ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 18:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ όλους τους φίλους που συμμετέχουν σ' αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Κατά την ταπεινή μου άποψη η Νο 1 ταινία τρόμου, από την άποψη της σκηνοθεσίας, του θέματος και γενικότερα όλων των στοιχείων που συνθέτουν μια ταινία τρόμου υψηλού επιπέδου, είναι το ''ΨΥΧΩ'' του Χίτσκοκ!

Ωστόσο θα ήθελα να αναφέρω μια ταινία μυστηρίου του ίδιου σκηνοθέτη, το VERTIGO (παίχτηκε στην Ελλάδα με τον τίτλο ''Δεσμώτης του ιλίγγου''), η οποία θεωρώ ότι συγκαταλέγεται μεταξύ των 10 καλύτερων ταινιών, όλων των εποχών!

Οι ταινίες, όπου το αίμα ρέει άφθονο, πιστεύω ότι προσπαθούν να εντυπωσιάσουν το θεατή με φτηνό τρόπο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 09:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου moebius,

Είπα να βάλω κάτι πιο... άνετο!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 10:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καταλαβαίνω γλυκειά μου, αλλά χάθηκε όλη η μαγεία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 10:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, η δική μου άποψη είναι ότι όταν θέλουμε η μαγεία δεν χάνεται ποτέ!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 10:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν θέλουμε...χμ...ναι...

Άρα δεν θα χαθεί ποτέ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobodyknows12
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 15:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobodyknows12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους! Εγώ ένα έχω να πω, δείτε την ταινία "Το δάκατο τρίτο φάντασμα".
Μετά θέλω να μου πείτε αν ισχύει αυτό που λένε μεσα στην ταινία (για την μηχανή του διαβόλου!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

p
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 23:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους p  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hi!loipon mpainw amesws sto thema:

1)the omen(mono to 1)
2)the exorcist(mono to 1)
3)the others
4)sixth sense
5)ringu(mono to 1)
kai fisika..panw apo ola:rosemary's baby

san exairesi:ta matia tou dasous me betty davis(imoun poli mikri kai fovithika poli tote!!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john22
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 22:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ,ΣΑΣ ΠΡΟΥΕΙΝΩ


1 ΤΟ ΔΕΚΑΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ
2 Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ (ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ)
3 THE RING (ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΟΜΩΣ!)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 15:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ SAUDI, ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟ "ΑΥΤΟ" ΠΟΥ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΚΛΟΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΤΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ????

ΩΣΤΕ ΑΥΤΗ Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ!!! ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 9 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑΘΕΩΡΗΣΑ ΑΣΤΕΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΟΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΥΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 15:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατά την ταπεινή μου άποψη η Νο 1 ταινία τρόμου, από την άποψη της σκηνοθεσίας, του θέματος και γενικότερα όλων των στοιχείων που συνθέτουν μια ταινία τρόμου υψηλού επιπέδου, είναι το ''ΨΥΧΩ'' του Χίτσκοκ!


ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!! ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ!! ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ!!!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕIΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥ DREAMCATCHER???

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Child_In_Time
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 14:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Child_In_Time  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέσσερις παλιοί φίλοι πηγαίνουν κάθε χρόνο σε ένα καταφύγιο στο δάσος για κυνήγι. Εκεί θα διασώσουν έναν κυνηγό που έχοντας χαθεί στο δάσος παρουσιάζει μια πολύ αλλόκοτη συμπεριφορά και θα μπλεχτούν σε μια πολύ περίεργη κατάσταση με τον στρατό και... [η συνέχεια στην οθόνη του υπολογιστή ή της τηλεόρασης σου]

Η ταινία δεν λέει και πολλά αλλά το βιβλίο (όπως και τα περισσότερα του Κινγκ) είναι εκπληκτικό. Είναι η 'κατάρα' του Κινγκ, ο οποίος σχεδόν ποτέ δεν μπορεί να μεταφερθεί στον κινηματογράφο τόσο απολαυστικός όσο είναι στα βιβλία του. Προτείνω ανεπιφύλακτα το βιβλίο και μετά την ταινία για ολοκληρωτική κατανόηση της. Αλλιώς θα σε μπερδέψει αρκετά..

Dubito ergo cogito. Cogito ergo sum!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 16:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΡΟΜΟΥ ΚΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 1981 ΤΟΥ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ JOHN CARPENTER ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ
"Α Π Ε Ι Λ Η"(ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΙΤΛΟΣ) Η "ΤΗΕ THING"(ΑΓΓΛΙΚΟΣ ΤΙΤΛΟΣ).
ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DreaM_CatcHeR
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 18:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DreaM_CatcHeR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ταινία δεν λέει και πολλά αλλά το βιβλίο (όπως και τα περισσότερα του Κινγκ) είναι εκπληκτικό. Είναι η 'κατάρα' του Κινγκ, ο οποίος σχεδόν ποτέ δεν μπορεί να μεταφερθεί στον κινηματογράφο τόσο απολαυστικός όσο είναι στα βιβλία του.

συμφωνω απολυτα.. οι ταινιες που βασιζονται στα βιβλία του εχουν απο μέτρια ως άθλια σκηνοθεσια. η μαγεια του King εγκειται στις φοβερές περιγραφές κ παρομοιώσεις του που χάνονται στις ταινίες. οι ταινιες μου θυμίζουν μια σειρά, τις "ανατριχίλες" που έδειχνε παλια τα σαββατοκυριακα για τα παιδιά. η μόνη ταινία του S. King που υπερεχει -ελαχιστα πάλι- είναι η έπαυλη (Rose red) που όμως καταντάει πολύ κουραστική προς το τέλος (περιπου 4:30 ωρων ταινία αν θυμαμαι καλα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Child_In_Time
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 23:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Child_In_Time  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DreaM_CatcHeR ακριβώς αυτό συμβαίνει.. Δεν μπορείς να μεταφέρεις στην οθόνη όλα αυτά που μπορεί και αποτυπώνει αυτός ο άνθρωπος στο χαρτί. Για να νιώσεις την 'μαγεία' του Κινγκ πρέπει να τον διαβάσεις και όχι να τον δεις.

Όσο για το The Thing είναι πραγματικά πολύ καλή ταινία. Θρίλερ με όλη την έννοια του όρου που σου προκαλεί ενδιαφέρον από την πρώτη θρυλική σκηνή με το κυνηγητό στα χιόνια! "Το καημένο το σκυλάκι" λες από μέσα σου..

Dubito ergo cogito. Cogito ergo sum!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 18:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Η ΛΑΜΨΗ(του Φώσκολου εννοείται)
-ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ(extended version)
-ΧΩΡΙΣ ΜΟΝΤΑΖ(ο Χαρδαβέλλας είναι μακράν ο πιο αποκρουστικός παρουσιαστής-δε χρειάζεται ειδικό μακιγιάζ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 15:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καποιο παιδι απο εδω ειχε αναφερει μια παλια ταινια "Cannibal Holocaust"
Την ειχα δει πριν πολλα χρονια στην τηλεοραση! και μου την θυμησε παλι... οποτε δεν εχασα ευκαιρια την βρηκα και την κατεβασα απο το νετ!
Ειναι αρκετα παλια αλλα καλη... μια ομαδα κινηματογραφιστων συναντανε στη ζουγκλα καποιους ιθαγεννεις! μονο που εχουν ενα κακο! να τρωνε ανθρωπους:P

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 13:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2 ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ IDENTITY ΚΑΙ ΤΟ WISHMASTER ΔΕΙΤΕ ΤΕΣ......

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

natalia
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 16:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους natalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους σας, Καλή εβδομάδα. Έχω να μπώ πάρα πολλούς μήνες στην παρέα σας και αισθάνομαι λίγο άβολα.... Συγχωρήστε με. Επειδή είμαι λάτρης των θρίλλερ, με ενδιάφερε πολύ να δω τα έργα που επιλέξατε. Θα συμφωνήσω ότι, ΟΙ ΑΛΛΟΙ, η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ, Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ όλα σχεδόν που αναφέρατε και σεις είναι πολύ καλά. Σε κανέναν δεν άρεσε ο Δικηγόρος του Διαβόλου; Προσωπικά πιστεύω ότι ήταν πολύ καλή ταινία. Αλλωστε το πραγματικό θρίλλερ (όχι τρόμου) είναι αυτό που σε επηρρεάζει χωρίς να βλέπεις αίμα ή κάτι απότομο. Αυτό που διεγείρει απλά την φαντασία του καθενός....Οσο για τις ταινίες του Κινγκ επειδή εχω δει αρκετές, εχω διαβάσει και αρκετά βιβλία του, πιστεύω ότι ενώ πιάνει πολύ ωραία θέματα κάπου στη μέση σου πετάει κάτι απίστευτο και σε ξενερώνει. Εξαίρεση η ΛΑΜΨΗ. Οσο για την Ονειροπαγίδα πιστεύω ότι ήταν πολύ κακή ταινία και σίγουρα πολύ λίγη για έναν Κινγκ.


ΝαταλιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Perseus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 23:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Perseus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νοσφερατου την βωβη εκδοση το ειδα περιπου 7-8 χρονων και εκανα 10 χρονια να κοιμηθω καλοκαιρι χωρις σεντονι .....
Αυτο το πιανο ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mariner
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 04:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mariner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχήν, ως νέο μέλος, σας χαιρετώ.

Δεν μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα κάποια ταινία μου έχει αφήσει ανεξήτηλα τα σημάδια της (υπ'οποιαδήποτε μορφή) επάνω μου.
Αντιθέτως υπάρχουν κάποιες ταινίες οι οποίες με εντυπωσίασαν σε κάποια συγκεκριμένα σημεία. Και ξεκινώ...
Πρώτα και κύρια η μνημειώδης "σειρά", HELLRAISER : Η απίστευτη σκηνή βεβήλωσης της χριστιανικής εκκλησίας απο τον Vader στο 4 από τη στιγμή που εισέρχεται στην εκκλησία μέχρι το τέλος της, καθώς και η πλήρως αφοπλιστική απάντηση που δίνει στον παπά : "...and what do you know about Hell?" και στο 5 το απόλυτο ακουστικό effect στο νοσοκομείο με τη σφαγή των γονέων του πρωταγωνιστή. Ενδιαφέρουσα επίσης ήταν και η ωμή σφαγή στην, κατά τα άλλα, αδιάφορη ταινία Ghost Ship, που διαπράτουν οι "καταραμένοι" καθώς μεταφέρουν το κοριτσάκι στην καμπίνα του.
Προτείνω δε το Gothika που είδα πρόσφατα καθώς επίσης και το My Little Eye που προσφέρουν ένα σύγχρονο είδος τρόμου στους θεατές. Πολύ καλό επίσης ήτο και το Identity το οποίο προσφάτως είδα.

,με εκτίμηση.

Four times fifty living men,
(And I heard nor sigh nor groan)
With heavy thump, a lifeless lump,
They dropped down one by one.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 11:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοσορισες φιλε Mariner!

Καλα που μου το θυμησες! ειχα ξεχασει το HELLRAISER. Ειμαι κι εγω ενας απο τους fan της σειρας ταινιων του HELLRAISER! Σιγουρα ειναι μεσα στις καλυτερες ταινιες τρομου.

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 14:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ" ΤΟΥ ΧΙΤΣΚΟΚ. ΚΟΙΤΑΓΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΕΞΩ.
ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ.ΗΤΑΝ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΑΣ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ .....;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 14:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟ,ΜΙΑ ΑΠΕΙΛΗ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΙΩΡΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΦΟΡΕΣ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟ ΤΟΝΟΥΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΕΡΩΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 21:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τη Natalia και τον Masvidal.
Είμαι πολύ fan των θρίλλερ και προτιμώ τα ψυχολογικά...
Τα ''ΨΥΧΩ'' εμένα πρωσοπικά δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα...
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:Μη δείτε το ''Τα μάτια του τρόμου'' το οποίο είναι το καινούργιο ''ΨΥΧΩ'' και προβάλλει την ανώμαλη σκέψη των Αμερικάνων ψυχασθενών δολοφόνων...απαίσιο!

Ο Εξορκιστής είχε μερικές τρομακτικές σκηνές,π.χ. εκείνη με το κρεβάτι που πάει πάνω-κάτω...μου έχει μείνει,αλλά σε γενικές γραμμές δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.

Καταπληκτικό έργο θεωρώ την ''ΈΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ''.
Το Dreamcatcher,Hannibal,κ.ά. δεν μου άρεσαν καθόλου...

Επίσης αγαπημένα μου είναι τα:''Το μάτι'',''The ring'',''Έκτη αίσθηση''
Ακόμη:''13 φαντάσματα'',''Η έπαυλη'',''Το στοιχιωμένο πλοίο'',κ.ά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 21:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ 13 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑΙΝΙΑ!!! ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ IDENTITY??? KATA THN ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nick the greek
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 19:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nick the greek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρκετά τρομακτικές οι ταινίες που μασ ανέφερες και επίσης ικανές να μας κρατήσουν ολόκληρο βράδυ άυπνους. Υπάρχει όμως μια ταινία που κατά την γνώμη μου παίρνει OSCAR τρόμου. Αυτή η ταινία ειναι το Blare Witch Project. Πιστεύω πως ο εξορκιστής είναι αρκετά τρομακτικός αλλά αυτή η ταινία σου δίνει το αίσθημα του πραγματικού γεγονότος. Μήπως στα αλήθεια είναι πραγματική και όχι σκηνοθετημένη όπως ισχυρίζονται κάποια άτομα......

Η ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΘΟΣ ΚΡΙΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STEPS
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 19:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STEPS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τις ταινιες που αναφερετε εχω δει τις περισοτερες καμια ομως δεν με αντιποσιασε πραγματικα για μενα η καλητρη ταινια αν και δεν ειναι τρομου ειναι το THE WALLτων PINK FLOYD ειναι η μονη ταινια που με εκανε να μην κημιθω για μια βδομαδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 22:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα η ταινία που με έκανε να μην κοιμηθώ για μια βδομάδα
είναι το JACOB'S LADDER.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 17:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτή η ταινία ειναι το Blare Witch Project

ΤΟ 1 Η ΤΟ 2??? ΔΥΣΤΗΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟ 1 ΑΛΛΑ ΤΟ 2 ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 12:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ως λάτρης ταινιών τρόμου παραθέτω ορισμένες από τις αγαπημένες μου ταινίς αυτού του είδους παράλληλα και με εικόνες. Σας προτρέπω όλους τους λάτρεις του είδους να τις τσεκάρετε. Υπάρχει πολύ πράγμα και θα το παρουσιάζω σταδιακά. Μερικές δεν είναι και τόσο γνωστές και αυτό είναι το ωραίο της υπόθεσης. Και κάποιες γνωστές φυσικά που με έχουν ενθουσιάσει θα παραθέσω.
Για πάμε

Οπωσδήποτε να δείτε το αριστουργηματικό "Suspiria" στο οποίο Μαγισσες καθηγήτριες σε μια σχολή μπαλέτου "καθαρίζουν" οποια/οποιον δε γουστάρουν από κει μέσα χρησιμοποιώντας αυτή την μαγεία τους. Η πρωταγωνίστρια μαθήτρια της σχολής αρχίζει να υποψιάζεται την κατάσταση και προσπαθεί να ανακαλύψει τι παίζει και η ζωή της αρχίζει να κινδυνεύει φυσικά αφού οι μάγισσες δασκάλες της σχολη΄ς δεν τρώνε κουτόχορτο. από τα ισχυρά ατού της ταινίας η εξαιρετική μουσική που την συνοδεύει. Τρομακτική όπως και η ατμόσφαιρα του έργου.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους τους λάτρεις του είδους αλλά και επειδή πολλοί ασχολούνται με τα αποκρυφιστικά και τον εσωτερισμό εδώ μέσα. Και φανταστείτε σας το προτείνω εγώ που είμαι σκεπτικιστης

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy