ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 44
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 18:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία,

ας υποθέσουμε ότι το 2012 έρχεται το τέλος του κόσμου μας και ξεκινάμε από την αρχή.

Τι προετοιμασία έχουμε κάνει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 19:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τι σε κάνει αγαπητε null-n-void, να πιστεύεις ότι η προετοιμασία
του ανθρώπου, είναι εξωτερική;Τι σε κάνει νομίζεις ότι είναι
κάτι που μπρούμε να κάνουμε;;
Το επόμενο στάδιο που ξεκινά με το 2012,είναι φάση, όπου θα
προχωρήσουν όσοι ανήκουν σε αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 22:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α χα!

το 2012 είναι το καρότο!

το μαστίγιο που είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 22:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτά που έρχονται κανείς εύκολα τα εικάζει

είναι τα χθεσινά τα βαρετά εκείνα

και καταντά το αύριο πια σαν αύριο να μη μοιάζει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2009, 23:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θάρθει, όμως η ώρα αυτή, που όλα θα αλλάξουν
και τίποτε δεν θα θυμόμαστε απο αυτό το χθές,
που όσο κοντά κι αν είναι, πάντα θα είναι μακρυά,
απο την τελείωση του ανθρώπου, αυτή που είναι να ζήσουμε,
όχι σαν άτομα, αλλά σαν είδος, ή καλύτερα, σαν εξέλιξη πνευματικού όντος, όπως είμαστε...
Γιατί περί αύτού προκειται:Το μεγαλύτερο πνεύμα, θα θέλει μεγαλύτερο σώμα για να κατοικεί..Ουρανούς να το χωρέσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 01:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως μερικοί άνθρωποι είναι τόσο σίγουροι για κάποια πράγματα.. σίγουρα μπορεί να γίνει το οτιδήποτε ή και τίποτα, σίγουρα θεωρίες υπάρχουν πολλές και όλοι προς τα κάπου γέρνουμε.. το να λέμε όμως ότι "θα γίνει σίγουρα αυτό" με ποιά ακριβώς λογική το λέμε? το είδαμε σε κάποιο όραμα? είμασταν εκεί? γιατί αν απλά είναι μια θεωρία μας ή αν απλά είναι μια θεωρία κάποιου άλλου που απλά την ασπαστήκαμε τότε πως στο καλό μπορούμε να μιλάμε με τόσο σιγουριά? μου θυμίζει οπαδούς αιρέσεων ή θρησκειών που ότι τους πούν το πιστεύουν με ευλάβεια και όλα τα άλλα τους ακούγοντε παράλογα ή με τους αρχηγούς τους που ζούν μέσα στις ιδέες τους και στις θεωρίες τους σαν να είναι η μόνη αλήθεια.. στις 100δες θεωρίες κάποια θα πέσει μέσα αλλά λιγότερη σιγουριά δεν βλάπτει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 16:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχαγυρευε
quote:
Όλα τα άλλα, μείνανε τα ίδια...Η φύση, ακολουθεί τον άνθρωπο
στον δρόμο του, όπου σίγουρα, στο τέλος θα είναι για όλους και
όλα καλύτερα....

Ευχομαι να έχεις δίκιο Βαγγέλη.
Εάν ομως, λέω εάν δεν έχεις δίκιο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 18:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί craven και allzzaro, εμένα με εντυπωσιάζει, που
εσείς πιστεύετε ότι μπορεί να είναι αλλοιώς....Γιατί, τόσους
αιώνες επι γής, κανείς δεν φάνηκε ποτέ απο άλλο πλανήτη,
αφήνοντας κάτι πίσω του,όταν κάποιοι λένε ότι έχουν έρθει...
Εγώ ξέρω ότι είμαστε ένα μοναδικό είδος πλάσματος, εμείς οι
άνθρωποι...Και το κακό είναι ότι δεν το ξέρουμε..
Έρχεται όμως, ο καιρός, που θα καταλάβουμε ότι μόνο έτσι
μπορούμε να υπάρχουμε...Ανώτεροι, θεοί....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 21:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί, τόσους
αιώνες επι γής, κανείς δεν φάνηκε ποτέ απο άλλο πλανήτη,

Και πως ερμηνεύεις τότε τα της Βίβλου τα οποία συνάδουν με το βιβλίο του Ενώχ. Αγγελοι νυμφευθηκαν τις θυγατέρες των ανθρώπων κλπ?
Πως ερμηνεύεις γνώση που προέρχεται απο την πανάρχαια εποχή οπως η αστρολογία η οποία την εποχή του Αρίσταρχου θεωρείτο τεκμηριωμένη και χρειάστηκαν χιλιάδες χρόνια ώστε ο Κοπέρνικος και ο Μπράχε την επιβεβαίωσαν.
Θα μπορούσα να σου αναφέρω χιλιάδες αποδείξεις οτι επισκέφτηκαν την γή απο αλλους πλανήτες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 21:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ ξέρω ότι είμαστε ένα μοναδικό είδος πλάσματος, εμείς οι
άνθρωποι...Και το κακό είναι ότι δεν το ξέρουμε..

Το οτι είμαστε μοναδικοί το γνωρίζουμε και πολύ καλά μάλιστα.
Αυτο που δεν γνωρίζουμε είναι η ταυτότητα μας.

quote:
Έρχεται όμως, ο καιρός, που θα καταλάβουμε ότι μόνο έτσι
μπορούμε να υπάρχουμε...Ανώτεροι, θεοί....

Αλλοίμονο μας τρεχαγύρευε αν κάποια μέρα καταλάβουμε οτι είμαστε θεοί. Αλλοίμονο μαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 22:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου allzzaro,άλλο το πνεύμα κι άλλο σάρκινες
υπάρξεις που ήρθαν στη γη...Πνεύματα, κατέβηκαν και μίλησαν και καλά
και κακά, αλλά, άλλο τα πνεύματα αυτά κι άλλο εξωγήινοι....
Απο που ως που, μια φήμη, που δεν έχει καμία βάση, είναι
καθαρά ρομαντική ελπίδα,να είναι παρελθόν και μέλλον του
ανθρώπου;Απλά είναι κάτι που γοητεύει με το άγνωστο..Αλλά άλλο
όντα απο άλλο πλανήτη κι άλλο επίβουλες δυνάμεις, ικανές να πετύχουν θαύματα και να παρουσιαστούν ώς άγγελοι φωτός για να ξεγελάσουν
κι εκμεταλευτούν τον άνθρωπο...
Όλοι όσοι ασχολούνται με πνευματισμό, λένε ότι οι δυνάμεις οι
πνευματικές είναι πολυμήχανες...Αν είναι ανώτεροι, τι ανάγκη έχουν
να κάνουν κόλπα;Αν είναι όμως, επίβουλες δυνάμεις,έχουν τους
λόγους τους που κάνουν "μαγικά"..
Απλά, ξανατονίζω,δεν μπορεί να μη θέλουν να φανούν και να κλέβουν
γήινες ζωές...Δήθεν για πειράματα...
Και μας παρακολουθούν αιώνες και δεν μας ξέρουν...Και δεν θέλουν να φαίνονται, αλλά αφήνυν σημάδια στη γή,έχουν ανθρώπους με τους
οποίους επικοινωνούν με τ ον κόσμο...Θέλουν ή δεν θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί μας;
Αυτό το ρωτάω σε σένα φίλε μου, απογοητευμένε απο τον άνθρωπο
κι αναζητωντας αλλού το τέλειο:
Κοίταξε και δες..Μην φτιάχνεις ιδανικές καταστάσεις....
Όλα τα αντίθετα, πως τα συνδιάζεις;Στέκουν στη λογική σου;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 22:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο Τίμαιος και ο Κριτίας του Πλάτωνα δηλώνουν αναφέρονται ιστορικά αρχεία 42 τον αριθμό διατηρημένα για 9.000 χρόνια σε μυστικές αίθουσες συγκεντρωμένα σε κάψουλα.

Αναγνωρίζω τη φύση.
Γνωρίζω τον εαυτό μου και τη συνάρτηση αυτών των δύο με την κοσμική εξέλιξη.
Στη μικρή μας γειτονιά, στο δικό μας ηλιακό σύστημα,
είναι αυτονόητο ότι αποτελούμε μέρος της συμπαντικής ενότητας.
Ο άνθρωπος έχει προικιστεί από την ανώτερη δύναμη να δράσει με ελεύθερη βούληση,σεβόμενος όμως τους κανόνες και τους νόμους που έχουν θεσπιστεί από το Θεό όπως είναι η περί Θεού αγνωσία».


Ο άνθρωπος έχει δικαίωμα επί της Αθανασίας,
την οποία θα κατακτήσει με την εύρυθμη χρήση όλων των ιδιοτήτων που υπάρχουν εντός του.

Ολα αυτά σε αφήνουν αδιάφορο??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 22:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχαγυρευε
quote:
Γιατί, τόσους
αιώνες επι γής, κανείς δεν φάνηκε ποτέ απο άλλο πλανήτη,
αφήνοντας κάτι πίσω του,όταν κάποιοι λένε ότι έχουν έρθει...

τρεχαγυρευε

quote:
Καλέ μου allzzaro,άλλο το πνεύμα κι άλλο σάρκινες
υπάρξεις που ήρθαν στη γη...Πνεύματα, κατέβηκαν και μίλησαν και καλά
και κακά, αλλά, άλλο τα πνεύματα αυτά κι άλλο εξωγήινοι....

Βαγγέλη μου στο πρώτο πόστ είσαι κατηγορηματικός στην ύπαρξη επισκεπτών απο το διάστημα τα αρχαία χρόνια.

Στο δεύτερο πόστ αναφέρεις οτι αυτοί που κατέβηκαν είχαν πνευματική υπόσταση. Και πως γίνεται κάποιοι με πνευματική υπόσταση να δημιουργήσαν απογόνους με θνητές γυναίκες.

quote:
Κοίταξε και δες..Μην φτιάχνεις ιδανικές καταστάσεις....
Όλα τα αντίθετα, πως τα συνδιάζεις;Στέκουν στη λογική σου;

Είναι το μόνο που στέκει στη λογική μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 22:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να έχασα κάποιο επεισόδιο, φίλε μου allzzaro...Αυτά που
λές, λέω εγώ...Εγώ λέω ότι ο άνθρωπος ειναι σχεδόν υποχρεωμένος
να φτάσει κάπου...Κάπου φτάνει σύντομα, αλλά, ο άνθρωπος, όχι
όλοι οι άνθρωποι...
Φίλε μου, αυτά που λές ενστερνίζομαι,πως με καλείς αδιάφορο;
Εγώ πιστεύω ότι ο κόσμος, έχει ανάγκη τον άνθρωπο,εγώ λέω
ότι η φύση, μόνη της δεν υπάρχει, γιατί δεν θα την βλέπει κανείς...
Εγώ λέω, ότι οι δυνάμεις του ανθρώπου,είναι περισσότερες....
Που μπερδεύτηκες;Μήπως στην προκατάλειψη σου, ότι είμαι ένας
πορωμένος χριστιανός;
Αν με έβλεπες και με ήξερες, μόνο αυτό δεν θα έλεγες..
Αλλά, φίλε μου, η αλήθεια είναι αλήθεια, δεν μπορεί να κρυφτεί
για να δείζνουμε πολιτισμένοι...
Ή ..ίν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 00:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι εχει αναγκη ο κοσμος τον ανθρωπο?

και γιατι η φυση μονη της δεν υπαρχει? και γιατί χρειαζεται καποιον να την βλεπει? καποιον σαν τον ανθρωπο?

αν αυτο ηταν σωστο, η δημιουργια της φυσης θα ηταν την ιδια στιγμη με την δημιουργια του ανθρωπου και δεν θα χρειαζοταν να περασουν δις χρονια μεχρι την ελευση μας.

αυτα ολα ειναι φιλοσοφικες, θεολογικες και λοιπες χωρις αποδειξεις θεωριες ή αλλιως αερας πατερας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 10:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πώς εκφράζεσαι έτσι, φίλε null-n-void;Βάλε λίγο την
λογική σου να δουλέψει,υπάρχει κάτι έτσι για τον βρόντο,
που λέμε;Δίχως κανείς να το θαυμάζει;Δεν είναι άχρηστο τότε;
Φίλε μου, κι εγω αγαπώ την φύση και την θαυμάζω, όχι γι αυτήν,
αλλά, γιατί μέσα απο αυτήν βλέπω τον Πλάστη της...Βλέπω το ανώτερο του πνεύματος, την προοπτική του ανθρώπου, το μέλλον του...
Αν υπάρχει η δύδη, ο άνθρωπος υπάρχει και ως πνεύμα, ανεξάρτητα
απο οτιδήποτε, αλλά και ως κύριος της φύσης, αφού την χρησιμοποιεί,
με την καλή έννοια λέγοντας....
Φίλε μου, δεν είμαστε αντίπαλοι με την φύση,ούτε υποτατικοί...Είμαστε
δεμένοι,ως εργο και χειριστής του...Ένα κομψοτέχνημα που έφτιαξε ο
Θεός, εις την αιωνιότητα, με μεγαλύτερη ομορφιά απο ότι ξέρουμε,
για να το χαρούμε...
Αυτή είναι η αλήθεια και θέλει ωριμότητα, ώστε να αποφασίσουμε
να είμαστε σε αυτή τη θέση, φροντίζοντας να δοξάζουμε τον Πλάστη,
τιμώντας το εργο του, στο οποίο και ζούμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 13:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητοί craven και allzzaro, εμένα με εντυπωσιάζει, που
εσείς πιστεύετε ότι μπορεί να είναι αλλοιώς....Γιατί, τόσους
αιώνες επι γής, κανείς δεν φάνηκε ποτέ απο άλλο πλανήτη,
αφήνοντας κάτι πίσω του,όταν κάποιοι λένε ότι έχουν έρθει...
Εγώ ξέρω ότι είμαστε ένα μοναδικό είδος πλάσματος, εμείς οι
άνθρωποι...Και το κακό είναι ότι δεν το ξέρουμε..
Έρχεται όμως, ο καιρός, που θα καταλάβουμε ότι μόνο έτσι
μπορούμε να υπάρχουμε...Ανώτεροι, θεοί....

Μόνος σου το λές ΜΠΟΡΕΙ να είναι αλλιώς.. η μαγική λέξη "ΜΠΟΡΕΙ"... φυσικά και πιστεύω ότι "ΜΠΟΡΕΙ" να είναι αλλιώς όπως "ΜΠΟΡΕΙ" να είναι όπως τα λες.. δεν είμαι ούτε μάντης ούτε τζογαδόρος για να διαλέξω μια άποψη και να σιγουρευτώ πως αυτή είναι η σωστή και οι άλλες για πέταμα, φιλτράρω μόνο με την λογική που μπορεί να είναι λάθος φίλτρο καμιά φορά.. η μη λογική για την οποία μιλάς παρακάτω δεν είναι στο αν πιστεύω εγώ πως πρέπει να χω το μυαλό μου ανοιχτό σε διάφορα αλλά στο να χει κάποιος το μυαλό του κλειστό χωρίς να γνωρίζει απο κάπου σίγουρα...
Η Φύση μόνο εμάς δεν έχει ανάγκη .. μια χαρά ήταν για δις χρόνια πριν έρθουμε μια χαρά θα ήταν αν φεύγαμε.. το αν είμαστε μοναδικοί? ναι σίγουρα είμαστε.. σε αυτή την γωνίτσα του σύμπαντος σε αυτό το ηλιακό σύστημα είμαστε μοναδικοί και οι δεινοσαυροι ήταν (αλλά δεν είναι εδώ είναι?).. για αλλού μπορείς να βάλεις το χέρι σου στήν φωτιά? κάποιος έφτιαξε λοιπόν το σύμπαν (ο θεός ας πούμε) το έκανε τόσο τεράστιο που πλέον τα μεγέθη είναι ασύλληπτα για τον κοινό νου αλλά όλα έγιναν για ένα πλάσμα που εμφανίστηκε 12 δις χρόνια μετά.. όλα για μας έγιναν γιατί είμαστε μοναδικοί σε ένα σύμπαν που ούτε καν μας ξέρει ότι υπάρχουμε αλλά μας ανήκει.. προσπαθώ να βρώ λογική σε αυτές τις ανθρωποκεντρικές απόψεις αλλά όσο και αν χτυπιέμαι δεν βρήσκω καμιά :) τώρα για το θέμα της αλλαγής σίγουρα είναι μια άποψη-θεωρία που είναι ανάμεσα σε αυτές που βρήσκω πιθανόν λογικές και δεν απορρίπτω με το φτωχό μου μυαλό.. έτσι κιαλλιός όπως λέει και ένας περίεργος τύπος στην τηλεόραση "η αλλάζουμε η βουλιάζουμε" ... 50-50 :)

Edited by - Craven on 08/06/2009 13:06:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 19:46:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να έχασα κάποιο επεισόδιο, φίλε μου allzzaro...Αυτά πουλές, λέω εγώ...Εγώ λέω ότι ο άνθρωπος ειναι σχεδόν υποχρεωμένος
να φτάσει κάπου...

Nαί φίλε μου τρεχαγύρευε.
Δεν λέμε το ίδιο πράγμα.
Ή διαφορά μας είναι οτι εσύ υποστηρίζεις οτι ο άνθρωπος πρέπει να φτάσει κάπου χωρίς να υπολογίσει τι ζημιές θα κάνει στο διαστημόπλοιο που τον φιλοξενεί.΄
Εγώ υποστηρίζω οτι το διαστημόπλοιο που μας φιλοξενεί είναι ενας ζωντανός οργανισμός και οχι μόνο. Υποστηρίζω πρώτη η φύση πάνω στην οποία βασιζόμαστε ενώ εσύ πρώτα ο άνθρωπος και η φύση ακολουθεί.
Σου παραθέτω τα λεγόμενα του craven ο οποίος κινείται στο ιδιο μήκος κύματος.

quote:
Η Φύση μόνο εμάς δεν έχει ανάγκη .. μια χαρά ήταν για δις χρόνια πριν έρθουμε μια χαρά θα ήταν αν φεύγαμε.. το αν είμαστε μοναδικοί? ναι σίγουρα είμαστε.. σε αυτή την γωνίτσα του σύμπαντος σε αυτό το ηλιακό σύστημα είμαστε μοναδικοί και οι δεινοσαυροι ήταν (αλλά δεν είναι εδώ είναι?).. για αλλού μπορείς να βάλεις το χέρι σου στήν φωτιά? κάποιος έφτιαξε λοιπόν το σύμπαν (ο θεός ας πούμε) το έκανε τόσο τεράστιο που πλέον τα μεγέθη είναι ασύλληπτα για τον κοινό νου αλλά όλα έγιναν για ένα πλάσμα που εμφανίστηκε 12 δις χρόνια μετά.. όλα για μας έγιναν γιατί είμαστε μοναδικοί σε ένα σύμπαν που ούτε καν μας ξέρει ότι υπάρχουμε αλλά μας ανήκει..

Δεν λέμε λοιπόν το ιδιο πράγμα φίλε τρεχαγύρευε εχουμε μεγάλες διαφορές.
Εγώ στο είπα, στο ξαναείπα, και στο ξαναλέω.
Είσαι λάθος πάνω σε αυτό.
Πολύ λάθος.
Πάρα πολύ λάθος.
Υποστηρίζεις κάτι που οδηγεί τον άνθρωπο στην καταστροφή του.
Η εμμονή σου πάνω στο οτι εισαι ενα μοναδικό όν και οτι πρέπει να οδηγηθείς στη θέωση αυτό είναι υπο την καθοδήγηση του σατανά.
Αυτός οδήγησε τους πρωτόπλαστους στο αμάρτημα.
Φάτε απο τον καρπό τους είπε και θα γίνεται θεοί.
Εσύ λοιπόν θέλεις να γίνεις θεός.
Στη βίβλο φίλε τρεχαγύρευε ο άνθρωπος στον παράδεισο φαίνεται να είναι ο υπεύθυνος στις ισορροπίες του.
Ετσι και σήμερα ο άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις ισορροπίες του παραδείσου οπου ζεί.
Ο άνθρωπος προχωρά και η φύση ακολουθεί είναι μια εσφαλμένη αντίληψη που καθοδηγείται υποχθόνια.
Οσο πιο νωρίς το καταλάβεις και εσύ αλλά και οι υπόλοιποι τόσο το καλύτερο για ολους μας φίλε Βαγγέλη.

Τέλος Βαγγέλη δεν το βλέπω έτσι επειδή είσαι πορωμένος Χριστιανός.
Καλά κάνεις με γειά σου με χαρά σου.
Αλλος είναι χριστιανός, αλλος μουσουλμάνος, αλλος βουδιστής, αλλος ινδουιστής, αλλος μαρτυρας του ιεχωβά, αλλος σατανιστής κλπ.
Απολα εχει ο μπαξές φίλε Βαγγέλη. Το μαντρί τους χωρά ολους.

Edited by - allzzaro on 08/06/2009 19:51:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 20:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι, κάπου έχετε μπερδευτεί...Το γύρω μας,
είναι περιβάλλον, δεν υπάρχει μόνο του...Σκεφτείτε το....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tatiana
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 20:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tatiana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loipon...kata th gnwmh mou ola auta gia to 2012 einai psemata opws htan kai gia to 2000 kai gia polles alles xronologies...
giati astronomika toulaxiston tipota parakseno den prokeitai na sumbei.tha ginoun kapoies suzugies planhtwn alla auto den einai tipota to prwtofanes kathws sumbainoun suxna kai malista den tha einai se suzugia oloi oi planhtes alla duo-treis...einai profanes oti o planhths nibiru/x/ h opws alliws legetai den uparxei,h nasa diabebaiwnei oti den exei entwphsei kanenan tetoio planhth ,auto apodukneietai epishs apo to oti osoi uposthrizoun thn uparksh tou lene oti einai terastios, an loipon o nibiru uphrxe kai uphrxe pithanothta na sugkroustei me th gh to 2012 tha htane oratos me gumno mati edw kai arketo kairo alla den nomizw oti eide kapoios kati...merikoi ton tautizoun me ton planhth eris o opoios uparxei alla brisketai eksw apo to hliako mas susthma, h troxia tou einai statherotath kai den uparxei periptwsh na sugkroustei me th gh...den uparxei endeiksh oti exei sumbei pote antistrofh twn polwn alla kai na sumbei tha parei xiliades xronia kai pali to magnhtiko pedio pou prostateuei th gh den tha eksafanhstei apla tha ginei pio poluploko....to hliako mas susthma apexei 30.000 eth fwtos apo to kentro tou galaksia mas kai den uparxei periptwsh na to plhsiasei kathws oi episthmonikes ereunes deixnoun to entelws antitheto dhladh oti apomakrunomaste sunexws....auta apo episthmonikhs apopsews kai mporeite na ta diabasete kai sthn istoselida "ask an astrobiologist" ths nasa opou enas astrobiologos ths nasa apanta se erwthmata anthrwpwn gurw apo tetoia themata...epishs an autoi oi anthrwpoi pou grafoun ta biblia gia thn katastrofh tou kosmou , endiaferontai gia mas giati den ta dinoun tzampa afou etsi kai alliws tha pethanoun se tria xronia? ta lefta den prokeitai na ta paroun mazi tous.kai oso gia tous mayias an kai den amfibalw oti eixan enan spoudaio politismo sigoura den eixan thn texnologia pou exoume emeis shmera kai sto katw katw afou proeblepsan to telos tou kosmou giati den proeblepsan kai to oti oi ispanoi tha tous skotwnan?....kai apo apopsh thriskeias, oles oi megales thriskeies lene oti kaneis den mporei na problepsei pote tha erthei to telos tou kosmouΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 20:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Το γύρω μας,
είναι περιβάλλον, δεν υπάρχει μόνο του...

Σου ξαναπαραθέτω τα λεγόμενα του craven.
Διάβασετα προσεκτικά λέξη προς λέξη.
Δεν έχουμε μπερδέψει εμείς κάτι.
Εσύ εχεις κάποια εμμονή ώστε να τα μπερδεύεις.
Απλά ξεμπέρδευτα και απομακρύνσου απο αυτή την εμμονή.


quote:
Η Φύση μόνο εμάς δεν έχει ανάγκη .. μια χαρά ήταν για δις χρόνια πριν έρθουμε μια χαρά θα ήταν αν φεύγαμε.. το αν είμαστε μοναδικοί? ναι σίγουρα είμαστε.. σε αυτή την γωνίτσα του σύμπαντος σε αυτό το ηλιακό σύστημα είμαστε μοναδικοί και οι δεινοσαυροι ήταν (αλλά δεν είναι εδώ είναι?).. για αλλού μπορείς να βάλεις το χέρι σου στήν φωτιά? κάποιος έφτιαξε λοιπόν το σύμπαν (ο θεός ας πούμε) το έκανε τόσο τεράστιο που πλέον τα μεγέθη είναι ασύλληπτα για τον κοινό νου αλλά όλα έγιναν για ένα πλάσμα που εμφανίστηκε 12 δις χρόνια μετά.. όλα για μας έγιναν γιατί είμαστε μοναδικοί σε ένα σύμπαν που ούτε καν μας ξέρει ότι υπάρχουμε αλλά μας ανήκει..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 20:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tatiana καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είσαι κατανοητή από όλους μας .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 21:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
null_n_void
quote:
γιατι εχει αναγκη ο κοσμος τον ανθρωπο?
και γιατι η φυση μονη της δεν υπαρχει? και γιατί χρειαζεται καποιον να την βλεπει? καποιον σαν τον ανθρωπο?


Φίλε μου.
Υπάρχει περίπτωση ο δημιουργός να εχει κάνει λάθη? Παραλείψεις?
Υπάρχει περίπτωση ολα αυτά να έχουν κάποιες ατέλειες?
Οχι.
Ολα είναι τέλεια.
Ο άνθρωπος είναι το μοναδικό όν πάνω σε αυτόν τον πλανήτη που μπορεί να επέμβει σε αυτή την τελειότητα.
Το θέμα είναι ομως το εξής.
Πως αντιλαμβάνεται ο άνθρωπος αυτή την τελειότητα.
Πάρε παράδειγμα λοιπόν τη σημερινή εποχή που ο άνθρωπος χειραγώγησε τη φυσική ισορροπία προκειμένου να μπορέσει να κάνει πιο άνετη τη ζωή του.
Θα μπορούσε ομως ο θνητός αυτός άνθρωπος με την αντίληψη και την κρίση που διαθέτει να διορθώσει κάποιες ατέλειες.
Για να μπορέσει ομως να το κάνει αυτό θα πρέπει να καταλάβει τις λειτουργίες της, πράγμα που δεν θέλει να το κάνει.


Edited by - allzzaro on 08/06/2009 21:20:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 21:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παράδειγμα

Εδώ ο κόσμος ασχολείται με το αν βγήκε το ΠΑΣΟΚ με το αν βγήκε η ΝΔ με το αν μπούν νέοι φόροι, με το αν μπούν κάμερες με το αν αυξήθηκε η τιμή του φραπέ και ξεχνά ενα πράγμα.
Αυτή τη στιγμή το βαρόμετρο δείχνει 1012 mp.
Σε λίγο οι θερμοκρασίες θα ανέβουν και ξαφνικά το βαρόμετρο θα πέσει στα 1000 mp.
Θα καεί ο κόσμος πάλι φέτος και όλοι θα αρχίσουν να κλαίνε και να διαμαρτύρονται.
Ολοι μαζί θα αρχίσουν να διαμαρτύρονται αν σηκώθηκαν έγκαιρα να πυροσβεστικά και ολοι μαζί θα ζητούν αποζημιώσεις.
Η θέα των καμμένων δασών για πολύ λίγο θα προκαλέσει κάποια θλίψη και σε λίγο δεν θα την θυμάται κανείς.
Στη θέση του καμμένου δάσους θα χτιστούν νέα οικοδομήματα έτσι για να υπάρχει ανάπτυξη.
Ο άνθρωπος λοιπόν προχωρά και η φύση ακολουθεί

Η φύση αντιδρά στέλνοντας αγγελικά μυνήματα τα οποία εμείς εκλαμβάνουμε ως καταστροφές.
Μας προειδοποιεί οτι βρισκόμαστε σε λάθος δρόμο και οτι θα μας συμπεριφερθεί οπως ακριβώς συμπεριφέρθηκε με τους δεινόσαυρους.
Εμείς την αγνοούμε παντελώς και προσπαθούμε να πράξουμε το αντίθετο.
Ο άνθρωπος λοιπόν προχωρά και η φύση ακολουθεί

Εάν κάπου εσείς ολοι βρίσκεται λογική πάνω σε αυτή τη φράση..
και αν κάποιοι ανέχονται τα 47άρια που θα κάνει φέτος, αν κάποιοι ανέχονται την εμφάνιση των τυφώνων ακόμα και εδώ στην Ελλάδα αν κάποιοι ανέχονται την άνοδο της θάλασσας να δώ πως θα ανεχτούν την ξηρασία και την ερημοποίηση οπου θα είναι το τελικό στάδιο της αφάνισης.
Ακόμα και εδώ οι διάφοροι τεχνοκράτες θα έχουν λύσεις.
Ακόμα και εδώ θα οδηγήσουν τον άνθρωπο να χειραγωγήσει ακόμα πιο πολύ τη φυσική τάξη.

Edited by - allzzaro on 08/06/2009 21:33:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 21:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές φίλε μου allzzaro, αναρωτιέμαι αν έχουμε
μια κοινή λογική....Έχεις ένα ωραίο κήπο, έγινε πριν
απο σένα για σένα..Τον φαντάζεσαινα υπάρχει μόνο και μόνο για να είναι;Δεν έγινε για να τον απολαμβάνει κάποιος;
Είναι έτσι, για να είναι;
Το λές και μόνος σου..Ο άνθρωπος προχωράει και η φύση ακολουθεί..
Αν και σωστό ειναι η δύση, δεν πάει πουθενά..Μένει εκεί που είναι.....
Φίλη tatiana, δεν μιλάμε για καταστροφή και για τέλος του
κόσμου, ως κάτι άσχημο...Υπάρχει και η εξέλιξη του ανθρώπου
που συντελείται...Μια καμπή, ένα μεταίχμιο....Η εξέλιξη πάντως,
έχει κι αυτή το ρολόι της....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 22:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ το θέμα αρκέτο καιρό και συγκρατιέμαι να μην αρχίσω να λέω κακές λέξεις.
Οι αγαπητοί "συνομιλητές" αναφέρονται σε μία περιοδικότητα των μεγάλων καταστροφών. Είναι λογικό στατιστικά να μη συμβαίνουν ταυτόχρονα μεγάλες καταστροφές,αντιθέτως απέχουν μεταξύ τους.Δε συμβαίνει πχ να γίνει σεισμός την ίδια στιγμή με μια καταγίδα και με μια επιδρομή από ακρίδες.Ακριβώς επειδή είναι στατιστικό το φαινόμενο δεν απέχουν σταθερό χρονικό διάστημα αλλά παρουσιάζουν μια σχετική περιοδικότητα. Αυτή την ασαφή και χοντρική περιοδικότητα εκμεταλλεύονται για να αποδείξουν ότι κάθε φορά που εμφανίζεται ο "πλανήτης" έχουμε μια καταστροφή. Έχετε υπόψιν ότι τα αστρονομικά φαινόμενα έχουν απόλυτη ακρίβεια δηλαδή έχουν ακριβή διάρκεια στις περιφορές τους. Άρα δε μας φτάνει ένας χοντρικός αριθμός με σφάλμα μερικών αιώνων.
Επίσης είναι αδύνατον να πετύχουμε τέτοια ακρίβεια με ιστορικά στοιχεία τόσο αρχαία. Εκ των πραγμάτων είναι αδύνατη η ακριβής τοποθέτηση μιας καταστροφής σε μια εποχή που οι άνθρωποι ή δε μετρούσαν το χρόνο ή τον μέτραγαν αλλιώς.
Ένα τρίτο που έμαθα για τους Μάγια είναι το εξής. Οι πρόγονοι τους ήρθαν από τα βόρεια και είχαν έλκηθρα. Οι Μάγιας έζησαν χιλιάδες χρόνια σε ζεστές περιοχές αλλά δεν ανακάλυψαν τον τροχό. Αντί για αυτό έσερναν έλκηθρα στο χώμα. Στο χώμα! Εμείς οι χαζοί με τους υπολογιστές και τους δορυφόρους πιστεύουμε ότι αυτός ο τόσο εξελιγμένος λαός ήξερε περισσότερα από εμάς.
Ένας άλλος συνομιλητής μίλησε για την αλλαγή του κλίματος,που μάλλον την προκαλεί ο άνθρωπος. Να μία σοβαρή απειλήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 23:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολλές φορές φίλε μου allzzaro, αναρωτιέμαι αν έχουμε
μια κοινή λογική....Έχεις ένα ωραίο κήπο, έγινε πριν
απο σένα για σένα..Τον φαντάζεσαινα υπάρχει μόνο και μόνο για να είναι;Δεν έγινε για να τον απολαμβάνει κάποιος;

Για αυτό δεν μπορούμε να συννενοηθούμε βρε Βαγγέλη και πραγματικά με αφήνεις άναυδο.
Συγκρίνεις ενα κήπο με τη φύση.
Συγκρίνεις εναν κήπο που τον έφτιαξε ενας θνητός άνθρωπος χρησιμοποιώντας γήινα υλικά με τη φύση που δημιούργησε ο θεός απο ανύπαρκτα υλικά.
Ο κήπος πράγματι φτιάχτηκε για να τον απολαμβάνει ο άνθρωπος.
Οχι η φύση φίλε μου. Η φύση δεν φτιάχτηκε για να την απολαμβάνουμε.
Η φύση οπως σου είπα είναι το εργαλείο με το οποίο ο θεός μπορεί να δημιουργεί και να εκφράζεται.
Πώς αλλοιώς να στο πώ ρε γμτ.. μου ..

[quote] [Το λές και μόνος σου..Ο άνθρωπος προχωράει και η φύση ακολουθεί../quote]

Εσύ το είπες Βαγγέλη οχι εγώ..

Edited by - allzzaro on 08/06/2009 23:38:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 23:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά, το 2012, προβάλλει ως έτος αλλαγής, όχι ώς έτος
καταστροφών....Οι καταστροφές θα προηγηθουν, φίλε IndustrialAngel,
μετά είναι το θέμα πόσα θα έχει καταλάβει ο άνθρωπος..Η αλλαγή
του κλίματος, που λές, σίγουρα θα επηρεάσει κι έχει αρχίσει
να επηρεάζει...
Αλλά το θέμα είναι να καταλάβει ο άνθρωπος και να φέρεται με
προσοχή στην γνώση, σαν κάτι ζωντανό κι όχι απλά να την χρησιμοποιεί...
Ακόμη, εί δυνατόν, να βοηθάει αυτός την γνώση, να εφαρμόζεται...
Τότε, θα μάθουμε πολύ περισσότερα, τότε ο άνθρωπος θα φτάσει ψηλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 23:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείς φίλε allzzaro,αν γίνομαι κουραστικός,
αλλά, η φύση έγινε,δεν γίνεται, δεν εκφράζεται ο Θεός,
εκφράστηκε, μόνο με τον άνθρωπο εκφράζεται ο Θεός, που
έχει πνεύμα και μπορεί να ακολουθήσει αυθαίρετη πορεία....
Τα λουλούδια, δεν μπορούν να σταματήσουν να ανθίζουν κι όσο
ωραίο είναι το ότι ανθίζουν, άλλο τόσο δυναστικό και υποδηλωτικό
είναι γιατι υποδηλώνει ότι ανήκουν αλλού κι όχι στον εαυτό τους...
Ρε φίλε, τον σεβασμό που ζητάς προς την φύση, τον έχω, εσύ δεν έχεις
την πίστη στον άνθρωπο, που έχω.... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 23:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel
quote:
Παρακολουθώ το θέμα αρκέτο καιρό και συγκρατιέμαι να μην αρχίσω να λέω κακές λέξεις.

Φίλε μου απευθύνομαι σε εσένα αλλά και σε οσους μπαίνουν και λένε πολλά και διάφορα για το θέμα.
Εδώ δεν εξετάζουμε μόνο το θέμα της καταστροφολογίας.
Το παράξενο αλλά και αυτό που μας κάνει να το σχολιάζουμε είναι οτι ο πλανήτης αυτός αναφέρεται στα Σουμεριακά κείμενα 3.000 ΠΧ.
Δεν είναι απλά λοιπόν μια συνηθισμένη καταστροφολογία.
Σε οτι αφορά αυτό που λέει η ΝΑΣΑ αλλά και βιντεάκι με τους καθηγητές Δανέζη και τον αλλον πως τον λένε τον ξεχνώ οπου μας γνωρίζουν οτι Νιμπίρου δεν υπάρχει με την συγκεκριμένη τροχιά, υπάρχει ενας πλανήτης Χ οπως και αρκετοί πλανήτες που δεν γνωρίζουμε την τροχιά τους καθώς και κάποιοι πλανήτες που θα ανακαλυφθούν.
Απο οτι αντιλάμβάνεσαι λοιπόν και εσύ αλλα και οι αλλοι δεν πρόκειται απλά για μια προφητεία ράδιο αρβύλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 44 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy