ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 20:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Στην ελληνικη πραγματικοτητα δεν υπαρχει ΕΞΟΔΟΣ!!!

αμα τη εισοδω εις αυτην ουδεν λαθος αναγνωριζεται!!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 20:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
αν θες παιρνεις τα μμμ αν δεν θες δεν τα παιρνεις

αλλα για οσο διαστημα κανεις χρηση των μμμ πρεπει να ξερεις οτι κουμαντο δεν κανουν αυτοι που πληρωνουν αλλα αυτοι που τρωνε

ετσι απο την στιγμη που ο καθε ενας σε μια θεση
νομηζει οτι εχει πιασει τον παπα απο τα @ρχιδι@ θα φερετε σαν τα μμμ να ειναι δικα του

οταν και αν καταλαβουν οι κατεχοντες μια θεση οτι πρεπει να κανουν σωστα την δουλεια τους
θα γινετε μπαχαλο και αυτο θα γινετε σε καθε τομεα

ετσι αργει να ερθει ο συρμος η η ιστοσελιδα;
λεω στα παλια μου τα παπουτσια αν θες μπες αν οχι για σου

εχεις παραπονο οτι ειναι βρομικα η οτι καποια θεματα ειναι γελια;
λεω στα παλια μου τα παπουτσια αν θες μπες αν οχι για σου

εχεις παραπονο απο την συμπερηφορα των υπευθηνων;
λεω στα παλια μου τα παπουτσια αν θες μπες αν οχι για σου

και ολα αυτα τα λεω μεχρι να καταλαβω οτι δεν ειμαι εγω ο αρχων αλλα εσυ

γιατι αν δεν μπεις εσυ ο ενας και ο αλλος θα το κλεισω το μαγαζι

η οποια ομοιοτης η παραληρησμος με υπαρκτα προβληματα σε διαδικτιακο χωρο ειναι συμπτωματικη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 21:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Gigenis:
[quote
ο προαστιακος εχει καποιους κανονες
οσοι εχουν χριστει ως αρμοδιοι για τον ελεγχο κανουν πολυ καλα την δουλεια τους
αλλα ειπαμε λαθος δεν κανει οποιος δεν κανει τιποτα


η οποια ομοιοτης η παραληρησμος με υπαρκτα προβληματα σε διαδικτιακο χωρο ειναι συμπτοματικη

] [/quote]

Μπράβο, βρε Γηγενή, καλά τα είπες!

Αλλά, κατά την ταπεινή μου γνώμη, έπρεπε να προσθέσεις κανα δυό πραγματάκια, για να είσαι πιό σαφής - γιαυτό, παίρνω το θάρρος, με το συμπάθειο, να σε συμπληρώσω:

" Ο προαστειακός έχει κάποιους κανόνες, που είναι γνωστοί σε όλους, αλλάζουν ανάλογα με το κάθε μέλος- σόρρυ, επιβάτη- και ανάλογα με την ημέρα, καθώς επίσης και με τα κέφια μας.

Οσοι έχουν χριστεί για τον έλεγχο, είναι απο χέρι χριστοί, και κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους- αλλιώς δεν θα είχαν χριστεί Ανωθεν, και δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης- σε αυτη την περίπτωση όμως, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΊΧΕ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ - ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ !

-Αλλά είπαμε, λάθος δεν κάνει, όποιος δεν κάνει τίποτα - αλλά, και λάθος να κάνει, καλώς καμωμένο ήταν!

ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΌΝ,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΙΛΑΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΟΡΘΙΟΥΣ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΡΕΞΩ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ! ( Γουστάρωωωω!!)Εδώ φανταστείτε, θηλυκή , υψηλόβαθμο υπάλληλο του προαστειακού με στολή - χιτλερικό καπέλλο, μαυρες δερμάτινες μπότες, μαστίγιο...

Ασε δε που θα σας αυξήσω και τα εισητήρια του προαστειακού, που ενώ τα έχετε σχεδόν τζάμπα, τολμάτε και αντιμιλάτε, ρε... να μην πώ!)

Θα τιμωρηθείτε με αποκλεισμό από τον προαστειακό για διάστημα δύο μηνών, για να καταλάβετε το αμάρτημα σας, αν όμως...λέω αν.. είστε διατεθειμένοι να μετανιώσετε πικρά, ελάτε να σουρθείτε μετανιωμένοι στα πόδια μας, να παραδεχτείτε κλαιγοντας και οδύροντας ( οδύροντας? αστο, το ξύλο θα σας το δώσουμε εμείς - πάλι γουστάρωωωω!), και μπορεί να σας επιτρέψουμε να ξανανεβείτε στον προαστειακό, υπο επιτήρηση, πάντα..

Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΣ Η ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΣΜΟΣ ΜΕ ΥΠΑΡΚΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΧΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ....!!!????!?!?!? "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 21:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΌΝ,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΙΛΑΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΟΡΘΙΟΥΣ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΡΕΞΩ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ! ( Γουστάρωωωω!!)Εδώ φανταστείτε, θηλυκή , υψηλόβαθμο υπάλληλο του προαστειακού με στολή - χιτλερικό καπέλλο, μαυρες δερμάτινες μπότες, μαστίγιο...


εγω θα αντιμιλαω θα αντιμιλαω θα αντιμιλαω
(περιμενω την θηλυκη υψηλοβαθμο υπαλληλο με ολα τα αξεσουαρ)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 22:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
ε ρε συγκοινωνιακη αναλυση !!!

σας αρεσουν οι τροχονομοι??

η μαγκια ειναι χωρις τροχονομους κι ολα να δουλευουν ρολοι

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 00:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
hendrix:
quote:
η μαγκια ειναι χωρις τροχονομους κι ολα να δουλευουν ρολοι

_________________________


Αγαπητέ Hendrix,

" oι μάγκες δεν υπάρχουν πιά, τους πάτησε το τραίνο - στην περιπτωσή μας, ο προαστειακός "

Αγαπητέ Γηγενή,

quote:
εγω θα αντιμιλαω θα αντιμιλαω θα αντιμιλαω
(περιμενω την θηλυκη υψηλοβαθμο υπαλληλο με ολα τα αξεσουαρ)

Πάς γυρεύοντας να φας το κεφάλι σου, βάζοντας τα με την υψηλόβαθμη υπάλληλο του προαστειακού!

Κι άλλοι που νόμιζαν ότι είναι σκληροτράχηλοι, πήγαν να τα βάλουν μαζί της και την πάτησαν οικτρά!Ένας μάλιστα που ξέρω,( όνομα και μη χωριό ), που ξημεροβραδιαζοταν στο esoterica, και έκανε το σκληρό, μπλέχτηκε μαζί της και αναγκάστηκε ο καημένος , στο τέλος,να πάρει των ομματιών του και να φύγει και από τη χώρα, και τελευταία, να εξαφανιστεί από προσώπου γης, και μάλλον θα τρελάθηκε κιόλας - τόσο σκληρές ήταν, φαίνεται, οι βουρδουλιές της υψηλόβαθμης...

Αχ, και που να ξέρατε, εσείς τα αθώα παλληκάρια, με τι έχετε να κάνετε...

- Λοιπόν, για τα παραπάνω, όσοι καταλαβαίνετε, καταλαβαίνετε...

Οσοι δεν καταλαβαίνετε, ε, δεν μπορούμε να τα πούμε και δημόσια , που τα ξέρουμε αυτά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 01:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΌΝ,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΙΛΑΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΟΡΘΙΟΥΣ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΡΕΞΩ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ! ( Γουστάρωωωω!!)Εδώ φανταστείτε, θηλυκή , υψηλόβαθμο υπάλληλο του προαστειακού με στολή - χιτλερικό καπέλλο, μαυρες δερμάτινες μπότες, μαστίγιο...


Nausika317, με κάτι τέτοια ανάβω ξέρεις

Το χιτλερικο καπέλο με χαλάει λίγο βέβαια, αλλά οι επιβλητικές δυναμικες γυναίκες με μαύρες δερμάτινες μπότες και μαστίγιο είναι από τις αδυναμίες μου

Τα λέμε

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 17:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
αν θες παιρνεις τα μμμ αν δεν θες δεν τα παιρνεις

Δεν είναι έτσι.

Η αποτροπή των ΜΜΜ απο τον άνθρωπο τον εξαναγκάζει στη χρήση των ΙΧ.
Ετσι λοιπόν ενας συρμός.. πχ Κηφισιά-Πειραιάς.. μεταφέρει στην ολη του διαδρομή τουλάχιστον 4.000 ανθρώπους σε 1 ώρα.
Με 15 συρμούς στο σύστημα και καθόλη διάρκεια της ημέρας λογάρισε γιγενή...
Φαντάσου λοιπόν αυτές τις χιλιάδες .. απο ενα 1800 CC..

Δεν είναι έτσι λοιπόν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 18:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:

Δεν είναι έτσι.

Η αποτροπή των ΜΜΜ απο τον άνθρωπο τον εξαναγκάζει στη χρήση των ΙΧ.
Ετσι λοιπόν ενας συρμός.. πχ Κηφισιά-Πειραιάς.. μεταφέρει στην ολη του διαδρομή τουλάχιστον 4.000 ανθρώπους σε 1 ώρα.
Με 15 συρμούς στο σύστημα και καθόλη διάρκεια της ημέρας λογάρισε γιγενή...
Φαντάσου λοιπόν αυτές τις χιλιάδες .. απο ενα 1800 CC..

Δεν είναι έτσι λοιπόν.


η απαντηση που δινετε απο οσους εργαζονται στο δημοσιο φορεα στη λογικοτατη σου απαντηση ειναι

δεν μου καιγετε καρφι βρεξει χιονισει ο μισθος θα πεσει

με λιγα λογια αγαπητε δεν ιδρωνει το αυτι τους
μονο αν γινει μια δυναμικη αποχωρηση απο τα μμμ απο ολους τους επιβατες/πελατες για δυο τρεις μερες
μονο τοτε θα καταλαβουν τα χαιβανια οτι κατι συμβενει
μεχρι τοτε οσο υπαρχουν επιβατες /πελατες θα πηγενουν ολα καλα για τους υπευθηνους και ατομα σαν εσενα απλα θα σε αντιμετωπιζουν σαν γραφικο


quote:

Πάς γυρεύοντας να φας το κεφάλι σου, βάζοντας τα με την υψηλόβαθμη υπάλληλο του προαστειακού!

Κι άλλοι που νόμιζαν ότι είναι σκληροτράχηλοι, πήγαν να τα βάλουν μαζί της και την πάτησαν οικτρά!Ένας μάλιστα που ξέρω,( όνομα και μη χωριό ), που ξημεροβραδιαζοταν στο esoterica, και έκανε το σκληρό, μπλέχτηκε μαζί της και αναγκάστηκε ο καημένος , στο τέλος,να πάρει των ομματιών του και να φύγει και από τη χώρα, και τελευταία, να εξαφανιστεί από προσώπου γης, και μάλλον θα τρελάθηκε κιόλας - τόσο σκληρές ήταν, φαίνεται, οι βουρδουλιές της υψηλόβαθμης...

Αχ, και που να ξέρατε, εσείς τα αθώα παλληκάρια, με τι έχετε να κάνετε...

- Λοιπόν, για τα παραπάνω, όσοι καταλαβαίνετε, καταλαβαίνετε...

Οσοι δεν καταλαβαίνετε, ε, δεν μπορούμε να τα πούμε και δημόσια , που τα ξέρουμε αυτά!


ο καθε ενας/μια κανει τον μαγκα μεχρι να βρεθει ο μαστορας/ισα
που θα του δειξει οτι υπαρχει και καποιος που την σκιζει την γατα
και απο οτι βλεπω ουτε εγω αλλα ουτε εσυ τον εχουμε συναντισει μεχρι τωρα

η οποια ομοιοτης η παραλληρισμος με υπαρκτα προβληματα σε διαδικτυακο χωρο ειναι συμπτωματικη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 18:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
μονο τοτε θα καταλαβουν τα χαιβανια οτι κατι συμβενει
μεχρι τοτε οσο υπαρχουν επιβατες /πελατες θα πηγενουν ολα καλα για τους υπευθηνους και ατομα σαν εσενα απλα θα σε αντιμετωπιζουν σαν γραφικο

Ναί οντως.. αυτό θα ήταν οτι το καλύτερο .. αλλά να κάνουμε αποχή.. ρε γ$%%^^%$το . Αποχή απο τα ΜΜΜ..
Και πάλι οπως λές.. δεν θα ιδρώσει το αυτί τους..
Αν και σαν εκπρόσωπος που είσαι.. κάτι θα μπορούσες να κάνεις..

Χρόνια Πολλά σήμερα στους - στις εορτάζοντες... αλλά και στους μή εορτάζονες.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 19:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΌΝ,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΙΛΑΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΟΡΘΙΟΥΣ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΡΕΞΩ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ! ( Γουστάρωωωω!!)Εδώ φανταστείτε, θηλυκή , υψηλόβαθμο υπάλληλο του προαστειακού με στολή - χιτλερικό καπέλλο, μαυρες δερμάτινες μπότες, μαστίγιο...

httpΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 19:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Κι άλλοι που νόμιζαν ότι είναι σκληροτράχηλοι, πήγαν να τα βάλουν μαζί της και την πάτησαν οικτρά!Ένας μάλιστα που ξέρω,( όνομα και μη χωριό ), που ξημεροβραδιαζοταν στο esoterica, και έκανε το σκληρό, μπλέχτηκε μαζί της και αναγκάστηκε ο καημένος , στο τέλος,να πάρει των ομματιών του και να φύγει και από τη χώρα, και τελευταία, να εξαφανιστεί από προσώπου γης, και μάλλον θα τρελάθηκε κιόλας - τόσο σκληρές ήταν, φαίνεται, οι βουρδουλιές της υψηλόβαθμης...

Μα .. τι σκληροτράχηλος ήταν τότε.. ?
Ετσι είναι οι σκληροτράχηλοι ρε Ναυσικά... ??
Αρε.. που είναι εκείνες οι παλιές εποχές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 19:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Και η μαχη καλα κρατει


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 19:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Οσοι έχουν χριστεί για τον έλεγχο, είναι απο χέρι χριστοί, και κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους- αλλιώς δεν θα είχαν χριστεί Ανωθεν, και δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης- σε αυτη την περίπτωση όμως, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΊΧΕ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ - ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ !

ΕΙΣΑΣΤΑΝ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 17:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Mπλα Μπλα Μπλα... γιατι παραπονιουμαστε? Εχουμε κατι να χωρισουμε? ή το κανουμε για πλακα?


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 19:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Agnostic:
quote:
Nausika317, με κάτι τέτοια ανάβω ξέρεις



-Φωτιά στα μπατζάκια μας, Agnostic!
Πάντως, η υψηλόβαθμη υπάλληλος δεν είναι ξανθιά, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχει σκούρα μαλλιά ελπίζω να μη σε χαλάει κι αυτό, όπως το καπέλλο..

Gigenis:

quote:
ο καθε ενας/μια κανει τον μαγκα μεχρι να βρεθει ο μαστορας/ισα
που θα του δειξει οτι υπαρχει και καποιος που την σκιζει την γατα
και απο οτι βλεπω ουτε εγω αλλα ουτε εσυ τον εχουμε συναντισει μεχρι τωρα

Οχι, εγώ δεν χαμπαριάζω από "μάστορες'! - εκτός από ένα μάστορα, συγκεκριμένα υδραυλικό, που τον χρειάζομαι τώρα.. Μήπως ξέρεις κανέναν καλό?

Alzzaro:

quote:
Ναί οντως.. αυτό θα ήταν οτι το καλύτερο .. αλλά να κάνουμε αποχή.. ρε γ$%%^^%$το . Αποχή απο τα ΜΜΜ..
Και πάλι οπως λές.. δεν θα ιδρώσει το αυτί τους..
Αν και σαν εκπρόσωπος που είσαι.. κάτι θα μπορούσες να κάνεις..

Και αποχή να κάνουμε, πάλι δεν θα βρούμε το δίκιο μας, η και θα μας κατηγορήσουν πίσω από την πλάτη μας ότι δεν έχουμε οικολογική συνείδηση και πα΄με με το αυτοκίνητο, ότι μολύνουμε το περιβάλλον και άλλα αναληθή. Και μάλιστα, αν υπάρχουν οι γνωστοί "πειθήνιοι" επιβάτες, που πάνε έτσι κι αλλιώς γιατι δεν έχουν άλλη επιλογή ( Τι, σου λέει ο άλλος, θα πάω με τα πόδια απο την Παλλήνη, ας πούμε, στο σταθμό Λαρίσης??), και έτσι θα έχουμε κάνει μιά τρύπα στο νερό!

Προτείνω δραστικώτερες λύσεις!!
Π.χ. ΓΚΑΖΑΚΙΑ!(ώπα... νασου και μυρίζομαι την αντι-τρομοκρατική να πλησιάζει..)
-Agnostic,τι λές, αυτά σίγουρα θα σε ανάψουν!

-Και άν τα γκαζάκια δεν τους φοβήσουν, θα χρησιμοποιήσουμε την ύστατη λύση - ΘΑ ΤΟΥς ΧΤΥΠΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ!!

λΟΙΠΌΝ, ΌΠΩς ΣΑς ΕΊΠΑ,ALZZARO KAI GIGENIS, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΉ ΉΔΗ ΜΑς ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΊ Η ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΉ, ΚΑΘΏς ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΙ ΤΟΥ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑΚΟΎ, ΠΕΡΑΙΤΈΡΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΦΡΟΝΟΥΝΤΕΣ ΕΠΙΒΑΤΕΣ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΙΔΙΑΝ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ!

ο νοών , νοήτω ...

PREDATOR:

quote:
Mπλα Μπλα Μπλα... γιατι παραπονιουμαστε? Εχουμε κατι να χωρισουμε? ή το κανουμε για πλακα?

-Παραπονούμαστε? Εσύ δεν νομίζω να παραπονιέσαι ,φίλε Predator..

Μα, είναι φως φανάρι γιατι παραπονούμαστε...

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥς ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΟΛΙΤΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΔΙΕΙΣΔΥΣΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ, ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ, ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ Η ΜΗ, ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ "ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ¨"!
ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ ΜΜΜ! ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 19:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Φωτιά στα μπατζάκια μας, Agnostic!
Πάντως, η υψηλόβαθμη υπάλληλος δεν είναι ξανθιά, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχει σκούρα μαλλιά ελπίζω να μη σε χαλάει κι αυτό, όπως το καπέλλο..

εεε....θα ήσουν πιο αναλυτική αν μας έλεγες και τι δεν φοράει χεχε.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 19:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aν και εγω προσωπικα δεν ειμαι στον Δημοσιο Τομεα, καθως τον αντιπαθω εξαιρετικα... Εχω παραπονο απο αυτους που λες...

Αλλα εσεις εχετε προβλημα απο καποια προσωπα του Forum (να μην αναφερω ονοματα, δεν χρειαζεται)... Τι νομιζετε οτι προκαλει αυτη τη συμπεριφορα τους? Η "δυναμη" που εχουν (ουσιαστικα, λογω του οτι ειναι διαχειριστες-συντονιστες) και "επιβαλλονται"? Αν το κανουν αυτο, καταστρεφουν τους "ατυπους" νομους της Δημοκρατιας και της Ελευθεριας του Λογου...

Ομως... υπαρχουν και ατομα, που χρησιμοποιησαν ΚΑΙ το συγκεκριμενο Forum για να δειξουν το ποσο αναγωγοι ηταν ή απλα για να "πουλησουν" μουρη... περα δηλαδη απο αυτους που απλα θελουν να διαβασουν, να μαθουν ισως, να πουνε τις ιδεες τους, και ολα αυτα ελευθερα...

Θα ηθελα να παρουν μερος σε αυτο και οι "απο πανω" οπως τους αναφερετε, να δουμε τι τελικα ισχυει... Και στο τελος ισως "η γκρινια" σταματησει, και γυρισουμε στον επικοδομητικο διαλογο...

Καποτε το Forum ηταν πιο ησυχο (ειμαι αναγνωστης τουλαχιστο εδω και 4 χρονια, ασχετα αμα ειμαι 1 χρονο μελος) και καποια στιγμη η συνοχη χαλασε... Ας προσπαθησουμε να ερθουμε σε αυτν την ηρεμια...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 01:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Αγαπητέ Predator,
quote:
Θα ηθελα να παρουν μερος σε αυτο και οι "απο πανω" οπως τους αναφερετε, να δουμε τι τελικα ισχυει... Και στο τελος ισως "η γκρινια" σταματησει, και γυρισουμε στον επικοδομητικο διαλογο...


Δεν νομίζω ότι μπορούν λίγα άτομα να κάνουν εποικοδομητικό διάλογο με ένα αόρατο, δαιδαλώδες σύστημα όπως το δημόσιο. Η αλλαγή θα γίνει πολύ αργά και σταδιακά, και με τη συμμετοχή πολλών πολιτών, γιατί και οι νοοτροπίες αυτές έχουν εγκαθιδρυσεί σε βάθος χρόνου.

Αν όμως αναφέρεσαι στο φόρουμ και στους άνωθεν, θα διαφωνήσω μαζί σου για περαιτέρω "διαλόγους". Εχουν γίνει πολλοί διάλογοι τελευταία, και δεν είδα παρά σκλήρυνση της στάσης - άρα, γιατί να τρώμε την ώρα μας, και να μην κάνουμε κάτι πιό εποικοδομητικό, η ευχάριστο? Στο κάτω-κάτω, μπορεί να έχουν υπάρξει εξελίξεις που δεν μας είναι γνωστές,( και ούτε θα μας γνωστοποιηθούν), και γιαυτό έχει υπάρξει σκλήρυνση στάσης.

Επίσης θα διαφωνήσω μαζί σου ότι τα πράγματα παληά ήταν πιό ήρεμα. Εγώ είμαι μέλος απο τον Ιούλιο 2006, και έχω δεί σκλήρυνση στάσης από τότε , αλλά και παληά υπήρχαν πολλές "επιθέσεις" από μέλη, που αντιμετωπίζονταν με ψυχραιμία και, μπορώ να πώ ,χιούμορ, από τους διαχειριστές.
Χαρακτηριστικά θα αναφέρω ένα παράδειγμα ενος θέματος ( δυστυχώς έχασα το url), στο " Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", με τίτλο " αdmina", απο το Σεπτ. 2004, όπου το μέλος ngwξεστόμισε ανίποτες βρισιές και ανοησίες,που δεν βγάζανε νόημα, ( τι λεσβίες, αδερφές, ναρκομανείς, εμπόρους ναρκωτικών,παιδεραστές, και δεν συμμαζεύεται...τους είπε) προς αντμινιστράτορες και μέλη, και τον άφηναν να λέει επί 18 ολοκληρες σελίδες!!

-Alzzaro, είχες πάρει μέρος και σύ, ίσως το θυμάσαι.

Στο τέλος , βέβαια, ως συνήθως, δεν είχε κανένα στοιχείο, και ζήτησε συγγνώμη - αλλά η όλη φάαση ήταν ανούσια και ψυχοφθόρα, και άχρηστη.

Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει μεσολαβήσει, επιφανειακά η και παρασκηνιακά, με διάφορα μέλη, αλλα και τους αντμινιστράτορες, και τι ρόλο παίζουν, τι επαφές μπορεί να έχουν μεταξύ τους εκτός φόρουμ, και πως επιρρεάζουν τα πράγματα, η ακόμα κι αν είναι οι ίδιοι λογαριασμοί - γι αυτό, ας το αφήσουμε το θέμα του εποικοδομητικού διαλόγου - ο επικοδομητικός διάλογος σημαίνει ότι και οι δύο πλευρές θέλουν να πετύχουν κάπιο κοινό στόχο, και έχουν και διάφορες γνώσεις και δεδομένα ο ένας για τον άλλο. Εδώ νομίζω ότι αυτά είναι κάπως ασαφή, άρα ? Η ασάφεια είναι άλλωστε, χαρακτηριστικό του Ιντερνετ. ο καθένας μπορεί να είναι οποιοσδήποτε, η τρία άτομα μαζί, η αυτοί που τσακώνονται μεταξύ τους να είναι το ίδιο άτομο - Who knows? Who cares?
Αν δεν καταλαβαινει κανεις ότι το να με βρίζει, π.χ., κάποιος στο Ιντερνετ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ, ΤΌΤΕ ΈΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ "VIRTUAL REALITY" ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ!!

Αυτά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 02:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Nausika317

Αν δεν καταλαβαινει κανεις ότι το να με βρίζει, π.χ., κάποιος στο Ιντερνετ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ, ΤΌΤΕ ΈΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ "VIRTUAL REALITY" ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ!!



ειπες μια μεγαλη αληθεια

VIRTUAL REALITY SYNDROM - εξελισεται η τεχνολογια, εξελισονται και τα συνδρομα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 04:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Η απόκρυφη τεχνική της Λασπολογίας


Ένα από τα προβλήματα που καθιστούν την κατανόησή μας για τους ανθρώπους και τα πράγματα αρκετά επισφαλή, είναι ότι δυσκολευόμαστε να διακρίνουμε το γνήσιο από το κάλπικο. Στο μεγαλύτερο βαθμό, ισχύει αυτό διότι έτσι μας έμαθαν να κάνουμε, έτσι μας έχουν προγραμματίσει. Μας έχουν μάθει να προσέχουμε τα φανταχτερά πέπλα της πλάνης και να αγνοούμε τη σιωπηρή φωνή της διάκρισης μέσα μας. Να προσέχουμε τις συσκευασίες και να αγνοούμε τις ουσίες. Έτσι, βρίσκει έδαφος το φαινόμενο της λασπολογίας.

Η λασπολογία μοιάζει πάρα πολύ με την ειλικρίνεια. Δύσκολα μπορεί κανείς να την αντιληφθεί, ιδιαίτερα εάν έχει μάθει να εστιάζει στο εξωτερικό, φαινομενικό περίβλημα των καταστάσεων και όχι στο περιεχόμενο. Τα ίδια λόγια, τα ίδια επιχειρήματα, οι ίδιες κραυγές απόγνωσης μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να διακηρύξουν μια πλάνη, όσο και μια αλήθεια. Και οι άνθρωποι, θαμπωνόμαστε συχνά από τα λόγια, ξεχνόντας να ερευνήσουμε σε βάθος το αντικείμενο που περιγράφουν, ή ακόμα να βάλουμε για λίγο στην άκρη τον τρόπο με τον οποίο μας έμαθαν να σκεφτόμαστε, τολμώντας να κάνουμε ένα σάλτο πέρα από τα όρια της σκέψης. Μιας σκέψης που με πονηρό τρόπο μας έπεισαν ότι είναι η δική μας σκέψη, η δική μας ελευθερία.

Δεν είναι όμως.
Και τα λόγια είναι λίγα για να ξυπνήσουν μια συνείδηση, γιατί τα ίδια τα λόγια έχουν εκπαιδευτεί πολύ καλά, με σκοπό να την κοιμίζουν. Ακόμα και αυτά εδώ τα λόγια που διαβάζεις, δεν αρκούν από μόνα τους για να σε ξυπνήσουν. Ούτε τα δικά μου, ούτε των άλλων. Μην το πιστέψεις ποτέ αυτό!

Διάβασε την περιγραφή για την λασπολογία, αλλά μη μείνεις εκεί. Άνοιξε τα μάτια σου, δες πολλά και να είσαι ευτυχής εάν καταφέρεις να διακρίνεις έστω και λίγα.

Στην πραγματικότητα, δε χρειάζεται να σου πω τίποτε περισσότερο, δεν το έχω ανάγκη να σε πείσω για τίποτε, ούτε εσύ το έχεις ανάγκη να πειστείς από κάποιον για κάτι.

Απλά κοίτα, κρατώντας ανοιχτή την καρδιά σου και εύχομαι ολόψυχα ότι δεις, να είναι για να κάνει πρώτα απ' όλα εσένα καλύτερο.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 09:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Φιλη Ναυσικα, εγω ειμαι μελος απο το Ιουλιο τιυ 2005... αλλα διαβαζα το Forum απο το 2003... Το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα δεν εχω ερθει σε αντιπαραθεση απο τα μελη των διαχειριστων/συντονιστων ουτε σε ριξη με αλλα μελη (εκτος απο 3, με το 1 μελος τα βρηκαμε, τα αλλα 2 εχουν αποχωρησει) ...

Οποιος ομως νομιζει οτι ισχυει ενα αξιοκρατικο περιβαλλον σε αυτο το Forum και ασφικτια... δεν βλεπω τον λογο να εισερχεται στο Forum και να αρχιζει τα μπινελικια με διαφορα αλλα ατομα...

Ο σκοπος δεν ειναι να βριζουμε ιντερνετικα, αλλα να αναπτυσουμε ομαλους διαλογους! Ναι οντως τωρα τελευταια επικρατει μια "κριση" αλλα αυτο προκληθηκε αρχικα απο μελη που εισερχονται συνεχεια (το ιδια με διαφορετικο προσωνυμιο καθε φορα) και συνεχιζουν το "εργο" τους...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 16:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Εγώ είμαι μέλος απο τον Ιούλιο 2006, και έχω δεί σκλήρυνση στάσης από τότε , αλλά και παληά υπήρχαν πολλές "επιθέσεις" από μέλη

quote:
Alzzaro, είχες πάρει μέρος και σύ, ίσως το θυμάσαι.

εε.. ναί.... θυμάμαι.. εσένα δεν θυμάμαι βρέ τότε ...αν δεν απατώμαι πάνε κάμποσα χρονιά αποτην εποχη του ngw ΑΕ θα εννοείς οτι τότε εμπαινες με αλλο nick..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 18:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Tελος παντων, το θεμα ειναι ποιοι εχουν προβλημα/προβληματα και πως μπορει/μπορουν να λυθει/λυθουν...

Αν το προβλημα ειναι "ανθρωπινο" τοτε παμε σε αλλο επιπεδο, επι του προσωπικου, και πρεπει να συζητηθει μεταξυ των αντιδικουντων


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 19:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ένα από τα προβλήματα που καθιστούν την κατανόησή μας για τους ανθρώπους και τα πράγματα αρκετά επισφαλή, είναι ότι δυσκολευόμαστε να διακρίνουμε το γνήσιο από το κάλπικο.

Βρέ Αμαλία.. θα διαφωνήσω εδώ..!
Υπάρχουν οι ιριδίδουσες λωρίδες.
Υπάργουν τα υδατογραφήματα.
Υπάρχει ο ανάγλυφος αριθμός..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 19:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Δεν πισευω οτι μπορει κανεις να κατηγοριοποιησει τους ανθρωπους (ή συμπεριφορες) μονο σε 2 κατηγοριες... υπαρχουν πολλες εξαιρεσεις!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 01:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Alzzaro:

quote:
εε.. ναί.... θυμάμαι.. εσένα δεν θυμάμαι βρέ τότε ...αν δεν απατώμαι πάνε κάμποσα χρονιά αποτην εποχη του ngw ΑΕ θα εννοείς οτι τότε εμπαινες με αλλο nick..

Φίλε Alzzaro,βεβαίως και υπάρχει ένα κάρο κόσμος εδώ μέσα που γράφει με διαφορετικά nick, συγχρόνως η διαδοχικά, αλλά " μαζί με τα χλωρά, καίγονται και τα χλωρά"! - δηλαδή εγώ - όχι φίλε, υπάρχει κι άλλος τρόπος να δείς πολύ παληά θέματα - έψαχνα κάτι στο Google, και βγήκε το συγκεκριμένο link με τον ngw, απο το 2004, όπως ανάφερα παραπάνω.!

Predator:

quote:
Φιλη Ναυσικα, εγω ειμαι μελος απο το Ιουλιο τιυ 2005... αλλα διαβαζα το Forum απο το 2003... Το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα δεν εχω ερθει σε αντιπαραθεση απο τα μελη των διαχειριστων/συντονιστων ουτε σε ριξη με αλλα μελη (εκτος απο 3, με το 1 μελος τα βρηκαμε, τα αλλα 2 εχουν αποχωρησει) ...

Οποιος ομως νομιζει οτι ισχυει ενα αξιοκρατικο περιβαλλον σε αυτο το Forum και ασφικτια... δεν βλεπω τον λογο να εισερχεται στο Forum και να αρχιζει τα μπινελικια με διαφορα αλλα ατομα...

Ο σκοπος δεν ειναι να βριζουμε ιντερνετικα, αλλα να αναπτυσουμε ομαλους διαλογους! Ναι οντως τωρα τελευταια επικρατει μια "κριση" αλλα αυτο προκληθηκε αρχικα απο μελη που εισερχονται συνεχεια (το ιδια με διαφορετικο προσωνυμιο καθε φορα) και συνεχιζουν το "εργο" τους...



Φίλε predator,δεν είμαι σίγουρη με τι έννοια χρησιμοποιείς τη λέξη " αξιοκρατικό περιβάλλον" εδώ - μήπως εννοείς την κλίκα?

Οσον αφορά τα μέλη που εισερχονται συνέχεια και συνεχίζουν το "εργο" τους, δηλαδή γίνονται ενοχλητικοί/υβριστικοί/ατίθασοι κτλ., μπορεί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάποιος να μας εξηγήσειμε σαφήνεια, πως διαπιστώνεται ότι ο Λογαριασμος Α είναι το ίδιο άτομο με τον Λογαριασμό Β, με απόλυτη βεβαιότητα μέσω του υπολογιστή, και όχι μόνο από το στύλ γραψίματος του?

Πιστεύω ότι μια τέτοια εξήγηση θα ενδιέφερε πολλά μέλη να την μάθουν


Οσον αφορά την:

quote:
Η απόκρυφη τεχνική της Λασπολογίας



αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρη σε ποιόν αναφέρεται το post - πάντως είναι γραμμένο στον ενικό, άρα εικάζω ότι ο "νοών, νοήτω" και πάλι. Καλό θα ήταν ,πάντως, αν αναφέρεται μόνο σε συγκεκριμένο μέλος, αυτό να είχε διευκρινιστεί.

Το φτυάρι, πάντως, μου φαίνεται γνήσιο, και όχι κάλπικο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 02:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> πως διαπιστώνεται ότι ο Λογαριασμος Α είναι το ίδιο άτομο με τον Λογαριασμό Β, με απόλυτη βεβαιότητα μέσω του υπολογιστή

Δεν διαπιστώνεται, απλά ενδείκνυται. Όλοι έχουμε μια διεύθυνση IP η οποία συνήθως αλλάζει όταν βάζουμε μπρος τον υπολογιστή μας (ακριβέστερα όποτε ξεκινάει το modem).

Αν δυο κοντινά χρονικώς μηνύματα έχουν το ίδιο IP, πιθανότατα προέρχονται από τον ίδιο υπολογιστή, και λέω πιθανότατα γιατί μερικές εταιρείες internet κάνουν IP sharing μεταξύ δυναμικών πελατών τους.

Αν έχουν "παρόμοιο" IP, ακριβέστερα παρόμοια διεύθυνση dns που αντιστοιχεί στο κάθε IP, πάλι υπάρχει η ένδειξη.

Επίσης αν έχουν τον ίδιο browser, ή το ίδιο λειτουργικό σύστημα (windows XP, 2000, 98 κλπ), υπάρχει η ομοιότητα.

Υπάρχει και το cookie, το οποίο πρέπει να είναι πολύ σίγουρο στοιχείο, όμως σβήνεται εύκολα.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 03:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Πέρα από τους τεχνικής φύσεως τρόπους Gentleman, πιστεύω πως είναι μέρος της ανθρώπινης φύσης μας να αφήνουμε κάπου και κάπως τα ίχνη μας...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 09:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Οποιος ομως νομιζει οτι ισχυει ενα αξιοκρατικο περιβαλλον σε αυτο το Forum και ασφικτια... δεν βλεπω τον λογο να εισερχεται στο Forum και να αρχιζει τα μπινελικια με διαφορα αλλα ατομα...

Ωραία τότε να αποχωρήσουμε όλοι απο τα Forum και να μείνουν μόνοι τους η Αμαλία, ο Dying_Incubus, η gretel και καμιά δεκαριά ακόμα άλλοι που συμμετέχουν μονάχα για να κολακεύουν τα τρία παραπάνω πρόσωπα (δέν εννοώ εσένα ασφαλώς Predator εσύ έχεις σταθεί αξιοπρεπέστατα) με την ελπίδα οτι στο μέλλον δείχνοντας την καλύτερη διαγωγή θα πάρουν κάποια θέση δίπλα τους.
Με την τακτική αυτή το Esoterica το πιό διαφημισμένο μεταφυσικό Forum θα καταλήξει σε λίγο καιρό όπως μερικά άλλα γειτονιάς που περνάνε βδομάδες ολόκληρες με μηνύματα μετρημένα στο δάκτυλο του ενός χεριού. Ήδι η πτώση συνεχίζεται καθημερινά κατακόρυφα, και το βασικότερο είναι οτι να διοικηθεί έστω και συντονιστικά μιά τέτοια σελίδα χρειάζεται να έχει ανθρώπους με πείρα, μόρφωση, ικανότητες και όχι κάτι παιδάκια που εμφανίστηκαν απο το πουθενά. Αυτοί τουλάχιστον άν χρειάζεται αξιοκρατικό περιβάλον γνωρίζουν πού αξίζει τον κόπο να το εφαρμόσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy