ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 'Ελλην και φυλετική αγνότητα."καθαρό αίμα"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 19:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε φιλαράκι Σκαρτάδε...Απλά, θα ήθελα να δω πόσο καθαροί,σαν φυλή, θα βγουν οι κινέζοι...Γιατί, άλλο κινέζοι, άλλο εισβολείς,γενικώς και άλλο μογγόλοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 19:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραία, άθεε, μπορούμε να κάνουμε, μέσω μελετών, μια σύγκριση,
για το τι εννοούμε καθαρή φυλή, ώστε να μην θεωρείται εθνικιστική κορώνα, η αλήθεια;

κοιτά είναι γνωστό ότι οι χαζοχαρούμενοι με ελληνικό αίμα αριστεριστές διεθνιστές βλέπουν αρνητικά μόνο ότι αφορά την ελλάδα έτσι
ενώ βαφτίζουν φασιστική άποψη το ότι είμαστε καθαρή φυλή βαφτίζουν αναφαίρετο δικαίωμα την ίδια άποψη όταν λέγεται από έναν βάσκο

η προσπάθεια απελευθέρωσης της βόρειας ιρλανδίας είναι δικαίωμα αλλά η παραμικρή αναφορά για απελευθερωση της βόρειας κύπρου ή της βόρειας ηπείρου είναι φασισμός

με λίγα λόγια όλοι έχουν δικαίωμα,εκτός των ελλήνων,να είναι περήφανοι για την ιστορία του λαού τους

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 20:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή την υποκρισία, είναι που δεν πάω κι εγώ άθεε...Ειναι τόσο επιφανειακή και κουτή, που μου κάνει εντύπωση, που την πατάνε μερικοί....
Αν είναι κάποια φυλή καθαρή,φαίνεται με πολλούς τροπους και πάνω απο όλα, με την λογική και τη γνώση..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 21:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μετά τη συνειδητοποίηση ορισμένων, ότι γεράσαμε, ας περάσουμε
και πάλι στο θέμα μας, περί φυλετικής αγνότητας, όπου αντί να μαλώνουμε για την καθαρότητα της ελληνικής φυλής, καλα θα ήταν
να αναφέραμε άλλες φυλές,δικά τους όρια και αγνότητα αίματος,
για αλλαγή και μέτρο....
Να λέγαμε και για καμιά άλλη, για να έχουμε μεγέθη σύγκρισης,
γιατι, δεν είναι συναισθηματικό το ζήτημα,αλλά,ποσοστών ....
Ποια φυλή,είναι καθαρή;Εκτός απο τη δική μας.....
Υπάρχει καμία;

μμμ.. ΠΓΔΜ??

Edited by - allzzaro on 09/06/2010 21:56:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 23:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα πιάσαμε τη σοβαρή συζήτηση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 23:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλζαρο σε τρωει ο κολος σου βραδιατικα για μπινελικια ετσι?Ξερω ξερω κανεις πλακα.Αντε ρε που ειναι κανενας σκοταδιστης?ξενερωσαμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 23:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν είπα τίποτα ο δόλιος.
Ο τρεχαγύρευε είπε να μιλήσουμε για την καθαρότητα αλλων φυλών και εγώ είπα να μιλήσουμε και για τους Σκοπιανούς
Ο Ιλλυριός ήταν Ελληνας, λέω μπάς και αυτοί έχουν κάποια σχέση?
Λέω.. ρωτάω.. αν οχι όλοι μήπως ορισμένοιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2010, 23:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φανταζεστε τωρα να ειχαμε ολοι μας φατσες σαν τον τζ.χαν και να λεγαμε οτι ειμαστε ελληνες?Ποσο γελοιο θα φαινοταν?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 10:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αστείο είναι όμως, φιλε skartados, ότι αυτό συμβαίνει με
τους....Τούρκους γείτονες μας και μάλιστα, ανάποδα...Απο μογγολοειδείς, γίνονται πιο ..καυκάσιοι,ή οι επιμειξίες,ειδικά με Έλληνες, τους αλλοιώσαν εντελώς,όπως λέγεται...
Πάλι εθνική θα με πουνε;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 12:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φανταζεστε τωρα να ειχαμε ολοι μας φατσες σαν τον τζ.χαν και να λεγαμε οτι ειμαστε ελληνες?Ποσο γελοιο θα φαινοταν?

Εχεις χάσει τη μπάλα σκαρτάδε...

Εντάξει οι Ελληνες είναι ανόθευτοι αλλά οι Ελληνες είχαν δημιουργήσει αποικίες παντού. Σε ολο τον κόσμο.
Εκεί δεν έχουν αφήσει το στίγμα τους?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 12:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στου γυαλού τα βοτσαλάκια...κάθονται δυο καβουράκιαααααα...

Γειά σου φίλε Φώτη...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 12:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Φανταζεστε τωρα να ειχαμε ολοι μας φατσες σαν τον τζ.χαν και να λεγαμε οτι ειμαστε ελληνες?Ποσο γελοιο θα φαινοταν?

Εχεις χάσει τη μπάλα σκαρτάδε...

Εντάξει οι Ελληνες είναι ανόθευτοι αλλά οι Ελληνες είχαν δημιουργήσει αποικίες παντού. Σε ολο τον κόσμο.
Εκεί δεν έχουν αφήσει το στίγμα τους?


Εκει που πραγματι πηγαν και εζησαν για χιλιετιες,φυσικα και αφησαν το στιγμα τους,δηλ.σε ολες τις ευρωπαικες ακτες της μεσσογειου,μ.ασια,ευξεινος ποντος κ.τ.λ.Οχι ομως στην αμερικη-πολλυνησια-αρη-αφροδιτη-σειριο και οπου αλλου τους τοποθετουν οι τσαρλατανοι-μπουρδολογοι ελλαδεμποροι.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 20:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός μίλησε φίλε μου για Αμερική και Σείριο?
Αρα λοιπόν υπάρχει το στίγμα του Ελληνα σε αυτές τις χώρες.

Τώρα για το αν είχαν πάει οι Ελληνες στην Αμερική.
Τον Πυθέα τον Μασσαλιώτη τον γνωρίζεις νομίζω.
Εψαχνε να βρεί την Θούλη φίλε μου και έφτασε μέχρι τον Βόρειο Αρκτικό Κύκλο.
Το αναλογίζεσαι αυτό?
Σήμερα πολύ δύσκολα μπορεί να πλεύσει πλοίο σε αυτές τις περιοχές και το 380 ΠΧ ο άνθρωπος κατάφερε να πλεύσει έως εκεί με πρωτόγονα μέσα.
Με οτι μέσα και οτι γνώσεις έπλευσε ο Πυθέας προς αυτές τις περιοχές με τα ίδια μέσα θα μπορούσαν να πλεύσουν και οι Κρήτες και οι Κυκλαδίτες οι οποίοι μπορούσαν και πλαγιοδρομούσαν με τα ιστιοπλοικά τους.
Μάλιστα μπορώ να σε διαβεβαιώσω οτι οι Ελληνες το 350 ΠΧ μπορεί να μην διέθεταν πλοία που πλαγιοδρομούσαν αλλά οι Κρήτες και οι Κυκλαδίτες διέθεταν και μάλιστα είχαν στενές σχέσεις με τις Κασσιτερίδους νήσους και τη Θούλη.
Δεν είναι λοιπόν ούτε μπουρδολόγοι ούτε ελλαδέμποροι μιας και η Αμερική στο Βόρειο αυτό σημείο βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής.
Είναι λοιπόν αδύνατον να μην έχουν περάσει στην Αμερική. Είναι αδύνατον να είχαν φτάσει εως εκεί και έστω κατά λάθος απο αποπροσανατολισμό να μην είχαν φτάσει εκεί.
Τώρα σε οτι αφορά το Σείριο αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο..

Edited by - allzzaro on 10/06/2010 20:51:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 20:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια είναι τα στοιχεία που έχεις σχετικά με αυτό το γεγονός, γείτονα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 20:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%85%CE%B8%CE%AD%CE%B1%CF%82_%CE%BF_%CE%9C%CE%B1%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%82

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 20:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποια είναι τα στοιχεία που έχεις σχετικά με αυτό το γεγονός, γείτονα;

Eνα εκατομμύριο φορές στο έχω πεί ρε φίλε.
Θα ψάχνεις και θα τα βρίσκεις δεν θα ρωτάς είναι αγένεια..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Θώρ Χάργιενταλ τον έχεις ακουστά γείτονα;


Ρωτάω για την υπόθεση Αμερική... όχι για τα ταξίδια του Πυθέα εν γένει. Κάνεις εικασίες ή μιλάς με βάση τα στοιχεία;

Edited by - IndustrialAngel on 10/06/2010 21:05:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το Θώρ Χάργιενταλ τον έχεις ακουστά γείτονα;


Ρωτάω για την υπόθεση Αμερική... όχι για τα ταξίδια του Πυθέα εν γένει. Κάνεις εικασίες ή μιλάς με βάση τα στοιχεία;

Edited by - IndustrialAngel on 10/06/2010 21:05:17


για αμερική δεν ξέρω αν πήγε και δεν νομίζω νόμιζα ότι ρωτούσες αν έχουμε στοιχεία για το ταξίδι στην θουλή

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γνωρίζεις το ταξίδι του Χάγιερνταλ και μου ζητάς στοιχεία για το αν οι αρχαίοι λαοί πέρασαν απο τον αρκτικό κύκλο στην Αμερική?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή τον ξέρω για αυτό τον αναφέρω... Ξέρεις ποια είναι η διαφορά του από πολλούς; ΑΠΕΔΕΙΞΕ την υπόθεσή του... Για αυτό σου λέω... Υπάρχουν αποδείξεις ή εικασίες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και?

Δηλαδή περιμένουμε απο κάποιον να αποδείξει τα αυτονόητα?

Μέχρι να ανακαλυφθεί το σπήλαιο στο Φράχθι πίστευαν οτι οι Ελληνες ήταν ακόμα επάνω στα δένδρα το 7.000 ΠΧ.
Επρεπε λοιπόν στο σπήλαιο αυτό να βρεθεί ενα κομμάτι οψιδιανού για να πειστούν οι δύσπιστοι οτι ο οψιδιανός αυτός ήρθε απο τη Μήλο και στη Μήλο κολυμπώντας δεν πάς παρά μόνο με σκάφος.
Δεν ξέρω φίλε μου γιατί τόσο μεγάλος καημός με τις αποδείξεις και τα στοιχεία. Απλά πράγματα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, αυτός που αναζητά την αλήθεια εξετάζει τα στοιχεία σε εμετικό βαθμό. Και μετά ζητάει και ακόμα περισσότερες αποδείξεις. Έτσι είναι η επιστήμη. Δεν υπάρχουν αυτονόητα. Υπάρχουν πειράματα, ευρήματα, παρατηρήσεις και ερμηνείες αυτών... Οι ερμηνείες λέγονται θεωρίες. Για να έχει λόγο ύπαρξης μια θεωρία πρέπει να στηρίζεται σε δεδομένα και να τα ερμηνεύει "καλά".


Ακόμα και σχεδόν εύλογες εικασίες δεν είναι δεκτές αν ΔΕΝ αποδειχτούν. Αλλιώς ο κάθε τρέχα θα είχε δίκιο στο να λέει ότι είμαστε στο περίπου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου, αυτός που αναζητά την αλήθεια εξετάζει τα στοιχεία σε εμετικό βαθμό.

Ισως. Εσύ πάντως δεν ανήκεις στην κατηγορία αυτή γιατί εξετάζεις την αλήθεια μονομερώς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 21:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όχι καθόλου. Βάζω στοίχημα ότι έχω διαβάσει περισσότερα ουφολογικά από εσένα. Κυριολεκτικά ουφολογικά, που και ο πιο ανοιχτόμυαλος δε θα πίστευε. Όμως το θέμα είναι απλό...


"τι μπορείς να αποδείξεις;" Αν ας πούμε λέω βρίσκαμε σε ανασκαφή κάπου στην Ευρώπη όστο αμερικάνικου βούβαλου αυτό θα ήταν ένα καλό στοιχείο...


Εγώ σε αντίθεση με μερικούς δε φοβάμαι να εξετάσω όλες τις απόψεις. Αλλά διατηρώ τον ορθολογισμό μου και ρωτάαω την απλή αυτή ερώτησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 22:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλο τα κόμιξ φίλε μου και αλλο η απόκρυφη ιστορία.

Η ορθή λογική έχει να κάνει με το πώς ορίζει κάποιος το ορθό και το λογικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 22:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εννοώ κόμιξ...εννοώ απόκρυφες ιστορίες, απόκρυφες αρχαιολογίες, απόκρυφα ευαγγέλια, απόκρυφες δυνάμεις, απόκρυφους πλανήτες κτλ κτλ. Και επιμένω να λέω ότι έχω διαβάσει περισσότερα από πολλούς ανοιχτόμυαλους. Δε φοβάμαι να έρθω σε επαφή με την άλλη άποψη μήπως μολυνθώ.


Αλλά ξαναλέω το θέμα είναι "τι μπορεί να αποδειχτεί".


Όσο για το ορθό και το λογικό ανοίγεις μεγάλη συζήτηση, αλλά το τι πιστεύει ο κάθε άνθρωπος αλλάζει την πραγματικότητα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 22:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά ξαναλέω το θέμα είναι "τι μπορεί να αποδειχτεί".

Εγώ δεν μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία για ευνόητους λόγους.

quote:
Δεν εννοώ κόμιξ...εννοώ απόκρυφες ιστορίες, απόκρυφες αρχαιολογίες, απόκρυφα ευαγγέλια, απόκρυφες δυνάμεις, απόκρυφους πλανήτες κτλ κτλ.

Kαι γιατί δεν το λές εξ`αρχής και το λές κόμιξ.. Δεν είναι ντροπή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 22:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τα είπα κόμιξ. Τα είπα ουφολογικά. Έτσι τα λέω εγώ, τα βάζω στο ίδιο καζάνι... Άσε που νομίζω ότι τα κόμιξ έχουν πολλές περισσότερες δόσεις αλήθειας από τα "απόκρυφα". Πχ ο spiderman ή οι Χ-ΜΕΝ έχουν κάποια ενδιαφέροντα από πλευράς βιολογίας για παράδειγμα. Ειδικά οι δεύτεροι...


Όσο για τη διαδικασία που δεν μπαίνεις...σόρυ ρε γείτονα αλλά εκεί είναι "τα λεφτά". Στο να καταλάβεις τι είναι αληθές και τι όχι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 22:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ορκιζόμουν οτι είδα να γράφεις κόμιξ. Ισως να το είδα παλαιότερα σε αλλο πόστ και ξέρεις έχω φωτογραφική μνήμη αλλά με λίγα MB..

quote:
Όσο για τη διαδικασία που δεν μπαίνεις...σόρυ ρε γείτονα αλλά εκεί είναι "τα λεφτά". Στο να καταλάβεις τι είναι αληθές και τι όχι...

Δεν θα μάθεις στο εγγυώμαι
Εκεί θα βολοδέρνεσαι με τον κάθε ξερόλα να έχει διαβάσει πέντε πράγματα και να υποστηρίζει αυτός τι είναι αλήθεια και εσύ τι είναι ψέμματα. Ακρη δεν θα βγάλεις.
Απλά θα πρέπει να το δείς το θέμα απο πολλές οπτικές γωνίες.
Εκεί είναι φίλε μου όλα τα λεφτά.. και μάλιστα τώρα που δεν έχουμε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2010, 23:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δε θέλει κάποιος να πειστεί πρόβλημα του... Το debate καμιά φορά καταντάει όντως ατελέσφορο όμως ξεχνάς κάτι... Τα αποτελέσματα... Αν εφαρμόζοντας μια θεώρηση φτιάξεις κάτι που δουλεύει τότε τι νόημα έχει ο διάλογος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy