ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 11:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven
quote:
Πλανήτης που θα περάσει (ΝΙΒΙRU)
Δε σου στεκει γιατι ειναι μουφα
quote:
κομήτη-μετεωρίτη που θα πέσει

Καθε 100 χρονια πεφτουν ουρανια σωματα.. οχι εκατομμυρια, χτες ειχε εκπομπη στη ΝΕΤ και τα ειπαν σωστα. Παρακολουθουν ΟΛΑ τα σωματα που "περιφερονται" κοντα στη Γη και με την πρωτη ανησυχητικη διαφορα στις πορειες αυτων των σωματων ειδοποιουνται. Τιποτα δε γινεται εκει πανω χωρις να το μαθαινουμε εμεις εδω κατω. Τωρα αν ξαφνικα μας χτυπησει κατι χωρις να εχουμε προειδοποιηθει.. αυτο σημαινει οτι δεν ΗΘΕΛΑΝ να μας ειδοποιησουν, οχι οτι δεν καταλαβαν τιποτα.
quote:
αναβάθμιση dna

Οπως ειπα και πιο πριν θα υπαρξουν αλλαγες στις μεχρι τωρα γνωστες δυνατοτητες του ανθρωπου. Η πιο σημαντικη αλλαγη θα ειναι το περασμα μας στην Πεμπτη Διασταση που αυτοματως σημαινει νεες ανθρωπινες δυναμεις. Και υπαρχουν πολλες διαστασεις ακομα.....
quote:
έλευση αντίχριστου

Ελπιζω να μην εχουμε φτασει στο σημειο να το θεωρουμε κ αυτο παραθυμι, ελεος παιδια.. Δε χρειαζονται και πολλα για να καταλαβεις οτι ειναι κοντα η ωρα του. Δε λεω τιποτα αλλο.
quote:
έλευση μεσία

Για οσους πιστευουν οτι θα γινει : ειναι υπερβολικα(με ολη τη σημασια της λεξεως) ΝΩΡΙΣ για να το συζηταμε τωρα.
quote:
ψέυτικη έλευση μεσία

Οπως ειπαμε και την κυριακη, μετα την εκπομπη του χαρδαβελα, αυτο το βιντεακι περιγραφει καπως τα πραγματα :http://www.youtube.com/watch?v=8kJyLW6SVc0
quote:
παγκόσμιος πόλεμος

Δεν εχει πολλες πιθανοτητες να γινει, ειναι πλεον σιγουρο. Απο οποια πλευρα και να το δεις. Προφητειες, γεωστρατηγικες μελετες, πολιτικο παρασκηνιο κλπ. Απο ολες τις πλευρες ειναι σιγουρο.

Και αφησα τα δυο καλυτερα για το τελος... "επιστροφή "θεών"" & "ΕΛ" ..

______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 12:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλουσα με ενα παληκαρι πριν απο λιγο, ξενος, και κοιταχτε τι μου γραφει :

these questions are far from complex. the answers are as plain as the nose on our faces.
people just refuse to believe. they refuse because they fear the answers. they fear the answers because they do not understand them. it is human nature to fear what they do not understand. they choose to remain in their ignorance because it is truly bliss. but it is also human nature to want to know. the human way of thinking is one paradox after the other. this will trigger its inevitable down fall.

Το μονο λαθος του ειναι "η αναποφευκτη πτωση του ανθρωπου" που φυσικα δε θα γινει κατι τετοιο. Αληθεια.. ολοι οσοι αποριπτουν κατι τετοια θεματα, εχουν καταφερει να βαλουν τον ΕΓΩΙΣΜΟ τους στην ακρη, να ΑΝΟΙΞΟΥΝ τα ματια τους και πολλα αλλα.. πριν αποκλεισουν οτιδηποτε δεν τους "καθεται" συμφωνα με αυτα που εχουν μαθει απο μικροι Γιατι ετσι δρουν ολοι, οτι εχουν μαθει μεγαλωνοντας, το εφαρμοζουν. Τι γινεται ομως οταν αυτα που εχεις μαθει ειναι ψευτικα, το υποσεινηδειτο μας εχει μαθει να διαγραφει οτι φαινεται γραφικο κλπ.. Τι ειναι το γραφικο ; Γιατι το θεμα των ΕΛ οπως και πολλα αλλα μας φαινεται γραφικο ; Μηπως αυτο εξηπηρετει τα συμφεροντα εκεινων που διελυσαν την αντιληψη μας μεσω των ΜΜΕ ;

Λοιπον.. υπαρχει καποιος που γνωριζει την ιστορια των ΕΛ ? Θελω να ακουσω επιχειρηματα και αποδειξεις για το καθε τι, οχι αυτο ειναι "Ελληνοκεντρικη θεωρια" και δεν ασχολουμαι. Το λεω με ολη την καλη διαθεση και δεν κανω τον εξυπνο, αλλα πιστευω οτι ο σωστος τροπος ειναι αυτος και οχι επιφανιακες δουλειες.

Μελετατε ΤΑ ΠΑΝΤΑ και μη διαμορφωνετε αποψη απο τον καθε ΑΣΧΕΤΟ που βγαινει στην τηλεοραση και λεει οτι θελει. Βγηκε ο λαζοπουλος μια, βγηκε ο θεμος δυο.. ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝΕ ΣΤΑ ΣΑΙΤ & ΤΑ ΜΠΛΟΓΚ, ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ΤΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ.. και παει, πειστηκαν ολοι οτι ο Λιακο ειναι γελοιος. Αυτος ειναι ο λογος που δε θελεις να το εξετασεις καν το θεμα φιλε craven? Επειδη ειναι "γραφικο" και το κοροιδευουν δυο τρεις τυχαρπαστοι, ασχετοι που τυχαινει να εχουν δημοσιοτητα ? Η το δουλεψες και μετα απο δικα σου συμπερασματα κατεληξες στο οτι δεν ισχυει ; Γιατι αν εκανες το πρωτο.. χμμ ολοι το πρωτο κανουν δηλαδη αλλα θελω να πιστευω οτι εδω μεσα τα πραγματα ειναι καπως πιο "ψαγμενα" και δε χαφτουμε αμασητες κουβεντες.

**Ξεχασα να πω οτι "επιστροφη των θεων" εννοειται οτι δε θα υπαρξει αφου ενας ειναι ο Θεος. Ειπαμε.. Στο αλλο θεμα εστιαζω για την ωρα. Το τι επιστροφες θα γινουν και απο ποιους ειναι αλλη ιστορια**

______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..

Edited by - Elandili on 18/06/2009 12:22:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 12:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
people just refuse to believe. they refuse because they fear the answers. they fear the answers because they do not understand them. it is human nature to fear what they do not understand. they choose to remain in their ignorance

"Οι ανθρωποι απλα αρνουνται να πιστεψουν. Αρνουνται να πιστεψουν επειδη φοβουνται τις απαντησεις. Φοβουνται τις απαντησεις επειδη δεν τις καταλαβαινουν. Ειναι στη φυση του ανθρωπου να φοβαται αυτα που δεν κατανοει. Επιλεγουν να βολευτουν στην αγνοια τους.."

Αυτα τα λογια ειναι οτι πρεπει για το συγκεκριμενο θεμα.

______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 13:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας...
εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ ακι δεν προλαβαινω να διαβαζω.
μου εκανε εντυπωση η αναπτυξη του θεματος και οι διαφορες θεωριες που ανανπτυσονται οπως επισης μου εκανε εντυπωση και ο φιλος μας elandili(συγνωμη αν δεν το εγραψα σωστα) ο οποιος φαινεται να γνωριζει καποια πραγματα και να εχει μερικες ενδιαφερουσες θεωριες...

θα ηθελα να ρωτησω λοιπον μιλας φιλε μου πως το 2012 θα ερθει η ανοδος σε μια ανωτερη διασταση.αυτη η ανοδος θα ερθει αποτομα ή θα εξελιχθει σταδιακα?γνωριζεις αν υπαρχουν ηδη ατομα που ξερουν τι θα γινει χωρις να εχουν πληροφοριες απο πουθενα?

η ανοδος στην 5η διασταση που αναφερεις δεν ειναι αυτη που θα μας επιτρεψει να ταξιδεψουμε στο συμπαν?τι πιστευεις εσυ οτι ειναι η 5η διασταση και ποιες αλλαγες θα επιφερει?

αναφερεις πως το 2012 δεν θα ερθει κανεις γτ ειναι πολυ νωρις για να εμφανιστουν,ξερεις ποτε θα γινει αυτη η εμφανιση?


εχω αρκετες ακομα ερωτησεις αλλα δεν θελω να σας κουραζω οποτε προς το παρον σταματαω εδω....

σας ευχαριστω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 13:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δε σου στεκει γιατι ειναι μουφα

Δεν διαφωνώ :)

quote:
κομήτη-μετεωρίτη που θα πέσει

Χμ νομίζω καταλαβαίνεις τι εννοώ.. μιλάω καθαρά για παγκόσμια καταστροφή.. και τέτοιο αντικείμενο πέφτει κάθε 100.000.000 χρόνια κατά μέσο όρο και όχι ανά 100 χρόνια.. είμαστε ξεκάθαροι νομίζω για το τι μιλάμε :P
Btw όχι δεν μπορεί κανείς να παρακολουθήσει όλα τα ουράνια σώματα ούτε να υπολογίσει όλους τους άπειρους και απρόβλεπτους παράγωντες.. τώρα αν θες να εφησυχαστείς το τι λένε στην Νετ κανένα πρόβλημα :P

quote:
Οπως ειπα και πιο πριν θα υπαρξουν αλλαγες στις μεχρι τωρα γνωστες δυνατοτητες του ανθρωπου. Η πιο σημαντικη αλλαγη θα ειναι το περασμα μας στην Πεμπτη Διασταση που αυτοματως σημαινει νεες ανθρωπινες δυναμεις. Και υπαρχουν πολλες διαστασεις ακομα.....

Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν το ξέρω αλλά δεν το απορρίπτω κιολας :) δεν θα ήταν άσχημη εκδοχή οπότε γιατί όχι..
Πάντως πέρα απο τις παραπάνω ανθρώπινες δυνάμεις που θεωρούν μερικοί ότι θα αποκτήσουμε .. ελπίζω ότι θα συνοδευτεί με θετική αλλαγή στο επίπεδο γνώσης και χαρακτήρα.. γιατί αλλιώς το μόνο που θα κατάφερνε κάποιος με μια τέτοια "αναβάθμιση" θα ήταν να μας ξεπαστρέψει γρηγορότερα με το να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας ευκολότερα :)

quote:
Ελπιζω να μην εχουμε φτασει στο σημειο να το θεωρουμε κ αυτο παραθυμι, ελεος παιδια.. Δε χρειαζονται και πολλα για να καταλαβεις οτι ειναι κοντα η ωρα του. Δε λεω τιποτα αλλο.

Δεν μπορώ ούτε εδώ να εκφέρω γνώμη γιατί για να το δεχτώ αμάσητο θα πρέπει να φτάσω κάπως εκεί.. περνώντας απο θρησκείες ή απο την έννοια του κακού και για να γίνει αυτό θα πρέπει να αλλάξει πρώτα η σκέψη μου και η φιλοσοφία μου... οπότε θα σε απογοητεύσω για την ώρα :)

quote:
Για οσους πιστευουν οτι θα γινει : ειναι υπερβολικα(με ολη τη σημασια της λεξεως) ΝΩΡΙΣ για να το συζηταμε τωρα.

Τα ίδια

quote:
Οπως ειπαμε και την κυριακη, μετα την εκπομπη του χαρδαβελα, αυτο το βιντεακι περιγραφει καπως τα πραγματα :http://www.youtube.com/watch?v=8kJyLW6SVc0

Όπως είπα δεν το θεωρώ αδύνατο σενάριο.. αλλά δεν το θεωρώ κάτι "σημαντικό" για θεωρίες τέλους ή αλλαγής οπότε αν γίνει δεν νομίζω να χει σχέση με το ίδιο το 2012.. ο άνθρωπος έχει ιστορία δουλέματος ακόμα στην πλάτη του αυτό είναι γεγονός.

quote:
Δεν εχει πολλες πιθανοτητες να γινει, ειναι πλεον σιγουρο. Απο οποια πλευρα και να το δεις. Προφητειες, γεωστρατηγικες μελετες, πολιτικο παρασκηνιο κλπ. Απο ολες τις πλευρες ειναι σιγουρο.

Ούτε το 40 είχε νόημα να γίνει αλλά έγινε... σίγουρα δεν έχει νόημα να γίνει τώρα αλλά πρέπει να ξέρεις ότι τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς αλλιώς θα ζούσαμε σε έναν στάσιμο κόσμο με τις ίδιες υπερδυνάμεις τα ίδια σύνορα κτλ κτλ... δεν συμβαίνει αυτό.. τα συμφέροντα αλλάζουν οι εποχές αλλάζουν και αν θεωρηθεί πως "πρέπει" να γίνει θα γίνει.. τώρα για προφητείες κτλ.. όπως είπα οι προφητείες για να ισχύουν πρέπει να στηρίζοντε στο πεπρωμένο που να μην αλλάζει.. επειδή λοιπόν δεν θεωρώ την ζωή μου ανούσια και γραμμένη σε ένα βιβλίο πριν καν την ζήσω μόνο και μόνο γιαυτό θα ευχόμουν να μην ισχύουν de facto.. δεν λέω ότι δεν μπορεί να ισχύουν προσοχή... αλλά αν ισχύουν, ισχύουν με τα δεδομένα της στιγμής που δώθηκαν

quote:
Και αφησα τα δυο καλυτερα για το τελος... "επιστροφή "θεών"" & "ΕΛ" ..

Επειδή δεν έχεις καταλάβει την σκέψη μου στα πράγματα θα στο πώ αλλιώς.. ΔΕΝ απορρίπτω τίποτα.. ούτε αν υπάρχει θεός ούτε αν υπάρχει αντίχριστος ούτε αν υπάρχουν ΕΛ, νεφελίμ και δεν ξέρω γω τι άλλο.. αλλά επειδή είμαι άνθρωπος ελεύθερος με ελεύθερη σκέψη έχω δικαίωμα να "απορρίπτω" έναν θεό αν τον θεωρώ αιμοδιψή (και ας υπάρχει και ας το γνωρίζω) να "απορρίπτω" τους κάθε ΕΛ που είναι ανώτεροι και οι εκλεκτοί τους θα είναι ο κάθε έλληνας (και ας υπάρχουν και ας το γνωρίζω) και γενικά "απορρίπτω" κάθε τι (πρόχεχε τα εισαγωγικά.. όχι αρνούμε την ύπαρξή του.. έχει διαφορά) που είναι ενάντια στα πιστεύω μου σαν ελεύθερος άνθρωπος.. δεν θέλω λοιπόν κανέναν "θεό" απ τον ουρανό να με σώσει, κανέναν πραγματικό θεό να με βάλει να σκοτώσω γιατί έχει σχέδιο, κανέναν ΕΛ να κανονίσει το μέλλον μου κτλ κτλ.. μπορείς τώρα να καταλάβεις τον τρόπο σκέψης μου καλύτερα :) Τώρα αν κάποιοι θέλουν να θεωρήσουν τους εαυτούς τους πρόβατα που θα ακολουθήσουν τα γούστα τρίτων (Θεών, Έλ και δεν ξέρω γώ τι) είναι και δικαίωμα τους και στην φύση του ανθρώπου.. αλλά εγώ έχω το δικαίωμα να είμαι ελεύθερος και ας το πληρώσω ακριβά κάποτε :)

ps. Εκτός απ τους ανθρώπους που αρνούντε να πιστέψουν να ξέρεις ότι υπάρχουν και κάποιοι ανόητοι που απλά αρνούντε να ακολουθήσουν :)

Edited by - Craven on 18/06/2009 13:53:37

Edited by - Craven on 18/06/2009 14:01:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 13:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εντάξει λοιπόν το 2012 θα γίνουμε όλοι σούπερμαν και σούπεργκερλ
ο αντίχριστος θα γίνει ο λεξ λούθορ και όλοι μαζί θα γράψουμε χρυσές σελίδες στο ψυχιατρικό σύλλογο

3 χρόνια και 6 μήνες πριν τον ζουρλομανδύαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 14:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ να γίνω batman γιατί να διαφέρω απ τους υπόλοιπους? :PΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 14:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά ρε παιδιά, έχει γίνει ένα μπέρδεμα, μεταξύ αυτών
που θα γίνουν κι αυτών που περιμένουν κάποιοι ότι θα γίνουν..
Αλλά, συνολικά,ολοι περιμένουν τον άνθρωπο να εξελιχθεί
και να ζήσουμε ένα ανώτερο πνευματικό επίπεδο,σε ένα καλύτερο κόσμο αύριο....
Αυτά είναι τα στάνταρ...
Οι καταστροφές, οι λιμοί, οι καταποντισμοί, αποτελούν
λογικές κατίνας...
Αυτά, δεν είναι ασυνήθιστα...
Ψάξτε τα ασυνήθιστα, αν λέμε ότι αυτό που θα γίνει θα φέρει μια μεγάλη αλλαγή στον άνθρωπο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 14:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ να γίνω batman γιατί να διαφέρω απ τους υπόλοιπους? :P

κοίτα αν είναι έτσι εγώ τότε θα γίνω ο dark claw που είναι μίξη μπάτμαν και γούλβεριν

το μόνο μπέρδεμα τρέχα είναι ότι στην εποχή μας υπάρχουν ακόμη άτομα που χάφτουν με ορθάνοιχτο στόμα όποια κοτσάνα τους σερβίρουν σαν να ήταν στον μεσαίωναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 14:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα αδερφε..
Κατ αρχην δεν ειπα οτι το "περασμα" θα γινει το 2012, αλλα ξεχασα να το διευκρινισω κιολας οποτε εχεις δικιο για την παρατηρηση. Δε θα γινει αποτομα γιατι δε θα ξερουμε πως να ανταπεξελθουμε, κανω copy paste κατι που ειπα πριν λιγες μερες :
11/06/2009, 17:43:51
Το 2012 ολοκληρωνεται ενας κυκλος και αλλαζουν καποια στανταρ, με εξελικτικη πορεια παντα. Εχουν αρχισει ηδη αλλαγες σε Πνευματικο επιπεδο και πολλοι ανακαλυπτουν τις δυναμεις τους οι οποιες μεχρι το 2013-14 θα ειναι ολοκληρωμενες γιατι θα μας χρειαστουν..

Ναι μεν ολοκληρωνεται η αλλαγη το 2012, αλλα οι δυνατοτητες θα ερθουν σταδιακα και θα αναπτυχθουν επειτα απο δικο μας ενδιαφερων φυσικα.. Θα πρεπει ομως να ομολογησω οτι παρασυρθηκα και εβαλα ενα οριο, 2013-14, πραγμα που δεν επρεπε να κανω γιατι ακομα οι ενδειξεις ειναι ελαχιστες. Με λιγα λογια ακομα δεν ξερουμε ποτε ακριβως θα ειμαστε ετοιμοι (οσοι απο εμας, γιατι δεν ισχυει για ολους). Η 5η διασταση θα μας επιτρεψει να αξιοποιησουμε καλυτερα τις προηγουμενες διαστασεις, εκτος του χρονου, δηλαδη να εποικοινωνουμε τηλεπαθητικα, να θεραπευομαστε χρησιμοποιοντας "αλλες" ενεργειες κλπ.. Αυτα θα τα ανακαλυψει ο καθενας μονος του :)

Εμφανισεις εχουν γινει φιλε μου.. απλα εμεις δεν καταλαβαμε τιποτα. Και δεν εννοω κανα δυο ΑΤΙΑ που βλεπουμε κατα καιρους. Εννοω οτι ηρθαν, εποικοινωνησαν (δεν ξερω αν κατεβηκαν στη Γη) και ξαναφυγαν. ΕΠΙΣΗΜΕΣ εμφανισεις ομως μετα το 2013 λογικα, κανεις δεν ξερει με ακριβεια. Κοιτα στα μεγαλα γεγονοτα εκεινοι που ξερουν πραγματικα τι θα γινει ειναι οι ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ. Και αυτους δε τους βρισκεις ευκολα...

______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 15:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι μεν ολοκληρωνεται η αλλαγη το 2012, αλλα οι δυνατοτητες θα ερθουν σταδιακα και θα αναπτυχθουν επειτα απο δικο μας ενδιαφερων φυσικα.. Θα πρεπει ομως να ομολογησω οτι παρασυρθηκα και εβαλα ενα οριο, 2013-14, πραγμα που δεν επρεπε να κανω γιατι ακομα οι ενδειξεις ειναι ελαχιστες. Με λιγα λογια ακομα δεν ξερουμε ποτε ακριβως θα ειμαστε ετοιμοι (οσοι απο εμας, γιατι δεν ισχυει για ολους). Η 5η διασταση θα μας επιτρεψει να αξιοποιησουμε καλυτερα τις προηγουμενες διαστασεις, εκτος του χρονου, δηλαδη να εποικοινωνουμε τηλεπαθητικα, να θεραπευομαστε χρησιμοποιοντας "αλλες" ενεργειες κλπ.. Αυτα θα τα ανακαλυψει ο καθενας μονος του :)

Μα στην πέμπτη διασταση? Αν γίνουμε εδώ πεμπτη θα γίνει.. της πέμπτης! Μήμπως εννοείς 4η(στην 5η είναι το αστρικό)?
Εγω διάβασα κάπου οτι οι εναρετοι θα μεταφερθούνε σε μια άλλα τρίτη διάσταση και αυτοι που θα πάνε για φούντο θα πάνε σε μια 4η(δε ξέρω πού και πώς). Αλλα απ τη στιγμή που μιλάμε για αλλαγή διαστάσεων.. μιλάμε για τη 2α παρουσία!?

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 18/06/2009 16:50:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 15:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν εχει πολλες πιθανοτητες να γινει, ειναι πλεον σιγουρο. Απο οποια πλευρα και να το δεις. Προφητειες, γεωστρατηγικες μελετες, πολιτικο παρασκηνιο κλπ. Απο ολες τις πλευρες ειναι σιγουρο.
Ούτε το 40 είχε νόημα να γίνει αλλά έγινε... σίγουρα δεν έχει νόημα να γίνει τώρα αλλά πρέπει να ξέρεις ότι τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς αλλιώς θα ζούσαμε σε έναν στάσιμο κόσμο με τις ίδιες υπερδυνάμεις τα ίδια σύνορα κτλ κτλ... δεν συμβαίνει αυτό.. τα συμφέροντα αλλάζουν οι εποχές αλλάζουν και αν θεωρηθεί πως "πρέπει" να γίνει θα γίνει.. τώρα για προφητείες κτλ.. όπως είπα οι προφητείες για να ισχύουν πρέπει να στηρίζοντε στο πεπρωμένο που να μην αλλάζει.. επειδή λοιπόν δεν θεωρώ την ζωή μου ανούσια και γραμμένη σε ένα βιβλίο πριν καν την ζήσω μόνο και μόνο γιαυτό θα ευχόμουν να μην ισχύουν de facto.. δεν λέω ότι δεν μπορεί να ισχύουν προσοχή... αλλά αν ισχύουν, ισχύουν με τα δεδομένα της στιγμής που δώθηκαν

χεχε Μπερδευτηκαμε εδω, εννοω οτι οχι απλα εχει πολλες πιθανοτητες, αλλα ειναι σιγουρο οτι θα γινει 3ος Παγκοσμιος. Οσο για τις Προφητειες.. μεχρι σημερα δεν υπαρχει ουτε μια που δεν εχει επαληθευτει. Τα σχολια πανω σ αυτο δικα σας... Και δεν εξαρταται η μοιρα σου απο τις Προφητειες, ουτε η ζωη μας ειναι γραμμενη στα χαρτια. Αλλα καποια πραγματα μας αφηνει ο Θεος να τα βλεπουμε για να ανταποκριθουμε σε αυτα. Και οπως βλεπεις .. εε.. λιγη βοηθεια τη χρειαζομαστε.

quote:
Επειδή δεν έχεις καταλάβει την σκέψη μου στα πράγματα θα στο πώ αλλιώς.. ΔΕΝ απορρίπτω τίποτα.. ούτε αν υπάρχει θεός ούτε αν υπάρχει αντίχριστος ούτε αν υπάρχουν ΕΛ, νεφελίμ και δεν ξέρω γω τι άλλο.. αλλά επειδή είμαι άνθρωπος ελεύθερος με ελεύθερη σκέψη έχω δικαίωμα να "απορρίπτω" έναν θεό αν τον θεωρώ αιμοδιψή (και ας υπάρχει και ας το γνωρίζω) να "απορρίπτω" τους κάθε ΕΛ που είναι ανώτεροι και οι εκλεκτοί τους θα είναι ο κάθε έλληνας (και ας υπάρχουν και ας το γνωρίζω) και γενικά "απορρίπτω" κάθε τι (πρόχεχε τα εισαγωγικά.. όχι αρνούμε την ύπαρξή του.. έχει διαφορά) που είναι ενάντια στα πιστεύω μου σαν ελεύθερος άνθρωπος.. δεν θέλω λοιπόν κανέναν "θεό" απ τον ουρανό να με σώσει, κανέναν πραγματικό θεό να με βάλει να σκοτώσω γιατί έχει σχέδιο, κανέναν ΕΛ να κανονίσει το μέλλον μου κτλ κτλ.. μπορείς τώρα να καταλάβεις τον τρόπο σκέψης μου καλύτερα :) Τώρα αν κάποιοι θέλουν να θεωρήσουν τους εαυτούς τους πρόβατα που θα ακολουθήσουν τα γούστα τρίτων (Θεών, Έλ και δεν ξέρω γώ τι) είναι και δικαίωμα τους και στην φύση του ανθρώπου.. αλλά εγώ έχω το δικαίωμα να είμαι ελεύθερος και ας το πληρώσω ακριβά κάποτε :)

Οχι μονο καταλαβαινω τον τροπο σκεψης σου αλλα ταυτιζομαι με αυτον..
Εννοειται οτι θελω να ειμαι ελευθερος
Εννοειται οτι θελω να παλεψω ΜΟΝΟΣ μου
Εννοειται οτι οποιος και να ρθει να μου πει "ακολουθα με" θα προτιμισω να κατσω να πολεμησω γνωριζοντας πως θα χασω
Εννοειται οτι δεν εναποθετω τις ελπιδες μου ουτε στους ΕΛ ουτε στους "Ε"
Μα.. φιλοι μου, ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ Ηρθε κανεις να μας πει " ξερετε κατι; Εσεις θα αραξετε στην πολυθρονα, και οι ΕΛ θα φερουν τον Παραδεισο σε σας! "

ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.
Οπως βλεπετε.. αντι να δουμε τα πραγματα οπως πραγματικα ειναι, επηρεαζομαστε απο το τι λενε οι αλλοι, αυτα που ειπα πριν, και κανουμε το τοσο αλλο τοσο...

______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 15:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hurricane21 σου απαντησα ε ;

trexagireve σωστα τα λες..

Dr. Η τεταρτη ειναι ο χρονος :) Αυτο που διαβασες φυσικα και δεν ισχυει (με τους εναρετους κλπ) Δεν καταλαβα το τελευταιο ομως.. σε τι αναφερεσαι οταν λες "1η παρουσια" ?

______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 16:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι φιλε μου μου απαντησες..
απλως σε ρωτουσα γτ ηθελα να δω πως θα απαντησεις και τι θα μου πεις...

φαινεσαι ανθρωπος που γνωριζεις πραγματα και ισως εχεις και καποιες εμπειριες γι αυτο θα ηθελα να μιλησουμε και πριβε για να πουμε και καποια περαιτερω πραγματα...

αυτο που αναεφερες για την ηλεκτρικη ενεργεια και το σωμα πως μπορει καποιος να την εξωτερικευση?
δεδομενου οτι παντα την αισθανεται αλλα και μπορει αν την κατευθεινει μονο μεσα στο σωμα του...

για το οριο που εχεις βαλει στο 2014 πιστρευω οτι ειναι σωστο...
ολα θα αρχισουν απο το 2012 και ο 14 θα πανε ενα βημα παραπανω τι και πως μην ρωτας δεν ξερω απλα...

οσο για τν πολεμο που αναφερεις σε παραπεμπω να διαβασεις στο 1ο θεμα τα γραφομενα του μελετητη πυο κανει μια αναλυση της αποκαλυψεις του ιωαννη και εχει αναφερει πως φετος το φθινωπορο θα εχουμε ενα πολεμο και πολλες αναταραχες..
αν το σκεφτεις αυτη η αποψη για τν πολεμο συντομα δεν ειναι και τοσο εκτος πραγματικοτητος δεδομενων των γεγονοτων που λαμβανουν χωρα τον κοσμο.δες την συμπεριφορα της β.κορεας και τι γινεται στο εκει σκηνικο...


ενα ειναι σιγουρο το 2012 θα ειναι η αρχη για καποια μεγαλα και πουλ σπουδαια πραγματα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elandili
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 16:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα της ηλεκτρικης ενεργειας αναγεται στις νεες δυνατοτητες που θα εχουμε. Μαζι με τα υπολοιπα ισως καποιοι καταφερουν να τη διοχετευσουν και εξω απο το σωμα ..
Μεχρι τωρα ενας ειναι εκεινος που το τελειοποιησε το συγκεκριμενο χαρακτηρηστικο..

Ο Διας. (κεραυνοι κλπ?..)

Σωστα τα λες για τους πολεμους..

*Το mail μου ειναι "lR888.888@hotmail.com" (το πρωτο ειναι ελ μικρο) Οποιος θελει το σημειωνει :)*
______________________________
Δεν Υπάρχει Μεγαλύτερο Βάρος Απ το Να Ξέρεις Την Αλήθεια & Να Μη Μπορείς Να Τη Μοιραστείς..

Edited by - Elandili on 18/06/2009 16:28:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 16:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
soy εστειλα μειλ ελπιζω να το ελαβες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermit
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 17:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά,

επειδή διάβασα κάποια κείμενα μελών σε αυτή τη
σελίδα που ρωτάνε για ΕΛ κτλπ., ήθελα να δείξω
τρία μικρά βίντεο που έκανα ο ίδιος για ΕΛ κτλπ.
Ότι γνωρίζω το αναφέρνω στα βίντεο. Ίσως να
απαντήσουν κάποιες ερωτήσεις μελών.

ΝΕΦΕΛΙΜ
http://www.youtube.com/watch?v=Hun8TxdrM00&feature=channel_page

ΕΛΟΧΙΜ
http://www.youtube.com/watch?v=Ir08YlkIoWY&feature=channel

ΕΛ
http://www.youtube.com/watch?v=8xGLh9q8MUM&feature=channel


"For behold, I have been with thee from the beginning; and I am that which is attained at the end of desire."
Gardnerian Book of Shadows
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 18:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μου αρέσει η προσέγγιση που κάνετε στα πράγματα. Σαφέστατα και ενδέχεται να υπήρχε πολιτισμός πριν τους ανθρώπους όπως επίσης και άλλα είδη ανθρώπου. Όμως γενικά σωστή μέθοδος να αντιμετωπίζεις τα πράγματα είναι να το hokam's razor. Να εξετάζεις πρώτα τις πιο πιθανές λογικές και απλές εξηγήσεις και μετά αν απορρίπτονται να πηγαίνεις σε πιο περίεργες.

Να δώσω ένα παράδειγμα. Η Παλαιά διαθήκη λέει για γίγαντες, για Γολιάθ κτλ κτλ. Μια πιο απλή εξήγηση είναι η εξής. Ο μέσος όρος του ύψους του εβραϊκού λαού πόσος ήταν; Αν λάβουμε υπόψιν ότι δε σιτίζονταν καλά λόγω του ότι ήταν νομαδικός λαός και ότι οι μεσογειακοί λαοί δεν είμαστε και οι ψηλότεροι καταλήγουμε στο ότι ήταν σχετικά μικρόσωμοι. Σκεφτείτε πως θα φαίνονταν σε αυτούς τους μάλλον κοντούς Εβραίους ένας με τα σημερινά κριτήρια ιδιαίτερα ψηλός άνθρωπος, πχ 2.30 μέτρα. Έχουν γεννηθεί αρκετοί με αυτό το ύψος. Θυμηθείτε επίσης πως οι λαϊκές παραδόσεις ιδιαίτερα οι προφορικές αλλοιώνουν τα ακριβή γεγονότα και έχουν μία τάση προς την υπερβολή. Πχ ένας αυστηρός κόμης που επέβαλε δρακόντειους νόμους έγινε βρυκόλακάς στα μάτια του ρουμάνικου λαού,ο Κολοκοτρώνης περιγράφονταν από τους Τούρκους περίπου σαν κύκλωπας κτλ κτλ. Είναι απίθανο να είδαν απλώς κάποιους ψηλούς ανθρώπους και με τη λογική του σπασμένου τηλεφώνου να έφτασαν να μιλάνε για γίγαντες; Με ποιο κριτήριο απορρίπτουμε αυτήν την απλή εξήγηση και πάμε κατευθείαν στους υπαρκτούς γίγαντες και τα νεφελίμ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2009, 21:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Elandili δευτέρα εννοούσα το διόρθωσα

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8CgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 13:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
parακατω παραθετω ενα θεμα που ποσταρε ο κεραυνος στο τοπικ με τιτλο "τα πιο παραξενα των παραξενων"

το νέο σχέδιο που εμφανίστηκε στην περιοχή του Ντεβάιζις κοντά στο Γουίλτς, προβλημάτισε τους πάντες, για ένα διαφορετικό λόγο αυτή τη φορά. Το σχέδιό του αποτελεί, σύμφωνα με πολλούς, έναν κακό οιωνό για το μέλλον της ανθρωπότητας αφού απεικονίζει ένα φοίνικα που ξεπροβάλλει μέσα από στάχτες.

Το μήκους 122 μέτρων σχέδιο, που κυριολεκτικά κόβει την ανάσα, φαίνεται πως προβλέπει σύμφωνα με τους ερευνητές την πιθανότητα έλευσης ενός κατακλυσμικού γεγονότος στις 21 Δεκεμβρίου του 2012, μια ημερομηνία που συμπίπτει με το τέλος του ημερολογίου των Μάγια, ενός αρχαίου πολιτισμού της Νότιας Αμερικής, που πίστευε ότι τότε θα ερχόταν ο Αρμαγεδδών.

«Ο φοίνικας είναι ένα μυθικό πλάσμα που συμβολίζει την αναγέννηση και τη νέα εποχή σε πολλές κουλτούρες ανά τον κόσμο» εξηγεί η ερευνήτρια τέτοιων φαινομένων Κάρεν Αλεξάντερ, προσθέτοντας ότι όσοι μελετούν τα σχέδια στους αγρούς πιστεύουν ότι όλο και περισσότερα εξ αυτών αναφέρονται στην 21η Δεκεμβρίου του 2012 και τα όσα θα συμβούν αμέσως μετά. Οπως δηλώνει, το εν λόγω σχέδιο θα μπορούσε να ερμηνευτεί σαν την αναγέννηση της Γης μετά από ένα μνημειώδες συμβάν. «Τα σχέδια γίνονται όλο και πιο περίεργα, όλο και πιο δυσνόητα. Και είναι ενδιαφέρον να δούμε πώς θα εξελιχθούν μέχρι το 2012» επεσήμανε η Κάρεν Αλεξάντερ. Προς το παρόν, η αναγέννηση του μυθικού φοίνικα από τις στάχτες του έχει αποτελέσει πρόσφορο έδαφος για διαφόρων ειδών θεωρίες συνωμοσίας σχετικά με τη συντέλεια του κόσμου.


τι εχετε να πειτε γι αυτο?
αρχισαν πλεον να μιλανε δημοσια για το 2012?και αν ναι ποια θα ειναι η συνεχεια?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

κατια-γατα
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 16:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κατια-γατα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hi alla nomizo oti i antistrofi metrisi exei arxisi!!! kai gia ola fteme emeis!!! an diabasete ti apokalipsi ti ioanni sti arxi fenete anoiti alla mallon apoikonizontai osa leei os sumbola kai os nea texnologia idietera sth shmerini!!! tora, de eixa akousei pote gia to 2012 kai de nomizo na ginei kai kati idietero !1 apla mia akoma imerominia opos to 2000 otan tha erthei i stigmi tha to katalaboume apla tora proetoimazomaste akoma


κγΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 17:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Elandili ελείφθει..

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8CgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 18:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pαιδια νμζ πως εχετε μπερδευτει λιγο.το 2000 δεν μιλησε κανεις για το τελος του κοσμου μιλησαν απλα για ιους σε υπολογιστες....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 01:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επισης κατι ακομα..
ολο λετε αν ητα να γινει κατι θα επρεπε ηδη να εχει αρχισει ν φαινεται.εχετε σκεφτει πως ολα μπορει να γινουν αποτομα και πως 1 μονο χρονος μπορει να ειναι αρκετος για την ποροετοιμασια???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 08:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις ΑΠΌΛΥΤΟ δίκιο, φίλε hurricane, γιατί έχει γραφτεί
και προβλεφθεί, ότι ότι γίνει θα είναι ξαφνικό...Έρχεται
σαν κλέφτης μές στη νύχτα, να μας αιφνιδιάσει όλους...
Κι όμως, εμείς, προτιμούμε τον ύπνο της αφέλειας μας, αντί
να ξυπνήσουμε....Αντί να δούμε ότι όντως κάτι συμβαίνει και
πάει προς το κρεσέντο του...
Προτιμούμε τον ύπνο της αφασίας μας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 14:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε και ξυπνήσαμε βρε τρεχαγυρευε , άντε και χτυπάμε σκοπιές διαδοχικά νούμερα τι θα βγει ?
(και δεν έχει τίποτα το προσωπικό με τον φίλο τρεχαγυρευε αυτό)

Απλα παιδιά χαλαρώστε όσοι το έχετε πιστέψει τόσο πολύ αυτό που "έρχεται" γιατί θα πάτε 70-80 χρονών (ζωή να έχετε) και θα τα έχετε ξεχάσει όλα αυτά ....
Δυστυχώς η ζωή δεν έχει επίπεδα , διαβαθμίσεις , αστρικές παρεμβολές , πνευματικά άλματα , κι άλλα κουραφέξαλα ,αλλα ειναι ΑΛΛΑ πραγματα !!!
καλό είναι να περνάμε την ώρα μας (πολύ καλύτερο απο το να μιλάμε για ποδόσφαιρο σίγουρα) αλλά μέχρι εκεί , γιατί βλέπω μερικούς εδω μέσα που κατά καιρούς (μιλάμε για χρόνια τωρα) που έχουν υπερασπιστεί μέχρι αηδίας , μια "αηδία" που τους μπήκε στο μυαλό η που διάβασαν κάπου κάποτε ... και μετά εξαφανίζονται .... και ο νοών νοείτο
τέλος πάντων ψιλά γράμματα ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermit
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 16:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ολο λετε αν ητα να γινει κατι θα επρεπε ηδη να εχει αρχισει ν φαινεται

Μα είδη φαίνεται. Αυτό μπορείς το δείς, εσύ και ο καθένας,
στα ντοκιμαντέρ του Alex Jones. Δεν θα συμβεί κάτι καλό.
Η Νεα εποχή (New Age) είναι εκείνη που λέει ότι θα υπάρξει
ξαφνική εξέλιξη του ανθρώπινου πνεύματος και ότι θα έρθει
ο Matreya να ενώσει όλες τις θρησκείες και όλους τους λαούς
και θα φέρει έτσι την ειρήνη. Καθησυχάζει τον κόσμο, ο
οποιος πρέπει αυτήν την στιγμή να επαναστατεί.

Άσχετα απο το Νούμερο 2012, τα τρέχουσα γεγονότα και η εξέλιξη
του καπιταλισμού οδηγούν εις καταστροφή. Αφού η καταστροφή είναι
η λογική συνέπεια αυτής της εξέλιξης. Η νέα εποχή σου λέει πώς
όλα θα πάνε καλά, δεν χρειάζετε να ανησυχείς και να παλέψεις.
Απλά να δεχτείς αυτο που γίνεται, γιατί σε συμφέρει και έτσι
κ αλλιώς είναι το σχέδιο του θεού για τους ανθρώπους.
Για αυτό μην αντιστέκεσαι.

Ενώ κινδυνεύει η ελευθερια, η δημοκρατία. Ναι, ο ίδιος ο
άνθρωπος.

Μου θυμίζει πολύ αυτό που συμβαίνει στα γερμανικά σφαγεία.
Εκεί για να ηρεμήσουν τα ζώα, που είναι για σφαγή, βάζουν να
ακούνε κλασσική μουσική (όπως Mozart) και αυτά πηγαίνουν
ήρεμα προς σφαγή.



"For behold, I have been with thee from the beginning; and I am that which is attained at the end of desire."
Gardnerian Book of Shadows


Edited by - Hermit on 20/06/2009 18:11:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 20:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποια στιγμή, αγαπητοί φίλοι, πρεπει να καταλάβουμε
για το τι μιλάμε, να καταλάβουμε ότι αυτό που λέμε, αφορά
ένα κύκλο ζωής και συνήθως, τέτοιοι κύκλοι, επηρεάζουν και
εξελίσσουν και τη ζωη του ανθρώπου....
Ζούμε ένα τέλος εποχής, πόση φαντασία θέλει ότι περιμένουμε
μια νέα;Αλλα,τη φυσιολογική, ή κάποια ..λαμόγια( σίκ!!)που
φιτάξαν μια δική τους;
Ρε παιδιά, να το πούμε απλά, η παρακμή, φέρνει μια νέα αρχή,
αυτή, μπορούμε να φανταστούμε πως θα είναι;Μπορούμε να δούμε
τι έρχεται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermit
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 20:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ίδιοι που προκαλούν το τέλος αυτής της εποχής, θα
δημιουργήσουν μια νέα. Έτσι όπως την θέλουν. Και ήδη
φαίνεται τι μορφή θα έχει αυτή η νέα εποχή.

ORDO AB CHAO


"For behold, I have been with thee from the beginning; and I am that which is attained at the end of desire."
Gardnerian Book of Shadows
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2009, 20:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που να δεις και ποσοι την υποστηρίζουν, χωρίς να
την καταλαβαίνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy