ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 19:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεις και τα προηγουμενα μου ποστ,λεω για ολο το κοσμο σε σχεση με φετος,δεν εξειδικευω μονο για Τουρκια.Το να γινει κατι στο 2012 σαφως και δεν ειναι μονο ενας πολεμος,μπορει να ειναι μετεωριτης ή οτιδηποτε αλλο.Οποιος εχει στοιχεια για μετεωριτες κτλ ας το βαλει.Εγω ετυχε να εχω νεα σε σχεση με τις σχεσεις κρατων οι οποιες δεν ειναι οι καλυτερες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 15:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καινούργιος...μπελάς!!

Αλλά μεγάλος μπελάς.

http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=C%2F2012%20S1;orb=1;cov=0;log=0;cad=0#orb

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 17:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και το περίεργο σε αυτόν είναι που ακριβώς? 62εκ χιλιόμετρα μακριά απ την Γη θα περάσει στο κοντινότερο πέρασμα και η τροχιά είναι τέτοια που εισέρχεται υπό γωνία στο ηλιακό σύστημα (πολύ ασφαλέστερο πέρασμα από άλλα και άλλα πρόσφατα περάσματα) είναι κάτι που χάνω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 21:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧE δεν μπορώ να δω την παραπομπή σου...

Πες μου σε παρακαλώ, έχει σχέση με αυτό ???

http://www.ramnousia.com/2012/10/blog-post_3821.html#.UIWUM8XMhic

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 22:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

φαίνεται να ξέρεις τόσα πολλά για αυτόν τον κομήτη!!

Εγώ πάντως,δεν γνωρίζω τίποτα ακόμη,παρα μόνο ότι θα "πετροβολήσει" μερικές...τροχιές.


Κερρυ Κινγκ

Ναι ακριβώς αυτό είναι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 12:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω πολλά ότι ψαχουλεύω και φιλτράρω στο internet, απλά συχνά πυκνά παρακολουθώ από ενδιαφέρον τα NEO αντικείμενα από την λίστα της NASA. Από αυτή την παρατήρηση μου τόσα χρόνια έχω δει ΠΟΛΥ πιο σημαντικά και επικίνδυνα αντικείμενα απ αυτό που μάλιστα δεν εισέρχονται υπό γωνία (παραβολικά) αλλά πλήρως μέσα στο ηλιακό σύστημα (και δεν έχουν παίξει μπιλιάρδο ακόμα) και ρωτάω ειλικρινά αν είναι κάτι που χάνω και είναι τελικά για κάποιο αντικειμενικό λόγο σημαντικό αυτό το αντικείμενο? Το μόνο που θα μπορούσε να κάνει διαφορά είναι το μέγεθος αλλά και αυτό (με τους ως τώρα υπολογισμούς) είναι μικρό. Για παράδειγμα έχει μισό μέγεθος απ τον Elenin (μισός συνολικά και τα 2/3 σε πυρήνα) που και κοντινότερα στην γη ήρθε (μισή απόσταση) αλλά και δεν εισήλθε υπό ιδιαίτερη γωνία αν θυμάμαι καλά.

Όσον αφορά το άρθρο (ενημερωτικά απλά.. ξέρω ότι απλά το παρέθεσες King)... 10 εκ χιλιόμετρα από Άρη.. δεν ξέρω πως ένα τόσο μικρό αντικείμενο μπορεί να τον επηρεάσει σε τέτοια απόσταση (αν πάντα είναι σωστές οι εκτιμήσεις μεγέθους κτλ) και μάλιστα να του αλλάξει και τροχιά!. Όπως και από τέτοια γωνία αφού θα ρθει από μπροστά του δεν βλέπω πως μπορεί να παίξει μπιλιάρδο με τα σώματα πίσω απ τον Άρη και δεν βλέπω να πλησιάζει καμιά άλλη τροχιά εκτός απ του Άρη (10 εκ χιλ.. όχι και τόσο κοντά! η Αφροδίτη είναι 38 στο μίνιμουμ από εμάς με ασύγκριτο μέγεθος). Για την γη ειδικά και για τους Τυφώνες κτλ για γέλια απλά! 62 εκ χιλιόμετρα όταν ακόμα και ο Άρης έρχεται πολύ πιο κοντά στο minimum και η Αφροδίτη στην μισή απόσταση... Αν ο κομήτης είχε το μέγεθος του Δία ίσως ;)

Πάντως είδα ότι στο wikipedia γίνεται αναφορά στον "great comet" του 1680 (τον πρώτο που παρατηρήθηκε με τηλεσκόπιο απ τον ίδιο τον Newton) που "great comets" ονομάζονται οι πολύ φωτεινοί που φαίνονται για κάποιο διάστημα με γυμνό μάτι. Αν ισχύει ότι και οι 2 είναι μέρη ενός παλιότερου μεγαλύτερου κομήτη, πέφτει μέσα το άρθρο στο θέμα φωτεινότητας και μόνο, αφού υπερβολές όπως "θα φαίνεται για 6 χρόνια" είναι άνευ σχολίου.. σε 1 χρόνο απ το πέρασμα του από τον ήλιο θα είναι μακρύτερα απ ότι είναι σήμερα οπότε το πολύ πολύ να φαίνεται για κανένα δίμηνο με γυμνό μάτι.

Άρα κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ένα απλά εντυπωσιακό φωτεινό αντικείμενο όπως και το 1680 (που και σχέση να μην έχει, λόγω παρόμοιας τροχιάς θα έχει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα σαν τις τότε περιγραφές)

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Comet_of_1680

Τα περί 1680 εδώ:
http://en.wikipedia.org/wiki/C/2012_S1
στο σημείο "Some of the orbital elements of comet ISON are similar to that of the Great Comet of 1680 which suggests the two comets may have fragmented from the same parent body".

Δεν είναι θέμα εξυπνάδας ή φιγούρας τα παραπάνω... όλα στο internet είναι άλλωστε για τον οποιονδήποτε εγώ ούτε τηλεσκόπιο δεν έχω. Είναι θέμα του να μην αφήνουμε μερικά site με υπερβολές ή αλλοιωμένα στοιχεία να προκαλούν πανικό άδικα (όπως έκαναν και με τον Elenin και με τόσους άλλους).
Αν όμως υπάρχει κάποιο στοιχείο που διαφεύγει και δεν έχει σχέση με το παραπάνω site που παρατέθηκε προφανώς σαν δείγμα (πιο σοβαρό στοιχείο δηλαδή), να το συζητήσουμε!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 16:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

Σου οφείλω μια εξήγηση.Το αμέλησα επειδή είμαι λίγο 'παραφορτωμένος" με το θέμα των φράκταλς.

Εβαλα αυτη την ανάρτηση περισσότερο με διάθεση χιούμορ,παρά με σκοπό να καταδείξω κάποιο γεγονός.

Οταν λέω: << είναι μεγάλος μπελάς >>,εννοώ όλη την παραφιλολογία που θα προκύψει απο την έλευση του συγκεκριμένου κομήτη.

Αν πρόσεξες διακωμώδησα ήδη σε άλλο θέμα την "βάφτισή" του.

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις παραμέτρους του κομήτη,καθ'όσον είναι ακόμη πολύ νωρίς,να ειπωθεί κάτι με απόλυτη σιγουριά.
Οι έως τώρα μετρήσεις,είναι δυνατό να αλλάξουν απο πολλές μεταβλητές που θα προκληθούν στην πορεία του.

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακόμη με ακρίβεια την συμπεριφορά του.Οποιος λέει το αντίθετο,παραφιλολογεί.

Το μόνο σίγουρο και πέραν πάσης αμφιβολίας είναι,η διαταραχή των τροχιών των κοντινών του σωμάτων.Εστω και ανεπαίσθητη,θα είναι διαταραχή.

Συγνώμη που σε έβαλα να ψάχνεσαι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 16:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Craven

Σου οφείλω μια εξήγηση.Το αμέλησα επειδή είμαι λίγο 'παραφορτωμένος" με το θέμα των φράκταλς.

Εβαλα αυτη την ανάρτηση περισσότερο με διάθεση χιούμορ,παρά με σκοπό να καταδείξω κάποιο γεγονός.

Οταν λέω: << είναι μεγάλος μπελάς >>,εννοώ όλη την παραφιλολογία που θα προκύψει απο την έλευση του συγκεκριμένου κομήτη.

Αν πρόσεξες διακωμώδησα ήδη σε άλλο θέμα την "βάφτισή" του.

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις παραμέτρους του κομήτη,καθ'όσον είναι ακόμη πολύ νωρίς,να ειπωθεί κάτι με απόλυτη σιγουριά.
Οι έως τώρα μετρήσεις,είναι δυνατό να αλλάξουν απο πολλές μεταβλητές που θα προκληθούν στην πορεία του.

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακόμη με ακρίβεια την συμπεριφορά του.Οποιος λέει το αντίθετο,παραφιλολογεί.

Το μόνο σίγουρο και πέραν πάσης αμφιβολίας είναι,η διαταραχή των τροχιών των κοντινών του σωμάτων.Εστω και ανεπαίσθητη,θα είναι διαταραχή.

Συγνώμη που σε έβαλα να ψάχνεσαι.


Ααα όχι δεν το πρόσεξα ότι το διακωμώδησες σε άλλο θέμα οπότε δεν κατάλαβα το πνεύμα σου! τότε πάω πάσο! και έφαγα το κεφάλι μου να προσπαθώ να καταλάβω τι στο καλό ιδιαίτερο έχει αυτός ο κομήτης με τους 10δες άλλους και δεν τον είχα προσέξει :)
Με τα νέα data (τα οποία θα αλλάξουν σίγουρα 2-3 φορές μέχρι αρχές του 13... αν και αλλάζουν σε μικρό συνήθως ποσοστό) το ξάνασυζητάμε...
Αλλά ρε παιδιά μιλάμε για το 13 και το 14.... αφού δεν έχουμε πει ότι δεν την βγάζουμε καθαρή με το 12? :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2012, 16:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά ρε παιδιά μιλάμε για το 13 και το 14.... αφού δεν έχουμε πει ότι δεν την βγάζουμε καθαρή με το 12? :)

Ειδες...

Τα πιο "σοβαρά" θέματα τα περνάμε στο ντούκου...

και σχολιάζουμε για τους κομήτες του '13 και '14....

Μα τι κατάντια κι αυτή....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2012, 19:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PY8AGORAS:

Ειδες...

Τα πιο "σοβαρά" θέματα τα περνάμε στο ντούκου...

και σχολιάζουμε για τους κομήτες του '13 και '14....

Μα τι κατάντια κι αυτή....



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2012, 19:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει μεγαλύτερος κομήτης στο esoterica απο τον αγαπητό μας AitheroVamon?

Πέντε μήνες τώρα,έχει κάνει...περιοδική εμφάνιση 5 φορές!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2012, 20:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eμφανη ? ναι ... και πολλές λες !
εδω είμαι ομως , να το ξέρεις

μπορεί να πέσω στο κεφάλι σου ξαφνικά


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2012, 11:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει μεγαλύτερος κομήτης στο esoterica απο τον αγαπητό μας AitheroVamon?
Πέντε μήνες τώρα,έχει κάνει...περιοδική εμφάνιση 5 φορές!!

Η τροχιά του έχει μεγάλη εκκεντρότητα φαίνεται...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2012, 16:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν κανονίστε και πάρτε μια απόφαση τι πρέπει να περιμένω!!
Δεν γίνεται έτσι δουλειά!
Την μια προετοιμάζομαι για τον χαμό που είναι σε λιγότερο από 2 μήνες και μετά μου λέτε για τέλος 13 αρχές 14...
Τσάμπα και οι κονσέρβες θα χαλάσουν.
Όχι τίποτε άλλο αλλά αν έχω ένα χρόνο ακόμα να ξέρω να σταματήσω τις προμήθειες μην πάρω τσάμπα άδειες κτλ!

Επίσης έχω ένα δίλημμα όταν γίνει ο χαμός.. να πάω στο σπίτι μου έξω απο Θεσσαλονίκη ή στο πατρικό μου στην Εύβοια? καμιά εκτίμηση ποιό έχει περισσότερες ελπίδες επιβίωσης? :)

Edited by - Craven on 25/10/2012 16:19:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2012, 17:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης έχω ένα δίλημμα όταν γίνει ο χαμός.. να πάω στο σπίτι μου έξω απο Θεσσαλονίκη ή στο πατρικό μου στην Εύβοια? καμιά εκτίμηση ποιό έχει περισσότερες ελπίδες επιβίωσης? :)

Σαλόνικα Δαγκωτό!

Σαλόνικα λέμε, και κλαίμε!

Εξάλλου σύμφωνα με γνωστή προφητεία, ο χαλασμός θα "πιαστεί από κάτου", οπότε απέφευγε τα πολλά πολλά με τους...χαμουτζήδες


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 00:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 02:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παει ο αμπασαδορ ενολιγοις ο ανθρωπος πηγε ακλαφτος εχετε γεια βρυσουλες λογγοι βουνα ραχουλες οπως το σκυλι στο αμπελι. τι να πεις με κατι τετοια???...Αντε Γεια Αντε Γεια κ ξαναμαναξανα Αντε Γεια
να τι συμβαινει επιτελους αυτη τη χρονια το 2012 κ χεστηκε η φοραδα στο αλωνι, τα μαζεψε σε σεντονι, εκοψε το σταβλοξυλο μ πριονι, καλπασε στο χιονι, μου πεσε βαρυ το μακαρονι κ παω να διαβασω ομερ βρυωνη. δε μας χεζουν ρε πολυχρονη που δε γιναμε κ ευζωνοι...Αντε Γεια

Ποιός ήρθε?

Edited by - Κostakourtas on 30/10/2012 02:09:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 09:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να τι συμβαινει επιτελους αυτη τη χρονια το 2012 κ χεστηκε η φοραδα στο αλωνι, τα μαζεψε σε σεντονι, εκοψε το σταβλοξυλο μ πριονι, καλπασε στο χιονι, μου πεσε βαρυ το μακαρονι κ παω να διαβασω ομερ βρυωνη. δε μας χεζουν ρε πολυχρονη που δε γιναμε κ ευζωνοι...Αντε Γεια

Λιτή και περιεκτική,
αλλά άκρως ενδιαφερουσα η θεωρία σου για το 2012, Κοστακούρτα...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 11:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρωταπριλια στο σχολιο ελεγαν κοιτα κοιτα σου λυθηκε το κορδονι στο παπουτσι κ εγω αντι για κατω κοιταζα πανω. ρωτουσαν γιατι κοιτας πανω κ ελεγα περα βρεχει. ρωτουσαν τι βρεχει κ ελεγα φαπες!!!...κ αντε γεια...χα καλο ε???!!...γεια σου ρε μαρκο με τις σεφερλιες οχι σεφτελιες.
καταλαβες Πυθαγορα???...κ το 2012 μας ελεγαν ερχεται ο νιμπιρου στριβει τη γωνια ο νιμπιρου τωρα κανει το ντεμαραζ στη στροφη ο νιμπιρου. ως τωρα αντι για νιμπιρου μπ-ου-ρι-νι βλεπουμε. βλεπεις τη sandy(σαντι) πως σου φανηκε???...πλημμυρισαν επτα σηραγγες του μετρο της νεας υορκης, τα κυματα εφτασαν τα 10 μετρα υψος, το νερο σε ορισμενους δρομους του μανχαταν εφτασε τα 4 μετρα. λες να δουμε κ sandy ii the return (σαντι 2 η επιστροφη)???
με το τζερτζελο που γινεται για το 12 ενα δεν εχω καταλαβει. σε περιπτωση που καποτε γινει pole shift οχι pole vault τι θα συμβει???...θα γινουν σεισμοι λιμοι καταποντισμοι κ τσουναμις???...να σε βαλει λεει στο κυνηγι ενα κυματοβουνο(τσουναμις) ορθιο χιλιομετρο???...χα καλο εεεε???...εαν γινει στα αληθεια δεν θα ειναι κ τοσο καλο αλλα τελος παντων (ο μαρκος πως δεν εκανε κανα σοου με το 12 οχι το ουζο αλλα το 2012???) ενα τελευταιο που με ανησυχει ειναι το φλας του γιγαντα(ηλιου) τι θα συμβει τοτενες???...παιρνεις παραμασχαλα το δελφικο οδηγο του λιακο κ την κανεις για βουνο. ευλογημενα βουνα θα σωσετε πολυ κοσμο...θα εχουν κ ντελιβερι με τζιπατα μηχανακια κ 4Χ4???

Ποιός ήρθε?

Edited by - Κostakourtas on 30/10/2012 11:59:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 12:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγορα για να πω την παστα αληθεια εγω δεν ανησυχω. πριν 13 μερες κ 22 ωρες διαβασα ότι, Η Πίπα βρήκε δουλειά στο παλάτι με... αγγελίαhttp://www.palo.gr/cluster/articles/gynaika/44/?clid=5871241, κ οπως καταλαβαινεις ησυχασα. θα ρωτησεις κ με το δικιο σου γιατι ησυχασες???...επισυναπτω την ειδηση διαβασε τα bold τα εβαλα εγω σε bold κ θα καταλαβεις:
*
Η Πίπα βρήκε δουλειά στο παλάτι με... αγγελία
http://www.palo.gr/cluster/articles/gynaika/44/?clid=5871241

Μεγάλη ευκαιρία εμφανίστηκε για την αδελφή της δούκισσας του Κέιμπριτζ με ένα νέο και σίγουρα αναπάντεχο επαγγελματικό ενδεχόμενο. % LOCK Μπορεί οι φήμες να θέλουν την Πίπα Μίντλετον (Pippa Middleton) έτοιμη να μετακομίσει στη Νέα Υόρκη έχοντας βαρεθεί τη Βρετανία, όμως με βάση τις τελευταίες εξελίξεις, μάλλον θα έπρεπε να το σκεφτεί λίγο καλύτερα. Μόλις σήμερα κυκλοφόρησε στον επίσημο ιστότοπο του Μπάκινχαμ μια μικρή αγγελία μέσω της οποίας η βασίλισσα Ελισάβετ (queen Elizabeth) ψάχνει να βρει έναν διοργανωτή εκδηλώσεων. Γάντι ταιριάζει στην Πίπα η δουλειά που προσφέρεται στο παλάτι μέσω αυτής της αγγελίας. Το θέμα είναι αν ο μισθός που δίνεται είναι αρκετός. £26.000 (€33.000) συν τα μπόνους, θα της φτάσουν της Πίπα για να ζήσει όπως έχει συνηθίσει; Ακούστε τώρα... Αυτό ακριβώς επαγγέλλεται και η 29χρονη αδελφή της πριγκίπισσας Κέιτ...
*
Το μονο που ανησυχει ειναι αν ο μισθός που δίνεται είναι αρκετός. £26.000 (€33.000) συν τα μπόνους (προσεξε λιρες οχι ευρω κ συν το φπα γεια σου Πολυμενεα αθανατε), θα της φτάσουν της Πίπα για να ζήσει όπως έχει συνηθίσει;
ειδες για να εχει αδελφη που την ερωτευτηκε πριγκιπας κ εγινε αδελφη πριγκιπεσας??? δεν ειναι μονο ελληνικο φαινομενο οι φωτογραφικες προσληψεις???
για να τα λεμε ολα τουλαχιστον στην Βρετανια της δινουν ως μισθο ενα λογικο ποσο καλης διαβιωσης, ενω αν ηταν στην Ελλαδα αντι για 26.000 κ 33.000 (συν το μπονους φπα) θα της εδιναν 126.000 κ 133.000+133.000 = 266.000 (συν το διπλομπονους διπλοφπα) κ θα την διοριζαν κ μονιμη υπαλληλο στην εφημεριδα της κυβερνησεως.
εβλεπα ολυμπιακους Λονδινου κ οι σπηκερ ελεγαν οτι στο εξωτερικο απο τα 10 ευρω τα 8 πανε στην κοινωνια κ σε εργα κ μονο τα 2 πανε στις τσεπες πολιτικων, ενω στην Ελλαδα απο τα 10 ευρω τα 2 πανε στα εργα κ στην κοινωνια κ τα 8 πανε στις τσεπες πολιτικων.
λες να αλλαξει αυτο το 2012???

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 17:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
10 ευρω τα 2 πανε στα εργα κ στην κοινωνια κ τα 8 πανε στις τσεπες πολιτικων.

Αισιόδοξο σε βρίσκω.Μήπως είσαι του ... συστήματος;

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2012, 20:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
του συστηματος κ θα εγραφα που κ που ποστ στα φορουμ???...εαν ημουν θα ημουν μεθυστανας της εξουσιας γιατι η εξουσια λυνει τα χερια κ για τον ισοβιο πλουτο, θα ειχα εξασφαλισει βουλευτικη προεδρικη πρωθυπουργικη συνταξη κ εχοντας προβλεπομενη κρατικη φρουρα να με φυλαει θα γυρνουσα κρουασερα τη μεσογειο την υδρογειο το αιγαιο τη καραβακικη τα καναρινια νησια...τσιμπα να δω αν κοιμαμαι
αισιοδοξο???...ε ε χμ χμμ γκουχου γκουχου αντι για 2 ηθελα να γραψω 0.0002 τεινοντας στο 0 αλλα χαθηκαν στο δρομο υποδιαστολες...αισιοδοξο κ αυτο???

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2012, 12:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σαλόνικα Δαγκωτό!

Σαλόνικα λέμε, και κλαίμε!

Εξάλλου σύμφωνα με γνωστή προφητεία, ο χαλασμός θα "πιαστεί από κάτου", οπότε απέφευγε τα πολλά πολλά με τους...χαμουτζήδες


Κοίτα τώρα τι γίνεται... θα είμαι Θεσσαλονίκη για Χριστούγεννα (κανονισμένο από τώρα) οπότε όπως πάντα θα φύγω από Παρασκευή μετά την δουλειά κατευθείαν. Κοιτάω και τι να δω.. Παρασκευή είναι 21/12 .. τι να κάνω εγώ τώρα? θα γίνει πρωί να πάρω και την Παρασκευή άδεια? θα γίνει βράδυ και θα με πετύχει Θεσσαλονίκη? θα γίνει απόγευμα - βραδάκι και θα με πετύχει στον δρόμο? Αν με πετύχει πριν την Χαλκίδα να το κόψω προς Βόρεια Εύβοια στο πατρικό μου που χουμε και τεράστιο μπαξέ? Αν δεν γίνει τίποτα, στις 22 τι να κάνω? να πάω να φάω στο κέντρο στο Ινδικό που μου αρέσει? να πάω για σουτζουκάκια στον Λαγκαδά? στο cosmos για καμιά ταινία ή σε κάνα ροκόμπαρο για ποτάκι? Διλήμματα όχι αστεία τώρα..

PS. κανονίστε κωλομάγιας να έχετε πέσει έξω καμιά μέρα, να βγω χαλαρός για φαϊ και ποτά στις 22 και να μου ρθει κάνας αστεροειδής κατακούτελα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2012, 00:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σουτζουκάκια στο Λαγκαδά ασυζητητί! Απορώ που ρωτάς κι όλας...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2012, 08:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σουτζουκάκια στο Λαγκαδά ασυζητητί! Απορώ που ρωτάς κι όλας...

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ (και ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ!)


και μετά μια βόλτα στο Μπιτ-Παζάρ, για ρακόμελα και ...καλή χώνεψη!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2012, 10:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε καλά με πείσατε (λες και δεν θα πήγαινα έτσι κι αλλιώς) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2012, 13:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο Εγώ ξέρω τι θα γίνει στο τέλος του κόσμου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2012, 17:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο Εγώ ξέρω τι θα γίνει μετά το τέλος του κόσμου!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2012, 19:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο Εγώ δεν ξέρω τι δεν θα γίνει μετά το τέλος του κόσμου!


Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2012, 23:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόνο Εγώ ξέρω τι θα γίνει στο τέλος του κόσμου!

Μμμμ...με τέτοιες δηλώσεις, αποδεικνύεται ότι διάλεξες και ασορτί nickname!

quote:
Μόνο Εγώ ξέρω τι θα γίνει μετά το τέλος του κόσμου!

Ναι σιγά... Αυτό κι εγώ το ξέρω...
Μετά το τέλος του κόσμου, ο Τσακ Νόρρις αρχίζει τη ...μέρα του!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy