ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 21:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AitheroVamon, δεν έχω κανένα αποδεικτικό στοιχείο ότι το 2012 θα γίνει διαγαλαξιακός πόλεμος. Απ' όσα έχω μελετήσει όμως συγκλίνω σ' αυτό, χωρίς βέβαια να βάζω και το χέρι μου στην φωτιά. Τα όσα είχα συζητήσει κάποτε αφορούσαν μια διαφορετική πτυχή των πραγμάτων, που ακόμα και τώρα με κάνει να σκεπτικίζω λίγο. Ό,τι λέω, το λέω με κάθε επιφύλαξη. Ούτε εγώ μπορώ να αποδείξω ότι θα διεξαχθεί διαγαλαξιακός πόλεμος αλλά ούτε κι εσύ το αντίθετο. Δύο, τρία χρονάκια μείνανε, θα δούμε έως τότε τι θα συμβεί. Εδώ εκθέτουμε τις απόψεις μας, σωστές ή λάθος. Δεν βρισκόμαστε σε κανένα δικαστήριο για να προσκομίζουμε αποδείξεις. Σε προηγούμενη αναφορά μου σε παρότρυνα να ψάξεις στο διαδίκτυο για πληροφορίες. Πρέπει να γνωρίζεις κάτι. Στο Ίντερνετ θα ακούσεις μεγάλες αλήθειες αλλά και φοβερά αναληθή πράγματα. Μην ψάχνεις μόνο σε ένα-δύο σάιτ, ξεσκόνισε το ίντερνετ για τα καλά και θα βρεις διάφορα. Προσπάθησε με την διαίσθησή σου και με τις όποιες γνώσεις σου πάνω σε διάφορα θέματα να καταλάβεις τι μπορεί και τι δεν μπορεί να είναι αληθινό. Μην περιμένεις να κατέβει κανένα διαστημόπλοιο στην ταράτσα τού σπιτιού σου και να σε ενημερώσει και βέβαια μην περιμένεις από τα μέσα μαζικής αποβλάκωσης να μάθεις για τέτοια πράγματα. Το μόνο που ξέρουν να λένε είναι για το ΔΝΤ, για τις εφορίες, για την οικονομική κρίση και για όλα αυτά τα σπαστικά θέματα που σού τρελαίνουν το μυαλό και σού δημιουργούν ψυχοπλάκωμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2010, 22:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που να βρεις φίλε μου αποδείξεις , εδώ για ενα πόλεμο ανάμεσα στην Ελλάδα και την Τουρκία δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά οτι θα γίνει
(που λέει ο λογος , το παράδειγμα)
Πόσο μάλλον που εδω πασχίζουν τόσοι επιστήμονες χρόνια τώρα να βρουν σημάδια εξωγήινης νοημοσύνης , κι έρχονται κάποιοι
(κατα χιλιάδες αναμασημένες αναφορές στο internet ) που λένε οτι υπάρχουν εκατοντάδες πολιτισμοί , ξέρουν ακόμα οτι είναι και σε εμπόλεμη κατάσταση κι έχουν ορίσει και το πεδίο μάχης για την επόμενη σύρραξη και κατά διαβολική σύμπτωση είναι ο δικός μας γαλαξίας (Milky Way) ...
Τι να πω ? ... θα πω το κλασικό που λεω πολλες φορες κι εχω καταντήσει γραφικός , ποιο λογικο μου ακουγετε το "πως θα ενεργοποιησεις το θεωνιο σου" ... παρά αυτό .

Ηλικιακά είμαστε το ιδιο φίλε μου , επίσης το internet το χειρίζομαι καθημερινά από το 1994 , τα τελευταία χρόνια δε , δραστηριοποιούμενους επιχειρηματικά με τα internet cafe πίστεψε με εχω τη δυνατότητα να φιλτράρω καλά αυτά που διαβάζω εκεί .

Αν και η ερώτηση μου δεν ήταν κατα βάση αν θα γίνει αυτός ο πόλεμος , αλλά να μας πεις την εμπειρία σου απο αυτα που έγραψες εσυ κάποτε και σου "επιβεβαίωσαν" έπειτα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 17:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
User 120,
Σκέφτηκες ποτέ ότι ο φαντάρος που σου είπε όλη την ιστορία είχε διαβάσει κατά τύχη το βιβλίο σου και είδε το όνομα σου και μετά σε δούλευε;;;
Έτσι, και υπάρχει περίπτωση να έγινε αυτό επειδή πιστεύω είναι πιο λογικό απ'όλα και εξηγούνται επίσης τα ονόματα που ήξερε..
Σκέψου το λίγο

Επίσης...άσχετο με το παραπάνω...
Πες ότι γίνετε αυτός ο πόλεμος που λες.Θα τον παρατηρήσουμε καθόλου ή δεν θα δούμε τίποτα αλλά θα νομίζουμε όπως μας λες ότι γίνετε;;;


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 18:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

User 120,
Σκέφτηκες ποτέ ότι ο φαντάρος που σου είπε όλη την ιστορία είχε διαβάσει κατά τύχη το βιβλίο σου και είδε το όνομα σου και μετά σε δούλευε;;;
Έτσι, και υπάρχει περίπτωση να έγινε αυτό επειδή πιστεύω είναι πιο λογικό απ'όλα και εξηγούνται επίσης τα ονόματα που ήξερε..
Σκέψου το λίγο

Αγαπητέ AlexisDDD, το βιβλίο αυτό, όπως και το πρώτο, δεν εξεδόθη ποτέ, το διευκρίνησα άλλωστε γιατί έβαλα σε παρένθεση την λέξη "χειρόγραφα". Και τα δύο βιβλία τα συνέγραψα σε εφηβική ηλικία και όπως είναι λογικό ήταν εξαιρετικά δύσκολη υπόθεση η έκδοσή τους. Κατά συνέπεια η απορία σου πέφτει στο κενό.

Το άτομο που μού τα αποκάλυψε αυτά δεν θα μπορούσε κατά κανέναν τρόπο να γνωρίζει όλες αυτές τις πληροφορίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 19:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πέρασαν κάποιες βδομάδες, χρονικό διάστημα αιώνα για μένα, που προσπαθούσα να βάλω σε τάξη τις σκέψεις μου, ώσπου και εμφανίστηκε ένας άλλος στην θέση του (ο κεντρικός κόμβος της υπόθεσης). Αυτός μού αποκάλυψε ότι το άτομο που σου είχε πει αυτά τα πράγματα ήταν ένας ασήμαντος γήινος και ότι αυτός τού έκανε τηλεπαθητικές υποβολές για να μού πει αυτά τα πράγματα. Μού αποκάλυψε πως ήταν εκείνος που περιέγραφα στο βιβλίο μου ως το άτομο που συμμετείχαμε σε διάφορες διαστημικές περιπέτειες. Επίσης (κι αυτό είναι πολύ σημαντικό ή σημαδιακό για όσους διαβάζουν αυτές τις αράδες), μού αποκάλυψε πως ανήκε στην αποκρυφιστική οργάνωση Καμπαλά.
Συνέβησαν πολλά από τότε, έμαθα εξωφρενικά πράγματα που ίσως να μην έχουν ακουστεί πουθενά στον πλανήτη, αλλά λυπάμαι δεν θ' αποκαλύψω τίποτα εδώ για ευνόητους λόγους... Άλλωστε, αν το έπραττα, θα με περίμεναν χιλιάδες ζουρλομανδύες. Έχω αποτραβηχτεί στο καβούκι μου και περιμένω μιαν ευκαιρία εις χρόνον μέλλοντα του μελλοντικού.

Φίλε User 120 η ιστορία σου αν και περίεργη δεν είμαι εγώ αυτός που θα την αμφισβητήσει. Απλά έχω μερικές απορίες... Ήξερες τότε τί ήταν η Καμπάλα? Αυτός ο άλλος ήταν και αυτός στρατιώτης του στρατοπέδου ή είχες απολυθεί πλέον? Γνώριζε τον προηγούμενο με τον οποίο είχες μιλήσει στη σκοπιά? Και όλα αυτά τα χρόνια που πέρασαν έχεις ξαναδεί κάποιον από τους δύο? Από όλα αυτά που συνέβησαν από τότε όπως λές εσύ έχεις καταφέρει να δώσεις μια πειστική εξήγηση?


Edited by - SoSaT on 30/08/2010 19:48:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 20:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε User 120 η ιστορία σου αν και περίεργη δεν είμαι εγώ αυτός που θα την αμφισβητήσει. Απλά έχω μερικές απορίες... Ήξερες τότε τί ήταν η Καμπάλα? Αυτός ο άλλος ήταν και αυτός στρατιώτης του στρατοπέδου ή είχες απολυθεί πλέον? Γνώριζε τον προηγούμενο με τον οποίο είχες μιλήσει στη σκοπιά? Και όλα αυτά τα χρόνια που πέρασαν έχεις ξαναδεί κάποιον από τους δύο? Από όλα αυτά που συνέβησαν από τότε όπως λές εσύ έχεις καταφέρει να δώσεις μια πειστική εξήγηση?

Φίλε SoSaT, γνώριζα πως η Καμπαλά ήταν μια αποκρυφιστική οργάνωση. Και οι δύο ήταν στρατιώτες στο ίδιο στρατόπεδο (συνολικά ήταν τρεις, δεν ανέφερα τον τρίτο της ιστορίας, ίσως και από κεκτημένη ταχύτητα) και γνωρίζονταν μεταξύ τους από την στιγμή που πήραν μετάθεση σ' αυτό το στρατόπεδο. Όταν απολύθηκα είχα κάποιες επαφές (όχι πολλές) με τον τρίτο, που δεν είχα μιλήσει σε προηγούμενες αναφορές μου. Μού άφησε έναν γρίφο που έπρεπε να λύσω και μού τόνισε πως η αποστολή του ως εδώ τελείωσε. Έπρεπε να μπω σε έναν δρόμο, έπρεπε να μπει το νερό στ' αυλάκι και αφού μπήκε αυτός δεν χρειαζόταν άλλο, είχε τελειώσει πια η αποστολή του, που ήταν να με ενημερώσει για κάποια πράγματα. Είχε μεγάλη μανία με την Ισπανία και τράβηξε κατά κει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 20:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα 120 είναι αν είσαι διατεθειμένος να μας πεις 2-3 πράγματα
για το τι θα γίνει το 2012 , και για ποιο σκοπό ,
είσαι πολύ αινιγματικός και ότι λες , με το σταγονόμετρο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 21:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το θέμα 120 είναι αν είσαι διατεθειμένος να μας πεις 2-3 πράγματα
για το τι θα γίνει το 2012 , και για ποιο σκοπό ,
είσαι πολύ αινιγματικός και ότι λες , με το σταγονόμετρο

Το τί ακριβώς πρόκειται γίνει δεν μπορώ να το γνωρίζω με λεπτομέρειες, ούτε οι ίδιοι οι συμπλεκόμενοι το γνωρίζουν. Βρίσκονται σε κατάσταση αναμονής, καταφθάνουν συνεχώς νέες δυνάμεις στο ηλιακό σύστημα. Γίνονται συνεχώς διαπραγματεύσεις αλλά παραμένουν άκαρπες. Στο παρελθόν είχαν καταστραφεί δύο πλανήτες στο ηλιακό σύστημα. Ο ένας ήταν ο Φαέθων, στο σημείο που υπάρχουν σήμερα οι χιλιάδες αστεροειδείς μεταξύ Άρεως και Διός. Ο άλλος πλανήτης ήταν ο Ήφαιστος, ο οποίος βρισκόταν μεταξύ Ερμού και Αφροδίτης, αν δεν κάνω λάθος. Οι Αποστάτες εκβιάζουν τούς αντιπάλους τους με την καταστροφή της Γης και η όλη κατάσταση ισορροπεί σε ένα τεντωμένο σχοινί. Η καταστροφή κι ενός τρίτου πλανήτη (κατοικήσιμου, το τονίζω και είναι πολύ σημαντικό αυτό) θα προκαλέσει μεγάλο πρόβλημα στην λειτουργία τού Συμπαντικού Οργανισμού. Το μέρος όπου βρισκόμαστε είναι ένα πολύ κρίσιμο σημείο για την υγεία τού Πανφείου Όντος, θα μπορούσες να το παρομοιάσεις με κάποιο νευραλγικό όργανο τού ανθρώπου (π.χ καρδιά, ήπαρ). Οι Αποστάτες είναι οι καρκινικοί ιστοί και οι αντίπαλοί τους τα αντισώματα των διοχετευμένων στον Συμπαντικό Οργανισμό φαρμάκων που πρέπει να εξυγιάνουν το μολυσμένο όργανο. Το Συμπαντικό Ον μπορεί να μην γνωρίζει και τίποτε απ' όλα αυτά, όπως για παράδειγμα ο ιδιοκτήτης ενός εργοστασίου δεν δύναται ανά πάσα στιγμή να γνωρίζει για τις ανάγκες, τα προβλήματα και τις προμήθειες τής επιχείρησής του όσο ας πούμε ένας εργοδηγός ή ένα πιο υψηλόβαθμο στέλεχος. Ή μπορεί επίσης και να γνωρίζει τι συμβαίνει αλλά να μην μπορεί από μόνος του να κάνει κάτι. Έτσι χρησιμοποιεί κάποια φάρμακα, που μπορεί να είναι πολιτισμοί-αυτοκρατορίες με υψηλό τεχνολογικό επίπεδο εξέλιξης για να αντιμετωπίσουν τον εχθρό, ο οποίος εχθρός ενδέχεται να είναι κάτι παρόμοιο με μεγαλύτερη ή μικρότερη ισχύ ή αναζητά την βοήθεια άλλων συμπάντων (ιατρών) που έχουν την κατάλληλη γνωσιολογική υποδομή για να συνεισφέρουν στο πρόβλημα. Θυμίσου κάποιες προηγούμενες αναφορές μου περί μικρόκοσμου και μακρόκοσμου. Έτσι έχουν τα πράγματα. Νομίζω να έριξα λίγο φως για το τί περίπου συμβαίνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 22:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου user 210 δεν μας λές και κάτι καινούριο

Τα σενάρια αυτά παίζουν στο ``Πατρώον γένος``, ``Ζούν ανάμεσα μας`` κλπ. Τέτοιου είδους πόλεμοι φαίνεται να έγιναν στο παρελθόν και είναι αποτυπωμένοι στις μυθολογίες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 22:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα .... ενδιαφέροντα ολα αυτά ,
είναι η άλλη άποψη του ότι δεν είμαστε μόνοι ..
Βέβαια αν γίνει η στραβή που λες , μάλλον δεν θα το μάθουμε και ποτέ , απλά θα γίνουμε αστρόσκονη ...

Ενα άλλο που θα ήθελα να σε ρωτήσω ,
πως γίνετε να μην έχουν καταλάβει τίποτα , με τόσα πολλά σκάφη στο ηλ.Σύστημα οι ερασιτέχνες παρατηρητές ?
εντάξει εγώ έχω ένα "μικρο" πες δεν μπορώ να δω ούτε τη μύτη μου , αλλά πολλά φόρουμ που παρακολουθώ πάνω στο χόμπι μου δεν εχω δει ποτέ καμιά αναφορά (σε διεθνή επίπεδο μιλώ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε μου user 210 δεν μας λές και κάτι καινούριο

Τα σενάρια αυτά παίζουν στο ``Πατρώον γένος``, ``Ζούν ανάμεσα μας`` κλπ. Τέτοιου είδους πόλεμοι φαίνεται να έγιναν στο παρελθόν και είναι αποτυπωμένοι στις μυθολογίες.


Σαν τι καινούργιο θα ήθελες να πω δηλαδή... Όντως τέτοιοι πόλεμοι διεξήχθησαν και στο παρελθόν. Αυτό όμως που πολλοί ίσως και να μην γνωρίζουν είναι ότι τώρα τελείωσαν πια τα ψέματα. Έφτασε η ώρα για το τελικό ξεκαθάρισμα. Για κάποιες δεκάδες ή εκατοντάδες εκατομμύρια χρόνια θα υπάρξει υγεία... Έπειτα, ίσως έχουμε μία εκ νέου μόλυνση... κανείς δεν ξέρει. Οι άνθρωποι δεν αρρωσταίνουν μόνο μία φορά στην ζωή τους...

quote:

Ενα άλλο που θα ήθελα να σε ρωτήσω ,
πως γίνετε να μην έχουν καταλάβει τίποτα , με τόσα πολλά σκάφη στο ηλ.Σύστημα οι ερασιτέχνες παρατηρητές ?
εντάξει εγώ έχω ένα "μικρο" πες δεν μπορώ να δω ούτε τη μύτη μου , αλλά πολλά φόρουμ που παρακολουθώ πάνω στο χόμπι μου δεν εχω δει ποτέ καμιά αναφορά (σε διεθνή επίπεδο μιλώ)


Τί λες; Ποιος σού είπε ότι δεν έχουν καταλάβει τίποτα. Το 2003 παρουσιάστηκαν πολλά νέα φεγγάρια στην περιοχή του Κρόνου και αρκετοί αστρονόμοι είπαν ότι αυτά δεν είναι δυνατόν να είναι φυσικοί δορυφόροι διότι δεν είναι δυνατόν να παρουσιαστούν τόσα φυσικά σώματα σε μία συγκεκριμένη διατημική περιοχή ακαριαίως. Η ΝΑΣΑ έσπευσε να τα διαψεύσει όλα αυτά κι έπειτα... σιγή ιχθύος. Υπάρχουν και αναφορές για περίεργους θανάτους στην Αμερική όσον αφορά αστρονόμους, παρατηρητές, ακόμα και άτομα που δούλευαν στην ΝΑΣΑ. Εγώ βέβαια αυτό δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά για πέστε μου σας παρακαλώ, ποιος μπορεί να αποδείξει το οτιδήποτε μαθαίνει και το παρουσιάζει;

Και για να τελειώνουμε. Βλέπω έναν σκεπτικισμό περί ενός ενδεχόμενου διαγαλαξιακού πολέμου. Το κλειδί για την κατανόηση αυτού τού προβλήματος ξέρετε ποιο είναι; Το διαστημόπλοιο-Σελήνη, η Λεβάν. Εστιάστε εκεί την προσοχή σας και θα σάς λυθούν πολλές απορίες για το τί συμβαίνει στο ηλιακό σύστημα και το τί ετοιμάζεται.
Όσο γι'αυτό που λες AitheroVamon, για το αν γίνουμε αστρόσκονη από αυτόν τον πόλεμο, λαμβάνονται όλα τα απαραίτητα μέτρα για να μην συμβεί κάτι τέτοιο ...γι' αυτόν τον λόγο και καθυστερεί λίγο η επικείμενη επέμβαση. Πρέπει να διασφαλιστεί η ακεραιότητα της Γαίας πάση θυσία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και για να τελειώνουμε. Βλέπω έναν σκεπτικισμό περί ενός ενδεχόμενου διαγαλαξιακού πολέμου

Σκεπτικισμό ναι .. την απάντηση την δίνεις και μονός σου λέγοντας:
quote:
Εγώ βέβαια αυτό δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά για πέστε μου σας παρακαλώ, ποιος μπορεί να αποδείξει το οτιδήποτε μαθαίνει και το παρουσιάζει

δε νομίζω να θεωρούμαστε απόλυτα "υγιείς" αν δεχόμαστε οτιδήποτε λέγετε εδώ μέσα κι εξω εντελώς αφιλτράριστα
απο την άλλη εσένα προσωπικά δε νομίζω να σε έχουμε αντιμετωπίσει απαξιοτικα , ισα ισα ....
εγώ είμαι πεπεισμένος ότι θέλεις να πεις πράγματα (γι αυτό κι επιμένω οτι δεν μπήκες τυχαία εδώ )κι απο οτι βλέπεις πολλοί ειναι αυτοί που θέλουν να τα ακούσουν , και να γίνει ένας διάλογος , αυτή είναι και η λειτουργία του φόρουμ .
Και τελος , πως να το κάνουμε ? δε μας είπες ότι "η Γη γυρίζει"
μας έφερες τα πάνω κάτω :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ βέβαια αυτό δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά για πέστε μου σας παρακαλώ, ποιος μπορεί να αποδείξει το οτιδήποτε μαθαίνει και το παρουσιάζει;


Φίλε μου κοίταξε αυτά είναι θέματα που τα έχουν ξανασυζητήσει στο παρελθόν... http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1113...σε διάφορα τόπικ και φυσικά δεν περιμένουμε αποδείξεις απο κανέναν περισσότερες απο αυτές που έχουμε ήδη στα χέρια μας.
Η μοναδική απόδειξη εάν θεωρηθεί απόδειξη είναι το Ελλάνιον Κέλευσμα οπου ενα ενδιάμεσο μεταδίδει πληροφορίες απο τους ΕΛ.


quote:
Έφτασε η ώρα για το τελικό ξεκαθάρισμα.


Για ποιό λόγο τώρα και οχι πιο πρίν ή πιο μετά?

Edited by - allzzaro on 30/08/2010 23:28:25

Edited by - allzzaro on 30/08/2010 23:31:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η μοναδική απόδειξη εάν θεωρηθεί απόδειξη είναι το Ελλάνιον Κέλευσμα οπου ενα ενδιάμεσο μεταδίδει πληροφορίες απο τους ΕΛ.

Όταν λες "ΕΛ" μήπως εννοείς τούς Ελοχίμ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Ελοχείμ είναι οι εκπεσόντες άγγελοι.
Οι ΕΛ είναι οι Δώδεκα θεοί του Ολύμπου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν άρχισε ο πόλεμος στο Ιράκ allzzaro , ο γνωστός μας οπαδός των "ολυμπίων" κοπτόταν ότι έλαβαν από τους «Ολύμπιους» την εξής αποκάλυψη:
""...Μόλις πέσει η πρώτη σφαίρα , οι Ολύμπιοι «Ε» θα επέμβουν να σώσουν τους Ιρακινούς, και να τσακίσουν την Αμερική, και η Ελλάδα θα γίνει πάλι πρώτη χώρα...""
Και το έλεγε αυτό μπροστά σε πολλους (ΤV), και οι παρευρισκόμενοι τον κορόιδευαν, και τους έλεγε:
""..Καλά, θα δείτε..""
Αλλά πέσανε και σφαίρες, και βόμβες, και η Αμερική κέρδισε τον πόλεμο, και κανείς απατεώνας «Ε Ολύμπιος» δεν εμφανίσθηκε να την νικήσει....

Έτσι για την "Ιστορία" μια και αναφερθηκες στο "Ελλάνιον Κέλευσμα"

Edited by - AitheroVamon on 30/08/2010 23:47:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι Ελοχείμ είναι οι εκπεσόντες άγγελοι.
Οι ΕΛ είναι οι Δώδεκα θεοί του Ολύμπου.

Ευχαριστώ φίλε Allzzaro για την διευκρίνηση. Πάντα μπέρδευα αυτά τα δύο.

Ήθελα να πω κάτι περί Ελοχίμ, ο "κεντρικός κόμβος" (έτσι θα ονομάζω το βασικό άτομο με το οποίο είχα τις επαφές μου), όταν ερχόταν η συζήτηση περί Ελοχίμ αυτός γελούσε και τούς αποκαλούσε "Ψωλοχίμ". Επίσης, επειδή εκείνον τον καιρό ήταν πολύ τής μόδας ο κύριος CLAUDE VAURILHON, γνωστός και ως "Rael", τόν ρώτησα γι' αυτόν και μού είπε ότι εκτός από μεγάλος απατεώνας είναι και μεγάλος καραγκιόζης. Εκμεταλλεύτηκε ένα ασήμαντο γεγονός στην ζωή του "τραβώντας το απ' τα μαλλιά" όπως θα λέγαμε κι έπλασε μια φανταστική ιστορία, που κάποιοι αφελείς τήν πίστεψαν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά πέσανε και σφαίρες, και βόμβες, και η Αμερική κέρδισε τον πόλεμο, και κανείς απατεώνας «Ε Ολύμπιος» δεν εμφανίσθηκε να την νικήσει....

Θα εμφανισθούν τώρα με την κρίση

quote:
Ευχαριστώ φίλε Allzzaro για την διευκρίνηση. Πάντα μπέρδευα αυτά τα δύο.

Παρακαλώ φίλε μου, συνέχισε ομως, έχει ενδιαφέρον..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 23:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν άρχισε ο πόλεμος στο Ιράκ allzzaro , ο γνωστός μας οπαδός των "ολυμπίων" κοπτόταν ότι έλαβαν από τους «Ολύμπιους» την εξής αποκάλυψη:
""...Μόλις πέσει η πρώτη σφαίρα , οι Ολύμπιοι «Ε» θα επέμβουν να σώσουν τους Ιρακινούς, και να τσακίσουν την Αμερική, και η Ελλάδα θα γίνει πάλι πρώτη χώρα...""

Ποιον εννοείς, AitheroVamon, ως "ο γνωστός μας οπαδός των Ολυμπίων;".
Καλογεράκη, Κεραμυδά, ποιον;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 00:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα εμφανισθούν τώρα με την κρίση

μη το γελάς καθόλου ...
όπως έλεγε και ο παπους μου "θα δείτε 5 ήλιους"
(εννοούσε βέβαια απο την πείνα )


Ναι 120 για αυτόν τον σαλεμένο λέω τον Α.Κεραμυδά (και τον φίλο του τον Ελ.Ακτουδιανάκη)

Edited by - AitheroVamon on 31/08/2010 00:03:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

User 120
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 00:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι 120 για αυτόν τον σαλεμένο λέω τον Α.Κεραμυδά (και τον φίλο του τον Ελ.Ακτουδιανάκη)

Για τον Καλογεράκη θα κρατήσω ελαφρώς ουδέτερη στάση. Όσο για τον Κεραμυδά... τι να πω... σέβομαι το χώμα που τον σκεπάζει.

Επειδή είναι αργά και σε λίγο θα την πέσω για ύπνο (πρέπει να σηκωθώ νωρίς το πρωί για δουλειά), αύριο το βραδάκι θα βρω κάτι για τον Κεραμυδά, θα σε παραπέμψω σε μια ηλ. διεύθυνση για να δεις ένα βιντεάκι στο youtube (ίσως και να το έχεις δει), για ν' ακούσεις κάτι μαλακίες μεγατόνων που λέει το εν λόγω άτομο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 10:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
User 120
Τί λες; Ποιος σού είπε ότι δεν έχουν καταλάβει τίποτα. Το 2003 παρουσιάστηκαν πολλά νέα φεγγάρια στην περιοχή του Κρόνου και αρκετοί αστρονόμοι είπαν ότι αυτά δεν είναι δυνατόν να είναι φυσικοί δορυφόροι διότι δεν είναι δυνατόν να παρουσιαστούν τόσα φυσικά σώματα σε μία συγκεκριμένη διατημική περιοχή ακαριαίως.


Έχεις αναφορές/παραπομπές πάνω σ' αυτό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 14:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
User 120

Όπως σου έγραψα και παραπάνω,
Άμα γίνει ο πόλεμος που λες, θα αντιληφθούμε τίποτα ή μαύρα μεσάνυχτα;;;


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 17:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε κάποιο πολύ παλαιότερο θέμα
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6480

το οποίο είχε ανοίξει από τον Arithanis είχα ζητήσει σχόλια για τις παρακάτω εικόνες...

http://www.e-e-e.gr/astrostrategic/pages/astrostrategic_1_jpg.htm

http://www.e-e-e.gr/astrostrategic/pages/astrostrategic_2_jpg.htm

http://www.e-e-e.gr/astrostrategic/pages/astrostrategic_3_jpg.htm

http://www.e-e-e.gr/astrostrategic/pages/astrostrategic_4_jpg.htm

Φίλε User 120 σε τί ποσοστό ταυτίζεσαι με τις παραπάνω θεωρίες?
Λογικά θα πρέπει να υπάρχουν αρκετά κοινά σημεία κατά την άποψή μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 18:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε εμείς ελληνικό αστροστόλο;;;


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 18:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ελληνικό αστροστόλο;;;

Το χοντραίνεις πολύ alexis

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 18:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασε τι λεει στις εικόνες...
επίσης μπες εδω
http://www.e-e-e.gr

Τι να πω.. πολύ απότομα μου ήρθαν Ο.ο


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 18:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε και τι να κάνουμε δηλαδή ?
Και το 1997 τα 39 μέλη της οργάνωσης «Πύλη του Ουρανού» αυτοκτόνησαν γιατι πίστευαν, ότι ο μόνος τρόπος για να επιβιώσουν πριν την "ανακύκλωση" της γης, που θα γινόταν το 2000, ήταν να μπουν σ' ένα διαστημόπλοιο που θα ήταν συνδεδεμένο στην ουρά του κομήτη Hale-Bopp (???)
Τέτοια διάβαζαν κι εκείνοι τότε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexisDDD
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 18:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νταξ το ξερω ακουγετε καπως...
Αλλα ολοκληρη ιστοσελιδα εχει βγει με τοσες σελιδες
ειδες τις εικονες;;;
Ποιος θα τις εγραφε χωρις λογο ?? :S :S :S


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 19:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

User 120

Όπως σου έγραψα και παραπάνω,
Άμα γίνει ο πόλεμος που λες, θα αντιληφθούμε τίποτα ή μαύρα μεσάνυχτα;;;


Πάντα αγαπάμε αυτά που δεν μπορούμε να έχουμε



θα γινει πολεμος πριν ή μετα τον Nibiru??? οχι, για να ξερουμε...

--ασχετο-- φιλε μου, ωραιος και ο δικος σου δρακος!!!


NOVUS ORDO SECLORUM

Edited by - PREDATOR on 31/08/2010 19:18:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy