ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Μικροτερη των περιστασεων η εκκλησια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 21:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον Μάιο που μας πέρασε έχασα την μητέρα μου απο καρκίνο στο πάγκρεας.
Μάλλον πρέπει να είμαι νοητικά και ψυχικά διαταραγμένος που δεν το είδα ως "ευλογία" !!!
Έυχομαι λοιπόν αυτή η..."ευλογία" σύντομα να χτυπήσει την πόρτα και αυτών των σαλεμένων μυαλών έτσι ώστε να "ευεργετηθούν" κι αυτοί !!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 22:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βγαλε το σκασμο αναγωγε, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν σωθει απο την υγιεινιστικη ζωη, διαβασε και τις μαρτυριες τους, γεματο θα ειναι το διαδικτυο...

αντι να θαυμασεις που η φυση σε συνδυασμο με τη θεληση του ανθρωπου ξεπερνουν καποιες φορες την εργαστηριακη χημεια και τις ακτινοβολιες καθεσαι και βριζεις σαν καραγωγεας στο λιμανι..

σε οτι με αφορα εχω χρονια να φαω κρεας, δεν τρωω χημικα φαγητα, περπαταω τουλαχιστον εφτα χιλιομετρα καθημερινα (τωρα γυρισα απο εναν τετοιο περιπατο), κανω νηστεια δυο τρεις μερες καθε μηνα, το καλοκαιρι μια δεκαημερη αποτοξινωση με φρουτα...

αποτελεσμα; δεν χρειαζομαι φαρμακα και σπανιοτατα αρρωσταινω (μια φορα στα τρια χρονια και αν)...δεν ξερω τι σημαινει αντιβιωση και η χειροτερη μου ηταν οταν για να κανω εξαγωγη φρονιμιτη επρεπε να κανω ναρκωση...

Edited by - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3 on 17/10/2010 22:04:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 22:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
βγαλε το σκασμο αναγωγε, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν σωθει απο την υγιεινιστικη ζωη, διαβασε και τις μαρτυριες τους, γεματο θα ειναι το διαδικτυο...

στο διαδίκτυο μπορείς να βρεις ότι μαλάκια τραβάει η όρεξη σου όπως την παπαρολογία με την παναγία που έραβε στο πορτπαγκάζ τον άραβα

quote:
αντι να θαυμασεις που η φυση σε συνδυασμο με τη θεληση του ανθρωπου ξεπερνουν καποιες φορες την εργαστηριακη χημεια και τις ακτινοβολιες καθεσαι και βριζεις σαν καραγωγεας στο λιμανι..

εκθέτω την άποψη μου στην ακατάσχετη μπουρδολογία σου όπως και στην κάθε μπουρδολογία, δεν είναι λίγες οι φορές που έχουν "βρεθεί" θαυματουργά φάρμακα όπως η φραπελιά, με αποτέλεσμα ο κάθε απελπισμένος να εγκαταλείπει την θεραπεία που του έχουν ορίσει οι γιατροί και να πεθαίνει

quote:
σε οτι με αφορα εχω χρονια να φαω κρεας, δεν τρωω χημικα φαγητα, περπαταω τουλαχιστον εφτα χιλιομετρα καθημερινα (τωρα γυρισα απο εναν τετοιο περιπατο), κανω νηστεια δυο τρεις μερες καθε μηνα, το καλοκαιρι μια δεκαημερη αποτοξινωση με φρουτα...

το ότι τρως υγιεινά (αν εξαιρέσουμε τα χημικά που έχουν τα φρούτα και τα λαχανικά) και περπατάς δεν σημαίνει ότι η υγιεινή διατροφή θεραπεύει τον καρκίνο

quote:
αποτελεσμα; δεν χρειαζομαι φαρμακα και σπανιοτατα αρρωσταινω (μια φορα στα τρια χρονια και αν)...δεν ξερω τι σημαινει αντιβιωση και η χειροτερη μου ηταν οταν για να κανω εξαγωγη φρονιμιτη επρεπε να κανω ναρκωση...

και εγώ που τρώω γύρο στα 700γρ κρέας την ήμερα και γυμνάζομαι αρρωσταίνω κάθε 3-4 χρονιά (ένα απλό κρύωμα των 2-3 ημερών)και στον οδοντίατρο πάω μόνο για καθαρισμό

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

_____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

amalia - 10/12/2010
_____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 22:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αριστοτέλης

quote:
βγαλε το σκασμο αναγωγε, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν σωθει απο την υγιεινιστικη ζωη, διαβασε και τις μαρτυριες τους, γεματο θα ειναι το διαδικτυο...

Τελικά γεννήθηκες ηλίθιος ή έγινες στην πορεία; Ο καρκίνος δεν θεραπεύεται με υγιεινή ζωή. Με φάρμακα, ακτινοβολίες και εγχειρήσεις θεραπεύεται, αν θεραπευθεί. Όπως ακριβώς το είπε ο Ιπποκράτης, 24 αιώνες πριν.

Όσο για τις "μαρτυρίες", σου απάντησε άλλος.

quote:
αντι να θαυμασεις που η φυση σε συνδυασμο με τη θεληση του ανθρωπου ξεπερνουν καποιες φορες την εργαστηριακη χημεια και τις ακτινοβολιες καθεσαι και βριζεις σαν καραγωγεας στο λιμανι..

Ο μόνος που βρίζει είσαι εσύ. Ο άνθρωπος απλά έδωσε την ευχή γι'αυτούς που θεωρούν τον καρκίνο σαν "ευλογία", να γίνουν κοινωνοί της ευλογίας αυτής. Κάτι που προσωπικά προσυπογράφω, έχοντας περάσει από το στάδιο του καρκινοπαθή.

quote:
σε οτι με αφορα ...

Σε ό,τι σε αφορά, δεν ενδιαφέρει κανέναν.

Η μέγιστη ύβρις και βλασφημία είναι να γίνεται κανείς καλά με φάρμακα, στα νοσοκομεία, από γιατρούς, από την ανθρώπινη γνώση και τον ανθρώπινο μόχθο και να λέει "Δόξα τω Θεώ". ΔΟΞΑ ΤΩ ΓΙΑΤΡΩ ρε!

Προσωπικά θεωρώ ασπόνδυλο οποιονδήποτε υβρίζει με τον τρόπο του τον άνθρωπο που τον κάνει καλά και δοξολογεί ένα προϊόν της φαντασίας του.

macedon

_____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

amalia - 10/12/2010
_____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....Ειδικά, στο θέμα του αν ο καρκίνος, ή οτιδήποτε, θεραπεύεται
με την υγιεινή ζωή, ή άλλως, την κανονική διατροφή του ανθρώπου, ώστε,να λειτουργεί όπως και τα ζώα, απέναντι στις ασθένειες, ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ,λέει αλήθεια...
Το ξέρετε, ότι το 98% των ζώων που έχουν καρκίνο, αυτοθεραπεύονται;....Με νηστεια και λίγη διατροφή, κανονική....
Το έχω δει να γίνεται,αλλά και το έχω διαβάσει....
Ο άνθρωπος, γιατι διαφέρει τοσο πολύ, απέναντι σε τέτοιες παθήσεις;...Σίγουρα, όχι γιατί τρώει υγιεινά, ή ότι του κανει καλό...
Το κρέας, δεν είναι η φυσική τροφή του ανθρώπου....
Και τον κανει να μην είναι ο εαυτός του, αλλά, το ζώο μέσα στο κρέας...Θάνατος, αφού, το κρέας, είναι ήδη σε αποσύνθεση...Τι να
θεραπευτεί έτσι;...
Γι αυτό και μπερδεύεται ο άνθρωπος και δεν λειτουργεί σωστα, σε
θέματα υγείας...
Δεν θέλει φαντασία, όμως...Απλά, λιγότερο εγωισμό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve

quote:
Το ξέρετε, ότι το 98% των ζώων που έχουν καρκίνο, αυτοθεραπεύονται;....Με νηστεια και λίγη διατροφή, κανονική....

Τι, χωρίς προσευχή;

Ρε είστε στα καλά σας ή έγινε ο εγκέφαλός σας σαν τυρί έμενταλ από το λιβάνι;

macedon

_____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

amalia - 10/12/2010
_____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γραβιέρα, πάντως, σαν το δικό σου, δεν το κάναμε....
Με το συμπάθιο,Κώστα ΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero diegrammenos logariasmos
Διεγραμμένος Λογαριασμός


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero diegrammenos logariasmos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve:

Το ξέρετε, ότι το 98% των ζώων που έχουν καρκίνο, αυτοθεραπεύονται;....Με νηστεια και λίγη διατροφή, κανονική....



Όχι, πρώτη φορά το "ακούω".

Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα ζώα, αν προσέξεις, όταν αρρωσταίνουν, αυτό κάνουν,σαν αντίδραση στην αρρώστεια..Δεν τρώνε βαριά, αλλά, ελαφριά....Για το καλό του σώματος τους,θρέφουν μόνο τις ροές των υγρών τους, για να διώξουν την ασθένεια...Κι όμως, το 98%, των ζώων, ΑΥΤΟΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ...
Εμείς, μάλλον ξεχάσαμε, τον τρόπο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 00:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα άμα σου ζητήσω και την πηγή των ανοησιών που λες, θα φταίω;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 01:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μ' αρεσει που το πηρατε επι προσωπικου, το διασκεδαζω αφανταστα...

μεταξυ μας μηπως αθεος πλας μακεδονας ειστε και αδελφακια;

διδυμα;

κατα τα αλλα θεωρω τελειως αποβλακωμενους οσους πιστευουν οτι η εργαστηριακη χημεια ειναι ανωτερη θεραπευτρια απο τη φυση...

και ειλικρινα πιστευω οτι ζωντας σωστα υγιεινιστικα ο καρκινος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να θεραπευθει απο οτι με τη χημειοθεραπεια...

με τις εξης προυποθεσεις, οτι πρωτον ο ασθενης δεν εχει εκφυλισμενο οργανισμο τιγκα απο φαρμακα και χημικες τροφες, δευτερον οτι θα δεχτει τις συμβουλες ενος ειδικου υγιεινιστη (υπαρχουν και εξαιρετικοι υγιεινιστες που ειδικευονται στην αφαρμακο ιατρικη), τριτον οτι πιστευει περισσοτερο τη συγκεκριμενη μεθοδο απο τη χημιοθεραπεια γιατι εχει μαθει να εκτιμαει περισσοτερο τη φυση απο τις ακτινες...

γιατι τα πιστευω ολα αυτα; γιατι ηδη καταφερα στα νιατα μου να ξεπερασω χρονιο νοσημα που με ταλαιπωρουσε απο παιδι και εξαιτιας του οποιου ακολουθουσα καθημερινα αγωγη χωρις ομως αποτελεσμα παρα περιοδικες ανακουφισεις των συμπτωματων..

καποια στιγμη λοιπον αποφασισα δυο πραγματα γιατι ειχε αρχισει να μου τη δινουν οι παρενεργειες των φαρμακων...

πρωτον να σταματησω ολα τα φαρμακα και να μην καταπιεζω τις κρισεις, να τις αφησω να ξεσπασουν και να τις αντιμετωπισει ο οργανισμος αβοηθητος...

δευτερον να ξεκινησω υγιεινη διατροφη και να μην τρωω καθολου το βραδυ η να τρωω ελαχιστα (οι κρισεις ηταν κυριως νυχτερινες)...

το αποτελεσμα ηταν αυτο που ειχα ελπισει: οτι αφου αντιμετωπισα τρεις τεσσερεις κρισεις χωρις φαρμακα ο οργανισμος εμαθε να τις αντιμετωπιζει σχετικα γρηγορα μονος του χωρις χορηγηση φαρμακων...

και δευτερον η υγιεινη διατροφη και το κοψιμο του βραδυνου φαγητου βοηθησαν να μην εκδηλωνονται συχνα οι κρισεις...

μπορει να ηταν και θεμα αυθυποβολης (ουσιαστικα πιστευα τι θα γινει πριν το ξεκινησω), η ουσια ηταν μια, σε λιγους μηνες ημουν περδικι και οι γιατροι που με εβλεπαν κατα καιρους και βεβαια οι γονεις μου δεν το πιστευαν..

πιστευω λοιπον πραγματι οτι εκει που η επιστημη μπορει να αποτυγχανει μπορει να πετυχαινει η φυση και η δυναμη του οργανισμου, γνωρισα δυο ανθρωπους που τα καταφεραν και με καρκινο και θεωρω οτι η επισημη επιστημη εχει ενα σωρο λογους να αποκρυβει τετοια περιστατικα οπως και εχει ενα σωρο λογους να μην υπαρχει μαθημα προληπτικης ιατρικης και υγιεινιστικης ζωης στα σχολεια...

το συγχρονο ιατροφαρμακευτικο πλεγμα μας θελει αρρωστους και οχι υγιεις και σε καθε περιπτωση μας θελει πελατες της χημειας του γι' αυτο δεν θα παυει να ειρωνευεται τα νερα του καματερου και τις "φραπελιες" λες και καθε υγιεινιστης πινει νερα του καματερου η παει στις μαγισες και τις χαρτοριχτρες...

Edited by - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3 on 18/10/2010 01:58:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 09:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αγαπητέ μου ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,θα ήθελα να μου πουν, πόσες χειμιοθεραπείες,έκαναν ΚΑΛΑ, όχι για λίγο,έστω κι ένα ασθενή με καρκίνο και έγινε νόμος, πια,να τις κάνουν τόσο πολύ επιμονα και κατα κόρον,όλοι οι καρκινοπαθείς...
Όσοι ζήσανε κοντά στη φύση, με υγιεινή ζωή, ζήσαν, τουλάχιστον περισσότερο..Πέρα απο τις γνώσεις, το τι γίνεται, υπάρχει καιη λογική
η ρημάδα, που πρέπει να δουλεύει, σε όποιον την έχει, βέβαια...Να μην στραβώνεται ο άνθρωπος, απο τον εγωισμό και αυτοτραυματίζεται,μέχρι θανάτου, γιατί κυριολεκτικά, αυτοτραυματίζεται...
Το ότι η νηστεια, ας πούμε, καθαρίζει τον άνθρωπο,τον ξεκουράζει απο τις καταχρήσεις,του ξαναδίνει επιθυμία, με πολλούς τρόπους, δεν θέλει και φαντασία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 09:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι οτι πονάνε πολύ κάποια πράγματα.Δεν εξηγείται αλλιώς τόση χυδαιότητα.

Δεν χρειάζεται να είσαι μεγαλοφυία για να καταλάβεις οτι η υγιεινή ζωή μακριά απο φάρμακα και χυμικά συστατικά βοηθάει τον οργανισμό στην θεραπεία.

Καταρχάς η ασθένεια του φυσικού σώματος,υπάρχει πρώτα στο αιθερικό σώμα.Το αιθερικό δουλεύει με καθαρή ενέργεια που περνάει απο τα τσάκρα του.Τα τσάκρα μπορούν να ενεργοποιηθούν και να εναρμονιστούν μόνο με την ενέργεια της συνείδησης. Εχουμε και συναισθηματικό και νοητικό σώμα,οταν υπάρχουν μπλοκαρίσματα ενέργειας στα τσάκρα αυτών των σωμάτων ή τα τσάκρα τους είναι κλειστά,παρατηρείται μαλάκυνση εγκεφάλου,τύπου μακεδών.

Ο διαλογισμός και η συγκέντρωση είναι το κλειδί για την μεταφορά της ενέργειας στα σωστά σημεία και γενικά για την τέλεια υγεία.Τα φαρμακα δεν θεραπεύουν αλλά μεταφέρουν το πρόβλημα αλλού.

Ξυπνήστε επιτέλους ρε προβατάκια,θύματα της εποχής που πιστεύετε οτι όλα είναι εντάξει.

"Οι κοιμισμένοι ανθρωποι είναι συνένοχοι του κακού".

Edited by - strangerz2 on 18/10/2010 10:01:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 10:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve

quote:
Εγώ αγαπητέ μου ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,θα ήθελα να μου πουν, πόσες χειμιοθεραπείες,έκαναν ΚΑΛΑ, όχι για λίγο,έστω κι ένα ασθενή με καρκίνο και έγινε νόμος, πια,να τις κάνουν τόσο πολύ επιμονα και κατα κόρον,όλοι οι καρκινοπαθείς...

Η δικιά μου η χημειοθεραπεία έκανε καλά εμένα και το 80% των ασθενών που παρουσιάζουν την ίδια μορφή καρκίνου. Το υπόλοιπο 20% που δεν θεραπεύεται παρουσιάζει άλλου είδους προβλήματα που δεν επιτρέπουν ή αναιρούν την εφαρμογή της θεραπείας.

Στην περίπτωσή μου, ο καρκίνος διαγνώστηκε στις 12 Δεκεμβρίου, στο πρώτο στάδιο. Στις 3 Ιανουαρίου που ξεκίνησα την πρώτη χημειοθεραπεία ήταν στο 3ο στάδιο. Κατά την άποψή σου και την άποψη των ηλιθίων που εκφράζουν τις ίδιες βλακώδεις απόψεις, θα έπρεπε να νηστέψω για να γίνω καλά;

Θα πρέπει τότε να μας εξηγήσεις γιατί μέχρι το 2002 που δεν υπήρχε φάρμακο για τη συγκεκριμένη μορφή καρκίνου, οι ασθενείς παρουσίαζαν θνησιμότητα κατά 75% μέσα στον πρώτο χρόνο και 100% μέσα στο δεύτερο; Γιατί με την εμφάνιση του Rituximab η θεραπεία έφτασε στο 80%;

Επειδή όμως μιλάτε όντας έξω από το χορό, θα ήθελα να δω τις αντιδράσεις σας (τη δική σου και των άλλων ηλιθίων) αν σας πει ο γιατρός "Έχεις καρκίνο. Σου μένουν 2 μήνες ζωή το πολύ, εκτός αν ξεκινήσεις άμεσα θεραπεία".

Τότε, να βρείτε τη μαγκιά και να πείτε "όχι ευχαριστώ, εγώ θα τρώω φρούτα και θα νηστεύω". Βέβαια καλά δεν θα γίνετε αλλά τουλάχιστον θα αποδείξετε ότι πιστεύατε αυτά που λέγατε.


strangerz2

quote:
Εχουμε και συναισθηματικό και νοητικό σώμα,οταν υπάρχουν μπλοκαρίσματα ενέργειας στα τσάκρα αυτών των σωμάτων ή τα τσάκρα τους είναι κλειστά,παρατηρείται μαλάκυνση εγκεφάλου,τύπου μακεδών.

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου, το θέμα "μαλάκυνση του εγκεφάλου" δεν θα το ανάφερα καθόλου. Αποτελείς κλασικό παράδειγμα, όχι μαλάκυνσης αλλά παντελούς απουσίας εγκεφάλου.

Και η μόνη ερώτηση που μπαίνει, είναι: "Μα καλά, όλοι από ένα καλούπι βγαίνετε";

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 10:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αριστοτελη , εισαι ΚΑΙ γιατρος ? εαν οχι ασε τα "πιστευω" επι ιατρικων θεματων

δυστυχως εχουμς χασει 2 ανθρωπους απο καρκινο και εχουμε εφαρμοσει και τις δυο μεθοδους , τυχαινει και οι δυο να εχουν ιδια ηλικια και ιδιο καρκινο στο πνευμονα

περιπτωση Α
δεν τους καναμε καμια θεραπευτηκη αγωγη (και δεν το μετανιωνουμε) πεθανε εντος 20 ημερων απο την διαγνωση. ηταν πολυ καλα στην υγεια του , πηγαινε στο βουνο 2 ωρες μετα ποδια και γυριζε καθε μερα ... οταν εγινε η διαγνωση ηταν καλα απλα ειχε ενα βηχα παραξενο ... δεν πηρε ουτε ασπιρινη !!!

περιπτωση Β
ομοια με την παραπανω , μονο που του εγιναν χημειοθεραπειες , εζησε 2 χρονια ... ΑΛΛΑ κατα την δικη μου αποψη ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΑ (ισως οχι συνεχεια αλλα σε ενα μεγαλο χρονικο διαστημα) , η δικη μου προταση ηταν να μη του γινει τιποτα για να φυγει γρηγορα και ησυχα... ομως οι δικοι του ΤΟΝ ΘΕΛΑΝ και πραγματι πολυ σοβαρο θεμα για να εχω αντιρησεις !!!

για πες εσυ τωρα τι να κανει καποιος ?
και αντε πες αυτοι ηταν 73 (μικροι μεγαλοι χαχα)
εαν ηταν 20 ?
εαν ηταν 7 και 10 χρονων ?
οταν η χημιοθεραπεια μπορει να σου ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ? τι θα το πεις το παιδι ? τρωγε φασολακια και μελι και θα σου περασουν ολα ???

να ειμαστε και λιγο σοβαροι οκ ??? θα σε διαβασει και κανενας και θα σε παρει στα σοβαρα και θα θαψει ανθρωπους !!! ευχομαι να μην ειχες καρκινο και να ηταν κατι ποιο "λαϊτ" ... εγω παλι ειχα αλλα σε σημειο που δεν πιανει η χημεια και εγιναν ακτινοβολιες ... στα 18 μου φιλε μου , σε χωριο , χωρις τσιγαρο/ποτο και ολα φυσικα ... στα 18 να υπογραφεις χαρτι για εγχειρηση οτι μπορει να πεθανεις - μεινεις αναπηρος σε δεκαδες σημεια για να μην εχουν ευθυνη οι γιατροι!!!!!! για πες ? να ετρωγα τυρακι και φασολακι ??????

τον πρωτο λογο φιλε μου τον εχει ο γιατρος , εαν δεν σου αρεσει η αποψη του , πανε σε αλλο , εγω πηγα σε 5 γιατρους και οι 5 ειπαν το ΙΔΙΟ !!!!

φυσικα και η διατροφη μας πρεπει να ειναι οσο ποιο φυσικη γινεται σε αυτο κανεις δεν αντιλεγει ... και υπαρχουν θεματα που η φυσικη διατροφη βοηθαει παρα πολυ , ενα πραγματικο παραδειγμα ειναι η ψυξη που παθαινουμε , σε βαρια κατασταση στραβωνεις ολοκληρος (δεν το εχω παθει , το επαθε φιλος) οπου χωρις φαρμακα και μονο με διατροφη εγινε καλα , ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΟΜΩΣ ... γιατι να υποφερει ? παν μετρον αριστον ... παρε το φαρμακο κανε και την διατροφη ... στο κατω κατω διαβασε και τι λεει το φαρμακο στις ενδειξεις κτλπ και εαν δεν σου αρεσει πες το γιατρο για κατι ποιο ελαφρυ ... σκεψη και λογικη θελει το θεμα , οπως ολα !!! στο κατω κατω υπαρχουν σημερα και φυσικα φαρμακα , λιγα τα φαρμακεια αλλα υπαρκτα !!!

ας μη τα ισοπεδωνουμε ολα στο κατω κατω η καθε ασθενεια ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ σε καθε ανθρωπο , για την ωρα "ατομικα" φαρμακα δεν εχουμε , θα εχουμε στο μελλον ομως ... τα επομενα φαρμακα για τον καρκινο θα ειναι καλυτερα , τωρα εαν θα μας τα δωσουν αυτο ειναι αλλο ΜΕΓΑΛΟ θεμα !!!

ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΑΣ ?
το ξερω !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 10:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ αν ήμουν στη θέση σου, το θέμα "μαλάκυνση του εγκεφάλου" δεν θα το ανάφερα καθόλου. Αποτελείς κλασικό παράδειγμα, όχι μαλάκυνσης αλλά παντελούς απουσίας εγκεφάλου.

Και η μόνη ερώτηση που μπαίνει, είναι: "Μα καλά, όλοι από ένα καλούπι βγαίνετε";


Ανθρωπάκι,ρομποτάκι του συστήματος,πιστο πρόβατο,πήγαινε γρήγορα στο αφεντικό σου είναι επικύνδυνο για σένα να μιλάς με σκεπτόμενους ανθρώπους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 10:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγεινε ρε παιδιά όλοι έχουν καρκίνο εδώ μέσα ή είχουν καποιο συγγενή που έχει πεθάνει απο αυτό?

Ετσι εξηγείται η αποστροφή απο την αλήθεια,αρνούμαστε να δεχτούμε οτι υπάρχει λύση γιατί ΔΕΝ την χρησημοποιήσαμε για λόγους άγνοιας.Λυπάμαι,αλλά πιστεύετε ο,τι εσείς θέλετε να πιστευετε λόγω της αδυναμίας σας να είστε διαφορετικοί.Είστε αξιοι της μοίρας σας.

Edited by - strangerz2 on 18/10/2010 10:30:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 10:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ως συνήθως, είσαι πολυ ακριβής, αγαπητέ μου Μακεδών....Σωστά
είπας, περί χημειοθεραπειας,ότι στη "δικη σου περίπτωση", που
ήταν αρχή,στο είδος του καρκίνου,αλλά και στο φάρμακο που βγήκε, έπιασε...
Τι περιέχει,αλήθεια, το νέο φάρμακο;Μήπως, φυσικά στοιχεία, ή χημικά;..Απο οτι ξέρω, είναι της μόδας και φάρμακα, που προέρχονται απο τη φύση, δίχως χημική μεταβολή...
Απο την άλλη, ξέρεις,καλά, ότι δεκαετίες τώρα, το μεγαλύτερο ποσοστό καρκινοπαθών, δεν θεραπεύεται..Γιατί, τότε, η αποτυχημένη χημειοθεραπεία,συνεχίζει,να εφαρμόζεται;...
Υπάρχει φάρμακο, φάρμακα για τον καρκίνο....Γιατί το κόλλημα, με την χημειοθεραπεια;...
Σε ρωτάω, δεν τοποθετούμαι...Γιατί, φυσικά, το ζητουμενο είναι να γίνουν καλά οι άνθρωποι, αλλά, γίνονται;..Κι η επιστήμη; Δεν ξέρει στάνταρ, αν αξίζει η χημειοθεραπεία, πλέον;...
Υπάρχει κατι ύποπτο, κι όχι απο τη φαντασια, τόσων εκατομμυρίων ανθρώπων, που πεθαίνουν, απο τα φάρμακα...Κυριολεκτικά...
Υπάρχει περίπτωση, να κάνει καλό ,η χημειοθεραπεία;..
Για σένα, εγώ, προσωπικά, πιστεύω, ότι εσύ μόνος σου έγινες καλά...Είμαι σίγουρος, ότι κάτι έκανες,θετικό, μέσα και έξω σου και η δύναμη που έχεις, σε βοήθησε....Όχι πάντως μόνο η χημειοθεραπεία, έστω για σένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 10:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve

quote:
Τι περιέχει,αλήθεια, το νέο φάρμακο;Μήπως, φυσικά στοιχεία, ή χημικά;

Επειδή ξέρω ότι (όπως όλοι οι χριστιανοί) είσαι πανεπιστήμονας, θα σου πω αμέσως τι έχει και τι κάνει:

Το φάρμακό μου είναι αντι-CD20 χιμαιρικό IgG1κ μονοκλωνικό αντίσωμα και αποτελείται από ένα σταθερό τμήμα ανθρώπειου IgG1κ αντισώματος και από μεταβλητές περιοχές της ελαφριάς και της βαριάς αλυσίδας του IgG αντισώματος. Το CD20 είναι διαμεμβρανικό αντιγόνο (37-kd φωσφοπρωτεΐνη) στην επιφάνεια των Β-λεμφοκυττάρων που επηρεάζει την ενεργοποίηση των κυττάρων, τη διαφοροποίηση και τη μετάβασή τους από τη φάση G1 του κυτταρικού πολλαπλασιασμού στη φάση S, ενεργοποιώντας το κανάλι διαύλου του ασβεστίου.

quote:
Απο την άλλη, ξέρεις,καλά, ότι δεκαετίες τώρα, το μεγαλύτερο ποσοστό καρκινοπαθών, δεν θεραπεύεται.

Λάθος. Η σωστή πρόταση είναι: "Μεγάλο μέρος μορφών καρκίνου θεραπεύεται".

quote:
Γιατί το κόλλημα, με την χημειοθεραπεια;

Γιατί είναι η μόνη ελπίδα στον καρκινοπαθή, είτε να θεραπευτεί είτε να επιμηκύνει τη ζωή του.

quote:
Κι η επιστήμη; Δεν ξέρει στάνταρ, αν αξίζει η χημειοθεραπεία, πλέον;

Η επιστήμη γνωρίζει πολύ καλά αν η προτεινόμενη χημειοθεραπεία αξίζει ή όχι.

quote:
Υπάρχει περίπτωση, να κάνει καλό ,η χημειοθεραπεία;..

Εσύ τι λες; Υπάρχει;

quote:
Για σένα, εγώ, προσωπικά, πιστεύω, ότι εσύ μόνος σου έγινες καλά

Μα φυσικά. Πιστεύω ειδικά πως τα μήλα που έτρωγα με βοήθησαν, όπως και το γεγονός ότι έτρωγα 5 φορές τη μέρα (ένα από τα φάρμακα μου ανέβαζαν την αδρεναλίνη), πως δεν ελάττωσα καν το τσιγάρο και πως έπινα πολλούς καφέδες.

Τώρα μπορεί να έπαιξε και κάποιο ρόλο η θεραπεία αλλά δεν το πιστεύω. Το ότι ο όγκος στη δεξιά μασχάλη υποχώρησε μόλις την επόμενη μέρα από την πρώτη χημειοθεραπεία και ο όγκος στη δεξιά υποκλείδια χώρα δεν ήταν ψηλαφητός μετά μια βδομάδα από την πρώτη χημειοθεραπεία, το θεωρώ μάλλον σύμπτωση.

quote:
Είμαι σίγουρος, ότι κάτι έκανες,θετικό, μέσα και έξω σου

Είχα απλά απεριόριστη εμπιστοσύνη στο γιατρό και στην επιστήμη. Κι αφού μου είπε πως το 80% των ασθενών με τον καρκίνο αυτό θεραπεύονται σήμερα, τον πίστεψα.



strangerz2

quote:
Ανθρωπάκι,ρομποτάκι του συστήματος,πιστο πρόβατο

Με μπερδεύεις με άλλον. Δεν είμαι χριστιανός για να είμαι ανθρωπάκι, ρομποτάκι, δούλος και πολύ περισσότερο "πιστό πρόβατο".

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 11:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Μακεδών, λόγω ανάγκη ακρίβειας,στο τι λέμε,εγώ μιλαω γενικά για τον καρκίνο όχι περιπτώσεις,έτσι να διευκρινίσω, ότι όταν λέμε για καρκίνο, εννοούμε σε προχωρημένο στάδιο,περιπτώσεις, όπου η ζημιά,που έχει γίνει, αφήνει αδύναμο τον κάθε οργανισμό και η χημειοθεραπεία, κάνει κακό, σκοτώνει τον εξασθενημένο οργανισμό...
Στο αρχικό,σαφώς, υπάρχει θεραπεία, αλλά, όπου, με ιατρική θεραπεία προλαμβάνεται και με υγιεινή ζωή, προλαμβάνεται, επίσης....
Αναφέρθηκα σε περιπτώσεις βαριάς μορφής καρκίνου, όπου η χημειοθεραπεία, δεν βοηθάει...Ο φυσίατρος και ερευνητής ψυχοσωματοθεραπειας, Κώστας Μουρούτης, έχει πολλά να πει,έχει πει,πάνω σε αυτό το θέμα...
Μια ματιά, στο γκούγκλ,θα δώσει απλές απαντήσεις....
Εγώ υποστήριξα, ότι η φυσική αντιμετώπιση,βοηθάει τον άνθρωπο όχι η χημική και με το φάρμακο που έγραψες, που δεν ξέρω και δεν είμαι πανεπιστήμων, όπως ειρωνεύεσαι, απο ότι διάβασα, έχει σχέση με φυσικά στοιχεία,νομίζω, όχι χημικά....
Πέραν αυτού, η φυσική και υγιεινή διατροφή, με δυο μέρες νηστεία την εβδομάδα, μόνο καλό κανει στον άνθρωπο..Δεν "φρακάρει" ο οργανισμός του και μπορεί να αποδώσει και να θέλει πάλι το περισσότερο...Διαιτα, είναι ...καλυτερη λέξη να το πούμε;....
Λέω, γιατί μοιάζει να σε χαλάει η λέξη νηστεία, μόνο...
Αλλεργία;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 11:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχεις ιδέα από καρκίνο, δεν έχεις ζήσει παρόμοιες καταστάσεις, δεν καταλαβαίνεις τη σημασία αυτών που λες και το μόνο που βγάζεις από το στόμα σου, εσύ και όσοι λένε παρόμοιες ανοησίες, είναι πομφόλυγες πλήρεις διοξειδίου του άνθρακα.

Σε συμβουλεύω, πριν αρχίσεις να μιλάς για τέτοια θέματα, να γνωρίζεις τουλάχιστον για τι πράγμα μιλάς. Γιατί, μερικά σημαντικά θέματα, δεν επιδέχονται βλακωδών θεωριών, ειδικά από ανθρώπους που η μόνη τους επαφή με το θέμα είναι ... το google.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 11:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να εκτίθεσαι, με ....τρελές "προφητείες" και ..προβλέψεις, που βγαίνουν φρούδες,αγαπητέ μου Μακεδών, δεν βοηθάει τον διάλογο..
Κάτι που κάποτε, πρέπει να αρχίσει να σε ενδιαφέρει....Εμένα κι άλλους έχεις, εδώ για διάλογο, ξέρεις που μπαινεις, μην παριστάνεις συνέχεια την....παρθενίτσα, στο πρώτο ραντεβού, που ανακαλύπτει πράγματα...Συνήθισε το και απόδωσε......
Έχω περιπτώσεις δικές μου καρκινοπαθών, που πέθαναν,τρεις, πολύ κοντινες πρώτος και αγαπημένος μου ξάδερφος,δυο άλλοι, θείοι κι άλλες μακρυνές, αλλά,πέραν αυτού, που ζεις; Σε άλλο πλανήτη;..
Τόσο σπομονωμένο κι αστοιχείωτο,βλέπεις τον σημερινό άνθρωπο, σε σχέση με τη γνώση;..
Κουλάρισε, δεν ανακαλύπτεις τίποτε...Δεν φιλοσοφείς, όμως, επ αυτών, που ξέρεις και είναι αχώνευτο στο στομάχι σου..Ψάξε το λίγο...
Για υγιεινή, διατροφή μιλάμε..Αν ασχοληθείς, όσο βρίζεις και συκοφαντεις, θα γίνεις σίγουρα καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 16:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Makedon

κατανοητη η αντιδραση σου εφοσον σε εχει σωσει η χημειοθεραπεια, απο την αλλη κι εγω εχω δει καποια παραδειγματα οσων λεω ιδιοις ομασι, θυμησου οτι ειπα οτι η υγιεινιστικη ζωη μπορει να αποτελεσει λυση υπο προυποθεσεις και μονο σε οσους πιστευουν σε μια τετοια εκδοχη, διαφορετικα φυσικα και ο ασθενης πρεπει να δοκιμασει τη χημειοθεραπεια...

βεβαια αν μας μαθαιναν απο το σχολειο να ειμαστε υγιεινιστες τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα και ο καρκινος δεν θα θεριζε...

θυμασαι τα παλια εργα ξερω γω με τον Χομφρευ Μπογκαρτ η τον Κουρκουλο που βρισκοντουσαν συνεχεια με ενα τσιγαρο και ενα ποτο στο χερι;

το συστημα μας ηθελε καπνιστες, μας ηθελε μανιωδεις ποτες, μας ηθελε κοιλιοδουλους, μας ηθελε καταναλωτες καθε βλαβερου, και μετα να μας εχει πελατες στα χημικα του φαρμακα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 17:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το συστημα μας ηθελε καπνιστες, μας ηθελε μανιωδεις ποτες, μας ηθελε κοιλιοδουλους, μας ηθελε καταναλωτες καθε βλαβερου, και μετα να μας εχει πελατες στα χημικα του φαρμακα..

Οχι βρε γιατί το λές αυτό,το σύστημα μας αγαπάει και θέλει το καλό μας.

Καλά μιλάμε και μόνο οτι υπάρχουν ατομα που πιστευουν οτι όλα είναι ωραία και καλά,σου έρχεται να βάλεις τα γέλια και τα κλάματα μαζί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 17:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Το ξέρετε, ότι το 98% των ζώων που έχουν καρκίνο, αυτοθεραπεύονται;....Με νηστεια και λίγη διατροφή, κανονική....

Δηλαδή ρε τρεχα.... μόλις ένα λιοντάρι μάθει, μετά από τις σχετικές εξετάσεις, ότι πάσχει από καρκίνο, τρώει... φρούτα μέχρι να θεραπευθεί;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 18:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρώει τη φυσική του τροφή, αλλά,μειωμένη και με περισσότερα υγρά, καλέ μου Γιάπετ...;Όπως κάθε άλλο ζώο, κάνει μειωμένη και προσεγμένη διατροφή....Δηλαδή, η λέξη δίαιτα, νηστεία,ντοντ ρίνκ ένυ μπέλ του γιου;...Τι εννοούν οι λέξεις;...
Που είσαι εσύ, αλήθεια, χαμένος;;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 18:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexa

quote:
Τρώει τη φυσική του τροφή, αλλά,μειωμένη και με περισσότερα υγρά

Αυτό το κάνει το λιοντάρι όταν πάθει ηλίαση, όχι όταν έχει καρκίνο...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 18:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι, που συμφωνούμε αγαπητέ μου Μακεδών, γιατί κι εγώ αυτό έγραψα..Όταν αρρωσταινουν τα ζώα, δεν τρώνε πολύ, όχι δύσπεπτα και βαριά φαγητά και περισσότερο υγρά..
Αν το πρόσεξες, δε,η ηλίαση,είναι πάθηση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 21:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τρεχα....

quote:
Το ξέρετε, ότι το 98% των ζώων που έχουν καρκίνο, αυτοθεραπεύονται;....Με νηστεια και λίγη διατροφή, κανονική....

Δηλαδή ρε τρεχα.... μόλις ένα λιοντάρι μάθει, μετά από τις σχετικές εξετάσεις, ότι πάσχει από καρκίνο, τρώει... φρούτα μέχρι να θεραπευθεί;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Επίσης κόβει το κάπνισμα και το ρίχνει και στον αθλητισμό

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 22:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τη καλλιτέχνιδα....Τι λέει; Τι νέα;...
Ευχάριστη σε...διαβάζω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy