ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ -8/12/08- ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ, ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΑΦΟΡΜΕΣ;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 10:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο μόνος λόγος που απαντώ είναι γιατί βάζεις ένα σωρό μπαρούφες στο στόμα μου.
Δόξασοι είναι γραπτός ο λόγος και μπορεί κάποιος να διαβάσει αν εγώ είπα κάτι από αυτά που μου προσάπτεις.
Αν μαζέψεις τα φράγκα από τα σκάνδαλα, δεν θα μείνει πυρόπληκτος που δεν αποζημειώθηκε, δεν θα μείνει σχολείο χωρίς υπολογιστές, δεν θα μείνει άστεγος, δεν θα μείνει νοσοκομείο χωρίς γιατρούς.
Αν φορολογηθεί η εκκλησιαστική περιουσία, ω του θαύματος θα μπορούσαν να γεμίσουν όλα τα ελλειματικά ταμεία.
Αν μετρήσεις τα φράγκα που δώσανε για εξοπλισμό του στρατού με νέα τεχνολογία 30ετίας που αποσύρεται από άλλες χώρες, αν, αν, αν~!
Ναι θέλω καλύτερη παιδεία, με καλύτερα βιβλία, με σωστό επαγγελματικό προσανατολισμό, με σωστά εξοπλισμένα κτίρια, με εργαστήρια, με καλύτερο τρόπο διδασκαλίας, με περισσότερο πολιτισμό, με ώθηση των νέων σε τέχνες και λέγονατς τέχνες δεν εννοώ καλλιτεχνικά μόνο, εννοώ τα πάντα, ξυλουργική, αγγειοπλαστική, να ανακαλύψει ο καθένας την κλίση του, αυτό που μπορεί να κάνει καλύτερα και να είναι και πιο ευτυχισμένος αλλά και πιο παραγωγικός ως πολίτης.
Ελεύθερη πρόσβαση στα πανεπιστήμια ναι! αλλά μετά έλεγχος, πόσα μαθήματα έδωσες, τόσα, πόσα πέρασες? Έφυγες, έμεινες. Τέλος. Σωστή δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Ζήτησα εγώ μισθό 1300??? αυτό εξυπηρετεί μόνο τις πολυεθνικές και το ζήτησε η καμμένη η Παπαρήγα, είναι απλός λαϊκισμός.
Απαιτώ με τα γαμ. τα 700€ να υπάρχει ενοίκειο και με 200€, να μπορώ να μη χρεώνομαι κάθε μήνα. Για βάλτα κάτω λίγο που περνιέσαι και για έξυπνος. 300 το νοίκι, 100 το ρεύμα, 80 τα κοινόχρηστα, είσαι ήδη στα 480 μηνιαίως με τα μισά έξοδα, πόσα μας μένουν για το μήνα???? 220€, πλήρωσε εσύ μέσα σε αυτά σούπερ μάρκετ, και την κίνηση, η δική μου γίνεται με αστική συγκοινωνία. Αν πεις να βάλεις τις μπαρουφες που αράδιασες θέλεις 1500 το μήνα, φίλε οικονομολόγε.
Είστε σαδιστές ρε! Απαιτείται να μένουν όλοι με το κεφάλι σκυμμένο, να λένε, εντάξει μωρέ, θα είμαι σε μια δουλειά χωρίς ασφάλεια, χωρίς άδειες, χωρίς δώρα, χωρίς ωράριο, θα παίρνω 700 το μήνα, να μπαίνω στην ποντικότρυπα μου, να μασάω το μαρουλάκι μου και να κάνω μόκο.
Πρέπει σε όλη μου τη ζωή να δουλεύω, μόνο για ένα πιάτο φαί και μια στέγη.
Και μη μου πεις για λυρισμούς! Μη μου το πεις.
Γιατί εσύ είσαι αυτός που έχεις ένα ανάλγητο μακρύ κατηγορώ για όλα όσα προφανώς δεν ένιωσες στην καμπούρα σου ποτέ. Κάνε παιδιά, κάνε οικογένεια, και πέστους παιδιά αυτό το μήνα θα τρώμε μέχρι τις 15, μετά δίαιτα γιατί είμαστε αχάριστοι και τεμπέληδες να ζητάμε παραπάνω.
Ουστ ρε! Ουστ!


Δεν θέλω πια να γυρίζω στις θάλασσες φωνάζοντας...
Θέλω να βρω κι εγώ μια φωνή να μ'αποκρίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 10:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω εγώ φίλη kswtikoula,
είναι γιατί νομίζεις ότι εσύ βλέπεις κάτι που δεν
βλέπουν οι υπολοιποι;
Εσύ είσαι αυτή που δεν ξέρει ότι όλα, όπως δείχνουν,
αλλάζουν και οι υπαίτιοι της κρίσης, δεν χάνουν ποτέ,
βγαίνουν πάλι κερδισμένοι....
Κοινώς, πολλές επαναστάσεις, φιλαράκι, γιναν για να
βολευτούν οι άλλοι, απο αυτούς που κυβερνούσαν...Ο λαός
πάντα τα ίδια...Γι αυτό σου λέω, εσύ νομίζεις πως πολεμάς
για σένα, για τον άνθρωπο....
Κάνεις λάθος, αν πιστεύεις κάτι τέτοιο, γιατι κι εσύ γι αυτούς
δουλεύεις, αφού κι οι πρώην κι οι επόμενοι, είναι οι ίδιοι...
Αυτό μπορείς να το δείς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν μαζέψεις τα φράγκα από τα σκάνδαλα, δεν θα μείνει πυρόπληκτος που δεν αποζημειώθηκε, δεν θα μείνει σχολείο χωρίς υπολογιστές, δεν θα μείνει άστεγος, δεν θα μείνει νοσοκομείο χωρίς γιατρούς.
Αν φορολογηθεί η εκκλησιαστική περιουσία, ω του θαύματος θα μπορούσαν να γεμίσουν όλα τα ελλειματικά ταμεία.
Αν μετρήσεις τα φράγκα που δώσανε για εξοπλισμό του στρατού με νέα τεχνολογία 30ετίας που αποσύρεται από άλλες χώρες, αν, αν, αν~!

Καμμία αντίρρηση, ξεκίνα λοιπόν σαν υπεύθηνη ενεργή πολίτης να κινηθείς νομικά να διεκδικήσεις αυτά που πιστεύεις ότι το κράτος σου κλέβει. Έχεις κάθε δικαίωμα...

Τα περι παιδείας έλα να τα συζητήσουμε στο σχετικό τόπικ.
Αλλού συμφωνούμε - αλλου διαφωνούμε...

quote:
Ζήτησα εγώ μισθό 1300???

Μιας και πέταξες και την χολή περί μπαρούφας, αλλά φρόντισες να επισημάνεις ότι τα γραπτά μένουν, ξαναδιάβασες να δεις αν σου προσάπτω το εν λόγω αίτημα σε σένα...

quote:
Απαιτώ με τα γαμ. τα 700€ να υπάρχει ενοίκειο και με 200€, να μπορώ να μη χρεώνομαι κάθε μήνα. Για βάλτα κάτω λίγο που περνιέσαι και για έξυπνος. 300 το νοίκι, 100 το ρεύμα, 80 τα κοινόχρηστα, είσαι ήδη στα 480 μηνιαίως με τα μισά έξοδα, πόσα μας μένουν για το μήνα???? 220€, πλήρωσε εσύ μέσα σε αυτά σούπερ μάρκετ, και την κίνηση, η δική μου γίνεται με αστική συγκοινωνία. Αν πεις να βάλεις τις μπαρουφες που αράδιασες θέλεις 1500 το μήνα, φίλε οικονομολόγε.

Δεν υποστήριξα ότι είναι εύκολα τα πράγματα kswtikoula, η αγορά του ενικοίου όμως διαμορφώνεται και αυτή με βάση την ζήτηση. Όταν την εποχή των παχαίων αγελάδων ζήταγε ο καθένας την άρτα με τα γιάννενα και τα έβρισκε, λογικό ήταν να διαμορφωθούν και οι τιμές ανάλογα. Από εκεί και πέρα, ναι αρχίζουν τα ζόρια και η εξέυρεση λύσεων. Όταν όμως έβλεπα τα ρεπορτάζ με την γενιά των 700 ευρώ και έβλεπα στα διαμμερίσματα : επιπλοσυνθέσεις, λαπτοπ, στερεο, lcd τηλεοράσεις, multimedia πολυθρόνες (!!!), ε κάπου αρχίζεις και αναρωτιέσαι ποιός κοροϊδεύει ποιόν τελικά.... Σε πληροφορώ ότι στο σπίτι μου επιπλοσύνθεση δεν έχει μπει ακόμα και μουσική ακούω από ένα discman συνδεμένο σε ηχιάκια που περίσσεψαν από τον προ-πενταετίας υπολογιστή μου. Αν ήξερες το μηνιαίαο εισόδημά μου θα με μισούσες, δεν είναι θέμα τσιγγουνιάς πάντως...

quote:
θα είμαι σε μια δουλειά χωρίς ασφάλεια, χωρίς άδειες, χωρίς δώρα, χωρίς ωράριο, θα παίρνω 700 το μήνα, να μπαίνω στην ποντικότρυπα μου, να μασάω το μαρουλάκι μου και να κάνω μόκο.

Μην το ξαναπιάνουμε αυτό το θέμα...
Στην περιοχή που μένω ζητάνε εδώ και τρεις μήνες προσωπικό στο σουπερ μαρκετ.
Το ΙΚΕΑ ζητάει συνέχεια κόσμο, υπάρχουν παντού δουλειές που παρέχουν ασφάλεια, ωράριο και τις νόμιμες παροχές. Όποιος ψάσχνει, βρίσκει....

quote:
Γιατί εσύ είσαι αυτός που έχεις ένα ανάλγητο μακρύ κατηγορώ για όλα όσα προφανώς δεν ένιωσες στην καμπούρα σου ποτέ.

Όχι κυρία μου, δεν είναι έτσι. Είχα όλες τις προϋποθέσεις να αποζημώ από τα έτοιμα του πατέρα μου, έστρωσα τον κώλο μου όμως και σπούδασα δουλεύοντας παράλληλα έτσι όταν πήρα το γαμημένο το πτυχίο να έχω ήδη και μια στοιχειώδη προϋπηρεσία. Εγώ κυρία μου όμως δεν πήγαινα ούτε weekend σε χιονοδρομικά, ούτε απαίτησα γαμηστρόνα για να κάνω την φοιτική μου ζωή, καιόταν μάζεψα δυο φράγκα για να γλυτώσω την ταλαιπωρία των τριών συγκοινωνιών για να πάω στην σχολή μου την έβγαλα μέ ένα ταπεινό LADA και αε ντρεπόταν η γκόμενά μου να μπαίνει μέσα (που ακούστικε γλυφαδιώτης με LADA....). Τα καλοκαίρια φοιτητής γαρ, έκανα διακοπές δύο εβδομάδες γιατί τις υπόλοιπες δούλευα για να μαζεύω φράγκα. Να σκέφτεσαι πρωτού υποθέτεις....

quote:
Κάνε παιδιά, κάνε οικογένεια, και πέστους παιδιά αυτό το μήνα θα τρώμε μέχρι τις 15, μετά δίαιτα γιατί είμαστε αχάριστοι και τεμπέληδες να ζητάμε παραπάνω.

Έκανα οικογένεια και δουλεύω όλη μέρα για να μην φτάσω στο σημείο που εσύ αναφέρεις. Και αν το φέρει ο διάολος να πάνε όλα στραβά, πάλι θα βρω τον τρόπο να μην φτάσω ποτέ σε αυτό το σημείο. Γιατί κυρία μου έμαθα να αγωνίζομαι και να νικάω και κανένας μπινές δεν θα με κάνει να νοιώθω ένοχος γι'αυτό.

Και την καλή μου τύχη φροντίζω να την ξεπληρώνω ΜΕ ΕΡΓΑ και όχι λόγια....

Ξανασκέψου που θα λες ΟΥΣΤ άλλη φορά.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς κανείς σας δεν κατέβηκε σε καμμιά πορεία, αλλιώς θα είχατε δει χιλιάδες κόσμου, ανεξαρτήτως ηλικίας και κοινωνικής θέσης, χωρίς καμμιά κουκούλα, χωρίς καμμιά πρόθεση αν σπάσει οποισδήποτε οτιδήποτε.
Θα είχατε δει κόσμο, μαγαζάτορες, περαστικούς, να γιουχάρουν την αστυνομία και να τους φωνάζουν αφήστε τα παιδιά ήσυχα, παιδιά χωρίς κουκούλες και χωρίς πέτρες στο χέρι.
Θα είχατε δει πως μετά τις πρώτες μέρες 8 στις 10 φορές που έκλεισαν οι δρόμοι τάχα μου δήθεν γιατί γινόταν επεισόδια, δεν υπήρχε καν πορεία, αλλά ήταν ένας πάρα πολύ καλός τρόπος να τρομοκρατήσουν τον κόσμο, να τον κλείσουν στο σπίτι του και να τον κάνουν να αγανακτήσει με τα τσογλάνια που δεν μας αφήνουνε να ζήσουμε ήρεμα.
Και όπως αντιλαμβάνομαι και φαντάζομαι κι εσείς, το πέτυχαν.
Είμαι εγώ ή εσείς κατευθυνόμενη.
Είχατε άλλη ενημέρωση, ιδία άποψη ή περιοριστήκατε στην ενημέρωση της τιβι και του τηλεάστυ?
Και όχι δεν έχει κανείς δικαίωμα στην ηρεμία, όταν όργανα της τάξης εκτελούν εν ψυχρώ παιδιά στο κέντρο της πόλης.
Και κατηγορώ τους μπάτσους για την προσωπική τους ευθύνη, γιατί ναι εκτελούν εντολές ναι οι κυβερνώντες φταίνε αλλά προφανώς φταίνε και αυτοί, γιατί δεν μπορεί να βλέπεις ένα παιδί ή μια γιαγιά και να μην έχεις τη στοιχειώδη νοημοσύνη να μην επιτεθείς.
Και αν δεν πίστευα πως φταίνε οι 300 δεν θα έλεγα πως πρέπει να φύγουν!
Αλλά μόλις πει κάποιος το αυτονόητο, ότι αυτή η καταστροφική κυβέρνηση όχι απλά πρέπει να παραιτηθεί αλλά να κάτσει και στο σκαμνί, τον χαρακτηρίζετε φερφέφωνο.
Κι αφού έχετε φαγωθεί με την άρση του ασύλου, ας ξεκινήσουμε από το βουλευτικό για να αποδοθουν τα του Καίσαρος τω Καίσαρι!


Δεν θέλω πια να γυρίζω στις θάλασσες φωνάζοντας...
Θέλω να βρω κι εγώ μια φωνή να μ'αποκρίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αν μαζέψεις τα φράγκα από τα σκάνδαλα, δεν θα μείνει πυρόπληκτος που δεν αποζημειώθηκε, δεν θα μείνει σχολείο χωρίς υπολογιστές, δεν θα μείνει άστεγος, δεν θα μείνει νοσοκομείο χωρίς γιατρούς.
Αν φορολογηθεί η εκκλησιαστική περιουσία, ω του θαύματος θα μπορούσαν να γεμίσουν όλα τα ελλειματικά ταμεία.
Αν μετρήσεις τα φράγκα που δώσανε για εξοπλισμό του στρατού με νέα τεχνολογία 30ετίας που αποσύρεται από άλλες χώρες, αν, αν, αν~!

Καμμία αντίρρηση, ξεκίνα λοιπόν σαν υπεύθηνη ενεργή πολίτης να κινηθείς νομικά να διεκδικήσεις αυτά που πιστεύεις ότι το κράτος σου κλέβει. Έχεις κάθε δικαίωμα...

Τα περι παιδείας έλα να τα συζητήσουμε στο σχετικό τόπικ.
Αλλού συμφωνούμε - αλλου διαφωνούμε...

quote:
Ζήτησα εγώ μισθό 1300???

Μιας και πέταξες και την χολή περί μπαρούφας, αλλά φρόντισες να επισημάνεις ότι τα γραπτά μένουν, ξαναδιάβασες να δεις αν σου προσάπτω το εν λόγω αίτημα σε σένα...

quote:
Απαιτώ με τα γαμ. τα 700€ να υπάρχει ενοίκειο και με 200€, να μπορώ να μη χρεώνομαι κάθε μήνα. Για βάλτα κάτω λίγο που περνιέσαι και για έξυπνος. 300 το νοίκι, 100 το ρεύμα, 80 τα κοινόχρηστα, είσαι ήδη στα 480 μηνιαίως με τα μισά έξοδα, πόσα μας μένουν για το μήνα???? 220€, πλήρωσε εσύ μέσα σε αυτά σούπερ μάρκετ, και την κίνηση, η δική μου γίνεται με αστική συγκοινωνία. Αν πεις να βάλεις τις μπαρουφες που αράδιασες θέλεις 1500 το μήνα, φίλε οικονομολόγε.

Δεν υποστήριξα ότι είναι εύκολα τα πράγματα kswtikoula, η αγορά του ενικοίου όμως διαμορφώνεται και αυτή με βάση την ζήτηση. Όταν την εποχή των παχαίων αγελάδων ζήταγε ο καθένας την άρτα με τα γιάννενα και τα έβρισκε, λογικό ήταν να διαμορφωθούν και οι τιμές ανάλογα. Από εκεί και πέρα, ναι αρχίζουν τα ζόρια και η εξέυρεση λύσεων. Όταν όμως έβλεπα τα ρεπορτάζ με την γενιά των 700 ευρώ και έβλεπα στα διαμμερίσματα : επιπλοσυνθέσεις, λαπτοπ, στερεο, lcd τηλεοράσεις, multimedia πολυθρόνες (!!!), ε κάπου αρχίζεις και αναρωτιέσαι ποιός κοροϊδεύει ποιόν τελικά.... Σε πληροφορώ ότι στο σπίτι μου επιπλοσύνθεση δεν έχει μπει ακόμα και μουσική ακούω από ένα discman συνδεμένο σε ηχιάκια που περίσσεψαν από τον προ-πενταετίας υπολογιστή μου. Αν ήξερες το μηνιαίαο εισόδημά μου θα με μισούσες, δεν είναι θέμα τσιγγουνιάς πάντως...

quote:
θα είμαι σε μια δουλειά χωρίς ασφάλεια, χωρίς άδειες, χωρίς δώρα, χωρίς ωράριο, θα παίρνω 700 το μήνα, να μπαίνω στην ποντικότρυπα μου, να μασάω το μαρουλάκι μου και να κάνω μόκο.

Μην το ξαναπιάνουμε αυτό το θέμα...
Στην περιοχή που μένω ζητάνε εδώ και τρεις μήνες προσωπικό στο σουπερ μαρκετ.
Το ΙΚΕΑ ζητάει συνέχεια κόσμο, υπάρχουν παντού δουλειές που παρέχουν ασφάλεια, ωράριο και τις νόμιμες παροχές. Όποιος ψάσχνει, βρίσκει....

quote:
Γιατί εσύ είσαι αυτός που έχεις ένα ανάλγητο μακρύ κατηγορώ για όλα όσα προφανώς δεν ένιωσες στην καμπούρα σου ποτέ.

Όχι κυρία μου, δεν είναι έτσι. Είχα όλες τις προϋποθέσεις να αποζημώ από τα έτοιμα του πατέρα μου, έστρωσα τον κώλο μου όμως και σπούδασα δουλεύοντας παράλληλα έτσι όταν πήρα το γαμημένο το πτυχίο να έχω ήδη και μια στοιχειώδη προϋπηρεσία. Εγώ κυρία μου όμως δεν πήγαινα ούτε weekend σε χιονοδρομικά, ούτε απαίτησα γαμηστρόνα για να κάνω την φοιτική μου ζωή, καιόταν μάζεψα δυο φράγκα για να γλυτώσω την ταλαιπωρία των τριών συγκοινωνιών για να πάω στην σχολή μου την έβγαλα μέ ένα ταπεινό LADA και αε ντρεπόταν η γκόμενά μου να μπαίνει μέσα (που ακούστικε γλυφαδιώτης με LADA....). Τα καλοκαίρια φοιτητής γαρ, έκανα διακοπές δύο εβδομάδες γιατί τις υπόλοιπες δούλευα για να μαζεύω φράγκα. Να σκέφτεσαι πρωτού υποθέτεις....

quote:
Κάνε παιδιά, κάνε οικογένεια, και πέστους παιδιά αυτό το μήνα θα τρώμε μέχρι τις 15, μετά δίαιτα γιατί είμαστε αχάριστοι και τεμπέληδες να ζητάμε παραπάνω.

Έκανα οικογένεια και δουλεύω όλη μέρα για να μην φτάσω στο σημείο που εσύ αναφέρεις. Και αν το φέρει ο διάολος να πάνε όλα στραβά, πάλι θα βρω τον τρόπο να μην φτάσω ποτέ σε αυτό το σημείο. Γιατί κυρία μου έμαθα να αγωνίζομαι και να νικάω και κανένας μπινές δεν θα με κάνει να νοιώθω ένοχος γι'αυτό.

Και την καλή μου τύχη φροντίζω να την ξεπληρώνω ΜΕ ΕΡΓΑ και όχι λόγια....

Ξανασκέψου που θα λες ΟΥΣΤ άλλη φορά.....


Κι έχεις την ψευδαίσθηση πως είσαι ο μόνος που έχει δουλέψει.
Ούτε εγώ έχω πάει ποτέ weekend, δεν ξέρω ούτε που πέφτουν τα χιονοδρομικά, δούλευα επίσης σε όλη μου τη φοιτητική ζωή. Όσο γαι τις εταιρίες που προτείνεις, επειδή έχω περάσει από κάποιες, σου λένε δεν θα συμπεριλάβουμε τα πτυχία σου, ούτε την προϋπηρεσία και με τον καιρό θα δούμε. Κοινώς ασχέτως προϋπηρεσίας, ξένων γλωσσών και πτυχίων θα πάρεις 680. Τέλος.
Κι άλλη δουλεύουνε, και 3 δουλειές, μια κανονική, μια Part time και μια Σαββατοκύριακου, γιατί ακριβώς δεν θέλουν να πουν στα παιδιά τους δεν έχω, αλλά τελικά τα παιδιά δεν έχουν γονείς. Όλοι αυτοί οι άνθρωποι ισχυρίζεσαι πως είναι τεμπέληδες και δεν το κυνήγησαν.
ΟΚ μαζί σου.
Και αν μπεις και στο δικό μου σπίτι, έχω ωραία έπιπλα, είναι το παλιό σαλόνι της αδερφής μου όμως και καινούριο pc που μου πήρε ο αδερφός μου και τι να λέει?
Να ζω στην εξαθλίωση για να πιστέψεις εσύ! ότι το μήνα που έρχονται οι ΔΕΚΟ κόβω και το ψωμί? Ή να το φωνάζω κακομοιριασμένη και κουρελιασμένη? Μπορώ να ζητήσω και δανεικά και βοήθεια από την οικογένεια και να βγάλω και μια πιστωτική, αρνουμαι όμως!
Απαιτώ εφόσον δουλεύω από τα 17 παράλληλα με σπουδές και με όλα να ζω και με την αντίστοιχη αξιοπρέπεια.
Άσχετα αν δουλεύω 14 χρόνια κι έχω ένσημα μόλις τα 4 από αυτά.


Δεν θέλω πια να γυρίζω στις θάλασσες φωνάζοντας...
Θέλω να βρω κι εγώ μια φωνή να μ'αποκρίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε kswtikoula άντε να τελειώνουμε με αυτό το παραμύθι...

Ανάλογα των πολιτικών θέσεων του καθενός υπήρξαν και οι ανάλογες αντιδράσεις.

Μέσα στην αναμπουμπούλα ο λύκος χαίρεται, όσοι δεν ψηφίζαν ΝΔ την είχανε καταβρεί με την λαϊκή αντίδραση και όσοι ψηφίζαν βρίζαν και αναθεματίζαν. Το ίδιο και οι μαγαζάτορες, όσοι ήτανε εκ του ασφαλούς και αντικυβερνητικοί επιφημούσαν τον όχλο και βρίζαν την αστυνομία, όσοι ήτανε "καμμένοι" ή Δεξιοί βρίζανε τους αλήτες και ζητάγανε αστυνομική καταστολή. Άντε που την είδατε γαλλική επανάσταση ξαφνικά.... Μαζευτήκανε όλα τα αριστερά φρούτα και όλα τα αντιεξουσιαστικά φασιστοειδή - ισχύς εν τη ενώση... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΑΥΤΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να ζω στην εξαθλίωση για να πιστέψεις εσύ! ότι το μήνα που έρχονται οι ΔΕΚΟ κόβω και το ψωμί? Ή να το φωνάζω κακομοιριασμένη και κουρελιασμένη? Μπορώ να ζητήσω και δανεικά και βοήθεια από την οικογένεια και να βγάλω και μια πιστωτική, αρνουμαι όμως!
Απαιτώ εφόσον δουλεύω από τα 17 παράλληλα με σπουδές και με όλα να ζω και με την αντίστοιχη αξιοπρέπεια. Άσχετα αν δουλεύω 14 χρόνια κι έχω ένσημα μόλις τα 4 από αυτά.

Ποιός σου στερεί την αξιοπρέπεια κυρία μου ????
Ποιός σου στερεί το δικαίωμα για μια καλύτερη, πιό άνετη ζωή ???
Ποιός σε υποχρεώνει να δουλεύεις ανασφάλιστη ???????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο γαι τις εταιρίες που προτείνεις, επειδή έχω περάσει από κάποιες, σου λένε δεν θα συμπεριλάβουμε τα πτυχία σου, ούτε την προϋπηρεσία και με τον καιρό θα δούμε. Κοινώς ασχέτως προϋπηρεσίας, ξένων γλωσσών και πτυχίων θα πάρεις 680. Τέλος.

ΨΕΜΑΤΑ !!!
Στον ΟΑΕΔ υπάρχουν όλες οι διατάξεις και προϋποθέσεις για κάθε θέση εργασίας.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥ.
Το αν σκύβεις εσύ το κεφάλι είναι το ζητούμενο.
ΑΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ.
Το αν πας σε συνέντευξη και δεν πείθεις, είναι άλλο θέμα.
Στίβος είναι η αγορά εργασίας kswtikoula, αγωνίζεσαι και κερδίζεις ή χάνεις, ανάλογα με το που θα τοποθετήσεις τον πήχη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σαν ανθίσουν τα πρώτα της άνοιξης καρότα
χειροκρότα χειροκρότα!!!
Είναι εύκολο να βάλλεις εναντίον των εργαζομένων αδέκαστε Μπέκα.
Just for your information, I never failed an interview!
Τράβα ρώτα τι λένε οι εργοδότες
ή θα αποκρύψουμε από την πρόσληψη τα πτυχία,
ή λυπούμαστε αλλά δεν μας συμφέρεις ως υπάλληλος.
Hellooooooooooooooooo


Δεν θέλω πια να γυρίζω στις θάλασσες φωνάζοντας...
Θέλω να βρω κι εγώ μια φωνή να μ'αποκρίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 11:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσλαμβάνω εδώ και τρία χρόνια κόσμο, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ.
Και δεν μπορώ να το κάνω, άμα φάμε καταγγελία θα μας κόψουν τον κώλο.
Goodbye !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 12:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαμός έχει γίνει από χτες που έχω να μπω δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω σε γενικές
Γραμμές συμφωνώ με την kswtikoula ναι να υπάρχει αντίδραση εγώ το φωνάζω καιρό τώρα αλλα όχι να γίνονται επεισόδια
δεν φταίει σε τίποτα το μαγαζί του αλλου η το αυτοκίνητο του αυτά πρέπει να τα καυτηριάζουμε να γίνονται διαδηλώσεις αλλα σε νορμάλ επίπεδα .


Απ τους διαφωνούντες αυτό που διαπιστώνω είναι ότι δεν ξέρουν την σωστή διάσταση της
Πραγματικότητας kerri king δεν είναι έτσι εύκολο να βρεις δουλεία τι νομίζεις ότι μπορεί
Ο άλλος να πηγαίνει απ τη μια δουλεια στην άλλη και να επιλεγεί κιόλα ?αν ήταν έτσι
Δεν θα υπήρχε και ανεργία .
Τώρα για τη δουλεια που λες όλοι δουλεύουν δεν κάθεται κανένας ιδιαίτερα απ αυτούς που
Έχουν οικογένειες κάνουν και μια και 2 δουλειες για να τα βγάλουν περά αλλα πώς να τα βγάλουν
Άμα αμείβονται ψυχούλα ?
Απ τους διαφωνούντες αυτό που διαπιστώνω είναι ότι δεν ξέρουν την σωστή διάσταση της
Πραγματικότητας kerry king δεν είναι έτσι εύκολο να βρεις δουλεία τι νομίζεις ότι μπορεί
Ο άλλος να πηγαίνει απ τη μια δουλεια στην άλλη και να επιλεγεί κιόλα ?αν ήταν έτσι
Δεν θα υπήρχε και ανεργία .
Τώρα για τη δουλεια που λες όλοι δουλεύουν δεν κάθεται κανένας ιδιαίτερα απ αυτούς που
Έχουν οικογένειες κάνουν και μια και 2 δουλειες για να τα βγάλουν περά αλλα πώς να τα βγάλουν
Άμα αμείβονται ψυχούλα ?
Τρεχαγυρευε για τον στρατο δεν είπα να μην υπάρχει αλλα να καταργηθεί η υποχρεωτική στράτευση .


quote:
Ποιός σου στερεί την αξιοπρέπεια κυρία μου ????
Ποιός σου στερεί το δικαίωμα για μια καλύτερη, πιό άνετη ζωή ???
Ποιός σε υποχρεώνει να δουλεύεις ανασφάλιστη ???????


Η ανάγκη τα στερεί και το σύστημα αμα εχει ανάγκη ο άλλος θα πάει οπού να ναι να δουλέψει
Και με τις χειρότερες συνθήκες γιατι άμα δεν βρίσκει δουλεία και αρνηθεί να πάει
Έστω και ανασφάλιστοΣ θα πεινάσει .
quote:
Στον ΟΑΕΔ υπάρχουν όλες οι διατάξεις και προϋποθέσεις για κάθε θέση εργασίας.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥ.
Το αν σκύβεις εσύ το κεφάλι είναι το ζητούμενο.
ΑΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ.
Το αν πας σε συνέντευξη και δεν πείθεις, είναι άλλο θέμα.
Στίβος είναι η αγορά εργασίας kswtikoula, αγωνίζεσαι και κερδίζεις ή χάνεις, ανάλογα με το που θα τοποθετήσεις τον πήχη.

Είπαμε η ανάγκη τα κάνει και το σύστημα που δεν έχει τους κατάλληλους ελεγκτικούς μηχανισμούς
Να προστατέψει τους εργαζόμενους .


quote:
Προφανώς κανείς σας δεν κατέβηκε σε καμμιά πορεία, αλλιώς θα είχατε δει χιλιάδες κόσμου, ανεξαρτήτως ηλικίας και κοινωνικής θέσης, χωρίς καμμιά κουκούλα, χωρίς καμμιά πρόθεση αν σπάσει οποισδήποτε οτιδήποτε.


Έχεις δίκιο σε αυτό μαλλον αυτό ισχύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 12:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αυτό είναι το θέμα φίλε KERRY KING, με την αγαπητή
Kswtikoula, η κατάσταση που βρέθηκε, αυτή εγώ εσύ, όλοι μας,
δεν έγινε σε μια μερα, όλοι φτάιμε που το βλέπαμε να
γίνεται και αδιαφορούσαμε..Γιατί τώρα, που όλοι συνειδητοποιούν
ότι τα πράγματα είναι όντως ΆΣΧΗΜΑ,τώρα άλλος πρέπει να
πληρώσει τη νύφη...
Η φίλη μας δεν παραξενεύται που όλοι βρισκόμαστε στην ίδια θέση,
βλέπεις θέλει και κάποιους απέναντι να τους πολεμάει, για να
βγάζει εκεί τον θυμό της για την κατάσταση...Σε καμία περίπτωση,
όμως, δεν μας βλέπει σαν ίδιους...Αυτο να το προσέξεις φίλη,
όλοι στην ίδια κατάσταση είμαστε, δεν υπάρχουν καλύτεροι...
Αυτό, πάλι, ίσως σε βάλει σε σκέψεις και καταλάβεις τον αποπροσανατολισμό που βαράς, βαράω, βαράμε όλοι...
Γι αυτό focus σε όλη την κατάσταση, όχι όπου σε βάζει ο θυμός
ή άλλοι που δεν καταλαβαίνεις ότι μας ελέγχουν...
Και σένα φυσικά...Ηρεμία χρειάζεται για να δούμε τι γίνεται,
η αναταραχή, άλλους βολεύει...
Αυτά σε παρακαλώ να τα σκεφτείς με το μυαλό σου κι οχι με την
καρδιά σου.... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 15:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρέπει να απαντήσω σε πολλά για να δω αν θα τα καταφέρω

που τον θυμήθηκες τον αυτιά βρε;;;
καλά λες υπήρχαν εποχές που ο αίτιας(κλέφτης που έβαζε το αυτί του στην πόρτα για να ακούσει αν είναι κάνεις μέσα) ήταν πρωτοσέλιδο και λόγος συζητήσεων και απόψεων του στιλ "που φτάσαμε;"


κερυ διαφωνώ μαζί σου στο

quote:
όσοι δεν ψηφίζαν ΝΔ την είχανε καταβρεί με την λαϊκή αντίδραση και όσοι ψηφίζαν βρίζαν και αναθεματίζαν.

δεν ψήφισα νδ και γενικά δεν ψηφίζω κανένα από τα γνωστά κόμματα
στα λοιπά θα συμφωνήσω μαζί σου όταν εργαζόμουν σε εταιρίες εγώ κανόνιζα τον μισθό μου και πάντα έπαιρνα παραπάνω από αυτά που όριζε ο νόμος
θυμάμαι στην τελευταία μου εργασία πριν 3 χρόνια είχα πάει σαν αποθηκάριος και στην συζήτηση που είχα ζήτησα 900 ευρό καθαρά βάση νόμου θα έπαιρνα 760 συμφώνησα να προσληφθω με τα νόμιμα και σε ένα μήνα θα γινόταν επανεξέταση το αποτέλεσμα;
στον τρίτο μήνα έφτασα να παίρνω 1000 και φυσικά πενθήμερο και οκτάωρο

για άλλη μια φορά ξωτικούλα κανείς δεν είπε να μην διαμαρτυρόμαστε αλλά δεν είναι διαμαρτυρία οι μολότοφ και η καταστροφή περιουσιών


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 17:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κατηγορηματική διαβεβαίωση ότι δεν πρόκειται να υπάρξει καμία νέα μη προβλεπόμενη δαπάνη για εξοπλισμούς μέσα στο 2009 έδωσε ο υπουργός Εθνικής Αμυνας Ευ.Μεϊμαράκης από το βήμα της Βουλής απαντώντας σε επίκαιρη ερώτηση του πρόεδρου της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ Αλ.Αλαβάνου.

Δεν αποφασίστηκε από το ΚΥΣΕΑ καμία νέα προμήθεια, σημείωσε ο κ. Μεϊμαράκης διευκρινίζοντας ότι «εκείνο που αποφασίστηκε είναι η επίσημη έναρξη των διαδικασιών, των διαβουλεύσεων, των διαπραγματεύσεων για μελλοντικές προμήθειες».

Αναφερόμενος στις σχετικές, προ διμήνου, δηλώσεις του πρωθυπουργού, επισήμανε ότι μιλούσαμε για τον προϋπολογισμό του 2009 και όχι για το 2010 και για το 2015: «Δεν πρόκειται να υπάρξει πρόσθετη επιβάρυνση του προϋπολογισμού για αγορά εξοπλισμού ούτε ένα ευρώ».

Newsroom ΔΟΛ

Πολύ κακό για το τίποτα τελικά....

Κανένα σχόλιο ο κος Κούλογλου έχει να κάνει ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 18:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό μας έλειπε να κάνουν και μη προβλεπόμενη δαπάνη για το 2009 μη τρελαθούμε
κιόλα .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 18:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμίζω απόσπασμα από το άρθρο του "κυρίου" Κούλογλου...

Την απάντηση έδωσε προχθές η ελληνική κυβέρνηση ανακοινώνοντας νέο εξοπλιστικό πρόγραμμα ύψους 5,6 δις ευρώ. Για να εισπράξει το ίδιο περίπου ποσό, ο κ. Αλογοσκούφης φορολόγησε το Σεπτέμβριο τους νέους με μπλοκάκια και γενικώς ό,τι περνούσε έξω από το Υπουργείο Οικονομικών. Ενα ανάλογα ποσό μάζεψε η ελληνική κυβέρνηση την προηγούμενη εβδομάδα με τα ομολογα που θα πρέπει να ξεπληρώσει η ελληνική κοινωνία τα επόμενα χρόνια πληρώνοντας υψηλό τόκο.

Ειναι πρωτοφανές σε όλη την Ευρώπη. Σε συνθήκες βαρύτατης οικονομικής κρίσης, μια κυβέρνηση δίνει υπέρογκα ποσά για εξοπλισμούς που όπως είναι γνωστό στους ειδικούς ελάχιστα συμβάλλουν στην άμυνα της χώρας- ανεξάρτητα ποιέες είναι οι προθέσεις της Τουρκίας. Οι μόνοι ωφελημένοι είναι οι έμποροι όπλων, όσοι θα πάρουν τις μίζες και βέβαια το κομματικό ταμείο εν όψει εκλογών

Το διαβάζε το αρθράκι ο κοσμάκις και του ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι.
Και καθότι ο κύριος Κούλογλου έχει και πέραση στους "επαναστάτες", με το παραπάνω άρθρο φτιάχνόταν μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα και ένα τέλειο άλλοθι να βγούνε τα "παιδιά" και να τα ξανασπάσουν...

Αν αποδειχτεί ότι ο Μεϊμαράκης δεν ψεύδεται, είναι ή δεν είναι ελλεϊνό δείγμα προβοκατόρικης δημοσιογραφίας του κώλου το εν λόγω άρθρο ???

Είναι ή δεν είναι υποκινητής ταραχών και αποσταθεροποίησης ο κος Κούλογλου ?????

Ξέρω, θα βγει τώρα η kswtikoula να με κατηγορήσει για στοχοποίηση, όταν εγώ της είχα πει όμως πως οι "δημοσιογράφοι" και τα φασιστικά ΜΜΕ ήταν αυτά που βγάλανε τον κόσμο στους δρόμους με αμφισβήτησε.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 19:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπερβάλλεις τώρα θα πάνε να τα σπάσουν δηλαδή επειδή διάβασαν το άρθρο του
Κουλογλου ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kardasian
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2009, 22:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kardasian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει δίκιο ξωτικούλα ο Κέρι.. Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν απο λυρικά λόγια

Θέλουν δυναμική και σκληρή απάντηση, καμιά φορα και καμιά πέτρα στο μαγαζί τους..

Αποχωρώ απο την κουβέντα μετά τον φασιστικό και μικροαστικό συρφετό των τελευταίων σελίδων.

Μάλλον θα κοιτάξω να γίνω εκπαιδευτής ζώων, γιατί εδώ δεν μιλάμε για σκληρή δουλειά αλλά μάλλον για μαγκιά. Γιατί είναι μαλ...ς όλοι όσοι σπουδάζουν και δεν ανέλυσαν την αγορά. Και οι μετανάστες που μας φορτώθηκαν οι σκα..γυφτοι και αυτοί μαλ...ς είναι. Περιμένουν οι βρωμιάρηδες στην πλατεία να έρθει κανένας καλός έλληνας δουλευταράς σαν τον Κέρι να τους πάρει στο χωράφι, αντί να μείνουν στο ...Πακιστάν και στο Κονγκό να γίνουν ...μασέρ.

Αλλά και ο Κέρι και αυτός την πάτησε. Ρε Κέρι, γιατί εργαζεσαι τόσα χρόνια? Μπορούσες να γίνεις ψυχολόγος...

Συγνώμη παίδες για το ύφος μου, αλλά έχω τα νεύρα μου, μόλις επεστρεψα απο την κατάληψη. Γινόταν ένα οργιο και δεν με άφησαν και μένα να μπω. Άσε και το άλλο. Ήρθε αντιπροσωπεία του Σύριζα, των Αμερικάνων και του Σόρος για τον μισθό μας και πήραμε για τον Δεκέμβρη μόνο 700 ευρά έκαστος.

Για κάτσε. θα αποσταθεροποιούμε τη χώρα και θα παίρνουμε όσα και η κακομαθημένη (με τα λαπτοπ) γενιά των 700?

Την κάνω τώρα, πάω να σκοτώσω ένα 15χρονο για να ξεσπάσουν νέα επεισόδια.

Δεν το ξέρατε ρε σπίρτα? Και αυτό προβοκάτσια των αναρχικών ήταν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2009, 11:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
που τον θυμήθηκες τον αυτιά βρε;;;
καλά λες υπήρχαν εποχές που ο αίτιας(κλέφτης που έβαζε το αυτί του στην πόρτα για να ακούσει αν είναι κάνεις μέσα) ήταν πρωτοσέλιδο και λόγος συζητήσεων και απόψεων του στιλ "που φτάσαμε;"

Ίσως γιατί έχω ζήσει σε μία άλλη εποχή που δεν βρίσκαμε κάθε εβδομάδα ένα πτώμα πεταμένο στο ρέμα Χαλανδρίου ή δεμένο και πετάμενο στην θάλασσα και μπορούσε το κάθε παιδί να κυκλοφορεί μέχρι της 22:00 το βράδυ μόνο του στο κέντρο της Αθήνας χωρίς κανένα φόβο.
Όλα αυτά τα ξεχνάνε οι δήθεν επαναστάτες και το μόνο που τους νοιάζει είναι να ακούν τους απατεώνες και προδότες που μας έφεραν σε αυτή την κατάντια και να τους πιστεύουν...

quote:
Αποχωρώ απο την κουβέντα μετά τον φασιστικό και μικροαστικό συρφετό των τελευταίων σελίδων.

Όταν κάποιος λέει ότι είναι απόλυτα λογικό να συμβεί ο θάνατος του παιδιού από ένα αστυνομικό με τις συνθήκες που επικρατούν σήμερα στην αστυνομία και στο πνεύμα ΕΝΑΝΤΙΑ στην αστυνομία, όπως και να καταδικάζει τα επεισόδια που προκλήθηκαν από ψυχοπαθείς και σκουπίδια είναι φασίστας και μικροαστός.
Όποιος όμως το βουλώνει για τους 200 ΝΕΚΡΟΥΣ που είχαμε πέρυσι από τα ναρκωτικά είναι προοδευτικός και δημοκράτης... Εμ βέβαια, αφού οι νεκροί έχουν προέλθει από τους "δημοκρατικούς και προοδευτικούς νόμους" που έχουν επιβάλει τα σκουπίδια...
Όποιος το βουλώνει για την εγκληματικότητα και τους νεκρούς από αυτή είναι "προοδευτικός και δημοκράτης"... Όποιος ανησυχεί για την οικογένεια του, μην μπουν στο σπίτι του και του σφάξουν την μάνα, την γυναίκα ή τα παιδιά του είναι φασίστας...

Γιατί ρε "δημοκράτες" δεν ξεσηκωθήκατε όταν ακούσατε ότι οι νεκροί από τα ναρκωτικά είναι 200;;;
Γιατί ρε "δημοκράτες" δεν ξεσηκώνεστε όταν οι αλήτες μπαίνουν σε σπίτια να κλέψουν και σκοτώνουν ΚΑΙ τον ένοικο;;;
Μήπως γιατί οι αλήτες που πουλούν τα ναρκωτικά είναι ανάμεσα σε αυτούς που έκαναν την δήθεν "αγανακτισμένη" εξέγερση;
Μήπως γιατί οι νεκρούς από τα ναρκωτικά οφείλονται στους δήθεν προοδευτικούς νόμους που ψηφίζονται εδώ και 25 χρόνια;
Μήπως γιατί τα δήθεν προοδευτικά σκατά και τα σκουπίδια τους (λέγε με αγανακτισμένο κουκουλοφόρο) δεν ενδιαφέρονται για τον πολίτη, παρά μόνο για την σάπια ιδεολογία τους;

quote:
Και οι μετανάστες που μας φορτώθηκαν οι σκα..γυφτοι και αυτοί μαλ...ς είναι. Περιμένουν οι βρωμιάρηδες στην πλατεία να έρθει κανένας καλός έλληνας δουλευταράς σαν τον Κέρι να τους πάρει στο χωράφι, αντί να μείνουν στο ...Πακιστάν και στο Κονγκό να γίνουν ...μασέρ.

Προφανώς kardasian, δεν έχεις καταλάβει ότι για το 700άρι φταίνε οι μετανάστες... Και είναι απόλυτα λογικό:
Όπου υπάρχει υπερπροσφορά εργατικών χεριών τα μεροκάματα θα πέσουν...
Μόνο ηλίθιοι δήθεν "ιδεολόγοι" οι οποίοι έχουν βολευτεί στον δημόσιο και πίνουν το αίμα του ελληνικού λαού με την μονιμότητα δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό...
Και όμως αυτά τα άχρηστα σκουπίδια, όχι μόνο λένε στους ανεγκέφαλους οπαδούς ότι "άλλοι" φταίνε για την κατάντια τους, αλλά τους ξεσηκώνουν κιόλας σε "εξέγερση" προφανώς νομίζοντας ότι είμαστε ακόμα στο 1974... Εκεί (και ακόμα πιο παλιά) έχει κολλήσει το σάπιο μυαλό τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2009, 11:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και το έχει βάλει άλλο μέλος σε άλλο θέμα..
http://video.google.com/videoplay?docid=-6233943304902911598

Αφιερωμένο σε όλα αυτά τα ανθρωπάκια που το 80 έβαζαν διαφημίσεις ενάντια στα εισαγόμενα (παράνομα από την ΕΟΚ βέβαια) και έκαναν τους καμπόσους, ενώ σήμερα είναι υπέρ της διεθνοποίησης...
Αφιερωμένο σε όλα αυτά τα ανθρωπάκια που από την μία ήθελαν να καταρρίψουν με αντιεροπορικούς πυραύλους τους τηλεπικοινωνιακούς δορυφόρους που θα περνούσαν πάνω από την Ελλάδα και σήμερα φτήνουν μέχρι και τις προσπάθειες που κάνουν ορισμένοι Έλληνες να σώσουν το σπίτι που γεννήθηκε ο Καραϊσκάκης...
Η γελοιότητα ποτέ δεν εξαφανίζεται, απλώς αλλάζει μορφή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2009, 16:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια....

Άντε Γειά !!!

Open Mind, ποστάρεις που ποστάρεις διάβαζε τουλάχιστον λίγο πιο προσεκτικά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2009, 18:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING Γιατί το λες αυτό για την ερώτηση για τον κουλογλου ?.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2009, 18:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING Γιατί το λες αυτό για την ερώτηση για τον κουλογλου ?.

Ναι, γιατί δηλαδή αμφισβητείς τον προβοκατόρικο παράγοντα ?
'Εχεις έναν όχλο φτιαγμένο από τα οικονομικά ζόρια.

Γίναν ότι γίναν τον Δεκέμβριο...

Τα οικονομικά ζόρια συνεχίζονται και να΄σου ένα άρθρο να σου λέει ξεκάθαρα πως στην φαντασία μας είναι οι τουρκικές προκλήσεις και όλα αυτά γίνονται για να αγοράσει όπλα η κυβέρνση (τονίζοντας έντεχνα την φορολογική πρακτική και την οικονομική κρίση), προκειμένου να τσεπωσουν μίζες για τα ταμεία εν'οψη εκλογών.

Το διαβάζει λοιπόν ο κάθε "επαναστάτης" και έχει και το άλλοθι για να τα σπάει... Έτσι δεν δικαιολογήθηκαν όλα τα έκτροπα που γίνανε ? Συσσωρευμένη οργή από τα σκάνδαλα ????

Ξέρω πως θα διαφωνήσεις, δεν θα το προχωρησω άλλο, ο νωόν νοείτω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2009, 19:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρω πως θα διαφωνήσεις, δεν θα το προχωρησω άλλο, ο νωόν νοείτω...


Ναι διαφωνώ γιατί μου φαίνεται υπερβολική η εκτίμηση σου αλλα εντάξει δεν το προχώρημα παίζει ρολο η οπτική γωνία που βλέπει κάποιος τα πράγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 11:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με αφορμή τα καραγκιοζηλίκια που εξελίσονται στο λιμάνι του Πειραιά (έχω και οπτική επάφή από το γραφείο μου), πιστεύω πως είναι μοναδική ευκαιρία να δικαιωθεί ο καθένας μας αυτή την εποχή. Με τα Μεσα Μαζικής Εξαπάτησης να δίνουν ρέστα και να δικαιολογούν τον κάθε παραλογισμό που βιώνουμε δύο μήνες τώρα, είναι η κατάλληλη στιγμή να αγωνιστώ κι εγώ γι'αυτά που θα στερηθώ λόγω της οικονομικής κρίσης. Και εξηγούμαι...

Ως στέλεχος επιχείρησης το μεγαλύτερο ποσοστό του εισοδήματός μου εξαρτάται από τα μπόνους τα οποία με την σειρά τους εξαρτώνται από την παραγωγή μας (πωλήσεις). Λόγω της κρίσης του χώρου μου (διεθνής μεταφορές) το 2008, αρχικά λόγω των απεργιών στα λιμάνια και από το φθινόπωρο και ύστερα λόγω παγκόσμιας ύφεσης, εγώ αυτή την στιγμή καλούμαι να δεχθώ μείωση του ετήσιου εισοδήματώς μου της τάξεως του 21,50% (μπορεί να βγει και παραπάνω, θα φανεί κατά τον Απρίλιο). Και είναι λογικό, αφού τα έξοδα τρέχουν και προκειμένου να γίνουν απολύσεις, οι πρώτοι που πληρώνουν την νύφη είναι τα στελέχη (τουλάχιστον στις υγιείς επιχειρήσεις).

Σαν εμένα φαντάζομαι υπάρχουν εκατοντάδες στην ίδια θέση, ίσως και παραπάνω αν αναλογιστούμε τον κόσμο που πληρώνεται με ποσοστά. Για να μην το ξεφτιλίσουμε όμως τελείως, αε περιοριστούμε στα στελέχη των οποίων τα εισοδήματά τους θα πληγούν λόγω μείωσης ή μη καταβολής των μπόνους. Πρέπει να κινητοποιηθούμε και να απαιτήσουμε κι εμείς κάτι.

Σε πρώτη φάση να κατέβουμε με τα 4x4 μας (όσοι δεν έχουν να νοικιάσουν, μην χαλάσουν το πρεστίζ του αγώνα) και να κάνουμε μπλόκα σε βασικές οδικές αρτηρίες (Παραλιακή, Κηφισσίας, Βουλιαγμένης, οπουδήποτε μπορούμε να δημιουργήσομε κυκλοφοριακό χάος). Εν συνεχεία να απαιτήσουμε πορεία στο κέντρο της Αθήνας (με αποκλεισμό οποιουδήοπτε οχήματος κάτω των 2000 κυβικών, μην ξεφτιλίζουμε τον αγώνα, εδώ οι άλλοι ήρθαν με τρακτέρ και σκαπτικά) με σκοπό να αποδώσουμε ψήφισμα στην Βουλή. Βασική προϋπόθεση είναι τα οχήματα που θα ηγούνται της πορείας να διαθέτουν pullbar, προκειμένου να αποθήσουν τυχόν μπλόκα της αστυνομίας.

Μιας και δεν έχουμε το άλλοθι της κρητικής λεβεντιάς, μπορούμε τουλάχιστον να είμαστε εξοπλισμένοι με paintball όπλα προκειμένου να αντιμετωπίσουμε τα γουρούνια άνευ διακριτικών. Ζητούνται επίσης ιδέες για ατάκες κατά τις συνεντεύξεις που θα μας παίρνουν τα ΜΜΕ. Κάποιον θα πρέπει να πηδήξουμε κι εμείς ρε γαμώτο, αν όχι για μας να το κάνουμε για τις φουκαριάρες τις μανάδες μας τουλάχιστον....

Α, για να μην ξεχνιόμαστε, να έχουμε και αιτήματα. Διεκδικούμε κάλυψη από την κυβέρνηση των χαμένων μπόνους μας. Στην χειρότερη φοροαπαλλάγές, επιστροφή φόρων, κάτι θα βρούνε και για μας. Τόσα δις θα δώσουν στις τράπεζες, δώστε κάτι και σε μας, έχουμε υποχρεώσεις κύριοι κυβερνώντες, τρέχουν στεγαστικά δάνεια, έχουμε τα Leasing για τα δίλίτρα, πως θα πάμε διακοπές το καλοκαίρι ???? Στα Βατοπέδια τα δώσατε, στους αγρότες τα δώσατε, δώστε και σε μας κατιτίς....

Πιστεύω πως οι πολίτες θα μας κατανοήσουν και θα σταθούν στο πλάϊ μας. Παράκληση, τα "παιδιά" που τυχόν θέλουν να έρθουν στην πορεία μας για να εκφράσουν και αυτά την αγανάκτησή τους, να μην μπουν με ανοιχτά μπουκάλια στα αμάξια μας γιατί αν λεκιάσει η δερμάτινη ταπετσαρία άντε να την καθαρίσεις μετά.....

ΖΗΤΩ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΙΣ !!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 12:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ως στέλεχος επιχείρησης το μεγαλύτερο ποσοστό του εισοδήματός μου εξαρτάται από τα μπόνους τα οποία με την σειρά τους εξαρτώνται από την παραγωγή μας (πωλήσεις). Λόγω της κρίσης του χώρου μου (διεθνής μεταφορές) το 2008, αρχικά λόγω των απεργιών στα λιμάνια και από το φθινόπωρο και ύστερα λόγω παγκόσμιας ύφεσης, εγώ αυτή την στιγμή καλούμαι να δεχθώ μείωση του ετήσιου εισοδήματώς μου της τάξεως του 21,50% (μπορεί να βγει και παραπάνω, θα φανεί κατά τον Απρίλιο). Και είναι λογικό, αφού τα έξοδα τρέχουν και προκειμένου να γίνουν απολύσεις, οι πρώτοι που πληρώνουν την νύφη είναι τα στελέχη (τουλάχιστον στις υγιείς επιχειρήσεις

Άλλο το να στερηθείς κάποια είδη πολυτελείας και άλλο το να μην μπορείς να επιβιώσεις
Μην συγκρίνεις ανομία πράγματα αλλα και πάλι εσυ δεν έλεγες στους εργάτες και στους
Υπάλληλους να μην κλαίγονται να πάνε να βρουν άλλη δουλεία κτλ ?
Ε αμα είσαι δυσαρεστημένος ψάξε βρες δουλεία σε άλλη εταιρεία εσυ δεν έλεγες
Ότι υπάρχουν δουλείες και ζητανε κόσμο ? .

Εγώ αμα ήμουν στη θέση θα αντιδρούσα και θα έψαχνα για παρομια θέση σε άλλη εταιρεία που θα δίνει τα λεφτά που θέλω .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 12:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κατάλαβα !!!!!!

Ποιός είσαι εσύ να κρίνεις τι στερούμαι εγώ και πως επιβιώνω.

Όχι κύριε, διεκδικώ κι εγώ τα απολεσθέντα μου, οι αγρότες είναι πιο μάγκες δηλαδή ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 12:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ ποιος είσαι που έκρινες τους πάντες τόσο καιρό ? πως έκρινες τι στερούνταν και
Πως επιβίωναν ? αμα αισθάνεσαι αδικημένος πολύ απλα αντέδρασε και διεκδίκησε
Το συμφέρον σου .
Εγώ πολύ απλα λεω ότι αν αισθάνεσαι εσυ αδικημένος που θα έχεις μείωση απ τον
Καλο μισθό σου φαντάσου πως αισθάνονται αυτοί που είναι χαμηλόμισθοι .

Άντε λοιπόν διεκδίκησε τα απολεσθέντα σου .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 13:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έστω και άθελά σου μπαίνεις σιγά-σιγά στο νόημα....

Αν είχες δώσει λίγο προσοχή σε λέξεις όπως "καραγκιοζηλίκια", "παραλογισμός", "ασυδοσία" πιό παλιά, ίσως και να έπιανες το νόημα της "επανάστασής" μου....

Γιατί οι χαμηλόμισθοι και οι αδικημένοι είναι στις εργασίες τους και δουλεύουν, άλλοι είναι οι χαραμοφάηδες στους δρόμους και τα μπλόκα....

Και αν δεν σε πείθω εγώ που είμαι φασίστας και καπιταλιστικό γουρούνι, ας διάβαζες τουλάχιστον απόψεις παιδιών των 700 ευρώ που έχουν ποστάρει εδώ μέσα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2009, 14:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ απλα αυτοί με τα 700 ευρώ δεν μπορούν κάνουν απεργία γιατι θα τους διώξουν
Έχεις δει ποτε απεργία σε σουπερ μάρκετ ?δεν είναι ότι δεν θέλουν να κάνουν αλλα ότι
Φοβούνται να κάνουν .
Καλό και αυτό παλι όποιος κάνει απεργία είναι χαραμοφάης μας λες πολύ δημοκρατική άποψη .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy