ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2004, 17:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΙΣΤΙΚΓΟΥΕΜΠ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ Ε-ΜΑΙΛ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2004, 20:03:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΙΣΤΙΚΓΟΥΕΜΠ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ Ε-ΜΑΙΛ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ


Καλή μας gretel, καλησπέρα.

Πολύ ενδιαφέροντα τα νέα, για τη μετάφραση. Κράτα μας ενήμερους.

Προς το παρόν, αρκούμαι στο αγγλικό κείμενο και περιμένω το "Journey to Enlightenment Course", που αρχίζει αύριο.

Μέχρι στιγμής, είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις ασκήσεις που προτείνει το mysticweb.
Μάλιστα, βρήκα μία παρόμοια, για το τσάκρα της καρδιάς, σ' ένα βιβλίο του C.W. Leadbeater.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gds
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 10:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gds
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ, ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ NEW ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΗ ΑΡΚΕΤΑ (LEADBEATER, D. FORTUNE, BLAVANTKSY ΚΤΛ)ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΙΟΥ......

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ......

ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΕΝΞΩ (ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ). ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΑΥΤΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ (ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΗΤΟΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ Η ΜΕ ΦΟΒΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΒΑΛΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ. ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ 5-6 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΦΩΝΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ THREAD ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΩ Α.Π Η ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ ΚΑΙ ΑΧΑΛΙΝΩΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 11:14:40  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα.

Έχει πέσει στα χέρια μου το βιβλίο του C.W. Leadbeater "Το Αστρικό Έργο και οι Ψυχικές Δυνάμεις, εκδ. Κυβέλη.

Παραθέτω κάποια αποσπάσματα απ' αυτό:

"Στην αστρική ζωή είμαστε απολύτως τα ίδια πρόσωπα, όπως και εδώ κάτω, αλλά λείπουν ορισμένοι περιορισμοί. Τα ενδιαφέροντα και οι δραστηριότητές μας, στο πεδίο της, μοιάζουν με αυτά του φυσικού πεδίου.

Ένας μελετητής είναι και εκεί μελετητής, ένας νωθρός παραμένει νωθρός και ένας που βοηθά δραστήρια στο φυσικό πεδίο είναι βοηθός και εκεί. Μερικοί άνθρωποι κουτσομπολεύουν εκεί με το ίδιο δηλητήριο όπως πάντα και εξακολουθούν, με τον τρόπο αυτό, να δημηιουργούν το ίδιο κακό κάρμα.

Οι περισσότεροι νεκροί συχνάζουν, επί πολύ καιρό, στα μέρη που είχαν συνηθίσει, όσο ζούσαν.
Πολλοί άνθρωποι περιπλανώνται γύρω από το πατρικό τους σπίτι και συνεχίζουν καθημερινά να επισκέπτονται το αστρικό αντίστοιχο του ναού όπου εκκλησιάζονται.
Άλλοι ταξιδεύουν και κάνουν προσκυνήματα, χωρίς κόπους και έξοδα, σε όλα τα σπουδαία μνημεία, που μάταια στη ζωή τους εύχονταν να επισκευθούν."


Βλέπουμε ότι ο συγγραφέας, ο οποίος, σύμφωνα με τα λεγόμενά του, έχει πλήρη γνώση αυτού του επιπέδου, θεωρεί πως ζωντανοί και νεκροί βρίσκονται αρκετό διάστημα σε αυτό το επίπεδο κι έχουν τη δυνατότητα να κάνουν διάφορα πράγματα.

Παρακάτω θα δούμε την πεποίθησή του ότι όλοι εμείς, με συγκεκριμένες τεχνικές, μπορούμε να επιτελέσουμε θετικό έργο στον αστρικό κόσμο, αρκεί να το επιθυμούμε έντονα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 11:31:28  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς ήρθες gds.

Λες:

quote:
ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΕΝΞΩ (ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ). ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΑΥΤΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ (ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΗΤΟΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ Η ΜΕ ΦΟΒΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΒΑΛΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ. ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ 5-6 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΦΩΝΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ THREAD ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΩ Α.Π Η ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ ΚΑΙ ΑΧΑΛΙΝΩΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.



Θα σου πρότεινα, για αρχή, πριν κοιμηθείς, να επαναλαμβάνεις τη φράση:
"Στον ύπνο μου θα καταλάβω ότι ονειρεύομαι και θα ξυπνήσω στο όνειρο".

Επίσης, καλό θα ήταν, κατά τη διάρκεια της μέρας, όσο πιο συχνά μπορείς, να τραβάς ένα δάκτυλό σου.
Αυτό, όταν σου γίνει συνήθεια, θα το κάνεις και στον ύπνο σου, εκεί θα μεγαλώσει, λόγω εύπλαστης ύλης και έτσι θα συνειδητοποιήσεις ότι ονειρεύεσαι.

Με τους τρόπους αυτούς, θα διαπιστώσεις ό ίδιος τί από τα δύο συμβαίνει.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gds
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 11:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gds
ΣΤΕΦΑΝΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.

ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ Α.Π.;

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 12:38:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ Α.Π.;
Gds. Αν θυμηθείς να τραβήξεις το δάκτυλο, όταν κοιμάσαι, πράγμα όχι και τόσο εύκολο, να είσαι σίγουρος πως θα μεγαλώσει.
Θα έχεις τραβήξει το δάκτυλο του αστρικού σου σώματος, το οποίο είναι τόσο εύπλαστο όπως η πλαστελίνη κι ακόμα περισσότερο.

Το θέμα είναι να συνειδητοποιήσεις, στο όνειρό σου, βλέποντας το δάκτυλο να μεγαλώνει, ότι είσαι στο αστρικό, αφού στο φυσικό δεν μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο και να "ξυπνήσεις" από το όνειρο.

quote:
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑ.

Δεν είσαι ο μόνος, που ενδιαφέρεται τόσο πολύ, πίστεψέ με.
Απλώς, αυτό που σίγουρα χρειάζεται είναι ηρεμία, χαλαρότητα και όχι άγχος.
Παράλληλα, αυτό που γράφουν και όλοι οι φίλοι που γνωρίζουν, σε αυτό το topic, είναι απολύτως απαραίτητη μία "εσωτερική αναγέννηση".

Δηλαδή, κάθαρση πνεύματος από αρνητικές σκέψεις και συναισθήματα και διαλογισμός για ενεργοποίηση των τσάκρα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 17:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ Ε-ΜΑΙΛ ΦΙΛΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΕΙΝΑΙ: athens@mysticweb.org.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΓΟΥΕΜΠ???
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕΙ ΕΝΑ ΜΕΪΛ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚ ΤΟ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΑ ΟΝ ΛΑΪΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ 14 ΜΑΪΟΥ.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 17:49:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ Ε-ΜΑΙΛ ΦΙΛΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΕΙΝΑΙ: athens@mysticweb.org.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΓΟΥΕΜΠ???
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕΙ ΕΝΑ ΜΕΪΛ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚ ΤΟ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΑ ΟΝ ΛΑΪΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ 14 ΜΑΪΟΥ.
Φίλη gretel, το νέο course είναι το Journey to Enlightenment Course".
Τώρα που μπήκα πάλι, λέει πως θα αργήσουν μία εβδομάδα και θα αρχίσουν στις 7 Μαϊου. Και στις 14 να είναι, καλά είναι.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2004, 21:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε Στεφανε.

Ξαναδιαβασα το αστρικο κοσμο πιο προσεχτικα αυτη την φορα και θα ηθελα την γνωμη σου.

Αν το πιστευεις..

Πιστευεις οτι εχεις επισκεφτει καποια απο τα υποπεδια ενω κοιμοσουν?

Και τελος σε τρομαζει η ιδεα καθολου να βρεθεις σε πολυ κατωτερο επιπεδο οπως αυτα που περιγραφει μεσα?

Εγω εχω βρεθει συνειδητα οπως εχω πει και γλυτωνω παρα τριχα με την συνειδητοποιηση οτι πρεπει να γυρισω στο σωμα μου για να ξεφυγω απο τα οντα που με κυνηγανε και ετσι ξυπναω αμεσως στο κρεβατι.

Να σε ρωτησω επισης το βιβλίο του C.W. Leadbeater "Το Αστρικό Έργο και οι Ψυχικές Δυνάμεις, εκδ. Κυβέλη ειναι εληνικο??

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Edited by - Κωστας on 09/05/2004 22:11:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2004, 13:56:02  Εμφάνιση Προφίλ
gretel.

Τελικά είχες δίκιο. Eίδα το Σάββατο ότι το course θα αρχίσει στις 14.5.

quote:
Πιστευεις οτι εχεις επισκεφτει καποια απο τα υποπεδια ενω κοιμοσουν?

Και τελος σε τρομαζει η ιδεα καθολου να βρεθεις σε πολυ κατωτερο επιπεδο οπως αυτα που περιγραφει μεσα?


Φίλε Κωστα.

Σαφέστατα και έχω επισκεφθεί διάφορα πεδία στον αστρικό χώρο. Αυτό το αντιλαμβάνομαι πολλές φορές από την ενέργεια του χώρου, που βρίσκομαι.

Δυστυχώς, δεν έχω ακόμα τον έλεγχο της συνείδησής μου, όταν κοιμάμαι.

Για το πόσο χαμηλό ή υψηλό είναι το επίπεδο, δεν μπορώ να ξέρω. Σίγουρα, όμως, έχω συναντήσει οντότητες πολύ αρνητικές, όπως επίσης και οντότητες γεμάτες θετική ενέργεια και φως.

Αυτό που σίγουρα πιστεύω είναι πως αναλόγως τις εσωτερικές επιδιώξεις σου, θα επισκευθείς και τον αντίστοιχο χώρο. Και σίγουρα ο φόβος μπορεί να σε οδηγήσει σε αρνητικές οντότητες.

Όμως, τί έχουμε να φοβηθούμε περισσότερο σε αυτήν τη ζωή; Ότι θα πεθάνουμε;
Μα αυτό θα συμβεί ούτως ή άλλως μία μέρα και ίσως τότε αποδειχθεί πολύ πιο θετικό απ' ό,τι νομίζαμε.

quote:
Να σε ρωτησω επισης το βιβλίο του C.W. Leadbeater "Το Αστρικό Έργο και οι Ψυχικές Δυνάμεις, εκδ. Κυβέλη ειναι εληνικο??

Ναι. Η έκδοση που έχω είναι του 1997 από τις εκδ. Κυβέλη.
Είναι πολύ καλό βιβλίο και σύντομα θα ανφέρω στο topic άλλο ένα βιβλίο του C.W. Leadbeater, σχετικά με την ενεργοποίηση των τσάκρα, που διαβάζω τώρα.

Για τα στοιχεία του, κάποια άλλη στιγμή, γιατί δεν το έχω τώρα πρόχειρο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2004, 21:47:31  Εμφάνιση Προφίλ
"Το Αστρικό Έργο και οι Ψυχικές Δυνάμεις, C.W. Leadbeater (Συνέχεια)

"Οι κοινοί άνθρωποι συνήθως κάνουν πολύ λίγα πράγματα, από άποψη πραγματικού έργου, στο αστρικό πεδίο.
Ουσιαστικά δεν ξέρουν ότι μπορούν να εργασθούν εκεί, αλλά ακόμα κι αν το ήξεραν, πιθανότατα δεν θα έβλεπαν κανένα ιδιαίτερο λόγο να το κάνουν.
Μπορεί κανείς να περάσει πολύ ωραία στον αστρικό κόσμο, κάνοντας απλώς περιπλανήσεις και δοκιμάζοντας εμπειρίες διαφόρων ευχάριστων συναισθημάτων.

Στους περισσότερους, τούτο φαίνεται να είναι το μόνο πράγμα που μπορούν να κάνουν και χρειάζεται ένα ισχυρό κίνητρο, για να αποσπασθούν από αυτό και να κάνουν τον κόπο να αφιερώσουν το χρόνο τους στη βοήθεια των άλλων.

Οφείλουμε να παραδεχθούμε ότι στον κοινό άνθρωπο τέτοιο κίνητρο δεν υπάρχει.

Όταν, όμως, αρχίσουμε να μελετούμε τη θεοσοφία και μάθουμε έτσι για την πορεία της εξελίξεως και το σκοπό των πραγμάτων, αναδύεται μέσα μας μια ειλικρινής επιθυμία να βοηθήσουμε την προώθηση αυτής της εξελίξεως, να επιτύχουμε αυτόν το σκοπό και να κάνουμε τους συνανθρώπους μας να το αντιληφθούν και οι ίδιοι, ώστε να ελαφρωθούν οι ταλαιπωρίες τους και να γίνει ευκολότερη η ατραπός της προόδου τους."


Ακράδαντα πιστεύω ότι σημαντική βοήθεια, πέραν από το φυσικό κόσμο, μπορεί να προσφερθεί στο αστρικό πεδίο.
Αρκεί να έχουμε τη βούληση να το κάνουμε.

Ο συγγραφέας παρακάτω προτείνει συγκεκριμένους τρόπους, για να το επιτύχουμε.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2004, 19:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΑ ΣΤΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΚΟΙΜΟΜΕΝΗ, ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΙΠΑ: "ΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ! ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ". ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΕΛΟΥΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΟΜΟΥΝΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΥΧΝΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2004, 22:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Για το πόσο χαμηλό ή υψηλό είναι το επίπεδο, δεν μπορώ να ξέρω. Σίγουρα, όμως, έχω συναντήσει οντότητες πολύ αρνητικές, όπως επίσης και οντότητες γεμάτες θετική ενέργεια και φως.

Αυτό που σίγουρα πιστεύω είναι πως αναλόγως τις εσωτερικές επιδιώξεις σου, θα επισκευθείς και τον αντίστοιχο χώρο. Και σίγουρα ο φόβος μπορεί να σε οδηγήσει σε αρνητικές οντότητες.

Όμως, τί έχουμε να φοβηθούμε περισσότερο σε αυτήν τη ζωή; Ότι θα πεθάνουμε;

ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ (ΟΧΙ ΣΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ Α.Π. ΣΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ) ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΔΙΚΑ ΜΑΣ". ΑΝ ΔΕ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ.

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΛΕΨΕΙ ΜΕ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΕ ΜΑΧΕΣ ΜΕ ΦΥΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΦΥΛΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΔΙΑ Κ.Λ.Π.

ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ "ΞΕΡΟΥΜΕ" ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 11:09:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΑ ΣΤΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΚΟΙΜΟΜΕΝΗ, ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΙΠΑ: "ΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ! ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ". ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΕΛΟΥΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΟΜΟΥΝΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΥΧΝΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
Καλή μου gretel.

Βεβαίως και είναι ένας πολύ καλός τρόπος, για να συνειδητοποιήσεις ότι ονειρεύεσαι.

Πες μου, όταν τράβηξες το δάκτυλο στον ύπνο σου, τί έγινε μετά;


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 18:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ 1 1/2 ΜΕΤΡΑ ΔΑΧΤΥΛΟ. ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΣΑ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 12:20:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ 1 1/2 ΜΕΤΡΑ ΔΑΧΤΥΛΟ. ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΣΑ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ.

Καλή μου gretel, σίγουρα μεγάλωσε.
Το ερώτημά μου ήταν τί συνέβη σε σένα, αφότου μεγάλωσε. Δηλαδή, ξύπνησες από το όνειρο (έγινες συνειδητή;) και αν ναι, τί σου συνέβη μετά;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 15:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΣΤΕΦΑΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΝΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΕΚΑΝΑ ΒΟΛΤΕΣ ΕΙΔΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ. ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ.

"ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΟΜΙΣΘΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ Ή ΚΑΠΟΙΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ. ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΥΟΥΝ ΟΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥΣ. ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΑ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΕΝΟΣ ΟΝΕΙΡΟΥ Ή ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΡΝΗΘΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...

ΑΦΟΡΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΓΙΟΓΚΑ ΤΟΥ ΠΑΤΑΝΤΖΑΛΙ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 17:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα στην παρεα

Εβλεπα την τριτη τον χαρδαβελα και την εκπομπη του που ειχε θεμα τα ονειρα. Ηταν εκει και ενας ο οποιος εχει κυκλοφορησει βιβλιο για το συνειδητο ονειρο. Στο τελος ειπε ενας απο τους καλεσμενος οτι 5 λεπτα πριν τον υπνο ειναι σημαντικα για αυτο οτι σκεφτουμε,επιθυμουμε θα το δουμε στο ονειρο,οπως απαντησεις που χρειαζομαστε για κατι.
Μολις τελειωσε η εκπομπη ωυσταζα και το δοκιμασα αλλα δεν θυμαμαι τι σκεφτηκα,το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ξυπνησα μετα απο λιγα λεπτα παραλυτος και το σωμα σπαρταριζε απο τις δονησεις! Τρομαξα και σταματησε αλλα μετα απο λιγο ξανααρχισε και ενιωσα να υψωνομαι προς τα πανω αλλα ειχα την αισθηση οτι σηκωνοταν και το κρεβατι μαζι με μενα!!!
Τρομαξα και τελος

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 19:27:39  Εμφάνιση Προφίλ
Ίσως Κωστα, θα ήταν καλύτερο να επιχειρήσει κανείς αυτό που πέτυχε η gretel.

Δηλαδή, να προσπαθήσει με κάποιον τρόπο - υπάρχουν πολλοί - να ξυπνήσει μέσα στο όνειρο.

Είναι κάτι που το έχω κάνει δύο τρεις φορές και πιστεύω πως έτσι αποφεύγεις ένα αίσθημα άγχους, που μπορεί να αίσθάνεται κανείς, όταν δοκιμάζει να βγει συνειδητά, πριν τον ύπνο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 23:58:11  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα.

Συστήνω το βιβλίο "ΤΣΑΚΡΑ - οι Πύλες της Ψυχής στους Αόρατους Κόσμους" του C.W. Leadbeater, εκδ. Τετρακτυς.

Εδώ ο συγγραφέας κάνει μία ανάλυση για τα τσάκρα, την ενεργοποίηση των οποίων θεωρώ απαραίτητη, για συνειδητή αστρική προβολή.


Και συνεχίζω με το
"Το Αστρικό Έργο και οι Ψυχικές Δυνάμεις" C.W. Leadbeater

"Όταν, λοιπόν, ένας άνθρωπος αφυπνίζεται κατά τον τρόπο αυτό ως προς το καθήκον του, πώς θε ξεκινήσει;

Είμαστε όλοι μας ικανοί για ένα τέτοιο έργο σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό, έστω κι αν δε συνηθίζουμε να το κάνουμε.

Όλοι οι άνθρωποι με συνηθισμένη καλλιέργεια και ανάπτυξη έχουν το αστρικό τους σώμα έτοιμο για εργασία, όπως ακριβώς όλοι οι γενικά υγιείς διαθέτουν τους αναγκαίους μυώνες και το αναγκαίο σθένος, για να μπορέσουν να κολυμπήσουν.
Αν, όμως, δεν έχουν μάθει πώς να τους χρησιμοποιούν, θα χρειασθούν ορισμένα μαθήματα, για να μπουν στο νερό με ασφάλεια και για να προκύψει κάποιο όφελος απ' αυτό."

Ο Leadbeater μάς παροτρύνει να δοκιμάσουμε, χρησιμοποιώντας το αστρικό μας σώμα, να προσφέρουμε ωφέλιμο έργο.
Στη συνέχεια θα δούμε πώς προτείνει να χρησιμοποιήσουμε το αστρικό μας σώμα, για το σκοπό αυτό.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 00:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 09:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Ίσως Κωστα, θα ήταν καλύτερο να επιχειρήσει κανείς αυτό που πέτυχε η gretel.

Δηλαδή, να προσπαθήσει με κάποιον τρόπο - υπάρχουν πολλοί - να ξυπνήσει μέσα στο όνειρο.

Είναι κάτι που το έχω κάνει δύο τρεις φορές και πιστεύω πως έτσι αποφεύγεις ένα αίσθημα άγχους, που μπορεί να αίσθάνεται κανείς, όταν δοκιμάζει να βγει συνειδητά, πριν τον ύπνο.




Δικιο εχεις αλλα δεν το προσπαθησα μονο του συμβαινει τα βραδυα.
Αστρικη προβολη μεσα απο συνειδητο ονειρο ειναι κατι το οποιο το εχω κανει λιγες φορες αλλα θελω να πετυχω αστρικη προβολη και με πληρη συνειδητοτητα!

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 02:19:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΣΑΝ ΑΦΟΡΜΗ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΗΓΗΘΩ:
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΤΣΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠ ΣΤΟ ΚΑΘΗΣΤΙΚΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.
ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΒΗΣΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ <<ΤΙΠΟΤΑ>>ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ
ΑΙΣΤΑΝΘΗΚΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΝΩ ΨΗΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ,ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ(ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ)ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ
ΒΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕ Ο ΔΙΠΛΑΝΟΣ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΙΤΑΩ ΓΥΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΝΗΜΕΙΟ ΕΙΔΑ
ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΑ ΝΕΟΚΛΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΦΩΤΑ
ΜΕΤΑ ΣΚΕΥΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΙΛΑΝΟ. ΕΚΕΙ ΤΡΟΜΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΥΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΜΑΚΡΙΑ.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΗΤΑΝ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΡΟΜΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΠΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΖΟΥΛΑΓΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥΓΚΡΙΖΩ.
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ Η ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ

ΦΙΛΙΚΑ Rebecca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 10:07:29  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα Rebecca.

Ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου. Πιθανολογώ πως πρόκειται για συνειδητή αστρική προβολή ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος της.

Να σε ρωτήσω, όμως, κάποια πράγματα.

Από τη στιγμή που σηκώθηκες από τον καναπέ, μέχρι που είδες τον άγνωστο δίπλα σου, τα κτίρια και τα φώτα, μεσολάβησε κάτι ή βρέθηκες ξαφνικά εκεί;

Όταν ήσουν στο Μιλάνο, η αίσθηση και η αντίληψή σου ήταν διαφορετική απ' ό,τι σε ένα κοινό όνειρο; Δηλαδή, το βίωνες σα να είσουν ξύπνια, πραγματικά εκεί;

Όταν είχες αυτήν την εμπειρία με τη μητέρα σου, είχες την ίδια αίσθηση, όπως στο Μιλάνο;
Ο χώρος ήταν γνωστός ή άγνωστος;
Η μητέρα σου ζει;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 18:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη
Αν και δεν μπορώ να αποσαφηνίσω ακόμη κατα τη΄διάρκεια της εμπειρίας ,αν είναι συνειδητό όνείρεμα ή αστρική προβολη,μου συνέβη να πετάω εξω σε κάποιο δρόμο ο οποίος μου ήταν άγνωστος και ενώ πετούσα ακουγα σκέψεις άλλων ανθρώπων. Το θέμα είναι οτι μου έφτανε στα αυτιά μου κάτι σαν συνοθύλλευμα με σκοπο΄να μη ξεχωρίζω συγκεκριμένα κάποια σκέψη.Όταν προσπάθησα να πιεστω να απομονώσω κάποια σκέψη ,ένιωσα κούραση και άνοιξα τα μάτια μου. Δε γίνεται με κάποιο τρόπο να εστιάζεις κάπου ?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 22:25:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μου συνέβη να πετάω εξω σε κάποιο δρόμο ο οποίος μου ήταν άγνωστος και ενώ πετούσα ακουγα σκέψεις άλλων ανθρώπων.

Κάλησπέρα Κούφια Γη.

Λέγεται ότι είναι απλή η επικοινωνία στο αστρικό πεδίο, με ανταλλάγή σκέψεων.

Από προσωπική εμπειρία, μία φορά που "ξύπνησα στο όνειρο", επικοινώνησα με κάποιες οντότητες, μέσω σκέψης.
Ήταν μία ωραία εμπειρία, αλλά δυστυχώς κράτησε λίγο, ίσως λόγω έλλειψης δικής μου ενέργειας.

Πιθανόν, έτσι να εξηγείται και αυτό που λες παρακάτω:

quote:
Όταν προσπάθησα να πιεστω να απομονώσω κάποια σκέψη ,ένιωσα κούραση και άνοιξα τα μάτια μου.

quote:
Δε γίνεται με κάποιο τρόπο να εστιάζεις κάπου ?
Δοκίμασε, πριν κοιμηθείς, να πεις στον εαυτό σου πως θα συναντήσεις ένα γνωστό σου άτομο εκεί που βρίσκεται και ότι θα συνομιλήσεις μαζί του.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 07:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλημερα!

Φιλε Στεφανε συμφωνα με τον Γαβριηλ Σιμωνετο ο διαλογισμος στα τσακρας εκτος του τριτου ματιου θα προβαλουν το αστρικο μας σωμα σε κατωτερα πεδια και ειναι σαν τα παραθυρα του σωματος και ετσι δεν βγαινει τελειως η ψυχη και δεν αντιλαμβανεται πληρως το αστρικο πεδιο. Αντιθετως η συγκεντρωση μας στο τριτο ματι το οποιο ειναι η πορτα για το αστρικο επιπεδο θα μας οδηγησει στους οδηγους μας και κατευθειαν στο αστρικο επιπεδο.

Ποια ειναι η γνωμη σου?
Απο ξενα σαιτ που εχω διαβασει πολλοι ειναι αυτοι που περιγραφουν επιτυχιες στην αστρικη προβολη οταν διαλογιζονται στο τριτο ματι.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 09:28:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φιλε Στεφανε συμφωνα με τον Γαβριηλ Σιμωνετο ο διαλογισμος στα τσακρας εκτος του τριτου ματιου θα προβαλουν το αστρικο μας σωμα σε κατωτερα πεδια και ειναι σαν τα παραθυρα του σωματος και ετσι δεν βγαινει τελειως η ψυχη και δεν αντιλαμβανεται πληρως το αστρικο πεδιο. Αντιθετως η συγκεντρωση μας στο τριτο ματι το οποιο ειναι η πορτα για το αστρικο επιπεδο θα μας οδηγησει στους οδηγους μας και κατευθειαν στο αστρικο επιπεδο.
Καλημέρα, φίλε Κωστα.

Αν δεν κάνω λάθος, ο διαλογισμός στο τρίτο μάτι ονομάζεται και ως Ράτζα Γιόγκα.

Ίσως να μην έχει άδικο ότι για αστρική προβολή το τρίτο μάτι είναι ο καλύτερος διαλογισμός.
Γενικά, ο διαλογισμός στα τσάκρα θέλει προσοχή και ιδίως στα κατώτερα.

Είμαι, όμως, της άποψης ότι με ένα σωστό βιβλίο ή με σωστή παρακολούθηση από κάποιον που ξέρει μπορεί κανείς σταδιακά να αρχίσει να ανοίγει όλα τα τσάκρα και να ενεργοποιεί την κουνταλίνι.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 23:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.


ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΩΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΔΑΕΙΣ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑ ΟΠΩΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ,ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΚΤΛ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ (ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΠΕΥΤΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΣ)ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΛΑΠΛΗ ΜΟΡΦΗ.ΚΑΘΩΣ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΚΟΥΝΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΚΡΑ ΜΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΥΣ.ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝΑ (ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ) ΚΑΘΩΣ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΒΙΩΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ Α.Π.ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ ΚΑΙ "ΞΥΠΝΗΣΑ".

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ ΟΝΕΙΡΕΜΑΤΟΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


piece love unity & respect

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy