ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 'Ελλην και φυλετική αγνότητα."καθαρό αίμα"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 23:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro

Δεν με λές αρια..
Αυτό με το οτι νόμιζε οτι ήταν φαραώ.. το είχε ανέκαθεν ή το ψώνισε τελευταίως..



Tου το είπε μια φορά μία και αυτό ήταν.....
Εγώ δλδ που είμαι Σουλιώτισσα δεν είμαι Ελληνίδα επειδή είμαι μελαχρινή?

quote:
allzzaro

Τώρα αμα σε ρωτήσουμε γιατί του την έκανες θα μας πείς αδιάκριτους.
Αβυσσος η ψυχή της γυναίκας..



Όχι καθόλου, απλά άμα αρχίσουμε να λέμε και τα προσωπικά μας εδώ θα το χέσ@@με εντελώς το θέμα (λέγοντας πως του την έκανα εννοώ πως τον χώρισα απλά.)

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 23:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελος παντων ολα αυτα εχουν αναλυθει με παρα πολλα στοιχεια σε περιπου 30 σελιδες που συμμετεχω στο θεμα των ινδοευρωπαιων.Να ξερεις παντως οτι στο σαιτ που εδωσες ,δεν μιλανε επιστημονες ,αλλα απλοι ανθρωποι σαν κι εμας,οπως διαπιστωσα,ειναι δηλ.κατι σαν το εσωτερικα.


Εγω φιλε μου ,ξερω να ξεχωριζω το πνευμα που μιλας,το μονο που σου καταλογιζω ειναι ,οτι μερικα θεματα ειναι πολλυ ευαισθητα,και καλο θα ηταν αν δεν γνωριζουμε να μην μιλαμε.....Ενα τετοιο ειναι των δωριεων ,που εγραψες οτι δεν ξερουμε τι ειναι.Αυτο ειναι σαν να εγραφες οτι δεν ξερουμε αν οι μακεδονες ηταν ελληνες,γιατι οι μακεδονες ηταν δωριεις.....και φυσικα ελληνες.


Στραινγκερ ,αυτα για τους ξανθους που λες ,ειναι καταλοιπα της ναζιστικης προπαγανδας που ελεγε οτι οι δωριεις ηταν ξανθοι γερμανοι.Ετσι ειναι αν δεν φροντιζει καποιος να ενημερωνεται ,λεει τετοιες χαριτωμενιες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 10:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελος παντων ολα αυτα εχουν αναλυθει με παρα πολλα στοιχεια σε περιπου 30 σελιδες που συμμετεχω στο θεμα των ινδοευρωπαιων.Να ξερεις παντως οτι στο σαιτ που εδωσες ,δεν μιλανε επιστημονες ,αλλα απλοι ανθρωποι σαν κι εμας,οπως διαπιστωσα,ειναι δηλ.κατι σαν το εσωτερικα.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να βρούμε και περισσότερες πληροφορίες. Το αντιλαμβάνομαι οτι αναζητούμε κάτι το χειροπιαστό αλλά δυστυχώς μας χωρίζουν αρκετές χιλιάδες χρόνια και οι πληροφορίες που έχουμε είναι πολύ λίγες.

quote:
Εγω φιλε μου ,ξερω να ξεχωριζω το πνευμα που μιλας,το μονο που σου καταλογιζω ειναι ,οτι μερικα θεματα ειναι πολλυ ευαισθητα,και καλο θα ηταν αν δεν γνωριζουμε να μην μιλαμε.....Ενα τετοιο ειναι των δωριεων ,που εγραψες οτι δεν ξερουμε τι ειναι.Αυτο ειναι σαν να εγραφες οτι δεν ξερουμε αν οι μακεδονες ηταν ελληνες,γιατι οι μακεδονες ηταν δωριεις.....και φυσικα ελληνες.

Δεν ξέρω τι υποννοείς οταν λές οταν δεν γνωρίζουμε να μην μιλάμε αλλά κάτι τι γνωρίζω νομίζω.
Το οτι είναι ευαίσθητα το αναγνωρίζω οπως την καταγωγή των Κρητών απο τους Εβραίους και εκεί φίλε μου θα πρέπει να δημιουργήσουμε εναν αντίλογο διαφορετικά οι Κρήτες θα βρεθούν να έχουν καταγωγή απο τον Αβραάμ
Ασε ομως τους Μακεδόνες άσε τους Δωριείς.
Αφού έχεις καταλάβει το πνεύμα μου θα έχεις καταλάβει και γιατί μιλάω αλλά δεν σε είδα να το σχολιάσεις.
Προτίμησες να σχολιάσεις φαιδρά αυτά που ανέφερα και δεν μου σχολίασες το σημαντικότεροι απο όλα.
Ο Πλάτωνας και ο Σωκράτης θεωρούσαν οτι οι Κάδμιοι και οι Δαναοί ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΈΛΛΗΝΕΣ
Αυτό φίλε μου αν είναι όντως έτσι σημαίνει οτι σήμερα το 50% του Ελληνικού πληθυσμού ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.
Εάν προσθέσουμε και αλλο ενα 49% που είναι Αρβανίτες τότε για τι ποσοστό Ελλήνων μιλούμε.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις μία απάντηση σε αυτό.
Ποιοί είναι πραγματικά Ελληνες?

Edited by - allzzaro on 29/05/2010 10:55:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 11:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείται ρε παιδιά, αλλά, το έρμο το ...γονίδιο δεν έχει
καμιά σημασία; Υπάρχουν μελέτες, για την καθαρότητα του γονιδίου,
με τον ΣΗΜΕΡΙΝΟ Έλληνα,που ειναι ίδιο, εδώ και 150.000 χρόνια....
Πως να αμφισβητήσεις κάτι τέτοιο;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 12:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro
Με λίγα λόγια ολοι αυτοί που μετανάστευσαν στην Ελλάδα ακόμα και πρίν λίγα χρόνια οπως πχ οι Αρβανίτες. Αρβανίτες υπόψιν είναι οι μισοί Ελληνες..

Οι Ιλλυριοί και κατ’ επέκτασιν οι Αρβανίτες φίλε allzzaro ανήκουν στα πελασγικά φύλλα . Εκτός τούτου οι Αρβανίτες έχουν αναπτύξει εδώ και αιώνες εθνική συνείδηση . Μη ξεχνάς ότι οι περισσότεροι οπλαρχηγοί του 1821 , όπως και ο ήρωας των βαλκανικών πολέμων ναύαρχος Κουντουριώτης ήταν Αρβανίτες .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 14:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα φίλε μου sesostris οι Αρβανίτες πολέμησαν για την Ελλάδα και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει.
Είναι ενας διαφορετικός λαός ομως που εχει κάποια κοινά χαρακτηριστικά, κάποια ομως.
Οι Αρβανίτες δεν είναι Ιλλυριοί είναι άγνωστη η ταυτότητα τους το μόνο που γνωρίζουμε είναι οτι κατάγονται απο το Άρβανον. Θεωρίες υπάρχουν πολλές. Οι ίδιοι οι Αρβανίτες υποστηρίζουν ότι είναι γνησιοι Ελληνες και αυτό καταντά λιγάκι εγωιστικό θα έλεγα.
Αυτά ακούν σήμερα οι Αλβανοί και κάνουν όνειρα για τη μεγάλη Αλβανία Οι δε Ιλλυριοί σήμερα στα Σκόπια υποστηρίζουν και αυτοί οτι είναι γνήσιοι Ελληνες καθότι και αυτοί κατάγονται απο Πελασγικά φύλα.
Για μία ακόμη φορά επαναλαμβάνω οτι αυτοί που φέρουν το γνήσιο του Ελληνα οπως ο Σωκράτης υποστηρίζουν οτι ολοι αυτοί είναι βάρβαροι και πάς μη Ελλην βάρβαρος.
Σύμφωνα με την Ελληνική μυθιστορία δεν υπάρχει κάποιος απο το Μεσογειακό χώρο τουλάχιστον καθώς και το Βαλκανικό που να μην θεωρείται απόγονος του Ελληνα. Συνεπώς ολοι αυτοί θεωρούνται Ελληνες.
Ή δεχόμαστε λοιπόν οτι όλοι αυτοί είναι Ελληνες και έχουν καθαρό αίμα ή δεχόμαστε οτι οι αρχαίοι μας πρόγονοι για να μπορέσουν να διατηρήσουν και να εξασφαλίσουν μελλοντικά μία συνύπαρξη θα είχε ώς υπόβαθρο μια κοινή καταγωγή ταυτοποίησαν ολους αυτούς ως απόγονους του Ελληνα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 14:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης Πλάτωνας Λυσίας αλλά και πολλοί άλλοι υποστηρίζουν οτι μόνον οι Αθηναίοι είναι γνήσιοι Ελληνες γιατί είναι αυτόχθονες και καθαρόαιμοι σε σχέση με τους τότε Σπαρτιάτες ή Θηβαίους καθ οτι οι πρώτοι οι Δωριείς ήταν βάρβαροι εκτός αυτού αναμείχθηκαν με τους Δαναούς που ήταν Φοινικικά φύλα ή δε Κάδμιοι ήσαν κλέφτες απατεώνες και προκάλεσαν πολλά δεινά στούς ντόπιους.

Η πόλη μας ( η Αθήνα) αναγνωρίζεται ως η αρχαιότερη, η μεγαλύτερη και η πιο φημισμένη σε όλον τον κόσμο. Αφού λοιπόν η αρχή της ιστορία της είναι τόσο ένδοξη, πρέπει να τιμηθούμε ακόμη περισσότερο για τη συνέχεια. Γιατί εμείς που κατοικούμε σ’ αυτήν την πόλη, δεν διώξαμε από εδώ τους κατοίκους της, ούτε τη βρήκαμε έρημο ούτε συγκεντρωθήκαμε πολλοί λαοί και ήρθαμε να την καταλάβουμε. Η καταγωγή μας είναι τόσο καλή και γνήσια, ώστε η ίδια η γη, στην οποία γεννηθήκαμε, βρίσκεται στην κατοχή μας χωρίς καμιά διακοπή. Εμείς είμαστε αυτόχθονες και μπορούμε να ονομάζουμε την πόλη με τα ίδια ονόματα που δίνει κανείς στους πλησιέστερους του συγγενείς. Εμείς απ΄ όλους τους Έλληνες έχουμε το δικαίωμα να την αποκαλούμε τροφό, πατρίδα και μητέρα. Εκείνοι λοιπόν που δίκαια αισθάνονται περήφανοι να διεκδικούν την ηγεμονία και υπενθυμίζουνε συχνά τις παραδόσεις, πρέπει να αποδείξουν ότι τέτοια είναι η καταγωγή της φυλής τους ( Ισοκράτης, «Πανηγυρικός»,)

Γιατί είναι τόσο ευγενικό, ελεύθερο και σταθερό το φρόνημα της πόλης μας (της Αθήνας) και φυσικά εχθρική προς τους βάρβαρους, επειδή είμαστε γνήσιοι Έλληνες και ανόθευτοι από τους βάρβαρους. Άλλωστε δε συγκατοικούν με μας ούτε Πέλοπες, ούτε Κάδμοι ούτε Δαναοί, ούτε Αιγύπτιοι αλλά βάσει του νόμου Έλληνες και χωρίς βαρβαρικές προσμείξεις, γεγονός από το οποίο δημιουργήθηκε στην πόλη μας το μίσος για τις ξένες φυλές…». (Πλάτων, Μενέξενος)

Ο Διόδωρος ο Σικελιώτης ομως λέει για τους Πέρσες οτι
Ο Δάτις, στρατηγός των Περσών και Μήδος την καταγωγή, έχοντας την παράδοση από τους προγόνους του ότι οι Αθηναίοι ήταν απόγονοι του Μήδου, που είχε συστήσει το βασίλειο της Μηδίας, έστειλε μήνυμα στους Αθηναίους, όπου έλεγε ότι ερχόταν με δύναμη στρατού να απαιτήσει την πατρογονική εξουσία, γιατί ο Μήδος, που ήταν πρόγονός του, επειδή του αφαίρεσαν τη βασιλική εξουσία οι Αθηναίοι, πήγε στην Ασία και ίδρυσε τη Μηδία. Κατά συνέπεια, συνέχιζε, αν του παρέδιδαν την εξουσία, θα τους συγχωρούσε το πρώτο τους λάθος, αλλά και την εκστρατεία που είχαν αναλάβει εναντίον των Σάρδεων, αν όμως εναντιώνονταν, θα πάθαιναν πολύ χειρότερα απ΄ότι έπαθαν οι κάτοικοι της Ερέτριας (πριν από τη Μάχη του Μαραθώνα). Ο Μιλτιάδης, εκφράζοντας τη σύμφωνη γνώμη των δέκα στρατηγών, απάντησε ότι σύμφωνα με τα λόγια των πρεσβευτών έπρεπε μάλλον να αναλάβουν την εξουσία των Μήδων οι Αθηναίοι παρά ο Δάτις της Αθήνας, διότι το βασίλειο των Μήδων το συνέστησε Αθηναίος, ενώ ποτέ δεν ανέλαβε την εξουσία στην Αθήνα άνδρας Μήδος στην καταγωγή. Παίρνοντας τούτη την απάντηση ο Δάτις, άρχισε να ετοιμάζεται για τη μάχη του Μαραθώνα.

Τα συμπεράσματα δικά σας....

Edited by - allzzaro on 29/05/2010 14:27:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 14:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικα έχει δίκιο ο φίλος allzzaro...
Οι Ιλλύριοι,είναι οι σημερινοί αλβανοί,
αν δεχτούμε τον χωρικό προσδιορισμό,ενώ οι αρβανίτες,
ήταν νοτιότερα...
Οι Έλληνες, έχουν καθαρό αίμα,ενώ οι βόρειοι γειτονες μας, όχι, με μεγάλη διαφορά προσμίξεων...
Κανείς λαός,δεν είναι τόσο καθαρός, φυλετικά, όπως οι Έλληνες..
Αυτά, ειναι στοιχεία, όχι θεωρίες...
Στο βιβλίο του, “The ancient Mediterranean”, γράφει ο Michael Grant : «Γιατί αραγε ο πολιτισμός γεννηθηκε στην περιοχη της ελλαδος και οχι αλλού; Είναι ένα ερώτημα που με απησχόλησε ιδιαιτέρως και εξακολουθώ να το θεωρώ ως ένα απο τά γοητευτικώτερα μυστήρια της ιστορίας»
Ο ελληνισμός αποδεικνύεται,έτσι, ότι δεν είναι υποκατηγορία του πολιτισμού είναι δημιουργός , πατέρας και μητέρα ταυτοχρόνως του Πολιτισμού.Ο Νιτσε γράφει στο « Η γέννηση της φιλοσοφίας» διαβεβαιώνοντας κατηγορηματικώς ότι οι Ελλήνες «ανακάλυψαν τους κυριότερους τύπους του φιλοσοφικού πνεύματος στους οποίους όλες οι μεταγενέστερες γενεές δεν πρόσθεσαν τίποτε το ουσιαστικό».
Θα μου πεις, αυτοί μιλανε για το πνεύμα..Αλλά, υπάρχει περιπτωση,
το πνεύμα να ειναι μακρυά απο το σώμα;Όχι βέβαια..
Σε διάλεξη του στη Θεσσαλονίκη, πριν 3 χρόνια,περίπου, ο κ.Κων.Τριανταφυλλίδης, του ΑΠΘ, δήλωσε,σχετικά με την έρευνα, που συμμετειχε:
Η προέλευση του ανθρώπινου είδους πάντοτε συναρπάζει τους φιλοσόφους, τους επιστήμονες, αλλά και τους απλούς πολίτες. Ειδικότερα οι Έλληνες ενδιαφερόμαστε να μάθουμε τις βιολογικές ρίζες μας ως κατοίκων της Ευρώπης. Για να επιτευχθεί αυτό: μελετήθηκε η γενετική ποικιλομορφία των κατοίκων της Ελλάδας με χρήση πολλών και διαφορετικών γενετικών δεικτών με απώτερο στόχο τη συσχέτιση των γενετικών δεδομένων με ιστορικά, γλωσσικά, αρχαιολογικά και παλαιοντολογικά δεδομένα.
Η μελέτη των κατοίκων της Ελλάδας έγινε με ανάλυση: Ομάδων αίματος, ενζυμικού και πρωτεϊνικού πολυμορφισμού, STRs των αυτοσωμάτων, δείκτες του χρωμοσώματος Υ και του μιτοχονδριακού DNA.
Η μελέτη 13 αυτοσωματικών γενετικών δεικτών αποκάλυψε μεγάλο βαθμό γενετικής ποικιλομορφίας στους κατοίκους της Ελλάδας. Δεν διαπιστώθηκε όμως γενετική ετερογένεια μεταξύ των Ελληνικών πληθυσμιακών δειγμάτων (από τις διάφορες περιοχές της χώρας). Η μελέτη του μιτοχονδριακού DNA έδειξε πολύ μικρό βαθμό ετερογένειας ανάμεσα στους κατοίκους διάφορων γεωγραφικών διαμερισμάτων της χώρας. Από την άλλη, η μελέτη γενετικών δεικτών του χρωμοσώματος Υ έδειξε ότι η γενετική σύσταση του ανδρικού πληθυσμού της Κρήτης διαφέρει στατιστικά σημαντικά από τη γενετική σύσταση του ανδρικού πληθυσμού της Ηπειρωτικής Ελλάδας.
Το 2001 δημοσιεύτηκε εργασία με τίτλο: HLA genes in Macedonians and the sub-Saharan origin of the Greeks, Tissue Antigens 57, 118-127. Σύμφωνα με τους συγγραφείς (προέρχονταν από Πανεπιστήμιο των Σκοπίων και της Μαδρίτης), "οι Έλληνες της Ηπειρωτικής Ελλάδας μοιάζουν με τους κατοίκους της Ανατολικής Αφρικής (Αιθιοπίας), αλλά όχι με τους κατοίκους της Κρήτης". Επιπλέον, οι γείτονες μας κυκλοφορούν διαφημιστικά φυλλάδια στα οποία υποστηρίζουν ότι οι Νεγροαφρικανοί Έλληνες είμαστε σφετεριστές της πατρίδας τους. Η ερευνητική ομάδα όμως από την Ισπανία είχε δημοσιεύσει στο ίδιο περιοδικό και εργασία για την προέλευση των Παλαιστινίων και των Ισραηλιτών. Η εργασία αυτή εξαφανίστηκε από τη βιβλιογραφία ύστερα από έντονες διαμαρτυρίες των Ισραηλινών.
Πέρα από τα παραπάνω, η εργασία αυτή στερείται επιστημονικής αξίας. Άρθρο του περιοδικού, «Nature»,ασχολήθηκε με το ζήτημα. Οι συγγραφείς του, παραθέτουν τρεις διαφορετικούς λόγους για την αναξιοπιστία της εργασίας:
Η ερευνητική ομάδα από τη Μαδρίτη και τα Σκόπια, χρησιμοποίησε μόνον ένα γενετικό δείκτη, τον HLA (αντί 10 τουλάχιστον), και δείγματα μόνο από Κρήτη και όχι από την Ηπειρωτική Ελλάδα.
Δημοσίευσε παράδοξα αποτελέσματα: Οι Γιαπωνέζοι π.χ. είναι σχεδόν ίδιοι με τους κατοίκους της Δ. Αφρικής, ενώ οι Έλληνες ομοιάζουν με Αιθίοπες και όχι με γειτονικούς κατοίκους της Μεσογείου.
Σύμφωνα με τους 3 διαπρεπείς επιστήμονες: Η εργασία στερείται επιστημονικής αξίας και ως εκ τούτου δεν έπρεπε να δημοσιευτεί.
Αυτά, πιστεύετε, γινονται τυχαία;
Πόσο, όμως, μπορεί κανείς να παραλλάξει, ή να διαβάλλει, μια τόσο καθαρή φυλετική κκαθαρότητα, όπως το 99,5%;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 15:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αν θυμάμαι καλά ο Στράβωνας τοποθετεί την Αλβανία στον Καύκασο. Οι οποίοι Αλβανοί μεταφέρθηκαν από εκεί και κατοίκισαν στην Ιλλυρία. Πως γίνεται λοιπόν οι Αλβανοί να κατάγονται από τους Ιλλυριείς?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Edited by - ar_ia on 29/05/2010 15:32:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 15:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς να βρείς πληροφορίες για αυτό που λέει ο Στράβωνας, η μόνη πληροφορία που έχουμε για τους Αλβανούς μάλλον είναι του Πλούταρχου που αναφέρει οτι κατά την εποχή του Πομπηίου οι Αλβανοί ζούσαν στον Καύκασο.
Εχει δίκιο ο τρεχαγύρευε οι Αρβανίτες διαφέρουν κατά πολύ απο τους Αλβανούς αλλά και τους Ιλλυριούς τόσο σε χαρακτηριστικά οσο και στη γλώσσα οι δε Αρβανίτες εχουν μια ξεχωριστή διάλεκτο την Τόσκικη.
Ερευνες έχουν δείξει οτι είναι Πελασγικά φύλα οπως αναφέρει ο sesostris. H Αλβανία το εκμεταλεύεται αυτό θεωρώντας τους μειονότητα.

Σε οτι αφορά τους Ιλλυριούς ο Ιλλυριός ήταν γιός του Κάδμου και της Αρμονίας

Edited by - allzzaro on 29/05/2010 15:49:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 18:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ καλή μου ar_ia, ξέρω ότι οι αλβανοί έχουν και σλαβική καταγωγή, αλλά,οι ίδιοι, αυτοπροσδιορίζονται, ώς Ιλλύριοι στην καταγωγη και
κάποιοι ιστορικοί, τους δικαιώνουν...Αλλά, καμιά σχέση με τους αρβανίτες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ αλζαρο,εχω βαρεθει να απανταω στα ιδια και στα ιδια κειμενα....


Τελειως επιγραματικα,απο τη βικιπαιδεια ονομασιες ελληνων

Στην Ιλιάδα του Ομήρου, οι ελληνικές συμμαχικές δυνάμεις περιγράφονται με τρία διαφορετικά ονόματα: Αργείοι, Δαναοί και Αχαιοί, και όλα με την ίδια έννοια. Από τα παραπάνω ο πρώτος τύπος χρησιμοποιείται 29 φορές, ο δεύτερος 138 και ο τρίτος 598 φορές.[1]."


Οπως ξερουμε φιλε μου,οι ελληνες αποφασισαν να εχουν αυτη την εθνικη ταυτοτητα ,διαβαζοντας με περηφανια τους ομηρικους ηρωες,τους οποιους οπως βλεπεις και εσυ ,ο ομηρος τους ονομαζει δαναους 138 φορες....


Απο τη live pedia Οι Αιγύπτιοι ποτέ δεν ασχολήθηκαν με την θάλασσα. Οι Δαναοί θα ήταν λοιπόν Αιγαιώτες Ελλαδικοί που απλά στελέχωναν ως πλήρωμα τον Αιγυπτιακό στόλο στις επιχειρήσεις του στην Παλαιστίνη όπως προαναφέρθηκε. Ο Δαναός μπορεί να ήταν ο ίδιος ο Αιγύπτιος φαραώ ή και κάποιος Αχαιός υπαρχηγός του. Μόνον έτσι εξηγείται λοιπόν η επανάκαμψή τους και η γρήγορη αφομοίωσή τους στην Ελλάδα. Οι περισσότεροι δεν διέφεραν φυλετικά από τους Αχαιούς και τους άλλους Ελλαδικούς πληθυσμούς. "


Αλλα φιλε μου ας δουμε και το ονομα ,δα-ναος.Οπου δα-δη=γη,εξου και δαμος-δημος,δαμητηρ-δημητηρ=μητερα γη,δαπεδο κ.τ.λ.

Οσο για το καδμο σου απαντησα ηδη.Το 1500π.χ που περιπου επεστρεψαν στην ελλαδα,απλα δεν υπηρχαν φοινικες στα παραλια.....Εκτος αν εσυ ξερεις καποιον που δεν ειναι ελληνας ,αλλα το πατερα του τον λενε αγηνορα και τη μητερα του τηλεφασσα.Το γιατι οι αθηναιοι και μονο οι αθηναιοι λεγαν αυτα για τους δαναους ,το καδμο κ.τ.λ. ,θα στα αναλυσω αργοτερα οταν θα εχω χρονο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω εγώ φίλε μου Σκαρτάδος,ελληνικά ονόματα χωρίς Έλληνες προγόνους:Και τους εβραίους ελληνίζοντες,των χρόνων της ελληνικής αυτοκρατορίας των απογόνων του Αλεξάνδρου,αλλά και άλλους λαούς,
οπως οι Ρωμαίοι, που ελλήνιζαν,Έλληνες όντες,οι περισσότεροι, επίσης..Τώρα, παράδειγμα, η Βραζιλιάνοι, έχουν ονόματα,οπως Σόκρατες, κλπ...
Δεν είναι το θέμα μόνο στο όνομα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου τρεχα ,μιλαμε για το 1500π.χ.Τοτε δεν υπηρχαν ελληνιζοντες...αυτα τα φαινομενα εμφανιστηκαν μετα το θαυμασμο για την κλασικη ελλαδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε συ αλζαρο,εχω βαρεθει να απανταω στα ιδια και στα ιδια κειμενα....

Τι να κάνουμε ρε φίλε και εγώ καμμιά φορά βαριέμαι να λέω τα ίδια και τα ίδια αλλά βλέπεις δεν μπορούμε να είμαστε σε όλα τα τόπικ.
Μην βαριέσαι ..

skartados

quote:
Το γιατι οι αθηναιοι και μονο οι αθηναιοι λεγαν αυτα για τους δαναους ,το καδμο κ.τ.λ. ,θα στα αναλυσω αργοτερα οταν θα εχω χρονο.

Αυτό περιμένω ρε φίλε να μου αναλύσεις. Το γιατί?

quote:
Αλλα φιλε μου ας δουμε και το ονομα ,δα-ναος.Οπου δα-δη=γη,εξου και δαμος-δημος,δαμητηρ-δημητηρ=μητερα γη,δαπεδο κ.τ.λ.

Ναί ο Κάδμος έφερε τη λατρεία της Δήμητρας δη μήτηρ συνεπώς και την Ελευσινίων μυστηρίων.
Είπες οτι έχεις ασχοληθεί με τη θεωρία των Ινδοευρωπαίων
Δυό λόγια και για αυτό... οταν έχεις χρόνο..

Edited by - allzzaro on 29/05/2010 20:34:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου δωσω ενα παραδειγμα παρομοιας συζητησης με τον αγνωστικ στο αλλο θεμα.Μιλωντας για παρομοια κειμενα - παραδοσεις ο αγνωστικ μου εγραψε


«Η εκστρατεία στην Τροία από τον Αγαμέμνονα ήταν πράξη ωφελιμότατη για τους Έλληνες, για να μην υποστεί η Ελλάδα από τους βάρβαρους δεινά παρόμοια με κείνα που υπέστη παλαιότερα κατά την κατάληψη όλης της Πελοποννήσου από τον Πέλοπα, του Άργους από το Δαναό και της Θήβας από τον Κάδμο.» [Ισοκράτης, Παναθηναϊκός, 79-80]"

Και του απαντησα


Ρε συ αγνωστικ ελεος πια με τα ατυχεις παραδειγματα σου.Ποτε επιτελους θα μαθεις να τα αξιολογεις?Για να καταλαβεις τι εννοω δες τι λεει ο ισοκρατης.Η εκστρατεια στη τροια ηταν ωφελιμη για τους ελληνες(δηλαδη συμφωνα με τα ομηρικα επη τους αχαιους, ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ κ.τ.λ)για να μην ξαναπαθουν τα ιδια απο τους βαρβαρους δαναους..Ημαρτον που λεει και ο γεωργιου..."


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ως απαντηση αυτου του κειμενου που εφερες


Η πόλη μας ( η Αθήνα) αναγνωρίζεται ως η αρχαιότερη, η μεγαλύτερη και η πιο φημισμένη σε όλον τον κόσμο. Αφού λοιπόν η αρχή της ιστορία της είναι τόσο ένδοξη, πρέπει να τιμηθούμε ακόμη περισσότερο για τη συνέχεια. Γιατί εμείς που κατοικούμε σ’ αυτήν την πόλη, δεν διώξαμε από εδώ τους κατοίκους της, ούτε τη βρήκαμε έρημο ούτε συγκεντρωθήκαμε πολλοί λαοί και ήρθαμε να την καταλάβουμε. Η καταγωγή μας είναι τόσο καλή και γνήσια, ώστε η ίδια η γη, στην οποία γεννηθήκαμε, βρίσκεται στην κατοχή μας χωρίς καμιά διακοπή. Εμείς είμαστε αυτόχθονες και μπορούμε να ονομάζουμε την πόλη με τα ίδια ονόματα που δίνει κανείς στους πλησιέστερους του συγγενείς. Εμείς απ΄ όλους τους Έλληνες έχουμε το δικαίωμα να την αποκαλούμε τροφό, πατρίδα και μητέρα. Εκείνοι λοιπόν που δίκαια αισθάνονται περήφανοι να διεκδικούν την ηγεμονία και υπενθυμίζουνε συχνά τις παραδόσεις, πρέπει να αποδείξουν ότι τέτοια είναι η καταγωγή της φυλής τους ( Ισοκράτης, «Πανηγυρικός»,)"


εγραψα


Ειδικα ο ισοκρατης οπως φαινεται απο το γνωστο κειμενο για την αυτοχθονια των αθηναιων,οταν μιλλαει για αυτην εννοει τη τοπικη εντοποιοτητα,αυτο που λενε και στο χωριο μου οτι εμεις ειμαστε ντοπιοι και οι βλαχοι και οι ποντιοι ξενοι."


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 20:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πολυκατάλαβα ποιά είναι η διαφορά της ερμηνείας του κειμένου σε αυτά που λές εσύ και σε αυτά που έλεγε ο αγνόστικ..
Θές να πείς οτι ερμηνεύουμε λανθασμένα?

quote:
Ειδικα ο ισοκρατης οπως φαινεται απο το γνωστο κειμενο για την αυτοχθονια των αθηναιων,οταν μιλλαει για αυτην εννοει τη τοπικη εντοποιοτητα,αυτο που λενε και στο χωριο μου οτι εμεις ειμαστε ντοπιοι και οι βλαχοι και οι ποντιοι ξενοι."

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω..

Edited by - allzzaro on 29/05/2010 20:57:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 21:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι ομως τετοιο κομπλεξ οι αθηναιοι προς τους σπαρτιατες και τους θηβαιους την συγκεκριμενη περιοδο?Γιατι απλουστατα ειναι η περιοδος μετα το πελοποννησιακο πολεμο,στον οποιο οι πελοποννησιοι και οι θηβαιοι ηταν εχθροι τους.Ειναι ακριβως και η περιοδος που η λεξη βαρβαροι ειχε αποκτησει και πολιτιστικη σημασια και οι αθηναιοι θεωρουσαν τους παντες βαρβαρους.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 21:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο αγνωστικ εφερε αυτο το κειμενο του ισοκρατη,για να μου δειξει οτι υπηρχαν οι παραδοσεις οτι υπηρχαν και μη ελληνικοι πληθυσμοι.Απλως φιλε μου στο πρωτο κειμενο ο ισοκρατης αντιφασκει ,οποως καταλαβε και ο αγνωστικ λεγοντας

Τώρα γιατί κάποιοι Ελληνες συγγραφείς αντιφάσκουν, δεν είναι δικό μου πρόβλημα που έτσι κι αλλιώς έχω δηλώσει ότι οι αρχαίες παραδόσεις ελάχιστα βοηθούν στην πραγματική προέλευση των λαών.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 21:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα κατάλαβα το οτι αντιφάσκουν οι συγγραφείς αυτό είναι γνωστό.
Τώρα απο κεί και μπρός έχουν ο καθένας τους υποστηρικτές τους σήμερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 21:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραδείγματα, έφερα, φιλε μου skartados, για το ποιοί ελληνίζαν...Δεν ειναι άσχετο, παρά τη διαφορά των ετών...
Και το λέω, γιατί,άποψη μου,είναι, μέσα απο όσα έχω διαβάσει,
ότι όλοι οι Έλληνες, ξεκινήσαν απο τη Φθεία,ότι όλοι είναι γνήσιοι,γιατι κι οι διαφορετικότητες μεταξύ των, είναι τίποτε
μπρος σε άλλων λαών και σε σχέση με όσα τους ενώνουν....
Πέρισυ,επιστήμονες, μετά απο 150 χρόνια, αναλύουν, το γενετικό υλικό απο δόντια και οστά, σε 19 μούμιες, απο την Κρήτη....Έχει προχωρήσει η επιστήμη και ισχυρίζονται,οτι είναι ακριβώς το
ίδιο με τους τωρινούς....
Σε κανέναν άλλο λαό, δεν υπάρχει αυτή η ιστορική και γενετική συνέχεια και συνέπεια...
Αυτό, λέω, δεν λύνει το αν το ελληνικό γονίδιο,είναι δυνατό και καθαρό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 22:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γραφει ο αλζαρο


Ο Διόδωρος ο Σικελιώτης ομως λέει για τους Πέρσες οτι
Ο Δάτις, στρατηγός των Περσών και Μήδος την καταγωγή, έχοντας την παράδοση από τους προγόνους του ότι οι Αθηναίοι ήταν απόγονοι του Μήδου, που είχε συστήσει το βασίλειο της Μηδίας, έστειλε μήνυμα στους Αθηναίους, όπου έλεγε ότι ερχόταν με δύναμη στρατού να απαιτήσει την πατρογονική εξουσία, γιατί ο Μήδος, που ήταν πρόγονός του, επειδή του αφαίρεσαν τη βασιλική εξουσία οι Αθηναίοι, πήγε στην Ασία και ίδρυσε τη Μηδία. "


Μα φιλε μου ,αν διαβασεις καλα αυτο το κειμενο ,θα καταλαβεις οτι ο δατης απλα λεει οτι οι μηδοι καταγωνται απο την αθηνα και οτι απλα ηρθαν να παρουν τη γη των προγονων τους.Δεν λεει οτι οι αθηναιοι ειναι μηδοι ,αλλα οτι οι μηδοι ηταν αθηναιοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 12:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την Ελλάδα έχει περάσει κάθε καρυδιάς καρύδι. Το από που κατάγεται ο σημερινός Έλληνας όμως δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.
Αυτό που έχει είναι το τι αισθάνεται, το τι θέλει και ποιο είναι το όραμά του γι' αυτόν τον τόπο.
-Είναι γεγονός ότι Έλληνες στην καταγωγή έχουν προδώσει αυτόν τον τόπο και ξένοι αλλά φιλέλληνες, τον έχουν ευεργετήσει.
Οπότε δεν έχει ουσία το να καθόμαστε και να ψάχνουμε για την καταγωγή φυλών 1.000 ή 2.000 ή 3.000 ετών π.Χ.

-Υ.Γ. Ωραίοι, ο strangerz2 και ο Βαγγέλης, μας χάρισαν μπόλικο γέλιο!

NIKOS XILOYRIS - O GIGANTAS P.X.

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 15:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados
quote:
Μα φιλε μου ,αν διαβασεις καλα αυτο το κειμενο ,θα καταλαβεις οτι ο δατης απλα λεει οτι οι μηδοι καταγωνται απο την αθηνα και οτι απλα ηρθαν να παρουν τη γη των προγονων τους.Δεν λεει οτι οι αθηναιοι ειναι μηδοι ,αλλα οτι οι μηδοι ηταν αθηναιοι...

Ναί φίλε μου γιαυτό και το ανέφερα.
Δεν γνωρίζω το σκεπτικό σου οπως δεν γνωρίζω πως ακριβώς αντιλαμβάνεσαι τις αντιλήψεις των ιστορικών.
Οπως ανέφερες αν κατάλαβα καλά πολλοί ιστορικοί θέλουν σκοπίμως να μην θεωρήσουν γηγενείς τους μετανάστες, αν και νομίζω οτι ερμηνεύεις τα κείμενα με εναν υποκειμενικό τρόπο.
Στην προκειμένη περίπτωση οπως σε όλες βέβαια οι συγγραφείς θέλουν τους Πέρσες να έχουν καταγωγή Ελληνική και οχι μόνο τους Πέρσες.

europaios

quote:
Το από που κατάγεται ο σημερινός Έλληνας όμως δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.

Πώς δεν έχει ρε Νώντα.
Εδώ τρεχαγύρευε και αλλοι χτυπιούνται οτι ο Ελληνας έχει καθαρό αίμα.
Εάν λοιπόν έχει ο Ελληνας καθαρό αίμα τότε έχουν και οι Πέρσες που κατάγονται απο το Μήδο έχουν και οι Αιγπτιοι που είναι απόγονοι του Βήλου εχουν και οι Φοίνικες που κατάγονται απο τον Αγήνορα έχουν και οι Σλάβοι που κατάγονται απο τον Ιλλυριό οι Καυκάσιοι που κατάγονται απο τον Υπερίωνα οι Ισπανοί αλλά και σε όσα μακρινά μέρη φαίνεται να γνώριζαν τότε οι Ελληνες ολοι τους φαίνεται να είναι Ελληνες που έχουν αποικήσει και δημιούργησαν απογόνους ακόμα και στη χώρα των Υπερβορείων.
Κάτι Κινέζοι έχουν μείνει απέξω κάτι ερυθρόδερμοι αλλά και για αυτούς φρόντισαν με κάποιους ασαφείς τρόπους να τους θεωρήσουν Ελληνες. Μέσα απο τη μυθιστορία πάμε ακόμα πιο παλιά Πλούταρχος περί Ισιδος και Οσίριδος οπου ο Διόνυσος εκστρατεύει στην Κίνα?
Τι γίνεται εδώ τελικά.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί να το κάνουν αυτό? Τόσο διορατικοί ήσαν? ή πράγματι οι Ελληνες είχαν ταξιδέψει σε ολον τον τότε κόσμο και δημιούργησαν αποικίες.


Edited by - allzzaro on 30/05/2010 15:16:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 16:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro

quote:
....ή πράγματι οι Ελληνες είχαν ταξιδέψει σε ολον τον τότε κόσμο και δημιούργησαν αποικίες.

Τα ιερά βιβλία και οι παραδόσεις λαών όπως οι Ινδοί, οι Ιάπωνες και οι γηγενείς Αμερικανοί, καταγράφουν, έντονα, αυτήν την πιθανότητα.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 17:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπετ πιστεύω ότι κάνεις λάθος.

Μετά τον Βαγγέλη δημοσιεύω κι εγώ τη δική μου φωτό!

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 18:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Νώντα στη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχουν δύο ειδών προδότες.
Αυτοί που γίνονται προδότες ηθελημένα τους και αυτοί που γίνονται άθελα τους..

Για φωτό δεν θα έπρεπε να επιλέξεις τον γιαπωνέζο αλλά αυτό..

Edited by - allzzaro on 30/05/2010 18:32:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 19:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ...κηροζίνη είναι αυτή που ρίχνεις στη φωτιά ρε φιλε allzzaro;......Μπουρλότο, θα γίνουμε, που έλεγε κι η Σαπφώ Νοταρά.....Θα μολύνεις την ατμόσφαιρα, οικολόγε μου!!!!!!
Η καθαρότητα του Έλληνα,δεν είναι θέμα άποψης..
Υπάρχουν αναλύσεις και αναλύσεις, εξηγήσεις επι εξηγήσεων και αποδειξεις για την δύναμη και καθαρότητα του ελληνικου γονιδίου...
Πρέπει να το ..κρύψουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2010, 19:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ, allzzaro,
Η φωτογραφία μου μπορεί να μην είναι σαν του Κινέζου, αλλά σίγουρα δεν είναι σαν τη δική σου παρακάτω,

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy