ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 14:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 15:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 03:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πιστευω πως κατι ετοιμαζουνε οι Αμερικανικες δυναμεις - οι ρωσικες ισως που θα ειναι τοσο φανταχτερο και δυνατο που θα πιστεψουν οι ανθρωποι πως γινεται η συντελεια...αν γινει ! Γιαυτο γινεται τοσος ντορος απο τωρα.... Βαλανε δικαιολογια τους μαγια και τον καθε εναν που λεει προφητιες για να κανουν πληση εγκεφαλου στο κοσμο και να πιστεψουν αλλα νταλον ! Κατι ετοιμαζουν....τωρα για ποιο σκοπο μονο εκεινοι ξερουν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2009, 01:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεδομενου οτι και στις γραφες υπαρχουν θεματα που μιλανε για εξωγηινα σκαφη και αλλα πολλα,θα ηταν παραλογο να θεωρησουμε οτι ο χριστος μπορει να ηταν ενας εξωγηινος με καποιες δυναμεις που εμεις δεν εχουμε ανακαλυψει ακομα ο οποιος κατεβηκε στην γη και θεοποιηθηκε απο τους ανθρωπους εκεινης της εποχης οι οποιοι δεν ειχαν ιδεα απο τεχνολογια??

επισης θα ηταν λογικο αν "υποθεταμε" οτι οι 12 θεοι του ολυμπου υπηρχαν πραγματικα και δεν ηταν στην φαντασια των αρχαιων ελληνων οπως μας λενε??

μηπως αν αποδεχθουμε αυτα περι αλλων π[ολιτισμων τοτε η ιστορια κολλαει καλυτερα??

γιατι η ιστορια που μας παρουσιαζουν εχει πολλα κενα και μεγαλα χασματα σε χρονολογιες που δεν κολλανε με τιποτα ετσι οπως μας τα παρουσιαζουν ενω αν δεχθουμε ενα και μονο πραγμα ως δεδομενο τοτε ολα ταιριαζουν οπως πρεπει??

και αν οντως οι κυβερνησεις γνωριζουν γιατι καθυστερουν και αλλο να κανουν ανακοινωσεις?θεωρητικα ποιστευω μεσω ταινιων και διαφορων αλλων γεγονοτων ο κοσμος ειναι ετοιμος να δεχθει σταδιακα καποια πραγματα που μπορει να αποκαλυφθουν...

κανονικα αυτα ανήκουν σε αλλο τοπικ αλλα ετσι μου ηρθαν ετσι τα ειπα οποτε συγχωρεστε με...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2009, 00:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ 2012 ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ ΟΠςΣ ΦΕΝΕΤΑΙ Κ ΑΝ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΜΕ ΠΟΣΟΣΟΣΤΟ 80%!!! ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΟΙ ΜΑΓΙΑ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΟΦΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΕΓΟΜΕΝΟΥΣ ΝΕΦΕΛΙΜ....ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΦΥΣΕΩΣ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΗΣ ΑΝΘΡςΠΟΤΗΤΑΣ!! Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ (ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ) ΛΕΩ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΒΑΣΗ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΠΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΚΠΛΗΡΟΝΩΝΤΑΙ...Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΚΠ[ΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ!! ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο ΧΟΖΕΒΙΤΗΣ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ!!! ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΓΙΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΤςΠΙΣΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΦΑΝΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΠΑΙΔΙΑ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ 100% ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙΑ....ΔΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ? ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΖΗΣΟΥΜΕ!!! ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΡΧΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΟΣ!!!ΑΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ!!! ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΟΜΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΝ ΧςΡΙΣ ΤΟΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟ.....Ο ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2009, 22:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛεμαρχε φασκεις και αντιφασκεις..
ενω στρην αρχη λες πως το 2012 ειναι ενα φιασκο και θα επρεπε να το αφησουμε,μετα λες πως κοιτατε τις προφητειες και κατι ερχεται,κατι κακο...
απο που μαθαμε οτι οι μαγια ητανε κολλητοι με τους νεφελιμ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2009, 01:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολέμαρχε κάπου τα χεις μπερδέψει λίγο.. λες ότι ξέρουμε κάτι για τους Μάγια που πρώτη φορά το ακούμε μιας και το βγαλες απ το μυαλό σου, μιλάς με ποσοστά λες και είναι πάμε στοίχημα και μιλάς για ορθόδοξες προφητείες αναφέροντας το τραχώνι που νομίζω ότι το έχει απορρίψει η ίδια η ορθόδοξη εκκλησία (όχι ότι με νοιάζει κιόλας :P) μήπως να τα ξαναοργανώσεις λίγο στο μυαλό σου? :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2009, 21:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
diabaste psosektika ksana to keimeno m k me myalo!!!! k psakste ligo....einai kyklos fysikoy fainomenoy opws leme xeimwnas anoiksh kalokairi ktl.....dld to 2012 dn exei apo pleyras fysikvn katastrofwn kanena kindyno!! oso gia toys nefelim k toys magia psakse to k monoi sas... tha sas dwsw ena stoixeio .....deite tis stoles tn magia....moiazoyn m nefelim....k sygkrinete!!!! ayta ta leei anthrwpos apo th fylh tn magia!!!! oso gia to traxwni aporifthike nai!!! alla dn ksereis oti h epishmh ekklhsia einai k ayth molysmenh shmera???? to traxwni epalhtheyetai paidia!!! mhn ta paratate toso eykola epeidh kapoiws eipe oti einai psema. theloyn makroxronia ereyna k parathrhsh! loipon sas bebaiwnw oti traxwni mexris stigmhs epalitheyetai!!!!! k epanalambanw ayta poy elege o agios k oxi ayta poy grafthkan apo epipolaiothta mesa s kapoia biblia....!!! o polemarxos gar eggys!!!!!!!!!!!!!!!!! alla na kserete k prosoxh prohghte o antixristos..!!!!!!!!!!!!! kalh ereyna!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2009, 01:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΕΜΑΡΧΕ θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish για να είσαι κατανοητός .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2009, 23:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μελετητής γράφεις....

quote:
``Εγώ και μιλώ μόνο για τον ευατό μου, θεωρώ μετά την μελέτη μου που έχει ολοκληρωθεί, ότι ο Γιαχβέ είναι ο συμπαντικός Θεός και ο Ιησούς ο χρισμένος βασιλέας της γής …

Τι εννοείς όταν λές ότι ο Γιαχβέ είναι ο συμπαντικός θεός?
Πιο πάνω λές ότι ο Γιαχβέ είναι ενας ελοχείμ που κατοικεί στον Νιμπίρου και έρχεται στη γή με την καμπότ του.
Από την άλλη πλευρά ακούγεται ότι ο Γιαχβέ είναι ενας ελοχείμ επικίνδυνος αποστάτη και ως δημουργό των πάντων θεωροιύν το Ολον Φώς.

Όταν λές λοιπόν ότι ο Γιαχβέ είναι ο συμπαντικός θεός τι εννοείς? Ότι ο Γιαχβέ είναι το Ολον Φώς?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2009, 15:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οΙ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ "ΚΑΚΟΙ" ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ.
ΟΜΩΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΙ.......
ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2009, 17:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θα γίνει ρε συ topol, δεν θα μας αφήσεις να ακούσουμε ολο το παραμύθι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2009, 18:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ναι, ξέχασα τα σμάιλς....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2009, 20:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τη στιγμή που ο Γιαχβέ δεν είναι ο συμπαντικός θεός αλλά ενας συνηθισμένος θεός, δεν μπορεί δλδ να ισχυρισθεί κάποιος οτι ο παντοδύναμος δημιουργός του σύμπαντος κατοικεί στον Νιμπίρου, παρακαλά να τον προσκυνούν, κόβει κεφάλια, κυκλοφορεί με εναν ματρακά που απο το σαματά που κάνει χαλάει τον κόσμο κάνει δύο 24ώρα να προσγειωθεί, καίει λάδια και έχει χαλασμένο καταλύτη με αποτέλεσμα να κατακαίει το Σινά.. δεν μπορεί λοιπόν να υπάρχουν άνθρωποι σήμερα που να θέλουν να του εμπιστευτούν την ψυχή τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2009, 21:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί συγχιζεσαι έτσι, καλέ μου allzzaro, άσε τον κακό, τον Γιαχβέ,
πιάσε τον καλό Λάο Τσέ, τον ..φωτεινό τον άλλο.....
Για να δούμε,μπορείς να λες και καλές θέσεις ή μονο κι εσύ κρίνεις;
Εκ του ασφαλούς, βεβαίως, βεβαίως....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2009, 18:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Γιατί συγχιζεσαι έτσι, καλέ μου allzzaro, άσε τον κακό, τον Γιαχβέ,πιάσε τον καλό Λάο Τσέ, τον ..φωτεινό τον άλλο.....

trexagireve δεν έχω καμμία δουλειά να πιάσω τον Λάο Τσέ ούτε τον Μανιτού, για τον απλούστατο λόγο οτι ο Χριστιανισμός δεν μου επιβάλλει να τους προσκυνώ.
Ο Χριστιανισμός λοιπόν τον Γιαχβέ μου επιβάλλει να προσκυνώ και θέλω να ξέρω ποιόν προσκυνώ.
Τι είναι αυτό που μου επιβάλλουν να προσκυνώ. Είναι Θεός, είναι άνθρωπος, είναι εξωήινος είναι καλός είναι κακός, τί είναι τελικά ποιός είναι αυτός που υποτίθεται οτι θα του παραδώσω την ψυχή μου?
Ασε τις κοκορέντζες λοιπόν και μην με συγχίζεις μεγάλο άνθρωπο..

Edited by - allzzaro on 05/12/2009 18:27:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2009, 19:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να είσαι σίγουρος ότι δεν θέλω να σε συγχίζω, αγαπητέ μου allzzaro,
καθώς ......εξαναπανέκαθεν πίστευα ότι άλλο η ουσία κι άλλο ο τύπος,αλλά, πές μου αλήθεια, δεν έχεις λίγο θεό τον Λάο τσέ;;;
Όσο για το ποιόν προσκυνάς, αν δεν ερευνάς εσύ, αν δεν ενδιαφέρει εσένα να έρθεις σε επαφή με τον Δημιουργό και Θεό σου, μόνος σου, ότι άλλο και να κάνεις,δεν θα τον βρείς έξω σου, γιατί είναι μέσα σου.........
Άρα, μήπως τον αποφεύγεις; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2009, 20:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
εξαναπανέκαθεν πίστευα ότι άλλο η ουσία κι άλλο ο τύπος,αλλά, πές μου αλήθεια, δεν έχεις λίγο θεό τον Λάο τσέ;;;

Ρε trexagireve ειλικρινά έρχονται στιγμές που νομίζω οτι δουλεύεις με ντήζελ...
Σου έχω δώσει την εντύπωση οτι εγώ μπορεί να έχω ως θεό μία οντότητα?
Δεν σου εξηγώ ρε φίλε οτι για μένα ο Θεός είναι κάτι το ασύλληπτο.
Κάτι που είναι τα ΠΑΝΤΑ.
Δεν σου έχω εξηγήσει οτι ολα αυτά που δημιούργησε αυτό το ``ΠΑΝΤΑ`` για μένα είναι ενας τρόπος επικοινωνίας με αυτό το Πάντα?

quote:
Άρα, μήπως τον αποφεύγεις;

Τρεχαγύρευε, οπως έχεις εσύ τις δικές σου μεταφυσικές εμπειρίες, εχω και εγώ τις δικές μου. Μόνο που εγώ δεν τις σχλιάζω. Και σε πληροφορώ οτι είναι συγκλονιστικές. Ασε λοιπόν τη διδασκαλία..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy