ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
parthenon
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 00:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε trexagireve και aitheroVamon σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση -μαλλον δεν την περιμενα και εξεπλαγην - θα επανελθω καποια στιγμη, θελω να μου διευκρινησετε καποια πραγματακια γιατι μαλλον " εχω αχταρμαδιαστει" με ολα αυτα που διαβαζω / ακουω κλπ Προς το παρον ομως νανι time ..... τα λεμε...

θελω = δυναμαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystikos_praktor
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2010, 21:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα ότι το 2012... θα έρθει μια ισχυρή ηλιακή καταιγίδα που θα μας σβήσει τα "φώτα" (ότι δουλεύει με ρεύμα και με δορυφόρο) κτλ.. γιατί δεν έχουμε πολύ όζον να προστεύτούμε όπως συνήθως και αυτό κάνει την ιονόσφαιρα αδύναμη... οπότε κάθε ηλιακή καταιγίαδα στο μέλον θα μας επιρεάζει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2010, 13:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι πιστεύω πως το 2012 θα περάσει και θα αρχίσει η παραφιλολογία για το 2018, το 2021 ή θα ακούσουμε την δικαιολογία ότι δεν συνέβη τίποτα επειδή έχει γίνει λάθος στην χρονολόγηση και δεν βρισκόμαστε στο 2012 αλλά στο 2007 - 2008.
Οπότε αυτή η κολώνια δεν το βλέπω να τελειώνει έτσι απλά...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2010, 16:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ηλιακες καταιγιδα εχουμε συνεχως , αλλες ισχυρες και αλλες λιγοτερο , αυτο που μας προστατευει απο αυτες ειναι το μαγνητικο πεδιο της γης , τωρα εαν θα δημιουργησει προβλημα ειναι αλλο θεμα , αλλα οπως εχει αποδειχθει μεχρι σημερα δεν υπηρξε κανενα προβλημα ... και πιστευω (θεωρω εαν θες) οτι και τωρα παλι τιποτα δεν θα γινει ...αλλωστε η επομενη μεγαλη ηλικαη καταιγιδα ειναι να γινει το 2014 (εαν θυμαμαι καλα.... και υπαρχει αλλωστε περιοδικοτητα 11 χρονων, η τελευταια μεγαλη ηταν το 2003!!!!!)

φυσικα ποτε δεν ξερουμε αλλα αυτη η αγνοια μας δεν μπορει να μας ΟΔΗΓΕΙ και να μας ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ Ο ΚΑΘΕ χλεχλες που λεει τα δικα του για να το πιστευουν ο ανιδεοι και να τσεπωσει τα φραγκα απο τις πωλησεις των βιβλιων ...

το 1000 μιλουσαν για καταστοφη , στην εμφανιση του χαλεϋ το ιδιο , το 1900 το ιδιο.. το 2000 το ιδιο ... .. το 2003 ηταν να ερθει ο νιμπιρου (ή καπως ετσι) αλλα δεν ηρθε ειπε να το καθυστερησει κατα κατι .... εεε το εχουν παρει εργολαβια οι ΕΙΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ και βαρενε αλυπητα ... ηδη στηνουν τις επομενες καταστροφες για το 2028, 36 κτλπ ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2010, 01:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kapoy διαβασα προσφατα οτι εχει αρχισει αν δημιουργειται στην ατμοσφαρα ενα νεο στρώμα πο υπηρχε και παλαιοτερα αλλα πλεον εχει εξαφανιστει....

οι πλήμμυρες στο πακισταν,οι φωτιες και οι καυσωνες στην Ρωσσια ισως ειναι καποια απο τα σημαδια της επερχομενης αλλλαγης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2010, 15:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ιδιο λεγαν/γραφαν και για την φωτια στην καλιφορνια με το σκαφος των Ε πισω απο το φεγγαρι που εκαιγε τους ΚΑΚΟΥΣ ! !!!!!

η φωτια ειναι φωτια και συμβαινει , τυχαια ή σκοπιμα ...
η πλημμυρα το ιδιο ...

η αγνοια μας και ο φοβος μας ειναι αυτος που μας μπερδευει ... μια ποιο προσεκτικη ματια ξεκαθαριζει ολα αυτα τα θεματα ...

ακομη ομως ψαχνω καποιον να βαλω στοιχημα οτι το 2012 δεν θα γινει απολυτως τιποτα !!!

διαβαστε , μαθετε πως λειτουγρει ο κοσμος μας και ο ανθρωπος και θα εκπλαγειτε με τα ψεματα και τις μπαρουφες που μας λενε καθημερινα ....


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 22:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.promitheasblog.com/2010/08/blog-post_19.html

το βρηκα τυχαια ψαχνοντας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 22:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γράφει κάπου ο τύπος
quote:
Δισεκατομμύρια διαστημόπλοια πάσης μορφής σε μέγεθος από μικρά μέχρι και σε μέγεθος πλανήτη, πλημμύρισαν όλο το ηλιακό μας σύστημα

Οκ .... έχει μεγάλο πρόβλημα ο τύπος .
δε χρησιμοποιεί έστω την απλή λογική (περισσότερους θα έπειθε)

Έχουμε να ακούσουμε ... πλάκα έχει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 22:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ηλιακες καταιγιδα εχουμε συνεχως , αλλες ισχυρες και αλλες λιγοτερο , αυτο που μας προστατευει απο αυτες ειναι το μαγνητικο πεδιο της γης , τωρα εαν θα δημιουργησει προβλημα ειναι αλλο θεμα , αλλα οπως εχει αποδειχθει μεχρι σημερα δεν υπηρξε κανενα προβλημα ... και πιστευω (θεωρω εαν θες) οτι και τωρα παλι τιποτα δεν θα γινει ...αλλωστε η επομενη μεγαλη ηλικαη καταιγιδα ειναι να γινει το 2014 (εαν θυμαμαι καλα.... και υπαρχει αλλωστε περιοδικοτητα 11 χρονων, η τελευταια μεγαλη ηταν το 2003!!!!!)

φυσικα ποτε δεν ξερουμε αλλα αυτη η αγνοια μας δεν μπορει να μας ΟΔΗΓΕΙ και να μας ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ Ο ΚΑΘΕ χλεχλες που λεει τα δικα του για να το πιστευουν ο ανιδεοι και να τσεπωσει τα φραγκα απο τις πωλησεις των βιβλιων ...

το 1000 μιλουσαν για καταστοφη , στην εμφανιση του χαλεϋ το ιδιο , το 1900 το ιδιο.. το 2000 το ιδιο ... .. το 2003 ηταν να ερθει ο νιμπιρου (ή καπως ετσι) αλλα δεν ηρθε ειπε να το καθυστερησει κατα κατι .... εεε το εχουν παρει εργολαβια οι ΕΙΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ και βαρενε αλυπητα ... ηδη στηνουν τις επομενες καταστροφες για το 2028, 36 κτλπ ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Έχε πίστη τέκνο μου και οι ηλιακές καταιγίδες θα βρούν αντιμέτωπη την πίστη σου...θα "λοξοδρομήσουν"...

Πού βρίσκεται ο Νιμπίρου...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2010, 23:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πού βρίσκεται ο Νιμπίρου...???

Μα καλά δεν καταλαβαίνεις ?
τα δισεκατομμύρια σκάφη που έχουν κατακλύσει το ηλιακό μας σύστημα
εμποδίζουν την θέαση του nibiru , έπεσε σε κυκλοφοριακό κι αυτός ο κακομοίρης καθε 26.οοο χρόνια κάνει μια βόλτα , κι έτυχε σε διαδήλωση όλων των φυλών του σύμπαντος ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 16:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πού βρίσκεται ο Νιμπίρου...???

που αλλου ,στην φαντασια μας ....

φαντασια μου πλανευτρα που λενε ??? εε εκει ακριβως !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wizardofthewhitemagic
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 17:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO 2012 AN KAI DEN EIMAI ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΡΩΦΗ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 700 ΧΡΟΝΙΑ

4232222Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2010, 19:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
που αλλου ,στην φαντασια μας ....

Η φαντασία μας που βρίσκεται?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 15:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2012: ΕΤΟΣ ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 15:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
User 120 έχεις έγκυρη πληροφορία ?
άμα είναι να αρχίσω μαζεύω προμήθειες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 17:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΌΛα ξεκίνησαν τον Απρίλιο του 1990 όταν ήμουν φαντάρος σε κάποιο νησί.
Δύο χρόνια πριν πάω φαντάρος είχα γράψει ένα βιβλίο (χειρόγραφα) επιστημονικής φαντασίας και παρουσίαζα έμμεσα τις εμπειρίες της
προσωπικής μου ζωής μέσω ενός φανταστικού πρωταγωνιστή που ζούσε στο
διάστημα και που ονομαζόταν Κ.... Μία Τρίτη, λοιπόν, του Απριλίου του '90 είχαμε πάει για νυχτερινή άσκηση. Κάναμε ό,τι κάναμε κι έπειτα ξαποστάσαμε στρατιώτες και αξιωματικοί. Με έκπληξή μου παρατήρησα ότι είχε δημιουργηθεί ένα πηγαδάκι μεταξύ στρατιωτών και αξιωματικών που συζητούσαν μεταφυσικά θέματα. Από περιέργεια παρεισέφρυσα κι εγώ σ' αυτό το πηγαδάκι, όχι για να συνεισφέρω στην συζήτηση, αλλά περισσότερο για ν' αφουγκραστώ διάφορες παράξενες ιστορίες και τοποθετήσεις. Από κάποια απόσταση παρατηρούσα ένα άτομο, το οποίο με κοιτούσε επίμονα και προκλητικά. Όταν κάποια στιγμή τελείωσαν οι όποιες συζητήσεις και σκορπίσαμε, επέστρεψα στην προηγούμενη θέση μου, που ήταν δίπλα σ' αυτό το άτομο το οποίο με κοιτούσε επίμονα. Μου είπε: "Καλά, εσύ τι δουλειά είχες να πας να συζητήσεις μ' αυτούς; Τόσο μεγάλη ανάγκη είχες ν' ακούσεις γι' αυτά που λέγανε; Έχω να σού πω εγώ πράγματα για σένα, που έτσι και τ' ακούσεις θα σού βγει το μυαλό από το κεφάλι". "Τι έχεις να μού πεις;" τον ρώτησα εγώ. "Αύριο στις 4 το μεσημέρι έχω σκοπιά στο τάδε σημείο. Έλα να με βρεις και θα σού αποκαλύψω πράγματα που θα πάθεις την πλάκα τής ζωής σου" μού είπε. "Τι πράγματα;" τον ρώτησα εγώ. "Δεν μπορώ να σού τα πω εδώ γιατί δεν είναι ο κατάλληλος τόπος και χρόνος. Έλα αύριο να με βρεις στις 4 το μεσημέρι στην σκοπιά που θα φυλάω" μού είπε.
Άρχισε να με πιάνει μια μικρή ταχυπαλμία, γρήγορα όμως τα ξέχασα όλα αυτά.
Την επόμενη μέρα και την ώρα που είχαμε συμφωνήσει ανηφόρισα προς την σκοπιά. "Τι είναι ρε όλα αυτά που μού έλεγες χθες, τα τόσο σημαντικά για την ζωή μου;" τον ρώτησα. "Ναι" μού είπε, "έχω πολύ σημαντικά πράγματα να σού πω, αλλά το μετάνιωσα. Καλύτερα να μην σού τα πω γιατί είναι πάρα πολύ σοβαρά και φοβάμαι ότι θ' ανοίξεις το στοματάκι σου και θα τα βγάλεις προς τα έξω. Και είναι τόσο σοβαρά, που η αποκάλυψή τους μπορεί να βάλει σε κίνδυνο το Θείο Σχέδιο που έχει εκπονηθεί για σένα".
Άρχισα ν' ανυσηχώ λίγο. "Τι είναι αυτά που λες ρε;" τού λέω, "ποιο Θείο Σχέδιο;". "Άστο" μού λέει, "είναι πολύ σοβαρά αυτά που έχω να σού πω και ενδεχόμενη αποκάλυψή τους δεν θα είναι για καλό κανενός. Φοβάμαι μήπως τα μαρτυρήσεις. Δεν σού έχω και πολλή εμπιστοσύνη". "Όχι, όχι" τού είπα, "μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να πω τίποτα σε κανέναν. ΤΑΦΟΣ!". Εκείνος ήταν ανένδοτος, αλλά εγώ είχα τόση περιέργεια που τον εκλιπάρισα να μού μιλήσει, σχεδόν έπεσα στα πόδια του και τον εκλιπαρούσα! Τότε εκείνος έδειξε να σπάει και μού είπε: "Εντάξει, θα σού μιλήσω" μού είπε. "Πρόσεξε όμως κακομοίρη μου μην πεις τίποτα σε κανέναν γιατί δεν πρόκειται να σού μιλήσω ξανά. Θα κάνω ότι δεν σε ξέρω και θα σε βγάλω και τρελό". "Εντάξει" τού είπα, "έχεις τον λόγο μου!".
Ξεκίνησε λοιπόν λέγοντάς μου ότι δεν έχω καμιά σχέση μ' αυτόν τον πλανήτη, ότι έχω γράψει δύο βιβλία και ότι το δεύτερο είναι εκείνο που μάς ενδιαφέρει. Έχεις γράψει ένα βιβλίο επιστημονικής φαντασίας που μόνο επιστημονικής φαντασίας δεν είναι, Κ.... (λέγοντας το αστρικό μου όνομα). Μού ανέφερε διαστημικές αποστολές, μάχες, ονόματα ηρώων, ονομασίες πλανητών, αστρικών συστημάτων, γαλαξιών, γεγονότα που συνέβησαν στο διάστημα εδώ και χιλιάδες χρόνια, όπως ακριβώς τα είχα γράψει εγώ στο βιβλίο μου πριν δύο χρόνια και που δεν είχα μιλήσει σε κανέναν γι' αυτό! "Ολα αυτά που έγραψες στο δεύτερο βιβλίο σου", μού είπε, "είναι δικές μας τηλεπαθητικές υποβολές που τις περισσότερες τις έλαβες σωστά. Δεν είναι φαντασίες αλλά η πραγματικότητα!".
Από εκείνη την στιγμή και έπειτα δεν αισθανόμουν πολύ καλά.Μ' έπιασε μια τρεμούλα, στην κυριολεξία δεν μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου για μια στιγμή. Αναγκάστηκα όμως να σταθώ γιατί από τον φόβο μου μ' έπιασε κόψιμο κι έφυγα βολίδα για τις τουαλέτες. "Θα επανέλθω σε λίγο" τού είπα, λέγοντάς μου "εντάξει, θα σε περιμένω να συνεχίσουμε".
Όταν βάδιζα ξανά προς την σκοπιά σκεφτόμουν: "Τι έγινε τώρα ρε παιδιά, ονειρεύομαι; Πώς είναι δυνατόν να τα γνωρίζει όλα αυτά το άτομο;".
Στις συζητήσεις που ξεκινήσαμε υστέρως, φάνηκε να έχει πολλές επιστημονικές γνώσεις, να γνωρίζει πράγματα αδιανότητα και ακατανόητα για οποιονδήποτε γήινο και το παράδοξο ποιο είναι ξέρετε; Τον γνώριζα και τον ζούσα από κοντά για ένα εξάμηνο και όποιος τον έβλεπε θα έλεγε: "Αυτός; Αυτός μου μοιάζει για ένα άξεστο χωριάτη-αγρότη, που ίσα-ίσα γνωρίζει από ανάγνωση και γραφή, που ακούει δημοτική μουσική και που τα ενδιαφέροντά του είναι ό,τι και αυτά των ζώων!". Ξαφνικά, λοιπόν, αυτό το "πράγμα" όπως θα έλεγε κανείς μεταμορφώθηκε σε κάτι το διασυμπαντικό... τι να πω κι εγώ...
Να μην τα πολυλογώ, είχαμε αρκετές συναντήσεις, είπαμε πολλά, έμαθα αρκετά εξωπραγματικά, για το μέλλον μου, την Γη, το Σύμπαν, κάποια στιγμή όμως δεν βάστιξα καιεκμηστηρεύτηκα τις επαφές που είχα μαζί του σε κάποιον. Εκείνος τις αποκάλυψε σε κάποιον άλλον, αυτός ο άλλος σε κάποιον άλλον και όπως συμβαίνει σ' αυτές τις περιπτώσεις, ώσπου να φταρνιστείς το μαθαίνει το μισό στρατόπεδο. Να μην σάς πω όταν συνέβη αυτό με ποιον τρόπο με κοίταζε... Προσπαθούσα να τού εξηγήσω πώς ό,τι συνέβη ήταν μια άτυχη στιγμή πάνω σε μια έξαρση ενθουσιασμού, βλακείας, απερισκεψίας, εκείνος όμως έκανε πράξη αυτά που μού είχε υποσχεθεί. Έκανε πως δεν με γνώριζε και προσπάθησε στο τέλος να με βγάλει και τρελό.
Πέρασαν κάποιες βδομάδες, χρονικό διάστημα αιώνα για μένα, που προσπαθούσα να βάλω σε τάξη τις σκέψεις μου, ώσπου και εμφανίστηκε ένας άλλος στην θέση του (ο κεντρικός κόμβος της υπόθεσης). Αυτός μού αποκάλυψε ότι το άτομο που σου είχε πει αυτά τα πράγματα ήταν ένας ασήμαντος γήινος και ότι αυτός τού έκανε τηλεπαθητικές υποβολές για να μού πει αυτά τα πράγματα. Μού αποκάλυψε πως ήταν εκείνος που περιέγραφα στο βιβλίο μου ως το άτομο που συμμετείχαμε σε διάφορες διαστημικές περιπέτειες. Επίσης (κι αυτό είναι πολύ σημαντικό ή σημαδιακό για όσους διαβάζουν αυτές τις αράδες), μού αποκάλυψε πως ανήκε στην αποκρυφιστική οργάνωση Καμπαλά.
Συνέβησαν πολλά από τότε, έμαθα εξωφρενικά πράγματα που ίσως να μην έχουν ακουστεί πουθενά στον πλανήτη, αλλά λυπάμαι δεν θ' αποκαλύψω τίποτα εδώ για ευνόητους λόγους... Άλλωστε, αν το έπραττα, θα με περίμεναν χιλιάδες ζουρλομανδύες. Έχω αποτραβηχτεί στο καβούκι μου και περιμένω μιαν ευκαιρία εις χρόνον μέλλοντα του μελλοντικού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 17:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ερώτηση μόνο ,
γιατί μπήκες όμως στη διαδικασία να γράψεις στο φορουμ και να πει ολα αυτα απο τη στιγμή που δεν είσαι διατεθειμένος να μας πεις την ιστορία σου .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero Διεγραμμένος Λογαριασμός
Διεγραμμένος Λογαριασμός


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 18:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero Διεγραμμένος Λογαριασμός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
User 120

...αλλά λυπάμαι δεν θ' αποκαλύψω τίποτα εδώ για ευνόητους λόγους...


Ούτε τον τίτλο του βιβλίου μπορείς να πεις?

Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 18:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AitheroVamon, η ιστορία αυτή έχει μεγάλο μπέρδεμα. Μιλάμε για γεγονότα είκοσι ετών και βάλε. Έχω ξεχάσει πολλά πράγματα από αυτά που άκουσα και ο λόγος γι' αυτό είναι ότι έχασα κάποια σημειωματάρια με χρήσιμες πληροφορίες. Είναι λοιπόν αδύνατο για μένα να θυμηθώ όλον αυτόν τον ορυμαγδό πληροφοριών και μηνυμάτων. Όσο γι΄ αυτό που είπες, γιατί μπήκα στον κόπο δηλαδή να γράψω στο forum, ίσως να θέλω να στείλω ένα μήνυμα σε κάποιους ότι γνωρίζω πέντε πράγματα παραπάνω για το 2012, δίχως να μπω στον κόπο να βγάλω προς τα έξω στοιχεία που φαντάζουν εξωπραγματικά. Ξέρεις, δεν έχω καμία όρεξη να γίνω περίγελως. Αυτά που άκουσα, αυτά που μού εκμυστηρεύτηκαν, απέχουν πολύ απ' ό,τι ακούμε και διαβάζουμε στις μέρες μας. Στο μεγαλύτερο μέρος τους αφορούσαν πράγματα που συνέβησαν στο σύμπαν από 600.000 χρόνια έως και το 14.000 π.Χ. Επίτηδες δεν μού τα είπαν όλα, μού έκρυψαν πράγματα που ανακάλυψα εγώ μόνος μου αργότερα και είναι απείρως συγκλονιστικότερα και παραπέμπουν σε γεγονότα και καταστάσεις
εκατοντάδων εκατομμυρίων ή και δισεκατομμυρίων ετών. Να τελειώσω μ' αυτό: Αν δεν μού έλεγαν όλα αυτά τα γεγονότα που είχα γράψει στο δεύτερο βιβλίο μου και που δεν υπήρχε κανένας τρόπος να τα γνωρίζουν γιατί δεν με γνώριζαν και γιατί δεν είχα αποκαλύψει τίποτα σε κανέναν, να είσαι απόλυτα σίγουρος πως δεν θα πίστευα τίποτε και θα τα θεωρούσα παλαβομάρες. Ύστερα απ' αυτό όμως, το σκέφτομαι διαφορετικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 18:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ρε και να είχα επιλέξει την ψυχιατρική, χρυσές δουλειές θα είχα, χρυσές δουλειές

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 18:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρα
άσχετα με τι σου είπαν και τι ανακάλυψες ,
εσυ υποστηρίζεις δηλαδή οτι το 2012 ετοιμάζετε ένας διαγαλαξιακός πόλεμος τον οποίον βέβαια εμείς δεν έχουμε ιδέα
(και πως να έχουμε βέβαια αφου ακόμα και την ύπαρξη τους αγνοούμε)
και θα έρθουν δλδ να μας καταστρέψουν κι εμάς ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 19:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άθεε, οι ψυχίατροι είναι πιο τρελοί κι απ΄ τους τρελούς. Εγώ έκανα μια πολύ σοβαρή διευκρίνηση. Δεν θα έδινα καμία σημασία σ' αυτά που μού είπαν αν δεν μού έλεγαν πράγματα που ήταν αδύνατο να γνωρίζουν. Αν εσύ έγραφες ένα μυθιστόρημα, δεν έλεγες σε κανέναν τίποτα και έπειτα από κάποια χρόνια συναντούσες ένα άγνωστο άτομο και σου έλεγε με το νι και με το σίγμα τί είχες γράψει μέσα σ' αυτό, πες μου σε παρακαλώ τι θα σκεφτόσουν και ποια θα ήταν η αντίδρασή σου. Θα το περνούσες στο ντούκου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 19:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας λες δηλαδή πάνω κάτω κάτι σαν αυτό που παράθεσε ο
hurricane21 παραπάνω

για δες αυτό το link, και περιμένω απάντηση σου :

http://www.promitheasblog.com/2010/08/blog-post_19.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 19:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άρα άσχετα με τι σου είπαν και τι ανακάλυψες ,
εσυ υποστηρίζεις δηλαδή οτι το 2012 ετοιμάζετε ένας διαγαλαξιακός πόλεμος τον οποίον βέβαια εμείς δεν έχουμε ιδέα
(και πως να έχουμε βέβαια αφου ακόμα και την ύπαρξη τους αγνοούμε)
και θα έρθουν δλδ να μας καταστρέψουν κι εμάς ?


Φίλε AitheroVamon, κάποιοι έχουν ιδέα. Κάνε ένα σερφάρισμα στο διαδίκτυο και θα βρεις διάφορα γι' αυτό το θέμα. Ο διαγαλαξιακός πόλεμος δεν θα περιλαμβάνει τους γήινους, θα διεξαχθεί μεταξύ των δυνάμεων της Διαγαλαξιακής Αυτοκρατορίας κι εκείνης των Αποστατών. Η NASA το γνωρίζει αυτό, αυτά τα σκάφη έχουν παρατηρηθεί και από τηλεσκόπια, έχει διαταχθεί όμως να μην βγει τίποτα προς τα έξω. Τώρα, ό,τι και να σού πω εγώ μικρή σημασία θα έχει, μόνος σου θα πρέπει να το ψάξεις το θέμα μέσω διαδικτύου και να διασταυρώσεις τα όποια στοιχεία βρεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 19:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν οι πληροφορίες σου πηγάζουν απο το internet φίλε μου ,
το ενδιαφέρον μου σταμάτα εδώ .
Εχω ψάξει αρκετά και εχω σχηματίσει άποψη για αυτά που ανακυκλώνονται στο internet .
Σ' ευχαριστώ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 20:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε AitheroVamon, κάποιοι έχουν ιδέα. Κάνε ένα σερφάρισμα στο διαδίκτυο και θα βρεις διάφορα γι' αυτό το θέμα. Ο διαγαλαξιακός πόλεμος δεν θα περιλαμβάνει τους γήινους, θα διεξαχθεί μεταξύ των δυνάμεων της Διαγαλαξιακής Αυτοκρατορίας κι εκείνης των Αποστατών. Η NASA το γνωρίζει αυτό, αυτά τα σκάφη έχουν παρατηρηθεί και από τηλεσκόπια, έχει διαταχθεί όμως να μην βγει τίποτα προς τα έξω.

μάλιστα,έπιασε η νασα κάτι εκατοντάδες χιλιάδες άτομα που έχουν τηλεσκόπιο και τους είπε να μην πουν τίποτα

ρε τι καραγκιόζης ήμουν και δεν επέλεξα την ψυχιατρική

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 20:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ έκανα μια πολύ σοβαρή διευκρίνηση. Δεν θα έδινα καμία σημασία σ' αυτά που μού είπαν αν δεν μού έλεγαν πράγματα που ήταν αδύνατο να γνωρίζουν. Αν εσύ έγραφες ένα μυθιστόρημα, δεν έλεγες σε κανέναν τίποτα και έπειτα από κάποια χρόνια συναντούσες ένα άγνωστο άτομο και σου έλεγε με το νι και με το σίγμα τί είχες γράψει μέσα σ' αυτό, πες μου σε παρακαλώ τι θα σκεφτόσουν και ποια θα ήταν η αντίδρασή σου. Θα το περνούσες στο ντούκου;

αν έχεις δει την ταινία A Beautiful Mind με τον ράσελ κρόου τότε θα καταλάβεις ότι το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια, δημιουργεί μέχρι και ανύπαρκτους ανθρώπους γύρο του

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 20:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μας λες δηλαδή πάνω κάτω κάτι σαν αυτό που παράθεσε ο
hurricane21 παραπάνω

για δες αυτό το link, και περιμένω απάντηση σου :

http://www.promitheasblog.com/2010/08/blog-post_19.html


Κάτι σαν αυτό και πολλά άλλα (περί διαστημοπλοίου Σελήνης κ.λ.π) Επίσης θα σού συνιστούσα να μελετήσεις και κείμενα τής Ο.Ε.Α, αν και σε πολλά σημεία διαφωνώ μαζί της, διότι αυτά που μού έμαθαν διαφέρουν με την κοσμοθεωρία της. Το Σύμπαν για παράδειγμα δεν είναι κάτι πεπερασμένο όπως ισχυρίζεται η Ο.Ε.Α. Ας υποθέσουμε ότι εγώ παρατηρώ ένα πακέτο τσιγάρα. Το παρατηρώ μακροκοσμικά, είμαι σε θέση να αντιληφθώ το πού αρχίζει και πού τελειώνει. Ιδιοκοσμικά, δηλαδή κάποιος που ζει στα μόρια, στα άτομα του πακέτου, όπως εμείς σ' αυτό το σύμπαν, δεν είμαστε σε θέση να αντιληφθούμε τα ακριβή ή ανακριβή όριά του ήτοι τα σημεία εκκίνησης και τα σημεία τερματισμού του. Από την ιδιοκοσμική μας πλευρά όμως μπορούμε να υποθέσουμε ότι το σύμπαν είναι άπειρο γιατί και τα αντικείμενα που βλέπουμε αποτελούνται από ύλη, δηλαδή μόρια, άτομα, ηλεκτρόνια, τα οποία αποτελούν σμικρογραφία των πιο μακροσκοπικών αντικειμένων. Για να σού δώσω να καταλάβεις καλύτερα, το πιο μικρό αντικείμενο που δύναται να παρατηρήσει ένας άνθρωπος δια γυμνού οφθαλμού είναι, ας πούμε, ένας κόκκος άμμου. Σκέψου τώρα πόσοι κόκκοι άμμου θα μπορούσαν να απαρτίζουν την Γη δια στεριάς, θαλάσσης και αέρος (αμέτρητοι). Πόσοι από αυτούς τους κόκκους θα μπορούσαν να χωρέσουν σε ένα ηλιακό σύστημα, πόσοι σε έναν γαλαξία και πόσοι σε ένα σύμπαν, που κι αυτό θα μπορούσε να είναι ένας κόκκος άμμου μιας παραλίας ενός άλλου πλανήτη, που ανήκει σε κάποιο άλλο ηλιακό σύστημα κι αυτό σε κάποιον άλλον γαλαξία κι αυτός σε κάποιο άλλο σύμπαν. Η όλη διαδικασία δεν έχει τελειωμό μικροκοσμικά και μακροκοσμικά. Για να αντιληφθείς τα σύνορα ενός σύμπαντος θα πρέπει να το κοιτάξεις μικροκοσμικά όπως ένας άνθρωπος το πακέτο με τα τσιγάρα. Τί αντιλαμβάνεσαι εσύ τώρα από αυτό; Ότι από μια άλφα οπτική γωνία (μακροκοσμικά) το σύμπαν είναι πεπερασμένο διότι βλέπεις τα σύνορά του. Από μια β οπτική γωνία (ιδιοκοσμικά), περιεχόμενος μέσα σ' ένα σύμπαν δεν είσαι σε θέση να πεις με βεβαιότητα αν είναι πεπερασμένο γιατί αδυνατείς να δεις ή να καταλάβεις τα σύνορά του. Και από μια γ οπτική γωνία (μικροκοσμική) που είναι παρένθετη της ιδιοκοσμικής, φαντάζεσαι και μόνο ότι η όλη διαδικασία δύναται να έχει συνέχεια στο εσώτερα μικρό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 20:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά και κατανοητά αυτά που λες φίλε μου , και θα μπορούσε να γίνει μια κουβέντα σοβαρή και ενδιαφέρουσα .
Εκει όμως που έκανες το λαθος (κατά τη γνώμη μου) ειναι να πεις οτι εσυ γνωρίζεις τι θα γινει το 2012 μονο για να το πεις , ετσι τουλάχιστον το κατάλαβα εγώ , απο τη στιγμη που λες "δεν μπορω να πω τίποτα αλλο , παρα μονο οτι ξερω πράγματα που δεν μπορω να μοιραστώ" γι αυτο σου ειπα παραπάνω τοτε "ποιος ο σκοπός του κόπου σου" ....

Τελος πάντων να μη μακρηγορούμε , εγω ειμαι απο τους ανθρώπους που δεν πείθομαι εύκολα (χωρις στοιχεία) γιατί και 5-10 γνώσεις εχω απο τη μια , και απο την αλλη γνωρίζω πολυ καλα οτι αυτα που κατανοεί η ανθρωπότητα σήμερα είναι σταγόνα στον ωκεανό .
Κι αν θες δε θα εκπλησσόμουν καθόλου κάποια στιγμή να δω εναν αλλο πολιτισμό να επισκεπτόταν τη γη (με όποιες διαθέσεις) γιατί πολυ απλά δεν μπορώ να αποκλείσω την ύπαρξη τους , απο την αλλη βέβαια θα είμαι καυστικότατος σε ιστορίες απαγωγών , πειραμάτων , πράσινων όντων , κτλ ....

Απο τα λεγόμενα σου ομως βλέπω οτι είσαι κι εσυ του άποψης (που απορρίπτω κατηγορηματικά)οτι το ηλ. σύστημα εχει κατακλυστεί απο εκατομμύρια σκάφη ...που ήρθαν βέβαια λίγο νωρίτερα και περιμένουν να σημάνει μεσάνυχτα 2012 .........
Κι επειδή καταλαβαίνω οτι δεν είσαι διατεθειμένος να δώσεις στοιχεία για τα δικά σου πιστεύω , το σταματάμε εδώ .

Δεν σε περιγελώ , απλά διαφωνώ , ποιος έχει δίκιο η άδικο θα δείξει
(αν προλάβουμε και φτάσουμε στο '12)

Edited by - AitheroVamon on 29/08/2010 20:54:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 21:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
"Ολα αυτά που έγραψες στο δεύτερο βιβλίο σου", μού είπε, "είναι δικές μας τηλεπαθητικές υποβολές που τις περισσότερες τις έλαβες σωστά. Δεν είναι φαντασίες αλλά η πραγματικότητα!".

Χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας είναι πολύ καλή ταινία το Inception... δείτε τη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy