ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 17:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι λαλάκας είμαι...

Μπράβο έχεις αυτογνωσία.Μεσα στην άγνοιά σου καταλαβαίνεις και κάτι,εύγε,σημαντική πρόοδος για σένα.

quote:
ολοι εχουμε το 3,5 του dna μας ... αρα υπαρχει κανεις που σημερα το 2010 , εχει ενεργοποιημενο το 4ο? ή οχι ?

Το πολύ μέχρι το 6ο απ΄όσο ξέρω,αλλά είναι πολλύ λίγοι.

quote:
αρα (δινοντας εγω απαντηση για σενα) ουτε εσυ εχεις ενεργοποιηση , απλα κανεις την καταληλη προετοιμασια ωστε ΟΤΑΝ θα ερθει η ωρα να σου ειναι ποιο ευκολο και απλο απο οτι θα ειναι πχ σε εμενα !!!!

Ναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 18:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ρε γιαούρτι και κομφετί που έχει να πέσει το 2012, α ρε γιαούρτι και κομφετί

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλεξ , οκ κατανοητο

γνωριζεις εαν το 2012 θα μας γινει γνωστο μεσου καποιου τροπου η ολη διαδικασια που θα ξεκινησει ? γιατι εσυ οκ θα εισαι προετοιμασμενος , καποιος που δεν θα ειναι ? πως θα το καταλαβει ? ας πουμε θα ερθεις εσυ να μου το πεις? θα το νιωσω μονο μου μεσω πχ μιας τηλεπαθετικης σκεψης ? κτλπ ??

αυτοι οι λιγοι ζουν στο σημερα ή μιλας για οσους εχουν περασει ? υποθετω οτι υπαρχουν και σημερα και επισης υποθετω οτι γνωριζεις καποιους ή εστω εναν ?

μεχρι εδω καλα λοιπον και καταλαβα και τι λες ...

το επομενο που εχω να ρωτησω αφορα κατι που ειπες ποιο πανω, αναφερθηκες οτι η τροπος ειναι ενας και μοναδικος και εδωσες και λινκ και αλλα ... ΠΩΣ μπορεις να εισαι τοσο σιγουρος ? λογω της εμπειρια σου ? ή απλα το υποθετης ? και το ρωταω γιατι βασει των οσων μας περιεγραψες , εφοσον το ΕΑΝ ειναι ο σωστος τροπος θα το μαθεις το 2012 , τι γινεται εαν τοτε ανακαλυψεις οτι ηταν ο ΛΑΘΟΣ ? (οκ ξερω οτι θα μας δωθει οπως λες και δευτερη ευκαιρεια )

ο ολος προβληματισμος μου ειναι οτι ΕΦΟΣΟΝ δεν ξερουμε , εαν βρουν 5 διαφορετικοι ΤΡΟΠΟΙ που διαφερουν παρασαγκας μεταξυ τους , αλλα και οι 5 ευαγγελιζονται οτι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ τοτε πως ξεχωριζεις ποιος ειναι ? ή μπορει να ειναι και οι 5 τροποι σωστοι ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 22:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως στην όλη κουβέντα περί 2012 να σας ενδιαφέριε και η παρακάτω οπτική γωνία, η οποία παρουσιάζει τα πράγματα πέρα από την συνηθισμένη καταστροφολογία ή την θετική σκοπια της συνειδησιακής ανόδου, κατά την οποία ένας συνδιασμός τεχνολογίας, τεχνητών καταστροφών και ψευδο-"αποκαλύψεων" (μέσω blue beam π..χ.)θέλουν να φέρουν την ανθρωπότητα σε σημείο υστερίας το 2012 ώστε να πετύχει ένα σχέδιο "παγκόσμιας κυβέρνησης" και "παγκόσμιας θρησκείας"...

Το όλο "σενάριο" ακούει στο όνομα "πρόγραμμα ΕΝΩΧ"...
http://vickytoxotis.blogspot.com/2010/02/project.html


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 08:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το επομενο που εχω να ρωτησω αφορα κατι που ειπες ποιο πανω, αναφερθηκες οτι η τροπος ειναι ενας και μοναδικος και εδωσες και λινκ και αλλα ... ΠΩΣ μπορεις να εισαι τοσο σιγουρος ? λογω της εμπειρια σου ? ή απλα το υποθετης ? και το ρωταω γιατι βασει των οσων μας περιεγραψες , εφοσον το ΕΑΝ ειναι ο σωστος τροπος θα το μαθεις το 2012 , τι γινεται εαν τοτε ανακαλυψεις οτι ηταν ο ΛΑΘΟΣ ? (οκ ξερω οτι θα μας δωθει οπως λες και δευτερη ευκαιρεια )

ο ολος προβληματισμος μου ειναι οτι ΕΦΟΣΟΝ δεν ξερουμε , εαν βρουν 5 διαφορετικοι ΤΡΟΠΟΙ που διαφερουν παρασαγκας μεταξυ τους , αλλα και οι 5 ευαγγελιζονται οτι ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ τοτε πως ξεχωριζεις ποιος ειναι ? ή μπορει να ειναι και οι 5 τροποι σωστοι ?


Βασικά αναφέρομαι στην γνησιότητα των πληροφοριών και όχι στον τρόπο.
Το λέω αυτό γιατί υπάρχουν πολλοί κακόβουλοι που προσπαθούν να αντιγράψουν τις πληροφορίες και να τις στρεβλώσουν.

Οι κευλόντιες πληροφορίες είναι για μένα οι γνήσιες,επειδή είναι πέρα για πέρα ολοκληρωμένες,περιγράφουν τα πάντα με λεπτομέρια,δέν στηρίζονται στο δόγμα αλλά στην γνώση. Εχω δεί και στο νετ οτι όλα τα άλλα είναι προσπάθειες αντιγραφής.Το αληθινό κάνει μπάμ σε αυτήν την περίπτωση.Υπάρχει και ένας άλλος λόγος που εγώ το πιστεύω,αλλά δέν μπορώ να σου πώ.

Για να ενεργοποιήσεις το dna σου υπάρχουν άπειροι τρόποι,αλλά πρέπει πάντα να γίνεται με βάση την ευθιγράμμιση με την πηγή=θεο των πάντων.
Όλα είναι ένα,αν υπάρχει αυτό το σκεπτικό τότε δέν υπάρχει πρόβλημα.


toxotis,αυτά που λέω δέν έχουν πάντως σχέση με την μπλαβάτσκυ και τους άλλους,αυτούς που αναφέρεις η κευλόντια επιστήμη τους περιγράφει ώς "fallen angels".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 11:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλεξ φίλε μου, δεν το συσχέτιζα με όσα έγραψες για την Κευλόνια επιστήμη -ιδέα δεν έχω περί αυτού και θα πρέπει πρώτα να ενημερωθώ πριν εκφράσω γνώμη...

Χάριν ενημέρωσης το έθεσα. Π.χ. ΑΝ, -αν λέω- όλοι τούτοι που λένε πως θα σώσουν τους εκλεκετούς -144.000 αναφέρει η βίβλος, κατι εκατομμύρια τα μητρικά σκάφη των Ολυμπίων, κατι αριθμούς οι "εξωγήινοι", κάτι οι θεοσοφικές και κρυπτο θεοσοφικές σχολές- γνωρίζουν για την "τεχνολογική μαγεία μέσω ολογραφημάτων κτλ και δεν "έρχονται για να σώσουν, αλλά έτσι μας λένε και εμείς όλοι -πέρα από κάποιους κρυμμένους υπογείως- μείνουμε εδώ, δεν θα ξεσπάσει απόγνωση και χάος? Δεν θα πιστέψουν οι περισσότεροι πως τους πρόδοσε η πίστη τους? Δεν θα χάσουν την όποια πίστη τους στο θεό? -ειδικά όταν έχει δομηθεί σε θεμέλια πάρε-δώσε...

Κάποιοι- οι Ιλλουμινάτι- ας πούμε κάνουν κρα για ένα χάος για να μας επιβάλουν παγκόσμια κυβέρνηση τύπου Δικτατορίας και παγκόσμια θρησκεία...

Σενάριο είναι και αυτό βέβαια όπως και πολλά άλλα-
Μολονότι θεωρώ πως ενεργειακά πράγματι κάτι συμβαίνει, που φαίνεται να οδηγεί σε μετάλλαξη του ανθρώπου σύμφωνα με τον βιοφυσικό Μπροερς... και συνειδησιακό άλμα, που θα το αντέξουν όσοι προετοιμάζονται. Όμως και πάλι μπορούμε να αποδείξουμε πως οι ενέργειες που νιώθουμε είναι πράγματι φυσικές, κοσμικές, γαλαξιακές και όχι τεχνητές?- αφού έχουν τη δυνατότητα να παίζουν με τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα και με το μυαλό μας εξ αποστάσεως?...

Υπάρχει βέβαια και η θεωρία των WingMakers που συμφωνεί πως πράγματι ήδη βρισκόμαστε σε φάση ανόδου των συχνοτήτων, αλλά το 2012 είναι απλώς το κατώφλι στην εποχή νέας συνειδτότητας του ανθρώπου, καθώς πρόκειται για μια μακροχρόνια διαδικασία...

Τι να πει κανείς. Θα δείξει κοντά είναι το 2012, αλλά δεν χάνουμε και τίποτε να εργαζόμαστε για την πνευματική-συνειδησιακή μας πρόοδο (αφού ο Μπροερς για παράδειγμα σε αυτό εστιάζει παρά σε υλικές προετοιμασίες, παρά το γεγονός πως είναι φυσικός)

Με την πνευματική εξάσκηση μέσω διαλογισμού (στη σιωπή, κενό) έχει μετρηθεί πως πράγματι μπαίνει το σώμα σε θεραπαευτική συχνότητα και επίσης "ενεργοποιεί" κάποια ανώτερα "τσακρας"... αυτό συμβαδίζει κάπως με την κευλονική θαρρώ,
αλλά από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω πως η πορεία δεν είναι λεία και σταθερά ανοδική σε μια τέτοια προσπάθεια- πάντως αξίζει τον κόπο.


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 12:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλεξ , ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 12:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όμως και πάλι μπορούμε να αποδείξουμε πως οι ενέργειες που νιώθουμε είναι πράγματι φυσικές, κοσμικές, γαλαξιακές και όχι τεχνητές?- αφού έχουν τη δυνατότητα να παίζουν με τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα και με το μυαλό μας εξ αποστάσεως?...

Αυτός είναι και ένας απο τους βασικούς λόγους που πρεπει να μαθουμε για την κευλόντια επιστήμη.Υπάρχουν πάρα πολλά που λένε σχετικά με το τεχνιτό και το φυσικό,τεχνιτή περιστροφή του μεκαμπά και η φυσική-χριστική περιστροφή.Αν κάποιος εισάγει τους χριστικούς κωδικούς στο σύστημά του,τότε ότι και να κάνουν δέν μπορούν να μας ξεγελάσουν.

Είναι άπειρες φορές καλύτερο για κάποιον να μήν ασχοληθεί καθόλου με την ενεργοποίηση του dna,με το να το κάνει αυτό αλλά ανάποδα,αντιχριστικά.

Χριστικός όρος συνείδησης=όλα είναι ένα, αντιχριστικός όρος συνείδησης=διαχωρισμός απο το όλο.

Edited by - alex22 on 26/02/2010 12:20:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 22:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε αλεξ μπορεις να μας αναφερεις καποιους τροπους ενεργοποιησεις και των υπολοιπων κλωνβων του dna ή πως κτλβαινουμε ποσους εχουμε ενεργοποιημενους??
αυτο με την κευλοντια επιστημη φαινεται αρκετα ενδιαφερον.κριμα πο δεν εχει ασχοληθει κανειος στην Ελλαδα κ ειναι ολα στα αγγλικα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2010, 10:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε hurricane21,ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο.Είναι ένας δρόμος που μπορούμε να ακολουθήσουμε έχοντας τον χάρτη και όλα αυτά που χρειαζόμαστε.Χρειάζονται γνώσεις,πολλές γνώσεις.Είναι πραγματικά κρίμα που δέν υπάρχουν στα ελληνικά αυτές οι πληροφορίες ενώ υπάρχουν σε άλλες αρκετές γλώσσες,όπως τα ιταλικά,ισπανικά κλπ.

Εγώ δέν μπορώ να σου πώ πώς να ενεργοποιήσεις το dna σου,μόνο να σου δείξω τον δρόμο μπορώ,εξάλου ούτε και εσύ ο ίδιος απο μέσα σου δέν το θέλεις αυτό,ο πραγματικός σου εσωτερικός εαυτός, είναι αυτός που ξέρει τί πρέπει να κάνεις.

Εγώ όταν πρωτοδιάβασα κευλόντια επιστήμη,έπαθα την πλάκα μου,οι γνώσεις μου ήταν περιορισμένες μόνο στα τσάκρα και στα σώματα του ανθρώπου,κατάλαβα οτι αυτά που ήξερα ήταν η κορυφή του παγόβουνου και ακόμα ξέρω ελάχιστα με αυτά που υπάρχουν.

Μια βοήθεια για την κατανόηση:http://www.keylonticdictionary.org/online/index.php?page=understandingks0

Για μια πρώτη και γενική ματιά σε βοηθάει αυτό στο esoterica,http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855

Νομίζω οτι Πάνος είναι ο πρώτος Ελληνας που μας γνωστοποιεί αυτές τις πληροφορίες.

Όπως καταλαβαίνεις δέν είναι εύκολο να καταλάβει κανείς αυτήν την γνώση,θα μπορούσε( θα έπρεπε κατα την γνώμη μου) να διδάσκονται σε πανεπιστήμιο αυτά.,ποιός ξέρει, ίσως στο μέλλον.Αλλά δέν έχουμε και πολλύ χρόνο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2010, 17:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και δεύτερος σεισμός στη Χιλή 7,2.
Με τον προηγούμενο είχα διαβάσει οτι μετκινήθηκε ο άξονας της Γής.
Παιδιά; ο άξονας μετακινείται αριστερόστροφα ή δεξιόστροφα;
Μπορεί να είναι και βλακεία αυτό που ρωτάω...μην κοροιδέψετε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2010, 13:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Τοξοτισα, θα ήθελα να σε βοηθήσω να καταλάβεις, ότι όταν λέει για 144000 πιστους, εννοεί, απο το κράτος των εβραίων,γι αυτό και αναφέρει 12000 απο καθε φυλή των, οι οποίοι θα είναι άμωμοι...Δηλαδή,ενώ το κράτος θα χαθεί,το σύνολο των εβραίων,θα χαθεί, θα μείνουν μόνο 144000 απο αυτους,ηγορασμένοι απο τον Θεό απ αρχής κόσμου...Έτσι λενε τα βιβλία...΄Όχι μόνο τόσοι,για όλη τη γή....Η ημιμάθεια οδηγεί σε λάθος ενέργειες, αυτούς που απεργάζονται τέτοιες μεθοδεύσεις και κάνουν λαθη σε υπολογισμούς κι ενέργειες...
Οι πιστοί επι της γής, λέει η Αποκάλυψη και άλλες προητείες,ότι θα σωθουν και ότι μόνο το 1/3 του πληθυσμου του κόσμου θα χαθεί.Κι αυτο απο συγκεκριμένες περιοχές...Παράδειγμα,οι...ΗΠΑ,θα βυθιστούν, ως Βαβυλώνα μεγάλη...
Κι αυτά, αυτοί οι εγκληματιες,τα τέρατα,που είναι άνομοι,δεν τα κατανοούν,γιατί "μωραίνει Κύριος, ον βούλεται απωλέσαι..."
Αυτοι θα χαθούν..Σε ένα αυριανό κόσμο, καλύτερο,για ένα καλύτερο ανθρωπο,το κακό θα χαθει....Όχι ο καλός...
Γιατί, υπάρχει πρόνοια....Μέσα στο γονίδιο μας...
Αλήθεια αγαπητή Βίκυ, σε λίγο, θα χρειαστώ η βοήθεια σου, για μια ή και περισσότερες εκπομπές,σε ιντερνετικό τηλεοπτικό κανάλι, με θέματα που γνωρίζεις....Ελπίζω, να συνεργαστούμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 18:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους!έχω θορυβηθείαρκετά με το συγκεκριμένο θέμα με αποτέλεσμα κάθε βράδυ να ονειρεύομαι διαφορετικούς τρόπους με τους οποίους θα χαθώ κι εγώ μαζί με το πλήθος! γνωρίζει κάποιος που βρίσκονται οι περίφημες 12 πύλες σωτηρίας?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 18:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάντως τα γεγονότα έρχονται το ένα μετά το άλλο και παγκοσμίως...διαφωνεί κάποιος για τα προμηνύματα παρακαλώ?φοβάμαι αρκετά μπορώ να πω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 18:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καλησπέρα σε όλους!έχω θορυβηθείαρκετά με το συγκεκριμένο θέμα με αποτέλεσμα κάθε βράδυ να ονειρεύομαι διαφορετικούς τρόπους με τους οποίους θα χαθώ κι εγώ μαζί με το πλήθος! γνωρίζει κάποιος που βρίσκονται οι περίφημες 12 πύλες σωτηρίας?

Είναι εντελώς αδικαιολόγητος ο φόβος,τίποτα το καταστροφικό δέν θα συμβεί.Βέβαια δέν είμαι και προφήτης.ο φόβος που γεμίζει τους ανθρώπους,εξυπηρετεί μόνο τους illuminati καθώς μόνο έτσι μπορούν να υποτάξουν τους αδύναμους.

Edited by - alex22 on 13/03/2010 18:58:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 19:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μάλλον ανήκω κι εγώ σε αυτήν την αδύναμη ομάδα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 20:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανησυχείς,αγαπητή xrysavamp, ότι γίνει,δεν είναι απο τη φύση του καταστροφικό,για να ανησυχούμε...Ότι κακό γίνει,θα το κάνει ο άνθρωπος,όχι η φύση, ή ο Θεός, ή το 2012....
Το 2012, αποτελει, ορόσημο αλλαγής εποχών...Προς το καλύτερο....Οι άνθρωποι,που θέλουν να κρατήσουν το παρελθόν και την εξουσία πάνω στον άνθρωπο, θα επιχερήσουν την καταστροφή,για να πιέσουν,για σκληρές λύσεις....
Δεν θα το πετύχουν, όμως...Απλά θα ζήσουμε τις εγωιστικές και καταστροφικές τους επιθυμίες...
Ο καθένας μας, αυροπροσδιορίζεται και διαλέγει τι δρόμο ακολουθάει και θα βρει, ότι ζητάει..Θέλει προσοχή στην επιλογή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 20:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια αγαπητή Βίκυ, σε λίγο, θα χρειαστώ η βοήθεια σου, για μια ή και περισσότερες εκπομπές,σε ιντερνετικό τηλεοπτικό κανάλι, με θέματα που γνωρίζεις....Ελπίζω, να συνεργαστούμε...

Δώσε link..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 20:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγο κολλητέ ,γιατί οι πρώτες εκπομπές,δεν μου πολυαρέσαν,ως αποτέλεσμα...Κάνουμε την τέταρτη την Δευτέρα 8 μ.μ.... Στο διαδίκρυο είναι πάντως...Το όνομα μου, το ξέρεις...
Και φυσικά, αγαπητέ μου allzzaro, θα χρειαστω κι εσενα, σε κάποια θέματα....Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη,φυσικά....
Θέματα παραφυσικού, το αντικείμενο της μιας εκπομπής,γι αυτό και η
αίτηση βοήθειας,αλλά και η άλλη, πρωινή, θέλω να είναι πολύ διαφορετική απο ότι έχουμε δει, στα ελληνικά ΜΜΕ....
Θέλω θέματα διατροφής, γυμναστικής, πολιτισμού,τεχνολογίας, σωστή ενημέρωση, όχι πλαστικότητα, για να γίνει κάτι καλό.....
Μεχρι την άλλη βδομάδα, θα σου πω περισσότερα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 22:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία ρε φίλε.
Οτι θελήσεις μετα χαράς να βοηθήσω.
Δεν πολυκατάλαβα, θα πρέπει να το δεί κάποιος στο διαδίκτυο ανα πάσα στιγμή ή θα πρέπει να το δεί κάποια συγκεκριμένη ώρα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xrysavamp
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2010, 01:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysavamp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχετε δίκιο εν μέρει αλλά είναι και ζήτημα χρόνου να πέσει ένας αστεροειδής(όπως πολύ ακούγεται)και να καταστραφούμε όλοι.δεν γνωρίζω αν αυτού του τύπου οι ΄διαρροές΄ γίνονται σκόπιμα...είχα φτάσει σε ένα πολύ έντονο σηείο ματαιοδοξίας.δεν ξέρω. τέλοσπάντων καμια σελιδούλα με σοβαρές αναφορές στην περιβόητη ομάδα Ε και σε όντα όπως οι βρικόλακες(όχι βγαλμένοι από το <<λυκόφως>> υπάρχει στο esoterica?η κανένα αξιόπιστο άρθρο παρακαλώ? με ενδιαφέρουν πολύ και δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό.ευχαριστώ προκαταβολικά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2010, 02:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μηπως τα γεγονοτα εχουν αρχισει να συμβαινουνε ηδη??
βλεπουμε να συμβαινουν μεγαλοι σεισμοι σε διαφορα μερη του κοσμου,τσουναμια και μεγαλες αλλαγες στην σταθμη των θαλασσων??

μηπως η γη εχει αρχισει να αλλαζει και δεν τ εχουμε κτλβει??
μηπως ειμαστε μαρτυρες της μεγαλυτερης αλλαγης που προκειται να συμβει στα επομενα χρονια??

τα ανωθεν ειναι καθαρα δικες μου σκεψεις και αποψεις και απλως τα βαζω προς συζητηση ωστε να δωθει και νεα ωθηση στο θεμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Milkyway
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2010, 03:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Milkyway  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_earthquakes#Largest_earthquakes_by_magnitude
Εδω μπορειτε να δειτε τους μεγαλυτερους σεισμους που εχουν καταγραφει σε αρκετα μεγαλο βαθος χρονου.Δε νομιζω οτι οι σεισμοι που σημειονονται αποτελουν "καταστροφες που συμβαινουν στον πλανητη".Για παραδειγμα ο σεισμος της Αιτης ηταν τοσο φονικος αλλα δεν υπαρχει στη λιστα.Κι αυτο γιατι δεν ηταν το μεγεθος του ιδιαιτερο,απλα ηταν "λαθος" η περιοχη που χτυπησε,υποδομες 0,αντισεισμικη προστασια 0....Απο την αλλη ο πιο προσφατος μεγαλος σεισμος,αυτος της Χιλης,βρισκεται στην 7η θεση και το ιδιο ακριβως μεγεθος εχει επαναληφθει αλλες 2-3 φορες.
Προσωπικα απο αποψη γεωφυσικων φαινομενων,τιποτα μεχρι τωρα δε μου προμυνηει οτι θα συμβει κατι μεγαλο.
Αυτο που μπορω να πω ομως ειναι οτι τα τελευταια χρονια νοιοθω οτι κατι "τρεχει".Και παλι ομως δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι κατι που μπορω και διαισθανομαι.Φοβαμαι οτι μπορει απο μονη της ολη αυτη η φιλολογια-καταστροφολια να μου δημιουργει τετοια συναισθηματα.Απο την αλλη μπορει να ειναι και η υπερπληροφορηση (και ισως υπερπαραπληροφοριση πολλες φορες).Γι αυτο προσπαθω να αποκλεισω πρωτα αυτο το ενδεχομενο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2010, 18:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το μόνο που θέλω να προσθέσω, είναι ότι υπάρχει μια τέτοια κοσμική αρμονία, που τίποτε δεν γίνεται τυχαία...Ή κάποιοι τα προκαλουν, ή κάποιοι τα μεθοδεύουν,για ίδιον όφελος....
Καταστροφή, απο φύση,δεν περιμένουμε,αλλά απο ανθρώπους,συνέχεια...
Μέχρι την άλλη βδομάδα, φίλε μου allzzaro, θα σου τα πω όλα....Και θα σου αρέσει,πιστευω, γιατί το θέλω ελαφρύ, όχι βαρύ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2010, 21:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΚΑΤΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2010, 22:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.ana-mpa.gr/anaweb/user/showplain?maindoc=8525462&maindocimg=8533329&service=143

Δές εδώ φίλε μελετητήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2010, 08:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allzzaro, τυχαιο το ονομα ? χαχα

πρωτοεμαθα για το αστρο νεμεσις καπου στο 2000 , και μου εκανε τρομερη εντυπωση το ΟΝΟΜΑ χαχα και παντα μου προκαλουσε την εξης σκεψη "τελικα αυτοι εκει οι αρχαιοι ΚΑΤΙ ΞΕΡΑΝ παραπανω?"

οπως επισης εντυπωση μου προκαλει ο κυκλος των 12.000 χρονων της "Σέντνα" , που ΤΥΧΑΙΝΕΙ , να συμπιπτει με ενα χρονικο διαστημα που οριζεται ως ευκρατο μεταξυ 2 παγετωνων ... λες να μας περιμενει κανας παγετωνας στη γωνια , και απο εκει που θα γινομασταν "θεοι" να γινουμε "αγαλματα" ? !!!!

(με το λινκ με εστειλες πισω μια δεκαετια ... ευχαριστω)


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

parthenon
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2010, 21:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους σας
ειμαι νεο μελος και τελειως απειρο στην αλληλογραφια. Μου αρεσει ομως να σας διαβαζω - αλλου συμφωνω και αλλου διαφωνω μαζι σας - ομως λυστε μου κατα πρωτον ενα βασικο ερωτημα ; γιατι σταματησατε έτσι αποτομα; θα σας βρω σε καποιο αλλο site? κι αυτος ο nibiru που θα επρεπε απο καποιον μηνα Μαιο και μετα να τον βλεπουμε ολοι που είναι; ευχαριστω για την φιλοξενια.

θελω = δυναμαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2010, 23:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλά απο όσα διαβάζεις γίνονται φίλε parthenon, και πολλά δεν γίνονται...Έλεγξε τις πηγές και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα
των, για να ξέρεις τι να εμπιστευτείς..
Θα δεις τι να πιστεύεις και τι όχι...
Μην κοιτάς, το εντυπωσιακό, ή το φιλόδοξο...
Κοίτα το ανθρώπινο ιδανικό, όχι το τέλειο ζώο...
Όσο για το 2012, είναι έτος αλλαγής, για όλους τους ανθρώπους..Όχι τέλος του κόσμου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2010, 23:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες στην παρέα μας parthenon
(αυτή την παρέα που πότε δεν τα βρίσκει μεταξύ της )

Ασχοληθήκαμε με το θέμα όταν υπήρχε καταιγισμός πληροφοριών
για να τις διασταυρώσουμε , να δούμε ποιες είχαν ίχνη "αληθοφάνειας" και να πει ο καθένας την άποψη του .
Απ'οτι αποδείχτηκε (κατ΄εμέ) ήταν όλα παραμύθια
επομένως ακολούθησε κι αυτό το θέμα τη φυσική του φθορά .

Μείνε κοντά μας , ολο και κάποια νεα τρέλα θα ξεφυτρώσει όπου και να ναι , θες το 2012 ? το 2013 ? το 2100 ? ζωή να χουμε να λες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1710205
Maintained by Digital Alchemy