ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 03:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


αμαλια θενκς για την μεταφορα των μηνυματων απο το τοπικ!

οποία συγχρονικοτις, την ωρα που προφανως τα μετεφερες, εγω εγραφα ποστ


ΥΓ. Ουμπικ χρησιμοποιησες?
τα εκανε αορατα!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 10:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen
Αγαπητέ μου gentleman

Δεν είμαι σίγουρη ότι έχω δείξει πάντα επίπεδο μέχρι τώρα... Υπήρξαν φορές που έγινα αλαζονική και που γενικά έδειξα ανακολουθία με τον τρόπο που αντιλαμβάνομαι και θέλω να αντιλαμβάνομαι τον εαυτό μου. Και, χωρίς να θέλω να αποφύγω οποιαδήποτε ευθύνη, σκέφτομαι ωστόσο μήπως αυτό είναι αποτέλεσμα του πλασματικού σύμπαντος που δημιουργεί το φόρουμ.

Ειλικρινά ωστόσο πιστεύω ότι κανείς δεν μπορεί να μειώσει τον άλλον, αν πρώτα δεν μειώσει ο ίδιος τον εαυτό του. Και σε καμία περίπτωση δεν θα υποτιμούσα την αξία κάποιου, πόσο μάλλον του Βριλ αλλά ακόμη και ενός ανθρώπου με ειδικές ικανότητες όπως λες, με το να νιώσω λύπηση για το πώς του φέρθηκε κάποιος άλλος. Αντίθετα, ΠΙΣΤΕΥΩ ότι μπορεί, εάν πραγματικά το θέλει, να βρει ο ίδιος τη λύση που θα του επιτρέψει να μην κάνει εκπτώσεις στον εαυτό του και συγχρόνως να είναι δίκαιος. Κι αν είναι να του συμπαρασταθώ, θα το κάνω προς τον ίδιο προσπαθώντας να τον στηρίξω, δεν θα αντιμετωπίσω το πρόβλημά του για εκείνον.

Καλέ μου φίλε Johnnie

Με συγκινείς. Ναι, το ξέρω ότι η εκτίμηση είναι αμοιβαία, αλλά χαίρομαι να το ακούω...

Για όσο μπόρεσα να δω τον Ανδρέα πίσω από το όνομα Βριλ, θα συμφωνήσω μαζί σου.

quote:

οσον αφορα το οτι ηταν κλωνος?

ή για την ταυτοτητα πισω απο την ρουλα?



Για το δεύτερο καλέ μου φίλε.

Με αγάπη,
Unseen

***** Συγχώρεση. Αγάπη. Ευλογία. *****

Edited by - Unseen on 02/12/2006 10:31:06

Edited by - Unseen on 02/12/2006 10:39:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετεφρής
Νέο Μέλος

Belgium
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 17:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετεφρής

____________________________________________________________________
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.

Ο λογαριασμός "Πετεφρής" που είχε προφανώς ως σκοπό την προσωπική
κατάκριση κατά του μέλους Βριλ, σκοπός ο οποίος δεν είναι αποδεκτός
για τις συζητήσεις του ESOTERICA, απενεργοποιήθηκε.

Το μήνυμα μεταφέρθηκε επειδή στο μεγαλύτερό του μέρος ήταν ακραίως
προσβλητικό και υποτιμητικό προς έναν άλλον άνθρωπο. Εάν τυχόν
υπάρχουν τμήματα του κειμένου, για τα οποία υπάρχει δίκαιος λόγος να
παραμείνουν στο θέμα αυτό, θα υπάρξουν οι ανάλογες επεμβάσεις στη
συνέχεια.

____________________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 18:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Οταν ήμουν μικρός.. με είχε κλωτσήσει ενα άλογο που το έλεγαν Πετεφρή Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 19:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
Οπως φαίνεται, εσύ δεν το κλώτσησες allzzaroΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 19:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη
quote:
Πετεφρής

Επί τόσα χρόνια ήσουν το καρκίνωμα του εσωτέρικα.Μια πορδή .


Αντε παλι με τις πορδες....
Ειναι τυχαιο που αυτη η λεξη ειναι τοσο προσφιλης σε τοσα νεα μελη;
Βοθρος....

Τοσο καιρο δεν μπηκα στη διαδικασια να σχολιασω, καθως το θεμα δεν με αφορα αμεσα και αλλωστε ειμαι τυπικα καινουριο μελος και ισως να θεωρηθει οτι δεν με αφορουν τετοιες υποθεσεις με μακρυ και περιπλοκο παρελθον.

Ομως διαβαζοντας το μηνυμα του Πετεφρή πραγματικα εκπλησσομαι! Ειναι αποριας αξιο, πως ειναι δυνατον να αναπτυχθει τοση εμπαθεια, ισως και μισος, διαδικτυακα. Ειναι οντως μονο διαδικτυακη αυτη η αντιπαραθεση; Μου φαινεται αδιανοητο πως απλες προστριβες μεσα στις συζητησεις των forums, μπορουν να οδηγησουν σε χαρακτηρισμους οπως "μηδενικο", "κοπροσκυλο", "υβριστης που μιλαει για αλλαξοκωλιες", "γλοιώδους πράσινης χλαπάτσας σου που ονομάζεις εγκέφαλο", "αξιοθρηνητη προσωπικοτητα", "καρκινωμα","πορδη"!

Πως μπορει ενα ατομο να επιδεικνυει τοση χαιρεκακια επειδη ενα μελος "εξοριζεται"απο το εσωτερικα; Το παρουσιαζει σαν προσωπικη δικαιωση που ο Βριλ διεγραφει σαν λογαριασμος. Ειναι τοσο μεγαλο γεγονος αραγε;

quote:
Πετεφρής

Στις απαξιωτικές σου δηλώσεις για τα μέλη του εσωτέρικα απαντούμε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο επιστρέφοντας τες πίσω επί ένα εκατομμύριο


Ποιοι απαντουμε; Εσυ; ενα μελος με 1 μηνυμα; Ειτε εισαι διεγραμμενος λογαριασμος λοιπον και αρα κανενα δικαιωμα δεν εχεις να απαντας ως μελος του Εσωτερικα, ειτε ενεργο μελος με δευτερο λογαριασμο που πιστοποιει την ανανδρια σου.

Συμβαινουν τοσα γεγονοτα εκτος Εσωτερικα, που αφορουν τοσο αμεσα το Εσωτερικα και οδηγουμαστε σε τετοιες καταστασεις; Αλλιως πραγματικα δεν μπορω να κατανοησω πως αναπτυσσεται τοσος φθονος (?), εμπαθεια(?), παραλογη ζηλεια (?), μισος (?) μεταξυ διαδικτυακων λογαριασμων.

Ο Βριλ δεν ειδα πουθενα να υποβιβαζει το επιπεδο του forum και δεν καταλαβαινω γιατι εχει συγκεντρωσει τοση αντιπαθεια. Οπως και να εχει οι συντονιστες πραττουν οπως νομιζουν , αλλα ειναι αδικο να μην εχει βημα να απαντησει σε μια τετοια παραλογη επιθεση.


Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2006, 21:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
το μελοσ Πετεφρής πρεπε ινα ειναι το γνωστο μελοσ που μπενει καθε τρεις και λιγο στο εσωτερικα με μονο σκοπο να δυναμητιζει την ατμοσφαιρα
ανειναιαυτο το μελος που νομιζω πρπεε ιναειναι πολυ μονο του στην προσωπικη του ζωη
δεν εκσυγητε αλλιως η εμμονη του να μπαινει σε εναν χωρο που τον εχουν διωξει μονο και μονο για να ριξει την χολη του
ατομο χαμηλης αυτοεκτιμισης που με αυτον τον τροπο ανεβαζει το εγω του

πριν αρκετο καιρο ειχε διασυρει τις πρωην του σχεσεις μεσα στο εσωτερικα

για καποιον λογο τα εχει με τον βριλ
αν δεν κανω λαθος ειχαν γνωριστει εκτως εσωτερικα και εκει κατι εγινε με αποτελεσμα η οποια διαμαχη να μεταφερθει εδω

δυστηχως καποια ατομα μενουν για παντα στην προσχολικη ηλικια οσο αφορα τις σχεσεις με τον κοσμο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 00:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost


Για έναν ουδέτερο παρατηρητή-όπως εγώ-έχει πλάκα να διαβάζει τέτοια θέματα.


Πέρα,όμως,από την πλάκα γεννιούνται και κάποιοι προβληματισμοί,κάποιες απαισιόδοξες σκέψεις σχετικά με τον ανθρώπινο ψυχισμό...

Θα μπορούσα να γράψω πολλά,ολόκληρο κείμενο με τίτλο "Η μικρότητα σε όλο της το μεγαλείο...",ωστόσο βαριέμαι να το κάνω και γι'αυτό θα αναφερθώ στο πιο σημαντικό:

Με μεγάλη μου θλίψη επαληθεύω μέρα με τη μέρα το γεγονός ότι ο Έλληνας έχει μεγάλο πρόβλημα με το authority...


Δεν εννοώ μόνο τους πολιτικούς ή τους μπάτσους(εδώ μάλλον βγάινει και το δικό μου προβληματάκι) αλλά οποιονδήποτε κατέχει ένα υποτυπώδες πόστο που του δίνει το δικαίωμα να παίρνει αποφάσεις.

Οποιοσδήποτε κατέχει ένα τέτοιο πόστο γίνεται αμέσως υποκείμενο υποψίας και χλευασμού.


Ακόμα κι αν είσαι ένας απλός συντονιστής σε ένα forum θα υπάρξουν αρκετοί που θα σε δαιμονοποιήσουν και θα σε συγκρίνουν με αυταρχικό τύραννο που με το έτσι θέλω κάνει ό,τι γουστάρει και που διψάει για όλο και περισσότερη εξουσία......

Ξαναλέω,λοιπόν,ότι ο Έλληνας έχει μεγάλο πρόβλημα με το "authority",όπως κι αν ορίζεται αυτό...

Και η πλάκα είναι ότι ο Έλληνας νομίζει ότι αυτό το κόμπλεξ που έχει αποδεικνύει το αδάμαστο πνεύμα του,την παροιμιώδη ανεξαρτησία και το κριτικό του πνεύμα...νομίζει επίσης ότι το να γκαρίζει και να υποβιβάζει ό,τι διαφωνεί μαζί του,ό,τι δεν μπορεί να καταλάβει ή ό,τι τον ξεπερνάει είναι η απόδειξη του φιλελεύθερου πνεύματός του...που να καταλάβει ο δόλιος ότι στην ουσία όλα αυτά αποτελούν την απόδειξη του ότι είναι ακόμα ραγιάς...

Βλέπετε,400 χρόνια Τουρκοκρατίας είναι αυτά,και μοιραία τα απωθημένα που έχουμε σα λαός είναι πολλά...

Άντε ciao...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 02:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
jbg:
> αυτο που εκφραζει δικτυακα, δεν εχει σχεση με τον ανθρωπο βριλ

Unseen:
> για όσο μπόρεσα να δω τον Ανδρέα πίσω από το όνομα Βριλ, θα συμφωνήσω

Αν ο πραγματικός Ανδρέας είναι καλόκαρδος και δεν έχει καμία σχέση με τη διαδικτυακή persona βριλ, ειλικρινά λυπάμαι.


amalia
> Μία από τις σκέψεις μας είναι, να υπάρχει στην αρχή ελεύθερη συμμετοχή και με την πρώτη υποψία πως κάτι περίεργο συμβαίνει, να γίνεται μετάπτωση σε κατάσταση moderation (έλεγχος του μηνύματος πριν δημοσιευθεί)

Για μέλη που έχουν μια πορεία εδώ μέσα, κάτι τέτοιο θα ήταν επώδυνο. Θα οδηγούσε σίγουρα σε κλιμάκωση, γιατί είναι αφύσικο και ίσως γίνει αντιληπτό και ως δόλιο. Οι Έλληνες θέλουν αντρίκια πράγματα:

- ή είσαι εντάξει και κάθεσαι, ή γράφεις τις παρακλήσεις μας στ' αρχ...α σου, και στα τσακίδια.

Σίγουρα θα ήταν δυσάρεστη η έλλειψη αμεσότητας για τα νέα μέλη. Από την άλλη μεριά, η σκέψη ότι θα σταματήσει μετά από 15 μέρες ας πούμε, είναι κάτι. Και ο κλώνος φαίνεται, αν γράψει αρκετά δικά του λόγια, δεν είναι δυνατό να μην τον καταλάβει κανείς.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 03/12/2006 02:55:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 02:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
kost, είναι αλήθεια ότι ο Έλληνας έχει πρόβλημα με το "authority" που λες, αλλά δεν είναι αποτέλεσμα της τουρκοκρατίας. Πάει πολύ πίσω αυτή η νοοτροπία.

Όλοι αρχηγοί, από τα αρχαία χρόνια. Γι αυτό και σπάνιζαν οι μεγάλες πολιτικές ενώσεις, γι αυτό και η "πόλη-κράτος" των Ελλήνων, σε αντίθεση με τις αυτοκρατορίες των Περσών, ή των Κινέζων, των Μογγόλων κλπ.

Χρειάστηκε ηγέτης κάτι παραπάνω από χαρισματικός, για να ενωθούν οι Έλληνες. Και με το που πέθανε ο Μέγας Αλέξανδρος, οι εμφύλιοι πόλεμοι στον Ελλαδικό χώρο αμέτρητοι.

Κάπου είδα ένα topic για τα ελαττώματα των Αρχαίων Ελλήνων, που συκοφαντούσαν ο ένας τον άλλον κλπ από μια αρχαία επιστολή, που ήταν σαν να μίλαγε για τους σημερινούς Ελληνες. Θυμάται κανείς ποιο τοπικ ήταν;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 03/12/2006 03:33:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 03:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κίρκη:
quote:
Οπως και να εχει οι συντονιστες πραττουν οπως νομιζουν , αλλα ειναι αδικο να μην εχει βημα να απαντησει σε μια τετοια παραλογη επιθεση.

Κίρκη, τι να απαντήσει ο Βριλ ή ο κάθε Βριλ σε ένα τέτοιο μήνυμα;
Από μόνο του το μήνυμα αυτό "φωνάζει" πως είναι χρωματισμένο με εμπάθεια.
Άλλωστε, έχει αφαιρεθεί - δεν ξέρω εάν έγραψες το μήνυμά σου πριν προλάβει να γίνει η αφαίρεση ωστόσο.

Όσον αφορά τον Βριλ, φυσικά και θα μπορούσε να απαντήσει μέσω του λογαριασμού "kroko" τον οποίο έχει χρησιμοποιήσει και ο οποίος για κάποιους λόγους δεν έχει ακόμα απενεργοποιηθεί.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

*** *** *****
Διεγραμμένος Λογαριασμός


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 10:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους *** *** *****
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 15:44:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Hotel California
You can checkout any time you like,
But you can never leave!


Νομίζω ότι ο τελευταίος στοίχος τα λέει όλα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 16:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


αγαπητοι συντονιστες παρακαλω να επεμβετε πριν ο κυριος χεντριξ καταστρεψει προβοκατόρικα το τοπικ "ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη"

προσωπικα του προτεινα ηδη να μεταφερει την εμπαθεια του εδω


quote:

jonniebegood Απεστάλη: 03/12/2006, 13:47:13

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
hendrix
είναι η σχισμοειδής πύλη τής πεντέλης

(δεν ήξερα ότι τα καλάμια ψαρέματος έχουν και τέτοιες χρήσεις!!! σε βρίσκω προχωρημένο, γιαννάκη, και πολύπειρο στην χρήση τού καλάμου!!! )
--------------------------------------------------------------------------------


χεντριξ απο καποιο σημειο και μετα εγινες υπερβολικα εμπαθης απεναντι μου

αυτο το σημειο ειναι το ποστ μου, οπου αναφερω:

"jonniebegood
Απεστάλη: 22/11/2006, 00:53:29
απαντηση προς Οκτινομο:

...θα σου πω επισης οτι υπαρχουν καποιες πολυ ενδιαφερουσες ενδειξεις που θα ενδιεφεραν τους σπηλαιολογους (που δεν μπορουν να κανουν τιποτα χωρις αδεια) και τους αρχαιολογους (που δινουν τις αδειες αλλά δεν θελουν να ασχολουνται με την Πεντελη - την εχουν για τα μπαζα μαλλον) αλλά δεν θελω να τις παραθεσω ακομη"


και ενω για μενα "περδεσαι επι ορχεων" με την εμπαθεια σου, και ενω απολαμβανω κατι τετοιες αντιπαραθεσεις (το γελιο χαριζει ζωη ), αποσυντονιζεις συνειδητα το τοπικ

τι σε χαλαει ακριβως κουμπαρε?

το οτι περαν των στοιχειων που εχω μεχρι στιγμης παρουσιασει, πιθανον να υπαρχουν και άλλα?

το οτι δεν ανακοινωσα τις ενδειξεις στο φορουμ με αποτελεσμα να ασχοληθουν άλλοι και να τις χρησιμοποιησουν? (δεν μου διεφυγε ξερεις το τι και πως συνεβει στο παρελθον, με αφορμη τις συζητησεις που καναμε εδω μεσα καποιοι)

σου κλεβω την δοξα με καποιον τροπο και δεν το καταλαβα?

οι όποιες σπηλαιολογικες ανακαλυψεις, χρεωνονται στον συλλογο μου, και οι όποιες αρχαιολογικες στην αρχαιολογικη υπηρεσια - ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ


ο,τι προσωπικο εχεις με το ατομο μου, σε παρακαλω να το γραφεις στο τοπικ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΩΝ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ, http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806 , οπου θα σου απαντω και θα εχουμε πολυ γελιο - στο υποσχομαι!!!


στο παρον τοπικ ομως σε παρακαλω να γραφεις ΜΟΝΟ επι του θεματος (αν εχεις κατι να πεις), γιατι διασπας την ροη του στα ματια του όποιου επισκεπτη


ΥΓ. εμενα με λενε γιαννακη, εσενα πως σε λενε καλε μου ανθρωπα?

τις απαντησεις σου ΕΔΩ ειπαμε: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806


αυτο το ποστ μου θα ηθελα να ληφθει και απο τους συντονιστες, ως συσταση προς τον χεντριξ


παρολα αυτα συνεχιζει και στο νεο τοπικ του Νταβελη


quote:

hendrix

Δεν δέχομαι συστάσεις από σένα, γιαννάκη!!! (ποιος ήρξατω χειρών αδίκων, είπαμε??? )

Εμπαθής δεν είμαι, απλά μιλάω την γλώσσα σου και βλέπω πως δυσκολεύσαι να αποδεχτείς την διάλεκτο που απευθύνεις στους άλλους!!!


σου απαντω εδω και εδω απαιτω να μου απαντας σε οτι δεν σχετιζεται με την θεματολογια του τοπικ

πρωτον, το γιαννακη το λες ειρωνικα Α.Γ.Τ.?
λες γιαννακη εναν 47χρονο και νομιζεις οτι τον θιγεις???

μεχρι να μας πεις το δικο σου ονομα, θα σε αποκαλω Α.Γ.Τ.

τα νικς δεν προσβαλονται ξερεις, μονο το φυσικο προσωπο, που εσυ διατηρεις στην ανωνυμια για να μπορεις να μιλας την διαλεκτο που εγω απευθυνω επωνυμα στους αλλους

τις εχω τις κοχονες κομπαρδε


quote:

Για να μιλήσω αλλοιώς:

η φωτό που βάζεις δεν έχει καμμιά αξία (πόσο μάλλον που δεν δίνεις στοιχεία τεχνικά) και μπαίνει μονάχα για να "σοβαρέψει" το τόπικ μετά το ξεκατίνιασμα τών φίλων σου



το αν εχει αξια η φωτογραφια ουτε εγω το γνωριζω, γι αυτο και την παρεθεσα ζητωντας γνωμες

εσυ προφανως απολαμβανες το οτι δεχοταν επιθεσεις ο βριλ και το τοπικ καταστρεφοταν

οπως και το οτι μεσα στον σαματα περασε απαρατηρητη η αναφορα μου σε ενδειξεις σπηλαιολογικου και αρχαιολογικου ενδιαφεροντος

τοσο πολυ σε ετσουξε?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 18:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Όσον αφορά τον Βριλ, φυσικά και θα μπορούσε να απαντήσει μέσω του λογαριασμού "kroko" τον οποίο έχει χρησιμοποιήσει και ο οποίος για κάποιους λόγους δεν έχει ακόμα απενεργοποιηθεί.

Δηλαδή απο δώ και πέρα όποιος τολμήσει να κοντραριστεί με την διοικητική ομάδα του Esoterica βαπτίζεται αμέσως κλώνος του βρύλ.

Να το έχετε υπόψιν σας αυτό όλοι σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 19:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
jonniebegood
μήπως είσαι κάπως μονομερής, γράφοντας στον hendrix ότι καταστρέφει το τόπικ;
Εδώ ο Βριλ από τη μία έγραφε ως Βριλ και από την άλλη ως kroko ταυτοχρόνως! και δεν άφησε ευκαιρία να πάει χαμένη σε σπόντες και ανάμειξη σε θέματα εκτός της θεματολογίας της Πεντέλης κι εσύ τα βάζεις μόνο με τον hendrix;
Δε λέω, κι ο hendrix θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός στον τρόπο που ασκεί κριτική, αλλά θα περίμενα τουλάχιστον να υπάρχει αντικειμενικότητα και ίση μεταχείριση στις παρατηρήσεις σου!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 19:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Δηλαδή απο δώ και πέρα όποιος τολμήσει να κοντραριστεί με την διοικητική ομάδα του Esoterica βαπτίζεται αμέσως κλώνος του βρύλ.
profil έχω μία αμυδρή υποψία, πως βλέπεις ότι θέλεις σε αυτά τα οποία γράφονται, αν τα έχεις διαβάσει κιόλας, γιατί και γι' αυτό δεν είμαι τελείως σίγουρη (για όσα δεν γράφονται, αλλά εννοούνται με προφανή τρόπο, δεν το συζητάω...)

Σε παρακαλώ,
κάνε έναν κόπο και μπες και διάβασε τα θέματα που αφορούν τις παρατηρήσεις σου. Γράφεις και πάλι πράγματα στον αέρα και δεν τα στηρίζεις πουθενά!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 19:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Θα ήθελα να ενημερώσω ότι αποχώρησα από την ομάδα υπευθύνων του χώρου και να ευχαριστήσω όλους τους ανθρώπους που έχουν εκφράσει τον εαυτό τους στο esoterica για την βοήθειά τους στην κατανόησή μου.
Η αποχώρηση δηλώθηκε πριν από 2 περίπου μήνες στην ομάδα και σε αυτό το διάστημα υπήρξαν διάφορες συζητήσεις.
Δεν θα αναφερθώ στους λόγους που με οδήγησαν σε αυτή την απόφαση, είναι προσωπικοί.

Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια στην πορεία που έχουν επιλέξει.
Να είστε καλά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 21:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

amalia

jonniebegood
μήπως είσαι κάπως μονομερής, γράφοντας στον hendrix ότι καταστρέφει το τόπικ;


μπορει αμαλια μου, να το αναλυσουμε...


quote:

Εδώ ο Βριλ από τη μία έγραφε ως Βριλ και από την άλλη ως kroko ταυτοχρόνως!



αυτο αφορα τον βριλ κι εσας - εμενα δεν με αφορα


quote:

και δεν άφησε ευκαιρία να πάει χαμένη σε σπόντες και ανάμειξη σε θέματα εκτός της θεματολογίας της Πεντέλης



αν θυμαμαι καλα απαντουσε/αν σε προκλησεις κλωνων τυπου "νεο μελος, νεο μηνυμα, που γνωριζει τα παντα για το φορουμ"


quote:

κι εσύ τα βάζεις μόνο με τον hendrix;



δεν ζητησα την παρεμβαση σας τοτε?

δεν ειπα ευχαριστω οταν μεταφερατε ολα τα μηνυματα?

δεν ηταν και μηνυματα του κροκο και του βριλ μεσα σ' αυτα?

διαμαρτυρηθηκα οταν κοκκινησατε τα ποστ του βριλ?
οχι φυσικα!


απο την αλλη, ο Α.Γ.Τ. δειχνει προσωπικη εμπαθεια απεναντι σε οσους ασχολουνται με την Πεντελη

δεν επρεπε να σας ειδοποιησω οτι επικειται προσωπικη αντιπαραθεση, αφου οσο συνεχιζει να ειναι εμπαθης θα του απαντω?


quote:

Δε λέω, κι ο hendrix θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός στον τρόπο που ασκεί κριτική,



καλα θα εκανε να μας πει τι τον χαλασε ξαφνικα και εγινε επιθετικος και προσβλητικος απεναντι μου και παρεπιπτοντως και με τον Νταβελη στο νεο τοπικ του

ειναι αποδεκτη συμπεριφορα αυτη?

γιατι κριτικη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σιγουρα!!!


quote:

αλλά θα περίμενα τουλάχιστον να υπάρχει αντικειμενικότητα και ίση μεταχείριση στις παρατηρήσεις σου!



μετα την τωρινη μου απαντηση, συνεχιζεις να με θεωρεις υποκειμενικο???


quote:

pyramid
Συντονιστής

Θα ήθελα να ενημερώσω ότι αποχώρησα από την ομάδα υπευθύνων του χώρου και να ευχαριστήσω όλους τους ανθρώπους που έχουν εκφράσει τον εαυτό τους στο esoterica για την βοήθειά τους στην κατανόησή μου.
Η αποχώρηση δηλώθηκε πριν από 2 περίπου μήνες στην ομάδα και σε αυτό το διάστημα υπήρξαν διάφορες συζητήσεις.



καλη μου πυραμιντ σορυ που σε θεωρησα ενεργο συντονιστη που κανει τα στραβα ματια, αλλά ακομη συντονιστης γραφει κατω απο το νικ σου

ευχομαι να γραφεις περισσοτερο ως μελος!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 10:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Δεν υπάρχει θέμα Johnnie, το ξέρω ότι γράφει συντονιστής κάτω από το nick, θα βγει.

Ωχ, να γράφω περισσότερο? Δηλαδή δεν έγραφα ως συντονιστής? Να πάρει η ευχή και εγώ νόμιζα ότι έγραφα αρκετά.
Να ένα καλό μάθημα που ευτυχώς το είδα, ας μην βγάζουμε συμπεράσματα βάσει του τι μας βολεύει να ισχύει γιατί μπορεί να είμαστε μακράν από αυτό που πραγματικά είναι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 19:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αίσχος.. αίσχος..

Το καμάρι… απομεινάρι των ΟΑ του 2004.. αυτός ο προαστιακός.. σιδηρόδρομος περνά κάθε 20 λεπτά.. μαζί με τις καθυστερήσεις μπορεί και κάθε 30 λεπτά καμιά φορά το ξεχνάνε και δεν έρχεται και καθόλου .. μου έχει συμβεί…

Στη διάρκεια λοιπόν αυτή του περίμενε.. μπορεί κάποιος να πνιγεί όταν βρέχει... Ποτάμι τα νερά.. στάζουν τα πάντα .. ετσι λοιπόν παίρνω πάντα μάσκα αναπνευστήρα βατραχοπέδιλα .
Εάν δεν βρέχει του δίνεται η δυνατότητα να παρατηρήσει ότι οι ανελκυστήρες ..τουλάχιστον στη Δουκίσης δεν εχουν λειτουργήσει ποτέ .. είναι γυάλινοι και ετσι κάποιος μπορεί να δεί το εσωτερικό τους είναι γιαπί.. και να αηδιάσει .. ποντίκια .. κατσαρίδες .. γάτες..
Ανελκυστήρες λοιπόν γιόκ.. και ατομα ...με κινητικά προβλήματα θα πρέπει να κατεβαίνουν τα σκαλοπάτια κουτρουβαλώντας…
Το ιδιο αηδιαστικό είναι και το θέαμα με τα σκουπίδια στις γραμμές του τρένου.
Κουτιά από τσιγάρα , κουτάκια από αναψυκτικά σκουπίδια χωμένα στα ενδιάμεσα των σιδηροκατασκευών , τσίχλες κολλημένες.
Ξηλωμένα πλακάκια , σκουριασμένες σκάλες , ακόμα και οι σιδηροκατασκευες δείχνουν ότι δεν έχουν δεχθεί καμμια φροντίδα.

Επιτέλους ο συρμός φτάνει.. βαμμένος σαν ινδιάνος απάτσι… στη θέα του γελάει ο κάθε πικραμένος… δύο βαγόνια μόνο και οι επιβάτες τρέχουν να βρούν την είσοδο οπου αν δεν πατηθεί το κουμπάκι δεν ανοίγουν.. και στριμώχνονται σαν σαρδέλες αφού εχουν πληρώσει 70 λεπτά από τη Δουκίσσης για Κηφισίας.. και ο απαραίτητος έλεγχος των εισιτηρίων κάποιοι τύποι με κάτι τσαντάκια... εκεί στο στρίμωγμα και στην απόγνωση σε κατεβάζουν γιατί το εισιτήριο σου είναι μόνο για τον ηλεκτρικό ή για το μετρό.. οπότε σε κατεβάζουν.. πληρώνεις πρόστιμο.. 40 ευρώ.. και καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που μπήκες σε αυτό το καλντερίμι του κερατά…
Πεντέλης.. δεν κατεβάζει.. ο σταθμός είναι ερείπιο ακόμα.. γιαπί…και ο κοσμάκης περπατά από την Κηφισίας με τα πόδια…
Αν λοιπόν δεν φας τα μούτρα σου μπαίνοντας γιατί το σκαλοπάτι είναι 20 πόντους θα είσαι πολύ τυχερός ενώ αν εχεις βγάλει μετ`επιστροφής εισιτήριο… δεν θα επιστρέψεις…. γιατί το τελευταίο δρομολόγιο από το αεροδρόμιο είναι 20.20. Μάλιστα.. καλά ακούσατε 20.20.
Δηλαδή το καμάρι απομεινάρι των ΟΑ 2004 , το μοναδικό μέσο από τον Διεθνή Αερολιμένα μετά τις 8.30.. δεν λειτουργεί…
Αλλά ποιος νοιάζεται ρε παιδιά… δεν γ$#%%^$ται δικά μας είναι..χ$%%$αμε
Το πιο ωραίο απολα είναι ότι προτιμάτε λέει τα ΜΜΜ. Μάλιστα με πλησιάζει μια κοπέλα και μου λέει κάνουμε μια ερευνα για τη γνώμη σας σε ότι αφορά τα ΜΜΜ.

Τι λέτε λοιπόν..? τι λέει ο Πετεφρής … ?

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 23:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Από την πλευρά της Ομάδας Συνεργατών, θα θέλαμε να σε ευχαριστήσουμε pyramid, για την πολύμηνη προσφορά σου στην κοινότητα του ESOTERICA, αλλά και στις δράσεις που γίνονται για την στήριξη της προσπάθειας αυτής. Ήταν μεγάλη μας χαρά που συνεργαστήκαμε καταβάλλοντας από κοινού προσπάθεια για τη φροντίδα αυτού του χώρου, αλλά και γενικότερα για την επαφή μας μαζί σου.

Ευχόμαστε κι εμείς να έχεις μία δημιουργική πορεία στη ζωή σου, αξιοποιώντας τα εσωτερικά σου χαρίσματα και είναι χαρά μας να σε έχουμε μαζί μας ως φίλη, ως άνθρωπο που μοιράζεται τα ίδια ενδιαφέροντα με εμάς, αλλά και ως συνοδοιπόρο σε άλλες δράσεις του ESOTERICA.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 00:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη
quote:
amalia

Άλλωστε, έχει αφαιρεθεί - δεν ξέρω εάν έγραψες το μήνυμά σου πριν προλάβει να γίνει η αφαίρεση ωστόσο.

Όσον αφορά τον Βριλ, φυσικά και θα μπορούσε να απαντήσει μέσω του λογαριασμού "kroko" τον οποίο έχει χρησιμοποιήσει και ο οποίος για κάποιους λόγους δεν έχει ακόμα απενεργοποιηθεί.


Amalia, επειδη δεν μου αρεσει να αφηνω θεματα αναπαντητα:

Προφανως και εγραψα το μηνυμα πριν αφαιρεθει το post του Πετεφρη. Αλλωστε αν παρατηρησες, οι χαρακτηρισμοι που παρεθεσα στο μηνυμα μου ηταν copy-paste απο το εν λογω post.

Ειδα ενα ολοκληρο κατεβατο, διαποτισμενο μεχρι το κοκαλο με εμπαθεια και με ανυποστατες και ουρανοκατεβατες κατηγοριες για ταυτιση των λογαριασμων Βριλ και kroko(καθως εγω δεν μπορουσα να γνωριζω οτι ο λογαριασμος kroko ηταν οντως διπλος λογαριασμος, δεν εχω αναλαβει χρεη ντετεκτιβ) και ταυτοχρονα ενα μελος αποκλεισμενο, μην εχοντας βημα να υπερασπιστει τον εαυτο του.

Οπως και να εχει, το να δημιουργεις πολλαπλους λογαριασμους για να σιγονταρεις τον αρχικο σου λογαριασμο -Γιαννης κερναει, Γιαννης πινει- , ειναι εξισου τραγελαφικο με το να αναγεις τον αποκλεισμο ενος μελος σε προσωπικο θριαμβο -προβαλλοντας το με γερες δοσεις χαιρεκακιας-.

Και διατηρωντας την εκλπηξη που μου προκαλεσε αυτη η εκδηλη εμπαθεια, αποχωρω απο το παρον τοπικ.

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 01:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Δεκτή η απάντησή σου Κιρκη.
Δε διαφωνώ με την τοποθέτησή σου.
Όσον αφορά το πότε έγραψες την απάντησή σου, εφόσον το διευκρινίζεις, δεν υπάρχει καν θέμα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 16:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Bρε.. για τον προαστιακό .. τίποτα.. κουβέντα..
Τζάμπα τα έγραφα..

Ασχολείστε με τον Πετεφρή και τον Κρόκο..και με εμένα καθόλου

quote:
Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια στην πορεία που έχουν επιλέξει.
Να είστε καλά

Τι να είστε ολοι καλά..? δηλαδή επειδή αποχώρησες απο την ομάδα πάει να πεί οτι δεν θα γράφεις..??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 17:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
allzzaro
Bρε.. για τον προαστιακό .. τίποτα.. κουβέντα..
Τζάμπα τα έγραφα..

Όχι ρε συ allzzaro, αλλά να... μας έπνιξε το δίκιο σου, γι' αυτό δεν ανταποκριθήκαμε νωρίτερα.

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...

Edited by - Ευστράτιος on 05/12/2006 17:15:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 19:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
allzzaro
Bρε.. για τον προαστιακό .. τίποτα.. κουβέντα..
Τζάμπα τα έγραφα..

θα σου απαντησω σαν εκπροσωπος των προαστιακων υπαλληλων

quote:
Το καμάρι… απομεινάρι των ΟΑ του 2004.. αυτός ο προαστιακός.. σιδηρόδρομος περνά κάθε 20 λεπτά.. μαζί με τις καθυστερήσεις μπορεί και κάθε 30 λεπτά καμιά φορά το ξεχνάνε και δεν έρχεται και καθόλου .. μου έχει συμβεί…


σα δεν ντρεπεσε σα δεν ντρεπεσε
δεν φτανει που υπαρχει αυτο το τεραστιο εργο που σκοπο εχει την ευκολη σου μεταβιβαση στην εργασια σου η οπου αλλου θελεις εχεις και παραπονο που τυχαινει καμια φορα και αργει;;;

quote:
Στη διάρκεια λοιπόν αυτή του περίμενε.. μπορεί κάποιος να πνιγεί όταν βρέχει... Ποτάμι τα νερά.. στάζουν τα πάντα .. ετσι λοιπόν παίρνω πάντα μάσκα αναπνευστήρα βατραχοπέδιλα .
Εάν δεν βρέχει του δίνεται η δυνατότητα να παρατηρήσει ότι οι ανελκυστήρες ..τουλάχιστον στη Δουκίσης δεν εχουν λειτουργήσει ποτέ .. είναι γυάλινοι και ετσι κάποιος μπορεί να δεί το εσωτερικό τους είναι γιαπί.. και να αηδιάσει .. ποντίκια .. κατσαρίδες .. γάτες..
Ανελκυστήρες λοιπόν γιόκ.. και ατομα ...με κινητικά προβλήματα θα πρέπει να κατεβαίνουν τα σκαλοπάτια κουτρουβαλώντας…
Το ιδιο αηδιαστικό είναι και το θέαμα με τα σκουπίδια στις γραμμές του τρένου.
Κουτιά από τσιγάρα , κουτάκια από αναψυκτικά σκουπίδια χωμένα στα ενδιάμεσα των σιδηροκατασκευών , τσίχλες κολλημένες.
Ξηλωμένα πλακάκια , σκουριασμένες σκάλες , ακόμα και οι σιδηροκατασκευες δείχνουν ότι δεν έχουν δεχθεί καμμια φροντίδα.


κανεις δεν ειναι τελειος
ενταξει το παραδεχομαι εχουμε καποιες μικρο δυσλειτουργιες
αλλα εχω να πω οτι οποιος ειναι εξω απο τον χωρο πολλα τραγουδια ξερει
δεν πιστευω να εχεις την απαιτηση να ημαστε παρον ολο το 24ωρω
ξερεις ανθρωποι ειμαστε και τυχαινει να εχουμε και προσωπικη ζωη


quote:
Επιτέλους ο συρμός φτάνει.. βαμμένος σαν ινδιάνος απάτσι… στη θέα του γελάει ο κάθε πικραμένος… δύο βαγόνια μόνο και οι επιβάτες τρέχουν να βρούν την είσοδο οπου αν δεν πατηθεί το κουμπάκι δεν ανοίγουν.. και στριμώχνονται σαν σαρδέλες αφού εχουν πληρώσει 70 λεπτά από τη Δουκίσσης για Κηφισίας.. και ο απαραίτητος έλεγχος των εισιτηρίων κάποιοι τύποι με κάτι τσαντάκια... εκεί στο στρίμωγμα και στην απόγνωση σε κατεβάζουν γιατί το εισιτήριο σου είναι μόνο για τον ηλεκτρικό ή για το μετρό.. οπότε σε κατεβάζουν.. πληρώνεις πρόστιμο.. 40 ευρώ.. και καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που μπήκες σε αυτό το καλντερίμι του κερατά…
Πεντέλης.. δεν κατεβάζει.. ο σταθμός είναι ερείπιο ακόμα.. γιαπί…και ο κοσμάκης περπατά από την Κηφισίας με τα πόδια…
Αν λοιπόν δεν φας τα μούτρα σου μπαίνοντας γιατί το σκαλοπάτι είναι 20 πόντους θα είσαι πολύ τυχερός ενώ αν εχεις βγάλει μετ`επιστροφής εισιτήριο… δεν θα επιστρέψεις…. γιατί το τελευταίο δρομολόγιο από το αεροδρόμιο είναι 20.20. Μάλιστα.. καλά ακούσατε 20.20.
Δηλαδή το καμάρι απομεινάρι των ΟΑ 2004 , το μοναδικό μέσο από τον Διεθνή Αερολιμένα μετά τις 8.30.. δεν λειτουργεί…

ο προαστιακος εχει καποιους κανονες
οσοι εχουν χριστει ως αρμοδιοι για τον ελεγχο κανουν πολυ καλα την δουλεια τους
αλλα ειπαμε λαθος δεν κανει οποιος δεν κανει τιποτα


η οποια ομοιοτης η παραληρησμος με υπαρκτα προβληματα σε διαδικτιακο χωρο ειναι συμπτοματικη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 19:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
profil έχω μία αμυδρή υποψία, πως βλέπεις ότι θέλεις σε αυτά τα οποία γράφονται, αν τα έχεις διαβάσει κιόλας, γιατί και γι' αυτό δεν είμαι τελείως σίγουρη (για όσα δεν γράφονται, αλλά εννοούνται με προφανή τρόπο, δεν το συζητάω...)

Aμαλία βλέπω μεγάλες αντιφάσεις σε αυτά που γράφεις.
Απο την μιά μας λές οτι οτιδήποτε λογαριασμό δείς σχετικό με βρύλ θα τον διαγράφεις αμέσως απο την άλλη άν και είσαι βέβαιη οτι ο krokos είναι ο βρύλ λές οτι εξακολουθείς να κρατάς τον λογαριασμό.
Για την δήλωση της pyramid οτι αποχώρησε απο συντονιστής εμένα δέ μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη. Η μόνη μου γνώμη είναι οτι ήταν το μοναδικό αξιόλογο στέλεχος της τωρινής συντονιστικής ομάδας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 19:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Όχι ρε συ allzzaro, αλλά να... μας έπνιξε το δίκιο σου, γι' αυτό δεν ανταποκριθήκαμε νωρίτερα.

εε..!! σας έπνιξε εε??
Καιρός ήταν να ασχοληθείτε και με τίποτα αλλο...εκεί με τον Πετεφρή..κόλλημα ..

Θα μου πείτε για κάτσε ρε allzzaro εδώ εμείς συζητάμε για κάποιο συγκεκριμένο θέμα.. που κολλάει ο προαστιακός....

Κολλάει ρε .. κολλάει.. που να ρίξω τις ευθύνες για τον προαστιακό .. σας ρωτάω που .. στους επιβάτες.. στον ΟΣΕ.. στον Λιάπη έτσι λοιπόν .. το βρήκα.. θα την ρίξω στους διαχειριστές..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 20:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
θα σου απαντησω σαν εκπροσωπος των προαστιακων υπαλληλων

Πουλάκι μου.. επρεπε να το καταλάβω ότι εκπροσωπείς αυτό το σύμφυρμα …
Για να στα ψάλλω λοιπόν…

Όχι 24 αλλά 54 θα δουλεύετε τεμπελχανία.. επρεπε να με κάνουν συντονιστή.. εε.. sorry υπουργό ήθελα να πώ.. να σας βάλω τα καθαρίσετε τα σκουπίδια που τα βλέπετε και κάνετε την πάπια .. να βάψετε αυτά που ο κοσμάκης τα εχει πληρώσει με τον ιδρώτα του.. μου εχετε φορέσει ολοι τις στολές και σουλατσάρετε.

Να βγείτε εξω και να εξυπηρετήσετε τον κόσμο.. τους ξένους τους φουκαράδες που δεν βγάζουν ακρη ποιος είναι ο προαστιακός και ποιο το μετρό .. που πάει το ένα και που πάει το άλλο.. (ρωτώντας πας στην πόλη)… στον 20-ο αιώνα ζούμε ρε .. φεύγουν από δώ οι ανθρώποι και παθαίνουν την πλάκα τους . Μια ταμπέλα ρε .. μία ταμπέλα που να γράφει αυτό το ΕΞΟΔΟΣ.. σινεμά πάς και σου λέει .. ΕΞΟΔΟΣ .. εκεί που χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα δεν εχει μία ταμπέλα…
Δεν φτάνει λοιπόν που έχουμε την ανευθυνότητα των υπευθύνων εχουμε και την οξεία μουριελίτιδα από την οποία πάσχετε..
Εμείς λοιπόν να ντραπούμε κύριε Πετεφρή μου.. ή εσείς που έχετε καταντήσει τον τόπο κ#$#$$%^ο …
Αλλά κανείς σας δεν ασχολείται με τα κύρια προβλήματα
Ασχολείται με τον Πετεφρή... ΕΛΕΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy