ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2007, 14:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus το Sheitan που λες το έχω δει και το θεωρώ μια από τις καλύτερες ταινίες του είδους της.Τρομερή η σκηνοθεσία του Chapiran και πολύ ατμοσφαιρική.

Με την σειρά μου θα ήθελα να προτείνω δυο ταινίες.
Dead end
Imdb 6,7/10 PeterPunk 7,8/10

Πλοκή:Παραμονή Χριστουγέννων.Ο Frank και η οικογένεια του κατευθύνονται προς το σπίτι της πεθεράς του όπως κάθε χρόνο.Για πρώτη φορα όμως ο Frank αποφασίζει να ακολουθήσει έναν συντομότερο δρόμο.Αυτό ήταν το μεγαλύτερο λάθος της ζωής του.

Σχόλιο:Η σκοτεινή και "απόκοσμη" ατμόσφαιρα είναι σίγουρα το πιο δυνατό σημείο της ταινίας.Επιπλέον οι κατά κάποιον τρόπο ιδιαίτεροι πρωταγωνιστές προσδίδουν επιπλέον τρόμo.
Μπορεί σεναριακά να μην διαφοροποιείται από τις υπόλοιπες ταινίες της σειράς αλλα αυτό ισοσταθμίζεται από την αναπάντεχη εξέλιξη των γεγονότων και το απρόσμενο finale (SPOILER :D )
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 20:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Sheitan μου άρεσε κι εμενα αν και θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερο αν δεν χαρακτηριζόταν από ένα μεγάλο μειονέκτημα: αργεί πολύ να μπει στο ψητό. Ενώ αυτή η αναμονή είναι πράγματι ατμοσφαιρική, σκοτεινή, αινιγματική και σε πονηρευέι ότι κάτι περίεργο συμβαίνει στο χωρίο, έχει κατά τη γνώμη μου υπερβολικά μεγάλη διάρκεια.

Επρεπε να είναι πιο άμεση η εισαγωγή στο splatter. Ο παρανοϊκός Γιόσεφ ήταν πάντως όλα τα λεφτά με τις κωμικές και συνάμα τρομακτικές γκριμάτσες που κάνει σε πολλά σημεία του έργου. Και η αιμομιξία κάνει το έργο ακόμα πιο φρικιαστικό, όχι ότι οι αιματηροί φόνοι υστερούν. Με άριστα το 10 θα του έβαζα ένα 6,5 περίπου.


Οσο για το Haute Tension (Υπερένταση), είναι πραγματικά ένα γαλλικό διαμάντι στις ταινίες splatter!!!Επικροτώ με χίλια! Κι εγώ είχα πάθει πλάκα όταν το είδα. Ακόρεστη βία, άφθονο αίμα, τρόμος, αγωνία, απροβλεψιμότητα και φινάλε από τα πολύ δυνατά και απρόσμενα!!! Τι σου είναι πάντως η διχασμένη προσωπικότητα!! (Spoiler)

Χεχε...

Αναμφισβήτητα από τα καλύτερα σύγχρονα τρόμου που έχουν κυκλοφορήσει.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 13:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ χαίρομαι που το βρήκες κι εσύ καλό Agnostic.Όταν το νοίκιασα,δεν παρατήρησα ότι είναι γαλλική ταινία.Κι όταν το έβαλα να το δω και κατάλαβα ότι ήταν γαλλικό,ομολογώ ότι είχα αρνητική προδιάθεση.Πραγματικά όμως ενθουσιάστηκα,διαμάντι,όπως είπες.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

***Έδωσες hint βλέπω,ε;


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 23:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ils είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερο από το haute tensionΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 07:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα!
Η πλάκα είναι πως με το Ils είχα ακούσει κάποια αρνητικά σχόλια για το τέλος.
Κατά την διάρκεια λοιπόν της ταινίας σκεφτόμουν ότι θα δω τίποτα aliens πίσω απ' όλα αυτά, ότι οι πρωταγωνιστές ονειρεύονται, ότι θα δω τίποτα φαντάσματα κλπ κλπ.
Όταν είδα το τέλος είχα μείνει έκπληκτος και δεν ήξερα αν μου άρεσε τελικά η ταινία ή αν δε μου άρεσε.
Το Haute tension δεν το έχω δει.

Βγαίνει στους κινηματογράφους το καινούριο Hannibal όπου δείχνει τον γνωστό μας φίλο στη νεανική του ηλικία και το πως έφαγε μανούρα για να το γυρίσει στα γνωστά του εγκλήματα...

Επίσης, βγαίνει το Zodiac όπου δείχνει τα εγκλήματα που έκανε στις Η.Π.Α. ένας ψυχοπαθής δολοφόνος στην δεκαετία του '70.
Την ταινία την είδα πριν κανένα εξάμηνο σε άλλη εκτέλεση οπότε ξέρω τι παίζει...
Αλλά δεν χάνω τίποτα να δω και το καινούριο, ε?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 08:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ils δεν το έχω δεί.Είναι παρόμοιο με το haute tension?

quote:
Επίσης, βγαίνει το Zodiac όπου δείχνει τα εγκλήματα που έκανε στις Η.Π.Α. ένας ψυχοπαθής δολοφόνος στην δεκαετία του '70.
Να υποθέσω ότι εννοείς τον Τεντ Μπάντυ,που σκότωσε δεκάδες γυναίκες;αν ναι,είχα δεί κι εγώ μια ταινία πριν μήνες,στις μεταμεσονύκτιες προβολές του Σταρ.Σωστά όμως,δεν χάνουμε και τίποτα να την δούμε.
Όσο για το Χάννιμπαλ,εννοείται ότι θα το δω.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 19:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το υπερένταση καλό ήτανε είχε απ όλα αλλα το τέλος δεν κόλλαγε θέλησε
Να το κάνει απρόβλεπτο και δεν το έδεσε καλά με τα γεγονότα.
Το zodiac είχα δει και εγω την προηγουμένη εκτέλεση η συγκεκριμένη δεν μου
Πολυάρεσε βεβαία θα δω και την καινούργια..
Το κακό το είδα πρόσφατα σε dvd για πρώτη ελληνική ταινία του είδους
Καλή ήτανε κρινόμενη βεβαία με επιείκεια .
Από καινούργια έργα Το the messengers είναι καλούτσικο και Το 1408 είναι καλούτσικο σε όσους αρέσουν θρίλερ με φαντάσματα το σαββατοκύριακο μάλλον θα δω και το καινούργιο Hannibal οπότε θα σας πω εντυπώσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 07:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να υποθέσω ότι εννοείς τον Τεντ Μπάντυ,που σκότωσε δεκάδες γυναίκες;αν ναι,είχα δεί κι εγώ μια ταινία πριν μήνες,στις μεταμεσονύκτιες προβολές του Σταρ.Σωστά όμως,δεν χάνουμε και τίποτα να την δούμε.

Καλή μου, δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή το όνομα του.
Μπορεί να είναι αυτός που λες.
Τα εγκλήματα του όμως δεν περιορίζονταν μόνο σε γυναίκες - αν θυμάμαι καλά - αλλά σκότωνε κυρίως ζευγάρια.

Φίλε Open Mind, το 1408 θέλω να το δω κι εγώ γιατί άκούω αρκετά άτομα να αναφέρονται σ' αυτό.
Το The messengers πρέπει να κυκλοφορεί σε dvd πλέον γιατί είχε βγει πριν κάμποσο καιρό στους κινηματογράφους, σωστά?



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 14:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus Το the messengers κυκλοφορει σε dvd το 1408 αξιζει τον κοπο
Να το δεις .
Ειδα και το καινούργιο Hannibal καλούτσικο είναι αν και το περίμενα καλύτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 08:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειδα και το καινούργιο Hannibal καλούτσικο είναι αν και το περίμενα καλύτερο.

Ελπίζω να μην απογοητευτώ όταν το δω!
Κατά την γνώμη μου πάντως, από την τριλογία (The red dragon, Η σιωπή των αμνών, Hannibal), το τρίτο ήταν και το καλύτερο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 13:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατά την γνώμη μου πάντως, από την τριλογία (The red dragon, Η σιωπή των αμνών, Hannibal), το τρίτο ήταν και το καλύτερο...

Το ίδιο πιστεύω και εγώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 16:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δεν την λες ταινία τρόμου,το hannibal ήταν παρα πολύ καλο.Το είδα χθες και αν εξαιρέσεις κάτι ηλίθιους που γέλαγαν διπλα και μου σπάσαν τα νεύρα άξιζε πραγματικά τα λεφτά του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 08:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν και δεν την λες ταινία τρόμου,το hannibal ήταν παρα πολύ καλο.Το είδα χθες και αν εξαιρέσεις κάτι ηλίθιους που γέλαγαν διπλα και μου σπάσαν τα νεύρα άξιζε πραγματικά τα λεφτά του.

Για να είμαι ειλικρινής, δε μπορώ να πω κάτι για αυτούς που γελούν στον κινηματογράφο γιατί κι εγώ έχω γελάσει σε ταινίες που δεν ήταν κωμωδίες (Matrix 2, Τιτανικός κλπ)...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 19:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ σε όλες τις ταινίες τρόμου θα γελάσω σε κάποια φάση

το 1408 δυστυχώς δε μου άρεσε,αντίθετα με κούρασε πολύ...ο κιούζακ πάντως παραμένει πολύ καλός ηθοποιός

το hanibal δε θα το δω γιατί μου τη σπάει

σε λίγο θα δούμε τι έκανε όταν ήταν έμβρυοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 02:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε λίγο θα δούμε τι έκανε όταν ήταν έμβρυο

ΚΑΛΟ!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 07:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε λίγο θα δούμε τι έκανε όταν ήταν έμβρυο

Στο 5ο μέρος δεν αποκλείεται να δεις τον Hannibal να πετσοκόβει και να γεύεται τη νταντά του όταν ήταν στην κούνια...
Υπάρχει μια τέτοια φήμη ξέρεις!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 07:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Παρασκευή είδα το καινούριο Hannibal.
Αν κι ήμουν αρνητικά διακείμενος στην αρχή, μπορώ να πω ότι το βρήκα καλό.
Επειδή έχουν περάσει χρόνια από τότε που είδα την Σιωπή των αμνών, ίσως το νοικιάσω για να το δω.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 18:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mενει να δουμε τωρα, τον "ετοιμοθανατο" Hannibal!!! εκτος αν εχει αφησει "απογονους"... χαχαχα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 18:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZODIAC

Σκηνοθεσία: ΝΤΕΪΒΙΝΤ ΦΙΝΤΣΕΡ
Πρωταγωνιστούν: ΤΖΕΪΚ ΤΖΙΛΕΝΧΑΛ, ΜΑΡΚ ΡΑΦΑΛΟ, ΡΟΜΠΕΡΤ ΝΤΑΟΥΝΙ ΤΖ., ΑΝΤΟΝΙ ΕΝΤΟΥΑΡΝΤΣ, ΜΠΡΑΪΑΝ ΚΟΞ, ΕΛΙΑΣ ΚΟΤΕΑΣ
Κατηγορία: Θρίλερ
Διάρκεια: 158'
Επίσημος Τίτλος: ZODIAC


Υπόθεση:
Βασισμένο στην αληθινή ιστορία ενός κατά συρροή δολοφόνου ο οποίος τρομοκράτησε τον Κόλπο του Σαν Φρανσίσκο και χλεύαζε επί δεκαετίες τις Αρχές, σε τέσσερις γεωγραφικές περιοχές, με τους κώδικες και τις επιστολές του, το ZODIAC είναι ένα θρίλερ φτιαγμένο από τον Ντέιβιντ Φίντσερ, σκηνοθέτη του “Seven” και του “Fight Club”. Το κυνηγητό του δολοφόνου ήταν μοιραίο να γίνει έμμονη ιδέα σε τέσσερις άντρες, μία εμμονή που θα τους μετέτρεπε σε φαντάσματα του εαυτού τους: οι ζωές τους φτιάχτηκαν και καταστράφηκαν από την ατέλειωτη σειρά στοιχείων που άφηνε πίσω του ο δολοφόνος.
"Ένας σαδιστής δολοφόνος παίζει με τα θύματά του. Οι πρώτοι άτυχοι είναι ένα νεαρό ζευγάρι. Ακολουθεί άλλος ένας φόνος, κι έπειτα, το αστυνομικό τμήμα του Σαν Φρανσίσκο παραλαμβάνει ένα σημείωμα, στο οποίο ο δολοφόνος υπόσχεται ότι θα συνεχίσει το μακάβριο χόμπι του. Επίσημα, κατηγορήθηκε ότι διέπραξε 6 φόνους, αλλά ο ίδιος ισχυριζόταν ότι ήταν υπεύθυνος για 37. Τα στοιχεία που βρέθηκαν από την αστυνομία τον συνδέουν με 50 φόνους. Δεν τον συνέλαβαν ποτέ. Αυτός ήταν ο Zodiac."

Το ειδε κανεις? Σχολια??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 07:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε PREDATOR, δεν το έχω δει το Zodiac.
Επειδή πριν κάμποσους μήνες είδα μια άλλη ταινία με αυτό το θέμα, λέω να μην πάω στον κινηματογράφο να το δω πάλι.
Όταν βγει όμως σε dvd θα το δω ώστε να δω αν η ταινία είναι πιο καλογυρισμένη από την πρώτη.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 08:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ χτες είδα σε dvd το "Hills Have Eyes II".Θα περίμενε κανείς περισσότερα από τον Γουές Κρέιβεν,αλλά εντάξει,έπρεπε να το περιμένω ότι είναι σίκουελ,αρα έχει 80% πιθανότητες να είναι μάπα το καρπούζι!.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 08:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω δει το Hills have eyes 1, κι έχει πέσει πολύ γέλιο. Ελπίζω το 2 να έχει περισσότερο

...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 10:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε παιδια..θυμιστε μου λιγο.. πρεπει να εχει γινει και αλλο εργο με τον zodiac και μαλιστα σχετικα προσφατα κιολλας...γιατι η υποθεση μου ειναι πολυ γνωστη, και ακομη δεν την εχω δει την καινουργια ταινια..


Η Μεγάλη μου Αγάπη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 10:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε PREDATOR, δεν το έχω δει το Zodiac.
Επειδή πριν κάμποσους μήνες είδα μια άλλη ταινία με αυτό το θέμα, λέω να μην πάω στον κινηματογράφο να το δω πάλι.
Όταν βγει όμως σε dvd θα το δω ώστε να δω αν η ταινία είναι πιο καλογυρισμένη από την πρώτη.




Toτε λεω και εγω να περιμενω να βγει σε DVD (3 ή 6 μηνες, αναλογα με την "ζητηση")

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 07:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
βρε παιδια..θυμιστε μου λιγο.. πρεπει να εχει γινει και αλλο εργο με τον zodiac και μαλιστα σχετικα προσφατα κιολλας...γιατι η υποθεση μου ειναι πολυ γνωστη, και ακομη δεν την εχω δει την καινουργια ταινια..

Έχεις δίκιο, αγαπητή μου!
Πριν μήνες είχα βρει την εν λόγω ταινία στο videoclub στις τριήμερες ταινίες οπότε θα είναι σχετικά πρόσφατη.
Ίσως λοιπόν να την είδες ή να έχεις ακούσει κάποια σχόλια για αυτήν από κάποιον που την είδε.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 14:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχω δει το Hills have eyes 1, κι έχει πέσει πολύ γέλιο. Ελπίζω το 2 να έχει περισσότερο
Σκέψου ότι το ΙΙ έχει περισσότερο γέλιο!!!


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 14:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις δίκιο, αγαπητή μου!
Πριν μήνες είχα βρει την εν λόγω ταινία στο videoclub στις τριήμερες ταινίες οπότε θα είναι σχετικά πρόσφατη.
Ίσως λοιπόν να την είδες ή να έχεις ακούσει κάποια σχόλια για αυτήν από κάποιον που την είδε.

ναι..την ειχα δει..
και επισης εχω διαβασει και αυτα...χεχεχε

link 1
link 2
link 3


Η Μεγάλη μου Αγάπη!


______________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ LINKS ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ
ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΟ FORMAT ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.
12/08/2007
______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2007, 12:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάπου πήρε το μάτι μου ένα τρέηλερ από μια ταινία που θα παιχτεί τώρα στους κινηματογράφους,είναι σχετική με πρόβατα-ζόμπι!!Απίστευτο γέλιο προμηνύεται!!!Όποιος θέλει,ας μπεί στο λίνκ να γελάσει

www.blacksheep-the movie.com



καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2007, 18:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το zodiac το είδα και είναι ΠΟΛΥ καλό !

ταινία χαρακτήρων,καμία σχέση με τρόμο

και γαμώ τα μοντάζ !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 12:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήγα χθες και είδα το zodiac.
Ηταν ενδιαφέρον αλλά δεν με κάλυψε απόλυτα, μου έδωσε περισσότερο την αίσθηση ενός δραματοποιημένου ντοκυμαντέρ, οι τρεις ώρες που κρατούσε το έργο όμως κούραζαν αρκετά καθώς το είδα και στα village που δεν έχουν διάλλειμα.Το τέλος δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε, μετά από τόσες ώρες ήρθε απότομα, γίνονται οι φόνοι, ψάχνουν να βρουν τον δολοφόνο αναλώνουν τις ζωές τους σε αυτό το κυνήγι, και στο τέλος να αυτός είναι, χωρίς να πουν πουθενά τα κίνητρα, το πως και το γιατί όλων αυτών των δολοφονιών, μόνο να παίξει ήθελε με τους διώκτες του και σκότωνε; Για να δει αν θα μένει ασύλληπτος;Το παιχνίδι της γάτας με το ποντίκι ήταν όλα αυτά;

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy