ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 22:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

jbg> τα φυτα εναλλασονται μεταξυ τους φαινομενικα αναρχα, αλλά η ενυπαρχουσα ταξη βασιζεται στις σχεσεις των φυτων μεταξυ τους και εκδηλωνεται με την συνεχη ανθοφορια και καρποφορια

gentleman

Χωρίς φαινομενικά άναρχη εναλλαγή γίνεται; Εγώ θέλω γεωμετρική τάξη.



στα οικοσυστηματα σπανια υπαρχουν ευθειες και αυτες ειναι ανοργανες

για κηπους με γεωμετρικη ταξη στην Αγγλικη σχολη, που εμένα με αρωσταινει

quote:

Και οι τσουκνίδες τι ρόλο παίζουν;


αυτο ειναι ενα θαυμασιο κοαν!!!

ψαξτο, αξιζει!

quote:

jbg> ωστοσο οταν "ειπα βαλε την φαντασια σου να δουλεψει πανω σε εναν κηπο και παρουσιασε μου κατι που θα με διεγειρει" εννοουσα σε κατι αλλο, πιο "δυσκολο"

Δεν είναι δύσκολος ο εσκεμμένος χρονισμός των ανθοφοριών; Τότε τι είναι δύσκολο;


εφοσον γνωριζεις τον κυκλο του καθε φυτου, ειναι ευκολο - σαν τεχνη αξιζει η συνθεση που θα κανει ο κηπουρος με τα φυτα

δυσκολο ειναι να πας κοντρα στην τοπικο κλιμα (το αποφευγουμε οπως ο διαβολος το λιβανι )

δυσκολο αλλά εφικτο ειναι πχ να κρυψεις τις γυρω απο την μονοκατοικια σου πολυκατοικιες


quote:

Δεν έπρεπε, και το αποτέλεσμα ήταν ότι το innernet δεν έχει την ποιότητα του esoterica. Forum για χαβαλέ τύπου IRC, ο καθένας φτιάχνει. Ποιοτικό forum για αναζήτηση, όχι.


γι αυτο εχω πει οτι το εσωτερικα ειναι επιλογη μου!

και γι αυτο ισως αντιδρω αμεσα στις μπουρδολογιες - επειδη σεβομαι τον χωρο που με φιλοξενει

αλλά νομιζω οτι διαφερω εμφανως απο τον κουπακια (εγω ειμαι πιο ομορφο μογγολακι )


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 02:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> γι αυτο ισως αντιδρω αμεσα στις μπουρδολογιες - επειδη σεβομαι τον χωρο που με φιλοξενει

Για τους αναζητητητές του χαβαλέ κι ο λεμούριος μπουρδολογία είναι.

Ακόμα και για σένα πριν από λίγα χρόνια, μπουρδολογία πιθανότατα θα ήταν.

Αν έριχνες τον λεμούριο στο αποκορύφωμα του βζιν-βζούνινγκ τις προάλλες, την ίδια τύχη θα είχες κι εδώ όπως στο innernet.

Innernet θα γινόταν το esoterica, αν δεν επέμβαινε η αμαλία κάθε τόσο να μαζέψει τους αναζητητές του χαβαλέ. Το αντιλαμβάνεσαι;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 02:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
Καλησπέρα!
Μπήκα σε ετούτο το θέμα για να χαιρετίσω όλα τα μέλη και να ευχηθώ
εγκάρδια Καλά Χριστούγεννα, Καλές Γιορτές σε όλους και όλες!

Είναι αλήθεια, ότι τις προηγούμενες ημέρες, αρκετά από τα μηνύματα,
που διάβαζα σε ετούτο το θέμα με στενοχώρησαν. Ελπίζω όμως, ότι το
πνεύμα των γιορτών θα αγγίξει τις καρδιές όλων μας και θα μας κάνει
να δούμε πιό φωτεινά τα πράγματα.
Νομίζω, έχουμε καλή καρδιά, αλλά κάποιες φορές, ίσως χωρίς να το
καταλαβαίνουμε, θίγουμε και στενοχωρούμε άλλους ανθρώπους...

Η ευχή μου είναι να το κάνουμε αυτό όλο και λιγότερο.

Είναι σημαντικό να καταλάβουμε ότι είμαστε όλοι εδώ και συζητούμε
επειδή έχουμε κοινά ενδιαφέροντα. Ο καθένας βέβαια τα εκφράζει με
τον δικό του τρόπο, αλλά μέσα από τον "ενθουσιασμό" που φέρνει μια
κουβέντα, μπορεί και να ξεπερνούμε κάποια όρια, που εμείς δεν
αντιλαμβανόμαστε ως τέτοια, αλλά που μπορεί για τη συζήτηση εδώ
να είναι ουσιαστικά.

Ας θυμηθούμε λοιπόν, όλοι, ότι εδώ, σε ετούτο το χώρο, όλοι θα μπούμε
σε μερικές ημέρες και θα ευχηθούμε Καλά Χριστούγεννα, σε ανθρώπους,
που πριν δεν γνωρίζαμε καθόλου και που σήμερα, μέσα από αυτό το χώρο,
έχουμε γνωρίσει και ανταλλάξει λόγια ανθρώπινα και αληθινά.

Στον κόσμο που ζούμε, που η αποξένωση μεταξύ των ανθρώπων κυριαρχεί,
είναι πραγματικά υπέροχο, να έχουμε την ευκαιρία να είμαστε μαζί μέσα
σε ετούτο το χώρο, που όλους μας, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εκφράζει.
Εξάλλου για αυτό δε βρισκόμαστε εδώ;

Τελειώνοντας θα ήθελα ιδιαίτερα να ευχηθώ στο φίλο Mercury λέγοντάς
του ότι χάρηκα για την απόφασή του να παραμείνει στις συζητήσεις.
Σε κάθε άλλη περίπτωση, θα μου έλειπαν ιδιαίτερα, αν μη τι άλλο,
τα χαρακτηριστικά σου "χεχεχε"!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 03:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

jbg> γι αυτο ισως αντιδρω αμεσα στις μπουρδολογιες - επειδη σεβομαι τον χωρο που με φιλοξενει

gentleman
Για τους αναζητητητές του χαβαλέ κι ο λεμούριος μπουρδολογία είναι.


δεν με ενδιαφερει η αποψη τους οπως καταλαβαινεις

quote:

Ακόμα και για σένα πριν από λίγα χρόνια, μπουρδολογία πιθανότατα θα ήταν.


οντως ημουν σκεπτικιστης για τα της Πεντελης - χρονια πηγαινοερχομουν και δεν ειχε συμβει τιποτα απο οσα ακουγα να αναφερονται

μεχρι τη στιγμη που συνεβει και μαλιστα σε πολυσυχναστη περιοχη

quote:

Αν έριχνες τον λεμούριο στο αποκορύφωμα του βζιν-βζούνινγκ τις προάλλες, την ίδια τύχη θα είχες κι εδώ όπως στο innernet.


το ξερεις το συνθημα μου: λαθος θεμα - λαθος φορουμ

αλλά με συγκρινεις με τον βιασμενο απο εξωγηινες γιαννη?

quote:

Innernet θα γινόταν το esoterica, αν δεν επέμβαινε η αμαλία κάθε τόσο να μαζέψει τους αναζητητές του χαβαλέ.


κανα παραδειγμα αναζητητη του χαβαλε?

γιατι εχω την αισθηση οτι μεχρι στιγμης μου τα ριξατε σε σχεση με την Πεντελη, τις εμπειριες, το τοπικ, και το βιβλιο, μονο εσυ και ο χεντριξ?

το αντιλαμβανεσαι?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
koupakia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 17:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koupakia
quote:
αλλά νομιζω οτι διαφερω εμφανως απο τον κουπακια (εγω ειμαι πιο ομορφο μογγολακι )

Αυτό να λέγεται!

Α.ΑχέρονταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 19:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> με συγκρινεις με τον βιασμενο απο εξωγηινες γιαννη?

Ποιο Γιάννη με τις εξωγήινες πάλι! Δεν είπαμε όποιον γράφει εσκεμμένα ψέματα γ...τε τον ελεύθερα; Κι όποιον τα πιστεύει αυτά που λέει, όπως ο Γιάννης που είδε λεμούριο στην Πεντέλη, ψάξτε να δείτε αν λέει αλήθεια, κι αν προκύψει ότι κάνει λάθος πείτε του το όμορφα και πολιτισμένα χωρίς ειρωνείες;

Στου κουφού την πόρτα τα έλεγα ρε Γιάννη;


>> Ακόμα και για σένα πριν από λίγα χρόνια, μπουρδολογία πιθανότατα θα ήταν ο λεμούριος

> οντως ημουν σκεπτικιστης για τα της Πεντελης

Δηλαδή θα έκανες στον jbg, ότι κάνεις σε όποιον λέει "μπουρδολογίες":
Θα έκανες και τον jbg ρόμπα, για να σώσεις το forum. Τρία πουλάκια κάθονταν.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 20/12/2006 20:49:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 01:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ποιο Γιάννη με τις εξωγήινες πάλι! Δεν είπαμε όποιον γράφει εσκεμμένα ψέματα γ...τε τον ελεύθερα; Κι όποιον τα πιστεύει αυτά που λέει, όπως ο Γιάννης που είδε λεμούριο στην Πεντέλη, ψάξτε να δείτε αν λέει αλήθεια, κι αν προκύψει ότι κάνει λάθος πείτε του το όμορφα και πολιτισμένα χωρίς ειρωνείες;


δεν το καταλαβα οτι το εννοουσες ετσι - σορυ

quote:

Δηλαδή θα έκανες στον jbg, ότι κάνεις σε όποιον λέει "μπουρδολογίες":
Θα έκανες και τον jbg ρόμπα, για να σώσεις το forum.


επειδη κατεληξε μονιμη επωδος, θα ηθελα να παραθεσεις ποιον ακριβως εκανα ρομπα, πότε, πού και με ποιον τροπο, γιατι εχει σημασια

αν θελεις σου παραθετω εγω μερικα τοπικ (που θυμαμαι) για να βρεις υλικο

περσυ τον Νοεμβριο για παραδειγμα, ημουν ο Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος και ηγηθηκα του πολεμου που καναμε με την Τουρκια, οπως ακριβως το ελεγε η προφητεια!

quote:

για να σώσεις το forum


δεν ειμαι σωτηρας ουτε σουπερ ηρωας

στα σοβαρα θεματα γραφω σοβαρα, στα θεματα με περιεχομενο βζιν βζουν γραφω για να γελαμε (οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα)

quote:


Τρία πουλάκια κάθονταν.


"ασπρα πουλια

μαυρα πουλια..."

ποιητης Φανφαρας


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 22:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
>> Δηλαδή θα έκανες στον jbg, ότι κάνεις σε όποιον λέει "μπουρδολογίες":
Θα έκανες και τον jbg ρόμπα, για να σώσεις το forum.

> ποιον ακριβως εκανα ρομπα, πότε, πού και με ποιον τροπο, γιατι εχει σημασια

Ξεκίνα από τον βαμπιρισμό που νομίζω ο νοσοφόρος διαλαλούσε. Διόρθωσέ με αν δεν είναι έτσι, δεν το διάβασα το χαζο-topic.

Είναι cult ο βαμπιρισμός σε μερικές χώρες.

H τελετουργική αιμοποσία από την άλλη μεριά, έχει τις ρίζες της σε αρχαία τελετουργικά.

Κι άμα δεις την ταινία για τους Doors, ο σαμανο-υμνητής Jim Morrison, εκτός από ψυχεδελικά ναρκωτικά, πειραματίζεται και με αιμοποσία. Mια γκόμενά του μάγισσα γαρ.

Για τους Doors και τις Πύλες της Αντίληψης απ' όπου προήλθε το όνομα, πρέπει να ανοίξουμε topic κάποια στιγμή. Αντέχεις;


>> Θα έκανες και τον jbg ρόμπα. Τρία πουλάκια κάθονταν.

> "ασπρα πουλια μαυρα πουλια..." ποιητης Φανφαρας

Ρίχτο σε τάληρα, δεν καταλαβαίνω τίποτα.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 23:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
______________________________________
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ
ΤΟΥ ESOTERICA ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ
ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ, ΚΑΘΩΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΜΙΑ
ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ,
ΔΙΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΙΧΝΟΣ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑΣ

22/12/2006

______________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 00:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

jbg> ποιον ακριβως εκανα ρομπα, πότε, πού και με ποιον τροπο, γιατι εχει σημασια

gentleman

Ξεκίνα από τον βαμπιρισμό που νομίζω ο νοσοφόρος διαλαλούσε.

Διόρθωσέ με αν δεν είναι έτσι, δεν το διάβασα το χαζο-topic.


σε τι να σε διορθωσω αφου ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΤΟ ΧΑΖΟ-ΤΟΠΙΚ? (θεωρεις οτι σιγουρα εκανα ρομπα καποιον, αν και δεν διαβασες τι εγραψα - δεν του μοιαζεις καθολου του Ντερκ Τζεντλυ )

εγω μπηκα με την απορια του τιτλου "βρυκολακες - η αληθεια που δεν φανταζεστε", βλεποντας οτι επι δεκαδες σελιδες δεν ειχαν βρει προφανως την αληθεια που δεν φανταζομασταν

και βρηκα πραγματα που οντως δεν ειχα φαντασθει ποτε: αυτοδημιουργητοι βρυκολακες!!!

οταν μαλιστα επεσα πανω στην ατακα "πως τις προτιμας τις σταγονιτσες σου" απαντησα "σε ταμπον"

εσυ πως θα αντιδρουσες?

παρεπιπτοντως ο νοσοφορος παραδεχτηκε το σφαλμα του, ζητησε συγνωμη, αλλαξε νικ και ειναι μια χαρα μελος - δεν του δημιουργησα ψυχικα τραυματα, καλό του εκανα

quote:

Είναι cult ο βαμπιρισμός σε μερικές χώρες.


και στο χωριο μου ειναι καλτ η τσουκνιδοπιτα

quote:

H τελετουργική αιμοποσία από την άλλη μεριά, έχει τις ρίζες της σε αρχαία τελετουργικά.


σε αρχαια τελετουργικα οι Ινδιανοι της νοτιου αμερικης εβγαζαν ζωντανες καρδιες ή εφτιαχναν μπρελοκ απο κεφαλια, και στην Παπουα ετρωγαν τον εγκεφαλο των νεκρων

πρεπει να τα ακολουθησουμε και εμεις κατα την γνωμη σου αυτα τα τελετουργικα επειδη ειναι αρχαια?

quote:

Κι άμα δεις την ταινία για τους Doors, ο σαμανο-υμνητής Jim Morrison, εκτός από ψυχεδελικά ναρκωτικά, πειραματίζεται και με αιμοποσία.


γι αυτο εζησε τοσο πολλα χρονια...

quote:

Για τους Doors και τις Πύλες της Αντίληψης απ' όπου προήλθε το όνομα, πρέπει να ανοίξουμε topic κάποια στιγμή. Αντέχεις;


στους ντορς θα βασιστουμε για να συζητησουμε τις θυρες της αντιληψης?

γιατι οχι στον Χαξλεϋ, στον Αλαν Γουωτς, στον Αλμπερτ Χοφμαν, στον Τιμοθυ Ληρυ, στον Γιουνγκ εστω?

τοπικ υπαρχει ηδη - ρωτα γι αυτο τον χεντριξ, οπως ρωτα τον και αν αντεχω, οχι μονο στην αντιπαραθεση στοιχειων αλλά και στην λασπολογια


quote:

jbg> "ασπρα πουλια μαυρα πουλια..." ποιητης Φανφαρας

Ρίχτο σε τάληρα, δεν καταλαβαίνω τίποτα.


κοιτα, καποιες αποκρυφες γνωσεις δεν μεταδιδονται, βιωνονται

αν το θελει το πνευμα του ποιητη Φανφαρα θα τον δεις συγχρονικα, μπορει και στην τηλεοραση (σε ασπρομαυρο φυσικα αφου ειναι πνευμα )

αν παλι θελεις να κανεις ερευνα, κωδικος "κουκουρικου"


ΥΓ. για να μην παιδευομαστε και παρεμβαινουμε σε αντιπαραθεσεις αλλων, ριξε τα λινκ απο τα τοπικ οπου εκανα καποιον ρομπα κι ας κρινουν οι υπολοιποι

εγω ο,τι εχω γραψει θα το ξαναγραφα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 01:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
>> Είναι cult ο βαμπιρισμός σε μερικές χώρες.

> και στο χωριο μου ειναι καλτ η τσουκνιδοπιτα

Από σαχλαμάρες άλλο τίποτα, αλλά επί της ουσίας ότι έχεις να κάνεις με cult, άτυπη σέκτα, ανοργάνωτη θρησκεία, σου λέει τίποτα για τα δικαιώματά τους; Χλωμό το βλέπω. Ο βαμπιρισμός είναι σαν την ομοφυλοφιλία, παρά φύσει ανώμαλη και ανθυγειινή συμπεριφορά, αλλά αν δεν κάνουν κακό σε κανένα εκτός από τον εαυτό τους, δεν μπορείς να τους πεις τίποτα, δεν έχεις το ηθικό δικαίωμα να αντλείς διασκέδαση από την αρρώστειά τους.


> αν παλι θελεις να κανεις ερευνα, κωδικος "κουκουρικου"

Σαχλαμάρα, καπάκι σαχλαμάρα, καπάκι σαχλαμάρα, κάνε και κανά διάλειμμα.


> ριξε τα λινκ απο τα τοπικ οπου εκανα καποιον ρομπα

Δηλαδή τι μας λες εδώ, ότι η επίθεση ειρωνείας στο τοπικ με τους βρυκόλακες για την οποία επαίρεσαι κάθε τόσο, δεν έγινε ποτέ, και δεν γελοιοποιήθηκε κανείς; Τότε τι μας την αναφέρεις κάθε τόσο; Και καλά "αμαλία κοίτα τι καλή δουλειά που σου κάνω, καθαρίζω το forum από τις μπουρδολογίες (όπως θα ήταν ο λεμούριος πριν λίγα χρόνια)"; Και τι πάει να πει ρόμπα, άλλη γλώσσα μιλάμε και δεν έκανες κανένα ρόμπα; Ρόμπα λέμε αυτόν που γελοιοποιείται πολύ, είτε γιατί είναι από τη φύση του γελοίος, είτε γιατί έπεσε στα χέρια επαγγελματία της γελοιοποίησης.

Εσύ τους μισούς συνομιλητές σου γελοίους πας να τους βγάλεις, κάθε δεύτερη κουβέντα και μια ειρωνεία. Kάτσε και μέτρα φατσούλες. Τις μισές φατσούλες στο forum εσύ τις έχεις βάλει, και δεν πείθει κανένα ότι είναι όλα δήθεν αθώο χιούμορ που δεν αποσκοπεί στη γελοιοποίηση και μείωση του εκάστοτε συνομιλητή σου.

Η γελοιοποίηση είναι μια μορφή σοφισμού, μπορεί να γίνει σε οποιονδήποτε, με διαφορετικά επίπεδα πειστικότητας, ακριβώς όπως και η δικηγορία έχει διαφορετικά επίπεδα πειστικότητας ανάλογα με τον στόχο.

Κάτσε τώρα και γράφε σαχλαμαρίτσες, βγάλε με γελοίο.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 22/12/2006 02:22:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 02:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

gentleman

Ο βαμπιρισμός είναι σαν την ομοφυλοφιλία, παρά φύσει ανώμαλη και ανθυγειινή συμπεριφορα, αλλά αν δεν κάνουν κακό σε κανένα εκτός από τον εαυτό τους, δεν μπορείς να τους πεις τίποτα, δεν έχεις το ηθικό δικαίωμα να αντλείς διασκέδαση από την αρρώστειά τους.


"Ο βαμπιρισμός είναι σαν την ομοφυλοφιλία, παρά φύσει ανώμαλη και ανθυγειινή συμπεριφορά"

εχεις ξεφυγει ασχημα κουμπαρε...


quote:

> αν παλι θελεις να κανεις ερευνα, κωδικος "κουκουρικου"

Σαχλαμάρα, καπάκι σαχλαμάρα, καπάκι σαχλαμάρα, κάνε και κανά διάλειμμα.


ποσων χρονων εισαι ρε τζεντλυ και δεν εχεις δει την ταινια???

συνυπολογιζοντας το ποσο βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα και να κρινεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ Ή ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ, πρεπει να εισαι πολυ μικρος


quote:

Και καλά "αμαλία κοίτα τι καλή δουλειά που σου κάνω, καθαρίζω το forum από τις μπουρδολογίες


χρησιμοποιω μονο το παντοδυναμο ΟΥΜΠΙΚ!!! (ουτε αυτο θα το πιασεις, αλλά δεν φταιω εγω )


quote:

όπως θα ήταν ο λεμούριος πριν λίγα χρόνια


την τελευταια φορα που τον ειδα ειχε καταντησει γερολεμουριος με την ρομπα του


quote:

Εσύ τους μισούς συνομιλητές σου γελοίους πας να τους βγάλεις


εσυ σε ποιους μισους ανηκεις?

για να ξερω


quote:

κάτσε και μέτρα φατσούλες. Τις μισές φατσούλες εσύ τις έχεις βάλει, και δεν πείθει κανένα ότι είναι όλα αθώο χιούμορ χωρίς να στοχεύουν στη γελοιοποίση του συνομιλητή σου.


εσυ μετρα τις, που σε ερεθιζουν

εισαι τοσο οσο δειχνεις ρε γαμωτο?

αφου βαζω σχεδον παντου την ιδια φατσουλα τι σημαινει, οτι χλευαζω καθε τι που εγραψα και καθε συνομιλητη μου, ή οτι μου αρεσουν?

το μογγολακι μου στην σπαει, οι φατσουλες μου στην σπανε, το χιουμορ μου στην σπαει, οι αποψεις μου σου την σπανε, δεν μας χεζεις ρε νταλαρα στην τελικη?

αμα δεν σ αρεσω ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ (κινδυνευεις να παθεις εμμονη )


quote:

Κάτσε τώρα και γράφε σαχλαμαρίτσες.


τετοια μου λες και με σκλαβωνεις!!!

ειλικρινα εισαι μια χαρουμενη νοτα μεσα στο φορουμ!

γι αυτο τσιμπα μερικες φατσουλες ακομη

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 18:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

Φόραγα και σκούφο... αλλά μου τον πήραν..
Φίλοι μου αγαπημένοι
KΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ βρε σε ολους σας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 19:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> ρε τζεντλυ

Ε τότε θα σε λέω κι εγώ σαχλαμαράκια. Σου πέρασε ποτέ από το μυαλό σαχλαμαράκια, ότι είναι ανεπίτρεπτο σε πολιτισμένους ενήλικες και κυρίους να αποκαλούν με μειωτικά προσωνύμια ο ένας τον άλλο;


>> Ξεκίνα από τον βαμπιρισμό που νομίζω ο νοσοφόρος διαλαλούσε. Διόρθωσέ με αν δεν είναι έτσι, δεν το διάβασα το χαζο-topic.

> σε τι να σε διορθωσω αφου ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΤΟ ΧΑΖΟ-ΤΟΠΙΚ?

Εδώ λέει διόρθωσέ με αν ο νοσοφόρος διαλαλούσε το βαμπιρισμό ή όχι, που σημαίνει ότι στηρίζομαι στην δική σου καλή θέληση ότι θα ποστάρεις τι συνέβη στο topic με τους βρυκόλακες, για να κρίνουμε μαζί αν ο νοσοφόρος έκανε κανένα κακό ή όχι.


> (θεωρεις οτι σιγουρα εκανα ρομπα καποιον, αν και δεν διαβασες τι εγραψα)

Τι μου λες τώρα, όλο τον κόσμο προσπαθείς να βγάλεις γελοίους, και το νοσοφόρο μάλιστα εσύ διαλαλούσες την περίπτωσή του σαν παράδειγμα απαραίτητης γελοιοποίησης γιατί έγραφε "μπουρδολογίες". Και μη ξεχνάμε, μπουρδολογίες πριν από λίγα χρόνια κατ' εσέ, θα ήταν και η θέαση πίθηκου της Μαδαγασκάρης στην Πεντέλη. Ποιο τέρας της πεντέλης, εδώ έχουμε τον Πίθηκο της Πεντέλης ΤΜ. Copyright JBG 2003. Αντιλαμβάνεσαι, ότι σε αυτό το στυλ χάνεται ο λόγος ύπαρξης του forum;

Ή σε τοίχο τα λέω;


>> "Ο βαμπιρισμός είναι σαν την ομοφυλοφιλία, παρά φύσει ανώμαλη και ανθυγειινή συμπεριφορά"

> εχεις ξεφυγει ασχημα κουμπαρε...

Για τον βαμπιρισμό που εγώ σχολίασα έχουν δημοσιευθεί πολλά σοβαρά άρθρα στην Αγγλία, αν έχει σχέση με τον νοσοφόρο και το topic του δεν ξέρω, δεν το διάβασα, γι αυτό εξέφρασα επιφυλάξεις για το αν τα περί ελευθερίας έκφρασης και δικαιωμάτων των βαμπιριστών, κολλάνε και στο νοσοφόρο.

Αν είναι όπως λες, και ο νοσοφόρος ειλικρινά μετάνοιωσε για τις πράξεις του (και όχι μόνο για τη δημοσίευσή τους στο forum ), τότε πάω πάσο.


> βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα και να κρινεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ Ή ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ

Για κάνε κανά copy-paste "συμπέρασμα μου", από τα καντήλια και την κούκλα. Εγώ προσέχω την κάθε λέξη που λέω: αφήνω σε σένα που ήσουν παρών να κρίνεις αν ήταν θρησκευτική συμπεριφορά ή όχι, βασίζομαι στην καλή σου θέληση ότι δεν θα αλλοιώσεις τα γεγονότα για να στηρίξεις τον ισχυρισμό ότι είσαι υπεράνω θρησκευτικών συμπεριφορών.


> αφου βαζω σχεδον παντου την ιδια φατσουλα τι σημαινει, οτι χλευαζω καθε τι που εγραψα και καθε συνομιλητη μου, ή οτι μου αρεσουν?

Όλοι την ίδια φατσούλα βάζουμε αδερφέ. Μία η φατσούλα , πολλές οι ερμηνείες, ανάλογα με την περίπτωση. Μη κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.


> το μογγολακι μου στην σπαει, οι φατσουλες μου στην σπανε, το χιουμορ μου στην σπαει

Έχασα επεισόδια.

Που ασχολήθηκα εγώ με το μογγολάκι σου; Ρίξε link.

Που μου τη σπάσανε οι φατσούλες (που κι εγώ χρησιμοποιώ), και όχι η προσπάθεια γελοιοποίησης του συνομιλητή σου σε κάθε δεύτερη κουβέντα;

Που μου την έσπασε το χιούμορ σου, εγώ που λέω ότι γελάω όταν και ο ίδιος είμαι στόχος των επιθέσεων;


> χρησιμοποιω μονο το παντοδυναμο ΟΥΜΠΙΚ!!! (ουτε αυτο θα το πιασεις, αλλά δεν φταιω εγω)

Έτσι, για να μη ξεχνάει το forum σε ποιούς απευθύνεσαι. Αυτό που ξεκίνησε σαν εκστρατεία δαιμονοποίησης μου, εκδίκηση γιατί έφαγε ο βριλ αυτό που από μήνες ζητούσε το κω....κι του, εννοείται πως δεν απευθύνθηκε σε μένα.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 21:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

τζεντλυ μαν

Ε τότε θα σε λέω κι εγώ σαχλαμαράκια.


με τιματε κυριε πρεσβη!

quote:

Σου πέρασε ποτέ από το μυαλό σαχλαμαράκια, ότι είναι ανεπίτρεπτο σε πολιτισμένους ενήλικες και κυρίους να αποκαλούν με μειωτικά προσωνύμια ο ένας τον άλλο;


σου περασε απ το μυαλο οτι το τζεντλυ μαν ειναι ελληνοποιημενο το τζεντλεμαν?

οπως το σαχλαμαρακιας ειναι ελληνοποιημενο το τζωνημπιγκουντ φανταζομαι

τον αλλον Τζεντλυ, τον Ντερκ, τον ανακαλυψες ή ακομη?

quote:

Εδώ λέει διόρθωσέ με αν ο νοσοφόρος διαλαλούσε το βαμπιρισμό ή όχι, που σημαίνει ότι στηρίζομαι στην δική σου καλή θέληση ότι θα ποστάρεις τι συνέβη στο topic με τους βρυκόλακες, για να κρίνουμε μαζί αν ο νοσοφόρος έκανε κανένα κακό ή όχι.


θα κρινετε?

ποιοι θα κρινετε, εσυ???

χαζος εισαι ή βαλτός?

quote:

Ποιο τέρας της πεντέλης, εδώ έχουμε τον Πίθηκο της Πεντέλης ΤΜ. Copyright JBG 2003.


εχεις φαει κολλημα με την εμπειρια μου ετσι?

αυτα λοιπον ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΟΥ, ΟΧΙ ΕΔΩ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΙΣ, ΑΣΧΕΤΩΣ ΤΟΥ ΑΝ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΕΓΩ

quote:

Αντιλαμβάνεσαι, ότι σε αυτό το στυλ χάνεται ο λόγος ύπαρξης του forum;


ο δικος σου λογος υπαρξης ομως εξακολουθει να υπαρχει: να με κανεις να περναω καλα χρονιαρες μερες που σερνονται τα σοβαρα τοπικ

quote:

Ή σε τοίχο τα λέω;


ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΟΥΡΕΙΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΤΥΕΙΝ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ

quote:

Για τον βαμπιρισμό που εγώ σχολίασα έχουν δημοσιευθεί πολλά σοβαρά άρθρα στην Αγγλία, αν έχει σχέση με τον νοσοφόρο και το topic του δεν ξέρω, δεν το διάβασα, γι αυτό εξέφρασα επιφυλάξεις για το αν τα περί ελευθερίας έκφρασης και δικαιωμάτων των βαμπιριστών, κολλάνε και στο νοσοφόρο.


μην παιζεις με τις λεξεις για να καλυψεις τι ειπες:

"Ο βαμπιρισμός είναι σαν την ομοφυλοφιλία, παρά φύσει ανώμαλη και ανθυγειινή συμπεριφορά"

εχεις ξεφυγει ασχημα κουμπαρε...

quote:

Αν είναι όπως λες, και ο νοσοφόρος ειλικρινά μετάνοιωσε για τις πράξεις του (και όχι μόνο για τη δημοσίευσή τους στο forum ), τότε πάω πάσο.


πασο επρεπε να πας εξ αρχης αφου ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ

και δεν μ αρεσει ο τροπος που εκφραζεσαι για τα μελη ρε γαμωτο...

τι θα πει "ειλικρινα μετανιωσε για τις πραξεις του"?

δεν εκανε κανα εγκλημα ρε τζεντλυ - μπι τζεντλυ ορε!

quote:

jbg> βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα και να κρινεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ Ή ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ

Για κάνε κανά copy-paste "συμπέρασμα μου", από τα καντήλια και την κούκλα.


ποια κουκλα και ποια καντηλια?

για τα οσα γραφω σε αυτο το τοπικ μιλαω - εισαι σιγουρος οτι τα διαβαζεις?

quote:

Εγώ προσέχω την κάθε λέξη που λέω: αφήνω σε σένα που ήσουν παρών να κρίνεις αν ήταν θρησκευτική συμπεριφορά ή όχι, βασίζομαι στην καλή σου θέληση ότι δεν θα αλλοιώσεις τα γεγονότα για να στηρίξεις τον ισχυρισμό ότι είσαι υπεράνω θρησκευτικών συμπεριφορών.


αφου αφηνεις εμενα να κρινω, ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ, γιατι δεν δεχεσαι την αποψη μου?

βασιζεσαι στην καλη μου θεληση για να παραδεχθω αυτο που εσυ θελεις?

γουοτ καϊντ οφ φρουτ γιου αρ?

quote:

Όλοι την ίδια φατσούλα βάζουμε αδερφέ. Μία η φατσούλα , πολλές οι ερμηνείες, ανάλογα με την περίπτωση. Μη κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.


νασαι καλα, με κανεις και γελαω!!!

"μια η φατσουλα, πολλες οι ερμηνειες, αναλογα με την περιπτωση"

εγω που βαζω παντου δηλαδη ερμηνευομαι αναλογα με την περισταση του καθενος ερμηνευτη - αυτο ακριβως επιδιωκω βρε!!!

(ερμηνευσε μου αστην για παραδειγμα )

quote:

Που μου τη σπάσανε οι φατσούλες (που κι εγώ χρησιμοποιώ), και όχι η προσπάθεια γελοιοποίησης του συνομιλητή σου σε κάθε δεύτερη κουβέντα;


εισαι ο μονος συνομιλητης μου αυτες τις μερες και περναμε καλα, ε?

οι αλλοι την κοπανησανε για διακοπες

quote:

Που μου την έσπασε το χιούμορ σου, εγώ που λέω ότι γελάω όταν και ο ίδιος είμαι στόχος των επιθέσεων;


βρε τζεντλυ μου, αφου δεν επιασες το "τζεντλυ", δεν πιανεις γενικα το χιουμορ μου - πως γελας με κατι που δεν καταλαβαινεις?

ασε που αποκαλεις (γελωντας, ειμαι σιγουρος ) το χιουμορ "επιθεση" και "προσπαθεια γελοιοποιησης"...

quote:

jbg> χρησιμοποιω μονο το παντοδυναμο ΟΥΜΠΙΚ!!! (ουτε αυτο θα το πιασεις, αλλά δεν φταιω εγω)

Έτσι, για να μη ξεχνάει το forum σε ποιούς απευθύνεσαι.


μαθε τι ειναι το ΟΥΜΠΙΚ και μετα κρινε αν σε ειρωνευομαι ή οντως χρησιμοποιω το ΟΥΜΠΙΚ στο φορουμ

quote:

Αυτό που ξεκίνησε σαν εκστρατεία δαιμονοποίησης μου, εκδίκηση γιατί έφαγε ο βριλ αυτό που από μήνες ζητούσε το κω....κι του, εννοείται πως δεν απευθύνθηκε σε μένα.


βριζεις καποιον που δεν ειναι εδω για να σου απαντησει και αυτο δεν ειναι καθολου τζεντλυ... ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΡΕΠΕΙΑ!

το να θελω εγω να σε εκδικηθω για τον βριλ ειναι μεγαλη μαλακια και μονο να το σκεφθεις (οσο μικρος και νασαι ) γιατι εδω μεσα ΕΚΦΡΑΖΩ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ και ο βριλ κανει ακριβως το ιδιο, κατι που σου διαφευγει συνεχως

απο την αλλη διακρινω ενδειξεις συνδρομου αντιπαραβολικης ταυτισης που οδηγει σε εμπαθεια, τυφλωση, κωφωση και πρωκτικο κνησμο

quote:

Dare


μη ντεαρ τοσο πολυ, θα κοψεις κανα δαχτυλο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 23:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
>> να κρίνουμε μαζί αν ο νοσοφόρος έκανε κανένα κακό ή όχι

> θα κρινετε? ποιοι θα κρινετε, εσυ??? χαζος εισαι ή βαλτός?

Να κρίνουμε μαζί εσύ κι εγώ λέει. Αλλά κάτι τέτοιο απαιτεί νηφαλιότητα, και θετικότητα. Όχι τον "αήττητο Αχιλλέα" jonniebegood σε εμπόλεμη κατάσταση.


> βασιζεσαι στην καλη μου θεληση για να παραδεχθω αυτο που εσυ θελεις?

Βασίζομαι στην καλή σου θέληση για να μου πεις τα γεγονότα χωρίς ψέματα. Και μετά να σου πω κι εγώ τι έγραψε ο καλόγερος στο δικό του βιβλίο. Και με νηφαλιότητα να συζητήσουμε τις ομοιότητες. Εκεί αποσκοπούσε το σχόλιο μου περί θρησκευτικής συμπεριφοράς, αν το συνέχιζες.


> τι θα πει "ειλικρινα μετανιωσε για τις πραξεις του"?

Πάει να πει το ίδιο που έγραψες εσύ και τίποτα παραπάνω: "παραδεχτηκε το σφαλμα του, ζητησε συγνωμη"


>> Ποιο τέρας της πεντέλης, εδώ έχουμε τον Πίθηκο της Πεντέλης ΤΜ. Copyright JBG 2003.

> αυτα λοιπον ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΟΥ, ΟΧΙ ΕΔΩ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΙΣ

Παράδειγμα προς αποφυγή είναι αυτό, ότι δηλαδή εσύ ο ίδιος θα χλεύασες την θέαση πιθήκου στην Πεντέλη μέχρι που σου συνέβη εσένα. Κρίμα που ο πολύς εγωισμός δεν σε αφήνει να το δεις, ότι με κάτι τέτοια χαλάει το forum.

Χαλάει το forum με τέτοια, γιατί μας στερείται η δυνατότητα να ψάξουμε αντισυμβατικές μας εμπειρίες, που κι εγώ σαν κι εσένα μπορεί κάποτε να έχω στην Πεντέλη (αν δεν με περιλάβει ο κάκιστος βριλ με κανά μπαζούκα).


gentleman:
>> Αντιλαμβάνεσαι, ότι σε αυτό το στυλ χάνεται ο λόγος ύπαρξης του forum;

> ο δικος σου λογος υπαρξης ομως εξακολουθει να υπαρχει: να με κανεις να περναω καλα

3 πουλάκια κάθονταν.


gentleman:
>> σε τοίχο τα λέω;

> ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΟΥΡΕΙΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΤΥΕΙΝ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ

3 πουλάκια κάθονταν, τα άλλα 3 φύγαν.


jbg:
> το τζεντλυ μαν ειναι ελληνοποιημενο το τζεντλεμαν

9 πουλάκια κάθονταν, και πλέκανε πουλόβερ.


Χρονιάρες μέρες δεν κάνει να μαλώνουμε οπότε σε αφήνω. Αν διαβάσεις το προηγούμενο post μου με νηφαλιότητα, "αήττητε Αχιλλέα" jonniebegood, πιστεύω θα δεις κάτι παραπάνω, απ' όσα βγάζει η πρώτη ανάγνωση.

Καλά Χριστούγεννα.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 22/12/2006 23:23:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 01:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

τζεντλυ μαν

Να κρίνουμε μαζί εσύ κι εγώ λέει.


και ποιοι ειμαστε εσυ κι εγω για να κρινουμε, λεει?

εγω αντεδρασα αυθορμητα


quote:

Αλλά κάτι τέτοιο απαιτεί νηφαλιότητα, και θετικότητα.


μου λειπουν και τα δυο...


quote:

Όχι τον "αήττητο Αχιλλέα" jonniebegood σε εμπόλεμη κατάσταση.


δεν με ριχνεις με κοπλιμεντα


quote:

Βασίζομαι στην καλή σου θέληση για να μου πεις τα γεγονότα χωρίς ψέματα.


δηλαδη μεχρι τωρα ελεγα ψεματα και τωρα θα πω την αληθεια σε σενα?


quote:

Και μετά να σου πω κι εγώ τι έγραψε ο καλόγερος στο δικό του βιβλίο.


ποιος καλογερος, ποιο βιβλιο?

ευλογησον


quote:

Και με νηφαλιότητα να συζητήσουμε τις ομοιότητες.


ομοιοτητες αναμεσα σε μενα και τον καλογερα?

θα γινει ενεκδοτο στο αγιο ορος, να γελασει το χειλακι του μικρου Γιωργακη!!!


quote:

Εκεί αποσκοπούσε το σχόλιο μου περί θρησκευτικής συμπεριφοράς, αν το συνέχιζες.


για θρησκευτικες συμπεριφορες και αντιληψεις σε αλλο τοπικ, οχι εδω

και μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια - υπαρχουν καταστασεις που δεν μπορεις να αντιληφθεις (και αυτο δεν ειναι μομφη ή απαξιωση, ειναι γεγονος)


quote:

Κρίμα που ο πολύς εγωισμός δεν σε αφήνει να το δεις, ότι με κάτι τέτοια χαλάει το forum.


επειδη λες βαριες κουβεντες λεβεντη μου και επειδη με υποψιαζει που δεν αντεδρασες στο "βαλτός", σε προσκαλω σε μια πεζοπορεια για να διαπιστωσεις ιδιοις ομασι το μεγεθος του εγωισμου μου

τοσος ειναι, μετα συγχωρησεως...

quote:

Χαλάει το forum με τέτοια, γιατί μας στερείται η δυνατότητα να ψάξουμε αντισυμβατικές μας εμπειρίες


που τις ψαχνεις, στο φορουμ???


quote:

που κι εγώ σαν κι εσένα μπορεί κάποτε να έχω στην Πεντέλη (αν δεν με περιλάβει ο κάκιστος βριλ με κανά μπαζούκα)


παμε στην Πεντελη μια βολτα, κι αν βιωσεις καποια αντισυμβατικη εμπειρια, εδω ειμαι εγω να σε υποστηριξω απο τις βολες του κακιστου!


quote:

3 πουλάκια κάθονταν.

3 πουλάκια κάθονταν, τα άλλα 3 φύγαν.

9 πουλάκια κάθονταν, και πλέκανε πουλόβερ.


εχεις καποια συγγενεια με τον ποιητη Φανφαρα?


quote:

Χρονιάρες μέρες δεν κάνει να μαλώνουμε οπότε σε αφήνω.


ΕΠΣ!!!
εγω δεν μαλωνω, διασκεδαζω!

γιατι θες να φυγεις, που θα πας,
αφου σ αγαπω και μ αγαπας?


quote:

Αν διαβάσεις το προηγούμενο post μου με νηφαλιότητα, "αήττητε Αχιλλέα" jonniebegood, πιστεύω θα δεις κάτι παραπάνω, απ' όσα βγάζει η πρώτη ανάγνωση.


δε θες να μαθεις τι ειδα, πιστεψε με!

ας μην σε στενοχωρω χρονιαρες μερες


Καλά Χριστούγεννα λοιπον, αλλά γραφε, ριχτα μου...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 12:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε allzzaro, μου έκοψε την χολή η φωτογραφία!!!
Φαντάσου να σου δώσουν αγκαλιά ένα μωρό και να το δεις να είναι έτσι!
Χεχε!

Αγαπητοί μου jonniebegood & gentleman, μέρες που είναι δεν το ρίχνουμε στην γαλοπούλα και σε κανένα μελομακάρονο?
Δεν θα μας κάνει όλους μας να νιώσουμε καλύτερα?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 13:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 14:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αγαπητοί μου jonniebegood & gentleman, μέρες που είναι δεν το ρίχνουμε στην γαλοπούλα και σε κανένα μελομακάρονο?
Δεν θα μας κάνει όλους μας να νιώσουμε καλύτερα?

η γαλοπουλα εχει αντιθετη αποψη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 19:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Γιατι κολλατε στα ξενοφερτα?? Ακους εκει Γαλοπουλα???

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΑΚΙ (ΚΟΙΝΩΣ ΤΟ ΧΟΙΡΙΝΟ) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ??


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 21:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιατι, το κοτοπουλακι (αντι για γαλοπουλα), μας πεφτει ασχημα;
Ειναι και πιο νοστιμο!
Το χοιρινο εννοειται οτι ειναι το κυριως πιατο των ημερων...
Αχ!! 1 κι αποψε για να φαμε την μπάμπου!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 21:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ!!!!!!!!
ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΡΜΟΝΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΡΔΙΑ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2006, 23:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ


Χρόνια πολλά και κάθε ευτυχία σε όλους σας.

Ότι αγαπάτε είθε να το έχετε
και ότι έχετε να το αγαπάτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 11:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαι για αυτες τις μερες να κοψουμε λιγο την γκρινια...γιατι θα γκρινιαζουμε και τον επομενο χρονο...


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 14:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
Aυτές οι μέρες είναι πάντα οι χειρότερες του χρόνου.
Αμφιβάλω άν πολλοί που το παίζουν τόσο ευτυχισμένοι είναι πραγματικά.
Εγώ δέν θέλω ούτε να πώ χρόνια πολλά ούτε να μου πούνε δέν υπάρχει κανένας λόγος να γίνει. Οι γιορτές πρέπει να είναι στην ουσία και όχι στα χαρτιά.
Γεννήθηκε ο χριστός σου λένε μα και να γεννήθηκε αποκλείεται αυτό να έγινε στις 25/12 έτους μηδέν έχει αμφισβητηθεί απο τους πάντες αυτή η ημερομηνία οι επιστήμονες την πηγαινοφέρνουν 4 - 5 χρόνια μπρός -πίσω. Δέν υπάρχει κανένας λόγος να γιορτάζουμε μιά επέτειο φούσκα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 16:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Μα δεν εχουν σημασια οι ημερομηνιες-μερες... Σημασια εχει ο συμβολισμος ... μιλαμε γενικα για την Γεννηση του Χρισοτυ


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 16:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

εμενα μου αρεσουν τα φωτακια, ακομη και τα κιτς!

τα απολαμβανω!!!

δεν μου αρεσει η γαλοπουλα, ειναι σκληρη και ανοστη

μου αρεσει ομως να παιζω με τα αλλα παιδακια, οπως ο Τζεντλυ - γιατι να μην παιζουμε κυριε ινκουμπε?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 22:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING
εμενα μου αρεσουν τα μελομακαρονα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 23:01:25  Εμφάνιση Προφίλ
Μελομακάρονα και τσιγάρα. Και για νερό whisky!!!
Η τροφή των Χριστουγέννων!!!
Την προτείνω ανεπιφύλακτα εις συντονιστάς και μέλη!!!


Edited by - Marte on 24/12/2006 23:02:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy