ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2009, 14:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα γινουμε κιτρινοι, αλλωστε αυτοι ειναι ποιο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ως σαολιν χαχαχαχαχαχα

ηδη εχουμε πεσει στην δευτερη ίσως και τριτη θεση ως "λευκη" φυλη απο αποψη πλυθησμου ,,, η κιτρινη φυλη ηδη εχει ξεκινησει την επελαση ,,

μαλιστα κατα μια θεωρια ,

πρωτοι κυβερνησαν οι κοκκινοι (ερυθροδερμοι) γιαυτο και εχουν αυτο το θλιμενο υφος

δευτεροι οι μαυροι (αφρικανοι) γιαυτο και τους φοβομαστε , εχουμε νωπες τις μνημες

τριτοι ειναι οι λευκοι (ευρωπαιοι!!! οι αμερικανοι ειναι ευρωπαιοι χαχαχαχα)

τωρα σειρα ειναι των κιτρινων (ασιατες) ... που λογικα εχει ξεκινησει

φυσικα αυτο ειναι μια αποψη-θεωρια και τιποτα αλλο !!!! μη το παρετε κατα λεξη και αρχιστε να κυνηγατε τους ασιατες ΧΑΧΑΧΑ

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2009, 17:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα έχουμε την πνρυμστική άνοδο του ανθρώπου, συνολικά, όχι
φυλών...Αυτά περάσαν...Αυτό που έρχεται έχει να κάνει με τον
άνθρωπο, τον μόνο εν εξελίξη οργανισμό του πλανήτη...
Γι αυτον γιναν όλα ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2009, 21:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γι αυτον γιναν όλα ....

το θεωρω ακρως εγωιστικο να θεωρει ο ανθρωπος οτι ειναι το κεντρο του κοσμου ... κατι φυσικα που δεν αποδεικνυεται απο πουθενα και με τιποτα οπως επισης το θεωρω την γεννητρια των κακων που προκαλεί τοσο στην φυση οσο και στον ιδιο , αυτη η ιδεας την μοναδικοτητας του ...

ο ανθρωπος χωρις το περιβαλον/φυση , απλα δεν υπαρχει , η παραμικρη μεταβολη στην φυση/συμπαν εχει ως αποτελεσμα την εξαφανιση του , ειτε αυτο ειναι μια ισχυρη βροχη 40 ημερων ειτε ειναι ενας κομητης ειτε ειναι η καταστροφη ενος αστερα , γεγονοτα που συμβαινουν παντου και οποιαδηποτε στιγμη

ο ανθρωπος πρεπει να αντιληφθει το μεγαλειο της ασυμαντοτητας του πανω στη γη , καθως και την συνδεση που εχει με ολα τα οντα της φυσης και κυριως την συνδεση που εχει με τα υπολοιπα μελη της ομαδας του , τους συνανθρωπους του !!!

το τι θα ερθει το 2012 ? το πιθανοτερο ειναι ΤΙΠΟΤΑ !!! (ειπαμε βαζω και στοιχημα χαχα) ολες οι γενιες νομιζουν οτι στην εποχη τους θα συμβει κατι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ , η αλλαγη που θα αλλαξει τον κοσμο ... το παρελθον μας ειναι γεματο με τετοια γεγονοτα !!! αλλωστε δεν ειναι πολυ μακρυα , γεροί να είμαστε , εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε


Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2009, 21:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι όπως το βλέπει κανείς φίλε makfor...Εγώ λέω, ότι
ο κόσμος έγινε για καποιο λόγο, για να τον χαρεί κάποιος,
εσύ λές ότι έγινε για να είναι ....
Είναι μια άποψη...
Αλλά, επειδή υπαρχει μυαλό κι ο μόνος που το έχει και είναι
αθάνατος, πνευματικά, είναι ο άνθρωπος, μήπως, έχει κάποιο
συγκριτικο πλενέκτημα;
Μήπως λέω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 00:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι όπως το βλέπει κανείς φίλε makfor...Εγώ λέω, ότι
ο κόσμος έγινε για καποιο λόγο, για να τον χαρεί κάποιος,
εσύ λές ότι έγινε για να είναι ....
Είναι μια άποψη...
Αλλά, επειδή υπαρχει μυαλό κι ο μόνος που το έχει και είναι
αθάνατος, πνευματικά, είναι ο άνθρωπος, μήπως, έχει κάποιο
συγκριτικο πλενέκτημα;
Μήπως λέω....

Μμμμ ναι φοβερά λογικό.. 4,5δις ιστορία της γής, 12-13δις του σύμπαντος... 100+ εκατομμύρια χρόνια αυτοκρατορία των δεινοσαυρων στην γή.. αλλά φυσικά όλα γυρίζουν γύρω από τον άνθρωπο και γιαυτόν έγιναν όλα πού είναι μια κουτσουλιά σε μια γωνίτσα του σύμπαντος με ιστορία μερικών χιλιάδων χρόνων και αβέβαιο μέλλον.. φοβερά λογική άποψη δεν μπορώ να πω :).. όπως έχω ξαναπεί αν κάποιος έβλεπε την ιστορία της γής, αυτά τα 4,5 δις χρόνια σε ένα dvd των 2 ωρών τότε ο άνθρωπος δεν θα εμφανιζόταν ούτε καν σε ένα καρέ.. ούτε καν στιγμιαία! τόσο σημαντικοί είμαστε όσο και να χτυπιόμαστε.. όπως και το να νομίζουμε ότι είμαστε τα μόνα νοήμονα όντα σε ένα αχανές σύμπαν με τρισεκατομύρια αστέρια και πολλαπλάσιους πλανήτες και ότι όλα γυρνάνε γύρω μας, αν μη τι άλλο είναι ανόητο και εγωιστικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 08:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι όπως το βλέπει κανείς φίλε makfor...Εγώ λέω, ότι
ο κόσμος έγινε για καποιο λόγο, για να τον χαρεί κάποιος,
εσύ λές ότι έγινε για να είναι ....
Είναι μια άποψη...
Αλλά, επειδή υπαρχει μυαλό κι ο μόνος που το έχει και είναι
αθάνατος, πνευματικά, είναι ο άνθρωπος, μήπως, έχει κάποιο
συγκριτικο πλενέκτημα;
Μήπως λέω....

Είναι όπως το βλέπει κανείς φίλε makfor... , ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ , εδω ειναι και η δικη μου ενσταση (για το αλλο θεμα ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ , ετσι εχει και την αποψη του ) αλλα ας μη βγουμε εκτος θεματος

εγω το βλεπω ετσι βαση συγκεκριμενων στοιχειων , στοιχειων που ερχονται καθε μερα στο φως , πρεπει να τα αγνοησω ? ή πρεπει να τα λαβω υποψιν μου ?

νομιζω οτι καπως ετσι ξεκινησαμε και την αλλη φορα τον διαλογο , αυτο που λες μπορω να το ισχυριστω για τον δικο μου συλογισμο , αντιστρεφοντας μια ή δυο λεξης ... και να καταληξω στο ιδιο μηπως

μηπως δεν ειναι ο ανθρωπος το κεντρο του κοσμου ?
μηπως δεν υπαρχει λογος υπαρξης για τον ανθρωπο ?
μηπως δεν εχει καποιο σκοπο ο ανθρωποις ?

αυτο που βλεπω ομως ειναι η "περιστροφη" ΠΑΝΤΑ γυρω απο ενα πραγμα , ο ανθρωπος εχει λογικη αρα ο κοσμος υπαρχει για αυτον !!!! δεν ειναι ομως ετσι , οπως ειπα και παραπανω , μια βροχη ειναι αρκετη για να μας εξαφανισει ΩΣ ΕΙΔΟΣ και να δωσουμε χωρο στα επομενα ... το οτι δεν συναιβει μεχρι σημερα δεν παει να πει οτι δεν θα συμβει αυριο , δυστυχως τα στοιχεια και οι προβλεψεις ειναι εναντιον μας , και δεν μιλαω για οικολογια και αλλα που δεν πιστευω , μιλαω για τον τροπο που υπαρχει και λειτουγρει η γη μας και ποσα στοιχεια ΑΓΝΟΟΥΜΕ , εσκεμενα ισως ?
θα σου δωσω μια πληρφορια , που πιθανον να την ξερεις , αλλα που δεν την ξερουν ολοι , επισης δεν ξερουμε τις συνεπειες
η γη γυριζει γυρω απο τον εαυτο της καθε 24 ωρες
η γη γυριζει γυρω απο τον ηλιο καθε 365 ημερες
η γη μεταβαλη τον αξονα κλισης της καθε 25.800 χρονια
η τροχι της γης μεταβαλη την εκκεντροτητα της (εαν το λεω σωστ) καθε 100.000 χρονια
αντισοιχα ολο το ηλιακο συστημα περιστρεφεται γυρω απο καποιο αξονα καθε και εγω δεν ξερω ποσα χρονια !!!

προσεξε τωρα μια παραξενη συμπτωση
ο παγετωνας εχει κυκλο ζωης περιπου (παιζει απο διαφορους παραγοντες) 100.000 και τον διαδεχονται ευκρατες περιοδοι διαρκειας 10-20.000 χρονια ... ΑΥΤΗ την στιγμη βρισκομαστε στο τελος μιας τετοιας ευκρατης περιοδου !!! πιθανον λεω γιατι ουτε επιστημονας ειμαι , ουτε ερευνα εχω κανει , εαν η αλλαγη της εκκεντροτηας της περιστροφης της γης γυρω απο τον ηλιο αλλαζει το κλιμα μας , τοτε η επερχομενη αλλαγη θα ειναι καταστροφικη για εμας ... σκεψου ΟΜΩΣ ποιο θα ζησουν ... οι ανθρωποι που ΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΙΣΗΜΕΡΙΝΟ εχουν τις περισσοτερες πιθανοτητες !!!

απο την αλλη , η γη μας μπορει να ειναι σε τροχια ενος κομμητη που ερχεται καθε 1 ΔΙΣ χρονια ...

εαν δηλαδη υποθεσω με τα ελαχιστα που ξερω , οτι μεσα σε ενα ΑΔΙΑΝΟΗΤΑ μεγαλο για το μυαλο μου συμπαν , εγω , ενας κοκος σκονης πανω σε ενα κοκκο αμμου μεσα σε μια πισινα με δις κοκκους αμμου και μεσα σε ενα χωραφι με δισ πισινες , που ολα αυτα ΧΟΡΕΥΟΥΝ ενα τρελο ρυθμο , ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ... εεε πρεπει να ειμαι ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΗΣ !!!!

οι δασκαλοι αυτα , ειτε τα γνωριζαν ειτε τα ακουμπουσαν με το μυαλο τους , τα ειπαν με εναν διαφορετικο τροπο καθως θα ηταν ανοητο εκεινα τα χρονια να εξηγουσαν τοσα παραξενα πραγματα ισως και να μη μπορουσαν να το κανουν αλλωστε, και ετσι ολοι τους κινουνται γυρω απο ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ , ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΣΑΣ , ΘΕΟΣ ειναι ο ανθρωπος και μονο αυτος ... απο εκει ξεκινανε ολα, απλα οι καθε ειδους μαθητες αυτα τα πηραν και τα καναν ΚΟΡΔΕΛΑΚΙΑ !!!

ο ανθρωπος ομως αντιλαμβανομενος την υπαρξη του και συνεπαρμενος οτι ειναι το μονο ΟΝ που εχει νοηση , εχει πεσει σε σειρα παγιδων και λαθων του ιδιου του του μυαλου , το οργανου αυτου που τον ξεχωριζει απο τα υπολοιπα οντα , τραγικο ισως ?


παντα κατα την αποψη μου , ουτε αποψη να αλλαξεις ουτε να με πιστεψεις


το παρελθον μας αυτο δειχνει , τωρα εαν στο μελλον προκυψουν νεα στοιχεια , θα ειμαι ο πρωτος που θα σου πει ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΕ ΔΙΚΙΟ , εαν ομως δεν ειναι οπως τα λες ΕΣΥ, εσυ θα δεχθεις το δικο μου δικιο ??? (εαν το ερωτημα και η απαντηση αποτελουν αμαρτια για σενα , τοτε μη μου απαντησεις , δεν θελω να σε βαλω σε πειρασμο)

μαλλον ομως βγηκαμε εκτος θεματoς χωρις αυτο να ειναι απαραιτητα κακο

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

Edited by - makfor on 05/06/2009 09:00:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 10:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου craven, θέλω να σου κάνω μια απλή ερώτηση:Ο άνθρωπος
ήρθε στη γή για να την ..λιπάνει, ή για κάποιο άλλο λόγο;
Σκέψου λίγο και πές μου...Θα με ενδίεφερε το πώς την βλέπεις...
Τι ρόλο βαράμε ρε αδερφέ, εδώ που ήρθαμε....
Φίλε μου makfor,ότι έχει γίνει, πέραν των απο Θεό μηχανισμών που
διέπουν τη φύση,αλλά και το σύμπαν ολόκληρο,όλες οι άλλες κινήσεις,
καλές, κακές, πάσης φύσεως, έχουν γίνει απο τον άνθρωπο...Σου λέει
τίποτε αυτό περί πνευματικότητας, ζωής πραγματικής και τεχνητής;
Ρε παιδιά, δεν σας καταλαβαίνω, πιστευετε ότι υπαρχει ένας κήπος
που τον κρατάμε έτσι όμορφο και στολισμένο, για ποιό λόγο;
Ποιός είναι ο μόνος που μπορεί να τον δει, να τον χαρεί;
Εμείς, τα ζώα, τα λουλούδια, ή οι ..πέτρες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 11:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως το βλεπει ο καθενας ,

εσυ βλεπεις θεϊκους μηχανισμους (να τολμησω να ρωτησω ποιος απο ολους τους θεους που ξερω ηταν ο μηχανικος? και μη πεις ο ορθοδοξος, γιατι η επομενη ερωτηση ειναι γιατι αυτος και οχι ο βουδας ή ο αλαχ ή οτι αλλο ) , εγω παλι βλεπω καλοκουρτισμενο ρολόι μεσα σε μια τυχαια σκοπιμοτητα (δεν ξερω εαν ο ορος ευσταθει , θελω να πω οτι η προελευση και η πορεια ειναι τυχαια αλλα οτι συμβαινει ακολουθει κανονες , φυσικους κανοντες)

εσυ βλεπεις λογο και σκοπο του ανθρωπου , εγω παλι δεν βλεπω κανεναν λογο και σκοπο , μαλιστα θα ελεγα ΓΙΑΤΙ θα πρεπει ΟΛΑ να εχουν σκοπο ??? γιατι θα πρεπει ο ανθρωπος να εχει ΛΟΓΟ υπαρξης ? και πως το επιβεβαιωνω αυτο ? ο ανθρωπινος εγκεφαλος δεν ειναι σε θεση να κατανοηση μια μεγαλη σειρα απο θεματα , πχ δεν μπορουμε να αντιληφθουμε τι ειναι το 14δις χρονια , ΕΙΝΑΙ αδυανοητο , ή ο αστερι Α ειναι 3 εκατομυρια ετη φωτος μακρυα ... ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ... ομως ο ανθρωπος παρατηρει και βλεπει οτι ενα μεγαλο μερος της καθημερινοτητας του χρησημοποιει αντικειμενα που ειναι ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ/κατασκευασμενα , ετσι θεωρει οτι και η γη εχει κατασκευαστη , το ιδιο και για ολο το κοσμο. ΑΡΑΓΕ ποσο τυχαιο ειναι οτι ΟΛΟΙ οι ανθρωποι πιστευουν οτι υπαρχει ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ? μηπως ο δημιουργος ειναι απλα κατασκευασμα του εγκεφαλου ??


το ΓΙΑΤΙ τα βλεπουμε τοσο διαφωρετικα ειναι ενα θεμα , αλλα κανεις μας δεν μπορει να αποδειξει στον αλλον με 100% σιγουρια την αποψη του

απο την πλευρα μου ομως εχω μια μεγαλη σειρα απο επιστημονικες ερευνες που τεκμιριωνουν ενα μεγαλο μερους του "αγνωστου Χ" που ψαχνουμε και σε καθημερινη βαση ερχονται και νεα στοιχεια , στοιχεια που μπορει να τα επιβεβαιωσει και ενας τριτος , στοιχεια που εχουν λογικη ακολουθια και επαναλαμβανονται υπο συγκεκριμενες συνθηκες

απο την αλλη πλευρα το μονο που ακουω ειναι ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ , που δεν μπορει (τουλαχιστον δεν καταφερε κανεις) να αποδειχθει !!! που πρεπει να ΠΙΣΤΕΨΩ και οχι να ΚΑΤΑΛΑΒΩ


μου ζητας να αποδεχθω το πνευματικο κοσμο , αλλα μου ειναι αδυνατο ρε φιλε και δεν το κανω επιτηδες , οχι γιατι δεν το ΜΠΟΡΩ , αλλα γιατι ΔΕΝ ΤΟ θΕΛΩ /ΕΙ , το μυαλο μου δεν θελει , με βαζει να κανω ερωτηματα τα οποια ΔΕΝ απαντονται !!! αντιθετα εχω σειρα απαντησεων απο την επιστημη ...


δεν μπορω να ΠΙΣΤΕΨΩ , θελω να ΚΑΤΑΛΑΒΩ τι γινεται !!!


και ξανα λεω , προτιμω να φαω ολη την ζωη μου ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ παρα να κατσω στα αυγα της πιστης μου ,
ΟΣΟ και εαν δεν το δεχεσαι , ΕΙΣΑΙ πιστος γιατι ενα μερος του εγκεφαλο σου ειναι κατασκευασμενο ετσι ωστε να ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ , Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ εγκεφαλος ειναι κατασκευασμενος ετσι ωστε να ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ !!! αυτο που σου λεω ειναι σειρα ερευνων που γινονται εδω και αρκετα χρονια !!! ειναι δυσκολο να γινει κατανοητο αυτο ? ειτε το πιστευεις ειτε οχι !!!

εγω κατανοω την πιστη σου ,(στο εχω πει πολλες φορες και το λεω σε ολους ακομη και εαν παρερμηνευεται ή δεν γινεται κατανοητο απο αλλους ελπιζω οτι εσυ το καταλαβαινεις) , αυτα που λες ΤΑ ΕΛΕΓΑ , ουτε εχω τιποτα με εσενα και κανεναν ... η αποψη μου ομως ειναι οτι η ΠΙΣΤΗ ειναι το παρελθον και η ΓΝΩΣΗ ειναι το μελλον ... εαν η αποψη μου επαληθευθει , η πορεια θα ειναι δεδομενη , και δεν λεω οτι ΞΕΡΩ ουτε οτι εχω δικιο , ουτε τιποτα ... αποψη μου , οπτικη μου εαν θες καλυτερα !!!

και ξαναλεω ουτε να με πιστεψεις θελω , ουτε να αλλαξεις την πιστη σου , ουτε τιποτα , απλα δεξου οτι μπορω να εχω αλλη αποψη ασχετο εαν ειναι σωστή ή λαθος.

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 12:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα το αστείο, φίλε makfor, είναι ότι εσύ δεν δέχεσαι ότι εγώ
έχω άλλη άποψη....Για μένα,όταν μιλάς, με βγάζεις λάθος, έτσι δεν είναι;
Αυτό είναι δημοκρατια:Ότι θέλουμε εμείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 13:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα το αστείο, φίλε makfor, είναι ότι εσύ δεν δέχεσαι ότι εγώ
έχω άλλη άποψη....Για μένα,όταν μιλάς, με βγάζεις λάθος, έτσι δεν είναι;
Αυτό είναι δημοκρατια:Ότι θέλουμε εμείς...


αυτο σε ποιο σημειο το ειπα ακριβως ρε συ τρεχα ??? (με συγχωρεις αλλα νομιζω οτι καπου εχει γινει παρανοηση ή εχω γραψει κατι λαθος) ισα ισα που λεω οτι αποδεχομαι την αποψη σου (και ολων) ... ουτως ή αλλως ... σχεδον παντα συμπληρωνω οτι δε θελω να αλλαξεις κατι απο τα πιστευω σου (ολων οχι μονο σε εσενα)!!!!

πραγματικα σε εχασα

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TC
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 14:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υποθέτω εμείς ασχολούμαστε με τον μικρόκοσμό μας, τον πλανήτη "μας" και το ηλιακό "μας" σύστημα.
Σε αυτά, μέχρι στιγμής και από τα όσα στοιχεία έχουμε, είμαστε τα μόνα "εξελιγμένα" "νοήμονα" όντα.
Αρα, ναι, είμαστε το "κέντρο" του μικρόκοσμού μας, αν κρίνουμε άπό τα όσα δεδομένα έχουμε.

Εκτός κι αν κάτι αλλάξει δραστικά και ανατρέψει αυτή τη γνώση, οπότε το επανεξετάζουμε υπό το φως των νέων πληροφοριών!!!

Είτε μας έσπειραν οι "εξωγήινοι" ως μέρος κάποιου πειράματος, είτε μας έφτιαξε ο "Θεός" είτε ... είτε... είτε, γεγονός παραμένει ότι ακολουθούμε την πορεία του πλανήτη μας. Και αυτός ο πλανήτης αλλάζει, ανακυκλώνεται, πεθαίνει και ξαναγεννιέται, αλλάζει το πανωφόρι του, μεταλλάσσει τους κατοίκους του.
και για να επανέλθουμε στο θέμα του νήματος, φαίνεται πως είμαστε σε κάποιο από αυτά τα σημεία κάποιας αλλαγής.
Ή όχι;

let Life happenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 15:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείς ρε φιλε TC, αλλά αντί να κάνουμε υποθέσεις,
εγώ λέω κάτι απλό:Για ποιόν γίνανε όλα;Ποιός αντιλαμβάνεται
το ορατό σύμπαν;Απο όσο ξέρουμε;Γιατί έγιναν όλα;
Έτσι για να βρίσκονται στο κενό;
Ποιός είναι το μόνο όν που ξέρουμε ότι μπορεί να τα χαρεί και
τα χαίρεται;
Βρείτε μου για ποιόν έγιναν όλα και θα σας πω τι θα γίνει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TC
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 15:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποιός είναι το μόνο όν που ξέρουμε ότι μπορεί να τα χαρεί και
τα χαίρεται;

Νομίζω στο μπολνταρισμένο σημείο είναι η συζήτηση...

let Life happenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 21:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτιμώ, φίλε TC, να ασχολούμαι με κάτι που ξέρω,
παρά με κάτι που δεν ξέρω....
Είναι σαφές, καλύτερο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 22:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι ρόλο βαράμε ρε αδερφέ, εδώ που ήρθαμε....

ο ανθρωπος ειναι απλα ενα λαθος της φυσεως!

και ο αναμενομενος κατακλυσμος του 2012 το επιβεβαιωνει για μια ακομα φορα!

(το τι βαραμε δεν το λεω, για λογους ευπρεπειας - τα ευκολως παραλειπομενα ομως εννοουνται!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 22:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείς φίλε Mi Ki, αλλά, ότι θα γίνει, θα γίνει
για καλό, όχι για κακό...
Είναι ..προγραμματισμένο, γι την ακρίβεια...
Έρχεται ένας κόσμος καλύτερος, με έναν άνθρωπο καλύτερο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 23:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mi_ki
quote:
ο ανθρωπος ειναι απλα ενα λαθος της φυσεως!

Είναι αδύνατον η φύση να προβεί σε τέτοιο λάθος.
Απλά ο άνθρωπος μπορεί να είναι ενα δημιούργημα παρά φύσιν.

Αλήθεια τρεχαγύρευε, έχεις σκεφθεί ποτέ αυτή την πιθανότητα?
Τι σε ρωτάω τώρα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 23:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Με συγχωρείς ρε φιλε TC, αλλά αντί να κάνουμε υποθέσεις,
εγώ λέω κάτι απλό:Για ποιόν γίνανε όλα;Ποιός αντιλαμβάνεται
το ορατό σύμπαν;Απο όσο ξέρουμε;Γιατί έγιναν όλα;
Έτσι για να βρίσκονται στο κενό;

Δεν μου λές τρεχαγύρευε.
Η Φύση προυπήρχε της δημιουργίας του ανθρώπου.
Ολα αυτά τα δισεκατομμύρια χρόνια που η φύση υπήρχε χωρίς τον άνθρωπο γιατί υπήρχε?
Περίμενε τόσα δισεκατομμύρια χρόνια τον άνθρωπο να δημιουργηθεί?
Και τελικά προετοιμαζόταν τόσα δισεκατομμύρια χρόνια η φύση για να την χαρεί ο άνθρωπος?
Ετσι οπως την χαίρεται τώρα?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 23:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σε πειράξει αν πω υπερφυσικό όν, φίλε allzzaro;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2009, 23:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγώ δεν βλέπω κάτι το υπερφυσικό τρεχαγύρευε.
Αντίθετα. Βλέπω πολύ πιο υπερφυσικές καταστάσεις στα δελφίνια και τις φάλαινες ή στο φυτικο βασίλειο παρά στο ανθρώπινο είδος.
Αντίθετα λοιπόν διακρίνω μια αλαζονεία που νομίζει ο άνθρωπος οτι εχει κάτι το υπερφυσικό επάνω του.
Νομίζει πως είναι θεός?? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 00:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι λίγο περίεργη, φίλε μου allzzaro...Ο άνθρωπος
είναι θεός, αλλά, έχει πάθει αμνησία...Φέρεται σαν ένα άλλο
άτομο, υπο τις συνθήκες που βρίσκεται...
Όσο για το υπερφυσικο του ανθρώπου, είμαι σίγουρος, ότι το
έχεις δεί να εκφράζεται, έστω μέσω κάποιων ιδεων, ή απλών ανθρώπων,
είμαι σίγουρος ότι έχει γνωρίσει το υπερφυσικό του ανθρώπου
και σίγουρα, δεν συγκρίνονται με των ..φαλαινών και δελφινιών,
που αγαπω εξ ίσου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 02:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου craven, θέλω να σου κάνω μια απλή ερώτηση:Ο άνθρωπος
ήρθε στη γή για να την ..λιπάνει, ή για κάποιο άλλο λόγο;
Σκέψου λίγο και πές μου...Θα με ενδίεφερε το πώς την βλέπεις...
Τι ρόλο βαράμε ρε αδερφέ, εδώ που ήρθαμε....

Για την ώρα (ώρα = 60+ χιλιάδες χρόνια) το μόνο για το οποίο φαίνεται να ήρθαμε είναι όχι απλά για να την λιπάνουμε αλλά για να την καταστρέψουμε.. τώρα αν είναι να αλλάξει κάτι.. ίσως.. αλλά τόσες χιλιάδες χρόνια για ένα ανούσιο είδος είναι πολλά για να διορθωθεί και αν διορθωθεί τα στραβά που έκανε δεν σβήνονται μονοκονδυλιά.
Τώρα τι ρόλο παίζουμε και γιατί ήρθαμε.. για τον ίδιο λόγο που ήρθε κάθε άλλο νοήμον είδος σε αυτόν η τα εκατομμύρια άλλους πλανήτες που πιστεύω ότι υπάρχουν με αντίστοιχα είδη.. απλά για να περάσουμε. Τώρα αν θες να πιστέψεις ότι δεν μπορεί κάποιος σκοπός θα υπάρχει για κάποιο απ όλα αυτά τα νοήμονα είδη.. δεν θα διαφωνήσω ίσως είμαστε ένα ακόμα πείραμα του ίδιου του σύμπαντος για την εύρεση του τέλειου όντος. Δυστυχώς όμως και απ αυτή την οπτική σαν πείραμα έχουμε αποτύχει εδώ και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καιρό :)..
Αντί να πιστεύουμε λοιπόν πως είμαστε ανώτεροι και πως όλα θα συνωμοτήσουν υπέρ μας για να μην πάθουμε τίποτα, ας κοιτάξουμε όσο υπάρχει χρόνος ακόμα να αλλάξουμε μυαλά και να πάμε όχι ένα αλλά πολλά σκαλιά παραπάνω, γιατί αλλιώς θα είμαστε απ τα πιο γρήγορα εξαφανισμένα είδη που πέρασαν απ αυτόν τον πλανήτη με ελάχιστη ιστορία γεμάτη αυτοκαταστροφή.


Edited by - Craven on 06/06/2009 02:32:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

J95
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 03:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους J95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου craven, θέλω να σου κάνω μια απλή ερώτηση:Ο άνθρωπος
ήρθε στη γή για να την ..λιπάνει, ή για κάποιο άλλο λόγο;
Σκέψου λίγο και πές μου...Θα με ενδίεφερε το πώς την βλέπεις...
Τι ρόλο βαράμε ρε αδερφέ, εδώ που ήρθαμε....

Γιατί πρέπει να βαράμε κάποιο ρόλο συμπαντικής σημασίας; Επειδή είναι ωραίο να το φαντάζεσαι; Το ίδιο είναι και η λιχουδιά που δεν παχαίνει, τι κρίμα που δεν υπάρχει όμως...

Real stupidity beats artificial intelligence any time.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 10:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή πολλά παρανοούνται στην εποχή μας φίλοι μου,
θα ήθελα να δούμε λίγο ποιός μιλάει λογικά και ποιός όχι..
Δηλαδή, συγνώμη,έχετε επαφή με ..εξωγήινους;Κι αν είναι
παραμυθάκι, χάθηκε ολόκληρη η υπόσταση σας;....
Ειλικρνά, πολύ ..εξωγήινα, μου φαίνονται αυτά που λέτε....
Έχετε κάποια αποδειξη για εξωγήινους, ή πόσο μάλλον για
καταγωγή μας απο αυτούς;Θα τρελαθούμε;
Ένα παραμύθι η ζωή μας;;
Ας είμαστε πραγματικά έξυπνοι κι ας κοιτάξουμε γύρω μας...
Αυτός είναι ο κόσμος μας..Όλα τα άλλα είναι ..χόλυγουντ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 12:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμ άλλος ένας με την τακτική του "προσπερνάω τα 4/5 αυτού που διαβάζω και πιάνομαι απο μια λέξη η φράση" .. εγώ πάλι όταν βλέπω αυτή την τακτική απλά σωπαίνω καθώς δεν έχει νόημα έτσι η οποιαδήποτε συζήτηση.. σου μίλησαν για δισεκατομμύρια χρόνια σε ρώτησαν πράγματα 3-4 άτομα και η μοναδική απάντηση ήταν οι εξωγήινοι.. ουδέν σχόλιον λοιπόν απο μένα :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 12:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι πρεπει να υπαρχει λογος ΥΠΑΡΞΗΣ ???

οτι δεν μπορουμε να αντιληφθουμε το θεοποιουμε , ετσι δεν μπορουμε να αντιληφθουμε οτι αποτελουμε απλα μια φυσικη εξελιξη , οποτε ψαχνουμε να βρουμε θεους , δημιουργους , ακομη και εξωγηινους που μας ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑΝ για καποιο ΣΚΟΠΟ ... πιστευω οτι ολα ειναι πολυ απλα !!!

εχουμε σκεφτει ποτε απο που πηγαζει αυτη η αναγκη μας ? η αναγκη να εχουμε καποιο λογο που υπαρχουμε ...

η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν υπαρχει κανενας λογος που υπαρχουμε , αποτελουμε μια ξεκαθαρη εξελιξη οργανισμου , ολα τα χαρακτηριστικα που εχουμε , υπαρχουν ως επιμερους χαρακτηρηστικα σε ολη την φυση , απο το πως βλεπουμε ως το πως κινουμαστε , μαλιστα βλεπουμε ακομη και στοιχεια κοινωνικοτητας που εχουμε και σε αλλα πλασματα ... οσο αφορα την λογικη μας , εν μερη λογικα μπορουν να χαρακτηριστουν και αλλα οντα ... λιγο ή πολυ δεν εχει σημασια ...

τα στοιχεια που συγκεντρωνονται απο τους επιστημονες ειναι ξεκαθαρα...

η γη δεν κινδυνευει απο εμας , αυτο ειναι μια λαθος αντιληψη που εχουμε , ακομη και εαν συνεχισουμε την ιδια σημπεριφορα η γη ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ , αν κινδυνευει καποιος ειμαστε ΕΜΕΙΣ και μονο εμεις !!! η γη εαν εκλειψουμε και την αφησουμε ενα μαυρο χαλι , σε 1000 χρονια , σε 100.000 χρονια , σε 1.000.000 χρονια ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ , θα εχει δημιουργησει εκ νεου την χλωριδα της και την πανιδα της και νεα ειδη θα υπαρχουν ... ισως στο περασμα του χρονου να επαναεμφανιστει κατι σαν τον ανθρωπο ... ενα "νεο" μοντελο χαχαχαχα κοιταξτε ενα σπιτι που το εχουν εγκαταληψει , πεφτει μεσα σε 30-50 χρονια , μεσα του φυτρωνουν δεντρα , μεσα σε λιγοτερο απο 100 χρονια τιποτα δεν θα θυμιζει οτι εκει υπηρχε ενα σπιτι , σε 1000? σε 100.000 ???

οι αρχαιοι πολιτισμοι μιλανε για την ΜΑΝΑ γη και πραγματι ετσι ειναι η ζωη εχει δημιουργηθει απο την ιδια την γη μεσα απο της τεραστιες καταστροφες που συναιβησαν πανω της , μια τετοια "καταστροφη" οδηγησε καποιο ειδος να κατεβει απο τα δεντρα , να σταθει στα ποδια του και να αναπτυξει τον εγκεφαλο του ...


κανεις δεν ξερει τι θα γινει το 2012 , εαν ειναι προγραμματισμενο οπως λενε καποιοι σηκωνει πολυ συζητηση , αναρωτιεμαι ομως τι θα πουνε ολοι αυτοι εαν το 2012 δεν γινει τιποτα ή θα βρουν μια νεα ημερομηνια ?? μια αλλη θεωρια λεει το 2012 θα εχουμε επαφη με εξωγηινο πολιτισμο , αραγε και αυτοι θα πουν εαν δεν γινει αλλα και οι αλλοι τι θα πουν ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ και μας πουνε πχ οτι δεν υπαρχουν θεοι και οτι αποτελεουμε φυσικη εξελιξη? τι θα πουνε εαν μας πουν οτι μας εφεραν οι εξωγηινη στην γη ? ή οτι αλλο ??? ΟΜΩΣ με τι και με θα δεν παμε πουθενα περα απο μια ποιο εσωτερικη αναζητηση για το πως θα νιωθαμε ή τι θα αλλαζε μεσα μας εαν καποιος μα ελεγε οτι αυτο που "πιστευουμε" ή "γνωριζουμε" δεν ισχυει , το σκεφτηκαμε αραγε ποτε αυτο ???

σε ολες τις εποχες ειχαμε προφητιες , σε ολες μιλουσαν για καταστροφες ή αλλαγες , ακουμε συνεχεια για προγραμματισμενη ζωη και πολλα αλλα ... εγω δεν τα πιστευω γιατι δεν αντεχουν στην λογικη εξηγηση ... στο πειραμα , στην αποδειξη ...

Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 12:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το κατάλαβα αυτό το "άλλος ένας που διαβάζει το 4/5
και προσπερνάει..." φίλε Craven.....Ποιά είναι τα 4/5 και ποιό το
1/5...;Γιατί αν εννοείς,ποσα σενάρια μπορούμε να σκεφτούμε
και πόσα είναι απτά και λογικά, με στοιχεία, πιστεύω ότι
καταλαβαίνεις πως δεν μιλάμε για φατασία, αλλά για αλήθειες
πυ γνωρίζουμε, όχι ότι φανταζόμαστε...
Αν είναι έτσι, πρώτος ο ..Σπήλμπεργκ...
Φίλε Μακφορ, άλλο τι νομίζουμε και άλλο, τι στατιστικά λένε τα
νούμερα....Υπαρχουν σημεία κρίσιμα για τον άνθρωπο και πρόκειται
να ζήσουμε ακόμη ένα...
Κάποιοι το καταλαβαίνουν, κάποιοι όχι..Τι να κάνουμε...Αυτή είναι
η ζωή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 14:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ όπως κι εσείς χρόνια τώρα το θέμα Nibiru και περί 2012
Ένα θα σας πω ...
Το χάσαμε το θέαμα Πατριώτες !!!
Κι ας το ερμηνεύσει ο καθένας σας όπως θέλει ...
Ωραίο το θεματάκι μας κράτησε συντροφιά πολλά χρόνια , αλλά βρείτε τίποτα άλλο να ασχοληθούμε από εδώ και πέρα γιατί με κούρασε αυτό πια .....
Αλλάζουμε ή βουλιάζουμε !!!
(και μη μου το διαγράψτε ως κομματική προπαγάνδα) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 15:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αλήθεια είναι λίγο περίεργη, φίλε μου allzzaro...Ο άνθρωπος
είναι θεός, αλλά, έχει πάθει αμνησία...Φέρεται σαν ένα άλλο
άτομο, υπο τις συνθήκες που βρίσκεται...

Οντως ή αλήθεια είναι λίγο περίεργη τρεχαγύρευε.
Σύμφωνα με την ερμητική θεωρία ο άνθρωπος είναι θεός μιλά για τη φύση για το φώς αλλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 18:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι έχεις διαβάσει φίλε allzzaro, για τις αλλαγές του
ανθρώπου, απο φυλές, λένε κάποιοι, απο ακατέργαστο σε επιτήδειο
λέω εγώ, απο αμνήμων σε μνήμων....
Το 2012, θα βρεθούμε απέναντι στον άνθρωπο του αύριο..Όποιος
αντέξει την θέα του θα μείνει...Γιατί το χθές θα φύγει και θα ρθεί,ένα πολύ μετά αύριο....
Ο κύκλος που συμπληρώνεται είναι μεγάλος, τόσο, ώστε να επιτρέψει
μεγάλες αλλαγές, επίσης, στον άνθρωπο...
Όλα τα άλλα, μείνανε τα ίδια...Η φύση, ακολουθεί τον άνθρωπο
στον δρόμο του, όπου σίγουρα, στο τέλος θα είναι για όλους και
όλα καλύτερα....
Αυτό το αύριο περιμένουμε να αρχίσει το 2012....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy