ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2007, 13:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω δει το 28 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ... και ισως να εχω χασει καποια βασικα στοιχεια...

Αλλα σιγουρα, θα υπαρξει συνεχεια, (3η ταινια) λογω του τελους της 2ης ταινιας!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2007, 13:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ταινιες zombie παντως, εχουν μια "δυναμικη"... δεν ειναι οι ταινιες οπως πριν το 1960... αλλα με την "συμβολη" του Romero, εχουν αλλαξει και σιγουρα, για πολλους, ειναι πολυ τρομακτικες (ειδικοτερα για το αμερικανικο κοινο, που αν και "κοστολογιζονται" για R17+, παλι κοβεται μεγαλο υλικο απο αυτες (και κριμα, γιατι αφου ξεκινανουν απο ΗΠΑ οι προβολες, ερχονται και στην Ευρωπη κομμενες...χανοντας λιγο ακομα απο το "γνησιο")

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2007, 13:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά δεν με τρομάζουν καθόλου οι ταινίες με ζομπι .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2007, 14:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα στο καλοκαίρι ένα κανάλι( το σταρ νομίζω), είχε δείξει την ταινία "τα ζόμπι δεν είναι χορτοφάγα" όχι μόνο δεν τρόμαξα αλλά γέλαγα και από πάνω σαν να έβλεπα το scary movie, κάποιες από τις ταινίες με ζόμπι δεν μπορείς παρά να τις δεις σαν κωμωδίες

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2007, 18:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι μερικές έχουν γέλιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 09:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H Εισβολή δεν είναι με την Νικόλ Κίντμαν?
Τι έγινε, ακολούθησε το παράδειγμα του τέως συζύγου κι είπε να το ρίξει στους εξωγήινους?

quote:
Μέσα στο καλοκαίρι ένα κανάλι( το σταρ νομίζω), είχε δείξει την ταινία "τα ζόμπι δεν είναι χορτοφάγα"

Αυτό και μόνο που το ακούς γελάς!
Έλεος δηλαδή!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 10:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσωπικά δεν με τρομάζουν καθόλου οι ταινίες με ζομπι .

Aυτο πες το σε εναν "Αμερικανο" (των ΗΠΑ)... που ντρεπονται (σε ηλικια των 18-) το γυμνο... ΤΟ ΑΠΛΟ ΓΥΜΝΟ... δεν μιλαω για την "πραξη" (ητοι Softcore)

Το GORE το τρεμουν... αν και υπαρχουν και ελαχιστες εξαιρεσεις... (πολυ πολυ ελαχιστες)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 10:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

H Εισβολή δεν είναι με την Νικόλ Κίντμαν?
Τι έγινε, ακολούθησε το παράδειγμα του τέως συζύγου κι είπε να το ρίξει στους εξωγήινους?


In anticipation of my resurrection...




Βεβαια, η Νικολ Κινταμ, δεν σκηνοθετει!!!! Απλα πρωταγωνιστει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 10:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελάτε ρε παιδία, η ταινία τα ζόμπι δεν είναι χορτοφάγα είναι η αγαπημένη μου κωμωδία ….. εεεε!!! Συγνώμη ταινία τρόμου ήθελα να πω .

Οι κινήσεις, η εκφράσεις στα πρόσωπα των ζόμπι σε κάνανε να κρατάς το στομάχι σου, από τα γέλια …εεεε … φόβο σου, ήθελα να πω ….

Ακόμα την σκέφτομαι και φοβάμαι …ΧΑ ΧΑ .

Βάζω και λίγες φωτογραφίες για να καταλάβετε .
Όποιος δεν αντέξει την φρίκη.. ΧΑ ΧΑ .. μην τις δει .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 14:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου elo όντως τέτοιες ταινίες μόνο γέλιο μπορούν να προκαλέσουν, αλήθεια είδα ότι έβαλες και μια photo του Michael Jackson από το thriller . στο thriller μπορώ να πω ότι είναι πολύ πιο εμφανίσιμος απ' ότι τώρα .Αν τον δούμε έτσι όπως είναι πλέον είναι ο απόλυτος τρόμος

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 18:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα έτσι κι αλλιώς η ταινία "τα ζόμπι δεν είναι χορτοφάγα" σαν κωμωδία διαφημίστηκεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 08:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε αγνοών, ο τίτλος της ταινίας είναι αστείος είτε αυτή είναι τρόμου είτε κωμωδία!

Ο Jackson είναι όντως τρομακτικός, παιδιά!
Το πιστεύετε ότι δε μου θυμίζει ούτε άνδρα ούτε γυναίκα?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 09:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια το Silent Hill, το έχετε δει; Πριν από μερικά χρόνια το έπαιξα σε video game, από τότε η ατμόσφαιρα που είχε με είχε μαγέψει. Όταν παίχτηκε η ταινία στους κινηματογράφους την είδα. Η ίδια ατμόσφαιρα κράταγε το ενδιαφέρον και τα νεύρα τεντωμένα σε όλη τη διάρκεια του έργου, η επιφανειακή ηρεμία κρύβει το ψυχολογικό τρόμο που επακολουθεί, οι δύο παράλληλοι κόσμοι ο ονειρικός και ο πραγματικός μπλέκονται συνέχεια με αποτέλεσμα μέχρι το τέλος της ταινίας να μην γνωρίζουμε τα όρια τους.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 11:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, αγαπητή keraynos!
Την είδα την ταινία πριν κανένα χρόνο περίπου κι ήταν πολύ καλή!
Έμπλεκε πράγματι πολύ όμορφα τον πραγματικό με τον ονειρικό κόσμο.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 13:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το silent hill μου άρεσε πολύ είχα ανοίξει και σχετικό topic .
Βασικά είχα παίξει το videogame που είναι ένα απ τα αγαπημένα μου και
Έτσι πήγα να δω και την ταινία είχε φοβερή ατμόσφαιρα και μπορώ να πω
Ότι ήταν η πιο πετυχημένη μεταφορά videogame στον κινηματογράφο .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 18:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω ειχα δει την ταινια, αν και δεν συγκαταλεγεται σε τοσο τρομακτικη ταινια....

Θα μπορουσε επισης γινει μεταφορα του παιχνιδιου F.E.A.R. σε ταινια, μιας και το F.E.A.R. ηταν απειρως πιο τρομακτικο απο το Silent Hill

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 18:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι κατι ακομα... Υπαρχει και ταινια Children of the Living Dead... στο γνωστο στυλ του Romero... γυρισμενη το 2001


Children of the Living Dead

Children of the Living Dead is a 2001 film, a sequel to Night of the Living Dead: 30th Anniversary Edition, which was a "special edition" of Night of the Living Dead with added scenes and a new score. George A. Romero, director of Night of the Living Dead and its subsequent films, had nothing to do with this movie. As such, the film was possible because Romero's writing partner, John Russo, retained rights to make his own series of Living Dead films.

This movie is notable only for Tom Savini's appearance as a zombie killer in the beginning; the film itself is generally regarded as a bad imitation of the original, though many of the zombie rules are not followed. The actors' performances and the quality of the movie itself, which contains almost no background sound, have earned this a D class from critics.

Ποσα πια "... of Living Dead" υπαρχουν και θα ξαναγινουν?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 18:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα παραθεσω, οσο μπορω, τις περισσοτερς ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ (HORROR FILMS), που εχουν γινει απο την αρχη μεχρι και σημερα! με χρονολογικη σειρα...

1896, Le Manoir du diable (The House of Devil)
μια "ταινια", διαρκειας 2 λεπτων (!!!) με πολλα στοιχεια παντομιμας, που διασκεδαζε το κοινο, αντι να τοι "τρομαξει"...

ηταν η ΠΡΩΤΗ αποπειρα για ταινια τρομου

===The film starts off with a large bat flying into a medieval castle. Once in, the bat circles slowly while flapping its monstrous wings before suddenly changing into Mephistopheles. After preparing a cauldron, the demon produces skeletons, ghosts, and witches from its bubbling contents before one of the summoned underworld cavaliers holds up a crucifix and Satan vanishes in a blast of smoke.===


Edited by - PREDATOR on 03/10/2007 18:18:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 20:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από πλευράς ατμοσφαίρας το silent hill ήταν πολύ καλό τώρα αν μιλήσουμε για παιχνίδια Αλλάζει το θέμα δεν αντιλέγω να γίνει το fear ταινία αλλα το θέμα είναι αν στη Μεταφορά τou στη μεγάλη οθόνη έχει την ιδία επιτυχία γιατι συνήθως οι μεταφορές Από videogame είναι μουφες θα σου θυμίσω μερικές το Alone in the dark πολύ Καλό παιχνίδι και ατμοσφαιρικό η μεταφορά του όμως καθόλου καλή η το
House of the dead η μεταφορά του πατάτα του αιώνα ενώ και το Resident evil εμένα
Σαν gamer δεν με ικανοποίησε δεν είχε καθόλου μυστήριο όπως στο αρχικό παιχνίδι
Resident evil στο psx το οποίο ηταν και το δυσκολότερο μετά το έκαναν πιο soft.
Από παιχνίδια ενδιαφέρον για μεταφορά σε ταινία θα ειχαν και το forbidden siren
H to legacy of kain ενώ πολύ ενδιαφέρον θα είχε και το sanitarium δεν είναι πολύ
Γνωστό είναι παλιό παιχνίδι στο pc αλλα είναι πολύ ψύχω με φοβερή ατμόσφαιρα
Βεβαία τώρα τα γραφικά θα σου φανούν αστεία .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2007, 10:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω εχω ακουσει οτι οι μεταφορες project ταινιων σε βιντεοπαιχνιδια, ειναι που ειναι οι μεγαλυτερες "πατατες"... και αυτο επειδη, πιο πολυ εχουμε την μεταφορα ταινιων σε παιχνιδι, παρα το αντιθετο...

Το Sanitarium το εχω παιξει, πριν απο 11 χρονια (1996)... τοτε ειμουν 13 ετων! Οποτε, θυμαμαι και τα "γραφικα" του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2007, 18:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eγω εχω ακουσει οτι οι μεταφορες project ταινιων σε βιντεοπαιχνιδια, ειναι που ειναι οι μεγαλυτερες "πατατες"... και αυτο επειδη, πιο πολυ εχουμε την μεταφορα ταινιων σε παιχνιδι, παρα το αντιθετο...

Σχεδόν όλες οι μεγάλες επιτυχίες ταινιών γίνονται και videogames όχι όμως
Οι ταινίες τρόμου αν και θα είχε ενδιαφέρον φαντάξου τον εξορκιστη σε παιχνίδι


Και το stay alive θα γίνονταν ωραίο videogame.
Από ταινίες τρόμου η θρίλερ που έγιναν videogame θυμάμαι το blair witch
Στο pc , το Constantine σε όλα τα format το Dracula ,το the thing ,from dusk till dawn,Εvil dead
Και από επιστημονικής φαντασίας με αίμα το alien και οι συνέχειες του και το alien vs predator όπως και το terminator,
Αυτά θυμάμαι πρόχειρα μπορεί να είναι και αλλα.

quote:
Το Sanitarium το εχω παιξει, πριν απο 11 χρονια (1996)... τοτε ειμουν 13 ετων! Οποτε, θυμαμαι και τα "γραφικα" του



Δεν σου άρεσε ?Εγώ είχα κολλήσει δυο εβδομάδες μου πηρέ να το τερματίσω χωρίς βοήθειες βεβαία
γιατί άμα πάρεις βοήθεια σε αυτά τα videogame χαλάει όλο το παιχνίδι ο σκοπός είναι να παιδέψεις το μυαλό σου για να το ευχαριστηθείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2007, 05:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα silent hill ήταν αρκετά ατμοσφαιρικά και τρομαχτικά παιχνίδια. Ακόμα θυμάμαι εκεί που στο πρώτο έπεσε σκοτάδι και προσπαθούσες με τον αναπτήρα να κινηθείς και με το ραδιόφωνο να κάνει παράσιτα. Ανεπανάληπτο!

Η ταινία δεν ήταν άσχημη, το τέλος όμως δεν μου άρεσε και πολύ.

Για τις μούφες ταινίες που είναι βασισμένες σε παιχνίδια συμφωνώ απόλυτα με τον Open Mind.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2007, 17:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από παιχνίδια ενδιαφέρον για μεταφορά σε ταινία θα ειχαν και το forbidden siren
H to legacy of kain ενώ πολύ ενδιαφέρον θα είχε και το sanitarium δεν είναι πολύ
Γνωστό είναι παλιό παιχνίδι στο pc αλλα είναι πολύ ψύχω με φοβερή ατμόσφαιρα
Βεβαία τώρα τα γραφικά θα σου φανούν αστεία .

Με το Legacy of Kain είχα πορωθεί πάρα πολύ μια εποχή.
Φαίνεται κι από την φωτογραφία της ψηφιακής μου υπογραφής άλλωστε...

Συμφωνώ κι εγώ πάντως ότι δυνητικά θα ήταν μια πολύ καλή μεταφορά στον κινηματογράφο.
Το vampire κι ο δαίμονας μπορούν να είναι πολύ καλά στοιχεία μιας ταινίας τρόμου αλλά κι αγωνίας.

Όσον αφορά όμως τις μεταφορές σε ταινίες διαφόρων παιχνιδιών, τι είναι αυτό που αφήνει σε ένα μεγάλο μέρος των θεατών μια αρνητική εντύπωση?
Μήπως είναι η αίσθηση ότι ενώ στο παιχνίδι ελέγχουν απόλυτα τον ήρωα κι έχουν ένα πλήθος επιλογών, αυτό χάνεται παντελώς στην ταινία?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2007, 19:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με το Legacy of Kain είχα πορωθεί πάρα πολύ μια εποχή.
Φαίνεται κι από την φωτογραφία της ψηφιακής μου υπογραφής άλλωστε..

Το αγαπημένο μου παιχνίδι είναι έχω τερματίσει και το αρχικό που ήταν στο psx αλλα ηταν σε r.p.g στιλ και το δεύτερο το bloodomen στο ps2 ,το τρίτο μέρος
Το legacy of kain defiance δεν το προχώρησα πολύ γιατί με χάλαγε που έπαιρνες αναγκαστικά και τον Soulreaver που δεν μου αρέσει και ξενέρωσα .
Τωρα που το ανέφερες καλό θα ήταν να βγάλουν καμιά συνεχεία ακόμα .
quote:
Συμφωνώ κι εγώ πάντως ότι δυνητικά θα ήταν μια πολύ καλή μεταφορά στον κινηματογράφο.
Το vampire κι ο δαίμονας μπορούν να είναι πολύ καλά στοιχεία μιας ταινίας τρόμου αλλά κι αγωνίας.



Έχει πολύ καλό story για ταινία απορώ πως δεν το έχουν σκεφτεί ακόμα.

quote:
Όσον αφορά όμως τις μεταφορές σε ταινίες διαφόρων παιχνιδιών, τι είναι αυτό που αφήνει σε ένα μεγάλο μέρος των θεατών μια αρνητική εντύπωση?
Μήπως είναι η αίσθηση ότι ενώ στο παιχνίδι ελέγχουν απόλυτα τον ήρωα κι έχουν ένα πλήθος επιλογών, αυτό χάνεται παντελώς στην ταινία?


Περισσότερο είναι η λογική των εταιρειών που βασίζεται Στο όνομα του videogame και κάνουν την δουλειά άρπα κόλα .
Εμένα προσωπικά σε μια ταινία που βασίζεται στο videogame με χαλάει
Να ξεφεύγει το σενάριο απ το παιχνίδι και βεβαία θέλω να είναι η παραγωγή
Της προκοπής μην είναι σαν το house of the dead αλήθεια το έχει δει κανείς ?
Είναι η απόλυτη παρακμή .
Τώρα αυτό που λες για τον έλεγχο του παίκτη μάλλον σε ακραίες περιπτώσεις
Εθισμένων στα videogames μπορεί να ισχύει άλλωστε και στο παιχνίδι δεν έχεις
Πλήρη ελευθερία πρέπει να ακολουθήσεις το σενάριο για να μπορέσεις να το τερματίσεις .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2007, 20:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Της προκοπής μην είναι σαν το house of the dead αλήθεια το έχει δει κανείς ?
Είναι η απόλυτη παρακμή .

Άσε, έκανα το λάθος...
Αφού δεν ήξερα τι να κάνω!
Να χασμουρηθώ ή να ρίξω καμία πασιέντζα μέχρι να τελειώσει!

quote:
Τώρα αυτό που λες για τον έλεγχο του παίκτη μάλλον σε ακραίες περιπτώσεις
Εθισμένων στα videogames μπορεί να ισχύει άλλωστε και στο παιχνίδι δεν έχεις
Πλήρη ελευθερία πρέπει να ακολουθήσεις το σενάριο για να μπορέσεις να το τερματίσεις .

Δυστυχώς, φίλε μου, οι ακραίες αυτές περιπτώσεις πληθαίνουν ολοένα και περισσότερο...
Κι αυτό είναι ένα από τα θέματα που θα πρέπει να σκεφτούμε λιγάκι όσο εξετάζουμε τις ανθρώπινες σχέσεις και την κατάσταση σήμερα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2007, 10:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν σου άρεσε ?Εγώ είχα κολλήσει δυο εβδομάδες μου πηρέ να το τερματίσω χωρίς βοήθειες βεβαία
γιατί άμα πάρεις βοήθεια σε αυτά τα videogame χαλάει όλο το παιχνίδι ο σκοπός είναι να παιδέψεις το μυαλό σου για να το ευχαριστηθείς.



Το παιχνιδι μου ειχε αρεσει... το ειχα αρχισει, αλλα τοτε ηταν που πηρα και το Νeed For Speed 2, οποτε, κολλησα με το NFS... και το πηγε για "βρουβες"...


Το House of the Death, ειναι μια ηλιθιοτητα... απορω πως βγηκαν και σικουελ πανω σε αυτην την ταινια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2007, 12:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δυστυχώς, φίλε μου, οι ακραίες αυτές περιπτώσεις πληθαίνουν ολοένα και περισσότερο...
Κι αυτό είναι ένα από τα θέματα που θα πρέπει να σκεφτούμε λιγάκι όσο εξετάζουμε τις ανθρώπινες σχέσεις και την κατάσταση σήμερα.



Όλα χρειάζονται με το μετρο τους αν παίζουν σε λογικά πλαίσια όλα καλά
Καθώς και την ώρα σου περνάς ευχάριστα και το μυαλό σου δουλεύεις ειδικά
Σε παιχνίδια με γρίφους η στρατηγικής αλλα Άμα κολλάει ο άλλος όλη μέρα και δεν πάει πουθενά τότε υπάρχει πρόβλημα .
Αυτό βεβαία ισχύει για όλα όχι μονο τα videogames σε οτιδήποτε γίνεται χωρίς μετρο

quote:
Το παιχνιδι μου ειχε αρεσει... το ειχα αρχισει, αλλα τοτε ηταν που πηρα και το Νeed For Speed 2, οποτε, κολλησα με το NFS... και το πηγε για "βρουβες

Ε από παιχνίδι με γρίφους πηγές στο rally δεν μπήκες στο κλίμα του παιχνιδιού
Άμα δεν το προχώρησες .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2007, 14:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xθες στην τηλεοραση (STAR CHANNEL) ειχε μια απο τις Final Destination... το 2 για την ακριβεια...

Ταινια τυπου Horror-slasher... αλλα και αρκετες δοσεις "κωμωδιας"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2007, 11:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Xθες στην τηλεοραση (STAR CHANNEL) ειχε μια απο τις Final Destination... το 2 για την ακριβεια...

Ταινια τυπου Horror-slasher... αλλα και αρκετες δοσεις "κωμωδιας"...


Εντάξει, καλό ήταν.
Είχα δει όλα τα μέρη παλιότερα, δε μπορώ να πω ότι με χάλασαν αλλά δε με ενθουσίασαν κιόλας πέραν κάτι σκηνών που είχαν και πλάκα αλλά και σε ανατρίχιαζαν κιόλας!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2007, 12:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ και εγω καλό είναι για το είδος του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy