ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 07:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
εδω ειναι το λαθος
ο σωστος καπετανιος προσπαθει να πει στους αλλους καπετανιους που υπαρχουν ξερες,πως θα περασει ποιο ευκολα το πλοιο απο την καταιγιδα,πως θα αποφυγει μια καταιγιδα,αν υπαρχουν συμπλυγαδες στην ρωτα του ποιου που συναντα και διαφορα αλλα και τωρα ειναι πολυ ποιο ευκολο γιατι υπαρχουν δορυφοροι,η χαρτογραφηση των ωκεανων εχει ολοκληρωθει και υπαρχει και η ραδιοεπικοινωνια

gigenis, η συγκεκριμένη φράση από το μήνυμα μου που συμπεριέλαβες στα quotes δείχνει το πως συνηθίζεται να αντιμετωπίζει ο καθένας τις δυσκολίες, τις φουρτούνες που του τυχαίνουν.
Η ακριβώς επόμενη φράση απ' αυτήν δείχνει το πως θα πρέπει να πράξει.


quote:
Εκείνη την στιγμή όμως ξεχνάει οτι αυτή η φουρτούνα ταλαιπωρεί πολλά άλλα πλοία, τα κάνει να κλυδωνίζονται επικίνδυνα, να χορεύουν ανίσχυρα επάνω σε πελώρια κύματα, να χάνουν μερικά κατάρτια τους.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 03:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΕΠΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΑΖΑΧ-ΧΑΖΑ
(Απεστάλη: 22/01/2007, 18:51:36 ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ:
Ψυχοτρονική τεχνολογία...)
ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ

________________________________________________________________________

quote:

Amalia λέει...

AZAX_XAZA, υποδεικνύεις πράγματα για άλλους ανθρώπους με τρόπο ύπουλο, αγενή και γκεμπελικό. Λίγο φθηνός τρόπος ομολογουμένως, για να υποστηρίξεις τη θέση σου…


Τί να κάνω;;; Προσπαθώ να πώ στον ελέφαντα οτι είναι τεράστιος χωρίςνα τον προσβάλλω...!! Τώρα αν είναι ύπουλος, αγενής η γκεμπελικος ο τρόπος μου ...ειναι ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ... Αλλά ρε συ είναι απίστευτο ... μόνο εμείς οι ορθολογιστές έχουμε τρόπους αγενείς, ύπουλους και γκεμπελικους...όλοι οι άλλοι, που κατ΄εμέ είναι πυροβολημένοι, είναι Άγιοι για σας... !!!

quote:

Amalia λέει...

Ξέρεις, κάτι τέτοια θυμίζουν κλασσικά φραστικά κλισέ που επαναλάμβαναν τα παιδιά και οι έφηβοι στο σχολείο, του στυλ "ξέρεις εμένα ο πατέρα μου ποιος είναι;" ή "αυτά που έχω κάνει εγώ, δεν τα έχεις ονειρευτεί καν στη ζωή σου".


Μα ακολουθώ πιά και γώ το κλίμα του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.... Με εφήβους και παιδάκια έχουμε να κάνουμε... οπότε τι σκούζεις;;; Ο άλλος έλεγε τον άλλον γιδοβοσκό και συ ζητούσες από τον "γιδοβοσκό" να πεί ΣΥΓΝΩΜΗ... !!!

quote:

Amalia λέει...

Καλό θα είναι να ξεπεράσεις την εφηβική αυτή φάση και εφόσον όπως φαίνεται σε "ενδιαφέρει" η ψυχολογία, θα σου προτείναμε να εξετάσεις το ενδεχόμενο, μήπως συγκεκριμένες στάσεις και συμπεριφορές σου, επαναλαμβανόμενες κατά κόρον στις συζητήσεις, σχετίζονται με αντίστοιχους ψυχολογικούς αυτοματισμούς.
Κακό δεν είναι, αν τυχόν και βρεις ότι υπάρχουν τέτοιοι αυτοματισμοί που πιθανόν σε οδηγούν σε λάθος συμπεριφορές, θα σε βοηθήσει κιόλας να γίνεις καλύτερος άνθρωπος. Δεν είναι κακό - όλοι κάνουμε λάθη.


Μιλάς σαν ειδικός τώρα;;;; Αν ναί πές μου τί χρωστάω και πότε έχουμε ξανά ραντευού !!!

quote:

Amalia λέει...

Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


Και μένα μου θυμίζουν τα λόγια αυτά συμπεριφορά εφήβου..αλλά δεν τα σχολιάζω... Εσένα τί σε κόφτει κάθε φορά με την υπογραφή μου δεν σε καταλαβαίνω...


-------------------------------------------------------------------
Κάποτε κάποιος ευγενής κύριος (στα Αγγλικά gentleman) μου είπε οτι ΧΑΝΩ!!
Το οτι χάνω, αυτό είναι αλήθεια... μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι...όπως μπορούν επίσεις να του επιβεβαιώσουν οτι μια μέρα από την ζωή μου ... η ζωή του όλη και άν....


Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 22/01/2007 18:53:59

________________________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 04:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
AZAX-XAZA:
Με εφήβους και παιδάκια έχουμε να κάνουμε... οπότε τι σκούζεις;;;
...

Εσένα τί σε κόφτει κάθε φορά με την υπογραφή μου δεν σε καταλαβαίνω...

-------------------------------------------------------------------

Κάποτε κάποιος ευγενής κύριος (στα Αγγλικά gentleman) μου είπε οτι ΧΑΝΩ!!
Το οτι χάνω, αυτό είναι αλήθεια... μπορούν να το επιβεβαιώσουν και άλλοι...όπως μπορούν επίσεις να του επιβεβαιώσουν οτι μια μέρα από την ζωή μου ... η ζωή του όλη και άν....



Είναι πολύ πιθανό να έχεις δίκιο σχετικά με τους εφήβους και τα παιδάκια.
Πάρε παράδειγμα τις ψηφιακές υπογραφές που χρησιμοποιείς: Δε διαφέρουν και πολύ από τη νοοτροπία των παιδιών του Δημοτικού, που κολλάνε χαρτάκια στις πλάτες των συμμαθητών τους για να τους πειράξουν.
Ή τον τρόπο που εκφράζεσαι: μοιάζει σα να μην έχεις προλάβει ακόμα να διδαχτείς τις κατάλληλες λέξεις για να χρησιμοποιήσεις σε μία σοβαρή συζήτηση. Εύχομαι ωστόσο, κάποια στιγμή να τα καταφέρεις. Εάν υπάρχει θέληση, θα βρεθεί ο τρόπος και ο χρόνος - ποτέ δεν είναι αργά.

Όπως θα έπρεπε πιθανόν να καταλάβεις, η ψηφιακή υπογραφή που χρησιμοποιείς και που αναφέρεται σε κάποιο μέλος των forums, εκτός από παιδαριώδης, δεν είναι σε καμία περίπτωση αποδεκτή στις συζητήσεις του ESOTERICA. Μέχρι το Σάββατο θα πρέπει να την έχεις αντικαταστήσει (η ψηφιακή υπογραφή με τη μπλούζα, δεν είναι επίσης αποδεκτή, εφόσον το "αστείο" έχει πλέον μπαγιατέψει και δεν είναι καν αστείο, αλλά έχει καταντήσει γραφικό και αντιαισθητικό).
Ευελπιστούμε πως θα επιλέξεις μία νέα ψηφιακή υπογραφή, που θα σέβεται τον χώρο που φιλοξενεί τις απόψεις σου.
Σε διαφορετική περίπτωση (εφόσον δεν την αλλάξεις, ή χρησιμοποιήσεις και πάλι κάποιου είδους χλευαστική, υποτιμητική ή προσβλητική για κάποιον άνθρωπο, ομάδα ανθρώπων ή σύνολο ιδεών, φράση ή εικόνα) θα προσθέτουμε μετά από κάθε μήνυμά σου, ένα κείμενο προερχόμενο από τους υπευθύνους του χώρου, το οποίο θα αφορά την θέση μας σχετικά με την υπογραφή σου και τη συμπεριφορά που αυτή υποδηλώνει.

Θα σου αποσταλεί και email ειδοποίησης για το μήνυμα αυτό.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 23:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Amalia λέει...

Ή τον τρόπο που εκφράζεσαι: μοιάζει σα να μην έχεις προλάβει ακόμα να διδαχτείς τις κατάλληλες λέξεις για να χρησιμοποιήσεις σε μία σοβαρή συζήτηση. Εύχομαι ωστόσο, κάποια στιγμή να τα καταφέρεις. Εάν υπάρχει θέληση, θα βρεθεί ο τρόπος και ο χρόνος - ποτέ δεν είναι αργά.


Και άν κρινω από τον δικό σου τρόπο να διαχειρίζεσαι αυτό το φόρουμ μοιάζει σαν να μήν έχεις προλάβει ακόμη να διδαχτείς το σωστό από το λάθος. Ο άλλος (Απέριττος) ρίχνει απειλές του τύπου με περιμένει στην γωνία (τί να μου κάνει άραγε δεν το έχω καταλάβει ακόμη), και εσύ κάθεσαι και ξύν...εεε βάφεις τα νύχια σου και ασχολείσαι με την υπογραφή μου και το μπλουζάκι...
Εύχομαι ωστόσο και σε σένα κάποια στιγμή να τα καταφέρεις...να καταφέρεις να ανοίξεις τα μάτια σου και να δείς τί γίνεται τριγύρω σου . Εάν υπάρχει θέληση ..κλπ κλπ.ποτέ δεν είναι αργά....

quote:

Amalia λέει...

Ευελπιστούμε πως θα επιλέξεις μία νέα ψηφιακή υπογραφή, που θα σέβεται τον χώρο που φιλοξενεί τις απόψεις σου.


Την άλλαξα...

--------------------
Το φόρουμ του ESOTERICA είναι το μόνο που είναι ΣΟΒΑΡΟ...έχει ΣΟΒΑΡΑ θέματα και απαρτίζεται στήν πλειοψηφία του από ΣΟΒΑΡΑ μέλη...

_____________________________________
Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ
_____________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 12:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

quote:

Amalia λέει...

Ευελπιστούμε πως θα επιλέξεις μία νέα ψηφιακή υπογραφή, που θα σέβεται τον χώρο που φιλοξενεί τις απόψεις σου.


Την άλλαξα...

--------------------
Το φόρουμ του ESOTERICA είναι το μόνο που είναι ΣΟΒΑΡΟ...έχει ΣΟΒΑΡΑ θέματα και απαρτίζεται στήν πλειοψηφία του από ΣΟΒΑΡΑ μέλη...

_____________________________________
Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ
_____________________________________


Δηλαδή ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΤΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ???

Το φόρουμ του ESOTERICA είναι το μόνο ΣΟΒΑΡΟ φόρουμ, με ΣΟΒΑΡΑ θέματα και στην πλειοψηφία του με ΣΟΒΑΡΑ μέλη ....

_____________________________________
Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 12:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
αζαχ μαλλον δεν θελουν να υπογραφεις
και αφου το καταφερουν θα θεσπισουν νομο που δεν θα γινονται δεκτες οι αποψεις που δεν εχουν υπογραφη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 19:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
AZAΧ_ΧΑΖΑ, η ψηφιακή σου υπογραφή - όπως θα είδες - έχει ήδη τροποποιηθεί.

Η υϊοθέτηση ψηφιακών υπογραφών οι οποίες εμπεριέχουν στοιχεία εμπαιγμού, υποτίμησης κι ειρωνίας δεν είναι αποδεκτές στην Κοινότητα των Συζητήσεων, οπότε και δε μπορεί να γίνει επιτρεπτή η χρήση τους.

Φυσικά δεν είναι ούτε εύκολο αλλά ούτε υπάρχει κι η πολυτέλεια του χρόνου για να τροποποιηθούν οι ψηφιακές υπογραφές όλων των μηνυμάτων που απέστειλες από τις 21/01/2007 κι έπειτα.
Πιστεύουμε όμως οτι και μ' αυτόν τον τρόπο θα κατανοήσεις τον σκοπό και το νόημα αυτής της παρέμβασης.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 12:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Πιστεύουμε όμως οτι και μ' αυτόν τον τρόπο θα κατανοήσεις τον σκοπό και το νόημα αυτής της παρέμβασης.

ΟΧΙ.... Εγώ την υπογραφή μου την εννοώ !!! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 21:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ΟΧΙ.... Εγώ την υπογραφή μου την εννοώ !!! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ !!!


Δεν πειράζει. Ακόμα δεν έχει έρθει ο καιρός σου.
Η ελπίδα, πεθαίνει πάντα τελευταία...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 10:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Αμαλία λέει...
Δεν πειράζει. Ακόμα δεν έχει έρθει ο καιρός σου.
Η ελπίδα, πεθαίνει πάντα τελευταία...

Τι με περιμένεις και εσύ στη γωνία σαν κάποιον άλλον ...;;;; Προσέξτε μην μαζευτείτε πολλοί εκεί στη γωνία και το περάσουν για διαδήλωση και σας ρίξει κανένα δακρυγόνο κανένας πολιτσμάνος.... !!!!

--------------------------
Αααβίαστα....Ζητείται υπογραφή που να μη θίγει την Αμαλία ... Πληροφορίες στο azax_xaza@hotmail.com

_______________________________________
ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
_______________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 15:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ

Αααβίαστα....Ζητείται υπογραφή που να μη θίγει την Αμαλία ...


αυτη ισως?


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


να βοηθησω προσπαθω...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 18:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:


αυτη ισως?


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


να βοηθησω προσπαθω...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



Μπά ...άμα βάλω αυτήν θα με στείλει η Αμαλία στις Μπαχάμες για 3 εβδομάδες.... !!!! Δεν είναι κατάλληλη εποχή !!!

--------------------------
Αααβίαστα....Ζητείται υπογραφή που να μη θίγει την Αμαλία ... Πληροφορίες στο azax_xaza@hotmail.com

_______________________________________
ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
_______________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 21:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αααβίαστα....Ζητείται υπογραφή που να μη θίγει την Αμαλία ... Πληροφορίες στο azax_xaza@hotmail.com

1)μη φοβου την υπογραφη μου

2)μην πυροβολητε την υπογραφη μου

3)την υπογραφη μου πολλοι απερηψαν εμενα ουδης

4)ενοχλει η τοποθετηση μου και διαγραφουν την υπογραφη μου

5)καλη υπογραφη ειναι η διεγραμενη υπογραφη

6)η διεγραμενη υπογραφη στοιχιωνει τον χωρο

7)ολα τα ειχε η μαριωρη η υπογραφη την ενωχλουσε

8)ολημερης την εγραφα το βραδυ την διαγραφαν

9)να και αν εχω υπογραφη να και αν δεν εχω

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 01:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Και τί σας νοιαζει εαν οι συντονιστες σας στειλουςν στις Μπαχαμες ή στο αμην το εξωτερο; Ζητατε εγκριση, αδεια, κατι αλλο;
Τοσο κολλημενοι και εξαρτημενοι ειστε απο την γνωμη της Αμαλιας ή οποιουδηποτε;
Εαν δεν σας αρεσει, η πορτα ειναι μπροστα στα ματια σας...
Τετοιον σαδομαδοχισμο, πρωτη φορα τον βλεπω...
Που αγαπατε παιδια μου να συνεισφερετε χωρις αντιπαλοτητες και συμμετεχοντας σε θεματα που απτονται των ενδιαφεροντων σας;
Γιατι δεν το κανετε; μηπως οι γνωσεις σας ειναι ελλειπης ακομη και στο αντικειμενο το οποιο αγαπατε αλλα δεν εχετε καταφερει να το φτασετε;
Και γι΄αυτην την ανικανοποιητη επιθυμια σας γινεστε μιζεροι και κακοπροαιρετοι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 02:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

angi

Και γι΄αυτην την ανικανοποιητη επιθυμια σας γινεστε μιζεροι και κακοπροαιρετοι;


βρε angi μου, σου φαινομαστε μιζεροι?

με τις προτασεις του συνΟλυμπιου κατουρηθηκα στα γελια!

ο,τι και λενε αυτοι οι δυο αληταραδες (εγω ειμαι σοβαρος ανθρωπος, συγγραφεας και τηλεπερσονα), σωστο ή λαθος, φροντιζουν να το λενε με υψηλης ποιοτητας χιουμορ.


και μιας και μιλαμε για υπογραφες, τι υπονοει η υπογραφη σας κυρια μου?

αλεξ - ανηρ - πολις
αλεξ - φαλλικο συμβολο με ξαναμενη βαλανο - πολις

εεε?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 10:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Jonnie εισαι απιστευτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 20:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
AZAΧ_ΧΑΖΑ, έχουν γίνει ήδη επεμβάσεις - για ακόμη μια φορά - στην ψηφιακή υπογραφή των τελευταίων μηνυμάτων σου.
Όπως αναφέρεται και στο μήνυμα μου στις 11/02/2007, 19:09:23:

quote:
Η υϊοθέτηση ψηφιακών υπογραφών οι οποίες εμπεριέχουν στοιχεία εμπαιγμού, υποτίμησης κι ειρωνίας δεν είναι αποδεκτές στην Κοινότητα των Συζητήσεων, οπότε και δε μπορεί να γίνει επιτρεπτή η χρήση τους.

Για το λόγο αυτό λοιπόν, αν στο μέλλον συνεχιστεί από την πλευρά σου η χρήση ψηφιακών υπογραφών που να περιέχουν αυτά τα στοιχεία, το μήνυμα σου θα συνοδεύεται με ένα κείμενο από την Ομάδα των Υπευθύνων του Χώρου σχετικά με την θέση μας απέναντι στην συμπεριφορά που υϊοθετείς.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 01:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
αζαχ βρηκα την καλυτερη υπογραφη


_______________________________________
ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
_______________________________________

ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα γραψουν οταν διαγραψουν αυτην

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 04:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
__________________________________
MHN ΠΥΡΟΒΟΛΕΙΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ
ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΕΤΣΙ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ...
___________________________________


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 04:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

__________________________________
MHN ΠΥΡΟΒΟΛΕΙΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ
ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΕΤΣΙ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ...
___________________________________


ποιος ειναι το κεφαλι μας ειπαμε?


ΥΓ. ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 04:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.
ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥΣ.
ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟΧΩΡΗΣΤΕ...ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΘΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ...

Εγω προσωπικα θα ημουν πολυ περισσοτερο αυταρχικη και πολυ λιγοτερο ελαστικη σε τετοιου ειδους θεματα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 11:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.
ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥΣ.
ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟΧΩΡΗΣΤΕ...ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΘΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ...

Εγω προσωπικα θα ημουν πολυ περισσοτερο αυταρχικη και πολυ λιγοτερο ελαστικη σε τετοιου ειδους θεματα...


βρε δεν με κανουν για μια μερα προθυπουργο;;
για μια μερα μονο

εκει να δεις
παρανομο παρκαρισμα;;
πισα και πουπουλα

διαφορετικη αποψη απο εμενα;;
σιβηρια ολη η οικογενια μεχρι τριτου βαθμου για να δουν αν λιαζονται τα μαμουθ

μη αποδεκτη υπογραφη;;;
10 βουρδουλιες καθημερινα μεχρι την ημερα που θα την ξεχασουν οσοι την διαβασαν


οσο για εσας
συνολυμπιε και gretel ετσι και ξανα παραποιησετε την υπογραφη μου
θα σας δωσω στην angi οταν θα ειναι προθυπουργος

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 17:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2007, 01:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
ωχουυυυυυυ...την άλλαξα...σας αρέσει τώρα ;;;;

--------------------------
Κάποιος κάποτε μου είπε τα μαργαριτάρια να τα ρίχνω χύμα, γιατί ξέρω οτι οι χοίροι δεν τα τρώνε και υπάρχει πάντα η πιθανότητα και η ελπίδα, οτι κάποιος άνθρωπος θα τα βρεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2007, 04:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2007, 02:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ

ωχουυυυυυυ...την άλλαξα...σας αρέσει τώρα ;;;;

--------------------------
Κάποιος κάποτε μου είπε τα μαργαριτάρια να τα ρίχνω χύμα, γιατί ξέρω οτι οι χοίροι δεν τα τρώνε και υπάρχει πάντα η πιθανότητα και η ελπίδα, οτι κάποιος άνθρωπος θα τα βρεί...


ακομη να την διαγραψουν?

ή μικρος, ή τρελος πρεπει να στην ειπε...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2007, 12:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
ακομη να την διαγραψουν?


κατσε να δουμε πως θα ξυπνησουν
αν περασαν καλα το βραδυ δεν υπαρχει προβλημα αν δεν περασαν καπου πρεπει να ξεσπασουν οι ορμονες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

___________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΧΥΔΑΙΟΛΟΓΙΑΣ,
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗ
ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΧΩΡΟΥ
___________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2007, 17:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis η ανοχή και η υπομονή έχουν τα όριά τους.

Παρόλο που σου έχουμε κάνει πάμπολλες προειδοποιήσεις και επεμβάσεις για τον αντιδημιουργικό και προσβλητικό τρόπο που υιοθετείς σε πληθώρα μηνυμάτων σου στα forums του ESOTERICA,
και παρόλο που ο λογαριασμός σου είχε απενεργοποιηθεί προσωρινά για 2 βδομάδες το καλοκαίρι που μας πέρασε,
συνεχίζεις την ακραία αυτή συμπεριφορά, καταφανώς μη σεβόμενος τον χώρο που φιλοξενεί τις απόψεις σου.

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιήθηκε. Η διάρκεια της απενεργοποίησης είναι για έναν μήνα. Στο διάστημα αυτό θα έχεις την ευκαιρία να συζητήσεις με τον εαυτό σου, σχετικά με το εάν πραγματικά διατίθεσαι να συμμετάσχεις στον χώρο αυτό, σεβόμενος τους κανόνες του, αλλά και τους άλλους ανθρώπους που επίσης συμμετέχουν. Επίσης σου προτείνουμε να επανεξετάσεις την όλη σκοπιμότητα της συμμετοχής σου σε μία κοινότητα αναζήτησης όπως το ESOTERICA και να ερευνήσεις εάν πραγματικά έχεις ειλικρινείς και σοβαρούς λόγους που θα ήθελες να είσαι μέλος της.

Μετά το πέρας του χρονικού διαστήματος που σου αναφέρουμε πιο πάνω, εάν επιθυμείς να συμμετάσχεις ξανά στα forums του ESOTERICA, είναι απαραίτητο να μας στείλεις ένα email (στη δική μου διεύθυνση), εκφράζοντας με ειλικρίνια τις σκέψεις σου για όλα όσα σου έγραψα πιο πάνω.
Είναι φυσικά αυτονόητο, αλλά το αναφέρω για να μην υπάρχουν παρερμηνείες, πως η απενεργοποίηση αυτή δεν αφορά μόνο το username που χρησιμοποιείς. Στην περίπτωση που χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο username για να συμμετάσχεις στα forums κατά τη διάρκεια του μήνα αυτού, η απενεργοποίησή σου θα είναι οριστική και δε θα υπάρχει πλέον δυνατότητα να συμμετάσχεις στην κοινότητα του ESOTERICA.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2007, 18:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ

Ορε γέλιο.....

Τελικά gigeni για να σε στείλουν διακοπές (1 μηνα μπαγασάκο) κάποιον - κάποια ενόχλησες....

Και πρωσωπικά νομίζω πώς μιά αλήθεια ενοχλεί περισσότερο από ένα ψέμα....

Περιμένουμε καρτ ποστάλ ...

Αζαξ


--------------------------
Κάποιος κάποτε μου είπε τα μαργαριτάρια να τα ρίχνω χύμα, γιατί ξέρω οτι οι χοίροι δεν τα τρώνε και υπάρχει πάντα η πιθανότητα και η ελπίδα, οτι κάποιος άνθρωπος θα τα βρεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2007, 19:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


Από : <gigenis123@yahoo.gr>
Θέμα : Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! απ ό το Μέλος gigenis
Ημερ/νία : Tue, 6 Mar 2007 16:53:41 -0000

Γεια σου jonniebegood

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : gigenis (gigenis123@yahoo.gr)

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

τζονυ θα μου εκανες μεγαλη χαρη αν δημοσιευες αυτο το μην. στο θεμα

Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.

___________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΧΥΔΑΙΟΛΟΓΙΑΣ,
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗ
ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΧΩΡΟΥ
___________________________________________
τι το χυδαιο διαβασες αμαλια στο μηνυμα μου;;

ας δουμε λιγο τι ειναι οι ορμονες
http://www.ypofysi.gr/endocriniko/endoadenes.htm

<<Επινεφρίδια (2)
Τα επινεφρίδια (κάθε ένα ζυγίζει περίπου 4 γραμμάρια και είναι στο μέγεθος του αντίχειρα)
είναι τοποθετημένα ακριβώς επάνω από τα νεφρά και αποτελούνται από δύο μέρη, το σώμα και το
φλοιό. Παράγουν ορμόνες ουσιαστικές για τη ζωή και μας βοηθούν στην αντιμετώπιση του
άγχους.>>

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2191

εδω βλεπουμε πως συνδεωνται τα νευρα με τις ορμονες
http://www.rodostoday.gr/cms/content/view/664/1/


http://www.specialeducation.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&
sid=154

gigenis η ανοχή και η υπομονή έχουν τα όριά τους.

Παρόλο που σου έχουμε κάνει πάμπολλες προειδοποιήσεις και επεμβάσεις για τον
αντιδημιουργικό και προσβλητικό τρόπο που υιοθετείς σε πληθώρα μηνυμάτων σου στα forums
του ESOTERICA,
και παρόλο που ο λογαριασμός σου είχε απενεργοποιηθεί προσωρινά για 2 βδομάδες το
καλοκαίρι που μας πέρασε,
συνεχίζεις την ακραία αυτή συμπεριφορά, καταφανώς μη σεβόμενος τον χώρο που φιλοξενεί
τις απόψεις σου.

<<εσυ βλεπεις ακραια συμπερηφορα και βλεπεις χυδαιοτητα εκει που δεν υπαρχει
εχεις προβλημα με τις αποψεις μου και ψαχνεις να βρεις τροπο να με διαγραψεις
πες το στα ισα
"δεν σε γουσταρω ρε γηγενη γιατι οι αποψεις σου ερχονται σε αντιθεση με τις δικες μου αποψεις
περι παραξενων καταστασεων
δεν σε γουσταρω οπως και δεν γουσταρω τον καθε εναν που εχει σκεπτικιστικη αποψη"

αν το ιδιο μην που εγραψα εγω και το βαφτισες χυδαιο το ειχε γραψει καποιος εσωτεριστης θα
εκανες πλακα μαζι του
στην τελικη εσυ καταλαβες οτι το μην αναφεροταν σε σεξουαλικες ορμονες
και σε σεξουαλικη η οχι πραξη το προηγουμενο βραδυ
δεν φταιω εγω αν εσυ εχεις χυδαιο μυαλο>>


Ο λογαριασμός σου απενεργοποιήθηκε. Η διάρκεια της απενεργοποίησης είναι για έναν μήνα.
Στο διάστημα αυτό θα έχεις την ευκαιρία να συζητήσεις με τον εαυτό σου, σχετικά με το εάν
πραγματικά διατίθεσαι να συμμετάσχεις στον χώρο αυτό, σεβόμενος τους κανόνες του, αλλά
και τους άλλους ανθρώπους που επίσης συμμετέχουν. Επίσης σου προτείνουμε να
επανεξετάσεις την όλη σκοπιμότητα της συμμετοχής σου σε μία κοινότητα αναζήτησης όπως το
ESOTERICA και να ερευνήσεις εάν πραγματικά έχεις ειλικρινείς και σοβαρούς λόγους που θα
ήθελες να είσαι μέλος της.


<<δεν χριαζεται να συζητησω με τον εαυτο μου γιατι δεν ειμαι δυχασμενη προσωπικοτητα
για το ανθελω η οχι να συμετεχω το εχω αποδηξει καιμπορουν να το πουν και τασ μελη που ειναι
ενεργα στο φορουμ
στην τελικη προτεινω να γινει μια ψηφοφορια απο τα μελη για το αν θελουν η οχι την συμετοχη
μου θα σεβαστω την αποψη τους>>


Μετά το πέρας του χρονικού διαστήματος που σου αναφέρουμε πιο πάνω, εάν επιθυμείς να
συμμετάσχεις ξανά στα forums του ESOTERICA, είναι απαραίτητο να μας στείλεις ένα email (
στη δική μου διεύθυνση), εκφράζοντας με ειλικρίνια τις σκέψεις σου για όλα όσα σου έγραψα
πιο πάνω.

<<το εχω ξανα πει θεωρω ανοητο το να στελνει ο καθε ενας προσωπικο μην και οχι φανερα αν εσυ θες
οταν αρθει η απαγορευση το συζηταμε ανοιχτα στο φορουμ αν και δεν το βλεπω
δεν νομηζω οτι θα χασεις την ευκαιρια να διωξεις εναν σκεπτικιστη απο το φορουμ>>


Είναι φυσικά αυτονόητο, αλλά το αναφέρω για να μην υπάρχουν παρερμηνείες, πως η
απενεργοποίηση αυτή δεν αφορά μόνο το username που χρησιμοποιείς. Στην περίπτωση που
χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο username για να συμμετάσχεις στα forums κατά τη διάρκεια του
μήνα αυτού, η απενεργοποίησή σου θα είναι οριστική και δε θα υπάρχει πλέον δυνατότητα να
συμμετάσχεις στην κοινότητα του ESOTERICA.

<<ειναι αυτονοητο οτι δεν προκεται να κανω κατι τετοιο γιατι το θεωρω παιδιαστικο
αλλοι ειναι κλωνοι και με την ανοχη σας και οχι εγω

ο λογος που στελνω το μην αυτο μεσω του τζονυ ειναι γιατι δεν μου αφησες την ευκαιρια να
απαντησω>>

το ελαβα και το παραθετω αυτουσιο.

αν υπηρχε "ψηφοφορια", θα ελεγα οτι τον γηγενη τον εκτιμω σαν ανθρωπο απο οσο τον γνωρισα δικτυακα, και γελαω με το χιουμορ του


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy