ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 20:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Σε ευχαριστω ισως το εχει ο πατερας μου στην βιβλιοθηκη γιατι δεν μου ακουγεται καθολου αγνωστο!


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 12:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Γραφω τις εμπειριες μου οπως ειπα.

Χθες το βραδυ κατα τις δυο επεσα για υπνο. Πριν ειχα μπει σε site και διαβαζα εμπειριες αλλων.
Ενιωθα οτι θα με παρει ο υπνος και αμεσως μετα απο λιγο που χαλαρωσε το σωμα μου και ημουν ετοιμος να κλεισω τα ματια μου ξαφνικα αρχιζουν πολυ δυνατες δονησεις και φυσικα το σωμα μου ειχε παραλυσε.
Σε αυτη την κατασταση σκεφτηκα : θελω να βγς - προσπαθησα να αποχωριστω απο το σωμα μου αλλα δεν τα καταφερα.
Μετα αμεσως ξανρχισαν οι δονησεις αλλα παλι τιποτα...

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 15:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα binaural beats...Είναι επικίνδυνα? Είναι προτιμότερο να τα ακούς με ακουστικά μιας και έτσι "απομονώνεσαι" έντελώς από εξωτερικούς ήχους ή μήπως οι πολύ χαμηλές συχνότητες μπορούν να κάνουν ζημιά στα τύμπανα ή αλλού? Εγώ κατέβασα ένα αρχείο που λέγεται binauralabyss από ένα link που έδωσε κάποιος φίλος και το οποίο είναι 60 λεπτά! Θα το δοκιμάσω εκτός απροόπτου αύριο (σήμερα δεν θα είμαι σπίτι) αλλά δεν παύω να έχω κάποιους ενδοιασμούς! Το να ακούς για μια ολόκληρη ώρα συχνότητες στις οποίες τα αυτιά μας δεν είναι συνηθισμένα δεν είναι κάπως επικίνδυνο? Θα ήθελα τη γνώμη σας και ιδιαίτερα από όσους έχουν ακούσει παρόμοια αρχεία προσπαθώντας να χαλαρώσουν και να πραγματοποιήσουν αστρική προβολή...

You can find all you need in your mind...if you take the timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 03:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo
Αστρική προβολή; Μετά από όσα διάβασα στπ topic, θα σας παραθέσω την "εμπειρία" μου μιας που πιστεύω ότι φέρνει προς'τα εκεί, και μιάς και εδώ είναι internet και δεν θα ανησηχώ εάν θα μου την κλείσουν τη σουίτα στο Δαφνί. Ανοικτή προς κάθε είδους σχόλιο.

Ηλικία: απο περίπου 8 εώς περίπου 12 ετών.
Γνώση τεχνικών επί του θέματος: 0 (μηδέν)
Μέρος: κρεβάτι
Ώρα: απόγευμα (ποτέ με σκοτάδι)
Κατάσταση: άρρωστος με πυρετό (αποκλειστικά)
Αριθμός περιστατικών: ...γύρω στα 15 με 20. Τότε το θεωρούσα δεδομένο... έχω πυρετό; Standard θα μου συμβεί αυτό! Κατα κάποιο τρόπο πίστευα ότι όποιος είναι άρρωστος του συμβαίνει αυτό.
Ξαπλωμένος, περιμένοντας την ανάρρωση, απλά κοιτώντας το ταβάνι, τα χέρια στα πλάγια και το πάπλωμα μέχρι το σαγόνι. Χωρίς να παίρνω όρκο για τη χρονική διάρκεια, αλλά υπολογίζοντας ότι πρέπει να ήταν μετά από 5 λεπτά, όταν ξεκινούσε το βουισμα... του στύλ που έκανε η ΥΕΝΕΔ τα ξημερώματα όταν τελείωνε το πρόγραμμα. Στο καπάκι έβλεπα το ταβάνι απο απόσταση 1cm. Ήταν σαν να είχα videocamera και να έκανα zoom 700x προς τα πάνω. Όρισμένες φορές 'γυρνούσα' προς τα κάτω και παρατηρούσα το πάτωμα, κρεβάτι κλπ αλλά απο απόσταση και θολά (δεν με διέκρινα). Το show ήταν πάνω. Κατά τη διάρκεια του συμβάντος εστιαζόμουν κατά βούληση σε διάφορα σημεία της οροφής σε βαθμό μικροσκοπικής κλίμακας. Με κάθε επιφύλαξη, επειδή δεν έχω κοιτάξει ποτέ μέσα από μικροσκόπιο, θα τον περιέγραφα βαθμό μοριακής δομής. Αυτά και κάτι αιωρούμενα, γκρί, υπερμεγέθη αντικείμενα. Btw, ποτέ δεν βγήκα από το δωμάτιο.
Αισθήματα για το γεγονός: Χαρά για τη ψυχαγωγία μέσα στη βαρεμάρα της αρρώστιας. Τίποτα αρνητικό, τίποτα συγκλονιστικό, πολύ εντυπωσιακό.
Περιλιπτικά αυτά πάθαινα κάποτε. Από τότε, nada, ούτε άρρωστος, ούτε μαστουρωμένος, ούτε μεθυσμένος, ούτε μετά από αναγνώσεις στο internet και εφαρμογή διαφόρων τεχνικών. Εγκατέλειψα λοιπόν τις όποιες ακούσιες προσπάθειες και διατηρώ την ψυχολογία του εάν/όταν ξανασυμβεί, καλοδεχούμενο, με την υπόσχεση να με πάω μια βόλτα λίγο μακρύτερα next time.

Edited by - coperrolo on 21/11/2003 16:16:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 13:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε και καλως ηρθες στην παρεα μας.
Η γνωμη μου για την εμπειρια σου ειναι οτι εβγαινες απο το σωμα σου με το αστρικο σου σωμα και αυτο μπορει να συμβει οταν καποιος ειναι αρωστος. Πολυ απλα γιατι τοτε το σωμα ειναι εξουθενωμενο και ετσι αποσπαται το αστρικο σωμα το σωματικο πιο ευκολα.
Επισης βγαινει κανεις και σε στιγμες αφορητου πονου και τελεις χαλαρωσης η εξασθενησης και ενοω εκουσια.
Αυτο που ελεγες για zoom ειναι μια ιδιοτητα του αστρικου σωματος.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE
καλησπερα. pinhead{?} το ονειρο το ειδα πρωτη φορα στα 13 μου. βαση εδωσα ομως 7 χρονια μετα! το μερος ειναι εκπληκτικα ομορφο. η ζωη εκει ειναι απολυτα οργανωμενη και ολοι ειναι χωρισμενοι σε βαθμιδες. δε σου λεει καποιος αλλα ειναι σαν παζλ...ολοι ταιριαζουν καπου.υπαρχουν αρχοντες απο τοπο σε τοπο και εγω ειμαι κατι σαν διακομιστης πληροφοριων. μη σκεφτεις γηινη δομηση.η' μαλλον σκεψου τη οπως η γη 10 αιωνες πριν. βασικο:ειναι ολοι κοκκινομαλλιδες!? εχω καθηκον οπως και ολοι οι αλλοι να μην παω στη σκοτεινη πλευρα του πλανητη αν και εκει εστιαζω το ενδιαφερον μου σε καθε επισκεψη.υπαρχει διαχωρισμος ολων σε καστες. υπαρχουν αρχοντες διαχωριζομενοι απλα, διανοητικα. διαφορά: δεν υπαρχει θεμα τροφης! δεν πεινας!?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 17:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE
αφου επιτευχθει η ΑΠ μετα απο καιρο αρχιζεις και καταλαβαινεις τις επιλογες και τους περιορισμους. αυτα που λεμε συνεχως..διαλογισμος,θετικη σκεψη και διαυγεια συναισθηματων ειναι το παν.το κακο αρχιζει απ'τη στιγμη που ψαχνεις να βρεις ακρη στην "πραγματικοτητα". καντε ΑΠ αλλα αφου επιστρεψετε μη σκεφτεστε μετα θα κανω αυτο, μετα το αλλο κ.ο.κ. κατα τη διαρκεια βρησκετε το "μονοπατι"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 19:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

[quote]
Επισης θα ηθελα πολυ να πεις πιο ειναι το βιβλιο

ΦΙΛΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ:"ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΤΕ"

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...

d.s


Φιλε μου μολις το αγορασα. Φαινεται πολυ απλο και κατανοητο.
Να σαι καλα!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 01:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα σας (δηλαδή καληνύχτα, αλλά τέλος πάντων - για μερικούς τώρα είναι απόγευμα...)

Φίλε coperrolo
Διαβάζοντας την εμπειρία σου κατά τη διάρκεια πυρετού, μένω έκθαμπη!

Οχι επειδή την θεωρώ μοναδική ή υπερβολικά περίεργη,
αλλά επειδή τόοοοοσα χρόνια, δεν είχα ποτέ ακούσει άλλον άνθρωπο να περιγράφει ακριβώς όπως θα την περιέγραφα κι εγώ, την ίδια εμπειρία που είχα (στην ίδια ηλικία), με σένα!!!
Ειδικά, στο σημείο με την μοριακή δομή που αναφέρεις, νόμιζα ότι την περιγραφή αυτήν την έγραφα εγώ!

Συχνα θυμούμενη τα περιστατικά αυτά, αναρρωτιέμαι αν ήταν παραλήρημα του πυρετού, ή αν ήταν προϊόντα της φαντασίας μου...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 03:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo
well amalia, χίλια συγνώμη εάν σε κάνω να δευτερολογήσεις αλλά μιλάμε για πολλά MB κειμένου στο topic. Από τα επιλεκτικά κομμάτια που διάβασα δεν θυμάμαι τις τυχόν μεταγενέστερες εμπειρίες σου...
Με άλλα λόγια θα μπορούσες να μου αναφέρεις τι έκανες για την Α.Π. στα επόμενα χρόνια της ζωής σου;

Οι ερωτήσεις που έχω είναι άπειρες αυτή τη στιγμή και νομίζω ότι θα μπορούσαμε άνετα να γεμίσουμε 2 σελίδες με περιγραφές του ιδίου γεγονότος, αλλά αυτό θα έκανε τους advanced του είδους να το εκλάβουν σαν κατάληψη του forum απο τους εκούσιους. Συμφωνόντας απόλυτα με τον Κώστα, που το εξήγησε σαν κάτι απολύτως φυσιολογικό υπο τις δεδομένες συνθήκες, δεν το θεωρώ παρά μισό βήμα στο μαραθώνιο της γνώσης (γιατί αν και εκούσιο βιώνεις/μαθαίνεις και κάτι ψιλά από αυτό). Αυτό που ζητάω είναι να μου περιγράψεις, εάν υπάρχει, το επόμενο μισό βήμα που πιθανόν να έκανες.

Τελικά η σουίτα θα είναι δίκλινη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 16:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_
φιλε HYPE!!

αρκετα ενδιαφεροντα οσα ειπες!!!
τι ηλικια εχεις?

χμμμμμ σκευτομουνα, αφου υπαρχουν καποια ατομα που μπορουν να βγενουν οποτε θελουν, να ερχοντουσαν και να βοηθουσαν και εμας!!!

δηλαδη να ερχοντουσαν και να μας "τραβουσαν" και να μας "ξυπνουσαν" στο astral!!!

πως σας φαινεται??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 16:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλημέρα Coperrolo

μην ψάχνεις να βρεις στο τόπικ (αυτό ή και το προηγούμενο περί αστρικής προβολής), κάποια δικιά μου σχετική περιγραφή, δεν θα βρεις.

Πιστεύω πάντως, πως εμπειρίες σαν αυτή που περιέγραψες, είναι πολύ συχνές στην ηλικία αυτή στην οποία αναφερόμαστε, μιας και η ψυχοσύνθεση του ατόμου δεν είναι ακόμα πλήρως αποκρυσταλλωμένη στην ύλη. Γιαυτό και συναντά κανείς αρκετά συχνά αναφορές από παιδάκια του τύπου: "μαμά, δεν το βλέπεις στο ταβάνι, αυτό που μας κοιτάει; Αυτό το γκρίζο;"

Τι γίνεται μετά και ξεχνάμε; - πρώτο ερώτημα.
Και γιατί ο πυρετός, ή άλλες παρόμοιες καταστάσεις, προκαλούν τέτοιου είδους φαινόμενα; - δεύτερο ερώτημα.
Τέλος, μπορούμε τέτοιες εμπειρίες να τις χρησιμοποιήσουμε, στην προσπάθειά μας να κάνουμε αστρική προβολή;
Ποια η γνώμη σου για το τελευταίο;


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Razielle
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 18:58:20  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!

quote:
Πιστεύω πάντως, πως εμπειρίες σαν αυτή που περιέγραψες, είναι πολύ συχνές στην ηλικία αυτή στην οποία αναφερόμαστε, μιας και η ψυχοσύνθεση του ατόμου δεν είναι ακόμα πλήρως αποκρυσταλλωμένη στην ύλη. Γιαυτό και συναντά κανείς αρκετά συχνά αναφορές από παιδάκια του τύπου: "μαμά, δεν το βλέπεις στο ταβάνι, αυτό που μας κοιτάει; Αυτό το γκρίζο;"


Κάπου διάβασα οτι τα μικρά παιδιά είναι περισσότερο δεκτικά και ανοιχτά σε μεταφυσικές εμπειρίες και φαινόμενα, καθότι δεν έχουν επηρεαστεί πλήρως και ενστερνιστεί την "αυστηρή" λογική των μεγάλων, οπότε δεν απορρίπτουν καταστάσεις που δε συμβαδίζουν με τη λογική αυτή.
(...Η "επιστημονική" εξήγηση για το θέμα αυτό, είναι ότι τα παιδιά πάσχουν από μυθομανία και φαντάζονται διάφορες ιστορίες για να τραβήξουν τη προσοχή των μεγάλων..)

Προσωπικά πάντως, όλες μου οι εμπειρίες στην ΑΠ περιορίζονται στις ηλικίες από 4-5 εως 13 ετών.
Φιλικά


The only element that lasts forever is time...and even that sometimes it has no meaning..
Razielle - The Oceanborn & Lady Of The LakeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 21:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα.

Ισχύει βεβαίως κι αυτό που αναφέρεις Razielle, από ψυχολογικής απόψεως κυρίως.

Εκτός όμως από αυτό, η δομή του ανθρώπινου όντος και ιδιαίτερα της προσωπικότητας (υλικό σώμα, ενεργειακό, συναισθηματικό και κατώτερο νοητικό), εξελίσσονται από τη στιγμή που γεννιόμαστε και μετά. Σα να λέμε ότι σχηματίζονται πιο καθαρά. Οπότε, η συνείδησή μας μαθαίνει με την ηλικία να κυκλοφορεί εκεί, όπου την έχουμε εκπαιδεύσει...

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 01:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo
quote:

1-Τι γίνεται μετά και ξεχνάμε; - πρώτο ερώτημα.
2-Και γιατί ο πυρετός, ή άλλες παρόμοιες καταστάσεις, προκαλούν τέτοιου είδους φαινόμενα; - δεύτερο ερώτημα.
3-Τέλος, μπορούμε τέτοιες εμπειρίες να τις χρησιμοποιήσουμε, στην προσπάθειά μας να κάνουμε αστρική προβολή;
Ποια η γνώμη σου για το τελευταίο;


(οι αριθμοί δικοί μου)

1) Η εξήγηση που 'μου' έδωσα όσον αφορά το γιατί ξέχασα μπορεί να θεωρηθεί απλοϊκή, ίσως και αφελής... μετά άρχισαν τα άγχη και για κάποιο λόγο βρισκόμουν άρρωστος όλο και λιγότερο... Όταν είχα πυρετό, σαν φοιτητής πλέον, έπρεπε εγώ πια να πάω να πάρω τα φάρμακά μου, το φαγητό κλπ κατα κάποιο τρόπο χάνεται η πολυτέλεια του να έχεις όλο το χρόνο του κόσμου για την πάρτη σου. Με θυμάμαι ακόμα να ανυσηχώ για το αν θα καταφέρω να πάω στη σχολή την άλλη μέρα. Μπορεί να είναι άσχετα, μπορεί να είναι και ο λόγος.
2) Αν κατα τη διάρκεια πυρετού κοιτάξεις πίσω απο την φυσική/μυική εξουθένωση και τις δουλειές που στοιβάζονται, και παρατηρήσεις τον τρόπο σκέψης σου, είναι αλλιώτικος. Προσωπικά πρέπει να ξυπνάνε οι σκιές και να αναλαμβάνουν τον έλεγχο (δεν μιλάω για σχιζοφρένεια αλλά για πτυχές του υποσυνήδητου που ακόμα και στην καθημερινή ζωή δηλώνουν την παρουσία τους, απλά τώρα έχουν μεγαλύτερη διάρκεια)(shadow-work anyone?). Τώρα γιατί αυτό προκαλεί τέτοια φαινόμενα, σηκώνω τα χέρια ψηλά.
3) Αποκάλεσέ με αισιόδοξο, αλλά αν κατατάξω αυτές τις εμπειρίες στην κατηγορία "αστρική προβολή" τότε θα τις ονόμαζα "δωματιακή προβολή". Και βέβαια μπορούν να χρησιμοποιηθούν, μπορεί να μην φτουράνε πλέον αλλα 150% δεν θα βλάψουν. Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι επειδή ήμουν μέσα στο ταβάνι 10 φορές είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω τα πάντα στο στερέωμα, αντιθέτως, το μέγεθος της εμπειρίας πρέπει να είναι ανάλογο με τις γνώσεις... τότε είχα γνώσεις μηδέν (στα χίλια) και τώρα, ίσως 0,5 (στα χίλια πάντα), πράγμα που με φέρνει στο προηγούμενο μου μήνυμα και στην ερώτηση που σου έκανα. Τη θυμάσαι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alucardos
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 15:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alucardos
Χαιρετεεεεε....

Λοιπον, ειμαι ΝΕΟΤΑΤΟΣ σ'αυτο το φορουμ...
Ομολογω οτι με τραβηξε το θεμα που τοσο πολυ εχετε θιξει απο καθε σχεδον πλευρα...
Δεν θα αρχισω να σας λεω τι ξερω (πανω κατω τα ιδια με σας) στο κατω κατω δεν μου φταιξατε σε κατι να σας ζαλισω....
Οφειλω να ομολογησω οτι ουδεποτε εχω ζησει καποια εμπειρια αστρικης προβολης, αλλα θα θελα παρα πολυ να βιωσω (εχω εναν φιλο ομως εχει κατι εμπειριες αθελα του ομως).....
Καποτε ειχα Στα χερια μου μια τεχνικη αλλα, δεν μπορεσα ποτε να εχω καποιο αποτελεσμα....
Προσπαθησα να διαβασω τα τοσα που γραψατε αλλα μου ηταν αδυνατο να τα διαβασω ολα, ετσι διαβασα αποσπασματικα καποια πραματα....
Θα θελα αν εχετε να προτεινετε καποια βιβλια επι του θεματος που να αφορουνε περισσοτερο τεχνικες (ΝΑ αφορουν περισσοτερο δηλαδη το πως γινεται, οχι τι ειναι)......
Παντος ξαναομολογω αν ποτε φτασω στο σημειο να καταφερω κατι τετοιο σιγουρα θα σοκαριστω...

Θα προσεγγισω το θεμα με εναν ποιο επιγειο τροπο, ισως και ανοητο...

Αν, και εφ οσον πουμε οτι η αστρικη προβολη ειναι γεγονος, πραμα που μας κανει να ειμαστε ικανοι να βρεθουμε σε οποιοδηποτε σημειο του πλανητη και να δουμε πραματα χωρις να μας δουν, αυτο δεν μας κανει απιστευτα ικανους εμμμμ κατασκοπους;

Αν υφηστατο, δεν θα χρισημοποιειτο απο τις κυβερνησεις;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uri
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 15:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uri


Αν, και εφ οσον πουμε οτι η αστρικη προβολη ειναι γεγονος, πραμα που μας κανει να ειμαστε ικανοι να βρεθουμε σε οποιοδηποτε σημειο του πλανητη και να δουμε πραματα χωρις να μας δουν, αυτο δεν μας κανει απιστευτα ικανους εμμμμ κατασκοπους;

Αν υφηστατο, δεν θα χρισημοποιειτο απο τις κυβερνησεις;;;;


[/quote]

Φίλε είδη χρησιμοποιείται από τη c.i.a.

d.sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 16:32:30  Εμφάνιση Προφίλ
Φαντάζομαι ότι με τις πρώτες προβολες θα σταματήσει να τους επιτρέπεται κάτι τέτοιο από το αστρικό, αν δεν έχουν πιο απτές, υλικές και ψυχικές, συνέπειες... Δεν είναι παιδική χαρά μπάτε σκύλοι αλέστε (προφανείς αναφορές στο Dogville) εκεί μέσα/πάνω....

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alucardos
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 17:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alucardos
Απ οτι βλεπω οι αποψεις διαφερουν....
Το ζητημα ειναι, ποια απ ολες ευσταθει... Δεν θα μου εκανε καθολου εντυπωση αν αυτη η τεχνικη την χρησιμοποιουσε η C.I.A. αλλα το θεμα ειναι "ΥΠαρχουν αποδιξεις επι του θεματος;"

Κανενα βιβλιο εχετε να προτεινετε;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 18:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε Alucardos και καλως ηρθες στην παρεα μας.
Αν ενδιαφερεσαι εχω 2 με τρια e book σε PDF format.
Eχουνε και τεχνικες αρκετες.
Πρεπει να ξερεις οτι για να πετυχει η αστρικη προβολη ειναι καλο να εχεις διαβασει πρωτα τι ειναι και μετα να αρχισεις τις προσπαθειες. {Αυτο το λεω επειδη ειπες οι θελεις μονο τεχνικες)
Αν θες τα βιβλια δωσε το e mail σου.
Μπες και εδω ¨εχει παρα πολες τεχνικες.


http://www.whiteoakdesign.net/timekillers/astral/index2.html
H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...


Edited by - Κωστας on 24/11/2003 18:56:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alucardos
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 23:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alucardos
Να σε το γραψω το e-mail μου αλλα ποσο μεγαλα ειναι τα pdf?
Ειναι σε ελληνικη μορφη; (το "Να σε το γραψω" το γραφω εξεπιτηδες ΠΑΝΤΑ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alucardos
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 23:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alucardos
Οσον αφορα την "φυση" του φαινομενου, εχω αρκετα στοιχεια , αλλα θα βρω κι αλλα....

Edited by - Alucardos on 24/11/2003 23:35:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 00:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
γειά σας.

coperrolo, την θυμάμαι την ερώτησή σου.
και δεν σου απάντησα, γιατί είναι κάπως δύσκολο να σου εξηγήσω. Θα πρέπει παράλληλα, να σου αφηγηθώ, όλη την πορεία της εσωτερικής αναζήτησής μου. Μέρος της οποίας είναι η αστρική προβολή και όχι ο βασικός της σκοπός - αν και με ενδιαφέρει τα μάλλα (όπως λέει και ο Καντακουζηνός...)

Πάντως, σχετικά με την εμπειρία εκείνη που είχα στον πυρετό, δεν έκανα κάτι συγκεκριμένο, παρά μόνο όταν έκανα κάποιες προσπάθειες για αστρική προβολή, προσπαθούσα να θυμηθώ το πως ένιωθα για να ξυπνήσω μέσα μου τη μνήμη και να με βοηθήσει να "ξεκολλήσω".
Κάτι παρόμοιο πάντως (με τη μοριακή δομή και τα μεγάλα αντικείμενα που αιωρούνταν) δεν θυμάμαι να ένιωσα ξανά αφοτου μεγάλωσα. Ισως λίγο τη ζαλάδα και το φόκους, αλλά μόνο αυτό.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 00:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Να σε το γραψω το e-mail μου αλλα ποσο μεγαλα ειναι τα pdf?
Ειναι σε ελληνικη μορφη; (το "Να σε το γραψω" το γραφω εξεπιτηδες ΠΑΝΤΑ)



Οχι ειναι ξενα του Robert Peterson το ενα και το αλλο δεν θυμαμαι.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 02:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo
amalia,
ok και sorry αν σε "έπιασα απ'το λαιμό" να τα ομολογήσεις όλα.
Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον να μοιράζομαι μία όμοια εμπειρία με κάποιον/α και να έχω την τύχη να το συζητήσω.
Και ευχαριστώ που μοιράστηκες την μετέπειτα πορεία σου, αν και με Λακωνική περιγραφή, πολύ περιεκτική, to the point.
Kαλή αναζήτηση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 20:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα σας.

coperrolo, καθόλου δεν με έπιασες από το λαιμό - μην το συζητάς! Αλλωστε, εγώ έπαθα αμόκ (πρώτη) μόλις διάβασα την περιγραφή σου. Απλά πιστεύω ότι πολλά απ'όσα θα μπορούσα να γράψω εδώ απαντώντας στην ερώτησή σου, θα αποτελούσαν προσωπικές αναφορές, πολλές εκ των οποίων εκτός θέματος, και δεν πιστεύω ότι θα ήταν σωστό.

Πάντως, από μικρή, ήμουν "μουρλή" με την αστρική προβολή. Ειδικά κάποιες εποχές κατά και μετά την εφηβεία, σπαταλούσα ώρες αυτοσυγκέντρωσης προσπαθώντας να την πετύχω. Οταν έφτανα στο σημείο που νιώθεις την δόνηση της ενέργειάς σου (σαν το βούϊσμα της ΥΕΝΕΔ που έλεγες), χτυπούσε πολύ δυνατά η καρδιά μου, τρομοκρατούμουν και σταματούσα. Θυμάμαι, αρκετές φορές κατόρθωνα να σηκώσω το δεξί ή το αριστερό χέρι (όχι το υλικό τους τμήμα, εκείνο ήταν μουδιασμένο και πεσμένο), και μόλις το συνειδητοποιούσα, όλο το βούϊσμα πήγαινε περίπατο... Δεν είχα ιδέα τι θα έπρεπε να κάνω μετά.

Αργότερα, κάποια πράγματα που τότε προσπαθούσα με μανία, ήρθαν μόνα τους. Για κάποια άλλα (την ολοκλήρωση της εμπειρίας, αλλά και τον σκοπό για να την κάνεις), πιστεύω ότι πρέπει να φας "χρόνια στα θρανεία" ώστε να ωριμάσουν και άλλες πλευρές σου.

Αυτά τα λίγα σου αναφέρω, για να μην μακρυγορήσω - όπως είπα και πιο πάνω.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alucardos
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 22:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alucardos
Εχει κανεις μηπως στον νου του κανενα βιβλιο στα ελληνικα;
Καποτε ειχα διαβασει οτι ειχαν δημιουργηθει τμηματα ειδικα για την εξασκηση αυτης της τεχνικης και μιλαω για εδω στην Ελλαδα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 12:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΠΩΣ ΕΞΗΓΗΤΕ ΕΠΗΣΤΗΜΟΝΙΚΑ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 18:37:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ώωωω ποιος γύρισε!
Επιστημονικά... Λοιπόν:
Αυστηρά και επίσημα επιστημονικά εξηγείται ως πολύ δυνατή ψευδαίσθηση, δηλαδή σαν να μην αντικατοπτρίζουν την αλήθεια αυτά που βλέπεις, μόνο φαντασία και τίποτε άλλο. Βέβαια, αυτά είναι μόνο ό,τι λέει η επιστήμη, η οποία έχει έναν συγκεκριμένο τρόπο να ελέγχει την εγκυρότητα μιας κατάστασης (κάτι το δικαιολογημένο φυσικά)
Αν και νομίζω ότι πολύ πρόσφατα άρχισε μια νέα Ιαπωνική έρευνα που θα αλλάξει τα δεδομένα σε αυτόν τον τομέα...

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 19:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Επιστημονικώς δηλαδή,

μας περιμένουν στη γωνία με άσπρες μπλούζες που σταυρώνουν από πίσω...

Για να δούμε ποιος θα προλάβει να φτάσει πρώτος στη γωνία;
Μήπως οι γιαπωνέζοι;

Πάντως, άκουσα για μια έρευνα που είχε γίνει (ίσως να έχει αναφερθεί και στα forums σε κάποιο σημείο), σύμφωνα με την οποία, θέλανε να μετρήσουνε το βάρος του αστρικού φορέα. Χρησιμοποιήσανε μία ζυγαριά υπερ-σουπερ-ακριβειας, και μετρήσανε το βάρος ατόμου (ή ατόμων) πριν και μετά το θάνατο.
Βρέθηκε κάποια ελάχιστη διαφορά μετά το θάνατο.

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!

Edited by - amalia on 26/11/2003 19:15:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy