ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 01:27:54  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!
Αγαπητοί Στέφανε και Πέγκυ!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
..Ζήτησα να μου προτείνετε sites που πιθανώς να γνωρίζετε οτι είναι καλά, για να αποφύγω τυχόν "κακοτοπιές"..
Αnyway, νομίζω πως χοντρά-χοντρά κατάλαβα, και κάποια στιγμή ίσως τύχει να το ερευνήσω περισσότερο! Ευχαριστώ πάντως!

Πέγκυ, γράφεις:

quote:
ο διαλογισμός μπορεί να λειτουργήσει θεραπευτικά για την ψυχή, με απώτερο σκοπό ό,τι ορίσει ο διαλογιζόμενος (αστρικές προβολές, άνοδος της ψυχής/τελική θέωση, ή απλά καλυτέρευση της προσωπικότητας, ως ενισχυτική άσκηση στην καθημερινή προσπάθεια να βοηθήσεις και να μεταβάλλεις τον εαυτό σου στο καλύτερο που μπορεί να ΕΙΝΑΙ), αλλά και του σώματος (η σωστή ροή των τσάκρας μπορεί να έχει θεαματικά αποτελέσματα σε ψυχοσωματικές ασθένειες, ή αρρώστειες που μπορεί να οφείλονται σε κακή ενεργειακή ροή… χωρίς βέβαια να γίνεται πανάκεια θεραπείας).

quote:
Αν έχεις πονοκέφαλο (που σημαίνει ενέργεια που έχει φτάσει στο ανώτερο τσάκρα του κεφαλιού), μπορείς απλά να σηκωθείς να ρίξεις νερό στο πρόσωπό σου, και να κάνεις αυτό που σου είπα για το grounding. Να φανταστείς δηλαδή οτι η ενέργεια που δεν ‘χρειάζεσαι’ φεύγει σιγά σιγά απο το κεφάλι σου και μέσα απο το χέρι σου και τα ανοικτα δάκτυλα, ρέει έξω απο το σώμα σου....

Κάπως έτσι λειτουργούν οι ενεργειακές θεραπείες, (η βιοενέργεια τουλαχιστόν!).
(http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2638)


Επίσης γράφεις:

quote:
-Παίρνεις μερικές κανονικές, βαθιές, και ήρεμες ανάσες με κλειστά ή ανοιχτά μάτια (καλύτερα με κλειστά). Εννοείται οτι το καλύτερο είναι να μήν φοράς τίποτα, ή κάτι ΠΟΛΥ άνετο, και οπωσδήποτε τίποτε μεταλλικό. Αν είναι μεταλλικό το κρεβάτι έχω παρατηρήσει οτι δεν επηρεάζει, αρκεί να κάτσεις λίγο μακρυά απο τα σιδερένια του μέρη, κάπου στη μέση του στρώματος.

Είχα την εντύπωση ότι τα μέταλλα γενικά συμβάλλουν θετικά στο ροή της ενέργειας. Λίγο κουφό, αλλά γνωρίζεις αν το piercing εμποδίζει/μπλοκάρει κάποια κανάλια ή κάτι τέτοιο;!

Σχετικά με το astral course του mysticweb, είχα κ εγώ εγγραφεί, αλλά απο ένα σημείο κ μετά δεν ασχολιόμουν όσο έπρεπε, οπότε μάλλον θα το ξαναπιάσω μετά τις εξετάσεις από την αρχή!..
Μια χαρά πάντως μου φάνηκαν όλα τα κείμενα, και όλες οι ασκήσεις, από άποψη οργάνωσης και τεκμηρίωσης. Επίσης, δε διέκρινα τίποτα το πολύπλοκο ή ακατανόητο ή περίεργο, σχεδόν τα πάντα τα είχα ξαναδιαβάσει σκόρπια κάπου αλλού.
Όσο για τον belzebuub {ΟΚ "φαίνεταϊ" πάντως...αν "είναι", ακόμα καλύτερα},αλλά και για οποιονδήποτε άλλο που μοιράζει γνώσεις, κανείς δε μπορεί να είναι σίγουρος με ποια μεριά τάσσεται, ή με ποια ήταν στο παρελθόν, ή με ποια θα είναι στο μέλλον.
-Άποψη μου-, οι έννοιες "καλό"-"κακό" είναι σχετικές, και δεν υφίστανται απόλυτα όπως τις θεωρούν κάποιοι.

Σας καληνυχτίζω, γιατί είναι ήδη αργά, και δεν είναι καιρός για vampires!
Φιλάκια και Όνειρα Συνειδητά!

The road goes ever on ... (Bilbo Baggins-J.R.R.T.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 10:13:50  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα.

quote:
Συνέχισε έτσι, να πάμε καμμιά βόλτα όλοι μαζί τώρα που είναι Ανοιξη, πού'ρχεται Καλοκαίρι, και κελαϊδούν και τα πουλάκια (στο φυσικό και στο αστρικό!!!) ;) Μπορεί να φέρω και το τάνκ/αυτοκίνητό μου, που ενώ θέλω να το ξεφορτωθώ στο φυσικό, όλο μπροστά μου είναι στο αστρικό!!!! (μήπως προσπαθεί να μου πεί κάτι;)

Πέγκυ, ετοιμάζομαι να σας συναντήσω στο αστρικό. Τώρα, ποιο Καλοκαίρι θα είναι; Δεν ξέρω...
Σκέφθηκα, αν είναι, να μου δανείσεις το τάνκ/αυτοκίνητό σου, μήπως πάω πιο γρήγορα

Και για να σοβαρευτούμε.

Η τεχνική που προτείνεις είναι καταπληκτική.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 10:22:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φιλε Στεφανε τι εμπειρια ηταν αυτη?!!!

Σιγουρα πρεπει να ησουν συνειδητος στο αστρικο πεδιο και αυτες οι οντοτητες ηταν ευτυχως του καλου. Θα κανω μια ερωτηση για την εμπειρια σου σε καποια ξενα σαιτ για να παρουμε και γνωμες απο πιο εμπειρους επι του θεματος και θα σου πω τα νεοτερα!!!!


Φίλε Κώστα, περιμένω νεότερα.

quote:
Σας καληνυχτίζω, γιατί είναι ήδη αργά, και δεν είναι καιρός για vampires!
Φιλάκια και Όνειρα Συνειδητά!

Αγαπητή Razielle, από το στόμα σου και στου... Θεού το αφτί.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meteor
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 15:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meteor
Καλησπέρα σας.
Παγώνα σ'ευχαριστώ πολύ για τις γνώσεις που προσφέρεις.
Οπως βέβαια και όλους τους συμμετέχοντες.
Το τελευταίο που έγραψες για την προσωποποίηση ακούγεται πολύ ωραίο.
Σίγουρα θα το δοκιμάσω.
Με τον διαλογισμό αχολούμαι πρακτικά πολύ πρόσφατα,αν και θεωρητικά μάζευα πληροφορίες εδώ και δύο χρόνια.
Κι αυτό γιατί δάσκαλοι-γνώστες των εσωτερικών πολεμικών τεχνών μου λέγανε όχι μόνος.
Τέλος πάντων κάποια άκρη βρήκα.
Το πρόβλημα με μένα είναι ότι το μυαλό μου είναι ως επί το πλείστον ανήσυχο,με συνέπεια ουσιαστικός διαλογισμός προς το παρόν να μην υφίσταται.
Ευελπιστώ όμως στο μέλλον.
Για το τσάκρα της καρδιάς γράφεις ότι είναι στα δεξιά.
Από όσο γνωρίζω όλα είναι ευθυγραμμισμένα στο κέντρο του σώματος.
Εχω λάθος;

Καλό απόγευμα σε όλους
Νίκος

Τry HarderΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 17:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Στεφανε μεχρι στιγμης εχω παρει δυο απαντησεις και η μια λεει οτι μαλον ειναι οι πνευματικοι οδηγοι σου και η αλλη οτι ειναι αγγελοι.

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 18:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Καλησπέρα, καλησπέρα, και...καλησπέρα :))))
Razielle, πρίν κάποια χρόνια πήγε ο άντρας μου σε έναν βελονιστή για το χρόνιο πρόβλημα αυχενικού που είχε (εγώ του είπα να κάνει διαλογισμό αλλά βαριέται...). Anyway, εκεί ο καλός κος βελονιστής μου άνοιξε τα μάτια ως προς το εξής: παραφράζοντας αυτό που είπες, ναι, τα μέταλλα 'επηρεάζουν' την ροή της ενέργειας. Δεν χαλάνε την ποιότητά της (για να το θέσουμε απλά), αλλά μπορούν να αλλάξουν ή να παρεκλίνουν (είτε με έλξη είτε με απώθηση) την ροή της! Μας είχε πεί μάλιστα πολύ απογοητευμένος, οτι αυτό που κάνουμε και τρυπάμε ειδικά το πάνω σημείο του αυτιού, που έχει τις περισσότερες νευρικές (και δη ΚΑΙ ενεργειακές) απολήξεις αλλάζουν τελείως την φυσιολογική ροή της...Μας εξήγησε μάλιστα οτι πολλές φορές του έρχονται για βελονισμό για θεραπεία πονοκεφάλων, και κάμποσες κυρίες και κύριοι έχουν γλυτώσει απλά και μόνο λέγοντάς τους να μήν φορούν πολύ τα αγαπημένα τους (και μου...) σκουλαρίκια! (για μένα ήταν ήδη αργά, γιατί τα είχα κατατρυπήσει....)
Εκανα και μόνη μου δοκιμές λοιπόν, επειδή όταν παντρεύτηκα το δώρο του παππού ήταν ένα σιδερένιο χειροποίητο κρεββάτι (...πρόβλημα!) και παρατήρησα τα εξής συναρπαστικά τα οποία όμως ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟ (λόγω της υποψίας οτι μπορεί όντως να επηρεάζουν). Μήν ξεχνάμε αυτό που λέγαμε με τον Γιάννη για τα σταυρωμένα πόδια, που προφανώς μόνη μου έβαλα εμπόδια στον εαυτό μου, γιατί πίστεψα οτι όντως επηρέαζε.
Οταν ακουμπούσα στα σίδερα του κρεββατιού δεν είχα κανένα 'σύμπτωμα' ενεργειας, και συνήθως οι αστρικές μου προβολές (το βράδυ πιά) ήταν 'ταραχώδεις' (πιθανά να επηρεάζουν τα μέταλλα όπως επηρεάζουν τα ναρκωτικά ή το ποτό σε παρόμοιες προσπάθειες). Βέβαια έχω κάνει και διαλογισμό φορώντας σκουλαρίκια (επίτηδες) και δεν είχα κανένα πρόβλημα... μπορεί να μήν είχε χτυπήσει νεύρο (καμμιά φορά την γλυτώνουμε απο τύχη όπως είπε ο βελονιστής). Τί να σου πώ; Νομίζω καλύτερα να κάνεις και μόνη σου δοκιμές για να δείς τα αποτελέσματα σε σένα :) Πάντως διάβασα τελείως τυχαία κάποτε για έναν 'μάγο' ο οποίος ήθελε να απομονωθεί ενεργειακά (μάλλον να κρυφτεί) και έφτιαξε ένα μεταλλικό μεγάλο κουτί και κοιμόταν εκεί (!!!!)
Για την βιοενέργεια τώρα: σε χιλιοευχαριστώ για το link! θα το μελετήσω. Εριξα μία πρώτη ματιά και ενθουσιάστηκα :))) Μπορώ να σου πώ οτι αυτή την τεχνική με τα δάκτυλα που στρέφω προς τα κάτω την χρησιμοποιώ πολύ στο λεγόμενο 'ξεματιασμα'. Και μάλιστα με βοήθησε να μήν χρησιμοποιώ 'λόγια' παρά μόνο την πρόθεση (συγκέντρωση στον στόχο και την κίνηση της ενέργειας) και την τεχνική. Αν ασχολείσαι δοκίμασέ την. Συνήθως απαλάσσομαι πολύ γρήγορα απο τις συνέπειες, μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, αλλά αν το κάνω παράλληλα με την πρόθεση δεν έχω καθόλου συμπτώματα!!!
Νίκο, αν είχες διαβάσει τα πρώτα μου μηνύματα είχα πεί πόσο εντύπωση μου κάνει που σε κανένα βιβλίο δεν έχω δεί την θέση του αντίστοιχου τσάκρα της καρδιάς. Για να καταλάβεις γιατί βρίσκεται εκεί πρέπει πρώτα να κοιτάξεις τον εαυτό σου στον καθρέπτη. Το είδωλο στον καθρέπτη είναι με λίγα λόγια το 'αστρικό' σου είδωλο (όχι το πραγματικό, ώς προς την θέση των 'πραγμάτων'. Βέβαια, επειδή η καρδιά μας δεν είναι και τόσο αριστερά πιά, αλλά αρκετά κοντά στο κέντρο, όταν συγκεντρωνόμαστε στο κέντρο μπορεί να γίνει δουλειά, απλά είναι πιο γρήγορο και εύκολο και ΣΩΣΤΟ να συγκεντρωθείς ΑΚΡΙΒΩΣ στην θέση της ενεργειακής σου καρδιάς. Είναι σαν να κάνεις μαλάξεις στην καρδιά του αστρικού σου. Γι'αυτό ξυπνάει πιο γρήγορα. Νομίζω κι ο Γιάννης μπορεί να μας δώσει κάποια στοιχεία γι'αυτό.
Στέφανε, το έχεις ακούσει αυτό που λένε: πρόσεξε τί ζητάς γιατί μπορεί και να το πάρεις; Είσαι σίγουρος για το αμάξι μου;;; Μήν μου λές μετά 'τί'ναι τούτο'!!!!! Εγώ σε προειδοποίησα πάντως. και το μόνο σίγουρο είναι οτι πιο γρήγορα αποκλείεται να πάς. Πιο δύσκολα ΝΑΙ!!! :))))))
Κώστα... πολύ μ'αρέσει η τεχνική σου, ειδικά γιατί δεν χρειάζεται να μπλέξεις τα...μπούτια σου όπως στην δική μου. Νομίζω θα πάρω κάποια κομμάτια της για την δική μου! Θα σου πώ για τα αποτελέσματα!
Πάω να φάω το υπόλοιπο χάμπουγκερ (έχω να φάω 'βρώμικο' κάτι αιώνες και μου τρέχουν τα σάλια...)
Σας χαιρετώ προς το παρόν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 19:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Για να μήν βάλω edition στο προηγούμενο και τα μπλέξουμε:
Νίκο, τώρα που το σκέφτομαι, πιθανά να μήν γράφουν την σωστή του θέση γιατί δυσκολεύει όταν σκέφτεσαι την ροή της ενέργειας προς τα πάνω (την ενεργειακή γραμμή που περνάει απο όλα τα τσάκρας). Γι'αυτό σου είπα, στην τεχνική, οτι υπάρχει τροπος να συγκεντρωθείς και στο τσάκρας της καρδιάς, όταν σκέφτεσαι αυτή την γραμμή. Δεν στον είπα τον τρόπο γιατί, όπως είπα, δεν ξέρω αν όντως έχει 'παρενέργειες' σε κάποιους, και καλό είναι να μήν το μάθουμε τώρα! :)
Πάντως αν σε μπερδεύει η θέση του, μπορείς να σκέφτεσαι το κέντρο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 20:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Πεγκυ δοκιμασε τη. Ειναι η αγαπημενη μου και εχω κολησει σε αυτη!!!!

Κατεβασες τισ φατσουλες απο το λινκ που σου δωσα?

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 16/04/2004 20:58:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 22:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΗ ΠΑΓΩΝΑ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ. ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ Ή ΑΝΑΣΚΕΛΑ Ή ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΤΑΝΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ "ΞΕΚΟΛΗΣΩ". ΧΤΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΚΑΤΙ ΠΑΛΟΜΕΝΕΣ ΣΚΙΕΣ (ΣΑΝ ΕΡΠΟΝ ΧΑΟΣ). ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΟΡΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ, ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΛΛΟΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΔΕΝ ΒΓΗΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ.

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 23:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αγαπητη φιλη gretel η εμπειρια που περιγραφεις οτι εβλεπες ενω τα ματια σου ηταν κλειστα ειναι το κλασικοτερο συμπτωμα οταν καποιος βγαινει απο το σωμα του η ειναι παρα πολυ κοντα!!!


Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 23:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
EYXARISTW FILE KWSTA

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 09:10:06  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους/ες!

quote:
Στεφανε μεχρι στιγμης εχω παρει δυο απαντησεις και η μια λεει οτι μαλον ειναι οι πνευματικοι οδηγοι σου και η αλλη οτι ειναι αγγελοι.

Κώστα, σ' ευχαριστώ πολύ για το ψάξιμο.
Η δυνατή εντύπωση, που μου άφησε αυτή η εμπειρία, με πείθει πως ήταν κάτι τελείως διαφορετικό από όνειρο.


quote:
ΧΤΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΚΑΤΙ ΠΑΛΟΜΕΝΕΣ ΣΚΙΕΣ (ΣΑΝ ΕΡΠΟΝ ΧΑΟΣ). ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΟΡΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ, ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΛΛΟΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΔΕΝ ΒΓΗΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ.

Αγαπητή gretel, θα συμφωνήσω με τον Κώστα.
Κλασικά συμπτώματα συνειδητής αστρικής προβολής.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 09:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλημερα φιλε Στεφανε.
Δειξε εμπιστοσυνη στο ενστικτο σου αφου πιστευεις οτι δεν ηταν απλα ονειρο

Ενα απο τα καλυτερα σαιτ για ενημερωση για τα συμπτωματα της αστρικης προβολης για την αγαπητη φιλη και για ολους!

http://astralvoyage.com/

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 11:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Καλημέρα σας
Gretel, όντως ήσουν στα πρόθυρα. Αυτό το έρπον χάος που λές το έχω δεί κι εγώ πολλές φορές, αλλά όταν βγαίνεις τελικά δεν είναι 'ορατό' πιά! Μήν το φοβάσαι (λέω εγώ...) δεν έχω ακούσει για εμπειρίες με αυτές τις σκιές μόλις βγαίνεις, και για το τί μπορεί να είναι αλλά άν κάποιος έχει να μοιραστεί κάτι θα ήθελα κι εγώ να ξέρω (μήπως να ρωτούσε ο Κώστας στα σάιτ που μπαίνει;). Πάντως οι προσπάθειές σου τώρα θα πρέπει να επικεντρωθούν στο να μήν σε παίρνει ο ύπνος (είναι μαρτύριο, ξέρω!). Μπορείς επίσης (αν σε φοβίζουν οι σκιές) να 'προσευχηθείς' στους οδηγούς σου ξανά και να ζητήσεις να σε οδηγήσουν στο φώς μακρυά απο τις σκιές. Αν και πιθανά να είναι τα κομμάτια του εαυτού μας (του αρνητικού εαυτού μας) που έχουν ήδη 'βγεί' για να μας 'συντροφεύσουν' στο ταξίδι στο αστρικό (ειρωνικά το λέω) είτε μέσω του ύπνου είτε συνειδητά. Δεν ξέρω! Αλήθεια, μετά θυμάσαι τί όνειρο είδες; Ηταν κάτι σαν εφιάλτης ή απογοητευτικό ή κάτι όμορφο;
Καλές προσπάθειες :)))
Κώστα, έκανα την τεχνική σου σήμερα το πρωί (μέρα δεν έχω καταφέρει ποτέ, και δή πρωί γιατί αισθάνομαι πολύ 'βαριά'). Πρόσθεσα μόνο τα δάκτυλα της δικής μου τεχνικής και τα ακούμπησα πάνω στα πόδια μου (κάθησα στον καναπέ): ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ!!! Νομίζω θα την κάνω πρωϊνά (θα κρατήσω την δική μου για άλλες δουλειές: προσευχή κτλ) :))))))) Δοκιμάστε την και οι υπόλοιποι αν νιώθετε άνετα με τους θορύβους της ημέρας (εγω προσέχω τα love birds/παπαγαλάκια του αδελφού μου, και κάνουν σαν τρελά!). Δεν μπορώ να πώ με σιγουριά αν ήταν τυχαίο, αλλά γιατί να μήν το προσπαθήσετε; Ευχαριστώ Κώστα :) Α, σου προτείνω να δοκιμάσεις κι εσύ τα δάκτυλα της τεχνικής μου, μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο (λόγω της ροής ενέργειας).
Κώστα (επίσης), ποιό λίνκ για τις φατσούλες; Εκτός απο κουφή είμαι και στραβή πρέπει να σου πώ (καλά που υπάρχει και το αστρικό και νιώθουμε ολόκληροι άνθρωποι εμείς οι κουφοί/στραβοί!) :(
Στέφανε αν ήταν άγγελοι θα περάσουν το μήνυμα στους οδηγούς σου, αν ήταν οι οδηγοί σου θα σε επισκεφθούν λίαν συντόμως... Οπως και νά'χει...οι ουρανοί σου ανήκουν :))))))
Razielle, διάβασα όλα τα posts στο link που έδωσες! Τις προστασίες για πιο σοβαρές ασθένειες που μπορούμε να τις βρούμε;;; Εχεις περαιτέρω ενημέρωση σε αυτό, γιατί θα με ενδιέφερε πολύ, περισσότερο για έναν λόγο: όταν προσπαθείς να πάρεις τον πόνο κάποιου, ή ακόμα κι όταν το κάνεις σε ζώα ή φυτά που δεν είναι απόλυτα συμβατές οι ενέργειες, δεν μπορείς να ξέρεις τί προκαλεί τον πόνο. Ισως λοιπόν ατυχώς να πάρεις κάτι που δύσκολα θα το βγάλεις. Καλύτερα δεν είναι να ξέρουμε και τις προστασίες (έστω τις βασικές) για τέτοιες περιπτώσεις; Αν ξέρεις κάτι πολύ θα με ενδιέφερε (αρκεί να μήν είναι λόγια, γιατί με τα λόγια δεν είμαι καλή... μόνο τεχνικές μπορώ να ακολουθήσω)
Σας χαιρετώ προς το παρόν! Καλά ταξίδια στ'όνειρο (όπως νά'ναι)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 13:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΦΙΛΗ ΠΕΓΚΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΙΣ ΣΚΙΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΙΣΟΞΥΠΝΙΑ-ΞΥΠΝΙΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ.

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 13:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ.

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 16:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Την καλησπερα μου σε ολους/ες.

Πεγκυ χαρηκα που ειδες αποτελεσματα με την "τεχνικη" μου και οντως ειναι απο τις καλυτερες. Θα δοκιμασω και εγω αυτο με τα δαχτυλα. Παντα οι προσπαθειες μου για αστρικη προβολη γινοντουσαν ξαπλωμενος στο κρεβατι ανασκελα και σκεπασμενος. Εχω τρεις επιτυχιες με αυτον τον τροπο ηδη

Οσο αφορα γα τις σκιες δεν υπαρχει λογος να ρωτησω στα ξενα σαιτ γιατι ειναι κατι που το εχω βιωσει παρα πολλες φορες και σε μια συνειδητη αστρικη προβολη μετα απο 4 ωρες διαλογσμου/ακινησιας ακουσα πρωτα ομιλιες μετα ενιωσα κατι περιεργο σαν ενεργεια στο σωμα μου να κυλαει και στο δευτερολεπτο αιωρομουν ελαφρυς σαν φτερο!!!
Οι σκιες και οτιδηποτε βιωνει κανεις λιγο πριν την αποσπαση οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι κολπα του μυαλου,αρνητικες οντοτητες που προσπαθουν να σε φοβισουν για να μην βγεις και οι δικοι σου φοβοι με "σαρκα και οστα"!

Με ρωτησες προσφατα που βρισκω τις φατσουλες γιατι δεν τις εχει το σαιτ εδω και σου απαντησα οτι τις κατεβασα απο αυτο το σαιτ:
Εγω ειμαι αυτος που ξεχναει δεν θα μου παρεις την πρωτια

http://www.smileycentral.com/

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 17/04/2004 16:54:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 19:19:53  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!

quote:
Razielle, διάβασα όλα τα posts στο link που έδωσες! Τις προστασίες για πιο σοβαρές ασθένειες που μπορούμε να τις βρούμε;;; Εχεις περαιτέρω ενημέρωση σε αυτό, γιατί θα με ενδιέφερε πολύ, περισσότερο για έναν λόγο: όταν προσπαθείς να πάρεις τον πόνο κάποιου, ή ακόμα κι όταν το κάνεις σε ζώα ή φυτά που δεν είναι απόλυτα συμβατές οι ενέργειες, δεν μπορείς να ξέρεις τί προκαλεί τον πόνο. Ισως λοιπόν ατυχώς να πάρεις κάτι που δύσκολα θα το βγάλεις. Καλύτερα δεν είναι να ξέρουμε και τις προστασίες (έστω τις βασικές) για τέτοιες περιπτώσεις; Αν ξέρεις κάτι πολύ θα με ενδιέφερε (αρκεί να μήν είναι λόγια, γιατί με τα λόγια δεν είμαι καλή... μόνο τεχνικές μπορώ να ακολουθήσω)

Πέγκυ, δεν έχω εμβαθύνει τόσο στο θέμα της θεραπείας με Βιοενέργεια, τυχαία αρχισα να το μελετάω και να πειραματίζομαι στον εαυτό μου, πριν λίγο καιρό.
Ωστόσο, επειδή θα με ενδιέφερε κι εμένα να μάθω περισσότερα για τις ενεργειακές προστασίες, έκανα ένα post στο forum του Μορφέα με διάφορες ερωτήσεις. Ρίξε κι εσύ μια ματιά, και συμπλήρωσε, αν νομίζεις, κι άλλες.
Ελπίζω να απαντήσει!!


Προς το παρόν, Φιλάκια πολλά, και καλά ταξίδια στο αστρικό!

The road goes ever on ... (Bilbo Baggins-J.R.R.T.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 06:06:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στέφανε αν ήταν άγγελοι θα περάσουν το μήνυμα στους οδηγούς σου, αν ήταν οι οδηγοί σου θα σε επισκεφθούν λίαν συντόμως... Οπως και νά'χει...οι ουρανοί σου ανήκουν :))))))

Μακάρι, Πέγκυ, μακάρι!

Πάντως, όσο επιδιώκω να μη χάνομαι σε σκέψεις και συναισθήματα τόσο συνειδητοποιώ ότι πιάνω τον εαυτό να έχει "χαθεί".

Χαίρομαι, πάντως, ταυτόχρονα, γιατί τώρα τελευταία που δοκιμάζω να είμαι, όσο το δυνατόν, σε μία σκέψη, διαπιστώνω συνεχώς ότι "ονειροπολώ", κατά τη διάρκεια της μέρας. Αυτή η διαπίστωση με ενοχλεί, αλλά μου αρέσει, γιατί σημαίνει ότι "κάτι γίνεται".

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 09:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Πάντως, όσο επιδιώκω να μη χάνομαι σε σκέψεις και συναισθήματα τόσο συνειδητοποιώ ότι πιάνω τον εαυτό να έχει "χαθεί".


Καλημερα Στεφανε! Δεν ειναι ευκολο να μην χανεσαι σε σκεψεις,ουτε εγω το εχω καταφερει. Η αληθεια ειναι ομως οτι η μια σκεψη ειναι απαραιτητη κατασταση του μυαλου για την αστρικη προβολη.
Εξασκησηκανε και θα δεις σιγα σιγα οτι θα καλυτερευεις!!!

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 18/04/2004 09:54:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 10:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Καλοί μου φίλοι σας ευχαριστώ.
Πάνω από δυό-τρεις ώρες, ουσιαστικά "γαντζωμένη", στις ερωτο-απαντήσεις σας ξαναθυμήθηκα παμπολλες εμπειρίες...
Παιδιά της αγάπης και του αλληλοσεβασμού, σας ευχαριστώ για άλλη μία φορά που μου χαρίσατε ώρες ηρεμίας και γνώσης.

Είναι δύσκολο, το γνωρίζω να ταξιδεύσεις εντός και συνάμμα εκτός, στο σύμπαν. Μα οι τελέυταίες σελίδες τούτο του topic είναι αρκετά βοηθητικές και κατατοπιστικές για την αστρική προβολή.

Πραγματικά δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω απ' όσα η καλή μας φίλη Παγώνα αναλύει και ο Στέφανος με τις πνευματικές οντότητες, μόνο λίγο εάν μου επιτρέπετε, να συμβάλω στην προσοχή σας...Διότι είναι όντως, ένας άγνωστος-"γνωστός" κόσμος που χρειάζεται σύνεση γνώση και αγάπη για να τον βαδίσεις...

Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 11:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Κώστα το κατέβασα αυτό για τα smileys, αλλά μου λέει οτι δεν μπορώ να τα βάλω σε αυτή την σελίδα (δεν με θέλει, δεν με θέλει)
Τέλος πάντων, αποδέχομαι την δεύτερη θέση
Zezmperg νά'σαι καλά... Η τελευταία σου φράση για την σύνεση και την αγάπη θα μπορούσε να είναι ο μόνος 'κανόνας' δρόμος αυτογνωσίας
Την καλημέρα μου σε όλους/όλες!

Edited by - Pagwna on 18/04/2004 11:19:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 11:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Αλήθεια Gretel, και συγγνώμη που ρωτάω κάπως αργά, αλλά ξαναδιάβαζα τα posts αυτής της σελίδας: μήπως (αν νιώθεις άνετα να το κάνεις βέβαια), θα μπορούσες να μας πείς τί παρουσία έχεις δεί και αν την είδες στο αστρικό ή στο δωμάτιό σου σαν τις σκιές, και τί περίπου ήταν το παράξενο αλλά έντονο όνειρο που είδες μετά τις σκιές; Θα βοηθούσε να καταλάβουμε νομίζω που μπορούμε να οδηγηθούμε κάποιες φορές αμέσως μετά απο τέτοια εμπειρία με τους 'φόβους' μας/σκιές, και ίσως να κατανοήσουμε ΑΝ τελικά, έχουν και κάποια σχέση με την αμέσως μετέπειτα ονειρική εμπειρία μας. Αν δηλαδή μας 'ακολουθούν' όντως και με την προβολή (ονειρική ή αστρική) Αν δεν μπορείς δεν πειράζει... Θα ήταν μεγάλη βοήθεια για όλους πάντως.
Την αγάπη μου :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 12:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Πεγκυ καλημερα.

Πολυ ευκολα παρεδωσες τα οπλα.

Για να μπορεσεις να βαλεις μια φατσουλα εδω η σε οποιαδηποτε σελιδα εχει ενα κολπο. Δωσε προσοχη!

Κανεις δεκσι κλικ στην εικονα που θες και διαλεγεις την επιλογη copy smiley html. Μετα το κανεις επικοληση (paste) εδω και η διευθυνση που εχει μεσα τη λεξη gif προς το τελος ειναι η διευθυνση που πρεπει να βαλεις τα σχεδια που βαζει οταν πατας εισαγωγη εικονας.
Ολα τα αλλα τα διαγραφεις,κρατας δηλαδη την διευθυνση που αρχιζει απο http και τελειωνει σε gif μονο.

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα και παλεψε το λιγο με προεπισκοπηση του μηνυματος εδω πριν το κανεις ποστ.

Δεν αξιζει?

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 18/04/2004 12:40:24

Edited by - Κωστας on 18/04/2004 12:42:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 13:26:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Καλημερα Στεφανε! Δεν ειναι ευκολο να μην χανεσαι σε σκεψεις,ουτε εγω το εχω καταφερει. Η αληθεια ειναι ομως οτι η μια σκεψη ειναι απαραιτητη κατασταση του μυαλου για την αστρικη προβολη.
Εξασκηση κανε και θα δεις σιγα σιγα οτι θα καλυτερευεις!!!

Έτσι είναι Κώστα. Εξάσκηση χρειάζεται και επιμονή στο στόχο.

quote:
Παιδιά της αγάπης και του αλληλοσεβασμού, σας ευχαριστώ για άλλη μία φορά που μου χαρίσατε ώρες ηρεμίας και γνώσης.

Πραγματικά δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω απ' όσα η καλή μας φίλη Παγώνα αναλύει και ο Στέφανος με τις πνευματικές οντότητες, μόνο λίγο εάν μου επιτρέπετε, να συμβάλω στην προσοχή σας...Διότι είναι όντως, ένας άγνωστος-"γνωστός" κόσμος που χρειάζεται σύνεση γνώση και αγάπη για να τον βαδίσεις...


Κι εμείς σ' ευχαριστούμε zezmperg, για τα καλά σου λόγια.

Αγάπη, σύνεση και γνώση. Νομίζω πως είπες τις λέξεις κλειδιά.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 13:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_208.gif

Edition:................ ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???????

Edited by - Pagwna on 18/04/2004 13:59:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 14:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna

Αυτό ήταν το προηγούμενο που ήθελα να στείλω: το επόμενο, αφού έβγαλα τα μάτια μου να καταλάβω πώς θα το κάνω ειναι ειδικά αφιερωμένο (σε σένα βέβαια Κώστα!!!):

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 17:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΦΙΛΗ ΠΕΓΚΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ. ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΝΟΙΞΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΓΩΝΙΩΣ ΜΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. ΕΙΧΕ ΓΩΝΙΩΔΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΡΟΤΕΤΑΜΕΝΑ ΜΗΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΥΛΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΕΝΤΟΝΑ. ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΠΕΠΛΑ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΑΝΕΜΙΖΑΝ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΑ ΡΟΥΧΑ ΗΤΑΝ ΦΩΣ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΖΩΝΤΑΝΟ ΟΝΕΙΡΟ. ΕΤΡΙΨΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ. ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΑ ΠΟΛΥ. ΚΟΥΝΟΥΣΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ "ΔΙΑΛΥΣΩ" ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΟΣ ΑΠΛΩΣΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΨΑ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΧΑΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΜΙΑΣ, ΣΑ ΝΑ ΞΕΘΩΡΙΑΣΕ. ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑΣΤΩ. ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΝ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ ΜΑΣ. ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟ ΕΧΩ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ.

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 17:44:56  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε, βρε, βρε... Γειά σας! Ξαναγύρισα στα παλιά λημέρια μετά από πολύυυ καιρό.... Πως είστε? Τι κάνετε?
.
..
...
Κι εγώ καλά είμαι. Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα ποστ αλλά απ'ότι κατάλαβα έχω χάσει πολλά επεισόδια... βρίσκομαι ανάμεσα σε αστρικούς ταξιδευτές! Εγώ, βέβαια, δεν τα έχω καταφέρει ακόμα, όσο κι αν προσπαθώ. Είναι βλέπετε πολύ σημαντικό για μένα να τα καταφέρω στην ΑΠ, και μάλιστα σύντομα, διότι για κάποιους στόχους που έχω θέσει μου χρειάζονται 2 πράγματα:
  • Αστρική Προβολή
  • Scrying

Για το δεύτερο καλά πάμε, αλλά στο πρώτο τα έχω βρει αγρίως μπαστούνια ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα και μάλιστα για πολύ καιρό. Το πρόγραμμα του mysticweb το έκανα αποφασισμένος 2 φορές και ακόμα τίποτα! Τι binaural beats έχω βάλει, τι το ένα, τι το άλλο, πάντα ένα βήμα πριν τις δονήσεις μένω!
Υπάρχει κάποιος που να συναντά παρόμοιο πρόβλημα ώστε να συννενοηθούμε να βοηθήσει ο πρώτος που θα τα καταφέρει τον άλλον???

ΥΓ1: Αν και ΔΕΝ συμπαθώ ιδιαίτερα τους Νεογνωστικούς λόγω της άποψης ότι ο ΜΟΝΟΣ σωστός δρόμος είναι η σεξουαλική μαγεία (αφού σε τέτοια περίπτωση θεωρούνται άχρηστοι όλοι οι μύστες που δεν την χρησιμοποιούσαν, πράγμα ανήκουστο), πρέπει να ομολογήσω την τελειότητα της μεθόδου του mysticweb, η οποία είναι άκρως μεθοδική. Όσον αφορά τον Βελζεβούλη των νεογνωστικών, οι ισχυρισμοί του δεν είναι αβάσιμοι. Ο ιδρυτής των νεογνωστικών, ο Σάμαελ Άουν Βέορ είχε γράψει ένα βιβλίο πάνω στη δουλειά που είχε κάνει η ομάδα του, δηλαδή να μεταπείσουν τελειωτικά τον εν λόγω δαίμονα, ο οποίος θα ενσαρκωνόταν για το καλό της ανθρωπότητας. Μπορείτε να διαπιστώστετε στα σίγουρα στο Αστρικό του λόγου το αληθές, αλλά τελικά δεν κάνει και μεγάλη διαφορά. Πάντως σίγουρα δεν πρόκειτε για κακό δαίμονα.

ΥΓ2: Αγγελία από 'μένα σε εσάς:
"Ζητείτε προχωρημένος στην ΑΠ για βοήθεια άχρηστου αρχαρίου που του έχει φύγει ο κ...ς στις άκαρπες προσπάθειες για ολίγη βοήθεια."
Μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα πλέγμα από ΑΠ-ιστές, από τους οποίους ο καθένας θα "τραβάει" 3 αρχάριους στο αστρικό. Ο καθένας από τους αρχάριους, μόλις γίνει μάστορας, θα τραβάει άλλους τρεις και πάει λέγοντας. Μόνο σοβαροί αρχάριοι θα γίνονται δεκτοί. Τί λέτε???

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 18:06:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΙΧΕ ΓΩΝΙΩΔΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΡΟΤΕΤΑΜΕΝΑ ΜΗΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΥΛΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΕΝΤΟΝΑ. ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΠΕΠΛΑ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΑΝΕΜΙΖΑΝ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΑ ΡΟΥΧΑ ΗΤΑΝ ΦΩΣ.

Φίλη gretel, η εμπειρία σου είναι καταπληκτική.

Θα περιμένω τους πιο ειδικούς, για την ερμηνεία.

Παράλληλα, θέλεις να μας πεις, πέραν του ότι τρόμαξες, πώς αισθάνθηκες την ενέργειά του; Ήταν θετική ή αρνητική. Από την περιγραφή σου, ως θετική την εξέλαβα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy