ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2011, 13:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
για το αν θα βγει silent hill 2 δεν εχω ακουσει κατι.....

Ευχαριστώ για την απάντηση!



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2011, 14:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Silent Hill: Revelation 3D


Silent Hill: Revelation 3D is the sequel to the 2006 film Silent Hill, based on the video game series by Konami. Details were released about the film by Fangoria in 2010, reporting from the American Film Market conference. Michael J. Bassett is to write and direct the film in 3-D.

After the release of the 2006 film Silent Hill, the film's director Christophe Gans reported that a sequel "is officially ordered and is already well underway".[2] Silent Hill's writer Roger Avary had planned to return to the sequel, before his arrest in 2008 for vehicular manslaughter.[3] Michael J. Bassett later replaced Gans and Avary as writer and director. He is open to fans' suggestions of whom to cast as the protagonist Heather Mason, provided that the actress can realistically portray an eighteen-year-old and has appeared in other films.[4] Filming is expected to begin in Toronto on March 7, 2011 and end on May 6, 2011.


by wikipedia.org



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2011, 15:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PREDATOR: Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D is the sequel to the 2006 film Silent Hill, based on the video game series by Konami. Details were released about the film by Fangoria in 2010, reporting from the American Film Market conference. Michael J. Bassett is to write and direct the film in 3-D.


Σε ευχαριστώ φίλε PREDATOR και είχα αρχίσει να πιστεύω πως είχα κάνει λάθος...

Αλλάζουν η παραγωγή και οι συντελεστές.
Χμ....
Το Solomon Kane που σκηνοθέτησε ο Michael J. Bassett βασισμένο στον χαρακτήρα του Robert Howard δεν ήταν άσχημο...βλεπότανε ευχάριστα.. αλλά μέχρι εκεί..
Για να δούμε.. όταν δούμε!!



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2011, 04:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
simori

Τη ταινία του Lucio Fulci

"E tu vivrai nel terrore - L'aldilà"

aka "Seven Doors of Death" - USA (censored version)

aka "The Beyond" - International (English title)

aka "I 7i pyli tis Kolaseos" - Greece (transliterated ISO-LATIN-1 title)

aka "I evdomi pyli tis Kolaseos" - Greece (DVD title)

aka "The Beyond" - (English title)

την έχει δει κανείς???


Την έχω δει εγώ φίλη simori αν και έχουν περάσει 4-5 χρονάκια και οι μνήμες μου έχουν ξεθωριάσει. Θυμάμαι πάντως ότι είχε μερικές πολύ τρομακτικές σκηνές που σου καρφώνονται στο μυαλό. Εχει παρανοϊκή και νοσηρή ατμόσφαιρα πέρα από αιματοβαμμένες σκηνές και κυνήγι με νεκροζώντανους.
Είναι από τις καλύτερες του Lucio Fulci, ενώ κάποιοι την θεωρούνε την καλύτερη.

Ψάξ'την αλλά να είσαι έτοιμη για βουτιά στην αυγή των 80's. Το λέω αυτό γιατί οι περισσότεροι είμαστε συνηθισμένοι στις σύγχρονες με εξελιγμένα εφέ ταινίες και μπορεί κάποια μη άρτια πλάνα των παλιών ταινιών να μας κακοφαίνονται...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2011, 00:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πρόσφατη ταινιάρα απο την Νορβηγία.Μην τη χάσετε...ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2011, 21:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Agnostic :
Την έχω δει εγώ φίλη simori αν και έχουν περάσει 4-5 χρονάκια και οι μνήμες μου έχουν ξεθωριάσει. Θυμάμαι πάντως ότι είχε μερικές πολύ τρομακτικές σκηνές που σου καρφώνονται στο μυαλό. Εχει παρανοϊκή και νοσηρή ατμόσφαιρα πέρα από αιματοβαμμένες σκηνές και κυνήγι με νεκροζώντανους.
Είναι από τις καλύτερες του Lucio Fulci, ενώ κάποιοι την θεωρούνε την καλύτερη.

Ψάξ'την αλλά να είσαι έτοιμη για βουτιά στην αυγή των 80's. Το λέω αυτό γιατί οι περισσότεροι είμαστε συνηθισμένοι στις σύγχρονες με εξελιγμένα εφέ ταινίες και μπορεί κάποια μη άρτια πλάνα των παλιών ταινιών να μας κακοφαίνονται...


Χαιρετώ και ευχαριστώ για την απάντηση...

Βασικά την είχα δει πριν από αρκετά χρόνια, και μου είχε κάνει εντύπωση η ατμόσφαιρα, και μπορώ να πω πως ΝΑΙ όντως έχει κάποιες τρομαχτικές σκηνές που όντως καρφώνονται στο μυαλό, βασικά ίσως και λίγο λόγο ηλικίας, έφηβη τότε, μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση, ακόμα θυμάμαι κάποιες σκηνές μέχρι και το soundrack της ταινίας, αλλά δεν έγινε ιδιαίτερα γνωστή, ή μάλλον δεν αφήσε ιδιαίτερα θετικές εντυπώσεις σε όλους, το αντίθετο μάλλον, κάτι σαν b-movie έχει θεωρηθεί από κάποιους, ενώ από άλλους θεωρήθηκε αριστούργημα, γι αυτό και θέλησα να ρωτήσω και εδώ με αφορμή τη θεματολογία!!!

Ειδικά η εισαγωγή και το φινάλε της ταινίας είναι εντυπωσιακά, ειδικά το φινάλε είναι εντελώς απόκοσμο, ίσως από τις καλύτερες σκηνές που έχω δει!!!

Εσένα προσωπικά σου άρεσε??




THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2011, 22:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
42NA
Τη ταινία "THE TROLL HUNTER" την έχεις δει? σκέφτομαι αύριο να πάω κινηματογράφο μετά από καιρό και ακόμα δεν έχω αποφασίσει τί θα ήθελα να δω, ομολογώ όμως πως το συγκεκριμένο μου κέντρισε την προσοχή!!
Έχει κυκλοφορήσει?



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2011, 22:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπ.. σορυ, τώρα το είδα ... θα κυκλοφορήσει στις 29 Οκτωβρίου..

και μάλλον από όσο το ψιλο έψαξα, δεν είναι θρίλερ αλλά μαύρη κωμωδία.. αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Ενδιαφέρον φαίνεται το τρέιλερ, δεν θα ήταν άσχημα να το έβλεπα αύριο, αλλά....



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2011, 00:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THE TROLL HUNTER

Ειναι θα ελεγα ενα Ευρωπαϊκο Blair Witch Project.Αν σου αρεσε....θα σου αρεσει κι αυτο.Σιγουρα ΟΧΙ ΚΟΙΝΟΤΟΠΟ.Απο εκει και περα....γουστα ειναι αυτα.Παντως καλυτερα να το δεις στην μεγαλη οθονη.Στην τηλεοραση χανει....

Edited by - 42NA on 15/02/2011 00:35:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2011, 12:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Troll Hunter - Official Trailer


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2011, 12:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νεα ταινια Zombie-Horror

Eaters - Official Trailer [HD]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2011, 05:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
simori

Βασικά την είχα δει πριν από αρκετά χρόνια, και μου είχε κάνει εντύπωση η ατμόσφαιρα, και μπορώ να πω πως ΝΑΙ όντως έχει κάποιες τρομαχτικές σκηνές που όντως καρφώνονται στο μυαλό, βασικά ίσως και λίγο λόγο ηλικίας, έφηβη τότε, μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση, ακόμα θυμάμαι κάποιες σκηνές μέχρι και το soundrack της ταινίας, αλλά δεν έγινε ιδιαίτερα γνωστή, ή μάλλον δεν αφήσε ιδιαίτερα θετικές εντυπώσεις σε όλους, το αντίθετο μάλλον, κάτι σαν b-movie έχει θεωρηθεί από κάποιους, ενώ από άλλους θεωρήθηκε αριστούργημα, γι αυτό και θέλησα να ρωτήσω και εδώ με αφορμή τη θεματολογία!!!

Ειδικά η εισαγωγή και το φινάλε της ταινίας είναι εντυπωσιακά, ειδικά το φινάλε είναι εντελώς απόκοσμο, ίσως από τις καλύτερες σκηνές που έχω δει!!!

Εσένα προσωπικά σου άρεσε??


Εννοείται πως και b-movie να το θεωρήσουμε εξακολουθεί να είναι διαμαντάκι όπως συχνά συμβαίνει με ταινίες της εν λόγω "παρακμιακής" κατηγορίας.

Ναι, εμένα μου άρεσε πολύ.

Για το φινάλε έχεις δίκιο. Είναι ουσιαστικά ένα από τα πιο σκοτεινά και απαισιόδοξα στον χώρο του τρόμου προβάλλοντας την απελπισία στο πρόσωπο των πρωταγωνιστών όπου εγκλωβίζονται στην κόλαση. Μπρρρ...

Εδώ το φινάλε με την καταπληκτική μουσική:
http://www.youtube.com/watch?v=Mk4PTNDFcUk&feature=related

Και πιο εκτεταμένα εδώ:
http://www.youtube.com/watch?v=o72eb7ha79Y&feature=related

Πάντως η νοσηρή ατμόσφαιρα το ανεβάζει πολύ το The Beyond. Είναι πραγματικά αλλόκοτη ταινία.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2011, 10:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ποσες σφαιρες εχει αυτο το "εξασφαιρο" ?????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2011, 22:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε θερία που την θυμηθήκατε αυτήν την ταινία…
Πράγματι η ταινία ήταν ένα διαμάντι για την εποχή που γυρίστηκε και η σκηνές (εφέ) που είχε ήταν αρκετά δυνατές για τότε.
Αν θυμάμαι καλά πάντως είχε κυκλοφορήσει ως "Η έβδομη πύλη της κολάσεως" ή κάνω λάθος…

Ποιος θυμάται αυτήν την ταινία…The Howling
Κυκλοφόρησε περίπου την ίδια εποχή με το The Beyond και ήταν επίσης πάρα πολύ καλή…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2011, 12:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"τρομος" του Stephen King

Dreamcatcher


The Dreamcatcher(Trailer)


Eιναι εντελως ανατρεπτικη η ταινια, καθως εχει εντελως διαφορετικη αρχη απο το υπολοιπο μερος της ταινιας... οταν ειχα παει να τη δω, αλλιως τη περιμενα (δεν πηγαινε ο νους μου για τοσο διαφορετικο)...


αλλα εχει καλα σημεια που "τρομαζουν" τον ανυποψιαστο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2011, 16:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εννοείται πως και b-movie να το θεωρήσουμε εξακολουθεί να είναι διαμαντάκι όπως συχνά συμβαίνει με ταινίες της εν λόγω "παρακμιακής" κατηγορίας.


Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε Agnostic, και πράγματι ήταν διαμαντάκι, έχεις απόλυτα δίκιο!!

quote:
Ρε θερία που την θυμηθήκατε αυτήν την ταινία…
Πράγματι η ταινία ήταν ένα διαμάντι για την εποχή που γυρίστηκε και η σκηνές (εφέ) που είχε ήταν αρκετά δυνατές για τότε.
Αν θυμάμαι καλά πάντως είχε κυκλοφορήσει ως "Η έβδομη πύλη της κολάσεως" ή κάνω λάθος…

Ναι φίλε elo, έτσι κυκλοφόρησε στην Ελλάδα, δες παρακάτω:

quote:
Τη ταινία του Lucio Fulci

"E tu vivrai nel terrore - L'aldilà"

aka "Seven Doors of Death" - USA (censored version)

aka "The Beyond" - International (English title)

aka "I 7i pyli tis Kolaseos" - Greece (transliterated ISO-LATIN-1 title)

aka "I evdomi pyli tis Kolaseos" - Greece (DVD title)

aka "The Beyond" - (English title)




THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2011, 17:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε Predator, πολλές από τις ταινίες που βασίστηκαν σε βιβλία του Stephen King, κατέ εμέ ήταν πατάτες, εκτός από πολύ λίγες, το συγκεκριμένο Dreamcatcher ήταν συμπαθητικό και βλεπόταν ευχάριστα, με διαφορετικό ξεκίνημα που σε πάει αλλού..
Μου άρεσε ιδιαίτερα η σκηνή με τα ζώα που εγκατέλειπαν το συγκεκριμένο σημείο του δάσους, ήταν πολύ έξυπνη και δεν απαντάται συχνά σε ταινίες..

Φιλικά..!!



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 03:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά μου φάνηκε λίγο ανώτερο του μετρίου το Dreamcatcher. Περίμενα κάτι πολύ καλύτερο αλλά δεν το βρήκα.
Ενημερωτικά, μια από τις καλύτερες μεταφορές έργου του Stephen King σε ταινία τρόμου λέγεται από πολλούς ότι είναι το Pet Sematary.

http://www.imdb.com/title/tt0098084/

Το έχω δει δύο φορές και ήταν πράγματι πολύ καλό.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 03:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενημερωτικά, μια από τις καλύτερες μεταφορές έργου του Stephen King σε ταινία τρόμου λέγεται από πολλούς ότι είναι το Pet Sematary.

Είναι από τις ταινίες που θα ήθελα να ξαναδώ, γιατί δεν την θυμάμαι πολύ καλά..
αυτές που μου άρεσαν όμως περισσότερο εκτός από την κλασσική ταινία "THE SHINING" είναι τα "MISERY" (1990) και "CARRIE" του (1976)







THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 04:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A...επίσης κλασικές ταινίες με μεγάλη ιστορία στο χώρο του τρόμου. Ω ρε αναμνήσεις κορυφαίου τρόμου που ξυπνάνε...

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 18/02/2011 04:03:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 04:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
A...επίσης κλασικές ταινίες με μεγάλη ιστορία πίσω τους στο χώρο του τρόμου. Ω ρε αναμνήσεις κορυφαίου τρόμου που ξυπνάνε...

Βουτιά στα άδυτα του τρόμου χεχε..
Στο ξύπνημα του εφιάλτη και τέτοια καλούδια..
Αν και το συγκεκριμένο είναι επίσης ταινία λολ "Στο ξύπνημα του εφιάλτη" και μάλιστα απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει αλλά δεν ξέρω αν συγκαταλέγεται στις ταινίες τρόμου αν και υπάρχει ένα είδος τρόμου στην ταινία αλλά περισσότερο θα έλεγα πως είναι ψυχολογική και μυστηρίου, αλλά κορυφαία ταινία.
Εχχ.. στις 04.30 τα ξημερώματα υπάρχει έμπνευση..


Την ελληνική ταινία "ΤΟ ΚΑΚΟ" την έχει δει κανείς ?
Προσωπικά δεν την έχω δει, καθώς δεν είμαι φαν του σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου και έτσι μου διέφυγε, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω τί εντυπώσεις άφησε σε όσους την είδαν..

Φιλικά..



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 04:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να δώσω περισσότερα στοιχεία για την ταινία ΞΥΠΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΦΙΑΛΤΗ, πρωτότυπος τίτλος Jacob's Ladder (1990) με τον Tim Robbins ....





THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 11:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jeepers Creepers (2001)

μια αρκετα καλη (για τα δεδομενα) ταινια, που εβγαλε και ενα σικουελ, εξισου τρομακτικο, και το 2011 βγαινει και η 3η ταινια (θα δουμε αν συνεχισει στο ιδιο μοτιβο)


εμενα προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο η 1η (η αρχη)

Jeepers Creepers
Jeepers Creepers 2



Edited by - PREDATOR on 18/02/2011 11:38:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 20:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alien



Trailer

Η πρωτη ταινια του Ridley Scott με τo τρομακτικο Alien...
H ταινια "τσακιζει" ακομα και σημερα, ιδιαιτερα με τα "franchise" που εξελιξε το διασημο τερατακι...


λαχταριστη, αγωνιωδης, εξαισια ακομα και για τα σημερινα δεδομενα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2011, 23:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Predator προσωπικά το Jeepers Creepers δεν μου άφησε κάτι το ιδιαίτερο σαν ταινία, αλλά για το Alien που είναι πραγματικά απιστευτο ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα, .... προσωπικά μου αρέσανε όλα τα Alien που βγήκαν, 4 αν θυμάμαι καλά.. και τα φιλοξενώ στη ταινιοθήκη μου!!!
Λατρεμένα...!!!!!!!!!



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2011, 11:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
4 Alien + 2 spin off με αντιπαλο τον Predator...

ετοιμαζεται νεα ταινια Alien η οποια θα ειναι η "αρχη" (πριν το Alien 1)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2011, 17:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
4 Alien + 2 spin off με αντιπαλο τον Predator...



Ναι, έχεις δίκιο για τα δύο επιπλέον με τον Predator, Mr Predator

quote:
ετοιμαζεται νεα ταινια Alien η οποια θα ειναι η "αρχη" (πριν το Alien 1)

Wow καλή φάση, εύχομαι να είναι το ίδιο καλό!!!!!!!!



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2011, 05:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέτρια τα Jeepers Creepers αν και είχαν τις προϋποθέσεις για να γίνουν σπουδαίες ταινίες στο χώρο του τρόμου. Κρίμα διότι η κεντρική ιδέα ήταν καλή, η εκτέλεση και η πλοκή όμως εξελίχτηκαν με προβληματικό τρόπο.

Για το Alien τι να πρωτοπεί κανείς. Απλά ταινία σταθμός στο είδος horror/sci-fi. Πολλές κυκλοφόρησαν στη συνέχεια αντιγραφοντας το στιλ του Alien άλλες περισσότερο πετυχημένα άλλες λιγότερο.

Το Jacob's Ladder δεν το έχω δει δυστυχώς παρότι φανατικός με τις ταινίες τρόμου. Ξέρω ότι έπρεπε να το έχω ήδη κάνει. Απαράδεκτος!

quote:
simori

Την ελληνική ταινία "ΤΟ ΚΑΚΟ" την έχει δει κανείς ?
Προσωπικά δεν την έχω δει, καθώς δεν είμαι φαν του σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου και έτσι μου διέφυγε, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω τί εντυπώσεις άφησε σε όσους την είδαν..


Την έχω δει. Εντάξει είναι μια διασκεδαστική κωμωδία τρόμου με μπόλικο αίμα, δράση, σφαγές, κυνηγητό και πολύ ψέμα και αστείες σκηνές βίας. Δες την μόνο αν θες κάτι για να γελάσεις και έχεις όρεξη για b-movie σαπίλα..
Από αυτά νομίζω καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειται...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2011, 00:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι γνώμη έχετε για αυτές τις ταινίες…

Paranormal Activity 1
Paranormal Activity 2


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2011, 09:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δεύτερο μέρος δεν το έχω δει ακόμα. Το πρώτο όμως ήταν φοβερό! Πολύ ρεαλιστική και τρομακτική ταινία που σε βάζει στο κλίμα της, σα να βιώνεις εσύ τα περιστατικά ένα πράγμα.
Προσφέρει γνήσιες, ανατριχιαστικές στιγμές τρόμου!

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy