν ανακάλυψαν εμβόλιο για τον καρκίνο?
Για να αγοράζεις όμως τα 30σκουπιδο F-16 και να βγάζεις μίζα είσαι ΜΑΝΟΥΛΑ, για να κάνεις κάτι ανώτερο σε πιάνει κρίση ηττοπάθειας.
Άστα ρε φίλε, δεν υπάρχει μυαλό στο ελλαδιστάν, οι μισοί που είναι ανεγκέφαλοι εμποδίζουν τους άλλους μισσούς να δούνε άσπρη μέρα.

Τι λέμε τώρα?

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 00:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωπ! Να και σε ένα μήνυμα που συμφωνώ απόλυτα με τον telekinesis!

Είναι όμως ηττοπάθεια; Δεν ξέρω...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 00:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Telekinesis σε ευχαριστω για το καλωσορισμα.
Συγχωρεσε με που εγραψα σε αγγλικους χαρακτηρες αλλα ειμαι φοιτητης στην Αγγλια και το laptop μου δεν εχει Ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο, οπος καταλαβαινεις μου περνει πολυ ωρα για να γραπσω κατι στα Ελληνικα. Τεσπα...
Σε ολα οσα ηπες συμφωνω απολυτα. Ολα οσα ηπες ομως πρεπει να μας προβληματιζουν και να μας κανουν καλυτερους.
Γιατι οπως ηπες δεν πρεπει να αραζουμε στις δαφνες του Αλεξανδρου αλλα δεν πρεπει να κανουμε ουτε το αντιθετο πιστευω, να βλεποθμε δηλαδη την καταντια μας και να αραζουμε λεγωντας τωρα τι μπορορουμε να κανουμε εμεις απεναντι στους Αμερικανους η στον οποιονδηποτε αλλον.
Απλα εχε λιγη πιστη στη πατριδα και μην προσπαθεις να δεις τι θα κανει η πατριδα για εσενα αλλα τι θα κανεις εσυ για την Πατριδα.

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 01:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Όταν παίζουμε με την φωτιά είναι πολύ πιθανόν να καούμε όπως γνωρίζεται.
Τα περί φυλετικής καθαρότητας χρησιμοποιήθηκαν κατά κόρον από καθεστώτα ολοκληρωτικά ως άλλοθι για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας.
Είναι λογικό βέβαια να συγκαλύπτεται το έγκλημα πίσω από ένα λανθάνον φιλοσοφικό υπόβαθρο για να ελκύει και να πείθει.
Ιδιαίτερα όταν υπάρχει ο κίνδυνος της απώλειας του μέλλοντος - με βάση το ανύπαρκτο παρόν- , οδηγούμαστε πάντα στο παρελθόν, που οδηγεί σταθερά στην αναγέννηση του εθνικισμού και του θρησκευτικού φανατισμού.
Η ανάπτυξη της κρίσης και η γνώση, είναι το μόνο όπλο που έχει ο πολίτης για να μην παρασύρεται από θεωρίες που ξεχωρίζουν το άτομο . Το κάθε άτομο ούτως ή άλλως είναι ξεχωριστό λόγω της δράσης του σε ένα συγκεκριμένο γεω-πολιτισμικό περιβάλλον.
Ο Ανισταιν είπε το εξής καταπληκτικό:

«Ένα ανθρώπινο ον είναι μέρος του όλου, που καλείται από εμάς σύμπαν, ένα μέρος περιορισμένο στον χώρο και στον χρόνο. Αυτό συλλαμβάνει τον εαυτό του, τις σκέψεις του και τα συναισθήματά του ξεχωριστά από το υπόλοιπο… ένα είδος οπτικής ψευδαίσθησης της συνείδησής του. Αυτή η ψευδαίσθηση είναι ένα είδος φυλακής για εμάς, που μας περιορίζει στις προσωπικές μας επιθυμίες και στην έλξη μόνο λίγων ανθρώπων που είναι κοντά μας. Η αποστολή μας πρέπει να είναι να απελευθερώσουμε τους εαυτούς μας από αυτήν την φυλακή διευρύνοντας τον κύκλο της συμπόνιας μας για να αγκαλιάσουμε όλα τα ζωντανά πλάσματα και ολόκληρη την φύση μέσα στην ομορφιά της».

Σύμφωνα με τον Βούδα ο άνθρωπος υποφέρει διότι έχει μία λανθασμένη αντίληψη για το πώς υπάρχουν τα πράγματα και ειδικότερα, για το πώς και εαν υπάρχει αυτό το οποίο αποκαλούμε «εγώ», που είναι η πηγή της δυστυχίας μας.
Και αυτό διότι αυτό που ενστικτωδώς νιώθουμε είναι ότι έχουμε έναν τελείως αληθινό και αντικειμενικό εαυτό ή «εγώ», το οποίο υπάρχει ανεξάρτητα από όλα τα άλλα φαινόμενα, ακόμα και από το ίδιο μας το σώμα και το πνεύμα. Δίνουμε μεγαλύτερη προσοχή από ότι πρέπει στο «εγώ» μας και με ότι αυτό απαρτίζεται: Τους φίλους μας, τα αγαθά μας, τις επιθυμίες μας έτσι ώστε να μην μπορούμε να ηρεμήσουμε, και να ζούμε πιεσμένοι από την ανασφάλεια και φορτισμένοι από τα αλληλοσυγκρουόμενα συναισθήματά μας.
Όταν λοιπόν το «Εγώ» έχει αυτά τα οποία θεωρεί καλά και επιθυμεί, είναι ευτυχισμένο. Όταν αντιθέτως έχει αυτά τα οποία θεωρεί κακά, ή δεν έχει αυτά που επιθυμεί είναι δυστυχισμένο. Αν όμως καταφέρουμε να αναπτύξουμε μια πιο σωστή αντίληψη της πραγματικότητας, θα μπορέσουμε ταυτόχρονα να αποκτήσουμε κάποιο βαθμό ελευθερίας και να απαλλαγούμε από τη δυστυχία, απορρίπτοντας αυτή την λαθεμένη αντίληψη, που είναι η ρίζα της δυστυχίας μας.

Το να αντλούμε από την αρχαία Ελλάδα το τρόπο του σκέπτεσθαι , δίχως ιστορικούς αναχρονισμούς και δίχως διάθεση ωραιοποιήσεις όλων των εκφράσεων του πολιτισμού της, σίγουρα μπορεί να μας προσφέρει.
Το κρίσιμο ερώτημα που τίθεται είναι «Θα λάμψει επιτέλους και πάλι η Ελλάδα»?
Κάθε λαός κάνει τον κύκλο του. Κανόνας που φαίνεται να επαναλαμβάνεται εκνευριστικά. Η Ελλάδα δεν δρα μόνη της στο παγκόσμιο στερέωμα. Στην πραγματικότητα αυτή την στιγμή είναι ο τελευταίος κομπάρσος στους πρώην 15, και νυν 22..
Η μεμψιμοιρία και η εσωστρέφεια μόνο σίγουρα δεν βοηθούν, στις νέες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί.
Αυτό που ξεχώρισε τον Έλληνα ήταν η αγάπη για την Ελευθερία, η αρετή και η γνώση.
Με όπλα αυτά μπορεί και πάλι ο Έλληνας στον 21ο να πρωτοστατήσει και να αναπτύξει μια κοσμοθεωρητική προοπτική όχι μονοσήμαντη αλλά σύνθετη και πλουραλιστική, λαμβάνοντος υπόψη τα λάθη του παρελθόντος αλλά κυρίως τις νέες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί.

«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»



Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 16/12/2005 01:27:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 01:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mακάρι φίλε Αχαιέ, να ήμουν εκεί να σου δώσω ένα χεράκι με το laptop.

quote:
δεν πρεπει να κανουμε ουτε το αντιθετο πιστευω, να βλεποθμε δηλαδη την καταντια μας και να αραζουμε λεγωντας τωρα τι μπορορουμε να κανουμε εμεις απεναντι στους Αμερικανους η στον οποιονδηποτε αλλον.
Απλα εχε λιγη πιστη στη πατριδα και μην προσπαθεις να δεις τι θα κανει η πατριδα για εσενα αλλα τι θα κανεις εσυ για την Πατριδα.

Φίλε θέλεις μια συμβουλή?

Πριν τελειώσεις τις σπουδές σου φρόντισε να έχεις βρει στην Αγγλία σταθερή δουλειά με καλά λεφτά.
Εδώ στο ELLADA θα γίνει μεγάλο μακελειό στα προσεχή έτη.
Για πολλούς λόγους και με πολλούς "ανθρώπους".
Αν θέλεις άκου με, αν δεν θέλεις αγνόησέ με.
Άστο, στην Ελλάδα έλα αφού τελειώσει ο ΜΑΚΕΛΕΙΟΣ και αφού έχεις δέσει καλά τον γάϊδαρό σου.
Τι σπουδάζεις αν επιτρέπεται?

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 01:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tha sinexiso me aglikous xaraktires an de se pirazei.
Spoudazo politikos mixanikos.
De diafono mazi sou isos stin Ellada ta epomena xronia na ginei makielo opos les, alla opos kai na xei ego tha ime ekei na to do kai na to polemiso.
Ena pragma tha sou po einai kati pou katalava edo stin Aglia
...Ektimas kati pou ixes kai den tou edines simasia mono otan to steritheis...
Mono na evlepes me ti rithmous kai me ti skeptiko zoun oi anthropoi edo kai to tote tha katalavenes pia ine i Ellada kai oi Ellines.

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 02:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου εύχωμαι καλή πρόοδο στις σπουδές σου φίλε μου.

Όσσο για το μακελιό, αν θες τόσσο πολλύ να το ζήσεις...θα το ζήσεις.
Η Ελλάδα έχει πολλά καλά, άλλα τόσα είναι και τα κακά.

Αν συνταχθούμε σωστά όσσο δυνατό κι' αν είναι το κακό της, θα το στείλουμε βόλτα once and for ever.
Το πιστεύω αυτό, ξέρω πως το πιστεύεις κι' εσύ, ξέρω πως το πιστεύουν και άλλοι πολλοί.

Κι' όταν πιστεύεις κάτι και το θέλεις πολλύ, οι δυνάμεις του σύμπαντος συνομωτούν για να το πετύχεις.

Τα λέμε, καλό σου βράδυ.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 02:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν συνταχθούμε σωστά όσσο δυνατό κι' αν είναι το κακό της, θα το στείλουμε βόλτα once and for ever.
Το πιστεύω αυτό, ξέρω πως το πιστεύεις κι' εσύ, ξέρω πως το πιστεύουν και άλλοι πολλοί.

Φίλε Telekinesis αυτό είναι το μόνο σίγουρο...Το θέμα είναι ,και το δύσκολο, στην σύνταξη! Θέματα που έπρεπε να ορίζωνται απο επιστήμονες ορίζωνται απο νομοθέτες , κονδύλια πάνε σε σόου και όχι σε έργα που μπορούν να βοηθήσουν αυτό τον τόπο,και ο "μέσος έλληνας" (δηλαδή όχι ο "Ημίθεος Λόγω Χρήματος") αναλώνετε σε ...."βατραχομυομαχίες" αντί να αρχίσει να σμπρώχνει τα πράματα κατα εκεί που θέλει αυτός...

Δύσκολα τα πράματα...

on a sidenote: Telekinesis τσέκαρε τα προσωπικά σου μηνύματα...Βρίσκετε το inbox κάτω κάτω στην κεντρική σελίδα του φόρουμ.Σου δίνω ένα link για κάποιες ερωτησούλες που...δεν μου απάντησες σε παραδιπλανό topic

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 06:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο άνθρωπος είναι ικανός να χτίζει Παρθενώνας αλλά να κατασκευάζει και Aουσβιτς.
Το μεγαλείο του Ελληνικού πολιτισμού είναι πως οι κολόνες του στέγασαν έναν Παρθενώνα και όχι το Κολοσσιαίο...




«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»


Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 16/12/2005 06:16:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 09:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εδώ στο ELLADA θα γίνει μεγάλο μακελειό στα προσεχή έτη.
Για πολλούς λόγους και με πολλούς "ανθρώπους".
Αν θέλεις άκου με, αν δεν θέλεις αγνόησέ με.
Άστο, στην Ελλάδα έλα αφού τελειώσει ο ΜΑΚΕΛΕΙΟΣ και αφού έχεις δέσει καλά τον γάϊδαρό σου.




Η προφητεία της ημέρας είναι μια ευγενική προσφορά του Telekinesis.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 10:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TELEKINESIS
quote:
Όσσο για το μακελιό, αν θες τόσσο πολλύ να το ζήσεις...θα το ζήσεις.
Η Ελλάδα έχει πολλά καλά, άλλα τόσα είναι και τα κακά.

Αν συνταχθούμε σωστά όσσο δυνατό κι' αν είναι το κακό της, θα το στείλουμε βόλτα once and for ever.


ΧΑΧΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΡΟΦΗΤΗ.ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΕΟΛΑΙΑ ΝΑΖΙΣΤΙΚΗ ΧΑΙ ΧΙΛΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!


ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ <<ΑΘΕΟ>> ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 11:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρών θέμα δεν έχει σχέση με προφητείες...
Στο "Αχλαδότυρο" υπάρχει ακόμα, ένα topic με τις προφητείες της Αγίας Μουστάρδας. Παρακαλούνται όλοι οι προφήτες να γράφουν εκεί.

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 15:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σας
εδω θα ήθελα να σας ευχαρηστίσω ΟΛΟΥΣ για την ανταπόκριση.
απλά ήθελα να καταλάβω ποιος είναι ο πραγματικός Ελλην.
αυτός που γεννήθηκε εδω,που απλα μεγάλωσε εδώ,που είναι φυλετικά "καθαρος" Ή αυτος που σκέφτετε Ελληνικά και λατρεύει την χώρα αυτη?
εχω την τιμή στο γύρο περιβάλλον μου να υπάρχουν αρκετοί ιστορικοί...
μετα απο μια συζήτηση που έκανα χθες με δύο απο αυτούς μου είπαν οτι "φυλετικά καθαρός ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...θα συμφωνήσω μαζι τους.
και πάλι σας ευχαριστώ.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

H.B.Woodrose
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 12:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους H.B.Woodrose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@_WE ARE ALL ONE._@


Η παραμυθα της "καθαροτητας" και "ανωτερωτητας" της ελληνικης φυλης πουλαει ακομα βλεπω....
Στην προσπαθεια αποδειξης και λογω της αναγκης να κοροιδευουμε τους εαυτους μας μπλεκουμε μεσα "επιστημονολογιες" [ dna, 12 ελικες, lazer ... ]
Να μην αναφερθω καν στην μανια να τα βγαζουμε ΟΛΑ ελληνικα... :S [Λιακοπουλος-style]

Tι ειναι Ελληνας? Τι ειναι Τουρκος? Τι ειναι σκοπιανος? Τι ειναι εβραιος κ τι ειναι αγγλος?
Η εμφανιση του ανθρωπου στον πλανητη, κ σε ποια σημεια εμφανιστηκε ζωη, αν εμφανιστηκε ταυτοχρονα, ειναι ενα θεμα οπου κυριαρχει σε μεγαλο βαθμο η αγνοια [ αν δεν κανω λαθος]..
Αν τεσπα καποιες ομαδες ανθρωπων συγκεντρωθηκαν σε ορισμενες περιοχες, και αργοτερα συναντηθηκαν/πολεμησαν/ενωθηκαν με αλλες ομαδες, ακομα κ στην ιδια την "ελληνικη φυλη" υπαρχουν ομαδες με διαφορετικα γενετικα χαρακτηριστικα... [hint: καθοδος των Δωριεων]...


@_WE ARE ALL ONE._@


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 13:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο "Αχλαδότυρο" υπάρχει ακόμα, ένα topic με τις προφητείες της Αγίας Μουστάρδας. Παρακαλούνται όλοι οι προφήτες να γράφουν εκεί.

quote:
ΧΑΧΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΡΟΦΗΤΗ.ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΕΟΛΑΙΑ ΝΑΖΙΣΤΙΚΗ ΧΑΙ ΧΙΛΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!

quote:
Η προφητεία της ημέρας είναι μια ευγενική προσφορά του Telekinesis.

Εγώ αν ήμουνα στην θέση σας, θα ντρεπόμουνα να είμαι τόσο κόπανος.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 13:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η παραμυθα της "καθαροτητας" και "ανωτερωτητας" της ελληνικης φυλης πουλαει ακομα βλεπω....

για πες μας εσυ που είσαι μέσα στην παραγματηκότητα ποιος λαος είναι "ανώτερος"?(μου την σπάνε αυτα τα κατινίστικα)
Αμερική?Αγγλία?Γερμανία?(και δεν μιλάω γαι χρήματα αλλα για το τί έχουν προσφέρει στην ανθρωπότητα)Αυστραλία?οι Σκανδιναβικές?Γαλλία?Αφρική?Καμερουν?Κολομβία?Ισπανία?Πορτογαλλια?Σουηδία?
τουρκία?σκόπια?ουγγαρία?πακιστάν?ΠΕΣ ΜΙΑ ΧΨΡΑ!η αίγυπτος θα μου πει!φίλε μου,η Ιαπωνία και κανα δυο ακόμα είναι αντάξιες να στάθουν διπλα στο μεγαλείο που λέγετε Ελλας.εκτός αν κρίνεις τους Ελληνες με τα σημερινά δεδομένα.

quote:
Να μην αναφερθω καν στην μανια να τα βγαζουμε ΟΛΑ ελληνικα...

Σου φαίνεται παράδοξο?με μια καλύτερη ματιά θα δείς οτι ΣΧΕΔΟΝ ολα στον κόσμο είναι ΕΛΛΗΝΙΚΑ(με βαριά φωνή:welcome,to the real world!).τόσο δύσκολο σου είναι να καταλάβεις οτι χωρίς ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ πολιτισμός και μέλλον γιόκ?

quote:
[Λιακοπουλος-style]

ασε,προτειμώ Βελόπουλο.

quote:
Tι ειναι Ελληνας? Τι ειναι Τουρκος? Τι ειναι σκοπιανος? Τι ειναι εβραιος κ τι ειναι αγγλος?

διάβασε ιστορία και θα μάθεις.


Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 13:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χΩρα και Αίγυπτος ήθελα να γράψω.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 13:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ποιος λαος είναι "ανώτερος"?(μου την σπάνε αυτα τα κατινίστικα)

Εμένα πάλι μου τη σπάει η αοριστολογία...

Ανώτερος ως προς ΤΙ, Νοσοφόρε;

quote:
ασε,προτειμώ Βελόπουλο.

Α, ναι...Ο κύριος "δεν τα λέω εγώ, τα βιβλία μου τα λένε!"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 13:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ανώτερος ως προς ΤΙ, Νοσοφόρε;

είπα,στο τι έχει προσφέρει στην ανθρωπότητα.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Radmila
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 13:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...

Kαι πως είναι αυτη η σκέψη δηλαδή ?

Πλάτωνας Δημόκρτος σκεπτόντουσαν ελληνικα ?
(Ο Πλάτωνας ψιλοέθαβε τον Δημόκριτο)
Αθηναίοι και Σπαρτιάτες ? Σκεπτόντουσαν ?


Μήπως γνωρίζεις τι έπαθαν και από ποιούς οι Μήλιοι το 416 πχ ?

Αυτά


---
Φιλάκια,μάτςς μούτςς ΧΧΧΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 14:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΔΙΟΤΙ ΕΙς ΑΥΤΗΝ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΑΣ,ΤΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΑΣ,ΤΑΣ ΤΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑΣ ΤΑΣ ΑΡΕΤΑΣ ΜΑΣ"
ΒΟΛΤΡΑΙΡΟΣ

"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΜΟΥ.ΤΟΥΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΣΑΝ ΑΦΘΑΣΤΕΣ ΔΙΑΝΟΙΕΣ ΤΗΣ ΦΡΑΣΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΕΩΣΗ ΒΙΟ ΤΟΥΣ"
ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΑΙΤΕ

"ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΛΛΗΝΕΣ,ΠΡΩΤΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΙΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΦΥΣΙΝ ΕΛΛΗΝΕΣ"
ΝΙΤΣΕ

"ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΚΑΤΑΓΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΦΩΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΠΕΡΗΓΑΝΟ ΚΑΙ ΟΛΟΦΩΤΟ ΤΟ ΦΛΑΜΠΟΥΡΟ"
ΒΙΚΤΩΡ ΟΥΓΚΩ

"ΚΑΤΑΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ.ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΜΑΣ,ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΝΑ ΦΩΤΙΝΑ ΤΗΣ ΕΝΔΟΞΕΙΣ ΕΛΛΑΣ"
ΠΕΡΣΥ ΣΕΛΛΕΥ

"ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΙΣΛΑΜ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ,ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ.ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΣΛΑΜΙΚΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ ΠΡΟΔΟΣΙΑΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΦΥΣΙΝ"
ΙΜΠΝ ΧΑΛΝΝΤΟΥΝ(αραβας ιστορικος)

"ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ Η ΑΙΩΝΙΑ ΝΕΟΤΗΤΑ,ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΠΗΓΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΟΥΝΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΑΣΤΕΥΟΜΕΝΟΥΣ"
ΧΕΓΚΕΛ

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

H.B.Woodrose
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 14:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους H.B.Woodrose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε νοσοφορε, πλακα δεν εχει που το τελευταιο μερος του κειμενου μου δεν το εκανες καν quote? :D ;)


quote:
για πες μας εσυ που είσαι μέσα στην παραγματηκότητα ποιος λαος είναι "ανώτερος"?(μου την σπάνε αυτα τα κατινίστικα)
Αμερική?Αγγλία?Γερμανία?(και δεν μιλάω γαι χρήματα αλλα για το τί έχουν προσφέρει στην ανθρωπότητα)Αυστραλία?οι Σκανδιναβικές?Γαλλία?Αφρική?Καμερουν?Κολομβία?Ισπανία?Πορτογαλλια?Σουηδία?
τουρκία?σκόπια?ουγγαρία?πακιστάν?ΠΕΣ ΜΙΑ ΧΨΡΑ!η αίγυπτος θα μου πει!φίλε μου,η Ιαπωνία και κανα δυο ακόμα είναι αντάξιες να στάθουν διπλα στο μεγαλείο που λέγετε Ελλας.εκτός αν κρίνεις τους Ελληνες με τα σημερινά δεδομένα.

Ανωτερη φυλη δεν ειναι καμμια... εννοωντας οτι πιστευω πως ολοι οι ανθρωποι ανεξαρτητος "φυλης" εχουν , με το που γενιουνται ορισμενα χαρακτηριστικα. Σε ολες τις ομαδες ανθρωπων υπαρχουν καποιοι που ισως ειναι πιο εξυπνοι, αλλοι πιο ομορφοι, πιο ασχημοι, πιο τεμπεληδες πιο εργατικοι.. μεγαλο ρολο σε αυτο παιζει και το εξωτερικο περιβαλλον και τα ερεθισματα που δεχονται φυσικα..
Θελω να σου πω, πως δεν πιστευω οτι ειμαστε γεννετικα ανωτεροτητα απο αλλες φυλες..
Οσο για τα περι επιμειξιας σου απαντησαν κ παραπανω πως με την επιμιξεια 2 διαφορετικων φυλων, οταν χανεται δηλ. η καθαροτητα αλλα ισα-ισα η υβριδικη φυλη που θα προκυψει εχει βελτιωμενα χαρακτηριστικα.

παμε τωρα στο "ΟΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ"...
μηπως ευρωπαιοι επιστημονες δεν κατεριψαν κ βελτιωσαν θεωριες ελληνων? [π.χ στον τομεα της φυσικης, θεωριες αρχαιων κ αυτα που πιστευαν εχουν αποδειχτει ατοπα, σε αλλους τομεις ορισμενα ισχυουν ακομα, ισως βελτιωνμενα..]
Μηπως ξεχνας οτι οι σημερινοι αριθμοι ειναι Αραβικη εφευρεση? Το ιδιο κ η λεξη Αλγεβρα κ η λεξη αλγοριθμος. κλπ κλπ.
Ερωτηση: Κ στην κεντρικη/νοτια αμερικη τις πυραμιδες ελληνες τις φτιαξανε?

Ακομα λαβετε υπ'οψιν οτι παρομοιες θεωριες που μπλεκουν UFO κ "Ανωτερες φυλες " κλπ υπαρχουν κ σε αλλες χωρες, π.χ Σκανδιναβια[βλ. Bock Saga η καπως ετσι]..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 14:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως γνωρίζεις τι έπαθαν και από ποιούς οι Μήλιοι το 416 πχ ?

είχα διαβάσει πιο παλιά τον διάλογο ανάμεσα στους αθηναίους και τους μήλιους...θυμάμαι οτι οι αθηναίοι ήθελαν να κάνουν δούλους τους τελευταίους...τελικά τι?τους έσφαξαν?

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 14:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλε νοσοφορε, πλακα δεν εχει που το τελευταιο μερος του κειμενου μου δεν το εκανες καν quote? :D ;)

quote:
Η εμφανιση του ανθρωπου στον πλανητη, κ σε ποια σημεια εμφανιστηκε ζωη, αν εμφανιστηκε ταυτοχρονα, ειναι ενα θεμα οπου κυριαρχει σε μεγαλο βαθμο η αγνοια [ αν δεν κανω λαθος]..
Αν τεσπα καποιες ομαδες ανθρωπων συγκεντρωθηκαν σε ορισμενες περιοχες, και αργοτερα συναντηθηκαν/πολεμησαν/ενωθηκαν με αλλες ομαδες, ακομα κ στην ιδια την "ελληνικη φυλη" υπαρχουν ομαδες με διαφορετικα γενετικα χαρακτηριστικα... [hint: καθοδος των Δωριεων]...


και τι μ'αυτο φίλε μου?δεν διαφωνώ.

quote:
Οσο για τα περι επιμειξιας σου απαντησαν κ παραπανω πως με την επιμιξεια 2 διαφορετικων φυλων, οταν χανεται δηλ. η καθαροτητα αλλα ισα-ισα η υβριδικη φυλη που θα προκυψει εχει βελτιωμενα χαρακτηριστικα.

μπορεί να είναι και έτσι.δεν είπα οτι πιστεύω κάποια συγκεκριμένη άποψη.

quote:
μηπως ευρωπαιοι επιστημονες δεν κατεριψαν κ βελτιωσαν θεωριες ελληνων? [π.χ στον τομεα της φυσικης, θεωριες αρχαιων κ αυτα που πιστευαν εχουν αποδειχτει ατοπα, σε αλλους τομεις ορισμενα ισχυουν ακομα, ισως βελτιωνμενα..]
Μηπως ξεχνας οτι οι σημερινοι αριθμοι ειναι Αραβικη εφευρεση? Το ιδιο κ η λεξη Αλγεβρα κ η λεξη αλγοριθμος. κλπ κλπ

σαφώς.Θαλη και πυθαγόρα ακόμα διδασκόμαστε όμως.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

H.B.Woodrose
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 15:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους H.B.Woodrose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σαφώς.Θαλη και πυθαγόρα ακόμα διδασκόμαστε όμως.

Φυσικα.. και ευκλειδη... κ οντως υπαρχουν αρκετα "διαμαντια" στην αρχαια ελλαδα..
ομως διδασκομαστε κ αλγεβρα , κ νευτωνα κ Rieman κ Pascal και και και...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy