ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 10:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Σε ευχαριστω για το preset.
Οσο αφορα για την ασημενια χορδη εδω ταιριαζει γιατι μας συνδεει με το υλικο σωμα οταν βγουμε με το αστρικο.
Να αναφερω επισης οτι ακομα και στην βιβλο αναφερει για την ασημενια χορδη!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 12:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Λέγεται ότι η ασημένια χορδή είναι αυτή που κρατάει συνδεδεμένα το αστρικό σώμα με το φυσικό κατά την αστρική προβολή. Επίσης, ότι είναι ελαστική και μπορεί να επιμηκυνθεί άπειρα.
Δεχόμενος ότι ο άνθρωπος αποτελείται από ύλη και ενέργεια (με τις όποιες παραλλαγές και βαθμίδες σε επίπεδα ανάλογα τη θεωρία και το μελετητή), φαντάζομαι ότι η ασημένια χορδή είναι μέρος του αστρικού σώματος ή μάλλον καλύτερα του ενεργειακού σώματος ή σωμάτων, η οποία το συγκρατεί με το φυσικό σώμα.
Και μάλλον όταν ο άνθρωπος πεθαίνει (το φυσικό σώμα) η χορδή αυτή σπάει και διαχωρίζεται το ενεργειακό σώμα από το φυσικό.
Αυτά τουλάχιστον μπορώ να καταλάβω με τα όσα μέχρι τώρα έχω διαβάσει σχετικά με την αστρική προβολή
Το ερώτημα είναι μπορεί η ασημένια χορδή να σπάσει κατά τη διάρκεια μιας αστρικής προβολής ?
Αν δεχθούμε ότι η ασημένια χορδή σπάει στην περίπτωση του θανάτου οπότε και επέρχεται ο διαχωρισμός σώματος – ψυχής (ύλης - ενέργειας), τότε μάλλον δεν πρέπει να υπάρχει τέτοιος κίνδυνος κατά την αστρική προβολή, γιατί λογική συνέπεια θα είναι να επέλθει ο φυσικός θάνατος, οπότε τα ρίσκα για όλους που προσπαθούν να προβληθούν αστρικά είναι μεγάλα.

Ή μήπως ελλοχεύει τέτοιος κίνδυνος τελικά ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 12:44:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το ερώτημα είναι μπορεί η ασημένια χορδή να σπάσει κατά τη διάρκεια μιας αστρικής προβολής ?

Φίλε cybershamangr,

Όλα τα βιβλία που ασχολούνται με την αστρική προβολή διαβεβαιώνουν πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατον να συμβεί. Άλλωστε, κάθε βράδυ που κοιμώμαστε και βγαίνουμε στο αστρικό, όλα πηγαίνουν καλά και επιστρέφουμε ανώδυνα στο φυσικό μας σώμα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 13:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
quote:

Όλα τα βιβλία που ασχολούνται με την αστρική προβολή διαβεβαιώνουν πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατον να συμβεί. Άλλωστε, κάθε βράδυ που κοιμώμαστε και βγαίνουμε στο αστρικό, όλα πηγαίνουν καλά και επιστρέφουμε ανώδυνα στο φυσικό μας σώμα.

Άρα εφόσον κάθε βράδυ βγαίνουμε στο αστρικό και δεν μας συμβαίνει κάτι κακό, όπως πχ. κάποιο άλλο πνεύμα να καταλάβει το σώμα μας, προφανώς δεν υπάρχει ούτε αυτός ο κίνδυνος κατά τη διάρκεια μιας αστρικής προβολής.

Γιατί σε κάποια posts κάποιοι λένε ότι υπάρχει τέτοια περίπτωση. Ή μήπως ισχύει κάτι διαφορετικό εδώ ?

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:24:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Όλα τα βιβλία που ασχολούνται με την αστρική προβολή διαβεβαιώνουν πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατον να συμβεί. Άλλωστε, κάθε βράδυ που κοιμώμαστε και βγαίνουμε στο αστρικό, όλα πηγαίνουν καλά και επιστρέφουμε ανώδυνα στο φυσικό μας σώμα.

Άρα εφόσον κάθε βράδυ βγαίνουμε στο αστρικό και δεν μας συμβαίνει κάτι κακό, όπως πχ. κάποιο άλλο πνεύμα να καταλάβει το σώμα μας, προφανώς δεν υπάρχει ούτε αυτός ο κίνδυνος κατά τη διάρκεια μιας αστρικής προβολής.

Γιατί σε κάποια posts κάποιοι λένε ότι υπάρχει τέτοια περίπτωση. Ή μήπως ισχύει κάτι διαφορετικό εδώ ?

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.


Αυτό είχε μόνο εκφραστεί σαν φόβος, όχι σαν γεγονός σε άλλα ποστ. Μάλιστα, η μόνη φορά που εκφράστηκε σα γεγονός ήταν μέσω δικού μου ποστ, λόγω λάθος πληροφοριών.
Όμως αυτό είναι απλά λάθος. Η Χορδή κόβεται μόνο όταν ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΣΟΥ να πας στα θυμαράκια.

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 15:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Να συμπληρώσω μόνο ότι φόβους ή κινδύνους για κόψιμο της ασημένιας χορδής ή είσοδο άλλων πνευμάτων στο σώμα κατά τη διάρκεια αστρικής προβολής έχω διαβάσει και σε ξένα forums και γι αυτό το ανέφερα έτσι γενικά.

Φαίνεται ότι απασχολεί πολλούς ενδιαφέρομενους ανά τον κόσμο και λογικό είναι ο καθένας που δοκιμάζει κάτι καινούριο να έχει τους όποιους φόβους, οπότε όσες φορές κι αν ρωτηθεί ή αναφερθεί κάτι παρόμοιο δεν είναι άσκοπο.

Όπως πχ. σε κάποιο άρθρο είχα διαβάσει ότι αποκρουστικοί ήχοι, εικόνες κλπ. που αισθάνεται κανείς πριν από την έξοδο οφείλονται σε παράσιτα που βρίσκονται στα κατώτερα επίπεδα κάπου μεταξύ φυσικού και αιθερικού επιπέδου τα οποία δεν μπορούν να προξενήσουν κανένα κακό παρά μόνο παρενοχλούν και φοβίζουν. Οπότε είναι προτιμότερο να απομακρυνθεί από το φυσικό σώμα για να μην έχει αυτές τις παρενοχλήσεις.
Έτσι λέει η αρθρογράφος. Τώρα αν ισχύει ή όχι δεν ξέρω.

Όπως επίσης και αν στο θέμα αστρική προβολή μπορεί κανείς με ασφάλεια να ακολουθήσει την άποψη των πολλών για κάτι ή να δοκιμάζει μόνος του με τα όποια ρίσκα.

Τέλος να πω ότι προσπαθώ όταν γράφω κάτι να διαχωρίζω αν είναι άποψη μου, ερώτημα μου, κάτι που διάβασα ή άκουσα κάπου, ή προσωπική εμπειρία, ώστε και σύγχυση να μην γίνεται μεταξύ δεδομένων, γεγονότων ή απόψεων, και ο καθένας να μπορεί να σχολιάζει καλύτερα.

Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός ...

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 16:53:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όπως πχ. σε κάποιο άρθρο είχα διαβάσει ότι αποκρουστικοί ήχοι, εικόνες κλπ. που αισθάνεται κανείς πριν από την έξοδο οφείλονται σε παράσιτα που βρίσκονται στα κατώτερα επίπεδα κάπου μεταξύ φυσικού και αιθερικού επιπέδου τα οποία δεν μπορούν να προξενήσουν κανένα κακό παρά μόνο παρενοχλούν και φοβίζουν. Οπότε είναι προτιμότερο να απομακρυνθεί από το φυσικό σώμα για να μην έχει αυτές τις παρενοχλήσεις.

Έχω διαβάσει κι εγώ παρόμοιες αναφορές, που λένε πως μπορεί να παρενοχληθείς από οντότητες του κατώτερου αστρικού. Όμως, δεν έχουν τη δυνατότητα να σε βλάψουν και αν δεν φοβηθείς και τις αγνοήσεις, θα εξαφανισθούν.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 17:46:15  Εμφάνιση Προφίλ
Έτσι ακριβώς φίλοι μου! Ο φόβος μας είναι τροφή γι’ αυτά τα όντα.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 18:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Πολυ σωστα τα ειπατε ολοι σας.
Να επαναλαμβω και εγω οτι η χορδη δεν σπαει κατα την αστρικη προβλη (ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ) και οτι οταν βγεις εξω απο το σωμα σου το μονο που εχεις να φοβασαι ειναι ο ιδιος σου ο φοβος.
Οταν φοβασαι το εκπεμπεις και δινεις τροφη σε κατωτερες οντοτητες να σε ενοχλησουν.
Δεν σας εχει τυχει στο ονειρο να πετατε και να σας ενοχλουν καποια οντα? Εμενα πολλες φορες!
Τοτε ειμαστε στο αστρικο πεδιο. Δεν εχει σπασει ποτε ομως η χορδη, ουτε το σωμα μας στο κρεβατι ειχε καταληφθει απο αλλο πνευμα.
Σε εμενα παντα μετα απο αυτο ξερω οτι για να γλυτωσω πρεπει να ξυπνησω το οποιο γινεται αμεσως!!!
Συστηνεται παντως για να ειμαστε απολυτα σιγουροι να φτιαξουμε μια ασπιδα γυρω απο το σωμα μας,να φανταστουμε ενα πολυ εντονο φως να καλυπτει ολο το σωμα.
Αυτη ειναι μια προστασια που δεν μπορει να την διαπερασι τιποτα!!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 13:32:21  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητοί Φίλοι κ Φίλες...
Έχω να γράψω αρκετό καιρό σ'αυτό το topic Ακόμα κι αν το παρακολουθώ συχνά..
Απλά...ήθελα να πω πως έχω απογοητευτεί γενικώς από το όλο θέμα, και από το γεγονός οτι η όποια μου προσπάθεια αποβαίνει άκαρπη... !
Δε θέλω να επηρεάσω κανέναν με τα παραπάνω κι εύχομαι όλοι να πετύχετε αυτό που επιθυμείτε!
Να στε καλά..


The only element that lasts forever is time...and even that sometimes it has no meaning..
Razielle - The Oceanborn Lady Of The LakeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 15:39:03  Εμφάνιση Προφίλ
Φυσικό είναι να έχεις απογοητευτεί! Αλλά μην το βάζεις κάτω, στην περίπτωση που είσαι σίγουρος ότι θέλεις να το πετύχεις.

Από προσωπική εμπειρία να σου πω, οτι 2 φορές είχα αυθόρμητη Α.Π. (κάτι απίστευτο αφού προσπαθούσα πολύ καιρό) και δεν «βγήκα» από τον φόβο μου!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 17:53:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Απλά...ήθελα να πω πως έχω απογοητευτεί γενικώς από το όλο θέμα, και από το γεγονός οτι η όποια μου προσπάθεια αποβαίνει άκαρπη... !

Συνέχισε την προσπάθεια. Δεν ξέρω τι τεχνικές εφαρμόζεις, είμαι σίγουρος, όμως, πως θα έχεις δει ένα αποτέλεσμα στην καθημερινή σου ζωή.
Εάν εφαρμόζεις τεχνικές για να είσαι συνειδητή, θα διαπιστώνεις μέρα με τη μέρα πως συμβαίνουν μικρές αλλαγές στη ζωή σου. Και αν παραμείνεις σταθερή σε αυτό που κάνεις, τότε αυτές οι αλλαγές θα παρουσιασθούν και στα όνειρά σου.
Δε θυμάσαι τώρα περισσότερο τα όνειρά σου; Δεν αισθάνεσαι ότι έχεις μεγαλύτερο έλεγχο σε αυτά;

Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 23/01/2004 10:21:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 20:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Ασχολουμαι 7 μηνες και εχω βιωσει δυο αστρικες προβολες.
Δεν ειναι ευκολη υποθεση. Ειναι σαν ενας μυς που το ειχαμε σε ακινησια και πρεπει να τον γυμνασουμε για να ξαναλειτουργησει.
Η πραγματικοτητα ειναι (δεν μου αρεσει αλλα ετσι ειναι) οτι θελει υπομονη και επιμονη και παιρνει απο λιγους μηνες ως 1 χρονο και στην χειροτερη περιπτωση χρονια!
Αυτο το διαβαζω σε αλλα σαιτ του εξωτερικου απο ατομα που προσπαθουν.

ΥΠΟΜΟΝΗ

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 10:34:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ειναι σαν ενας μυς που το ειχαμε σε ακινησια και πρεπει να τον γυμνασουμε για να ξαναλειτουργησει.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, Κώστα!

Δεν ξέρω, αλλά πολλές φορές έχω την αίσθηση πως, όταν ήμουν μικρός, η συνειδητή αστρική προβολή μού συνέβαινε σαν κάτι το πολύ φυσικό.

Πόσοι δεν μπορούμε να ανακαλέσουμε στη μνήμη μας στιγμές από το απώτερο παρελθόν, που κοιμόμασταν και βγαίναμε συνειδητά στο αστρικό, χωρίς ίσως να ξέρουμε τότε τί ακριβώς συμβαίνει;

Και σήμερα έχω συχνά στη μνήμη μου εκείνη την αίσθηση που υπάρχει μεταξύ ύπνου και ξυπνήματος, την αίσθηση ότι ένα μέρος από το πρόσωπό μου, είτε πιέζεται, ευχάριστα όμως, τις στιγμές που ξυπνάω, είτε τραβιέται, επίσης ευχάριστα, τις στιγμές που αποκοιμιέμαι.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 11:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλημερα φιλε Στεφανε.
Ο λογος που εχω αρχισει εδω και μερικους μηνες να ασχολουμαι με αστρικη προβολη ειναι επειδη απο την ηληκια της εφηβειας βιωνα συνειδητα ονειρα και το βραδυ παρα πολες εξωσωματικες εμπειριες χωρις να εχω ιδεα τι ηταν τοτε!
Ειχα κατατρομαξει!!!
Τωρα που γνωριζω κατα εναν περιεργο τροπο τα συνειδητα ονειρα εχουν σταματησει (παροτι ασκουμαι) και οι ξαφνικες αστρικες προβολες ενω κοιμαμαι επισης.
Δεν το βαζω κατω ομως. Εχω καταλαβει οτι αν εχω υπομονη καποια στιγμη θα βιωσω συνειδητα ονειρα και αστρικη προβολη οποτε το επιθυμω.

Σιγα σιγα....

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 12:09:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Συνέχισε την προσπάθεια. Δεν ξέρω τι τεχνικές εφαρμόζεις, είμαι σίγουρος, όμως, πως θα έχεις δει ένα αποτέλεσμα στην καθημερινή σου ζωή.

Στέφανε, παρακολουθώ το course του Mysticweb, έχω δοκιμάσει και binaural beats (από τα οποία επίσης έχω απογοητευτεί για άλλο λόγο-σχετικά με τη "φιλοσοφία" τους-έχω πει παλιότερα γιατί) και..α!.το μόνο θετικό που έχω αποκομίσει είναι με τις ασκήσεις χαλαρώνω απο την υπερένταση και κοιμάμαι πιο εύκολα! Από τα όνειρα δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα, αφού βιαίως σηκώνομαι στις 6 κάθε πρωί για να προλάβω το σχολικό..

quote:
Δεν ξέρω, αλλά πολλές φορές έχω την αίσθηση πως, όταν ήμουν μικρός, η συνειδητή αστρική προβολή μού συνέβαινε σαν κάτι το πολύ φυσικό.

Σαν χθες μου φαινεται, δεν έχουν περάσει ούτε 6 χρόνια από τότε! Και ούτε ήξερα το πώς και το γιατί...! Απλά συνέβαινε! Σταμάτησαν τα πάντα, από τη στιγμή που μπήκα στην εφηβεία..

Anyway...να στε όλοι καλά και καλές αστρικές προβολές...!!!
Negative Entities? Break them Up!


The only element that lasts forever is time...and even that sometimes it has no meaning..
Razielle - The Oceanborn Lady Of The LakeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 13:39:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τωρα που γνωριζω κατα εναν περιεργο τροπο τα συνειδητα ονειρα εχουν σταματησει (παροτι ασκουμαι) και οι ξαφνικες αστρικες προβολες ενω κοιμαμαι επισης.

quote:
Σαν χθες μου φαινεται, δεν έχουν περάσει ούτε 6 χρόνια από τότε! Και ούτε ήξερα το πώς και το γιατί...! Απλά συνέβαινε! Σταμάτησαν τα πάντα, από τη στιγμή που μπήκα στην εφηβεία..

Και να φανταστείτε, Κώστα και Razielle, πως τότε γινόταν τόσο εύκολα όσο σήμερα συζητάμε γι' αυτό το θέμα. Όσαν αφορά στον εαυτό μου, θα έλεγα ότι η τελευταία ανάμνηση από συνειδητή αστρική προβολή είναι πολύ πριν από την εφηβεία μου, σε ηλικία όχι πάνω από 7 ή 8 χρονών.

Είναι φυσικό, φίλοι μου, να έχουν σταματήσει οι συνειδητές αστρικές προβολές, καθώς μεγαλώντας πια, με το άγχος και την ένταση της ζωής, ίσως και εκ κατασκευής του ανθρώπου, το μυαλό μας πετάει συνεχώς από το παρελθόν στο μέλλον. Ουσιαστικά, πιστεύω πως κοιμώμαστε, ενώ είμαστε ξύπνιοι.

quote:
Στέφανε, παρακολουθώ το course του Mysticweb, έχω δοκιμάσει και binaural beats (από τα οποία επίσης έχω απογοητευτεί για άλλο λόγο-σχετικά με τη "φιλοσοφία" τους-έχω πει παλιότερα γιατί) και..α!.το μόνο θετικό που έχω αποκομίσει είναι με τις ασκήσεις χαλαρώνω απο την υπερένταση και κοιμάμαι πιο εύκολα!

Razielle, προσπαθώ κι εγώ να κάνω τις ασκήσεις των τεσσάρων πρώτων εβδομάδων του mysticweb, όσο πιο συχνά μπορώ. Θα ήθελα να... μπορώ συχνότερα. Ειδικά το visualisation πιστεύω πως βοηθάει πολύ στο να μένει ο νους συγκεντρωμένος σε μία σκέψη.

Θα σου πρότεινα, επίσης, να δοκίμαζες κάποιες μικρές αλλαγές στην καθημερινή σου ζωή. Όπως το να αιθάνεσαι, όσο πιο συχνά μπορείς, την αναπνοή σου ή να αισθάνεσαι τις πατούσες σου, όταν περπατάς ή να διερωτάσαι ποιος είσαι και τί κάνεις εκείνη τη στιγμή.
Με τους τρόπους αυτούς και πολλούς άλλους παρόμοιους, θα αναγκάσεις το μυαλό σου να επιστρέφει στο τώρα, από τις σκέψεις που βρισκόταν και θα διαπιστώσεις, μετά λύπης σου, όπως όλοι μας, ότι συνεχώς πετάει το άτιμο.
Στην πορεία, αυτές οι τεχνικές θα σου δώσουν μικρές αλλαγές στη ζωή σου, θα αρχίσεις να θυμάσαι όλο και περισσότερο τα όνειρά σου και ο ύπνος σου θα γίνεται όλο και πιο συνειδητός.

Και πάνω απ' όλα, ο Κώστας έχει δίκιο λέγοντας:

quote:
Η πραγματικοτητα ειναι (δεν μου αρεσει αλλα ετσι ειναι) οτι θελει υπομονη και επιμονη και παιρνει απο λιγους μηνες ως 1 χρονο και στην χειροτερη περιπτωση χρονια!

Edited by - Στέφανος on 23/01/2004 13:44:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 18:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx
quote:
Razielle, προσπαθώ κι εγώ να κάνω τις ασκήσεις των τεσσάρων πρώτων εβδομάδων του mysticweb, όσο πιο συχνά μπορώ. Θα ήθελα να... μπορώ συχνότερα. Ειδικά το visualisation πιστεύω πως βοηθάει πολύ στο να μένει ο νους συγκεντρωμένος σε μία σκέψη.
ΣΤΕΦΑΝΕ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ.
ΤΟ mysticweb ΕΙΝΑΙ ΣΕΙΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΟΝΟ;ΤΟ visualisationΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 19:25:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΣΤΕΦΑΝΕ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ.
ΤΟ mysticweb ΕΙΝΑΙ ΣΕΙΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΟΝΟ;ΤΟ visualisationΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;

Matrx, πρόκειται για το site mysticweb.org, το οποίο, ανάμεσα στα διάφορα μεταφυσικά θέματα που εμπεριέχει, σου δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσεις και σειρά μαθημάτων για αστρική προβολή. Περιέχει θεωρία και κυρίως πρακτικές μεθόδους.

Το visualisation είναι μέρος τεχνικής, για να παραμένεις στη μία σκέψη.

Τα μαθήματα είναι δωρεάν, στα Αγγλικά φυσικά και το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα login. Το login μού το έδωσε ο YHVH, ο οποίος ανέφερε σε αυτό το forum το mysticweb.org.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 12:11:30  Εμφάνιση Προφίλ
Nα'μαι και 'γω!
το www.mysticweb.org έχει 4 σειρές μαθημάτων διάρκειας 9 εβδομάδων (ένα μάθημα την εβδομάδα). Δεν πληρώνεις απολύτως τίποτα, όμως μπορείς να κάνεις μια δωρεά άμα θέλεις. Πάρα πολλά άτομα έχουν καταφέρει ΑΠ σε χρόνο-ρεκόρ, ΑΛΛΑ τίποτα δεν γίνεται χωρίς σκληρή δουλειά. Και άτομα από αυτό το φόρουμ έχουν καταφέρει με αυτόν τον τρόπο. Εγώ προσωπικά είμαι στην 7η εβδομάδα και, αν και δεν έχω ακόμη απόλυτη επιτυχία επειδή δεν έχω βάλει την απαραίτητη δουλειά, είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος. Οι σειρές μαθημάτων έχουν ως εξής:
- Αστρική προβολή
- Ολίγη αυτεπίγνωση έτσι ώστε να βελτιωθεί η αντικειμενικότητα των ΑΠ και των ονείρων
- } Περαιτέρω ασκήσεις και πνευματική ανάπτυξη μέσω ΑΠ.
- }

Τα δύο τελευταία μπορείς να τα κάνεις μόνο όταν έχεις κάνει τα δύο πρώτα και παίζεις την ΑΠ στα δάχτυλα.
Αν θες φυσικά μπορείς μόνο να μάθεις ΑΠ και να φύγεις μετά.
Αυτααα!

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 17:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΧΒΕ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ.ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ.ΕΣΕΙΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 01:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _
Ρε παιδία, σχετικά ασημένια χορδή κάποιες προειδοποιήσεις?

1) Μπορεί αλβανός μαφιόζος να την περάσει για 6 καρατίων και να την λουφάρει.
2) Υπάρχει πιθανότητα να μπλεχτεί σε κανέναν καναπέ και μετά να βλέπουν οι περαστικοί τίποτα καναπέδες και ψυγεία να αιωρούνται.
3) Μην πάτε πολύ μακριά, αλλιώς μπορεί να σέρνετε το σώμα σας από πίσω.

Κρύο βέβαια, αλλά χιούμορ, μπουαχαχαχα


Τέλος πάντων ας σοβαρευτούμε πάλι, ρε παιδία? Είστε σίγουροι ότι αξίζει τοοοσο πολύ από το χρόνο σας αυτό το πράγμα? Εγώ έτσι κουρασμένος όπως είμαι όταν τελειώνω την μέρα μου (full of work) με το ζόρι κάθομαι στο pc να στείλω 3 μηνύματα, δηλαδή κάτι τέτοιο το θεωρώ γελοίο. Αναλογιστείτε πόσα θα βγάζατε με βασικό μισθό μερικής απασχόλησης σε ένα χρόνο επί 3ης ώρες δουλειάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 10:25:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΧΒΕ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ.ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ.ΕΣΕΙΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ

Φίλε matrx,

Εδώ κι ένα μικρό χρονικό διάστημα, όχι παραπάνω από 2-3 μήνες, ασχολούμαι πιο πρακτικά και με πιο πολύ ζήλο με το θέμα της αστρικής προβολής. Έχω διαβάσει τα μαθήματα του Mysticweb, των πρώτων τεσσάρων εβδομάδων και παράλληλα προσπαθώ να εφαρμόσω κάποιες τεχνικές, τις οποίες αναφέρω πιο πάνω, για να είμαι πιο συνειδητός, κατά τη διάρκεια της μέρας.

Ως προς τα αποτελέσματα, αυτό που μέχρι σήμερα έχω πετύχει είναι, κατ' αρχήν να θυμάμαι πολλά από τα όνειρά μου. Επίσης, τα όνειρά μου έχουν πλέον μία δομή και μία συνάρτηση και τέλος 1-2 φορές έχω ξυπνήσει μέσα στο όνειρο, διαπιστώνοντας ότι ονειρεύομαι, όμως στη συνέχεια δεν έχω μπορέσει να διατηρήσω τον έλεγχο της συνείδησής μου, οπότε κι επιστρέφω στο ασυνείδητο όνειρο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 10:33:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Είστε σίγουροι ότι αξίζει τοοοσο πολύ από το χρόνο σας αυτό το πράγμα? Εγώ έτσι κουρασμένος όπως είμαι όταν τελειώνω την μέρα μου (full of work) με το ζόρι κάθομαι στο pc να στείλω 3 μηνύματα, δηλαδή κάτι τέτοιο το θεωρώ γελοίο. Αναλογιστείτε πόσα θα βγάζατε με βασικό μισθό μερικής απασχόλησης σε ένα χρόνο επί 3ης ώρες δουλειάς.

Φίλε μας, Πιστεύω ότι ο καθένας μας, σε αυτό το site, αφιερώνει πολύ χρόνο στη δουλειά του και στη συνέχεια, τον ελεύθερο χρόνο του τον κατανέμει όπως κρίνει καλύτερα. Άλλωστε, είναι θέμα επιλογής το τι θα κάνεις τον ελεύθερό σου χρόνο και πως θα τον αξιοποιήσεις πιο εποικοδομητικά για σένα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 15:36:55  Εμφάνιση Προφίλ

Όσον αφορά για το αν έχω πετύχει, δεν έχω πετύχει ΑΠ επειδή ασχολούμαι μόνο 7 εβδομάδες. Άλλοι τα καταφέρνουν μετά από χρόνια, ενώ εγώ μόλις άρχισα. Ο μέσος όρος με αρκετή δουλειά είναι 8 μήνες, αλλά άμα βάλεις πολύ δουλειά να είσαι σίγουρος ότι θα ανταμιφθείς μέσα στις 9 εβδομάδες. Εγώ προσωπικά πάντως έχω αρκετές επιμέρους επιτυχίες και πάω καλά, είμαι αρκετά κοντά. Είμαι πεπεισμένος ότι αν κάτσω 7 μέρες με το ίδιο μάντρα (τα οποία μάλλον είναι και η τεχνική με την οποία θα τα καταφέρω, ο καθένας έχει διαφορετική) θα τα καταφέρω, προς το παρόν ψάχνω το καλύτερο μάντρα για μένα.
Πάντως να ξέρεις ότι υπάρχουν αρκετά άτομα στο φόρουμ που τα έχουν καταφέρει, π.χ. Oneiric, Yngwie, Uri, Κώστας.

quote:
Τέλος πάντων ας σοβαρευτούμε πάλι, ρε παιδία? Είστε σίγουροι ότι αξίζει τοοοσο πολύ από το χρόνο σας αυτό το πράγμα?

Ω ναι! Από άποψη πνευματικής ανάπτυξης, ανοίγονται μπροστά σου άπειρες δυνατότητες που σε άλλη περίπτωση δεν θα τις είχες. Είναι must για σοβαρό πρακτικό εσωτερισμό, εκτός αν μιλάμε για ιδιαίτερα ικανούς τελετουργούς, οι οποίοι έχουν έτσι κι αλλιώς μια επικοινωνία με τους άλλους. Άλλωστε, μην ξεχνάς ότι "αυτό το πράγμα" είναι ο συνειδητός διαχωρισμός ψυχής και σώματος!
Βέβαια, ο καθένας έχει το αδιαμφισβήτητο δικαίωμα να επιλέγει τις προτεραιότητές του. Όμως μετά από 12 μήνες που θα κάνει ο χψ τα ίδια πράγματα που κάνει και τώρα, δε θα νιώσει πως έχασε ένα χρόνο αφού τώρα θα μπορούσε να προβάλλεται αστρικά?? Το ίδιο πράμα είναι? Εγώ το έχω ζήσει αυτό (όχι με ΑΠ αλλά με το σύστημα του Μπάρντον) και ξέρω τί είναι να χάνεις ευκαιρίες λόγω λάθος προτεραιοτήτων.
Αυταααα.....
Καλό απόγευμα!
Άσχετο, αλλά μάλλον έπαθα ωτίτιδα... Γαμώτο! Με έχει τρελάνει το αυτί μου στον πόνο!
Ελάτε, ας πουμε όλοι μαζί τη λέξη....
Ωτορινολαρυγγολόγος! Τρεις φορές!

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 23:22:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Άσχετο, αλλά μάλλον έπαθα ωτίτιδα... Γαμώτο! Με έχει τρελάνει το αυτί μου στον πόνο!

Περαστικάαααααα!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 00:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24
το μουδιασμα του σωματος και το εντονο βουητο στο κεφαλι κατα την διαρκεια του υπνου ειναι προθαλαμος αστρικης προβολης;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:45:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
το μουδιασμα του σωματος και το εντονο βουητο στο κεφαλι κατα την διαρκεια του υπνου ειναι προθαλαμος αστρικης προβολης;

Απ' ό,τι λένε όσοι έχουν πετύχει συνειδητή αστρική προβολή, τα συμπτώματα αυτά πράγματι είναι προθάλαμος αστρικής προβολής. Αφού τα αισθάνεσαι, φίλε μου, είσαι από τους τυχερούς και με λίγη προσπάθεια πιστεύω πως θα πετύχεις

Διάβασα και τις άλλες τρεις εβδομάδες (5-7) από τα μαθήματα του mysticweb. Μου αρέσει ο τρόπος ανάλυσης και γραφής. Πιστεύω πως βοηθάει πολύ, αν μείνεις προσηλωμένος στις τεχνικές.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 16:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Πρέπει να περνά κανείς από φωτιά και ατσάλι για να γίνεται ο λόγος του φως.
Θα ανοίξω μια παρένθεση στην απουσία μου.
Ξέρω ότι οφείλω απαντήσεις σε αγαπημένα πρόσωπα εκεί έξω, που δεν έχω ξεχάσει.
Ξέρω επίσης ότι οι καλές καρδιές θα με συγχωρέσουν και ας πίστεψαν για λίγο ότι τις ξέχασα.
Οι απαντήσεις έρχονται και ας αργούν κάποιες φορές για να συνεχίζουμε να ψάχνουμε.
Ο σημερινός άνθρωπος έχει γίνει ψυχολογικά «υπέρβαρος».
Σε ένα «ρευστό» κόσμο δε θα μπορούσε να κινηθεί στην επιφάνεια όπως δε θα μπορούσε να επιπλέει στο νερό αν υλοποιούσαμε το ψυχολογικό του «βάρος» καθώς έχει φθάσει σε ασύλληπτα μεγέθη.
Θα βούλιαζε ως το βυθό.
Στο βυθό δε φθάνει το φως. Εκεί κρύβονται πλάσματα που αγαπούν το σκοτάδι. Αυτό δεν επηρεάζει την ανεκτίμητη αξία του ρευστού ή υδάτινου κόσμου γιατί χωρίς αυτόν δε θα υπήρχε ζωή και ας ζούνε κτήνη στα βάθη του.
Το ψυχολογικό του «βάρος» μεταφέρει τον καθένα απείθειας σε ανάλογο «βάθος» στον ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ.
Σε μεγάλα «βάθη» είναι δύσκολο να είναι κανείς αντιληπτικός, με τη συνείδηση του σε εγρήγορση, γιατί οι σκέψεις είναι θολές, σκοτεινές και η φαντασία έχει μια αβυσσαλέα γοητεία που υπνωτίζει.
Δεν μπορεί να υπάρχουν αναμνήσεις σ’ αυτά τα μεγάλα βάθη(εκτός από εξαιρέσεις) γιατί εκεί επικρατούν μόνο το σκοτάδι, η λήθη της νάρκωσης και η αμνησία.
Όσες τεχνικές και αν εξασκήσει κανείς πάλι θα βυθίζεται από το ίδιο του το βάρος και δε θα μπορεί να αντιληφθεί τον ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ γιατί στα επίπεδα που πηγαίνει υπάρχει μόνο σκοτάδι και δεν υπάρχουν αναμνήσεις.
Όταν κάποιος εφαρμόζει μια τεχνική πρέπει να ζητάει βοήθεια δηλαδή να προσεύχεται με πολύ απλό τρόπο και τότε τον απελευθερώνουν στιγμιαία από τα ψυχολογικά του «βάρη» και αντιλαμβάνεται επίπεδα του ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ φωτεινά όπου υπάρχει πλήρης συνείδηση και ανάμνηση.
Είναι τραγικό που ο κόσμος εύχεται να μη θυμάται τίποτα στον ύπνο του γιατί πιστεύει πως έτσι είναι ασφαλής ενώ αντιθέτως μόνο με τις εμπειρίες του ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ μπορεί να μάθει τι πρέπει να αποφεύγει για να μη ζει η ψυχή σε εφιάλτες.
Ευτυχώς οι άγγελοι δουλεύουν και προστατεύουν ασταμάτητα.
Ακόμη είναι τραγικό που ο κόσμος δεν ξέρει να ζητάει. Στα πρώτα βήματα της ζωής πάντα ζητάμε από τους γονείς μας. Αν η ψυχή έχει τον «ΠΑΤΕΡΑ» και τη «ΜΗΤΕΡΑ» της τότε μπορούμε εύκολα να το διαπιστώσουμε γιατί οι γονείς πάντα ακούνε στις ανάγκες των παιδιών τους.
Η θεϊκότητα είναι κάτι οικείο στην ψυχή και έτσι πρέπει να την αισθανόμαστε και είτε πούμε ΠΑΤΕΡΑ ή ΜΗΤΕΡΑ ή ΘΕΕ ή ΠΑΝΑΓΙΑ ή ΧΡΙΣΤΕ, ένα είναι σίγουρο…….. «ΑΥΤΟΣ» δε θα παρεξηγηθεί.
Μα να ξέρετε ότι ο ΠΑΤΕΡΑΣ και η ΜΗΤΕΡΑ ποτέ δε θα έδιναν στο παιδί τους κάτι που θα μπορούσε να αυξήσει το ψυχολογικό «βάρος» στην ψυχή.
Αντιθέτως θα έκαναν κάθε τι δυνατό για να δείξουν τον τρόπο απελευθέρωσης από τα ψυχολογικά «βάρη», για να δείξουν το δρόμο της φωτιάς και του ατσαλιού.
Της φωτιάς της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ με το ατσάλινο ξίφος και τη ΘΕΛΗΣΗ του πολεμιστή……..μα αυτό είναι ένα άλλο κεφάλαιο……..

ΑΛΗΘΕΙΑ&ΜΟΝΟ ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 23:39:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όσες τεχνικές και αν εξασκήσει κανείς πάλι θα βυθίζεται από το ίδιο του το βάρος και δε θα μπορεί να αντιληφθεί τον ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ γιατί στα επίπεδα που πηγαίνει υπάρχει μόνο σκοτάδι και δεν υπάρχουν αναμνήσεις.

Γιατί συμβαίνει αυτό; Αυτό με το "ψυχολογικό βάρος" δεν το κατάλαβα καλά. Θέλεις να μας εξηγήσεις σε τί ακριβώς οφείλεται και πώς επηρεάζει τον άνθρωπο στο φυσικό και στον αστρικό κόσμο;


quote:
Είναι τραγικό που ο κόσμος εύχεται να μη θυμάται τίποτα στον ύπνο του γιατί πιστεύει πως έτσι είναι ασφαλής ενώ αντιθέτως μόνο με τις εμπειρίες του ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ μπορεί να μάθει τι πρέπει να αποφεύγει για να μη ζει η ψυχή σε εφιάλτες.

Στο πρώτο σκέλος θα έλεγα πως συμφωνώ. Αλλά πώς μπορείς με τις εμπειρίες του αστρικού κόσμου να μάθεις τι πρέπει να αποφεύγεις, για να μη ζει η ψυχή σε εφιάλτες;


quote:
Αντιθέτως θα έκαναν κάθε τι δυνατό για να δείξουν τον τρόπο απελευθέρωσης από τα ψυχολογικά «βάρη», για να δείξουν το δρόμο της φωτιάς και του ατσαλιού.

Ποιος είναι ο δρόμος της φωτιάς και του ατσαλιού;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy